PDA

View Full Version : کامپیوتر، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

ghafari3
April 14th, 2008, 21:21
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.

Hirens BootCD را دارید؟

arvinfx
April 14th, 2008, 21:26
برنامه partition magic رو نصب کن اطلاعات و ابزار خوبی داره

arvinfx
April 14th, 2008, 21:28
سلام دوستان
به یکی از درایوهای هاردم نمی تونم دسترسی پیدا کنم. پیغام می ده این درایو فرمت نشده می خوای فرمت کنم؟
منم چون نمی خوام کلی از اطلاعاتمو از دست بدم، موندم. این مساله اصلا علتش چی هست؟ ویروسه؟ نرم افزاریه؟ سخت افزاریه؟ چه کار باید بکنم؟
ممنونم از راهنماییتون.

بزنامه ]partition magic رو نصب کن ابزار خوبی داره شابد کمکت کنه

ghafari3
April 14th, 2008, 21:31
اگر میتونید این فایل 100 مگابایتی را دانلود کنید تا توضیحاتش را برای بازگرداندن درایو بدون اینکه یکی از فایلهاتون هم از دست بره ، بدهم. فعلا هیچ برنامه ای را برای بازگرداندن درایو نصب نکنید و هیچ تغییری هم در درایو مربوط ایجاد نکنید که بعداً دیگه نمیشه کاریش کرد.

[Only registered and activated users can see links]

اگر دایل آپ هستید و توانایی دانلود ندارید ، اعلام کنید تا فایلهای دیگه ی این ایمیج را حذف کنم و یکبار دیگه آپلودش کنم.

szh.1367
April 14th, 2008, 22:41
سلام دوستان
به یکی از درایوهای هاردم نمی تونم دسترسی پیدا کنم. پیغام می ده این درایو فرمت نشده می خوای فرمت کنم؟
منم چون نمی خوام کلی از اطلاعاتمو از دست بدم، موندم. این مساله اصلا علتش چی هست؟ ویروسه؟ نرم افزاریه؟ سخت افزاریه؟ چه کار باید بکنم؟
ممنونم از راهنماییتون.

سلام

1 - سعی نکنید با نرم افزاری وارد درایو بشوید چون ممکنه کله اطلاعات از بین برود

2 - پیشنهاد بنده اینکه از طریق داس وارد درایو بشوید (در صورت وارد شدن) اطلاعات مهم خود را به درایو دیگر منتقل کنید

در صورتی که نمی توانید با داس کار کنید بفرمایید تا فکر دیگری کنیم

نکته : شما با تایپ کلمه help در داس همه راهنمایی ها را می توانید دریافت کنید حتی در مورد دستور copy نیز می توانید اطلاعات کامل را نیز دریافت کنید help copy

aska
April 15th, 2008, 10:33
اساتید کامپیوتر
لبتاپ بنده ویندوزش خراب شده احتمالا به علت بد سکتور چون بعد بعد از هنگ کردن مجبور شدم ریستش کنم و دیگه هم بالا نیومد و نمی دونم چرا سی دی درایو رو هم نمیشناسه که دوباره ویندوز نصب کنم
کلکی بلد نیستید که بشه با اتصال usb یا کارت شبکه از روی pc بتونم ویندوز روی اون نصب کنم
ممنون

.: Lithium :.
April 15th, 2008, 19:41
اون Recorder ویندوز که اسباب بازی هستش ! :laugh:

شما می تونی با Acid pro یا Sound Forge یا نرم افزارهای دیگه دقیقا همون کیفیت خروجی رو بگیری.

موفق باشید.

با سلام و تشکر از راهنمایی تون
نرم افزار Sound forge رو نصب کردم ولی record رو که می زنم چیزی ضبط نمیشه. چیکار کنم که صدای خروجی نرم افزار گیتار پرو در Sound Forge ضبط شه؟؟
با تشکر

April 15th, 2008, 19:43
لینک دانلود نرم افزار گیتار پرو (آخرین ورژن) + فایل های RSE و بیش از 100000 نت مربوط به آن از هر سبک

با عرض پوزش
فایل های مربوطه از روی سرور سایت rapid share پاک شده از مدیر تالار خواهشمندم که این پست را پاک کنید.

arvinfx
April 15th, 2008, 23:35
سلام

1 - سعی نکنید با نرم افزاری وارد درایو بشوید چون ممکنه کله اطلاعات از بین برود

2 - پیشنهاد بنده اینکه از طریق داس وارد درایو بشوید (در صورت وارد شدن) اطلاعات مهم خود را به درایو دیگر منتقل کنید

در صورتی که نمی توانید با داس کار کنید بفرمایید تا فکر دیگری کنیم

نکته : شما با تایپ کلمه help در داس همه راهنمایی ها را می توانید دریافت کنید حتی در مورد دستور copy نیز می توانید اطلاعات کامل را نیز دریافت کنید help copy

اطلاعات ایشون تقریبا" از دست رفته و با داس هم اگر فرمت پارتیشن fat32 باشه امکان خواندنش است اونم نه وقتی که اطلاعات پارتیشن نیست!!!

همون برنامه پارنیشن مجیک رو نصب کن و یک بار اجراش کن خودش اون پارتیشن رو اگه اورد که اورده اگه نه من دیگه چیزی بلد نیستم.:blush:

ghafari3
April 16th, 2008, 00:34
لینک دانلود نرم افزار گیتار پرو (آخرین ورژن) + فایل های RSE و بیش از 100000 نت مربوط به آن از هر سبک

با عرض پوزش
فایل های مربوطه از روی سرور سایت rapid share پاک شده از مدیر تالار خواهشمندم که این پست را پاک کنید.

