PDA

View Full Version : تحلیل سکه (بازار فیوچر)

صفحه ها : [1] 2 3

sohrabibroker
September 24th, 2010, 15:52
این تاپیک را بیشتر مختص طلا زدیم تا دوستانی که در بازار فارکس طلا معامله می کنند و بورس کالای ایران معاملات فیوچر سکه فعال هستند اینجا دور هم جمع شویم تا روی طلا پوزیشنهای سودده بگیریم
اسم تاپیک هم SPDRGOLDSHARES برگرفته از آدرس سایت اسپایدر می باشد که بزرگترین ETF طلا در جهان می باشد و سایتهای بلومبرگ و کیتکو و حتی در گزارشات بانک مرکزی ایران و یا هر جایی که نامی از طلا باشه نامی از اسپایدر هم هست "
اهداف این تاپیک:
روانشناسی و رفتارشناسی بازار طلا "لازم به ذکر است ما اینجا فقط اونس طلا معامله نمی کنیم {سکه طلا در ایران}
آربیتراژ نقدی سکه با آتی

سیگنالهای خرید و فروش سکه در بازار فیوچر ایران و اونس طلا در بازار فارکس از نظر فاندامنتالی
اعلام قیمت نقدی سکه و اونس طلا "و قیمت فیوچر سکه
هج کردن اونس طلا با بازار فیوچر سکه
تعقیب قیمت دلار و روند پیش رو {به دلیل تاثیر بسیار زیاد فی دلار بر فی طلا در ایران
اوضاع داخلی موثر در قیمت طلا "

من خودم از وقتی که اسپایدر را شناختم خیلی کمکم کرده "هر موقع اونس طلا ریزشی بوده "خریدار بوده "و اگر من قصد فروش داشتم "آلارم می داد که حداقل نفروشم"
موجودی طلای اسپایدر "صفحه اصلی سایت "سمت راست بالا به وقت ایران 1 بامداد به روز می شود
در صفحه اصلی "قیمت هر اونس طلا به ارزهای مختلف داده میشه"

الان اسپایدر به قدری طلا داره که "می توان آن را به عنوان یک حمایت کننده از طلا نام برد در حال حاظر 1301 تن و اونس طلا هم به 1300 دلار "پیش بینی میشه قیمت اونس طلا از نظر عددی از حجم ذخایر طلا پیشی بگیره که در تاپیک پوزیشنهای بلومبرگی اشاره کرده بودم
Gold Climbs to $1,300 on Dollar Concern; Silver at 30-Year High - Bloomberg ([Only registered and activated users can see links])
آخرین باری که چین اعلام موجودی طلای خود را کرد 1050 تن بود
معامله گران طلا در هر کجای دنیا نیم نگاهی همیشه به اسپایدر دارند

نماد سهام اسپایدر به نام GLD در هر سایت معتبری سرچ شود بالا خواهد آمد که دیشب به بالای 126 دلار رسیده

شناخت بیشتر اسپایدر
خرید و فروش های روزانه و علت؟
قیمت سهام اسپایدر
تاریخچه آن...
اونس طلا "قیمت سهام اسپایدرو موجودی طلای آن {مقایسه }
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
یک خواهش :این تاپیک را به دوستان طلایی خود معرفی کنید عزیزانی که بازار دبی شمش طلا معامله می کنند و سکه در بورس کالای ایران فیوچر فعال هستند و همچنین اونس طلا در بازار فارکس "
دعوت به همکاری می شود
مخصوصا دوستان فاندامنتالی پوزیشنهای بلومبرگی

sohrabibroker
September 24th, 2010, 16:34
دوستانی که علاقه مند به پیگیری معاملات فیوچرسکه هستند می توانند از لینک زیر معاملات را دنبال کنند [Only registered and activated users can see links]
معاملات آتی سکه در بورس کالا آذر ماه 1387 در بورس کالا را اندازی شد و آن زمان تنها حدود 20 الی 30 کد معاملاتی فعال بودند که حجم معاملات در روز از 40 لات تجاوز نمی کرد که رفته رفته دوستان از هر نقطه ای چه شهر های مختلف و چه از تهران با این معاملات آشنا شدند بیشترین سروصدایی که فیوچر سکه راه انداخت اریبهشت 88 بود که آتی از نقدی 30 تا 40 هزار تومان فاصله گرفت که آنموقع بود که آربیتراژ سکه در بورس کالا شروع شد و بازار نقدی طرف 270 می خرید و آتی را 310 هزار می فروخت
در آن زمان یادمه 930 سکه تحویل بورس کالا شد که اولین دوره ای بود که سکه تحویل بورس کالا شد و در آخرین قرارداد که شهریور89 باشه 351 قرارداد برای تحویل باز ماند و 1380 سکه تحویل بورس کالا شد
آمار معاملات روزانه قراردادهای جاری ([Only registered and activated users can see links])
آمار معاملات روزانه قراردادهای گذشته ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links]

sohrabibroker
September 24th, 2010, 16:37
دوستان در خرید و فروش هایشان کاملا آنلاین و حواس جمع باشن
در روزهای پیش رو خبر هایی از 3 درصد ارزش افزوده به گوش میرسه که احتمال زیاد اعمال میشه و این روی سکه فیوچر به شدت تاثیر داره که یکدفعه صبح بلند شدیم دیدیم بانک مرکزی 3 درصد روی قیمت سکه تعدیل مثبت داده برای چی؟پ
3درصد ارزش افزوده !!!
این فعلا در حد شایعه داغی در بازار تهران پیچیده
3 درصد ارزش افزوده !!!

احتمالا روز شنبه به دلیل 3درصد ارزش افزوده "بازار طلای تهران در تعطیلی به سر ببره" اعتصاب

gold24
September 24th, 2010, 19:09
با سلام
طبق اخبار رسیده فردا بازار تعطیل نیست.

gold24
September 24th, 2010, 21:28
با سلام

به نظر من 1300-1310 اتتهای رالی طلا است .با گذشت حدود 2 ماه و افزایش مداوم قیمت معامله گران به این افزایش خوش بین شدند واین همان جایی است که باید ترسید .در این بازه 2 ماه شاهد خرید سپس فروش در قیمت بالاتر سپس خرید باز فروش در قیمت بالاتر به نظر من با تکرار زیاد این فرایند معمله گران بر خلاف ابتدا روند از افزایش نمی ترسند بلکه نگران این هستند که این بازی پور سود به پایان برسد .ریسک خرید بسیار بالا است
واینجا انتها بازی است

m.rezaee
September 24th, 2010, 23:25
1300 دلار برای طلا یه عدد روانی هست که احتمالا به این سادگی نمیتونه از اون عبور کنه وضعیت طلا طوری شده که تقریبا به هیچ عامل تکنیکی واکنش نشون نمیده عوامل فاندامنتالی که در گذشته باعث خرید و فروش طلا میشدن چندان تاثیری رو روند جاری طلا ندارن خرید دلار فروش دلار ریسک پذیری وریسک گریزی همه کنار گذاشته شدن تنها عاملی که میتونه طلا رو کمی پایین بیاره فقط فروش کلان همین صندوقهای سرمایه گذاری و موسسات مالی هست شاید با گذشتن از 1300 دلار بره سمت 1330-1340 و بعد هم بره سمت یه سطح روانی دیگه بعنی 1400
در کل فروشنده های طلا همیشه پشیمون میشن

sohrabibroker
September 25th, 2010, 11:46
سهامداران حقوقی اسپایدر از خبرها قبل از اعلام رسمی آن اطلاع دارند و این باعث میشه که اقدام به خرید یا فروش در جهت اعلام خبر کنند
سقف ذخایر اسپایدر 1320 تن بوده که در حال حاظر 20 تن با آن فاصله داره
در 2 روز گذشته 4 تن از ذخایر کاسته شده
البته سقف ذخایر کل ETF های طلا زده شده و اگر روند ادامه دار باشه بزرگترین صندوق که اسپایدر باشه شروع به خرید های 10 و20 تنی خواهد کرد
ولی در کل این اسپایدر به ما همه جوره دید میده و باعث میشه از بالا روی بازار تسلط داشته باشیم چه روی ارز و چه روی طلا و یا علایم فاندامنتالی را گوش زد می کنه قبلا فقط ما نگاهمون به این صندوق بابت طلا بود از حالا به بعد......
قیمت سهام و سهامداران و خلاصه ای از اسپایدر FT.com - Markets Data ([Only registered and activated users can see links])

خرید و فروش های اسپایدر USA "GLD" - Historical Archive - Last 30 Days - SPDR Gold Shares
([Only registered and activated users can see links])

sohrabibroker
September 25th, 2010, 15:22
دوستانی که نظر دارند که اونس طلا ثابت خواهد ماند یا در همین روند افزایشی
روی 338000 موقعیت خریده "احتمال اینکه تا 340 بازار جمع بشه زیاده
اگر دوستان تحلیل به ریزش اونس دارند دست نگه دارند ولی سکه نداشته را به هیچ عنوان توصیه به فروش نمی شه منظور اینکه اگر سکه به طور فیزیکی از بازار نقدی خرید کردند فروش خوبه ولی اینکه سکه نداشته باشیم و اقدام به فروش کنیم ریسک بزرگیه
هر آن امکان اینکه ارزش افزوده روی طلا لحاظ بشه زیاده
امروز به دلیل 3 درصد ارزش افزوده بازار در اعتصابه!!! طلا "آهن و...
[Only registered and activated users can see links] سکه آبان ماه
[Only registered and activated users can see links] سکه دی ماه

gold24
September 25th, 2010, 19:48
دوستانی که نظر دارند که اونس طلا ثابت خواهد ماند یا در همین روند افزایشی
روی 338000 موقعیت خریده "احتمال اینکه تا 340 بازار جمع بشه زیاده
اگر دوستان تحلیل به ریزش اونس دارند دست نگه دارند ولی سکه نداشته را به هیچ عنوان توصیه به فروش نمی شه منظور اینکه اگر سکه به طور فیزیکی از بازار نقدی خرید کردند فروش خوبه ولی اینکه سکه نداشته باشیم و اقدام به فروش کنیم ریسک بزرگیه
هر آن امکان اینکه ارزش افزوده روی طلا لحاظ بشه زیاده
امروز به دلیل 3 درصد ارزش افزوده بازار در اعتصابه!!! طلا "آهن و...
[Only registered and activated users can see links] سکه آبان ماه
[Only registered and activated users can see links] سکه دی ماه

با سلام
بازار تعطیل شد در قسمت خرید فروش شمش و ابشده هم نیمه باز بود که گرانترین معاملات با قیمت 144 هزار برای هر مثقال بود که در ساعت سه بسته شد قیمت نقدی سکه 327000 برای بسته 100تایی معامله شد

sohrabibroker
September 25th, 2010, 20:11
سکه بانکی ظهر 324500 نرخ خورده بود "که هر چه عرضه کرده بود خرید شد "چون مفت فروشی کرده بودند
نرخ دلار را 1025 گذاشته بود که بازار آزاد یکی از دوستان تماس گرفت که دلار 1080 تا 1090 هم گیرت نمی یاد:blink:

بعد از ظهر هم که کارگشایی عرضه کرد همه خرید شد نمی دانم ولی در حد شایعه هست کهقیمت پایه 328500 بوده و تا 331000 هم معامله شده و همه خریدار
باز هم تاکید می کنیم که سکه نداشته را نفروشید

gold24
September 25th, 2010, 21:30
با سلام
مالیات بر طلا و لابد در مر حله بعدی مالیات بر پول یعنی از بانک پول بگیری 3 درصد کم می کنن بهت میدن این اقایان اقتصاد خوب میدونن و خوب میدونن ارزش ریال بخشی از نقره است پیکی از پارس - تاریخچه پول ([Only registered and activated users can see links])

نشر اسکناس مدیریت بانک در ایران را ایران ‌شناسان بنام نظیر هوتم شیندلر و ژوزف رابیو بر عهده داشتند. با ابتکار رابیو بانک شاهنشاهی اقدام به چاپ اسکناس‌های کوچک کرد و هم از این راه وارد زندگی روزمره مردم شد و سود سرشاری کسب کرد. اسکناس در آغاز قرار بود با پشتوانه‌ی طلا چاپ شود، اما بعدها با پشتوانه‌ی نقره به چاپ رسید و نیز می‌بایست پشتوانه طلا برابر هفتاد درصد اسکناس‌های در گردش باشد که بعدها به رقم پنجاه درصد و پس از آن به سی درصد تبدیل سد؛ که در حقیقت هفتاد درصد اسکناس‌ها یدون پشتوانه بود، که این کار سود سرشاری برای بانک در بر داشت.

sadegh_h_l
September 25th, 2010, 22:53
سلام
وقت بخیر
اگه امکانش هست یه توضیحی در مورد سایت
و گزینه هاش بدین ممنون میشم.

مثلا کدام گزینه قیمت خرید الانه
کدوم یکی تحویل آتی و ..

timkal
September 26th, 2010, 03:29
با سلام
مالیات بر طلا و لابد در مر حله بعدی مالیات بر پول یعنی از بانک پول بگیری 3 درصد کم می کنن بهت میدن این اقایان اقتصاد خوب میدونن و خوب میدونن ارزش ریال بخشی از نقره است پیکی از پارس - تاریخچه پول ([Only registered and activated users can see links])

نشر اسکناس مدیریت بانک در ایران را ایران ‌شناسان بنام نظیر هوتم شیندلر و ژوزف رابیو بر عهده داشتند. با ابتکار رابیو بانک شاهنشاهی اقدام به چاپ اسکناس‌های کوچک کرد و هم از این راه وارد زندگی روزمره مردم شد و سود سرشاری کسب کرد. اسکناس در آغاز قرار بود با پشتوانه‌ی طلا چاپ شود، اما بعدها با پشتوانه‌ی نقره به چاپ رسید و نیز می‌بایست پشتوانه طلا برابر هفتاد درصد اسکناس‌های در گردش باشد که بعدها به رقم پنجاه درصد و پس از آن به سی درصد تبدیل سد؛ که در حقیقت هفتاد درصد اسکناس‌ها یدون پشتوانه بود، که این کار سود سرشاری برای بانک در بر داشت.
سلام
دوست گرامی بالاخره متوجه منظور شما نشدم.ایا بنظر شما باید پول ایران دارای پشتوانه طلا باشد؟و اینکه نباید کسی مالیات پرداخت کند؟به نظر شما دخالت دولت در اقتصاد کار اشتباه و غلطی است(که قلبا به این موضوع اعتقاد دارم) و نفت و دیگر منابع باید خصوصی شود(که به باور من هم باید بشود) فقط سئوالی که اینجا مطرح است اینست که ایا فرهنگ مالیات در جامعه ما وجود دارد؟ایا تا به حال مالیات درامدهایی را که بدست اوردید پرداخت کردید؟دولت کار اقتصادی نکند و مردم هم مالیات ندهند و یا به مالیات به چشم پول زور و باج نگاه کنند(دیدگاه رایجی که قرنهاست وجود دارد) خوب چه کسی جاده و مدرسه و بیمارستان و... را ایجاد کند؟با کدام پول؟ بالاخره باید بین این دو انتخاب خود را انجام داد.معلوم است که تمامی بانکها و شرکتهای دنیا فقط و فقط به منظور سود و به حداکثر رساندن این سود موجودیت دارند و چیزی غیر از این هم مترتب نیست.اگر ان زمان بانکها سوء استفاده کردند بنظر شما تقصیر کیست؟سیاستمدار و متولی بیعرضه ای که نتایج کار خود را نمیدانست یا یک بنگاه اقتصادی که روال عادی و طبیعی خود را طی میکرد؟تا همین اواخر (و همین الان!)کسانی که با دریافت رشوه مجوز صادرات میدادند مقصرند یا کسانی که برای انجام کار خود مجبور به پرداخت رشوه بودند؟البته شاید من اشتباه نوشته شما را تعبیر کردم به هر حال مشتاقم ایده جنابعالی از این نوشته را بدانم.

Asadinia
September 26th, 2010, 09:42
با سلام خدمت دوستان جدید در این فروم
با دیدن نام کاربری دوست دانشمندم جناب سهرابی، بسیار علاقمند شدم که من هم در خدمت دوستان باشم تا اگر نکته ایی یاد گرفتم با دیگران شریک بشم و البته کلی مطلب هم از شما ها یاد بگیرم.

نکته جالب که به ذهن من میرسه اینه که در هفته گذشته علی رغم غیبت آسیایی ها در بازار طلا( چین که در تعطیلات بود، هندی ها و... به علت گران بودن قیمت طلا خرید نمی کردند) طلا چندین رکورد زد.

حالا از دوشنبه که چینیها بر می گردند آیا باز این هفته هم رشد قیمتی را تجربه خواهیم کرد؟ در نظر سنجی بلومبرگ 70% از تریدرها اعتقاد به افزایش قیمت طلا در این هفته دارند.

gold24
September 26th, 2010, 10:26
سلام
دوست گرامی بالاخره متوجه منظور شما نشدم.ایا بنظر شما باید پول ایران دارای پشتوانه طلا باشد؟و اینکه نباید کسی مالیات پرداخت کند؟به نظر شما دخالت دولت در اقتصاد کار اشتباه و غلطی است(که قلبا به این موضوع اعتقاد دارم) و نفت و دیگر منابع باید خصوصی شود(که به باور من هم باید بشود) فقط سئوالی که اینجا مطرح است اینست که ایا فرهنگ مالیات در جامعه ما وجود دارد؟ایا تا به حال مالیات درامدهایی را که بدست اوردید پرداخت کردید؟دولت کار اقتصادی نکند و مردم هم مالیات ندهند و یا به مالیات به چشم پول زور و باج نگاه کنند(دیدگاه رایجی که قرنهاست وجود دارد) خوب چه کسی جاده و مدرسه و بیمارستان و... را ایجاد کند؟با کدام پول؟ بالاخره باید بین این دو انتخاب خود را انجام داد.معلوم است که تمامی بانکها و شرکتهای دنیا فقط و فقط به منظور سود و به حداکثر رساندن این سود موجودیت دارند و چیزی غیر از این هم مترتب نیست.اگر ان زمان بانکها سوء استفاده کردند بنظر شما تقصیر کیست؟سیاستمدار و متولی بیعرضه ای که نتایج کار خود را نمیدانست یا یک بنگاه اقتصادی که روال عادی و طبیعی خود را طی میکرد؟تا همین اواخر (و همین الان!)کسانی که با دریافت رشوه مجوز صادرات میدادند مقصرند یا کسانی که برای انجام کار خود مجبور به پرداخت رشوه بودند؟البته شاید من اشتباه نوشته شما را تعبیر کردم به هر حال مشتاقم ایده جنابعالی از این نوشته را بدانم.

با سلام
هر پدیده درای دو جنبه است یکی خوب یکی بد مثال ملموس نرخ بهره نرخ برابری ارز ..... حتی مجازات هنر مدیریت تشخیص میزان ان است.

اما در مورد مالیات 3 درصد این مالیات اکنون اجرا شده و مردم در حال پرداختن نگاهی یه قیض اب برق تلفن گاز حالا فراتر یه سوپر محل خود برو وا فاکتو ر کالای شرکتی ان را نگاه کن از چیپس تا ماست سه درصد میدهی پس مالیات ارزش افزوده می دهی به فروشگاه لوازم خانگی برو از بخچال تا lcd مالیات بر ارزش افزوده میدهی ایا شما ماست چیپس برق اب بخچال کولر را دوباره میفروشی نه اینها کالا مصرفی هستند اتفاقا بخشی ار طلا که مصرفی است شامل مالیات بر افزوده می شود

اما چرا نوبت به طلا شد داد این صنف در امد . حاضر به دادن 3 درصد نیستن.
طلا درای 2 بخش بخش اول ماهیت پولی طلا (قیمت فلز)دوم اجرت کار بخش مصرفی
اجرت کارهای ایرانی از 800 تومان شروع برای هر گرم تا 2200 تومان برای بنکدارو سازنده یعنی یک سازنده ماشین الات کارگر مکان بیمه و ار همه مهمتر کسری طلا را به جان میخرد و بکدار سرمایه خود را به خطر می اندازد (90 درصد خرید های ساخته شده امانی) برای مقدار که درامد خالص 700 برای دو صنف با هم نمی شود
حالا دولت خواهان مالیات 1200 بر هرگرم است؟

ایا این منطقیاست یعنی بنکدار برای خرید یک کیلو از مشتری 1.2 میلیون طلب مالیات کند . صنف طلا فروشان می گویند مالیات بر ارزش افزوده این طلا کیلویی 2 میلیون ارزش افزوده دارد 3 درصد دولت نه کیلویی 35 میلیون

تشبیه فارکسی ان این است که 3 درصد بر اوردرها نا سود ان مالیات یگیرند هر پوزیشن 300 پپ

sohrabibroker
September 26th, 2010, 10:47
سلام
جناب اسدی نیا من شاگرد شما هستم "ودرس پس میدیم قربان "اگر چیزی یاد گرفته باشیم!

Asadinia
September 26th, 2010, 11:14
آقا چه خبره دارن تو آتی کولاک می کنن.

sohrabibroker
September 26th, 2010, 11:20
تعدادی از معامله گران در حال کال مارجین شدن هستن و با توجه به جو بازار تهران که شدیدا صعودی بوده دیروز ...
امروز معاملات در روندی مثبت خواهد بود
خیلی ها هم سکه بازار خرید کردن و اینجا فروش انجام دادن گدرسته که در اتی زیان می کنند در عوض خرید های سکه نقدی از بازار به همان نسبت سود کرده و تا روز تسویه این اختلاف قیمت و اتی به هم خواهد رسید و کسی که هج کرده سود هم خواهد کرد
[Only registered and activated users can see links] دی ماه
[Only registered and activated users can see links] ابان ماه

sohrabibroker
September 26th, 2010, 11:27
آقا چه خبره دارن تو آتی کولاک می کنن.
ابان اضاف هم کردم دیماهی ها هم سر جاشونه
همون صحبتی که با هم کردیم تازه رسیده به بازار آتی و در پست های قبل هم پیش بینی شده بود
نوسانگیری در اتی جوابگو نیست
بازار را چی میبینی ؟
همیشه بانک مرکزی تا 9:30 نرخ دلار را اعلام می کرد ولی الان!!!!!! صفحه نخست ([Only registered and activated users can see links])

sohrabibroker
September 26th, 2010, 11:48
سلام
وقت بخیر
اگه امکانش هست یه توضیحی در مورد سایت
و گزینه هاش بدین ممنون میشم.

مثلا کدام گزینه قیمت خرید الانه
کدوم یکی تحویل آتی و ..
در بورس کالا همه آتی انجام میشه فقط ماه تحویل فرق می کنه الان 2 قرارداد دی ماه و ابان ماه معامله میشه
نماد تابلو مشخص می کنه که کدام برای {دی ماه GCDY89} است و کدام{ ابان GCAB89}
رنگ قرمز فروشنده و آبی خریدار سر خط اول 2 طرف هم که رقابت با هم می کنند تا معامله انجام شود

بهزاد اقبالی
September 26th, 2010, 11:58
من دستور خروج از معامله خرید رو به 340 منتقل کردم.

sohrabibroker
September 26th, 2010, 12:06
با اونس تعطیل چه نوسانی داره آتی!!!

بهزاد اقبالی
September 26th, 2010, 12:26
بالاخره دلار چنده؟ بازار تهران 1090 معامله میشه

gold24
September 26th, 2010, 12:42
با سلام
با اعلام دلار حدود 1090 قیمت طلایی سکه با اونس دلار1298 به 333 هزارتومان رسید که رکورد بی نظیری می باشد

بهزاد اقبالی
September 26th, 2010, 12:46
من انس رو تحلیل کردم. احتمالا فردا تا 1285 یا 1275 کاهش پیدا میکنه و بعد مجددا تقاضا میشه. بنابراین امکان خرید مجدد سکه در سطوح پایینتر وجود داره.

sohrabibroker
September 26th, 2010, 12:54
امروز بانک مرکزی با اینکه بازار جهنی تعطیله 2000 تومان نسبت به دیروز تعدیل مثبت داده
به خاطر همین بازار صعودی...

candletrader
September 26th, 2010, 13:36
سلام
طلا فکر نمیکنم از 1283 کمتر بشه و این نقطه بهترین نقطه خرید هستش هر چند که 1293 هم یک نقطه خرید پر ریسکتر میتونه باشه.
دلار هم الان میانگین بازر تهران 10930 و سکه 3500000 ریال ثبت شده.