فایلها مشکلی ندارند و قابل دانلود هستند.;)

fx-pip
April 17th, 2008, 15:12
سلام
آیا نرم افزاری هست که مثلا بهش بگی که این سایتها رو باز نکنه.
مثل همین کاری که isp ها میکنن
ممنون

hamidrezamf
April 17th, 2008, 17:31
سلام
چند سوال داشتم:
1) بهترین نرم افزار برای فیلم برداری از محیط ویندوز چه نرم افزاری هست؟ ترجیحا" امکان تتظیم کیفیت وجود داشته باشه چون امکان داره چندین ساعت از نرم افزار استفاده بشه و نباید فضای خالی هارد کم بیاد...
2) یه هارد دارم که چند روزه خراب شده و دیگه سیستم نمیشناسدش ...300-400 تومن بیرون برای کار کردن روش خواستن(البته نرخش همینه) خودم چیکارش میتونم کنم؟ خود هارد مهم نیست فقط یه چند تا فایل مهم روش دارم که همونها رو میخوام...
2) چند نرم افزار مشابه اکسل برای رسم نمودار کندل استیک میخواستم..(با وارد کردن مشخصات کندل)
پیشاپیش متشکرم...

rasoulg
April 17th, 2008, 19:28
من از مرورگر فایرفاکس (موزیلا) استفاده می کنم. یک چند وقته که موقع باز کردن صفحات سایتها این پیام رو میده:
slockwave flash
the plug in performed an illegal operation . you are strongly advised to restart firefox
لطف کنید بگید مشکل از کجاست و چی کار باید بکنم؟

رامين مقدس
April 18th, 2008, 01:45
سلام دوستان
دنبال نرم افزار مترجم هستم كه قابليت ترجمه پاراگراف ها يا به عبارتي ترجمه يك متن رو بطور كامل انجام بده:blink:
دوستان اگر لطف كنيد ممنون ميشم:blush:
موفق و شاداب باشيد:banana:

Extacy
April 18th, 2008, 02:39
سلام دوستان
دنبال نرم افزار مترجم هستم كه قابليت ترجمه پاراگراف ها يا به عبارتي ترجمه يك متن رو بطور كامل انجام بده:blink:
دوستان اگر لطف كنيد ممنون ميشم:blush:
موفق و شاداب باشيد:banana:

سلام آقا رامین.

من هم یه مدت دنبال همچین برنامه ای بودم.

از هر کسی هم میپرسیدم همه یک برنامه رو میگفتن و اون هم برنامه مترجم پدیده بود که این برنامه نسخه های مختلفی داره که پارسال تو اینترنت نمیدونم تو چه سایتی بود دیدم که کاملترین نسخه اون که بیشتر لغات تخصصی و ترجمه همه زبانی رو داشت حدود 600 هزار تومان بود !!!!! :rolleyes:

*** شده این برنامه تو اینترنت هست که معنی I am رو حتی درست نمیگفت !
ترجمه میکرد : هستم من :whoow::whoow:

موفق باشید.

ارادتمند.
مهدی.

رامين مقدس
April 18th, 2008, 04:23
سلام extacy جان
ممنون از راهنماييتون
موفق باشيد

ashil
April 18th, 2008, 04:39
سلام extacy جان
ممنون از راهنماييتون
موفق باشيد

درود

البته این مترجمها را خیلی نمیشه ازشون انتظار داشت

یه سر به این لینک بزن [Only registered and activated users can see links]

به صورت آنلاین برات ترجمه میکنه اما متن های کوتاه

موفق باشید

xeroF
April 18th, 2008, 07:13
آیا نرم افزاری هست که مثلا بهش بگی که این سایتها رو باز نکنه.

سلام
به نرم افزار خاصی نیاز نیست. خود مرورگر میتونه این کار رو انجام بده. من در مورد اینترنت اکسپلورر توضیح میدم. با سایر مرورگرها کار نکردم ولی قاعدتا باید اونها هم این امکان رو داشته باشند.
به مسیر زیر بروید:
IE>Tools>Internet Option>Content
در برگه Content و در قسمت Content Adviser دکمه Enable را بزنید . در پنجره ای که باز می شود برگه Approved Sites را انتخاب کنید.

در این قسمت می توانید سایتهای مورد نظرتان را وارد و دکمه Never را بزنید. با زدن دکمه OK در پنجره ای که باز می شود باید یک پسورد تعیین کنید . با این پسورد دیگران نمیتوانند تنظیمات را تغییر داده یا سایتهایی را از حالت مسدود خارج کنند این پسورد یک خاصیت دیگه هم داره که در ادامه توضیح می دم

در قسمت Approved Sites علاوه بر گزینه Never یک گزینه دیگه هم وجود داره به نام Always . اثر این گزینه چیست؟

اگر در برگه General در قسمت User Option تیک گزینه اول رو بردارید کل اینترنت فیلتر میشه به جز سایتهایی که در قسمت Approved Sites در قسمت Always اونها رو وارد کرده اید.
اما اگر در User Option گزینه دوم رو تیک بزنید باز هم کل اینترنت فیلتر میشه (به جز سایتهای Approved) ولی به هر سایتی که بخواهید وارد بشید مرورگر ازتون پسورد میخواد. (خاصیت دوم پسورد) اما اگر این گزینه تیک نداشته باشه حتی پسورد هم نمیخواد و اصلا سایت رو باز نمیکنه

حالا یک بار مرور کنیم ببینیم چی شد
1- شما می خواهید هیچکس از کامپیوترتون به اینترنت وصل نشه. تیک گزینه اول رو بردارید و گزینه دوم رو تیک بزنید که خودتون بتونید با پسورد وارد اینترنت بشین.
2- می خواهید دیگران فقط 5 سایت رو از کامپیوتر شما ببینند. با رعایت شرایط بند 1 آدرس اون سایتها رو با Always وارد کنید. در این حال مرورگر فقط اون 5 سایت رو باز میکنه
3- میخواهید دیگران فقط 5 سایت رو نبینند. آدرس اونها رو در Never وارد کنید و گزینه اول رو تیک بزنید.