ساینت زیر میتونید مراجعه کنید و یه نرم افزار رایگان هم داره بگیرید و نصب کنید تا قیمتها را آپدیت شده نشون بده:

gold24
September 26th, 2010, 13:40
با سلام
سکه نقدی 3323000 نقدی معامله میشه

candletrader
September 26th, 2010, 14:19
با سلام
سکه نقدی 3323000 نقدی معامله میشه

سلام
فکر کنم طرح جدید را می فرمائید نه؟ که مطابق همان مرجع 3320000 ریال هستش.

ar460ash
September 26th, 2010, 14:56
نرخ دلاربانک مرکزی 4 مهر

بهزاد اقبالی
September 26th, 2010, 16:08
نرخ دلاربانک مرکزی 4 مهر

مسئله اینجاست که تو بازار الان دلار رو 1090 تومن هم حاضر به فروش نیستن. به خاطر همینه که سکه رسیده به 336 هزار تومن.

shabane1
September 26th, 2010, 16:56
سلام

شاید خیلی ها مثل من اطلاعاتشون کم باشه از معاملات آتی:rolleyes:

اینو ببینید:

ar460ash
September 26th, 2010, 20:44
مسئله اینجاست که تو بازار الان دلار رو 1090 تومن هم حاضر به فروش نیستن. به خاطر همینه که سکه رسیده به 336 هزار تومن.

ظا هرا اخرین نرخی که دلار خریده شده 1075 تومان هست ولی با توجه به روند ازادسازی نرخ ارز توی چند ماه گذشته بعید به نظر میرسه دولت اجازه چنین افزایشی رو بده و این تب دلار بزودی فروکش میکنه(چند وقت پیش هم این اتفاق افتاد)

بهزاد اقبالی
September 26th, 2010, 21:45
من امروز معامله خریدم رو روی 336700 تسویه کردم.
شدیدا اعتقاد دارم طلا در ابتدای هفته یک اصلاحی حداقل صد واحدی خواهد داشت.

ar460ash
September 26th, 2010, 21:47
خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه کشوری طلا گفت: سکه بهار آزادی توسط بانک مرکزی عرضه می‌شود و از آنجا که حکم وجه رایج را دارد، مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود.

Asadinia
September 27th, 2010, 09:54
احتمالا امروز طلا باز محدوده 1300 رو تاچ میکنه و یک دابل تاپ و پول بک موقت شکل میگیره. این برای سلامت روند صعودیشم لازمه.:advise:

sohrabibroker
September 27th, 2010, 15:16
همانطور که پیش بینی شده بود بانک مرکزی آرام آرام در حال بالا اوردن نرخ سکه می باشد
این 2 دلیل می تونه داشته باشه "یکی اینکه نرخ دلار را در همین ماه قصد داره بالا ببره
و دیگری 3 درصد ارزش افزوده را هم داره داخل نرخ سکه لحاظ می کنه
درسته که در خبر گزاری ها اعلام شده ارزش افزوده ربطی به سکه نداره ولی این را هم بانک مرکزی تکذیب نکرده "اینا اگر بخوان کالایی را گران کنند میگن می خوایم ارزان کنیم "
و یا تکذیب می کنند
در تصاویر زیر نرخ سکه به روزهای شنبه و یکشنبه و دوشنبه را ملاحظه می کنید
یکشنبه اونس تعطیل بود و امروز هم که اونس نوسان رو به بالایی نداشته
امروز و دیروز فقط نرخ ربع سکه را داده تا بازار صداش در نیاد
البته خیلی ها دارن خرید هاشون رو انجام میدن "اگر نرخ بانکی را در 3 روز آینده اعلام بشه
کمتر از 335 نخواهد بود و ایا این فاصله قیمتی که نرخ دلار بانک با بازار ازاد اتفاق افتاد برای سکه هم خواهد افتاد!!!!!!
دلار ساعت2 به 1116 رسیده
صرافی الان می گفت سکه 336 می فروشیم "+ 3درصد ارزش افزوده 346 برای ما می افته "هنوز بازار نفهمیده
نمی دانم این اتفاق خواهد افتاد یانه !!!!

ar460ash
September 27th, 2010, 15:32
عجب شیر تو شیری شده؟!!!

ارز ظاهرا دوباره داره دو نرخی میشه از نرخ 1025 تومنی بانک مرکزی تا 1116 تومنی آزاد .

خدا به داد این مردم برسه.

افزایش 8 درصدی نرخ ارز توی یک روز واسه کشوری که واردات روغن -شک-خوراک دام و....بخش عمده نیاز مصرفی رو جواب میده یعنی چی؟

gold24
September 27th, 2010, 15:46
با سلام
قیمت سکه(ارزش طلایی )با دلار 1090 تومان که اکنون در صرافی موجوده و قیمت انس 1298 برابر 333 هزار تومان است .نرخ فروش هر گرم طلای ابشده 18 عیار در بازار تهران337330 ریال که هر گرم 383 تومان زیر قیمت جهانی میباشد

Asadinia
September 27th, 2010, 18:35
خوب الحمدالله پیشبینی اول صبح درست دراومد و طلا کمی تصحیح کرد. گمون نکنم بیش از 1285 پایین بیاد.
فردا دلار به شدت به بازار تزریق میشه و قیمت دلار و سکه کمی متعادل خواهد شد.

farzadof
September 27th, 2010, 18:47
من امروز معامله خریدم رو روی 336700 تسویه کردم.
شدیدا اعتقاد دارم طلا در ابتدای هفته یک اصلاحی حداقل صد واحدی خواهد داشت.

با سلام خدمت دوستان گرامی و جناب اقبالی عزیز
یک سوال داشتم:
نظر شما در مورد پوزیشن گرفتن روی حرکات اصلاحی چیه؟
ممنون

sohrabibroker
September 27th, 2010, 18:48
با سلام
قیمت سکه(ارزش طلایی )با دلار 1090 تومان که اکنون در صرافی موجوده و قیمت انس 1298 برابر 333 هزار تومان است .نرخ فروش هر گرم طلای ابشده 18 عیار در بازار تهران337330 ریال که هر گرم 383 تومان زیر قیمت جهانی میباشد
دوست عزیز سکه بانک کار گشایی 338000 معامله شده چطور میشه که سکه نقدی 333 باشه
یا تک فروشی داره شناسایی سود می کنه یا داره مفت فروشی می کنه "فردا نرخ معلوم میشه

اخرین نرخی را هم که از دلار داشتم به 1110 رسیده

gold24
September 27th, 2010, 19:22
دوست عزیز سکه بانک کار گشایی 338000 معامله شده چطور میشه که سکه نقدی 333 باشه
یا تک فروشی داره شناسایی سود می کنه یا داره مفت فروشی می کنه "فردا نرخ معلوم میشه

اخرین نرخی را هم که از دلار داشتم به 1110 رسیده

با سلام
333 هزار تومان نرخ طلا یی یک عدد سکه است ته قیمت فروش ان
توضیح سکه ار طلا با عبار 900 و وزن 8.133 ساخته شده حال معادل ریالی ابن وزن طلا با اونس 1298 این مقدار میشد با به عبارتی هر سکه23512250 .0 اونس میباشد.پس با ضرب این عدد در قیمت اونس بهدلار و ضرب در قیمت دلار شما قیمت میزان طلای موجود در سکه میرسه حال عوامل عرضه و تقاضا شروع به تغیر این قیمت که بیس قیمت سکه است میکنند

در مورد دلار امروز با قیمت 1090 صرافی سردار لو سر بازار در ساعت 12 مشغول فروش بود

ar460ash
September 27th, 2010, 19:53
یه مطلب دیگه ای که مهمه نرخ ارز اعلامی از سوی بانک مرکزیه که مبادلات شرکتها بر اساس اون از طریق مبادلات بانکی انجام میشه نه صرافیهای کوچک .

صفحه نخست ([Only registered and activated users can see links])

بنابراین استناد به این نرخ دلار در بازار نمیتونه مرجع تصمیم گیری در مورد سود و زیان شرکتها و ....باشه

Mostafa.Nasiri
September 27th, 2010, 20:38
خوب الحمدالله پیشبینی اول صبح درست دراومد و طلا کمی تصحیح کرد. گمون نکنم بیش از 1285 پایین بیاد.
فردا دلار به شدت به بازار تزریق میشه و قیمت دلار و سکه کمی متعادل خواهد شد.

سلام

میشه لطفا" دلیل این صحبت را بفرمایید (دلیل تزریق شدن دلار) ؟؟

Asadinia
September 27th, 2010, 20:55
نصیری جان علتش رو باید از خودشون پرسید. شاید دلار رو به دید کالا می بینند و می خوان از افزایش قیمتش جلوگیری کنند. اصولا سیاست کنترل قیمت دلار که سالهاست دنبال میشه چیست؟؟؟

PASSERBY
September 28th, 2010, 12:12
طلا امروز ریزش و اصلاح یکدفعه ای و شدیدی داشت.
به نظرم خرید در همین حوالی خوب باشه 1285

موفق باشید

بهزاد اقبالی
September 28th, 2010, 12:21

موفق باشید

285 خوبه ولی بهتر از اون 1274 هست. به نظرم احتمالش زیاده به 74 برسه.
سکه هم فکر میکنم 330 فرصت خرید بده.

آخرین خبر از بانک مرکزی:
بانک مرکزی بالاترین میزان دلاری که به یک نفر میتونه بده رو به 30 هزار دلار کاهش داده. این خودش میتونه سرمنشا نگرانی های جدیدی باشه.

در حاشیه: حامد قدوسی
ظاهرن قیمت دلار در ایران (و به تبع آن همه ارزهای دیگر) دیروز جهش قابل توجهی (در حد 10 درصد) داشته است. این جهش ممکن است صرفن به دلایل گذرا مثل مشکلات اداری یا تعطیلی موقت بازار یا نرسیدن دلار کافی در آن روز و غیره باشد ولی همین یک سیگنال کافی است که متقاضیان فکر کنند که در زمان‌های آینده‌ هم امکان جهش نرخ ارز وجود دارد و لذا ذخیره احتیاطی خود را افزایش دهند و یا خریدهای آینده خود را جلو بیندازند. خلاصه این‌‌که حتی اگر عرضه ارز فردا به مقدار سابق برگردد ممکن است قیمتش تا مدتی بالا بماند و همین بالا ماندن قیمت خودش باعث تقویت باور به وضعیت ضعیف آتی و لذا افزایش تقاضای ذخیره‌سازی شده و تا مدتی روند صعودی به قیمت تحمیل کند. اگر عرضه مستحکم باشد معمولن چنین شوکی گذرا است و بازار بعد از مدتی به باور قبلی باز می‌گردد ولی در هر صورت در دوره گذار ممکن است با یک پیش‌گویی خودمحقق‌کننده (Self Fulfilling Prophecy) مواجه شویم.

اگر بانک مرکزی مصمم به حفظ قیمت قبلی باشد به‌ترین کار این است که فورن اطلاع‌رسانی شفاف کند و دلایل جهش را بیان کرده و نسبت به عرضه آینده اطمینان ایجاد کند تا بازار زودتر به تقاضای قبلی برگردد و گرنه این شوک ممکن است تا مدت قابل توجهی ادامه پیدا کند.

m.rezaee
September 28th, 2010, 12:28
من تی پی این پوزیشن رو طلا رو 20 پیپ گرفته بودم اما چون ریزش شدید بوده بیشتر از 50 پیپ تی پی زده برام بقیه سلها رو قبل این کندل درست زده بود فقط این پوزیشن رو اینجوری زده:rambo:
احتمالا تا محدوده 1250-1270 ریزش داشته باشیم

PASSERBY
September 28th, 2010, 12:53

کاملا درسته ، پایین تر بیاد باز هم میخرم، پله خرید بعدی 74 است.

" هیچ گاه از خرید طلا پشیمون نشدم" ;)

شاهرودي
September 28th, 2010, 13:21

آخرین خبر از بانک مرکزی:
بانک مرکزی بالاترین میزان دلاری که به یک نفر میتونه بده رو به 30 هزار دلار کاهش داده. این خودش میتونه سرمنشا نگرانی های جدیدی باشه.

در حاشیه: حامد قدوسی
ظاهرن قیمت دلار در ایران (و به تبع آن همه ارزهای دیگر) دیروز جهش قابل توجهی (در حد 10 درصد) داشته است. این جهش ممکن است صرفن به دلایل گذرا مثل مشکلات اداری یا تعطیلی موقت بازار یا نرسیدن دلار کافی در آن روز و غیره باشد ولی همین یک سیگنال کافی است که متقاضیان فکر کنند که در زمان‌های آینده‌ هم امکان جهش نرخ ارز وجود دارد و لذا ذخیره احتیاطی خود را افزایش دهند و یا خریدهای آینده خود را جلو بیندازند. خلاصه این‌‌که حتی اگر عرضه ارز فردا به مقدار سابق برگردد ممکن است قیمتش تا مدتی بالا بماند و همین بالا ماندن قیمت خودش باعث تقویت باور به وضعیت ضعیف آتی و لذا افزایش تقاضای ذخیره‌سازی شده و تا مدتی روند صعودی به قیمت تحمیل کند. اگر عرضه مستحکم باشد معمولن چنین شوکی گذرا است و بازار بعد از مدتی به باور قبلی باز می‌گردد ولی در هر صورت در دوره گذار ممکن است با یک پیش‌گویی خودمحقق‌کننده (Self Fulfilling Prophecy) مواجه شویم.

اگر بانک مرکزی مصمم به حفظ قیمت قبلی باشد به‌ترین کار این است که فورن اطلاع‌رسانی شفاف کند و دلایل جهش را بیان کرده و نسبت به عرضه آینده اطمینان ایجاد کند تا بازار زودتر به تقاضای قبلی برگردد و گرنه این شوک ممکن است تا مدت قابل توجهی ادامه پیدا کند.
سلام بهزاد جان
امروز بانک سامان دلار رو قیمت می ده 1037 منم رفتم 20 تا دیگه خرید کردم...هر چند بهشون ابلاغ کردن فعلا دلار نقدی به مشتری ندین و معادل ریالی رو بدین(اونم به نرخ خودشون و البته بطور موقت) و هر چند که مسول ارزی می گفت این بخاطر اعتصاب صرافها و طلا فروشهاست و دولت تزریق میکنه و قیمت رو میاره پایین....ولی طبق همین تحلیل حامد منم فکر میکنم که اگرم دولت تزریق بکنه بازم ترس می مونه و قیمت رو دیگه تا این حد قیمت امروز بانک سامان پایین نمیاره.

در هر حال این ریسک کوچولو رو کردیم دیگه, تا ببینیم چی میشه :p:p

قربانت :)

sohrabibroker
September 28th, 2010, 13:23
ما داریم سکه معامله می کنیم نه اونس طلا
دلار رو به بالا جلوی ریزش را میگیره
توصیه می کنم هر روز قیمت نقدی سکه از بازار را بگیرید یا نرخ بانکی را نگاه کنید
اونس نزولی بانک مرکزی قیمت سکه را بالا برده و سکه نقدی تمام نزدیک 340000 هزار تومان خواهد بود

rasoulg
September 28th, 2010, 13:58
سلام بهزاد جان
امروز بانک سامان دلار رو قیمت می ده 1037 منم رفتم 20 تا دیگه خرید کردم..
اما نرخ فروش صرافي سامان كه 1107 تومان است!!!
.: شرکت صرافی سامان :. ([Only registered and activated users can see links])

شاهرودي
September 28th, 2010, 14:26
سلام رسول جان
اقا تقصیر من نیست بخدا :p:p...خودشون این قیمت بهم فروختن امروز:banana::banana:

gold24
September 28th, 2010, 17:03
با سلام

قیمت دلار صرافی که1107 فروش 1097 خرید اعتصاب طلا فروشها ربطی به قیمت دلار نداره مگه شرکت نفته ...

عدم افزایش قیمت دلار خیلی وقته که از طرف صادر کننده اعتراض میشه
یادمه 3 ماه پیش چند تا از دوستام ازم بهم سفارش خریردلار دادن گفتم دلار می خواین چی کار گفتن استادمون گفته قبل از اجرای طرح هدفمند کردن دلار برای کمک به تولید کننده داخلی جهت رقابت گرون میشه

در بازار تهران قیمت هر گرم طلای 18 عیار ریال 337040 است که هر گرم 665 تومان زیر قیمت جهانی می باشد.

یاداوری ریاضی گر x+y=s باشد s مقدار ثایت زمانی x*y مقدار بیشینه دارد که با هم مساوی باشند.

نتیجه گیری تغیر میزان مساوی کاهش از اونس و افزایش همان میزان بر دلار باعث افزایش قیمت خواهد شد

ar460ash
September 28th, 2010, 17:14

نرخ بانک سامان با صرافیش فرق داره.

نرخهای امروزش :

sohrabibroker
September 28th, 2010, 17:32
اونس طلا با مقاومت 1300 برخورد کرده و سهام اسپایدر با 127 دلار
سهام اسپایدر هم هر 26 دلاری که بالا رفته یک اصلاحی داشته و حالا در این اصلاح به سر می بریم

gold24
September 28th, 2010, 18:28
با سلام

مقاله جالب در روزنامه جهان صنعت با عنوان بی‌تفاوتی معنا‌دار بانک مرکزی به وضعیت بازار ارز و سکه‌: طلا ارز را دیوانه کرد

JAHANESANAT NEWSPAPER | روزنامه جهان صنعت ([Only registered and activated users can see links])

PASSERBY
September 28th, 2010, 19:09

موفق باشید

خب طلا منتظر اصلاحات بعدی نشد ( همینطور دلار)
الان که عدد رند 300 رو داره رد میکنه مایلم نظر دوستان عزیز رو در مورد تارگت احتمالی بعدی طلا بدونم ؟
من در 285 چند لات خرید دارم.

شاد باشید

ar460ash
September 28th, 2010, 19:10
عکس العمل بازار به حرفهای نا امید کننده BOE باعث پرتاب طلا شد.

واقعا عجیبه.رفتار بازار در مورد طلا بسیار افراطی تر از زمانیه که بحران وجود داشت.ظاهرا ترس از بحران بدتر از خود بحران اقتصادی شده.

sohrabibroker
September 28th, 2010, 19:13
طلاي 1600 دلاري در راه است ([Only registered and activated users can see links])

ar460ash
September 28th, 2010, 19:32
از اساتید کسی اینطوری فکر میکنه:

طلا قبل از صعودهای بعدی باید بریزه و این فقط یه استاپ زنون بوده.

فروش مد نظر نیست خرید در اصلاحات .

PASSERBY
September 28th, 2010, 21:52
خب طلا منتظر اصلاحات بعدی نشد ( همینطور دلار)
الان که عدد رند 300 رو داره رد میکنه مایلم نظر دوستان عزیز رو در مورد تارگت احتمالی بعدی طلا بدونم ؟
من در 285 چند لات خرید دارم.

شاد باشید

باقی دوستان برای تعیین تارگت طلا نظری ندارند ؟ خصوصا فاندامنتالی ها!
ممنون

ar460ash
September 28th, 2010, 22:38
بانک کارگشایی عرضه سکه رو روزانه کرد.

بالاخره یه حرکتی دارند میکنند

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 00:12
طلاي 1600 دلاري در راه است ([Only registered and activated users can see links])

این تحلیل رو بنده برای این سایت نوشتم.

gold24
September 29th, 2010, 12:03
با سلام
قیمت (ارزش طلایی ) سکه با انس 1313 و دلار 1110 به رکورد بی سابقه 343 هزار تومان رسد

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 12:41
صرافی‌های واقع در میدان فردوسی امروز سه شنبه هر دلار آمریکا را بین 1110 تا 1115 تومان خریداری و بین 1130 تا 1140 تومان می‌فروشند.

گزارش خبرنگار مهر از بازار سکه و ارز تهران حاکی از آن است که امروز سه شنبه قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید بین 338 تا 365 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین صرافی‌ها در تابلوها قیمت خرید سکه طرح جدید را نیز 333 تا 350 هزار تومان اعلام کردند.

سکه تمام طرح قدیم نیز به قیمت 338 تا 365 هزار تومان فروخته می‌شود که قیمت خرید آن نیز در تابلوی صرافی‌ها بین 333 تا 337 هزار تومان در نوسان درج شده است.

همچنین قیمت نیم سکه امروز در بازار تهران بین 168 تا 170 هزار تومان فروخته و قیمت خرید آن نیز رقمی بین 164 تا 165 هزار تومان گزارش شد. ربع سکه نیز به قیمت 86 هزار تومان فروخته می‌شود که قیمت خرید آن نیز در تابلوی صرافی ها 83 هزار تومان اعلام شده است.

گزارش مهر از قیمت انواع ارز در صرافی‌های واقع در میدان فردوسی نشان می دهد: قیمت دلار مانند روز گذشته در بازار تهران در نوسان و رو به افزایش است به نحوی که هم اکنون هر دلار آمریکا در تابلوی صرافی ها بین 1110 تا 1115 تومان خریداری و بین 1130 تا 1140 تومان فروخته می شود. قیمت دلار آمریکا در پایان روز گذشته به 1110 تومان رسید.

در همین حال، یورو نیز امروز سه شنبه رقمی بین 1445 تا 1450 تومان خریداری و 1470 تا 1480 تومان نیز فروخته می شود. همچنین هر پوند انگلیس رقمی بین 1715 تا 1730 تومان خریداری و بین 1735 تا 1770 تومان نیز در تابلوی صرافی ها اعلام فروش شده است.

دلار کانادا نیز رقمی بین 1065 تا 1070 تومان خریداری و بین 1080 تا 1110 تومان نیز فروخته می شود. فرانک سوئیس نیز در تابلوها 1090 تومان خریداری و 1110 تومان فروخته می‌شود.

برخی فعالان بازار ارز تهران در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال که قیمتهای لحظه ای ارزهای مختلف به ویژه دلار از چه مرجعی پرسیده و به مشتریان اعلام می شود؟ مطرح کردند: در این زمینه مرجع خاصی وجود ندارد و صرافی ها از طریق ارتباط تلفنی قیمتهای مختلف را جویا و به هر نحوی که بخواهند به مشتریان اعلام می کنند.

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 12:41
از صبح امروز اكثر طلافروشي هاي شهر یزد تعطيل بودند و مردم در مراجعه به مغازه ها و پاساژهاي مركزي شهر و بازار با كركره هاي بسته مواجه شدند

اين اقدام طلافروشان یزدی در اعتراض به اجراي ماليات بر ارزش افزوده صورت گرفته است . کسبه بازار طلافروشان می گویند دولت در قبال فروش طلا سه درصد مالیات به عنوان مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کند به این معنا که هرمشتري در قبال خريد طلا به ارزش ‏10‏ ميليون ريال بايد ‏300‏ هزار ريال به عنوان ارزش افزوده پرداخت كند و بر همین اساس هرچند بيشترين زيان و فشار مالي قانون دريافت سه درصد ارزش افزوده در بازار خريد و فروش طلا بر مردم و خريداران وارد مي شود، اما به واسطه تاثيراتي كه اين موضوع بر ايجاد ركود نسبي در معاملات طلا دارد زيان هايي را نيز متوجه بازاريان صنف طلافروشي مي كند‏.

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 12:42
بازار طلای همدان هم 3 روزه در اعتصاب کامل فرو رفته

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 12:44
دوستان به نظرم بهتره اسم این تاپیک رو با اجازه آقای سهرابی تغییر بدیم.
نظر دوستان چیه؟
اسم های پیشنهادی خودتون رو یادداشت کنید لطفا

gold24
September 29th, 2010, 12:46
با سلام
کسی از نرخ دلار خبر داره ؟ صرافی ها که نمی فروشن بانکها که ندارن... دلالهای استانبول 1160 تومان

شاهرودي
September 29th, 2010, 12:52
نظر دوستان چیه؟
سلام بهزاد جان

اسمشو بزار:

"آخرین اخبار و تحولات نرخ ارز و طلا "

PASSERBY
September 29th, 2010, 13:02
نظر دوستان چیه؟
سلام
موافقم ،فکر میکنم اسم تاپیک باید به گونه ای باشه که کسی هم که تا به حال اون تاپیک رو ندیده ، بتونه حدس بزنه محتوی اون راجع به چیه.
لذا عنوان ساده :

همه چیز پیرامون طلا و سکه
یا
طلا و عوامل موثر بر نرخ آن

فکر کنم خوب باشه

شاهرودي
September 29th, 2010, 13:12
برای اطلاع:

نرخ فروش دلار امروز بانک سامان 1043 تومن

7 تومن رفت رو قیمت دیروز

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 13:30
برای اطلاع:

نرخ فروش دلار امروز بانک سامان 1043 تومن

7 تومن رفت رو قیمت دیروز

الان داشتم با واحد ارزی بانک پارسیان صحبت میکردم. میگفت ما اصلا دلار نمیفروشیم. گفتم پس چی؟
میگفت چون دلار کم شده فقط به مسافرا میفروشیم اونم دیگه نمیفروشیم.
گفتم چرا؟
میگفت به مسافرا با بلیط ارز میدادیم. اون هم فقط 2 هزار دلار. یکی 5 تا بلیط آورده 10 هزار تا گرفته رفته. بعدش ما فهمیدیدم بلیطش تقلبی بوده. خوبه دیگه
1030 خریده برده 1140 فروخته. :laugh::laugh::laugh:
راستی شما دیروز چطوری از بانک سامان گرفتی. احتمالا حجمش زیاد نبوده که بهت دادن درسته؟

یه صحبت هایی هم از این ور اونور شنیده میشه که بانک مرکزی دلار داره اما نمیخواد یه دفعه کمبود رو برطرف کنه. انگار داره آروم آروم زمینه رو برای رشد قیمت دلار فراهم میکنه.

gold24
September 29th, 2010, 13:46
با سلام

عرضه گسترده دلار توسط دلالان در حال انجام قیمت 1155 الی 1160 فروش 1140 خرید است.
ارزش طلایی سکه با 1140 و انس 1308 دلاری به 350800 تومان سکه تمام فعلا بدون قیمت گمانه زنی347
سکه ربع فروش 88

ar460ash
September 29th, 2010, 13:46
نرخ امروز دلار بانک مرکزی با کاهش همراه بوده:

10203

صفحه نخست ([Only registered and activated users can see links])

بعضی از دوستان دارند در مورد نرخ ارز اشتباه میکنند و نرخ صرافیهای تهران رو مبنای محاسبات خود قرار میدهند .در صورتی که شرکتها نرخ مبادلاتیشون بر اساس نرخ بانک مرکزیه نه صرافی .

صرافی تنها راه انتقال ارز به کشور در شرایط فعلی نیست .خیلی از اوقات توی برنامه ها میشنویم و میبینیم که فلانی رفت توی فلان کشور و چند تا توافقنامه همکاری امضا کرد.بعضی از این توافقنامه های به ظاهر خنده دار و مسخره الان به درد میخورند.2 هفته پیش قرار شد 500 هزار دلار به حسا ب شرکت برادرم واریز بشه مونده بودچیکار کنه که با استفاده از یکی از همین توافقنامه هایی که هیچ وقت فکر نمیکرد به دردش بخوره انتقال انجام شد.

پ.ن:از گفته های مسوولان مشخصه که دنبال یه راه می گردند و این التهاب بازار ارز دایمی نخواهد بود

gold24
September 29th, 2010, 13:54
با سلام
شروع معاملات نفدی سکه عرضه 350 هزار تومان

شاهرودي
September 29th, 2010, 13:58
الان داشتم با واحد ارزی بانک پارسیان صحبت میکردم. میگفت ما اصلا دلار نمیفروشیم. گفتم پس چی؟
میگفت چون دلار کم شده فقط به مسافرا میفروشیم اونم دیگه نمیفروشیم.
گفتم چرا؟
میگفت به مسافرا با بلیط ارز میدادیم. اون هم فقط 2 هزار دلار. یکی 5 تا بلیط آورده 10 هزار تا گرفته رفته. بعدش ما فهمیدیدم بلیطش تقلبی بوده. خوبه دیگه
1030 خریده برده 1140 فروخته. :laugh::laugh::laugh:
راستی شما دیروز چطوری از بانک سامان گرفتی. احتمالا حجمش زیاد نبوده که بهت دادن درسته؟

یه صحبت هایی هم از این ور اونور شنیده میشه که بانک مرکزی دلار داره اما نمیخواد یه دفعه کمبود رو برطرف کنه. انگار داره آروم آروم زمینه رو برای رشد قیمت دلار فراهم میکنه.
سلام بهزاد جان
من دیروز 20 هزار تا خریدم روی 1037 از بانک سامان

قربانت :)

sasanp
September 29th, 2010, 14:54
نظر دوستان چیه؟

طلا،سکه

gold24
September 29th, 2010, 15:14
با سلام
عرضه بدون محدودیت طلا و ارز از فردا
معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت : برای مدیریت قیمت ارز و طلا ، بانک مرکزی از فردا - پنج شنبه - طلا و ارز را مطابق قیمت جهانی عرضه می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رحیمی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به افزایش قیمت طلا و ارز گفت: از فردا خریداران می توانند به هر میزان که می خواهند طلا و ارز از بانک مرکزی خریداری کنند

متبع تابناک

Lord jat
September 29th, 2010, 15:21
سلام
توی تالار عمومی یه تاپیک بررسی نرخ دلار به ریال هست که این روزا تقریبا اون تاپیک و اینجا دارن موازی پیش میرن. شاید ادغام این دو تاپیک و یا تخصصی کردن طلا(اینجا) و ریال(اونجا) بد نباشه. تا نظر دوستان چی باشه.

بهزاد اقبالی
September 29th, 2010, 15:38
خیلی جالبه. هیچ عرضه کننده ای حاضر به عرضه سکه نیست در حالی که بالاترین خریدار روی 349500 نشسته.
تا حالا ندیده بودم کسی عرضه نکنه.

ar460ash
September 29th, 2010, 15:39
با سلام
عرضه بدون محدودیت طلا و ارز از فردا
معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت : برای مدیریت قیمت ارز و طلا ، بانک مرکزی از فردا - پنج شنبه - طلا و ارز را مطابق قیمت جهانی عرضه می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رحیمی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به افزایش قیمت طلا و ارز گفت: از فردا خریداران می توانند به هر میزان که می خواهند طلا و ارز از بانک مرکزی خریداری کنند

متبع تابناک

خبر خوبی برای بازار سرمایه است.

عرضه بدون محدودیت طلا و ارز از فردا ([Only registered and activated users can see links])

اگر این اتفاق بیافته میشه تصورکرد که این یه مانور بوده(حتی از نوع اجباریش) که چندان موفقیت امیز نبود.

معمولا دولت نمیتونه چند تا ریسک رو همزمان قبول کنه(حذف یارانه ها-افزایش نرخ ارز-اعتصابات صنفی).

پ.ن:نرخ صرافی آبان ساعت 14:46 عجب اسپردی واید کرده;) 70 تومن!!!

sohrabibroker
September 29th, 2010, 16:13
نظر دوستان چیه؟
موافقم

فیوچر طلا و ارز و اخبار مربوطه
خرید و فروش طلا "ارز"سکه " {فیوچر}

تاپیک طوری باشه که دوستانی هم که پوزیشن روی طلا در فارکس می گیرن اعلام کنند اینطوری خیلی کمک میکنند
به نظرم اگر نامی از فیوچر روی تاپیک باشه بد نباشه "چون دوستانی که فیوچر کار می کنند در تحلیل خود هم فاندامنتال طلا هم ارز همه را لحاظ می کنند و از نظر تکنیکال هم برسی انجام میشه در یک تاپیک

اینطوری تصمیم به خرید و فروش خیلی راحت تر انجام میشه دوستانی هم که فارکس کار می کنند یا نقدی سکه یا ارز خرید و فروش می کنند می تونند را حتتر تصمیم به خرید و فروش بگیرن
فیوچر دیدمعامله گران به زمان آینده را میده
تصمیم با استاد اقبالی عزیز "
سکه و دلار گیر نمیاد میگن جنسش نیست دلار 1240 سکه بالای 355 تازه فروشنده نیستند"تابلوها خاموش !!!!!!

ar460ash
September 29th, 2010, 16:44
تحلیلی از ایدی سپهبد در تالار همسایه.(ایشون یه چیزی توی مایه های جناب محسن سرمایه هستند)

با سلام خدمت دوستان
همانطور که می دانید
1- هزینه های عمومی دولت 37 هزار میلیارد تومان است .
2-فروش نفت ایران با مدت مشابه قبل 33 درصد کاهش را نشان می دهد
3-واریز به خزانه سال 88 نفت 42 میلیارد دلار بوده است .
4-بنابراین با فرض 33 درصد کاهش واریز به خزانه نفت در سال 89 برابر 28 میلیارد دلار می شود .
5 پیش بینی صادرات غیر نفتی ایران برای سال 89 برابر 24 میلیارد دلار است که در 6 ماهه 11 میلیارد دلار محقق شده است و پیش بینی می شود با توجه به مشکلات موجود در بخش صدور حواله های ارزی و ال سی این رقم در نیمه دوم ساال 89 50 درصد کاهش داشته باشد یعنی امسال حدود 16-17 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته باشیم .
نتیجه
28 میلیارد صادرات نفتی باضافه 16 میلیارد صادرات غیر نفتی برابر است با 44 میلیارد دلار
اگر دلار 1000 تومان باشد می شود 44 هزار میلیارد تومان که 37 هزار میلیارد تومان آن باید صرف هزینههای جاری دولت شود و تنها 7 هزار دلار باقی می ماند که این یعنی معضل اقتصادی بنابراین راه حل چیست ؟
1- فروش دارایی های دولت :که در غالب اصل 44 در حال انجام است.
2-بالا بردن مالیات:که در حال انجام است
3-بالا بردن نرخ ارز :
بالا رفتن نرخ ارز در حال وقوع است و حالا یک معضل دیگر در حال شکل گیری است .
مردم به بانکها هجوم می اورند و پول خودر ا تبدیل به دلار می کنند و این باعث رخداد اقتصاد دلاری در ایران می شود .
2- مردم به بانکها هجوم می اورند و دارایی نقد خود را تبدیل به کالا می کنند که بواسطه افزایش نرخ دلار در حال گران شدن است و این مسئله هم باعث قحطی و کمبود در ایران خواهد شد و یک تورم وحشتناک را خواهیم داشت
از طرف دیگر بانکها اینقدر پول چاپ شده ندارند که در اختیار مردم قرار دهند .(همانطور که می دانید ضریب پول چاپ شده به پول مردم 4.5 درصد است)بنابراین بانکها باید اعلام ورشکستگی کنند و این یعنی فروپاشی اقتصاد ایران
بنابراین راه حل چیست ؟
راه حل ایجاد یک بازار موازی با ارز طلا و کالا است .
و چه بازار ی بهتر از بورس
اگر بورس بالا رود به اقتصاد و معیشت مردم و خورد و خوراک انها تاثیری ندارد و اگر هم پایین بیاید باز هم اتفاقی نیفتاده .
پس کم خرج ترین و راحت ترین گزینه برای دولت تبلیغات در بازار سهام و هدایت پول مردم به این سمت است تا هم چرخ کارخانهها به گردش بیفتد و هم بازار ارز و کالا از هجوم 220 هزار میلیارد تومان پول مردم در امان باشد .
اگر از 220 هزار میلیارد تومان وجوه نقد جامعه تنها 10 درصد جذب بورس شود حجم معاملات میانگین روزانه بورس به 80 میلیارد دلار روزانه افزایش پیدا خواهد کرد و به دلیل اینکه سهام شناور شرکتها محدود است باعث افزایش قیمت و بالا رفتن پی بر ای خواهد شد.
من به دوستان توصیه می کنم اگر جایی پولی دارند وارد بورس کنند و طی یکسال آینده فکر خروج از بازار را از سر خود بیرون کنند .به نظر من میانگین پی بر ای ها بزودی به بالای 10 صعود خواهد کرد.

و همینطور پست زیر الان اومد رو سایت:

با سلام خدمت دوستان
دولت 8 میلیارد دلار باقیمانده صندوق ذخیره ارزی ایران را بعد از صفر کردن ترازهای خارجی وارد ایران کرده است که 5 میلیارد دلار آنرا در بانک صادرات و 3 میلراد دلار آنرا در بانک ملت گذاشته است.
با دوست خوب و هم تالاری عزیزی دیشب صحبت می کردم و ایشان دیدگاه جالبی را مطرح کرد که به نظر منهم قابل قبول و رخدادنی بود .
دولت برای اینکه دلار را تبدیل به ریال کند قبلا با واردات برنج و میوه و .....اینکار را انجام می داد .حالا که برای واردات با مشکل مواجه شده باید چکار کند؟
برای اینکار بهتر است دلار را مستقیما تبدیل به ریال ککند .یعنی با ایجاد هیجان در بازار مردم را وادار به خرید دلار و طلا کند و از این محل بتواند ریال را جذب کند .

ar460ash
September 29th, 2010, 17:01
خبر خوبی برای بازار سرمایه است.

عرضه بدون محدودیت طلا و ارز از فردا ([Only registered and activated users can see links])

اگر این اتفاق بیافته میشه تصورکرد که این یه مانور بوده(حتی از نوع اجباریش) که چندان موفقیت امیز نبود.

معمولا دولت نمیتونه چند تا ریسک رو همزمان قبول کنه(حذف یارانه ها-افزایش نرخ ارز-اعتصابات صنفی).

پ.ن:نرخ صرافی آبان ساعت 14:46 عجب اسپردی واید کرده;) 70 تومن!!!

خرید ثابت مونده ولی فروش 1250 .اسپرد 120 تومن:blink:

sohrabibroker
September 29th, 2010, 20:25
دیشب صندوق اسپایدر در بالاترین قیمت اقدام به خرید کرده SPDR Gold Shares ([Only registered and activated users can see links]) به مقدار 5 تن
باز هم هرچی فروخته بود گذاشت سر جاش گاین نشان میده که اونس باز هم نقاط بالاتری را هدف گرفته
ولی در ایران احتمالا از فردا یا شنبه بانک مرکزی اقدام به عرضه سکه می کنه در صحبتهای بهمنی گفته شده دلار 1100 تومانی قیمت بالایی نیست و گفته قطعا ارز به قیمت خیلی پایینتر از 1300 تومان عرضه می شود این در حالی هست که من خودم با بازار در ارتباط بودم و قیمت به 1300 نرسید فقط می فتند نداریم جنسش نیست "تابلو قیمت خاموشه !!!!1
این یعنی قیمت های بازار را کم کم دارن می پذیرن "و بدشون هم نمیاد قیمت بالابره "
این در حالیست که نرخ بانک مرکزی حدود 1030 تومان بوده

ar460ash
September 30th, 2010, 12:58
خرید ثابت مونده ولی فروش 1250 .اسپرد 120 تومن:blink:

ظاهرا داره یه خبرهایی میشه تا حالا 40 تومن اومده پایین.

سایت مثقال نرخ بانک مرکزی رو هم ظاهرا با نرخ عرضه بانک ملی جایگزین میکنه .نرخ بانک مرکزی در حال حاضر 10198 اعلام شده.

البته ظاهرا هنوز عرضه بانک مرکزی شروع نشده.

gold24
September 30th, 2010, 13:17
با سلام
دلار که فعلا بلاتکلیف 1200 تومان فروخته میشه گمانه رنی 1140 است.سکه هم 352 هزار تومان گمانه زنی میشه دلار 1140 و انس 1310 دلار

Man1
September 30th, 2010, 13:24
آیا بانک مرکزی امروز سکه و ارز عرضه کرد اگر بله با چه قیمتهایی؟

ar460ash
September 30th, 2010, 13:27
تامین ارز مورد نياز تمامی مردم و فعالين اقتصادی به هر ميزان ([Only registered and activated users can see links])

ببینیم با این کنترل ارز چیکار میکنند .مدیریت جهان رو میدن به اینا یا زیمبابوه؟؟!!

ar460ash
September 30th, 2010, 13:30
آیا بانک مرکزی امروز سکه و ارز عرضه کرد اگر بله با چه قیمتهایی؟

ظاهرا هنوز عرضه نشده

ar460ash
September 30th, 2010, 14:33
کسی از دوستان از عرضه اطلاعی داره؟

ساعت 1:30 پنج شنبه شد!!!

عرضه شد یا دخالت گفتاری!!!! در بازار بوده؟!!

ar460ash
September 30th, 2010, 14:58
طلایی که میفروشند اما گرانتر میشود

پیشبینیهای اکثر سایتهای معتبر بر روند افزایشی طلا دلالت داره و تنها کسی که به این موضوع بدبینه جورج سورسه که خودش 16 تن طلا (سهام همین gld) توی پورتفوی شرکتش داره:happy:

آمریکاییهای شادمان از کاهش ارزش دلار با ایجاد محدودیتهای تازه در مقابل واردات چین هر روز به صادراتشون اضافه و از وارداتشون کم میکنند

Researcher_FX
September 30th, 2010, 15:10
با سلام

دوستان از لحاظ شمارش امواج سقف 1317 یا 1333 سقف میان مدت طلا می باشد. و از لحاظ زمانی هم 1 اکتبر یعنی فردا با یستی به سقف برسد.

موفق باشید.

3pip
September 30th, 2010, 15:17
این عکس را از کدام سایت گرفتید ؟

Lord jat
September 30th, 2010, 15:49
طلایی که میفروشند اما گرانتر میشود

آمریکاییها یی شادمان از کاهش ارزش دلار با ایجاد محدودیتهای تازه در مقابل واردات چین هر روز به صادراتشون اضافه و از وارداتشون کم میکنند

تو رو خدا یکی این مساله رو به مدیران کارشناس ارشد مملکتمون حالی کنه.

ar460ash
September 30th, 2010, 15:55
این عکس را از کدام سایت گرفتید ؟

ar460ash
September 30th, 2010, 16:14
خبر از سایت همسایه:

4راه استانبول 30000 دلار ميده الان پول بريزي براي شنبه ميده 1066 تومان به همه ميده صرافي مركزي

حالا چرا 1066؟

soltan88
September 30th, 2010, 16:37
سلام
یه سوال داشتم از اساتید
میخواستم بدونم الان طلا تو بازار فارکس 1320ذلار است
و طلا تو بازار ایران34000
وبا توجه با اینکه هر انس طلا 28.5گرم هست قیمت هر گرم طلا تو بازار فارکس تقریبا 47دلار هست
میخواستم علت اختلاف قیمت را بدونم
ممنون میشم دوستان بتونه کمک کنه

masoud123
September 30th, 2010, 16:48
سلام
یه سوال داشتم از اساتید
وبا توجه با اینکه هر انس طلا 28.5گرم هست قیمت هر گرم طلا تو بازار فارکس تقریبا 47دلار هست

سلام

دوست من انس طلا با انس وزنی که در ریاضیات بکار میره فرق میکنه.

هر انس طلا معادل تقریبا 31.10 گرم می باشد.

موفق باشید.

gold24
September 30th, 2010, 16:50
سلام
یه سوال داشتم از اساتید

با سلام

1-قیمت هر تروی اونس 1315دلار است.
2-انس طلا هم نداریم (واحدش تروی انس) معادل 31.103431 گرم
4-قیمت تو بازار هر گرم 35500 است.
4-اختلاف قیمت شمش با ابشده معمولی و عیار هم داریم .

شرمنده اقا مسعود همزمان شد

oomidd
September 30th, 2010, 16:57
سلام
یه سوال داشتم از اساتید

دوست عزیز طلای بازار تهران عیارش 18 (750) ولی طلای شمش همون طلای خالص یا عیار 24 (999.9)هست
در ضمن در همه کشورها به علت تفاوت ارز وبازار داخلی همیشه کمی تفاوت قیمت هست البته کم در حد نهایت1.5% در هر اونس

sohrabibroker
September 30th, 2010, 17:37
دوستان در بانک کارگشایی خبر دادن "

ربع سکه :90هزار
نیم سکه : 179 هزار
تمام سکه : عرضه نشد با این قیمتها "قیمت نقدی تمام حداقل بالای 360 خواهد بود
گفته بودن ارزان فروشی نمی کنیم "
ولی گران فروشی!!!!!
بانک هم امروز چون روند اونس رو به بالا بود عرضه نکرد "
دلار هم فعلا بازار 1140
عرضه قطره چکانی جلوی قیمت را خواهد گرفت؟

ar460ash
September 30th, 2010, 18:02
به نقل از فالس نیوز:

سكه ارزان مي‌شود؛ دلار را به 1060 تومان مي‌رسانيم

خبرگزاري فارس: رئيس كل بانك مركزي با اعلام هشدار به دلالان ارز و سكه طي روزهاي اخير تاكيد كرد: با عرضه فراوان سكه و ارز توسط بانكها و بانك كارگشايي قيمت سكه هفته آينده به سطح جهاني كاهش مي‌يابد و دلار را نيز به قيمت 1060 تومان مي رسانيم.

محمود بهمني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس (توانا)، در مورد وضعيت نابسامان بازار سكه و ارز طي روزهاي اخير اظهار داشت: بانك مركزي در مورد بازار سكه و ارز تصميم گرفته كه قيمت ارز را به حالت اوليه برگرداند و با توجه به اينكه قيمت سكه هم كاذب افزايش يافته بانك مركزي در تلاش است قيمت سكه را مطابق بازارهاي جهاني تعديل كند.
وي گفت: قطعاً بانك مركزي با برنامه ريزيهاي خود حداكثر تا هفته آينده قيمت سكه و ارز را به وضعيت عادي و مناسب برخواهد گردادند.
به گفته رئيس كل بانك مركزي، قيمت دلار به هر ميزان در سطح جهاني باشد، بانك مركزي قيمت آن را به سطح حداكثر 1060 تومان بر مي گرداند.
بهمني در باره وضعيت طلا و سكه افزود: طلا و سكه نيز به حد كافي در بازار عرضه خواهد شد و قيمت آن را به سطح جهاني مي رسانيم.
وي با بيان اينكه قيمت سكه بيشتر از قيمت فعلي نخواهد شد افزود: اگر قيمت سكه باز هم بخواهد به صورت كاذب افزايش پيدا كند بانك مركزي به اندازه اي سكه به بازار عرضه خواهد كرد كه قيمت آن به سطح منطقي خود برسد.
رئيس كل بانك مركزي با تاكيد بر اهميت نرخ ارز در بازار تصريح كرد: با برنامه ريزي هاي بانك مركزي بازار ارز و سكه بزودي تعديل خواهد شد؛ به اين معني كه به هر ميزان كه نياز بازار باشد با توجه به ذخاير بالاي طلا در كشور عرضه مي كنيم تا قيمت طلا و ارز به حالت اوليه برگردد.
وي تاكيد كرد: به دستور بانك مركزي، بانكها و بانك كارگشايي به اندازه نياز اشخاص سكه و ارز را با توجه به قيمت جهاني در اختيار مردم قرار خواهند داد.
رئيس كل بانك مركزي با تاكيد بر اينكه هر گونه دلالي و سفته بازي در خصوص ارز در بازاراهاي داخلي با برخورد قانوني بانك مركزي مواجه خواهد شد، افزود: قيمت واقعي ارز و سكه در هفته آينده محقق مي شود.
بهمني خطاب به افرادي كه فكر مي كنند سرمايه گذاري در بازار طلا طي روزهاي اخير سود كلاني را نصيب آنها خواهد كرد افزود: قيمت سكه به سرعت طي روزهاي آينده كاهش خواهد يافت و در اين خصوص شعب بانك ملي و كارگشايي به صورت جدي در مورد سكه وارد عمل شده اند.