در مجموع کار ساده ای هست . فقط کمی با گزینه ها تمرین کنید و نتیجه رو در عمل ببینید. مطمئنا متوجه همه چیز خواهید شد. اگر سوالی بود در خدمتم

Chichest
April 18th, 2008, 16:22
البته با استفاده از firefox و opera میشه این روش رو دور زد !

rasoulg
April 18th, 2008, 18:50
من از مرورگر فایرفاکس (موزیلا) استفاده می کنم. یک چند وقته که موقع باز کردن صفحات سایتها این پیام رو میده:
slockwave flash
the plug in performed an illegal operation . you are strongly advised to restart firefox

کسی نبود کمک کنه؟

ashil
April 18th, 2008, 18:59
کسی نبود کمک کنه؟

درود

من این مشکل رو با نگارش 2 فایرفاکس داشتم ولی با اینکه نگارش 3 نسخه بتا هستش از این مشکلات خبری نیست

موفق باشید

szh.1367
April 18th, 2008, 20:38
slockwave flash

دوست عزیز سلام

من فکر نمی کنم که با تغییر ورژن نرم افزار مشکل شما حل بشود

احتمالا شما به تازگی نرم افزاری مثل فلش ام ایکس را نصب کرده اید یا نرم افزاری بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید که با فلش رابطه دارد
با پاک کردن نرم افزار دیگر مشکل شما حل می شود

توصیه :

هیچ برنامه بر روی فایرفاکس نصب نکنید چون خود نرم افزار بهترین ها را در اختیار دارد

اگر باز هم مشکل شما حل نشد بفرمایید تا فکر دیگری بکنیم

rasoulg
April 18th, 2008, 22:32
ممنون از توجهتون
بنا به توصیه جناب ashil فایر فاکس جدید رو نصب کردم. اما چون زبان فارسی نداشت، زبان عربی رو انتخاب کردم، اما ظاهرا فونت اون رو کامپیوتر من نداره چون به صورت حروف ناخوان وبه صورت خط میخی نشون میده.
اما فرمایش دوست عزیزمون جناب szh.1367 هم نمیدونم چه برنامه ای نصب کرده ام. راستشو بخواهید اصلا نمی دونم فلاش چیه؟ بیسوادیه دیگه.
خلاصه گیر کردیم.

xeroF
April 18th, 2008, 22:55
چند سوال
1) بهترین نرم افزار برای فیلم برداری از محیط ویندوز
2) یه هارد دارم که چند روزه خراب شده
3) چند نرم افزار مشابه اکسل برای رسم نمودار کندل استیک
سلام
1- جواب سوال سوم رو بلد نیستم. اگر پاسخ رو پیدا کردید لطفا به ما هم اطلاع بدین
2- سوال دوم رو در حدی که بلدم در یک پست دیگه عرض می کنم

و اما سوال اول:

بهترین نرم افزار برای فیلم برداری از محیط ویندوز چه نرم افزاری هست؟ ترجیحا" امکان تتظیم کیفیت وجود داشته باشه چون امکان داره چندین ساعت از نرم افزار استفاده بشه و نباید فضای خالی هارد کم بیاد...بدون شک بهترین نرم افزار برای فیلمبرداری از صفحه نمایش , نرم افزار Camtasia هست. نامبر وان مطلق .
اگر دقت کنید اکثر سایتهای حرفه ای که فیلم آموزشی می سازند از این نرم افزار استفاده می کنند. مثلا همین تحلیلهای رابرت ماینر که توسط آقای حیدری در تاپیک مربوطه گذاشته میشه یا ویدیوهای آموزشی مارک مک ری.
اگر می خواهید چند ساعت مداوم با آن کار کنید علاوه بر هارد پرظرفیت , به رم کافی و کارت گرافیک قوی هم نیاز دارید. چون این نرم افزار فایل خروجی خودش رو در حین ضبط در قالب یک فایل پروژه داخل رم قرار میده و بعد از پایان فیلمبرداری , پروژه رو داخل هارد ذخیره میکنه. بعد شما میتونید پروژه رو به چندین فرمت قابل نمایش (و از جمله فلش) Convert کنید.
امکانات نرم افزار بسیار متعدد هست. یکی از امکانات جالبش اینه که به عنوان یک وب کم مجازی عمل میکنه. با استفاده از مسنجر میتونید محیط صفحه نمایش رو به صورت ریل تایم برای دیگران نمایش بدین که البته اینترنت پرسرعت لازم هست.
تصور کنید که افراد فیلم نمودارها و تحلیلهای خودشون رو همراه با توضیح با صدای خودشون به صورت ریل تایم به همدیگه نشان بدهند.
اگر یک وب کم فیزیکی داشته باشید میتونید از اشیاء خارجی هم فیلم بگیرید و وارد پروژه کنید.
برای شما که برنامه نویس mql هستید مسلط شدن به این نرم افزار فقط دو-سه ساعت تمرین نیاز داره. (بگذریم که ما تا به حال از درس mql شما محروم بوده ایم :cry:).
خود نرم افزار هم روی اکثر سی دی های مولتی مدیا وجود داره .