پ.ن:چند تا نرخ واسه ارز؟؟؟1060 چرا؟

سایت مثقال هم دلار کانادا رو 30 تومن گرونتر از دلار آمریکا قیمت میده!!!!

بعضی صرافیها هم که فقط دلار میفروشند و خرید رو متوقف کردند.

به نظر میرسه سناریوی جناب سپهبد به واقعیت نزدیکه

gold24
September 30th, 2010, 19:00
با سلام

در ساعات پابانی بازار ارز تهران دلار به قیمت 1100 در حال عرضه است.
برای روز شنبه با فرض اونس 1313 و دلار 1085تومانی قیمت طلایی سکه 335 تومان خواهد شد( بانک مرکزی وعده داده سکه را در سشن لندن و به قیمت طلایی سکه عرضه کند)

gold24
October 1st, 2010, 19:07
با سلام

به نظر شما قیمت طلا در اول اکتبر 2011 چند است؟
متوسط رشد طلا برای ارقام زیر 17 درصد در سال می باشد
ماکزیمم رشد 31 درصد و مینیموم رشد9.1 رصد

در اول اکتبر 2010 قیمت طلا حدود 1317 دلار

در اول اکتبر 2009 قیمت طلا حدود 1000 دلار

در اول اکتبر 2008 قیمت طلا حدود 873 دلار

در اول اکتبر 2007 قیمت طلا حدود 748 دلار

در اول اکتبر 2006 قیمت طلا حدود 600 دلار

در اول اکتبر 2005 قیمت طلا حدود 464 دلار

در اول اکتبر 2004 قیمت طلا حدود 414 دلار

در اول اکتبر 2003 قیمت طلا حدود383 دلار

در اول اکتبر 2002 قیمت طلا حدود 324دلار

در اول اکتبر 2001 قیمت طلا حدود298دلار

در اول اکتبر 2000 قیمت طلا حدود273دلار

PASSERBY
October 1st, 2010, 19:16
این روزها برای طلا باید بیشتر به دنبال عوامل بنیادی بود
طلا همواره بولیش بوده
به نظرم توقفگاه بعدیش 1320 باشه

از نظر تکنیکی دقیقا تارگت من 1320 رو زد و برای این هفته 350 پیپ نتیجه خیلی خوبی رو برای من رقم زد
در هفته آینده نیز باید به دنبال خرید در اصلاحات و در حوالی 1300 بود.

ar460ash
October 2nd, 2010, 00:42
سایت kitco برای بررسی وضعیت طلا شاخصی تعریف کرده که بر اساس اون میشه تاثیر تغییرات ارزش دلار بر قیمت طلا رو تشخیص دادیک ماهی هست که طلا بر اساس این شاخص تغییر زیادی نکرده.

به عبارتی به غیر از آمریکا قدرت خرید طلا مردم کشورهای دیگه خیلی تغییر نکرده.ولی توی ایران هی دلاری که میریخت گرون شد!!بعد میان میگن فتنه گران و....یکی نیست بگه برادر الان دلارتون باید ارزونتر شده باشه پس چرا گرونتره؟!!!

نمودار دوم هم شاخص دلاره.

sohrabibroker
October 2nd, 2010, 10:45
در مورد سکه به گفته خودشان اگر قیمت اونس جهانی را تقسیم بر 4 کنیم میشه 1 سکه امامی
بعد این عدد را ضربدر قیمت دلار کنیم قیمت در خواهد آمد {خیلی ساده }
1320 تقسیم بر 4 = 330 حال این عدد ضربدر قیمت دلار "ما حد اقل را می گیریم 1060 میشه 349800
باز معلوم نمی کنه باید دید خودشون چجوری نرخ میدن "ولی روز 5 شنبه که کارگشایی بالا انجام شد "تازه با این جو منفی که درست کرده بودن
اگر 335 بفروشه که مفت فروشی کرده

ar460ash
October 2nd, 2010, 10:50
بانک مرکزی نرخ رسمی خودش رو به 1069 ( رغم کاهش شدید قیمت جهانی) افزایش داد.زمانی که دلار بخواد برگرده خدا رحم کنه.

غیر رسمی هم 70 تومن دیگه اومده پایین

sohrabibroker
October 2nd, 2010, 12:14
نقدی رو به شلی منتظر نرخ بانکی...بالای 356 هر چی داشتم دادم رفت افست آبان ماه

ar460ash
October 2nd, 2010, 13:13
بانک مرکزی نرخ رسمی خودش رو به 1069 ( رغم کاهش شدید قیمت جهانی) افزایش داد.زمانی که دلار بخواد برگرده خدا رحم کنه.

غیر رسمی هم 70 تومن دیگه اومده پایین

صرافی آبان تا 1110 اومده پایین و تا 1090 توی بازار .

ولی کار بانک مرکزی خیلی عجیبه؟!!!5 درصد افزایش نرخ ارز یک روزه؟!!!

یعنی هر کی هر چی داشته توی یک روز 5 درصد ارزشش افت کرده(مخصوصا اونهایی که میخوان از کشور برن)

حالا میشه فهمید چرا بانکها با خیال راحت به سپرده ها سود ثابت سالیانه پرداخت میکنند:laugh:

gold24
October 2nd, 2010, 13:30
با سلام

اغاز معاملات تقدی سکه فروش 347 هزار تومان
قیمت طلایی سکه یا اونس 1319 دلار و دلار 1090 تومان 338 هزار تومان تفاوت قیمت 9 هزار تومان

sohrabibroker
October 2nd, 2010, 13:33
صبح یه تعداد داشتم آفست کردم قیمت بالای 56
در قیمتهای پایینتر خرید انجام دادم "بانکی تمام را قیمت نداده "ربع سکه را 90000 هزار گذاشته "
و سکه تمام نزدیک 360 خواهد افتاد
بازار نقدی خیلی گیج شده "
gold 24عزیز امیدوارم در معاملات آتی نفروخته باشی دوست ندارم کسی ضرر کنه

gold24
October 2nd, 2010, 13:39
در مورد سکه به گفته خودشان اگر قیمت اونس جهانی را تقسیم بر 4 کنیم میشه 1 سکه امامی
بعد این عدد را ضربدر قیمت دلار کنیم قیمت در خواهد آمد {خیلی ساده }
1320 تقسیم بر 4 = 330 حال این عدد ضربدر قیمت دلار "ما حد اقل را می گیریم 1060 میشه 349800
باز معلوم نمی کنه باید دید خودشون چجوری نرخ میدن "ولی روز 5 شنبه که کارگشایی بالا انجام شد "تازه با این جو منفی که درست کرده بودن
اگر 335 بفروشه که مفت فروشی کرده

با سلام این محاسبه اشتباهه

هر اونس 31.103431 طلا هزار که اگر تبدیل به 900 کنی 34.559
وزن سکه 8.133 است عیار 900 چهار سکه 32.532

تفاوت کم فروشی 2.06 :whoow:

sohrabibroker
October 2nd, 2010, 13:51
دوست عزیز اصلا فرمول را کنار بزار "ببین بازار نقدی چیه ؟
نقدی با دیدن نرخ بانکی رو به بالا شده "دلار هم باز رو به بالا "
وقتی خود دولت روی نرخ طلا حساس شده میاد نرخ ربع سکه را 5 هزار نسبت به چهارشنبه بالا میده "90000 هزار
پس اینجا فرمول هیچکاره از این پس این فرمول ها جواب نمی ده
.:: Tejaratbank-صفحه اصلی ::.

ar460ash
October 2nd, 2010, 14:04
دلار دوباره داره گرون میشه?!!!

آبان 20 تومن گرون کرده

gold24
October 2nd, 2010, 14:04
دوست عزیز اصلا فرمول را کنار بزار "ببین بازار نقدی چیه ؟
نقدی با دیدن نرخ بانکی رو به بالا شده "دلار هم باز رو به بالا "
وقتی خود دولت روی نرخ طلا حساس شده میاد نرخ ربع سکه را 5 هزار نسبت به چهارشنبه بالا میده "90000 هزار
پس اینجا فرمول هیچکاره از این پس این فرمول ها جواب نمی ده
.:: Tejaratbank-صفحه اصلی ::.

با سلام

دلایل حساس شدن بانک دلایل خاص خودش را دارد.

بازار نقدی 3 روز پیش دلار 1220 تومان شد.اگاهان بازار 1 دلار روی این قیمت خریدند نه

فعلا تعداد به انداره کافی در تهران موجوده و اکنون که من می نویسم در حال چانه زنی قیمت برای تعویض با ابشده و شمش است .به طور مسلم تفاوت سکه با ارزش طلایی کم خواهد شد

sohrabibroker
October 2nd, 2010, 14:17
با سلام

دلایل حساس شدن بانک دلایل خاص خودش را دارد.

بازار نقدی 3 روز پیش دلار 1220 تومان شد.اگاهان بازار 1 دلار روی این قیمت خریدند نه

فعلا تعداد به انداره کافی در تهران موجوده و اکنون که من می نویسم در حال چانه زنی قیمت برای تعویض با ابشده و شمش است .به طور مسلم تفاوت سکه با ارزش طلایی کم خواهد شد
ولی در کل بازار خیلی گیجه "هیچی معلوم نیست "باید خیلی حواس جمع ویکسره با بازار ارتباط داشته باشیم تا بتونیم سود بگیریم "وگرنه جز ضرر چیز دیگه نداره
الان بازار میگن باز دلار رو به بالا شد

gold24
October 2nd, 2010, 14:31
ولی در کل بازار خیلی گیجه "هیچی معلوم نیست "باید خیلی حواس جمع ویکسره با بازار ارتباط داشته باشیم تا بتونیم سود بگیریم "وگرنه جز ضرر چیز دیگه نداره
الان بازار میگن باز دلار رو به بالا شد

با سلام
چهار مشکل وجود دارد

1-عدم وجود نرخ شفاف برای دلار

2-تغیر ارز معا ملاتی در دبی از ریال به دلار برای خرید شمش

3-بسته بودن بارار تهران

4-حساسیت بانک مرکزی

مجموع دلایل فوق موجب ابهام شده

با رفع ابهام از دلیل یک بازار خودش را تنظیم خواهد کرد

dama
October 2nd, 2010, 15:30
سلام دوستان

ایا امروز از طرف بانک مرکزی دلار عرضه شد ؟ اگر بله با چه نرخی و ایا هنوز عرضه میشود

در بازار دلار به چه قیمتی معامله میشه ؟

gold24
October 2nd, 2010, 15:37
با سلام

دلار فروش 1100 در صرافیتهران.بانک ملی 1070

sohrabibroker
October 2nd, 2010, 17:37
بانک کارگشایی 340 هزار داره می فروشه

sohrabibroker
October 3rd, 2010, 09:51
دیروز بازار آتی نوسانات زیادی داشت خوشبختانه از این نوسانات بی بهره نبودیم آخر وقت هم که الا رغم توصیه به دیگران که سکه نداشته را نفروشید ایندفعه گفتم بفروشید"خودم در موقعیت فروش قرارگرفتم و قرار داد جدید باز کردم و امروز اگر بتوانم به قیمتهای دیروز بفروشم "باز هم فروشنده هستم "تعداد...
خریدار نیستم چون بازار نقدی امروز بد رو به پایین خواهد بود به دلیله!!! عرضه های بانک کارگشایی

gold24
October 3rd, 2010, 13:42
با سلام

شروع معاملات نقدی سکه عرضه 345 هزار تومان

gold24
October 3rd, 2010, 17:39
با سلام

(آربيتراژگران)

قیمت سکه نقدی 342 هزار تومان قیمت طلایی با اونس 1320 ودلار 1100 مقدار 341600 تومان می شود .که پیش بینی می شد.دیروز تعداد زیادی معامله تعویض شمش با سکه انجام شد .

دوستانی که در معاملات فیوچر سکه هستند .اگر سرمایه گزاری انجام دهد به صورتی که نقدی بخرد فیوجر بفروشه ابان را برای هر یسته 3.42 میلیون خرید سکه اب میخوردحداقل 480 هزار تومان سپرده مجموع چهار میلیون سرمایه سود ناخالص با 351 هزار 90 هزار برای هر بسته دقیق خالص چقدر می شود؟

اگر 86 هزار تومان در نظر بگیریم برای 20 روز حدود 3.2 درصد سود برای یک ماه خواهد شد.که رقم بسیار خوبی است.بدون ریسک

sohrabibroker
October 5th, 2010, 10:16
دیروز بازار آتی نوسانات زیادی داشت خوشبختانه از این نوسانات بی بهره نبودیم آخر وقت هم که الا رغم توصیه به دیگران که سکه نداشته را نفروشید ایندفعه گفتم بفروشید"خودم در موقعیت فروش قرارگرفتم و قرار داد جدید باز کردم و امروز اگر بتوانم به قیمتهای دیروز بفروشم "باز هم فروشنده هستم "تعداد...
خریدار نیستم چون بازار نقدی امروز بد رو به پایین خواهد بود به دلیله!!! عرضه های بانک کارگشایی
یکشنبه به دلیل پایه خوردن 351 "افست شدیم و فعلا صبر...برای موقعیت جدید
خوبی آتی اینه که خریدار و فوشنده با هم کنار میان "قبلا اینطوری نبود "با 5 دلار نوسان اونس "آتی ما هم به همان طرف ...

Asadinia
October 5th, 2010, 10:37
با سیاستهای جدید پولی ژاپن و کاهش دلار طلا امروز شاید تا 1325 بالا برود.

Asadinia
October 5th, 2010, 16:19
دوستان با توجه به قیمتی که امروز از سکه اعلام شده، به نظر نمی رسه که از امروز وارد فروش بشیم؟ منظورم باز کردن فروش.
گمونم اونس هم دیگه تقریبا به تاپ خودش رسیده و از 1330 بالاتر نمی ره.

gold24
October 5th, 2010, 17:05
با سلام

قیمت نقدی فروش سکه 338000 است قیمت طلایی سکه با اونس 1328 دلار و دلار 1080 تومانی 337500 میشود .
نتیجه هر تغیری در قیمت اونس روی این قیمت اثر مستقیم دارد.

ذخایرSPDR هم دیشب با اندکی کاهش به Tonnes: 1,301.91رسید

Asadinia
October 5th, 2010, 20:13
ابوالحسنی اعلام کرد:
کاهش قیمت دلار به 1030 تومان در هفته آینده

Asadinia
October 6th, 2010, 14:11
یه نکته هم روز جمعه ممکنه بوجود بیاد و آن باز شدن بازارهای چین بعد از یک هفته تعطیلات است. احتمالا چینیها وسوسه خواهند شد و دست به شناسایی سود می کنند. ولی ایا تا جمعه به 1375 خواهد رسید؟ من به شخصه بعید می دونم.

gold24
October 7th, 2010, 13:57
با سلام

قیمت سکه نقدی به 348 هزار تومان رسید.قیمت هر دلار امریکا نیز 1093 در حال فروش است
ذخایرSPDR کماکان بدون تغیر Tonnes: 1,301.91 می باشد

این هم تحلیل ارزشمندی از جناب eximir

انجمن‌های سرمایه - نمايش پست تنها - پوزیشنهای بلومبرگی (Bloombergisch) ([Only registered and activated users can see links])

gold24
October 7th, 2010, 14:06
با سلام

روز گذشته، اعلام بانک مرکزی ویتنام مبنی بر افزایش ذخایر طلای این بانک و رشد واردات طلا به این کشور، باعث روند صعودی نرخ طلا شد. به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، بهای طلا به دنبال افزایش معاملات این فلز گرانبها، در روز گذشته، به سطح 1355 دلار در هر اونس رسید.
پس از اعلام بانک مرکزی ویتنام مبنی بر افزایش واردات طلا و ذخایر این بانک، قیمت طلا افزایش یافت.
بهای طلا به اوج رکورد خود یعنی 1355 دلار و 55 سنت در هر اونس رسید.

براساس این گزارش، معاملات آتی طلا در بازار ایالات متحده، برای تحویل فوری در ماه دسامبر به رکورد تازه ای رسید و با نرخ 1356 دلار در هر اونس معامله شد.
بانک مرکزی ویتنام در شب گذشته گفت: اگر قیمت طلا در بازار داخلی افزایش یابد، ما در نظر داریم تا اقدام به اعطای مجوزی برای افزایش واردات طلا و ذخایر این بانک کنیم.
یکی از تجار طلا در بازار سنگاپور گفت: در حال حاضر مردم تمام تمرکز خود را معطوف بازار طلا کرده اند.
وی افزود: گزارش بانک ویتنام مبنی بر افزایش واردات طلا به این کشور باعث میشود تا بهای طلا از 20 تا 30 دلار در هر اونس رشد کند. مردم در مدت 24 ساعت گذشته تاکنون سود زیادی در بازار طلا کرده اند زیرا بهای طلا در روز گذشته 1340 دلار در هر اونس بود ولی هم اکنون به 1355 دلار در هر اونس رسیده است.

این گزارش حاکیست، یکی از تحلیلگران بازار رویترز، وانگ تائو گفت: حرکت قوی طلا در این بازار پر نوسان، حاکی از رقم جدید 1365 دلار در هر اونس در 24 ساعت آینده را میدهد.
ضعف دلار به دلیل عدم قطعیت اقتصادی و گمانه زنی هایی مبنی بر کاهش بیشتر مالی بانک مرکزی آمریکا، سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده و آنان طلا را به عنوان سرمایه گذاری جایگزین دلار انتخاب می کنند.
بهای طلا به دلیل افت شدید ارزش دلار، از ماه گذشته تا کنون با افزایش بیش از 7 درصدی همراه بود.

شایان ذکر است، تجزیه و تحلیل ابزارهای کسب وکارایالات متحده، در گزارشی گفت: کاهش اشتغال در بخش خصوصی در ماه سپتامبر، حاکی از تشدید بحران اقتصادی و موجب افت نرخ دلار شد.
منبع: رویترز

gold24
October 9th, 2010, 15:05
با سلام

قیمت فروش هر سکه در بازار رسمی تهران(بازار طلای تهران باز شد)345 هزار تومان.
SPDR Tonnes: 1,288.24

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، بهای طلا مجددا در بازار آمریکا قوت گرفت و به میزان یک درصد رشد کرد.
گزارش ضعیف اشتغال ایالات متحده، موجب افزایش خرید طلا توسط سرمایه گذاران و رشد مجدد بهای این فلز گرانبها شد.
انتظار میرود، بانک مرکزی آمریکا اقدام به خرید بدهی های این دولت برای تحریک مثبت اقتصادی خواهد کرد.

این گزارش حاکیست، در هفته گذشته بهای طلا روند صعودی داشت، و بهای طلا تا 2 درصد رشد کرد.

وزارت کار ایالات متحده گزارش داد: اشتغال در آمریکا در ماه سپتامبر برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته است و روند استخدام در این کشور به کندی پیش میرود.
میگل پرز، معاون اول رئیس جمهور آمریکا، گفت: اطلاعات ضعیف مشاغل آمریکا، باعث شد تا بانک مرکزی نسبت به تحریک رشد اقتصادی حساس تر و سریعتر عمل کند و فشار وارده بر دلار را کاهش دهد.
از طرف دیگر، افزایش مقدار پول در سیستم مالی کشور، باعث کاهش ارزش دلار می شود، به همین دلیل بانک مرکزی ایالات متحده باید به فکر راه چاره جدی باشد

بازار طلا در روز گذشته، شاهد نوسانات بسیاری بود، به طوریکه تا سطح 1324 دلار و 85 سنت سقوط کرد و مجددا با تغییرات چند دلار افزایش یافت.
بهای دلار در ماه گذشته در برابر یورو، با سقوط 7.5 درصد مواجه بود، این کاهش ارزش، بزرگترین سقوط از ماه دسامبر 2008 رقم میخورد.

شایان ذکر است، قیمت طلا در حدود 10 درصد از پایان ماه آگوست تا کنون افزایش یافته است.
رکورد نرخ طلا در تاریخ پنجشنبه به 1364 دلار و 60 سنت در هر اونس رسید.
بزرگترین صندوق بین المللی طلا SPDR اعلام کرد: در روز پنج شنبه گذشته مقدار ذخایر خود را تا 13.4 تن کاهش داده است، که این افت قیمت، بزرگترین کاهش یک روزه منابع طلا از اواخر ماه جولای تا به حال بوده است

sohrabibroker
October 11th, 2010, 15:17
دوستانی که نقدینگی بالایی دارند می تونند سکه از بانک بخرند و به بازار تهران{عمده فروش } 1500 تا 2000 تومان بالاتر بفروشند "سود حتمی "
امروز بانکی 340000 عرضه کرد که عمده فروش 341500 می خرید

gold24
October 11th, 2010, 18:03
با سلام

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، در آستانه شروع جشنواره های هند، مجددا خرید طلا در این کشور افزایش خواهد یافت.

در جشنواره Dhanteras هند، تقاضا در نوامبر با رشد همراه خواهد بود و هر سال خرید جواهرات در این فصل از سال با وجود مراسم عروسی به بالاترین سطح خود میرسد.
هند به عنوان دومین کشور وارد کننده و مصرف کننده طلا، مقدار واردات خود را با رشد 37 درصد به 55 تا 60 تن رسانده است.

براساس این گزارش، بهای طلا امروز در بازار لندن با نرخ 1350 دلار در هر اونس معامله شد.
معاملات آتی طلا در بازار ایالات متحده برای تحویل فوری در ماه دسامبر، با افزایش 2 دلار و 90 سنت به 1348 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید.
هفته گذشته نرخ طلا به رکورد 1364 دلار و 60 سنت در هر اونس رسید.

این گزارش حاکیست، در روزهای آخر این هفته، دولتمردان آمریکا نشستی خواهند داشت که طبق آن، تصمیم به اتخاذ سیاستهای پولی جدیدی برای مقابله با گسترش بحران موجود وحمایت از اقتصاد بیمار خواهند گرفت، تا با این استراتژیها، فشار وارد بر نرخ دلار و نامتعادلی بازار ارزها را سامان دهند.
مورگان استنلی از تحلیلگران بازار طلا گفت: فلزات گرانبها، همچنان از موقعیت ضعف دلار آمریکا و روند نزولی بازار ارز جهانی سوء استفاده کرده و تقویت میشوند.
وی افزود: این کاهش نرخ دلار دربازار کالاهای دیگر نیز تاثیرگذار بوده است، به طوریکه کالاها با قیمت کمتری به فروش میرسند که همین موضوع موجب افت اقتصاد در این کشور میشود.

شایان ذکر است، به دنبال نابسامانی های اقتصادی موجود در جهان، بانک مرکزی روسیه اقدام به افزایش 100 تن ذخایر طلای خود کرد.
براساس گمانه زنیهایی بانک های مرکزی آسیایی نیز اقدام به افزایش ذخایر طلا خواهند زد.

Asadinia
October 13th, 2010, 12:21
با سلام خدمت دوستان

چند روزی مسافرت بودم اومدم ببینم چه خبره که دیدم کلی خبره.
گلدمن ساکس هدف قیمتی طلا رو بالاتر برده، دیشب هم با اعلامیه بانک مرکزی امریکا
معاوم شد QE جدید حتما درراهه.

امروزم نظر من اینه که قیمت خودشو برای بالای 1360 آماده میکنه.

راستی آبان چرا انقدر بالاست؟ از هفته آینده دیگه می رم برای فروش.

pedramj
October 13th, 2010, 12:59
سلام بر همه دوستان

به نظر من ( و همونطور که جناب اسدی نیا هم اشاره کردن) قیمت سکه آتی تحویل آبان زیادی بالاست، ده هزار تومان اختلاف قیمت از قیمت نقدی امروز برای تحویل 1 ماه می تونه گزینه خوبی باشه.
از طرف دیگه با توجه به اخبار این چند وقت در مورد بازار ارز و دخالت بانک مرکزی و همچنین با توجه به نزدیک شدن به پرداخت یارانه ها، تقریبا دور از انتظاره که بانک مرکزی تو این گیر و دار بخواد ارز رو رها کنه ، جمع بندی اینکه از نظر ریسک نرخ ارز نیز خیلی پوزیشنه خطرناکی نخواهد بود (فروش در آتی و خرید در بازار نقد).....

پ.ن : اونایی که سکه رو نقدی می خرند که اصلا با ریسک نرخ ارز کاری ندارند، منظورم بیشتر در مورد اونهایی بود که می خوان تو بازار فارکس طلا رو بخرند و تو بازار آتی سکه اون رو بفروشند.

موفق باشید

sohrabibroker
October 13th, 2010, 14:43
معامله گرانی که سکه ابان ماه را روی 354هزار دارن می خرن "اگر نظر به بالا رفتن اونس دارن "خوب تو فارکس اونس طلا را خریداری کنند بازدهی بیشتری خواهد داشت "چون سررسید قرارداد در هفته بعد کمتر از یک ماه خواهد رسید و نقدی بازار سکه هم جونی برای بالا رفتن نداره از انطرف هم 4 درصد اختلاف قیمتی وجود داره "ومی بینیم که اونس رو به بالا در هفته های بعد آتی ریزش خواهد کرد

Asadinia
October 13th, 2010, 16:03
سهرابی جان دقیقا من تا رسیدم ایران همین نکته قیمت بالای آبان جلب توجه کرد برام. امروز می خواستم تا می تونم توی آبان بفروشم ولی افسوس که من سکه ندارم برای تحویل و معمولا فقط قرارداد هارو بدون پشتوانه ترید می کنم و این برای من ریسک داره. گلدمن ساکس هم که گفته تا 1650 میره بالا.

یکی مثل من باید تا شنبه صبر کنه و یا دوشنبه با آغاز بازارها شروع کنه وگرنه اگه کسی سکه برای تحویل داشته باشه امروز تو آبان فقط باید می فروخت.

نظر شما چیه؟

با سپاس

sohrabibroker
October 13th, 2010, 16:37
سهرابی جان دقیقا من تا رسیدم ایران همین نکته قیمت بالای آبان جلب توجه کرد برام. امروز می خواستم تا می تونم توی آبان بفروشم ولی افسوس که من سکه ندارم برای تحویل و معمولا فقط قرارداد هارو بدون پشتوانه ترید می کنم و این برای من ریسک داره. گلدمن ساکس هم که گفته تا 1650 میره بالا.

یکی مثل من باید تا شنبه صبر کنه و یا دوشنبه با آغاز بازارها شروع کنه وگرنه اگه کسی سکه برای تحویل داشته باشه امروز تو آبان فقط باید می فروخت.

نظر شما چیه؟

با سپاس
سلام آقا باز رفتی پولارو خرج کنی بیای "نگفتم پس انداز کن؟!!!:advise:
دیروز با سهند عزیز تو آراد سرمایه کلی سر همین موضوع بحث کردیم " تنها ریسکش اینه که اونس به بالای 1400 برسه که بعید می دونم در یک ماه اتی به این نقطه برسه دولت هم که داره سکه و دلار حراج می کنه

امروز خیلی از دوستان نظر داشتن که بالای 355 فروش انجام بدن "که گفتم گشتم نبود نگرد نیست البته این عزیزان دوستان بازاری بودن که سکه نقدی خرید کردن" دارن می فروشن زیر 354
قراردادهای دی ماه و اسفند ماه هم ریسکشان با ابان یکی شده "چون حرکت خودشون را کردن

حالا اگر اونس ریزش کنه به زیر 1300 برسه چی؟؟؟

Asadinia
October 13th, 2010, 18:15
سهرابی جان امروز اونس به بالای 1360 رسید ولی طاقت نیورد و به نظرم تا جمعه بعیده خیلی بالا بره حتی برخی تریدرهای فیزیکال قدر اعتقاد به 1330 تا 1360 دارند. آبان هم که خیلی بالاست. امروز یکم وسوسه شدم 6 عدد پوزیشن فروش آبان روی 353 باز کردم. شنبه هم تا دوشنبه سعی می کنم اگه قیمت خوب باشه این روند رو ادامه بدم.

به نظرم تاپ کوتاه مدت تشکیل شده.( 1360 تا 1380) که در این صورت آبان با 353 بازم گرونه.

ar460ash
October 13th, 2010, 18:51
طلا متاثر از جنگ ارزی؟!!

جنگ با سلاح ارزی Currency War - انجمن‌های سرمایه ([Only registered and activated users can see links])

سوال اینه که فرض کنید شما یک صادر کننده هستید پس از فروش ترجیح میدید بهای فروشتون چگونه پرداخت بشه دلار یورو ....

اگه توی این میان آمریکاییها قصد تضعیف ارزشون رو داشته باشند چطور ؟و بقیه هم به همین صورت

به نظر میرسه بین این همه تلاش برای کاهش ارزش پول ملی کشورهای مختلف طلا هر روز به ارزشش اضافه بشه

Asadinia
October 14th, 2010, 10:32
دوستان تحلیلگر رویترز احتمال 1404 رو می ده.

gold24
October 14th, 2010, 11:31
باسلام

قیمت طلا در بازار تهران تحت تاثیر قیمت سکه دولتی (قیمت طلادر تهران توسط قیمت سکه تعین می شود)

اتفاق عجیبی که این روزها رخ می دهد کمبود شمش در بازار به دلیل نبود قیمت دقیق دلار لذا سکه دولتی جاگزین شمش وارداتی شده

جاگزینی سکه فرصتی را فراهم کرده تا افرادی که دارای سکه تمام امامی با تاریخ سال غیر از 86 هستند با تفاوت اندک از 1000 تومان تکی تا 500 تومان عمده برای هر سکه تمام مبادرت به تعویض سکه های خود نمایند(دوستانی که سکه تمام امامی تاریخ غیر از 86 دارند از این فرصت استفاده کنند)

ذخایر SPDR با اندکی کاهش به Tonnes: 1,285.20 رسید

Asadinia
October 16th, 2010, 09:38
جو ظاهرا منفیه و همه از یه ریزش بزرگ البته 100 دلاری میترسند که به نظرم اگه 1365 روبه پایین شکسته بشه احتمالش 90% که بره ریزش 100 دلاری رو ببینه.

به نظرم همانطور که از پیش عرض شد، QE2 خیلی در قیمت طلا و دلار اثر گذاشته بود و انجامش از قبل 100% بود منتها بازار انتظاری که از برنانکه داشت این بود که کمی جزییات رو بیان کنه که نکرد. و همین باعث اصلاح شد.

درکل به نظر من این اصلاح حتی اگه تا 1300 هم انجام بشه لازم است و به سلامت روند روبه بالا کمک میکنه.

Asadinia
October 16th, 2010, 13:54
به نقل از دکتر عسکری، سازمان امور مالیاتی با طلا فروشان به توافق رسیده و فعلا قرار شده ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی دریافت نشود.

اگه این خبر درست باشه که دوباره تحولاتی در بازار طلا رخ میده.

gold24
October 16th, 2010, 17:27
به نقل از دکتر عسکری، سازمان امور مالیاتی با طلا فروشان به توافق رسیده و فعلا قرار شده ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی دریافت نشود.

اگه این خبر درست باشه که دوباره تحولاتی در بازار طلا رخ میده.

با سلام

فعلا یک ماه فرصت داده شد تا کارگروهی در مجلس برسی کنند .اگر طلا کالای سرما یه ای و فنا ناپذیر محسوب شود تنها از اجرت سود ان که حدود 5 هزار تومان شامل مالیات میشود که 3 در صد ان کیلویی 150 هزار تومان است

gold24
October 19th, 2010, 11:42
با سلام

بهای طلا تا حدودی روند ملایمی را طی میکند.در حال حاضر نرخ دلار روند تقویتی را در پیش گرفته است ولی تعدادی از تحلیلگران پیش بینی کردند، بانک مرکزی ایالات متحده برای حفظ توازن نقدیگی به روش تزریق دلار ادامه نخواهد داد، که همین امر موجب کاهش نرخ دلار آمریکا خواهد شد.

برپایه این گزارش، بهای دلار آمریکا نیم درصد در برابر سبد ارزهای اصلی جهان افزایش یافته است.
وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد: مقامات ایالات متحده تمام تلاش خود را خواهند کرد تا در مقابل کاهش ارزش دلار ایستادگی کنند.
زو ایلین، مدیر کل تحقیق و توسعه بازار تجاری جینگوای در شانگهای گفت: به احتمال زیاد روند ملایم بازار طلا تا اوایل نوامبر که مقامات بانک فدرال نشستی را در پیش دارند، ادامه خواهد یافت.
مگر اینکه در این مدت بانک مرکزی ایالات متحده نسبت به کاهش و یا افزایش ذخایر طلای خود، تصمیماتی را اتخاذ کند، که در این حالت بهای طلا نوساناتی را در پیش خواهد داشت.

این گزارش حاکیست، شاخص صنعتی ایالات متحده در ماه گذشته برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته، با افزایش همراه بود، که همین موضوع نشانه رشد آرام روند اقتصادی در این منطقه و افزایش محرکهای مالی از جانب بانک مرکزی است.

معاملات آتی طلا در بازار ایالات متحده برای تحویل فوری در ماه دسامبر با کاهش 0.2 درصد با نرخ 1369 دلار و 6 سنت در هر اونس معامله شد.

براساس این گزارش، وانگ تائو، تحلیلگر بازار آمریکا گفت: تحلیل های فنی نشان می دهد بازار طلا در سطح 1352 دلار و 55 سنت تا 1386 دلار و 75 سنت در هر اونس در نوسان خواهد بود.

شایان ذکر است، یکی از فروشندگان واقع در بازار طلای هنگ کنگ گفت: اگر بهای طلا در سطح 1350 دلار در هر اونس به پایداری رسد، محرکی برای روند صعودی مجدد نرخ طلا خواهد بود.

Asadinia
October 19th, 2010, 18:06
امروز در یک اقدام پارتیزانی حدود 40 قرارداد آبان فروختم و سریع خریدم. ترسیدم روند در پایان امشب معکوس بشه. هنوزم عجولم.:advise:

gold24
October 19th, 2010, 18:40
امروز در یک اقدام پارتیزانی حدود 40 قرارداد آبان فروختم و سریع خریدم. ترسیدم روند در پایان امشب معکوس بشه. هنوزم عجولم.:advise:

با سلام

منم یکشنبه می خواستم3 کیلو ابشده بفروشم.خبر دالار امد صرافی ها دلار نمی فروشن و ترسیدم اونس هم بریزه
طلا نریزه 1 کیلو فروختم.2 کیلو باد کرد.
کسی تو بانک مرکزی چین اشنا نداره:laugh:

pedramj
October 19th, 2010, 21:22
با سلام

منم یکشنبه می خواستم3 کیلو ابشده بفروشم.خبر دالار امد صرافی ها دلار نمی فروشن و ترسیدم اونس هم بریزه
طلا نریزه 1 کیلو فروختم.2 کیلو باد کرد.
کسی تو بانک مرکزی چین اشنا نداره:laugh:

سلام
آقا این داستان آبشده چیه؟ من تازه با این فورم آشنا شدم .. راستش من یه چند ماهی هستش که تو بازار آتی سکه می فروشم، تو فارکسم طلا می خرم ولی چیزی در مورد این آبشده :whoow: نمی دونم...
منظورتون همون سکه است؟

با تشکر

gold24
October 20th, 2010, 00:27
سلام
آقا این داستان آبشده چیه؟ من تازه با این فورم آشنا شدم .. راستش من یه چند ماهی هستش که تو بازار آتی سکه می فروشم، تو فارکسم طلا می خرم ولی چیزی در مورد این آبشده :whoow: نمی دونم...
منظورتون همون سکه است؟

با تشکر

با سلام

امیدوارم سود کرده باشی:p

منظور از ابشده طلا به صورت ذوب شده می باشد .بر خلاف شمس و سکه که دارای عیار مشخص می باشد عیار و وزن ابشده متفاوت بیشتر حجم معاملات روزانه طلا در ایران به صورت ابشده است مزیت عمده ابشده اسپرد پایین ان است.حدود 50 هزار تومان در کیلو (اونسی حدود 2 تا 3 هزار تومان برای معاملات خرد)وحجم بالای معملات روزانه قابلیت نقد پذیری بالا را برای ابشده فراهم کرده بسیار بالاتر از سکه

هر ابشده دارای یک کد به صورت سریال (شماره عددی است)که شماره در یک دیتا سنتر قرار دارد که با تلفن گویا شما میتوانید با دادن شماره فنی از عیار و ازمایشگاه ری گیری تاببد بگیرید

Asadinia
October 20th, 2010, 11:50
به نظر من این کاهش موقتی و فرصت خرید است حتی اگر تا 1250 هم پایین بیاید. در فضای کلی عدم اطمینان رشد اقتصادی، کم بودن نرخ بهره در جهان و QE2 ......

فقط با افزایش نرخ بهره در چین و صحبتهای گایتنر مبنی بر عدم وجود سیاست کاهش ارزش دلار، طلا کمی تحت فشار قرارگرفت. به نظرم صحبتهای گایتنر و کاهش نرخ بهره در چین کاملا هماهنگ شده بود.

حالا تا 3 نوامبر باید صبر کرد اگر میزان QE2 کمتر از 500 میلیارد دلار باشه طلا واقعا بطور جدی تحت فشاره واگر 500 و بالاتر باشه طلا به راحتی تا 1450 بالا میره.

qzemen
October 21st, 2010, 00:29
سلام
من دیروز با این تاپیک اشتا شدم چند تا سوال داشتم
1- معامله اینترنتی داره؟
2- شنیدم لوریج هم میدن درسته؟
3- تسویه معامله همون روزه یا درصدیش رو باید تو حساب داشت و بقیش موکول میشه به موعد تحویل؟
4- هزینه معاملاتیش چه مبنای داره و چقدره؟
5- حداقل حجم معامله چند تا سکه هت ؟
ممنون میشم پاسخ بدین

paniz
October 21st, 2010, 10:05
با سلام خدمت gold24
ممکن است بفرمایید چگونه و از چه محلی می توان آبشده خریداری کرد و آیا این خرید فیزیکی است یا مجازی ؟
با تشکر فراوان.

pedramj
October 21st, 2010, 10:52
سلام
1- معامله اینترنتی داره؟
3- تسویه معامله همون روزه یا درصدیش رو باید تو حساب داشت و بقیش موکول میشه به موعد تحویل؟
ممنون میشم پاسخ بدین

سلام،

به تمام سئوالات شما تو این صفحه پاسخ داده شده. امیدوارم کمکتون کنه.

sohrabibroker
October 21st, 2010, 12:23
سلام
1- معامله اینترنتی داره؟
ممنون میشم پاسخ بدین
1. شما سفارش خرید و فروش را تلفنی به کارگزار اعلام میکنید"و اقدام به معامله "یا بعضی کارگزاران از طریق مسنجر هم سفارش می گیرند "
2.لوریج هم با 250 هزار توان شما میتونید "1 لات معامله کنید "که 1لات 10 عدد سکه امامی میباشد
3.تسویه هم هر دو ماه یکباره "که شما الان اگر 1 لات خرید کنید میتونید "میتونید همان لحظه هم سفارش فروش را بدهید و نوسانگیری کنید "یا بزاری بری سکه را تحویل بگیرید "حداقل 70 درصد بازار اتی ایران نوسانگیران هستند
حتی در روز تسویه هم شما اگر دیدی قیمت زیر نقدی می باشد می تونید خرید کنید و یا آخر وقت به قیمت بازار نقدی بفروشید یا سکه را تحویل بگیرید و در بازار نقدی به فروش برسانید "شما تنها 250هزار میدی گو تا روز تسویه هم نیازی نیست پولی واریز کنی "
بیشتر از 10 به شما لوریج میده چون الان سکه آتی 348 هزار تومان هست "که شما تنها 250 هزار پرداخت می کنید"حتی پول 1 سکه را هم نمیدید
4.برای هر لات معاملاتی هزینه خرید 2000هزار تومان و هزینه فروش 2000 هزار توان "که در خرید و فروش برای هر لات 4000 هزار توان میشه "هر سکه 400 تومان
5.حداقل حجم معامله 1 لات هست که همان 250هزار توان می باشد "شما با در یافت کدمعاملاتی "و واریز 250هزار توامن "خواهید توانست 1 لات {10سکه} معامله کنید
حد اکثر تعداد لات حقیقی ها 100 لات که حقیقی ها با دریافت چند کد معاملاتی به اسم برادر یا خواهرباز می کنند با حجم بالاتر معامله می کنند
حد اکثر تعداد لات حقوقی ها 1000 لات می باشد
پیشنهاد به تمامی دوستانی که چه در فارکس چه در سهام فعال هستند "کد معاملاتی سکه را فعال کنند "و شده با 1 لات شروع به معامله کنند "
بزرگان بازار فارکس ایران وارد به بازار فیوچر بورس کالا شده اند

paniz
October 21st, 2010, 12:37
با سلام خدمت gold24
ممکن است بفرمایید چگونه و از چه محلی می توان آبشده خریداری کرد و آیا این خرید فیزیکی است یا مجازی ؟
با تشکر فراوان.

pedramj عزیز شما می توانید جواب من را بدهید ؟
با تشکر

gold24
October 21st, 2010, 12:42
با سلام خدمت gold24
با تشکر فراوان.

با سلام

برای خرید آبشده در تهران می توانید به بازار تهران مراجعه کنی

(ادرس کاربردی سوار مترو در ایسگاه بازار پیاده می شوی به سمت سبزه میدان حرکت می کنی از سمت رو به روی بانک ملی پس از گذشتن از سبزه میدان دو ورودی داریم ورودی که نبش ان صرافی سردارلو است در ان مکان توقف می در جلوی ورودی بازار راه پله وجود دارکنی (قبلا به پله اهنی معروف بوده )ه پله به طبقه بالا که موازی با دالان پایین است انجا جماعت آبشده فروش آبشده باز رامی بینی:laugh:)

ساعت شروع معملات معمولا از 12:30 شروع
معاملات به صورت تقدی به صورت تحویل ابشده و معاملات تلفنی

معاملات فیوچرز هم دارد که با لوریج انجام می شود .

paniz
October 21st, 2010, 12:50
gold24 عزیز
لطفا شماره تلفن گویای دیتا سنتر را بفرمایید .
با تشکر فراوان از شما .

pedramj
October 21st, 2010, 13:38
1. شما سفارش خرید و فروش را تلفنی به کارگزار اعلام میکنید"و اقدام به معامله "یا بعضی کارگزاران از طریق مسنجر هم سفارش می گیرند "
2.لوریج هم با 250 هزار توان شما میتونید "1 لات معامله کنید "که 1لات 10 عدد سکه امامی میباشد
3.تسویه هم هر دو ماه یکباره "که شما الان اگر 1 لات خرید کنید میتونید "میتونید همان لحظه هم سفارش فروش را بدهید و نوسانگیری کنید "یا بزاری بری سکه را تحویل بگیرید "حداقل 70 درصد بازار اتی ایران نوسانگیران هستند
حتی در روز تسویه هم شما اگر دیدی قیمت زیر نقدی می باشد می تونید خرید کنید و یا آخر وقت به قیمت بازار نقدی بفروشید یا سکه را تحویل بگیرید و در بازار نقدی به فروش برسانید "شما تنها 250هزار میدی گو تا روز تسویه هم نیازی نیست پولی واریز کنی "
بیشتر از 10 به شما لوریج میده چون الان سکه آتی 348 هزار تومان هست "که شما تنها 250 هزار پرداخت می کنید"حتی پول 1 سکه را هم نمیدید
4.برای هر لات معاملاتی هزینه خرید 2000هزار تومان و هزینه فروش 2000 هزار توان "که در خرید و فروش برای هر لات 4000 هزار توان میشه "هر سکه 400 تومان
5.حداقل حجم معامله 1 لات هست که همان 250هزار توان می باشد "شما با در یافت کدمعاملاتی "و واریز 250هزار توامن "خواهید توانست 1 لات {10سکه} معامله کنید
حد اکثر تعداد لات حقیقی ها 100 لات که حقیقی ها با دریافت چند کد معاملاتی به اسم برادر یا خواهرباز می کنند با حجم بالاتر معامله می کنند
حد اکثر تعداد لات حقوقی ها 1000 لات می باشد
پیشنهاد به تمامی دوستانی که چه در فارکس چه در سهام فعال هستند "کد معاملاتی سکه را فعال کنند "و شده با 1 لات شروع به معامله کنند "
بزرگان بازار فارکس ایران وارد به بازار فیوچر بورس کالا شده اند

چند تا نکته رو هم اضافه کنم :

ببینید بازار آتی ما یه بازار فیوچرز هستش یعنی قیمت ها روزانه Mark to market میشه، درسته که تاریخ سر رسید هر دو ماه یکبار هست ولی پوزیشن های شما روزانه تسویه می شه نه دو ماهه. شما تو پایان دو ماه می تونید انتظار داشته باشید که قیمت نقد و آتی یکی می شن (هر چند یادمه که بعضی ماه ها حتی روز آخر 2 هزار تومن فاصله داشت که اون هم یه فرصت استثنایی ایجاد میکنه براتون)

درست مثل بازار فیوچرز تو همه دنیا، شما یک call margin دارید که تو بازار ما 150 هزار تومن هست برای هر لات. یعنی اگه تو چند روز قیمت سکه 10 هزار تومن بیاد پایین ودیعه اولیه شما (که 250 هزار تومنه) به 150 هزار می رسه و کارگزار شما حسابتون رو قرمز می کنه و اصطلاحا Call margin می شید و تا فردای اون روز وقت دارید پول به حساب بریزید و اون رو تا maintenance margin که همون 250 هزار تومنه برسونید. ( شاید شما تو یه دوره ی دو ماهه چند بار Call margin بشید که تو بازار مازیاد اتفاق افتاده)
راستی اگرم Call شدید و پول نریزید یه بازاری ساعت 17:30 درست می کنند به اسم بازار جبرانی که پوزیشنتون رو با قیمت های پرت به حراج می زارن و این رسما یعنی آقاجون کال مارجین که شدی پولت رو بردار بیار وگرنه ...

دو تا نکته هم در مورد حداکثر تعداد پوزیشن :
1- برای هر فرد حقیقی 100 قرارداد در هر دوره یعنی مثلا الان شما می تونید 300 قرارداد داشته باشید (برای آبان، دی و اسفند)
2- برای هر فرد حقوقی هم حداکثر 100 قرارداد و یا به اندازه 10 درصد سرمایه شرکت به عنوان ودیعه -مثلا اگه شرکت 1 میلیارد تومن سرمایه داره ، می تونه 100 میلیون تومن معامله کنه که می شه 400 قرارداد یا همون 4000 سکه (نکته اینکه در مورد شرکت هم این شرایط برای هر دوره است و نه کل پوزیشن های باز) یعنی تو همین مثال قبلی یه شرکت 1 میلیارد تومنی می تونه 1200 قرارداد داشته باشه ...

به نظر من اگه تعداد قابل ملاحظه ای وارد این بازار بشند شاید بورس کالا یه فکری به حال این پلت فرم فشلش بکنه :p
موفق باشید

gold24
October 21st, 2010, 14:03
gold24 عزیز
لطفا شماره تلفن گویای دیتا سنتر را بفرمایید .
با تشکر فراوان از شما .