اگر نسخه ترایال (30 روزه) از ورژن 3.0.2 رو پیدا کردید با شماره سریال زیر میتوانید آن را رجیستر کنید:
SVCMBJACBCULZCAM2KK2SB9DB

szh.1367
April 18th, 2008, 23:27
ممنون از توجهتون
بنا به توصیه جناب ashil فایر فاکس جدید رو نصب کردم. اما چون زبان فارسی نداشت، زبان عربی رو انتخاب کردم، اما ظاهرا فونت اون رو کامپیوتر من نداره چون به صورت حروف ناخوان وبه صورت خط میخی نشون میده.
اما فرمایش دوست عزیزمون جناب szh.1367 هم نمیدونم چه برنامه ای نصب کرده ام. راستشو بخواهید اصلا نمی دونم فلاش چیه؟ بیسوادیه دیگه.
خلاصه گیر کردیم.

دوست عزیز یک پیشنهاد دیگه

شما می توانید نرم افزار فایر فاکس را پاک نمایید و نرم افزار opera را نصب کنید این هم سایت [Only registered and activated users can see links]

اگر با این نرم افزار هم به همین مشکل برخوردید دیگه من راهی به غیر از تعویض ویندوز بلد نیستم

rasoulg
April 18th, 2008, 23:37
آیا اپرا از موزیلا بهتره؟
یا مثل اکسپلور اعصاب خرد کن است؟

szh.1367
April 18th, 2008, 23:47
آیا اپرا از موزیلا بهتره؟
یا مثل اکسپلور اعصاب خرد کن است؟

اگر بخواهم راستش را بگم من از این نرم افزار استفاده نکردم اما می دانم 100 پله از اکسپلور بهتره

یک امتحان کوچولو ضرر نداره

hamidrezamf
April 19th, 2008, 00:16
سلام
1- جواب سوال سوم رو بلد نیستم. اگر پاسخ رو پیدا کردید لطفا به ما هم اطلاع بدین
2- سوال دوم رو در حدی که بلدم در یک پست دیگه عرض می کنم

و اما سوال اول:
بدون شک بهترین نرم افزار برای فیلمبرداری از صفحه نمایش , نرم افزار Camtasia هست. نامبر وان مطلق .
اگر دقت کنید اکثر سایتهای حرفه ای که فیلم آموزشی می سازند از این نرم افزار استفاده می کنند. مثلا همین تحلیلهای رابرت ماینر که توسط آقای حیدری در تاپیک مربوطه گذاشته میشه یا ویدیوهای آموزشی مارک مک ری.
اگر می خواهید چند ساعت مداوم با آن کار کنید علاوه بر هارد پرظرفیت , به رم کافی و کارت گرافیک قوی هم نیاز دارید. چون این نرم افزار فایل خروجی خودش رو در حین ضبط در قالب یک فایل پروژه داخل رم قرار میده و بعد از پایان فیلمبرداری , پروژه رو داخل هارد ذخیره میکنه. بعد شما میتونید پروژه رو به چندین فرمت قابل نمایش (و از جمله فلش) Convert کنید.
امکانات نرم افزار بسیار متعدد هست. یکی از امکانات جالبش اینه که به عنوان یک وب کم مجازی عمل میکنه. با استفاده از مسنجر میتونید محیط صفحه نمایش رو به صورت ریل تایم برای دیگران نمایش بدین که البته اینترنت پرسرعت لازم هست.
تصور کنید که افراد فیلم نمودارها و تحلیلهای خودشون رو همراه با توضیح با صدای خودشون به صورت ریل تایم به همدیگه نشان بدهند.
اگر یک وب کم فیزیکی داشته باشید میتونید از اشیاء خارجی هم فیلم بگیرید و وارد پروژه کنید.
برای شما که برنامه نویس mql هستید مسلط شدن به این نرم افزار فقط دو-سه ساعت تمرین نیاز داره. (بگذریم که ما تا به حال از درس mql شما محروم بوده ایم :cry:).
خود نرم افزار هم روی اکثر سی دی های مولتی مدیا وجود داره .

اگر نسخه ترایال (30 روزه) از ورژن 3.0.2 رو پیدا کردید با شماره سریال زیر میتوانید آن را رجیستر کنید:
SVCMBJACBCULZCAM2KK2SB9DB

xerof جان
به خودم اجازه ندادم فقط با دکمه تشکر از وقتی که گذاشتید و جواب کامل به سوالم دادید تشکر کنم...
ورژن 5 این نرم افزار برای دانلود هست ...با سرچ پیدا کردم...سریالش هم که راحت میشه پیدا کرد...
با تشکر از جوابتون...

پی نوشت: من شاگرد بی استعداد اساتید برنامه نویسی این سایتم...جدا" عرض میکنم..

rasoulg
April 19th, 2008, 00:36
[QUOTE=rasoulg;184320]ممنون از توجهتون

کسی فونت عربی این فایرفاکس رو نداره؟

ghafari3
April 19th, 2008, 01:11
slockwave flash

-------------------

I have just install the latest version of Firefox and Flash and get this all the time. It seems the flash is not compatible with firefox. I find [Only registered and activated users can see links] crashes everytime. I guess I will to start using another browser to access flash content. I have tried numerous uninstalls, installs and upgrades and nothing seems to fix the problem. Firefox is 1.5.0.7 and flash installer is 9.0.16.0.
I went through some of bugzilla and found similar things have occured with previous versions of Flash.
I have FIXED the problem. I found the site [Only registered and activated users can see links] which had a number of ideas and recommendations. What I found finally worked was uninstalling my version of flash and replacing it with Version 7 which is linked on the above mentioned page. The netscape version for Windows had firefox plugin inside of it. Installed it and my tricky page now works! Happy browsing.