با سلام

شماره تلفن 88931833 در تهران
منظور از پاکت رسیدآزمایشگاه عیار سنجی است.این شماره یونیک و به صورت سریال روی ابشده انگ خورده

sohrabibroker
October 21st, 2010, 14:05
در روزهای تسویه قراردادها موقعیت های خیلی بکری پیش میاد که سکه یا بالای نقدی یا بالای نقدی هسنش "یا چند روز قبلش باید اقدام به پوزیشن گرفتن در جهت بازار نقدی گرفت که در 90 در صد مواقع به سود میشینه "در زمان خودش اطلاع رسانی می کنیم "برای همینه که می گیم همه دوستان کد معاملات آتی را در یافت کنند و مقداری مارجین هم داشته باشه تا در این موقعیتهای خاص از بازار جا نمانیم

gold24
October 21st, 2010, 14:23
با سلام

این هم از زبان آقای ریس کل:whoow:

بانک جهاني و صندوق بين‌المللي پول ميزان ذخيره ارزي ايران را 100 ميليارد دلار اعلام کرده‌اند که اگر اين رقم را تائيد کنيم، يعني اين که ايران در زمينه اقتصادي هيچ‌گاه به بن بست نمي‌رسيد.

به گزارش موج، محمود بهمني رئيس کل بانک مرکزي در همايش روز ملي صادرات با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر، ميزان ذخيره طلاي ايران نسبت به دو سال گذشته چندين برابر شده است، تا جايي که ميزان طلاي ما از 656 دلار به 1350 دلار رسيده و اين در حالي است که کل مصرف طلاي ايران در طول سال 30 تن مي‌باشد. بنابراين اگر ما 10 سال ديگر هم واردات طلا نداشته باشيم، نه تنها با مشکلي روبه رو نمي‌شويم، بلکه زمينه رشد ارزش افزوده در کشور نيز مهيا مي‌شود.
اين مقام مسئول با اشاره به تغيير سبد ارزي کشور اذعان داشت: تغيير سبد ارزي کشور موجب شد تا بتوانيم علاوه بر حفظ ارزش پول زمينه رشد ذخاير ارزي کشور را نيز مهيا کنيم.

qzemen
October 21st, 2010, 15:19
چند تا نکته رو هم اضافه کنم :

ببینید بازار آتی ما یه بازار فیوچرز هستش یعنی قیمت ها روزانه Mark to market میشه، درسته که تاریخ سر رسید هر دو ماه یکبار هست ولی پوزیشن های شما روزانه تسویه می شه نه دو ماهه. شما تو پایان دو ماه می تونید انتظار داشته باشید که قیمت نقد و آتی یکی می شن (هر چند یادمه که بعضی ماه ها حتی روز آخر 2 هزار تومن فاصله داشت که اون هم یه فرصت استثنایی ایجاد میکنه براتون)

درست مثل بازار فیوچرز تو همه دنیا، شما یک call margin دارید که تو بازار ما 150 هزار تومن هست برای هر لات. یعنی اگه تو چند روز قیمت سکه 10 هزار تومن بیاد پایین ودیعه اولیه شما (که 250 هزار تومنه) به 150 هزار می رسه و کارگزار شما حسابتون رو قرمز می کنه و اصطلاحا Call margin می شید و تا فردای اون روز وقت دارید پول به حساب بریزید و اون رو تا maintenance margin که همون 250 هزار تومنه برسونید. ( شاید شما تو یه دوره ی دو ماهه چند بار Call margin بشید که تو بازار مازیاد اتفاق افتاده)
راستی اگرم Call شدید و پول نریزید یه بازاری ساعت 17:30 درست می کنند به اسم بازار جبرانی که پوزیشنتون رو با قیمت های پرت به حراج می زارن و این رسما یعنی آقاجون کال مارجین که شدی پولت رو بردار بیار وگرنه ...

دو تا نکته هم در مورد حداکثر تعداد پوزیشن :
1- برای هر فرد حقیقی 100 قرارداد در هر دوره یعنی مثلا الان شما می تونید 300 قرارداد داشته باشید (برای آبان، دی و اسفند)
2- برای هر فرد حقوقی هم حداکثر 100 قرارداد و یا به اندازه 10 درصد سرمایه شرکت به عنوان ودیعه -مثلا اگه شرکت 1 میلیارد تومن سرمایه داره ، می تونه 100 میلیون تومن معامله کنه که می شه 400 قرارداد یا همون 4000 سکه (نکته اینکه در مورد شرکت هم این شرایط برای هر دوره است و نه کل پوزیشن های باز) یعنی تو همین مثال قبلی یه شرکت 1 میلیارد تومنی می تونه 1200 قرارداد داشته باشه ...

به نظر من اگه تعداد قابل ملاحظه ای وارد این بازار بشند شاید بورس کالا یه فکری به حال این پلت فرم فشلش بکنه :p
موفق باشید
سلام
خیلی ممنون بابت پسختون
دو تا سوال دیگه داشتم
سود تو این بازار مثل فارکس در هر دو جهته یا فقط با افزایش قیمت میتونیم سود کنیم؟
برای تحلیلش بیشتر بنیادیه یا تکنیکال؟

Asadinia
October 23rd, 2010, 11:35
من به شخصه منتظر سوم نوامبر و اعلام میزان و نحوه QE2 هستم. اگه 1 تریلیون یا بیشتر باشه، می ریم که داشته باشیم طلا رو در 1500 دلار ولی اگه 500 میلیارد دلار و یا کمتر، طلا بیشتر از 1300 دلار نمی ارزه.

sohrabibroker
October 23rd, 2010, 12:15
سکه بانکی امروز روی 334

gold24
October 23rd, 2010, 13:27
سکه بانکی امروز روی 334

قیمت طلایی با دلار 1070 و انس 1327 می شود334100 که منطبق بر قیمت است.

موقعیت تعدی باز 4 شنبه 121 بوده که نشانه تحلیل درس و راهنمایی فیوچر برای نقدی است:laugh:

سوال چرا فاصله نقدی با فیوجر کم شده ؟یعنی خوش بینی به کاهش قیمت به وجود آمده؟

طبق تحلیل ها یی که از قبل می شد 1327 یک عدد کلیدی برای اکتبر است و در صورت هر گونه ریزش مجددا این عدد را خواهد دید .

Researcher_FX
October 23rd, 2010, 16:17
با سلام

مي خواستم از دوستان بپرسم كه برنامه يا فايل اكسلي هست كه قيمت دلار و اونس طلا را بگيره و قيمت سكه رو محاسبه كنه؟

ممنون

sohrabibroker
October 24th, 2010, 14:06
قیمت طلایی با دلار 1070 و انس 1327 می شود334100 که منطبق بر قیمت است.

موقعیت تعدی باز 4 شنبه 121 بوده که نشانه تحلیل درس و راهنمایی فیوچر برای نقدی است:laugh:

سوال چرا فاصله نقدی با فیوجر کم شده ؟یعنی خوش بینی به کاهش قیمت به وجود آمده؟

طبق تحلیل ها یی که از قبل می شد 1327 یک عدد کلیدی برای اکتبر است و در صورت هر گونه ریزش مجددا این عدد را خواهد دید .
بیشتر به دلیل نرخ دلار هست "دیروز سکه بانکی 334 بود امروز با اونس تعطیل قیمت بانکی شده 332
حالا اگر این روند نزولی دلار ادامه پیدا کنه و اونس هم نزول کنه گاوضاع برای خریداران وخیم تر هم میشه "
توجه:
یک دلیل اصلی دیگر هم نزدیک شدن به سررسید قرارداد آبان می باشد "

دیروز آخر وقت بیشترین حجم صف فروش روی قرارداد دی ماه بود "بیش از 250 لات "فروشنده هم داشت قرارداد جدید باز می کرد "الان هم روی سیستم سفارش وارد نمی کنه تا در قیمتهای مناسب فروش انجام بده "
با نزدیک شدن به تسویه آبان ماه "فشار فروش روی قرارداد دیماه بیشتر هم خواهد شد "و کالمارجینی ها قیمت را به قیمت ابان نزدیک خواهند کرد

با سلام

مي خواستم از دوستان بپرسم كه برنامه يا فايل اكسلي هست كه قيمت دلار و اونس طلا را بگيره و قيمت سكه رو محاسبه كنه؟

ممنون
من که ندیدم "مگر اینکه خود وقت بزاریم و همچین فایلی تهیه کنیم و در اکسل قیمت بدیم و یک چارتی هم درست کنیم که هر روز هم قیمت های جدید را به روزرسانی شود

sohrabibroker
October 24th, 2010, 15:31
کسانی که کال شده اند یا باید پول واریز کنند "یا تا ساعت 4 خود مشتری فروشش را انجام بده "و از ساعت 4 تا 5 هم پوزیشن در اختیار کارگزاره "تا فروش را انجام بده "فقط تعداد دقیق کال مارجینی ها را نمی دانیم "در غیر این :بازار جبرانی

gold24
October 25th, 2010, 00:33
با سلام

ممنون

باسلام
یه برنامه ساده با دلفی نوشم .این برنامه ارزش طلای موجود در سکه که بیس قیمت سکه است را محاسبه میکند

Asadinia
October 25th, 2010, 09:48
با سلام و صبح بخیر خدمت دوستان

تصمیم گرفتم توی وبلاگم مطلالبی رو درباره پیشبینی قیمت طلا بصورت روزانه بزنم. خوشحال میشم نظرتون رو درباره کیفیت مطالب بفرمایید.

دیروز اجلاس وزرای دارایی و روءسای بانکهای مرکزی کشورهای گروه ۲۰ در کره جنوبی پایان یافت. تصمیم مهم برای بازارهای مالی این بود که این کشورها به نوعی آتش بست ارزی دادند و اینکه دیگر به تلاشهای خود برای کاهش پول ملی پایان دهند. ولیکن در عمل عکس العمل سرمایه گذاران و تریدر های بازارهای مالی این بود که این صحبتها فقط و فقط یک Goodwill Statement بوده و امیدی به تقویت دلار نیست.

با این برداشت و ناامیدی سرمایه گذاران امروز دوشنبه در آسیا دلار کاهش یافت و با این کاهش اکثر کالاها مانند طلا، نفت،مس و.... افزایش یافتند و یورو تقویت شد.
اگر برنانکه رییس کل بانک مرکزی امریکا در صحبتهای امشب ( به وقت ایران) خود در مورد سیاستهای پولی و انبساط اقتصادی جدید صحبتهای مورد نظر بازار را انجام دهد، قطعا طلا به رشد خود ادامه خواهد داد و فردا صبح قیمت طلا را بالای 1350 دلار خواهیم دید.
اگر قیمت طلا چند روزی بالای 1350 دلار بماند، دور جدید افزایش قیمتهای طلا آغاز خواهد شد.

Asadinia
October 27th, 2010, 09:55
امروز فضای بازار طلا را شک در مورد سیاستهای انبساطی بانک مرکزی امریکا فرا گرفته.اینکه آیا این سیاستها در ماه نوامبر اعلام خواهند شد؟ و آیا میزان آن بالاتر از ۵۰۰ میلیارد دلار است؟ این شک و تردید باعث افزایش قیمت دلار و کاهش قیمت طلا خواهد شد و با این فضا طلا نمی تواند رشد زیادی کند و حتی رو به پایین خواهد بود مگر خبری بیرون آید که این تردید را از میان ببرد.

خط مقاومت حیاتی برای طلا امروز ۱۳۴۴ است که اگر آن را به بالا بشکند روند افزایش قیمتی طلا آغاز خواهد شد.

در کل به نظر می رسد امروز طلا روند خنثی و روبه پایینی داشته باشد.

Asadinia
October 27th, 2010, 10:35
یه اصلی به نظرم میرسه که در بازارهای مالی خیلی می شنویم.
Buy the rumor sell the news

شاید اینبار هم اینطور بشه و طلا بره زیر 1300.

منظورم معطوف به سیاستهای انبساطی نوامبره.

gold24
October 27th, 2010, 12:29
با سلام

عدد با بهتر است بگویم بازه 1327 یک عدد کلیدی است.دلیل کلیدی بودن خط مفاومت چشمی نیست.قبلا من مطلبی در سایت قیمتها از دوست خوبم پولدوست در مورد مقاومت به گونه ای که مفاومتها عدادی هستند که بازار دوست دارد انها را ببیند خوانده بودم حالا این جمله را کاملا درک میکنم

sohrabibroker
October 27th, 2010, 13:55
سکه بانکی امروز 332 هزار می باشد "
در قرارداد ابان قیمت در حال حاظر 334000 می باشد "رفته رفته به سررسید ابان نزدیک می شویم و همانطور که قبلا هم گفته بودیم باید آتی به نقدی برسه و اختلاف 13000 تومانی کم شود "که همانطور هم شد "حال که قرارداد آبان جذابیت خود را از دست داده "بیشتر معامله گران با دیدن اختلاف دی ماه و اسفند "به این دو قرارداد چشم دوخته اند و اقدام به خرید و فروش می کنند "امروز در ابان ماه زیاد ریزش نداشتیم ولی در دی ماه میبینیم هر روز پایینتر از دیروز تسویه می خورد کسانی که فروش انجام دادهاند سود خوبی گرفته اند و در حال حاظر هم می بینیم که فروش ها ادامه دار هستد و در این قیمتها قرارداد جدید باز می شود [Only registered and activated users can see links]

kowsar
October 27th, 2010, 14:45
سلام
دوستان من نیاز به ارشیو قیمت سکه برای استفاده در اکسل دارم ولی سایتی پیدا نکردم انهایی هم که موجود بودن اجازه کپی نمیدادند و این گزینه غیر فعال بود میخواستم بدونم سایتی راسراغ دارید که این ارشیو را رایگان در اختیار بگذارد

mehrdad1919
October 27th, 2010, 14:47
با سلام و تشکر از زحمت دوستان
امیدوارم براتون جالب باشه
داغه داغ

sohrabibroker
October 27th, 2010, 17:10
امروز حجم قراردادهای دورتر از ابان ماه بیشتر بوده "دوبرابر [Only registered and activated users can see links]

Asadinia
October 27th, 2010, 18:24
سهرابی جان تازه حجم عمده اول وقت آبان متعلق به من بود. 40 تا قرارداد باز فروش داشتم که 334 تا 333500 بستمشون. :banana:

sohrabibroker
October 27th, 2010, 18:35
سهرابی جان تازه حجم عمده اول وقت آبان متعلق به من بود. 40 تا قرارداد باز فروش داشتم که 334 تا 333500 بستمشون. :banana:
باز هم می موند ضرر نمی کردی"اونس روندش نزولیه "اگر هم رو به بالا شه جانی نداره و سکه هم تحت کنترله"در کل فعلا فروش...:advise:

Asadinia
October 27th, 2010, 18:43
کاملا درست می فرمایید من هم 95% مطمئن بودم اونس تا 1307 پایین میاد ولی امان از ترس از تعطیلات. حالا اگه تحلیلم اشتباه بود چی؟ دستم از بازار کوتاه و زیانها انباشته. تا شنبه حتما بهتر میشه تحلیل کرد و از شنبه سود می کنیم. هرچند خیلی کمتر ولی مطمئنتر.:advise:

sohrabibroker
October 27th, 2010, 19:00
کاملا درست می فرمایید من هم 95% مطمئن بودم اونس تا 1307 پایین میاد ولی امان از ترس از تعطیلات. حالا اگه تحلیلم اشتباه بود چی؟ دستم از بازار کوتاه و زیانها انباشته. تا شنبه حتما بهتر میشه تحلیل کرد و از شنبه سود می کنیم. هرچند خیلی کمتر ولی مطمئنتر.:advise:
خوب کاری کردی "سکه نداشته را سل زدن ریسک بزرگیه {کار دونسته}

Asadinia
October 28th, 2010, 10:20
امروز با آمدن خبرهای جدید از QE2 دلار کمی ریخت و طلا از 1318 تا 125 بالا آمده. آیا ممکنه تا جمعه طلا رو روی 1340 باز هم ببینیم؟

sohrabibroker
October 28th, 2010, 12:20
من این احتمال را که طلا در 1 ماهه آینده زیر 1300 بیاد بیشتر از این میبینم که بره بالای 1350 دلار
اصلاح تا 38.2 فیبو که میشه 1300 دلار و نقطه بعدی 1272 دلار 50درصد فیبو "و بعد به روند صعودی ادامه خواهد داد
مگر اینکه بخواد از همین جا برگرده "ولی در اصلاح بعدی ریزش خیلی شدیدتر خواهد بود

gold24
October 28th, 2010, 20:34
با سلام

دوستان با ریسک بالا سل روی 1347 و بالاتر تا 1357 با tp 1336 تا 1327با استاپ 50 پپی می تواند جالب باشه

Asadinia
October 30th, 2010, 10:17
این چند وقته تمام بالا پایین شدنها بر اساس حدس و گمانهای سیاستهای اقتصادی امریکا در روز چهارشنبه است. پس بهتر است تا حد امکان این هفته دست از ترید طلا بر داریم. انتخابات کنگره امریکا و اعلام GDP امریکا و.... خدا بخیر کنه خیلی خبره.:rambo:

sohrabibroker
October 30th, 2010, 18:03
بانک کارگشایی بعد از ظهر 339500 سکه تمام عرضه کرده

Asadinia
October 31st, 2010, 11:08
این هفته برای طلا یکی از پرخبرترینهاست. ۲ و ۳ نوامبر انتخابات کنگره امریکاو اعلام رقم GDP و اعلام سیاستهای انبساطی. اگر جمهوری خواهان برنده بشوند احتمالا طلا میریزه چون اصولا طلا با دموکراتها راحتتره. GDP هم اگر مثبت باشه باز طلا خواهد ریخت. سیاستهای انبساطی هم باید خیلی گسترده باشه تا بتونه روی قیمت طلا تاثیر مثبت بزاره. خیلی از تحلیلگران اعتقاد دارند ارقام QE2 کمتر از 500 میلیارد دلاره که در اینصورت هم باز طلا میریزه.

ظاهرا از ظاهر امر شانس کاهش بیشتر است تا افزایش ولی باید منتظر اتمام این هفته بود تا ببینیم در عمل چه اتفاقی قراراست بیفتد.

paniz
October 31st, 2010, 14:52
بانک سپه امروز 337500 سکه تمام عرضه کرده .

sohrabibroker
October 31st, 2010, 16:51
بانک سپه امروز 337500 سکه تمام عرضه کرده .
امروز هم بانک عرضه کرد و از طرف دیگر هم دلار روندی نزولی داشت و به 1065 تومان رسید و این جلوی صعود سکه را خواهد گرفت "دیروز که بانک عرضه نکرده بود "سکه در بازار عمده فروش به فی 341500 می فروخت ولی امروز 3000شل کرده
اما در بازار جهانی احتمالا با باز شدن بازار طلا به بالای 1360 دلار برسد و اول هفته را صعودی شروع کند ولی در اخر هفته احتمال نزول بیش از صعود هست "جناب اسدی نیای عزیز هم در پست بالا اشاره کردند {اخبار فاندامنتال}

Asadinia
November 1st, 2010, 10:27
این پست امروز وبلاگمه. نظرتون رو بفرمایید:

امروز فضای کلی تا اینجای کار که اول صبح به وقت ایران است کاملا مساعد برای افزایش قیمت طلاست.شاخص دلار ( به لینک سمت راست وبلاگ مراجعه شود ) روبه ضعف است و این باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد.دوباره ذهن تریدرها مشغول شده به سیاستهای انبساطی امریکا و احتمال دخالت ژاپن در بازار و البته پیروی بانک انگلستان از سیاستهای انبساطی امریکا.
امروز تریدرهای هنگ کنگی می گویند دوباره قیمت ۱۴۰۰ دلار برای طلا افتاده بر سر زبان خریداران و این یعنی افزایش قیمت حداقل برای امروز. تحلیلگران هم باز صحبت از ارقام بالای ۲۰۰۰ دلار برای طلا می کنند. در مطبوعات جهان هم یک خبر از ایران درج شده مبنی بر اینکه ایران اعلام کرده ۱۵٪ از ذخایر ۱۰۰ میلیارد دلاری خود را به طلا تبدیل کرده.
از نظر تکنیکال نیز قیمت امروز می تواند تا ۱۳۷۳ صعود کند. باید صبر کرد و دید که آیا این جو و فضا تا پایان روز که حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران است دوام می یابد یا خیر.

Navid110
November 1st, 2010, 16:43
با سلام به دوستان طلاکار
چند وقتی هست آمار سکه رو در نظر گرفتم یه سئوال از خدمت دوستان که در زمینه طلا تخصص دارند داشتم و اون اینکه بین قیمت سکه در بازار تهران و قیمت طلا به دلار در چارت که مشاهده میشه چه نوع نسبتی برقرار است و تا چه میزان؟ آیا کاملا از قیمت جهانی طبعیت میکند یا نه
در انتظار پاسخ دوستان
نوید

Asadinia
November 1st, 2010, 17:04
نوید جان طبیعا قیمت طلا در سنگاپور، توکیو، لندن، نیویورک، شیکاگو و... مشخص می شود. پس قیمت سکه یا طلای داخل ایران هم از همون قیمت جهانی پیروی می کند. منتها این 90% قضیه رو تشکیل میده و 10% هم عوامل داخلی ایران است. مثلا چه کسی میتونه تاثیر زمان محرم و رمضان را بر طلای داخلی انکار کنه؟ یا قیمت دلار در داخل ایران گاهی به علتهای داخلی بالاوپایین میشه. پس ترکیب هر دوی عوامل داخلی و بین المللی تاثیر گذارند.

rasouli.a
November 1st, 2010, 20:27
سلام
دوستان میشه لطفاً بفرمایید قیمت سکه از روی چه رابطه ای بدست می آد؟ بعضی جاها یه روابطی نوشتن که با اون حساب تقریباً میشه گفت که قیمت سکه 0.24 حاصلضرب قیمت اونس طلا در قیمت ریالی دلار است. میشه دوستانی که تو بازار هستند، بیشتر و دقیقتر توضیح بدن؟
ممنون

Asadinia
November 2nd, 2010, 10:41
رسولی جان آنچه من مبتدی می دونم اینه که:

دلار رو ( مثلا 1070 تومن) ضرب می کنید به عدد اونس جهانی ( مثلا 1355 ) و سپس ضربدر عدد 0.2353 که حدودا با این ارقام میشه341 هزارتومن. این عدد رو به اضافه 3 هزارتومن ( گاهی این عدد متغیر است) کارمزد ضرب سکه می فرمایید. یعنی الان باید قیمت سکه 344 هزارتومن باشه.

امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید.

gold24
November 2nd, 2010, 11:31
سلام
دوستان میشه لطفاً بفرمایید قیمت سکه از روی چه رابطه ای بدست می آد؟ بعضی جاها یه روابطی نوشتن که با اون حساب تقریباً میشه گفت که قیمت سکه 0.24 حاصلضرب قیمت اونس طلا در قیمت ریالی دلار است. میشه دوستانی که تو بازار هستند، بیشتر و دقیقتر توضیح بدن؟
ممنون

با سلام

هر اونس طلا معادل 4.2488518 سکه است.نتیجه هر سکه 235357. اونس خواهد شد.

برای به دست اوردن قیمت طلای سکه(ارزش طلای موجود در سکه) قیمت دلار یه ریال ضرب در قیمت اونس به دلار ضرب در این عدد می کنیم.

ایا عدد بدست امده قیمت سکه است؟نه مطلقا اگر صفحات گذشته تاپیت را نگاه کنی می بینی در چند پست تفاوت وجود دارد(قبل از توزیع گسترده سکه تو سط دولت)در انن موارد سرمایه دارنی هستند که شروع به تعویض سکه با شمش می کنندیه طور مثال 2 هزار سکه می دهند به معادل وزن سکه ها طلا می گیرند و به طور مثال ده میلیون پول
این حرکات موجب کاهش تفاوت قیمت سکه با میزان طلای موجود در سکه می شود.
پس قیمت سکه تابعی از ارزش طلای موجود در سکه با یک تفاوت با نرم حدود2-3 هزار برای سکه است.
در حال حاضر تفاوت قیمتی بین سکه و ارزش طلایی سکه وجود ندارد

با استفاده از ماشین حساب این لینک ارزش طلایی مو جود در سکه محاسبه می کند
انجمن‌های سرمایه - نمايش پست تنها - تحلیل سکه (بازار فیوچر) ([Only registered and activated users can see links])

Asadinia
November 4th, 2010, 11:33
این رقم اعلامی به نظرم خیلی نباید هیجان انگیز باشه و باید باعث کاهش قیمت بشه ولی ازون طرف وقتی اشتیاق خریدارها رو می بینم به رشد قیمت امیدوار میشم. به قول خودمون در بازار بورس تهران، طلا خوب دست به دست شد و خریدهای جدید مخصوصا در محدوده 1330 جون تازه ایی به طلا داد.

جمعه و خبر نرخ بیکاری هم بسیار مهم است.

paniz
November 4th, 2010, 11:46
آغاز معاملات قراردادهای آتی شمش طلای 10 اونسی در بورس کالا از 18 آبان

معاملات قراردادهای آتي شمش طلاي 10 اونسي از روز سه شنبه 18 آبان 89 در بورس كالاي ايران آغاز مي گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران، احمد رضایی ؛ مدیر قراردادهای مشتق کالایی با اعلام خبر فوق افزود: کلیه کارگزاران می توانند از تاریخ مذکور نسبت به داد و ستد قراردادهای آتی شمش طلای 10 اونسی اقدام نمایند.

شایان ذکر است استاندارد تحویل شمش طلای ده اونسی با درجه خلوص 995 تعیین شده است و حد نوسان قیمت روزانه آن 2 درصد بر اساس قیمت تسویه روزانه روزکاری ماقبل می باشد. حداقل تغییر قیمت سفارش یکهزار ریال برای هر اونس و وجه تضمین اولیه نیز 6 درصد ارزش پایه قرارداد (7,500,000 ریال) تعیین گردیده و با توجه به نوسانات بازار طبق ضوابط بورس قابل تعدیل است.

حداقل وجه تضمین قرارداد شمش طلای 10 اونسی ، 60 درصد وجه تضمین اولیه و حداکثر حجم هر سفارش نیز 30 قرارداد می باشد. همچنین سقف مجاز موقعیتهای معاملاتی باز برای اشخاص حقیقی 150 قرارداد و برای اشخاص حقوقی ، حداقل معادل اشخاص حقیقی و قابل افزایش تا 10 درصد سرمایه ثبتی شرکت محدود به 10 درصد موقعیتهای تعهدی کل باز بازار تعیین شده است.
نقل از سایت بورس کالا: [Only registered and activated users can see links]

Asadinia
November 4th, 2010, 12:06
چطوره نام تاپیک رو به بازار فیوچرز طلا تغییر بدیم. دیگه شمش هم اومد و فقط سکه نیست.

Asadinia
November 6th, 2010, 10:10
دوباره یه پست توی وبلاگم زدم.[Only registered and activated users can see links]

همانطور که در پست قبلی عنوان شد ۲ نیروی متفاوت در بازار طلا وجود داشت. یکی نیروی کاهشی با این عنوان که ۶۰۰ میلیارد از پیش اثر خود را در قیمت طلا گذاشته و با این خبر باید قیمت طلا ریزش داشته باشد. این نیرو چند ساعتی بر بازار حکمرانی کرد و قیمت را تا ۱۳۲۷ دلار پایین آورد ولی نیروی دوم که همان قدرت خرید خیره کننده بود تا جمعه آخر وقت قیمت را تا نزدیک ۱۴۰۰ دلار برد و نهایتا ۱۳۹۴ دلار بسته شد. اگر قیمت بالای ۱۴۰۰ بسته می شد می توان به راحتی حکم به گذر قیمت از ۱۴۰۰ برای هفته آینده داد ولی با این بسته شدن قیمت به نظر من در ابتدا برای گذر از ۱۴۰۰ کمی با مشکل مواجه خواهیم شد ولی نهایتا ۱۴۰۰ در هفته آینده به احتمال بالا درنوردیده خواهد شد.

در نظرسنجی رویترز مشخص شده که قیمت طلا برای ۶ ماه آینده به رکورد شکنی خود ادامه خواهد داد.
به نظر من در فضای نرخ بهره پایین و سیاستهای انبساطی امریکا طلا به رشد قیمتی خود ادامه خواهد داد ولی هر زمان که زمزمه افزایش نرخ بهره آغاز شود قیمت طلا به دوران نزول خود وارد خواهد شد.
روز چهارشنبه من با یک وسوسه بزرگ مبارزه کردم و یک پیروزی بزرگ بدست آوردم. تمام شواهد حاکی از کاهش سنگین قیمت طلا میداد و من بر خلاف اصولم می خواستم یک پوزیشن بزرگ فروش در قراردادهای آبان باز کنم. ولی خوب این برخلاف اصولم بود. منظور از اصول عدم ترید کردن در زمانی که یک خبر بزرگ در راه است و معلوم نیست واکنش بازار به آن خبر چیست و مهمتر اینکه با بسته بودن بازار خودمان عملا دستم از بازار هم کوتاه بود. وقتی بازار چهارشنبه در ایران ساعت ۵ بعد الظهر بسته شد و بازار امریکا باز شد در عرض چند ساعت طلا یک سقوط تاریخی رو تجربه کرد. من سراسر وجودم رو پشیمانی فرا گرفت که ای دل غافل چی میشد اگه این یه بار اصولت رو فراموش می کردی؟ ولی پنجشنبه که بازار رو دیدم و مخصوصا جمعه دقیقا برعکس شد. فهمیدم اصول هرچقدر هم بدرد نخور باشند ولی اصولند وباید به آنها احترام گذاشت. احترام به اصول ۹۰٪ تریده.
حالا تمام وجودم رو شادمانی فراگرفته که بدون پوزیشن وارد این آخر هفته شدم.

sohrabibroker
November 6th, 2010, 19:11
بعد از ظهر بانک کارگشایی سکه را بالای 349 گذاشته بود "ولی خریدار ...نداشت
چون بازار نقدینگی نیست و روی این قیمتها کسی خرید نمی کنه
"فعلا سکه ها در حال آب شدن ...
بازار نقدی عمده فروش 344500تا 345500

Asadinia
November 8th, 2010, 10:18
یه نمودار تحلیل تکنیکال جالب برای امروز:

Asadinia
November 9th, 2010, 10:05
دیرزو همانطور که اول صبح گفتم دقیقا تا ۱۳۸۷ ریخت و به یکباره تا ۱۴۱۰ بالا رفت. از قدرت خرید کاملا معلوم بود که تصحیح کوچک مورد نظر در طول یک روز انجام خواهد شد و موج جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد. بر اساس تحلیل تکنیکال امروز تا آخر وقت می تواند تا ۱۴۳۰ بالا برود و تریدرهای آسیایی اعتقاد به اعداد ۱۴۷۵ و ۱۵۰۰ دلار طی یکماه آینده دارند.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

(البته توی وبلاگم گفته بودم)

omidhaghtalab
November 9th, 2010, 12:31
دیرزو همانطور که اول صبح گفتم دقیقا تا ۱۳۸۷ ریخت و به یکباره تا ۱۴۱۰ بالا رفت. از قدرت خرید کاملا معلوم بود که تصحیح کوچک مورد نظر در طول یک روز انجام خواهد شد و موج جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد. بر اساس تحلیل تکنیکال امروز تا آخر وقت می تواند تا ۱۴۳۰ بالا برود و تریدرهای آسیایی اعتقاد به اعداد ۱۴۷۵ و ۱۵۰۰ دلار طی یکماه آینده دارند.

(البته توی وبلاگم گفته بودم)

با سلام

با تشکر از زحمات شما در این فورم، میشه لطفا از نظر فاندامنتال نیز تحلیل خود در مورد طلا بفرمایید

Asadinia
November 9th, 2010, 12:56
سلام امید جان

اتفاقا من بیشتر مطالب وبلاگم فاندامنتاله و از تکنیکال هم به عنوان شاهد استفاده می کنم.

sohrabibroker
November 9th, 2010, 13:53
سکه نقدی 347 هزار
دوستان امروز طرف قرارداد آبان نروند "به این دلیل که برخی از معامله گران گواهی را تحویل نمی دهند "و بورس کالا هم خودسرانه طرف مقابل را با قیمت تسویه امروز افست می کنه "

omidhaghtalab
November 9th, 2010, 16:24
سلام امید جان

اتفاقا من بیشتر مطالب وبلاگم فاندامنتاله و از تکنیکال هم به عنوان شاهد استفاده می کنم.

با سلام مجدد
راستش من دکمه تشکرم هنوز فعال نشده، تازه عضو سایت شدم.
خواستم اولا از شما تشکر کنم ثانیا عرض کنم که حق با شماست . امروز تازه فرصت کردم وبلاگ خوب شما رو کامل دنبال کنم.

راستی یه سئوال : مگه قرار نبود از امروز شمش طلا وارد بازار آتی بشه؟ پس چرا خبری ازش نیست؟
البته اسمش اضافه شده (شمش طلای 10 انسی تحویل آذرماه) ولی هنوز معامله نشده ظاهرا

تشکر مجدد

gold24
November 9th, 2010, 17:14
باسلام

هفته ای صعودی در انتظار طلا است حداقل تا 16 توامبر.سل کردن حتی حدود 1425 خطرناک است هرچند بسیار وسوسه انگیز به نظر میرسد

Asadinia
November 9th, 2010, 17:23
امید عزیز معامله هم شد این شمش طلای نازنین.

sohrabibroker
November 9th, 2010, 19:22
معامله 5 قرارداد شمش‌10 انسي به ارزش 740 ميليون ريال
مدير قرارداد‌هاي مشتق كالايي بورس كالا از معامله 5 قرار داد آتي شمش 10 انسي در اولين روز آغاز معاملات اين كالا خبر داد و گفت: معاملات تا ساعت 18 ادامه داشته و تحويل اين كالا آذر ماه است.

احمد رضايي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي فارس درباره شروع قرارداد آتي شمش 10 انسي در بورس كالا اظهار داشت: نخستين معاملات آتي شمش 10 انسي طلا در بورس كالا امروز از ساعت 10 صبح شروع و تا 18 بعد‌از ظهر ادامه دارد.
به گفته وي، تا ساعت 14:30 دقيقه 5 قرار داد شمش 10 انسي به ارزش هر قرارداد 148 ميليون ريال و به ارزش كلي 740 ميليون ريال معامله شد.
وي افزود: تا ساعت 18 بعدازظهر كه معاملات انجام مي‌شود اين احتمال وجود دارد كه تعداد قرارداد‌ها افزايش يابد. همچنين، دو كارگزاري سهم آشنا و مبين سرمايه عرضه كننده و تأمين سرمايه نويب و مفيد نيز كارگزاران خريدار شمش 10 انسي طلا بودند.
مدير قرارداد‌هاي مشتق كالايي بورس كالا افزود: تحويل اين كالا آذر ماه بوده و از امروز تا 27 آذر ماه خريداران مي‌توانند اقدام به معامله كنند.البته معاملات اين ماه با توجه به اينكه از 18 آبان (امروز) شروع شده، استثناء بوده و مدت انجام اين مرحله بيشتر خواهد بود ولي از ماه‌هاي آينده به صورت ماهانه و روال طبيعي خود را طي مي‌كند.
بر اين اساس 28 آذر ماه نيز زمان تحويل و واريز وجه استFars News Agency : ������ 5 ������� ��ԝ10 ���� �� ���� 740 ������ ���� ([Only registered and activated users can see links])
کمی نقدینگی این قرارداد انس طلا جان بگیره "طرفش میریم البته با دوستان ":whoow:

Asadinia
November 10th, 2010, 10:01
دیروز در بازارهای آسیا و اروپا طلا در حال رکورد زدن بود و حتی در بازار امریکا هم وضعیت روبه بالا ادامه دار بود تا ۱۴۲۵ دلار برای هر اونس طلا که ناگهان اعلام شد وجه الضمان قراردادهای آتی طلا ۳۰٪ در بازار امریکا COMEX افزایش یافت. این قانون جدید باعث شد تا معامله گران به سرعت شروع به بستن پوزیشنهای خود کنند و این کار دقیقا ۳۰ دلار کاهش را برای دلار بهمراه آورد.

چون یکی از تمرکزهای اصلی و فعلی بازار طلا مشکلات مالی اروپا هست به نظر من این اصلاح قیمت زیاد طول نخواهد کشید و دوباره پس از طی یک دوره کاهش قیمت طلا به چشم انداز ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیلگر تکنیکال رویترز اعتقاد دارد چند روزی بین ۱۳۸۷ تا ۱۴۱۰ دلار نوسان داریم تا جهت اصلی مشخص شود.

omidhaghtalab
November 10th, 2010, 16:44
این تکمه تشکر ما همچنان پنهان است :)

با تشکر از دوستان بابت زحماتشون.
کسی می دونه دکمه تشکر من کی فعال می شه ؟

goldtrader24
November 11th, 2010, 15:15
دیروز در بازارهای آسیا و اروپا طلا در حال رکورد زدن بود و حتی در بازار امریکا هم وضعیت روبه بالا ادامه دار بود تا ۱۴۲۵ دلار برای هر اونس طلا که ناگهان اعلام شد وجه الضمان قراردادهای آتی طلا ۳۰٪ در بازار امریکا COMEX افزایش یافت. این قانون جدید باعث شد تا معامله گران به سرعت شروع به بستن پوزیشنهای خود کنند و این کار دقیقا ۳۰ دلار کاهش را برای دلار بهمراه آورد.

چون یکی از تمرکزهای اصلی و فعلی بازار طلا مشکلات مالی اروپا هست به نظر من این اصلاح قیمت زیاد طول نخواهد کشید و دوباره پس از طی یک دوره کاهش قیمت طلا به چشم انداز ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیلگر تکنیکال رویترز اعتقاد دارد چند روزی بین ۱۳۸۷ تا ۱۴۱۰ دلار نوسان داریم تا جهت اصلی مشخص شود.

سلام جناب اسدی نیا
من در خبرها خواندم که مارجین لازم برای نقره از 5000 دلار به 6500 دلار تغییر کرده که نقره به شدت ریخت و طلا هم که همیشه همپای نقره بوده و طلا هم کاهش چشمگیری کرد . البته همزمان اوراق قرضه آمریکا هم تاثیر گزار بود و با اعلام حراجی و خرید هیجانی اوراق قرضه تو این ریزش طلا کمک کرد و ریزش را شدت بخشید .

آیا شما مطمئن هستید که مارجین طلا را افزایش دادند ؟

goldtrader24
November 11th, 2010, 20:58
سلام به دوستان عزیز
مدتی هست که این تاپیک را دنبال می کنم و امروز آی دی ثبت نام کردم تا من هم اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگزارم و از تجربیات و معلومات شما استفاده کنم. اینطور که من متوجه شدم معامله گر طلا در این انجمن زیاد نیستند و اگر هم هستند هنوز تاپیکی فعال شکل نگرفته تا بقیه بیشتر فعالیت ها و اطلاعات خودشان را به اشتراک بگزارند . من بعضی از مطالب و مقاله ها را که در روز می خوانم را چکیده ترجمه میکنم و در اختیار شما قرار می دهم تا با هم صحبتی داشته باشیم و از نظریات هم استفاده کنیم .

توجه معامله گران طلا بر روی نشست G20
اجلاس گروه G20 در سئول برگزار خواهد شد و همه با احتیاط در حال بررسی نتیجه این جلسه هستند تا ببینند آیا سیگنال روشنی از وضعیت اقتصاد جهانی خواهند گرفت یا نه . حتی قبل از اینکه نشست آغاز شود بخاطر نگرانی هایی که از کشورهای اروپایی وجود دارد در این وضعیت بحران اقتصادی گریبانگیر طلا شد و در چند دقیقه طلا به سمت پایین پرتاب شد . این خودش یک نشانه محکمی است که بازار به وضعیت کشورهای اروپایی زیاد خوش بین نیست و اگر نتیجه این جلسه محکم و قانع کننده نباشد این کشورهای اروپایی همچنان در همان وضعیت خواهند ماند و نگرانی ها ادامه خواهد داشت .
هر گاه بازار در چنین وضعیت های نگرانی یا بحران اقتصادی قرار می گیرد معامله گران ترجیح می دهند طلا بخرند چون دارایی ایمن است و قیمت طلا افزایش می یابد . همانطور که در چند ماه گذشته دیدید که طلا توانست به 1400 دلار هم برسد
در همین بین دویچه بانک آلمان در یک گزارش گفته است که در ماه های آینده قیمت طلا افزایش خواهد یافت و دلار ارزانتر خواهد شد .

نتیجه :
با خواندن این تحلیل و چند تحلیل دیگر که خواندم فکر می کنم اگر نتیجه این جلسه آنقدر مهم نباشد و یا نتواند نگرانی ها را کمتر کند بار دیگر قیمت طلا افزایش خواهد یافت و به قول یکی از تحلیلگران معتبر طلا تا قبل از سال جدید می تواند 1500 را ببیند .

gold24
November 11th, 2010, 21:26
با سلام

مروری بر تحولات 39 ساله طلا افزایش 40 برابری در 39 سال

به نظر من سخت ترین زمان ترید روی طلا از مارس 2008 که طلا به 1000 دلار رسید تا حدود ابتدای 2009 بود

قيمت جهاني طلا از اوايل دهه 1970 ميلادي تا كنوند قيمت طلا در سال 1971 بالغ بر 35 دلار در هر اونس بود كه اين رقم فقط طي 39 سال 40 برابر شده و به 1414 دلار رسيده است:
اوت 1971: ريچارد نيكسون رييس‌جمهور وقت آمريكا ارتباط طلا با دلار را كه از سال 1944 بر اساس پيمان برتون وودز برقرار شده بود از بين برد و قيمت طلا در آن تاريخ به 35 دلار در هر اونس رسيد.
اوت 1972: آمريكا ارزش دلار را كاهش داد و قيمت طلا به 38 دلار در هر اونس رسيد.
مارس 1973: اكثر قدرت‌هاي اقتصادي جهان سيستم ارزي شناور را اجرا كردند..
مه 1973: آمريكا بار ديگر ارزش دلار را كاهش داد و قيمت طلا به 105 دلار رسيد
ژانويه 1980: طلا به ركورد بي سابقه 850 دلار رسيد. رشد نرخ تورم در پي افزايش قيمت نفت، دخالت نظامي شوروي در افغانستان و تاثيرات انقلاب اسلامي ايران مهم‌ترين علل افزايش قيمت جهاني طلا بود.
اوت 1999: قيمت جهاني طلا به كمتر از 251 دلار رسيد. نگراني از تصميم بانك‌هاي مركزي جهان براي كاهش ذخاير طلا و فروش بيشتر طلا از سوي شركت‌هاي معدني تاثير زيادي در كاهش قيمت طلا داشت.
اكتبر 1999: قيمت طلا به بالاترين حد خود در دو سال رسيد و از مرز 338 دلار در هر اونس گذشت. تصميم 15 بانك مركزي اروپايي براي اعمال محدوديت در فروش طلا مهم‌ترين علت اين افزايش قيمت بود.
فوريه 2003: قيمت طلا به بالاترين حد خود در چهار سال و نيم قبل از آن رسيد. اشغال نظامي عراق توسط آمريكا مهم‌ترين علت افزايش قيمت طلا بود.
دسامبر 2003 و ژانويه 2004: قيمت طلا به بالاي 400 دلار رسيد. افزايش تقاضا از سوي سرمايه‌گذاران بين‌المللي مهم‌ترين عامل افزايش قيمت طلا بوده است.
نوامبر 2005: قيمت طلا براي نخستين بار از سال 1987 به بيش از 500 دلار رسيد.
آوريل 2006: قيمت جهاني طلا از مرز 600 دلار گذشت و به بالاترين ركورد خود از سال 1980 رسيد. افزايش تنش‌هاي سياسي در جهان و كاهش ارزش دلار مهم‌ترين عوامل رشد قيمت طلا بوده است.
مه 2006: قيمت طلا به بيش از 730 دلار در هر اونس رسيد. افزايش تنش در خصوص برنامه هسته‌اي ايران و كاهش ارزش دلار تاثير زيادي در افزايش قيمت طلا داشت.
ژوئن 2006: قيمت طلا با 26 درصد كاهش به 543 دلار رسيد. فعاليت‌هاي سفته‌بازي تاثير زيادي در كاهش قيمت جهاني طلا داشت.
7 نوامبر 2007: قيمت طلا به بيش از 845 دلار رسيد كه اين رقم در 28 سال گذشته بي سابقه بوده است.
دوم ژانويه 2008: قيمت طلا به بالاي 850 دلار رسيد.
13 مارس 2008: قيمت طلا براي نخستين بار در تاريخ به بيش از 1000 دلار رسيد.
17 مارس 2008: قيمت طلا به بيش از 80/1030 دلار رسيد.
17 سپتامبر 2008: قيمت جهاني طلا 90 دلار ديگر افزايش يافت.
20 فوريه 2009: قيمت طلا به 1005 دلار در هر اونس رسيد. بحران اقتصادي و مالي آمريكا و جهان تاثير زيادي بر نوسانات قيمت جهاني طلا در اين مدت داشته است.
24 آوريل 2009: چين اعلام كرد ميزان ذخاير طلاي خود را از سال 2003 تاكنون 75 درصد افزايش داده است و اين ذخاير به بيش از 1054 تن رسيده است.
7 اوت 2009: بانك‌هاي مركزي اروپا توافق نامه مربوط به محدود كردن فروش طلا را به مدت 5 سال ديگر تمديد كردند.
8 سپتامبر 2009: قيمت طلا براي نخستين بار از فوريه 2009 به سوي 1000 دلار در هر اونس حركت كرد. نگراني از روند رشد و رونق اقتصادي جهان مهم‌ترين عامل اين مساله بوده است.
اول دسامبر 2009: قيمت طلا براي نخستين به بالاي 1200 دلار رسيد.
سوم دسامبر 2009: قيمت طلا به بيش از 1226 دلار رسيد. كاهش ارزش دلار و تصميم بانك‌هاي مركزي جهان براي افزايش ذخاير طلا مهم‌ترين عوامل رشد فزاينده قيمت طلا بوده است.
11 مه ‌2010: قيمت طلا به ركورد جديد 1230 دلار رسيد.
21 ژوئن 2010: قيمت جهاني طلا به بيش از 1264 دلار رسيد. نگراني از وضعيت بازارهاي مالي و ادامه روند نزولي ارزش دلار مهم‌ترين علل افزايش قيمت طلا بوده است.
14 سپتامبر 2010: قيمت طلا به ركورد جديد 1274 دلار رسيد كه نشانگر نااطميناني‌هاي جديدي در خصوص وضعيت اقتصادي جهان بوده است.
16 تا 22 سپتامبر 2010: قيمت طلا به بيش از 1296 دلار رسيد. تصميم فدرال رزرو آمريكا مبني بر تزريق 600 ميليارد دلار ديگر به اقتصاد بحران زده اين كشور علت اصلي افزايش قيمت طلا بوده است.
27 سپتامبر 2010: قيمت طلا براي نخستين بار به بيش از 1300 دلار رسيد.
7 اكتبر 2010: قيمت جهاني طلا به بيش از 1360 دلار رسيد. ادامه روند نزولي ارزش دلار پايين بودن نرخ بهره بانكي در آمريكا و تزريق نقدينگي بيشتر در اقتصاد آمريكا تاثير زيادي در اين روند داشته است.
13 اكتبر 2010: قيمت جهاني طلا به بيش از 1375 دلار رسيد.
9 نوامبر 2010: قيمت طلا همچنان به روند صعودي خود ادامه داد و به 1424 دلار در هر اونس رسيد.

goldtrader24
November 12th, 2010, 00:25
نقل قول از گزارش امروز دویچه بانک
با شرایط کنونی بازار و ترس " فکر کنم منظورش ریسک گریزی باشه " حاکم به نظر می رسد که طلا پتانسیل حرکت تا 1453.00 و 1454.00 را دارد . به هر حال توجه داشته باشید که اگر حمایت 1382.00 شکسته شود تا 1365.00 هم می رسد .