Adobe Flash Player 9.0.124.0
آخرین ورژن این برنامه با حجم 1.42 مگابایت برای اجرای فایلهای فلش در محیط اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس و مرورگرهای دیگر

برای دانلود فایل پس از ورود بهاین صفحه ([Only registered and activated users can see links]) برروی Softpedia Secure Download (US) - Stable کلیک کنید.

April 19th, 2008, 09:58
با سلام و تشکر از راهنمایی تون
نرم افزار Sound forge رو نصب کردم ولی record رو که می زنم چیزی ضبط نمیشه. چیکار کنم که صدای خروجی نرم افزار گیتار پرو در Sound Forge ضبط شه؟؟
با تشکر

ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه:)

xeroF
April 19th, 2008, 21:05
slockwave flash
سلام
مشکل شما حل شد؟

Shakhes
April 21st, 2008, 20:39
ورژن 5 این نرم افزار برای دانلود هست ...با سرچ پیدا کردم...سریالش هم که راحت میشه پیدا کرد...

..
سلام حمید جان
لطفا اگه ممکنه آدرس یا لینک مستقیمش رو همراه با توضیحات لازم و تکمیلی اینجا قرار بدید ممنون میشم .

موفق باشید

پ.ن : ضمن تشکر و عذرخواهی از شما... پیدا کردم !

rasoulg
April 21st, 2008, 23:55
سلام
مشکل شما حل شد؟

نه ، حل نشد

xeroF
April 22nd, 2008, 11:02
نه ، حل نشد
سلام
مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید
1- فایلهای زیر را دانلود کنید:
یک ([Only registered and activated users can see links])
دو ([Only registered and activated users can see links])
2- تمام مرورگرها را ببندید. دو فایل بالا را اجرا کنید. بگذارید این دو فایل هر چیزی را که دوست دارند uninstall کنند . در پایان سیستم را ریست کنید.
3- فایرفاکس را باز کنید و از طریق آن به یک سایت فلش مثلا: [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
بروید. پیغام نصب پلاگین که ظاهر شد آن را تایید کنید
تمام
لطفا نتیجه را اطلاع دهید

rasoulg
April 22nd, 2008, 12:31
بابا تو دیگه کی هستی؟
فکر کنم با این نسخه شما دیگه حل شده. چون دیگه اون پیغام لعنتی نمی اد.
واقعا ممنونم

rasoulg
April 23rd, 2008, 12:28
آقا یک مشکل دیگه دارم که زحمت حلش رو بکشید:
توی همین موزیلا توی خیلی از سایتها به قسمت شمت چپ صفحه دسترسی ندارم. به خصوص سایتهای خبری رو.
اما توی اکسپولر چنین مشکلی نیست و کل صفحه معلوم است. یعنی وضوح صفحه کمتر است و کل متن معلوم است.
چه کار کنم؟

xeroF
April 23rd, 2008, 14:12
والله چه عرض کنم
راستشو بخواهید اصلا متوجه سوالتون نشدم. :(

دسترسی به قسمت سمت چپ بخصوص در سایتهای خبری !؟ :nervous:

قبلا هم نوشتم که به جز اینترنت اکسپلورر با هیچ مرورگری کار نکردم. تقریبا همه مرورگرها رو تست کردم ولی باهاشون راحت نیستم. سنتی هستیم دیگه :p من هنوز از تمپلیت کلاسیک ویندوز استفاده میکنم. یادگار ویندوز 95 :whoow:

در هر صورت کمی بیشتر توضیح بدین شاید راهی پیدا کنیم.
اگر یک عکس هم ضمیمه کنید که عالی است . آدرس سایتهایی که باهاشون مشکل دارید رو بنویسید

rasoulg
April 23rd, 2008, 17:17
ببخشید! نتونستم منظورم رو برسونم.
منظورم اینه که صفحه در موزیلا درشت تر است. یعنی حساب کنید توی همون پست خودتون که نوشته اید:

قبلا هم نوشتم که به جز اینترنت اکسپلورر با هیچ مرورگری کار نکردم. تقریبا همه مرورگرها رو تست کردم

مانیتور من تا کلمه تست رو نشون می ده و این انتهای سمت چپ مانیتور من است.
در ضمن از طریق دست زدن به تنظیمات مانیتور نمیخوام درست بشه . چون اونوقت متن خیلی ریز میشه.
خلاصه بیشتر از این نمی تونم حالی تون کنم.
ممنون

xeroF
April 23rd, 2008, 18:23
بیشتر از این نمی تونم حالی تون کنم.

یک تصویر گویاتر از هزار کلمه. عکس هم نمیتونین بذارین؟

فعلا این دو راه رو تست کنید:

1- کلید F11 رو بزنید. برای برگشت به حالت اولیه دوباره F11 رو بزنید (احتمال تاثیر این روش زیاد نیست)

2- در منوی View از گزینه Text Size هر سه حالت رو تست کنید ببینید جواب میده یا نه (حدس میزنم باید از Decrease استفاده کنید)

ضمنا دقت کنید که در سمت چپ , پنجره History یا Bookmarks باز نباشند. در غیر اینصورت یا باید آنها را ببندید یا با همین روش بالا اندازه پنجره اصلی رو طوری تغییر بدین که همه آبجکت ها داخل صفحه جا بشند.
اگر دو روش بالا جواب نداد باید یک عکس از موضوع بذارین.

rasoulg
April 23rd, 2008, 19:10
ممنون از توجهتون
راه حل ها جواب نداد.
ّبخشید عکس چطور بگذارم؟

Extacy
April 23rd, 2008, 19:31
ّبخشید عکس چطور بگذارم؟

سلام آقا رسول.