Asadinia
November 13th, 2010, 12:08
گلدتریدر عزیز بله مطمئنم که مارجین معاملات طلا در کومکس 30% افزایش یافت والبته در نقره هم همچنینو البته لینک خبرشو پیدا نکردم بدم خدمتتون. راستی خوش آمدید به این جمع.

Asadinia
November 13th, 2010, 12:45
دوستان یه بحثی میخواستم راه بندازم تا به یک جمع بندی برسیم و همه سود کنیم. یه تیکه در وبلاگم آوردم از این قرار:

در بازار آتی سکه هم من تمام پوزیشنهای خریدم رو در چهارشنبه در آخرین فرصتها بستم. هرچند اعتقاد به افزایش قیمت طلا دارم ولی کوتاه مدت روند را تصحیحی دیدم.
به نظر من بهترین روش و استراتژی برای فعالیت در بازار آتی سکه ایران این است که مومنتوم تریدر باشیم. و در همان روز باز کردن پوزیشن آنرا افست کنیم. مگر اینکه ۱۰۰٪ مطمئن باشیم تا اینکه آنهارا فردای باز کردن افست کنیم. ببینید بازار آتی ایران تا ساعت ۵ بعدالظهر بیشتر باز نیست درحالیکه بازار امریکای شمالی که مهمترین و تاثیرگذارترین بازار است تازه ساعت ۵ باز می شود وتا حدود ۱۰ شب باز است و البته در Globex تا صبح به وقت ما باز است و ساعت 10 صبح تازه بازار ایران باز می شود.در این مدت هر اتفاقی بیفتد دست ما از بازار کوتاه و باید نظاره گر زیان بیشتر و بیشتر خود باشیم.

لطفا همه نظرشون رو بفرمایند و در بحث شرکت کنند.

goldtrader24
November 13th, 2010, 14:29
منظور شما این است که هم تو بازار آتی سکه ایران کار کنیم و هم حسابی داشته باشیم در فارکس تا وقتی بازار ایران بسته می شود با پوشش معامله از ضرر جلوگیری کنیم ؟
غیر از مسئله بروکر مطمئن و نقل انتقال پول بین ما و بروکر چه دلیل دیگری دارد که تو بازار ایران با این شرایط سخت کار کنیم ؟
ببخشید من اطلاعاتم از معاملات آتی سکه ایران زیاد نیست

Asadinia
November 13th, 2010, 15:31
اصلا بحث من بحث فارکس نیست فقط و فقط منظورم بازار آتی طلا در بور کالاست. ببینید 90% تاثیر بازار طلای فیوچرز داخل و البته نقدی از قیمتهای جهانی است. و بازار Comex در امریکا مهمترین سشن بازار طلاست که از ساعت 5 بعدالظهر آغاز میشه ولی بورس کالای ما دقیقا 5 بسته میشه و این یعنی ریسک سنگین فردی که پوزیشن باز در ایران دارد.

paniz
November 13th, 2010, 15:54
با سلام و ارادت خدمت جناب اسدی نیا.

با توجه به عمق کم بازار آتی سکه ، به نظر من نوسانگیر ی در این بازار خیلی سخت خواهد بود . ولی با توجه به تحلیل های بلند مدت در این بازار ( هفتگی ) بهترین و مطمن ترین سود را می توان بدست آورد .

goldtrader24
November 13th, 2010, 16:16
اصلا بحث من بحث فارکس نیست فقط و فقط منظورم بازار آتی طلا در بور کالاست. ببینید 90% تاثیر بازار طلای فیوچرز داخل و البته نقدی از قیمتهای جهانی است. و بازار Comex در امریکا مهمترین سشن بازار طلاست که از ساعت 5 بعدالظهر آغاز میشه ولی بورس کالای ما دقیقا 5 بسته میشه و این یعنی ریسک سنگین فردی که پوزیشن باز در ایران دارد.

آقای دکتر
برای پوشش این ریسک پیشنهادی دارید ؟ اصلا راه حلی وجود دارد که این ریسک را پوشش داد
در بورس کالای ایران و معاملات آتی سکه فکر کنم نوسان هفته ای و میان مدت را باید دنبال کرد . دلیل اصلی هم فکر کنم همین بسته شدن بازار است و نمی شود روی معاملات ریسک کرد و با حجم زیاد وارد شد .
در ضمن در نوشته خود صحبت معاملات نقدی کردید و در جایی گفتید که مومنتوم گیری . آیا شرایط باز و بسته کردن معاملات در حدی هست که در بورس کالا بشود بدون مشکلات سریع معامله کرد ؟
من اطلاعاتم از بورس کالای ایران ضعیف است و این دو روز تعطیلی باید کامل سایت بورس کالا را بخوانم و شرایط معامله را بفهمم .
در هر صورت هم صحبتی با شما باعث افتخار است و امیدوارم بقیه هم در زمینه طلا فعالتر بشوند و نتیجه های خوبی بگیریم

Asadinia
November 13th, 2010, 16:26
پانیز عزیز دقیقا نکته من برمی گرده به این اصل که تفاوت قیمتی روزانه بازار آتی ما خیلی خوبه. شنبه یا یکشنبه رو منظورم نیست ولی دوشنبه سه شنبه و چهارشنبه در این 3 روز دقیقا با اونس جهانی قیمت بازار ما هم بالا و پایین میره واین به نظر من ریسک کمتری داره تا بگزارید فردای اونروز افست بشیم. البته خیلی سودمون کمتره ولی کم ریسکتره.

Asadinia
November 13th, 2010, 16:37
شما لطف دارید گلدتریدر عزیز

حتما حتما از دوشنبه معاملات آتی طلای ایران را با قیمت جهانی ملاحظه فرمایید. اگر بحث مالیات بر ارزش افزوده مطرح نشود، قطعا میبینید که با قیمت جهانی طلا ( روی متاتریدر ) قیمتهای اینجا هم بالا و پایین میشه.
و حتما میشه در 3 روز باز بودن همزمان بورس کالای ایران و جهانی ( دوشنبه سه شنبه و چهارشنبه ) از اول وقت نوسانگیری کرد تا آخر وقت ( 10 صبح تا 5 بعدالظهر ). بحث من اینه که اگر این 3 روز در ایران افزایش میافت و ساعات معامله تا ساعت 7 شب یا بهترین شکل تا 9 شب ادامه داشت ما میتوانستیم با ریسک بسیار پایین تر معامله کنیم . اولا فقط 3 روز نبود و اینکه تاوقت امریکا هم میشد بدون ریسک و با تکیه بر تحلیل تکنیکال و فاندامنتال خود سود کسب کنیم.

ببینید شما امروز که چهارشنبه است بطور مثال پوزیشن باز می کنید. اگر همین امروز افست نکنید و پوزیشن باز بماند شما چهارشنبه تا ساعت 10 شب، پنجشنبه از صبح تا شب و همچنین جمعه کاملا دستتون از معاملاتتون کوتاهه. چون بورس کالا بسته است و شما شنبه ساعت 10 صبح اولین فرصتی است که می توانید پوزیشن خودتون رو ببندید. آیا حاضرید یک همچین ریسکی بکنید؟

من میگم ایا بهتر نیست که همون روز پوزیشنهارو ببندیم و با خیال راحت شب بتونیم بخابیم. البته ریسک کمتر سود کمتری رو دربر خواهد داشت. و البته با پوزیشنهای کمتری هم می تونید کار کنید. روزانه بیشتر از 50 پوزیشن بازو بسته کردن خیلی سخته چون نقدشوندگی بازار کم است.

gold24
November 13th, 2010, 20:43
با سلام

فعلا مالیات بر ارزش افزوده شامل طلافروشان ویترینی شامل عمده بنکداران وخرده فروشان اس تالبته برای این دوگروه به صورت ازمایشی اجباری:whoow: و تصمیمی برای سکه وایشده گرفته نشده.;)

سيدمحمود احمدي در گفت‌وگو با خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره ورود سكه‌هاي گرمي
به بازار اظهار كرد: ضرابخانه بانك مركزي در حال حاضر مشغول ضرب سكه‌هاي گرمي است. ما مي‌خواهيم تيراژ اين سكه‌ها به حدي برسد كه وقتي به بازار آمد به حد كافي وجود داشته باشد و بازار سياه و رانت براي آن ايجاد نشود.

وي گفت: در حال حاضر مشغول ذخيره‌سازي اين سكه‌ها هستيم و زماني كه تعداد آن افزايش يافت، اين سكه‌ها را به بازار خواهيم ريخت.

او درباره زمان حدودي ورود اين سكه‌ها به بازار گفت: فكر مي‌كنم اين كار در دو ماه آينده انجام شود. ما قصد داريم ابتدا يك ميليون قطعه توليد كنيم و تا كنون حدود 200 هزار قطعه ضرب شده است.

به گفته او قيمت اين سكه‌ها هم با توجه به شرايط روز و قيمت‌هاي جهاني تعيين مي‌شود. وزن اين سكه‌ها 1.01 گرم و قطر تقريبي 13.3 ميلي‌متر است. عيار سکه گرمي نيز همانند ساير سکه‌هاي بهار آزادي رايج در بازار 900 در هزار است. اين سكه‌ها با بسته‌بندي امنيتي مناسب و بدون ثبت سال ضرب به بازار خواهند آمد.

بر اساس این گزارش، پيش از اين قرار بود تعداد محدودي سكه گرمي در مهرماه از سوي بانك كارگشايي عرضه شود.

در بسته‌بندي اين سکه، کاغذ امنيتي با شش مشخصه قرار گرفته است؛ يک مورد ديگر امنيتي در بسته‌بندي سکه‌هاي گرمي، شماره سريالي است که به عنوان شناسنامه توليد سکه‌ها که روز و زمان توليد آن درج مي‌شود. مرکب چاپ سريال نيز فلورسنتي است که زير لامپ uv تبديل به رنگ نارنجي مي‌شود.

sohrabibroker
November 14th, 2010, 11:54
هنوز یادمون نرفته همین قرارداد اسفند 89 را تا 385 جم می کردند "اونس هم در همین حدود بود "خریدار برای هر ماه 3 درصد در نظر گرفته بود و فکر می کنم هدفش هم 395 هزار بود که فروشندگان به دادش رسیدند "
هر چه به تحویل سکه آبان نزدیکتر بشیم " حجم سفارش های فروش در 2 قرارداد دی و اسفند بیشتر خواهد شد "مگر اینکه اونش یه کله رو به بالا بره "اونس ثابت و نزولی فروشنده برنده
روی اونس 1420 دلار "اوج هیجان بازار نقدی " عمده فروش 347 هزار می گفت " این امکان وجود داره که اونس رو به بالا شود "و آتی دی ماه هم به سررسید نزدیکتر "ولی به دلیل اینکه سکه بازار تقاضایی وجود نداره "نقدی به آتی برسه "ولی در اینجا دیگه شتاب صعود دی ماه مثل قبل نیست چون حرکت خودش را کرده "و و این اختلاف 13 هزار تومانی در 2 هفته آتی به حداکثر 8 هزار تومان خواهد رسید

Asadinia
November 14th, 2010, 13:01
سهرابی جان کشته مرده این نکات کاربردی و کف بازاریتم.:cool:

sohrabibroker
November 14th, 2010, 13:20
قربان ما حالا حالاها مونده به شما برسیم "ما درس پس میدیم

sohrabibroker
November 14th, 2010, 13:23
نقدینگی بالا ی معاملات فیوچر سکه در بورس کالا"قابل توجه دوستانی که در بازار فارکس روی طلا کار می کنند "در بازار فارکس دوستان اگر نظر به سل کردن داشته باشند "اگر با همان مقدار سرمایه روی بازار آتی ایران سل بگیرند "بازدهی که داره بیشتر از بازار فارکس خواهد بود ...

paniz
November 14th, 2010, 13:44
با سلام خدمت سهرابی بروکر عزیز

خیلی از شما سپاسگزارم می شوم اگر شماره تلفنی از عمده فروشی سکه را اعلام نمایید .
با شکر.

ar460ash
November 14th, 2010, 14:18
نقدینگی بالا ی معاملات فیوچر سکه در بورس کالا"قابل توجه دوستانی که در بازار فارکس روی طلا کار می کنند "در بازار فارکس دوستان اگر نظر به سل کردن داشته باشند "اگر با همان مقدار سرمایه روی بازار آتی ایران سل بگیرند "بازدهی که داره بیشتر از بازار فارکس خواهد بود ...

سلام

جناب سهرابی وقتی لوریج توی بازار فارکس معمولا 10 برابر معاملات اتی خودمونه این امری که فرمودید چطور محقق میشه؟

مرسی و موفق باشید

sohrabibroker
November 14th, 2010, 14:52
سلام

جناب سهرابی وقتی لوریج توی بازار فارکس معمولا 10 برابر معاملات اتی خودمونه این امری که فرمودید چطور محقق میشه؟

مرسی و موفق باشید
من تا به حالا از دوستانی که در ایران روی طلا با حجم بالا ترید می کنند ندیدم و نشنیدم که از کل لوریج استفاده کنند "یکی از دوستان هم که خیلی حسابشده و با مدیریت سرمایه روی طلا کار می کرد " از خودش شنیدم که 70000دلار را کال کرد همانطور که سود های خوبی روی طلا می توان گرفت "به همان نسبت هم حساب را کال می کنه
همین شخص اگر این مقدار سرمایه را روی سکه اتی بورس کالا می آورد " وبازار نقدی را خوب رصد می کرد "آیا به این روز می افتاد ؟
بیشتر منظور من این هست که الان در معاملات فیوچر سکه می توان سکه را 14000 تومان بالاتر از نقدی سل کرد "اگر اونس ثابت بماند این اختلاف در 2 هفته آتی به 8000 تومان خواهد رسید "یعنی تا به اینجا در 2 حالت برنده
و من به شما قول می دهم موقع سررسید دی ماه اونس طلا اگر روی 1420 دلار هم باشد سکه نقدی 347 هزار تومان بالاتر نخواهد رفت "یعنی 3 طرفه فروشنده برنده
در حال حاظر که این پست را می زنم سکه بانکی 339 هزار "سکه دی ماه 353 هزار "و اونس طلا 1369 دلار

ar460ash
November 14th, 2010, 15:22
من تا به حالا از دوستانی که در ایران روی طلا با حجم بالا ترید می کنند ندیدم و نشنیدم که از کل لوریج استفاده کنند "یکی از دوستان هم که خیلی حسابشده و با مدیریت سرمایه روی طلا کار می کرد " از خودش شنیدم که 70000دلار را کال کرد همانطور که سود های خوبی روی طلا می توان گرفت "به همان نسبت هم حساب را کال می کنه
همین شخص اگر این مقدار سرمایه را روی سکه اتی بورس کالا می آورد " وبازار نقدی را خوب رصد می کرد "آیا به این روز می افتاد ؟
بیشتر منظور من این هست که الان در معاملات فیوچر سکه می توان سکه را 14000 تومان بالاتر از نقدی سل کرد "اگر اونس ثابت بماند این اختلاف در 2 هفته آتی به 8000 تومان خواهد رسید "یعنی تا به اینجا در 2 حالت برنده
و من به شما قول می دهم موقع سررسید دی ماه اونس طلا اگر روی 1420 دلار هم باشد سکه نقدی 347 هزار تومان بالاتر نخواهد رفت "یعنی 3 طرفه فروشنده برنده
در حال حاظر که این پست را می زنم سکه بانکی 339 هزار "سکه دی ماه 353 هزار "و اونس طلا 1369 دلار

تمام فرمایش شما بجا و متین

اما معامله طلا توی بروکرها نسبت به بورس کالای خودمون چند تا مزیت داره:

1-liquidity مناسب

2-عدم دخالت عامل سومی مثل بانک مرکزی در نرخ طلا

3-کارمزد پایین

4-سرعت بالای اجرای دستور خرید و فروش(پشت خط کارگزار موندن و...نداره)

5-امکان معامله توی روزهای فعال بازارهای جهانی

6-امکان معامله 24 ساعته(بعضی از تغییرات اساسی قیمت طلا توی ساعتهایی اتفاق میافته که عملا توی بازار ما امکان معامله وجود نداره)

7-از تاخیر واکنش بازار به اخبار و تحولات در امان بودن

البته توی بازار خودمون هم یه سری مزیت نسبت به بروکرها وجود داره مثل امنیت اصل سرمایه امکان آربیتراژ و....که برای اون هم راه وجود داره.

روی هم رفته به غیر از بعضی زمانهی خاص هم که شما اشاره فرمودید معامله طلا توی بروکرها بهتره

موفق باشید

paniz
November 14th, 2010, 20:30
با سلام خدمت سهرابی عزیز

امروز من هم با توجه به قیمت بانکی سکه 3390000 قرار داد آبان سل کردم ولی وقتی برای خرید فیزیکی سکه مراجعه کردم متوجه شدم بانک امروز سکه تمام عرضه نکرده و اکنون سل من با ریسک تغییر قیمت فردا روبرو است .
این هم یکی از معایب معامله در بازار آتی خودمان است .

paniz
November 15th, 2010, 07:35
با سلام خدمت سهرابی عزیز

امروز من هم با توجه به قیمت بانکی سکه 3390000 قرار داد دی ماه سل کردم ولی وقتی برای خرید فیزیکی سکه مراجعه کردم متوجه شدم بانک امروز سکه تمام عرضه نکرده و اکنون سل من با ریسک تغییر قیمت فردا روبرو است .

sohrabibroker
November 15th, 2010, 10:16
با سلام خدمت سهرابی عزیز

امروز من هم با توجه به قیمت بانکی سکه 3390000 قرار داد دی ماه سل کردم ولی وقتی برای خرید فیزیکی سکه مراجعه کردم متوجه شدم بانک امروز سکه تمام عرضه نکرده و اکنون سل من با ریسک تغییر قیمت فردا روبرو است .
خیلی از دوستان که قصد خرید نقدی سکه و سل کردن آتی را دارن "همزمان با خرید نقدی "از داخل خود بانک کارگشایی یا بانک اقدام به پوزیشن معکوس می گیرن " الان در حدود بیش از 2 سال هست که با چند تن از دوستان در حال معامله کردن در هستیم با همه مشکلات سوختیم وساختیم " سال اول که اصلا روی سایت قیمت نداشتیم "زنگ می زدیم کارگزاری "قیمتها و حجم بازار را پرس وجو می کردیم

Asadinia
November 15th, 2010, 10:23
دوستان امروز شایعه افزایش نرخ بهره در چین قوت گرفته حواستان باشه.

Rahbord
November 15th, 2010, 14:01
سلام:)
امروز بلومبرگ يه گزارش نوشته كه مهم به نظر مياد
با رئيس بانك فدرال رزرو ايالت ريچموند مصاحبه كرده.
تو اين مصاحبه اومده كه احتمال داره فدرال رزرو براي جلوگيري از افزايش بي رويه نرخ تورم حتي دست به سياست انقباضي بزنه و نرخ بهره رو بالا ببره.اين موضوع براي طلا خيلي حياتيه.
گفته كه اقتصاد سرعت خوبي در بهبود اقتصادي پيدا كرده اگرچه نرخ بيكاري بالاست.تازه اين رو هم اضافه كرده كه : تاكنون نرخ بالاي بيكاري انگيزه چندان مهمي براي سياست هاي محرك اقتصاد نبوده و انگيزه اون ها رشد اقتصادي است كه الان هم تا حدودي به هدف خود رسيده اند.
لينك خبر:
Lacker Says Fed May Need to Increase Rates Even With Elevated Unemployment - Bloomberg ([Only registered and activated users can see links])

kowsar
November 15th, 2010, 15:47
دوستان امروز شایعه افزایش نرخ بهره در چین قوت گرفته حواستان باشه.

سلام جناب اسدیان باتشکر از شما بابت به اشتراک گذاری اطلاعات خوبتان میخواستم بدانم در صورت افزایش نرخ بهره در چین چه اتفاقی در بازار طلا می افتد .

goldtrader24
November 15th, 2010, 19:20
طلا به حمایت 1364.00 رسید و در نهایت این حمایت را شکست و راه برای نزول بیشتر قیمت طلا باز شده است . با چشم اندازی که قبل از تعطیلی این هفته نرخ بهره چنین افزایش می یابد ترس در بازار بوجود آمده یا حداقل صحبت هاش توانسته ترس ایجاد کند . معاملات بازار آسیا روز دوشنبه شروع شد و تمام شد و اعلان خبری از طرف بانک مرکزی چین نشد و فعلا این ترس برطرف شده تا بار دیگر در بازار آسیا . در همین حال صحبت های بین مقامات اتحادیه اروپا و ایرلند که قرار است فردا انجام شود احتمالا راه حلی برای بحران ایرلند باید داشته باشد . وزرای مالی منطقه اروپا برای فردا برنامه ریزی کردند پس اصل نگرانی ها تا حدودی رفع شده است و نتیجه قردا وضعیت را روشن تر می کند .
با این وجود جوی که بابت نگرانی های بازار ایجاد شده است باعث ادامه دادن روند نزولی قیمت های کالا شده است حتی اگر قیمت دلار خیلی هم قوی نشود هنوز قیمت کالا ها در روند نزولی هستند .

ادامه روند نزولی طلا می تواند ادامه داشته باشد و به 1341.00 برسد با وجودیکه قبل از رسیدن به این قیمت در سر راه با حمایت 1357.00 روبرو است . برای روند صعودی مقاومت 1381.00 وجود دارد که با شکست آن به 1402.00 خواهد رسید .

منبع : دویچه بانک

Asadinia
November 15th, 2010, 19:31
کوثر جان قبلا عرض کردم که علت اصلی افزایش قیمت کالاها فضای نرخ بهره پایین از یک طرف و سیاستهای انبساطی پولی یا تزریق نقدینگی از طرف دیگر است. حالا اگر چین ، امریکا یا هر کشور مطرح دیگر این فضا را بهم بزند به قیمت طلا و کالاها صدمه وارد میشود و آنها باکاهش روبرو خواهند شد.

sohrabibroker
November 15th, 2010, 20:03
فعلا داخل چنگال روزانه در نوسان خواهد بود "کف فعلی 1355 دلار می باشد " "سهام اسپایدر هم در حال حاظر مثبت باز شده "و روی 133.74 می باشد
"امروز سکه بازار نقدی 339 بود ولی تقاضایی نبود "فعلا سکه در حال آب شدن "چن قیمتش با ابشده یکی در میاد بهترین موقع برای جابه حایی شمش با سکه

Asadinia
November 16th, 2010, 13:21
این لینک یه تحلیل تکنیکال امروزه حتما ببینید:

یه گزارش روز طلا رو هم توی وبلاگ آوردم حتما ببینید.

mehrdad1919
November 18th, 2010, 14:55
سلام جناب سهرابی
ممنون از زحمات و اطلاعات خوبی که در اختیار میگذارید.
یک سئوال داشتم آیا سابقه ای هست که سایت spdrgoldshares چند روز متوالی عدد ذخیره طلای خود را هیچ تغییری ندهد؟
معمولا دیده بودم که هر روز هر چند اندک عدد ذخیره به تن تغییر میکرد. ولی الان چند روز هست که روی 129086 باقی مانده.
ممنون میشوم اگر نظرتان را بیان فرمایید.