سایتی که معمولا خودم برای آپلود عکس استفاده میکنم ! (سریع , آسان , سه سوته !)

وارد سایت که شدید :
Browse رو میزنید , عکس رو Open میکنید , سپس گزینه Upload Now !

سپس وارد صفحه بعد که شدید شما از کادر مربوط به IMG Code for Forums & Message Board کپی گرفته و در اینجا Paste میکنید.

موفق باشید.

ارادتمند شما.

xeroF
April 23rd, 2008, 20:41
دستت درد نکنه آقا مهدی
ولی یک توضیحی هم در خصوص نحوه عکس گرفتن و ذخیره کردن عکس میدادی. شاید در این قسمت هم سوال داشته باشند.
ضمنا کسانی که با فایرفاکس کار میکنند خداوکیلی اگر راه حل این مشکل رو میدونن بگن دیگه بابا!
این بنده خدا یک هفته اس که اسیره . یک مشکلش که حل میشه مشکل بعدی....

ghoghnos
April 23rd, 2008, 20:47
سلام
کدوم یکی از دوستان میتونه منو راهنماییکنه که جاوا رو از کدوم سایت میتونم دانلود کنم
ممنون میشم یکی از دوستان راهنماییکنه

albertini
April 23rd, 2008, 20:53
سلام
کدوم یکی از دوستان میتونه منو راهنماییکنه که جاوا رو از کدوم سایت میتونم دانلود کنم

ghoghnos
April 23rd, 2008, 21:04
البرتینی عزیز دستت درد نکنه قبلا اینو رفتم اما نتونستم دانلود کنم
بازم ممنون

AbarEnsan
April 23rd, 2008, 21:27
آقا یک مشکل دیگه دارم که زحمت حلش رو بکشید:
توی همین موزیلا توی خیلی از سایتها به قسمت شمت چپ صفحه دسترسی ندارم. به خصوص سایتهای خبری رو.
اما توی اکسپولر چنین مشکلی نیست و کل صفحه معلوم است. یعنی وضوح صفحه کمتر است و کل متن معلوم است.
چه کار کنم؟

سلام
من يكي دو سالي هست كه با فايرفاكس كار ميكنم و اين مورد از مشكلات خاص اين نرم افزار است ولي اگر به هم ريختن صفحه برايتان زياد مهم نيست اين كار رابكنيد. مطابق تصوير عمل نموده و گزينه No syle را انتخاب نماييد.

هميشه سبز باشيد

پ.ن: فكر ميكنم با نصب ورژن 2.0.0.11 مشكلتون حل بشه.

rasoulg
April 23rd, 2008, 22:32
نه بابا صفحه خیلی بی ریخت میشه
بی زحمت لینک دانلود این ورژن رو لطف کنید

xeroF
April 23rd, 2008, 22:47
یک کمی دست نگهدارید . فعلا ورژن دیگه ای نصب نکنید . فکر کنم اگر خدا بخواد داره یه راه حلهایی پیدا میشه. مطمئن نیستم جواب بده ولی امتحانش ضرر نداره.
نصب ورژن جدید هم مشکل رو حل نمیکنه. باز همون قصه فونت عربی و خط میخی و .... به شکل دیگه ای تکرار میشه

ghoghnos
April 23rd, 2008, 23:03
سلام

بابا یکی هم محلمون بزاره

ghafari3
April 23rd, 2008, 23:16
سلام
البرتینی عزیز دستت درد نکنه قبلا اینو رفتم اما نتونستم دانلود کنم
بازم ممنون

فکر میکنم جاوا دانلود از ایران را محدود کرده.

[Only registered and activated users can see links]دانلود Java(TM) 6 Update 3 قابل نصب بر روی ویندوز XP ، Vista ، 2000 و 2003با حجم 12.9 مگابایت ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links]پسورد برای Extract فایل ها:
با پیام خصوصی فرستادم

ghafari3
April 23rd, 2008, 23:28
دستت درد نکنه آقا مهدی
ولی یک توضیحی هم در خصوص نحوه عکس گرفتن و ذخیره کردن عکس میدادی. شاید در این قسمت هم سوال داشته باشند.
ضمنا کسانی که با فایرفاکس کار میکنند خداوکیلی اگر راه حل این مشکل رو میدونن بگن دیگه بابا!
این بنده خدا یک هفته اس که اسیره . یک مشکلش که حل میشه مشکل بعدی....

از IE Tab استفاده کنید. با کمک این افزونه سایتهایی که در فایرفاکس به درستی نشون داده نمیشن را در همان پنجره ی فایرفاکس با استفاده از اینترنت اکسپلورر ببینید.

میتوانید لیستی از سایتها را به این افزونه بدهید تا به طور اتوماتیک با اینترنت اکسپلورر نشان داده شوند.

xeroF
April 24th, 2008, 00:34
توی خیلی از سایتها به قسمت سمت چپ صفحه دسترسی ندارم.
چه کار کنم؟

یکی از این دو روش را امتحان کنید:
1- فایر فاکس را از طریق Safe Mode باز کنید.

Start>All Programs>Mozilla Firefox>Mozilla Firefox(Safe Mode
در پنجره ای که باز می شود گزینه دوم (Reset Toolbars And Controls) را تیک بزنید و روی دکمه Make Change And Restart کلیک کنید.

برنامه را تست کنید.

اگر با روش بالا مشکل حل نشد ...

2- فایر فاکس را ببندید و به مسیر زیر بروید:

C:\Documents and Settings\*******\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\61w7vz0r.default

به جای ****** نام کامپیوتر خودتان را بگذارید . مثلا rasoulg یا هر نام دیگری که کامپیوترتان دارد.
در پوشه 61w7vz0r.default فایلی هست به نام : localstore.rdf . این فایل را حذف کنید.
(اگر فایل فوق در پوشه ای که گفته شد نبود در همان حوالی یعنی از پوشه Firefox به بعد پوشه های مختلف را بگردید تا پیدایش کنید. این فایل به هر شکل باید حذف شود. از امکان جستجوی ویندوز هم میتوانید استفاده کنید.)

مرورگر را باز و تست کنید. لطفا نتیجه را اطلاع بدهید.

ghafari3
April 24th, 2008, 01:17
2- فایر فاکس را ببندید و به مسیر زیر بروید:

C:\Documents and Settings\*******\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\61w7vz0r.default

خلاصه ی این مرحله میشه:

Start=> Run => %appdata%

در پوشه ی Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles نامی Random برای پروفایل فایرفاکس انتخاب شده است.

xeroF
April 24th, 2008, 02:41
آقای غفاری عزیز
با سلام و تشکر از همراهی شما
به نکته جالبی اشاره کردید اما فکر کنم ترجمه :
Start=> Run => %appdata%
میشه :
C:\Documents and Settings\Paytakht\Application Data
طبیعی هم هست. چون تا Aoolication Data مسیر مشترک هست. اما از آنجا به بعد پروفایل نرم افزارهای نصب شده قرار می گیره که پیشاپیش معلوم نیست کاربر چه نرم افزارهایی نصب کرده .
راستی غفاری جان. اگر ممکنه لطف کنید این پسورد JVM رو به ما هم برسونید. حالا از هر طریق که صلاح میدونید. اینجا یا پی ام.
نکته ای که در مورد ایجاد محدودیت برای ایران گفتید متاسفانه درسته. محدودیت هم نیست تحریمه. سان مایکروسیستمز مدتهاست ایران رو تحریم کرده. حالا راجع به JVM مشکل قابل حل بود. به همین راحتی که شما فایل رو قرار دادید.
اما مسئله اینجاست که سان اخیرا mysql رو خریده. ظاهرا به یک میلیارد دلار. اگر این بازیهای تحریمی رو برای مای.اس.کیو.ال هم بخواد دربیاره که ...... اون قضیه اش با جاوا به کلی فرق میکنه.
به هر حال ممنون

ghafari3
April 24th, 2008, 09:46
آقای غفاری عزیز
با سلام و تشکر از همراهی شما
به نکته جالبی اشاره کردید اما فکر کنم ترجمه :
Start=> Run => %appdata%
میشه :
C:\Documents and Settings\Paytakht\Application Data
طبیعی هم هست. چون تا Aoolication Data مسیر مشترک هست. اما از آنجا به بعد پروفایل نرم افزارهای نصب شده قرار می گیره که پیشاپیش معلوم نیست کاربر چه نرم افزارهایی نصب کرده .

چون پروفایل فایرفاکس در هر یوزر متفاوت میباشد پس دستور فوق درسته. اگر به سایت موزیلا هم مراجعه کنید برای دسترسی به پروفایل از این دستور استفاده شده است. با تایپ کلمه ی appdata در Run به پوشه ی Application Data یوزری که با آن Login کرده اید دسترسی خواهید داشت.
راستی غفاری جان. اگر ممکنه لطف کنید این پسورد JVM رو به ما هم برسونید. حالا از هر طریق که صلاح میدونید. اینجا یا پی ام.
نکته ای که در مورد ایجاد محدودیت برای ایران گفتید متاسفانه درسته. محدودیت هم نیست تحریمه. سان مایکروسیستمز مدتهاست ایران رو تحریم کرده. حالا راجع به JVM مشکل قابل حل بود. به همین راحتی که شما فایل رو قرار دادید.
اما مسئله اینجاست که سان اخیرا mysql رو خریده. ظاهرا به یک میلیارد دلار. اگر این بازیهای تحریمی رو برای مای.اس.کیو.ال هم بخواد دربیاره که ...... اون قضیه اش با جاوا به کلی فرق میکنه.
به هر حال ممنون

پسورد: forum.iran-egold.com

اگر خلاف قوانینه مدیران زحمت حذفش را بکشند.

ghafari3
April 24th, 2008, 12:03
سرویس پک سه ويندوز ايكس پی Windows XP Service Pack 3 Build 5512 Final

انتظارها به سر رسید ...

پس از چندین نسخه ی آزمایشی از بسته ی سرویس پک سه ویندوز ایکس پی، سر انجام بسته ی نهایی سرویس پک سه ویندوز ایکس پی در تاریخ 21 آوریل 2008 منتشر شد و در اختیار شرکت های سخت افزاری قرار گرفت این بسته در تاریخ 29 آوریل یعنی شش روز دیگر به صورت عمومی از طریق سایت مایکروسافت منتشر خواهد شد.

تاریخچه ی ویندوز XP :

ویندوز اکس پی (Windows XP) یکی از سیستم عامل‌هایی است که توسط شرکت مایکروسافت برای کامپیوترها با کاربردهای عمومی از جمله خانگی، تجاری، نوت‌بوکها و مراکز رسانه‌ای گسترش داده شده است. حروف «XP» برگرفته از واژه «eXPerience» بمعنی تجربه و ورزیدگی است. این ویندوز در ابتدا اسم رمز «ویسلر» (Whistler) را بر خود داشت، چراکه در طول توسعه ویندوز ایکس‌پی بسیاری از کارکنان مایکروسافت در تفریحگاه ویسلر کانادا مشغول اسکی بودند.

ویندوز ایکس ‌پی بر روی هسته ویندوز ان‌تی و ۲۰۰۰ پایه‌گذاری و جانشین دو ویندوز ۲۰۰۰ و ام‌ یی گردید. شرکت مایکروسافت ویندوز اکس‌پی را به منظور به‌روزکردن رابط کابر (شکل ظاهری برنامه)، افزودن ویژگی‌های تازه، یکدست‌کردن «مبنای کد» بین اعضای مختلف خانواده مایکروسافت ویندوز و فراهم‌آوردن یک پلتفرم باثبات‌تر، پایه‌گذاری و در سال ۲۰۰۱ روانه بازار کرد. همان طور كه ميدانيد ويندوز ايكس پي بدون آپديت آن داراي حفره هاي امنيتي بسيار زياد ميباشد. كه براي شما كاربران اينترنت خطر جدي را در پي خواهد داشت. در صورت داشتن يك آنتي ويروس خوب و بسيار قوي شما نمي توانيد در اينترنت ايمن بمانيد.

هدف اصلی SP3، بهبود امنیت کاربران ویندوز XP است که این کار را با 4 رویکرد انجام می دهد:
- محافظت بهتر از شبکه
- بهبود حفاظت از حافظه
- ایمن سازی امور مربوط به E-Mail
- امنیت در مرورگر اینترنت (توسط Internet Explorer)

ویژگی های Windows XP Service Pack 3 Build 5512 Final:

- بهبود امنیت در Internet Explorer
- بالا بردن سطح امنیت در ویندوز تا حد قابل قبول
- افزایش سرعت ویندوز و همچنین موقع كار با اینترنت و شبكه
- ویرایش جدید Remote Desktop Connection
- افزایش ثبات و پایداری ویندوز
- رفع مشكلات قبلی ویندوز و سرعت بیشتر
- دارای تمامی آپدیت ها و هات فیکس ها
- و ...

قابليتهاي كليدي Windows XP Service Pack 3 Build 5512 Final:

- محافظت از شبکه با فایروال پیشرفت کرده ویندوز است
- RPC در این نسخه از ویندوز بهبود یافته است
- حمایت و پشتیبانی از پردازنده های با تکنولوژی NX4
- بهبود امنیت در Internet Explorer
- بالا بردن سطح امنيت در ويندوز تا حد قابل قبول
- دارای تمامی آپدیت ها و هات فیکس ها
- نصب آخرين ورژن اینترنت اکسپلورر 7 و ویندوز مدیا پلیر 11 به صورت خودكار
- قابليت آپديت و به روز رساني ويندوز از طريق اينترنت بدون هيچ گونه مشكلي
- سرعت بسيار زياد در مواقع كار با اينترنت و شبكه
- داراي آخرين نگارش و نسخه هاي نرم افزار هاي ويندوز
- غير فعال شدن پيغام هاي آزار دهند ويندوز
- داراي ثبات و پايداري بيشتر نسبت به نسخه هاي قبلي
- رفع مشكلات قبلي ويندوز و سرعت بيشتر
- و ...

منبع توضیحات: آسان دانلود

[Only registered and activated users can see links] دانلود Windows XP Service Pack 3 Final با حجم 316.4 مگابايت (ftp://majorgeeks.mirror.internode.on.net/misc/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe)

برای دانلود از تورنت به لینکهای زیر مراجعه کنید:
mininova ([Only registered and activated users can see links])
thepiratebay ([Only registered and activated users can see links] .RTM.ENGLISH-W)

*پس از دانلود ، این فایل باید برروی ویندوز XP SP2 نصب شود.

lavan
May 1st, 2008, 19:51
سلام دوستان

چند روزی است که به هنگام باز کردن متا تریدر بروکرهای فیبو و نورث به این پیغام خطا بر می خورم. ( عکس پیوست )

متا تریدر را آبدیت کردم ولی باز بعد از چند ثانیه از باز شدن همان پیغام را میدهد.خواهشمند است راهنمایی

بفرمایید.

با تشکر فراوان

Ahmad-Ali
May 1st, 2008, 21:16
سلام دوستان

چند روزی است که به هنگام باز کردن متا تریدر بروکرهای فیبو و نورث به این پیغام خطا بر می خورم. ( عکس پیوست )

متا تریدر را آبدیت کردم ولی باز بعد از چند ثانیه از باز شدن همان پیغام را میدهد.خواهشمند است راهنمایی

بفرمایید.

با تشکر فراوان
سلام لاوان عزیز.من گاهی با این مشکل مواجه میشوم.آنهم وقتی کامپیوتر ساعتهای زیادی کار کند.وقتی کامپیوتر را خاموش و مجددا روشن میکنم درست میشود.ارادتمندتان

hadiearn
May 1st, 2008, 21:29
سلام دوستان

بفرمایید.

با تشکر فراوان

منم چندين بار همچين مشكليو داشتم حتي با خاموشو روشن كردن سيستمم درست نشد
واسه منكه فقط با نصب كردن دوباره درست شد .:(

lavan
May 1st, 2008, 23:37
جناب Ahmad-Ali عزیز با تشکر از شما

ولی باز هم مشکل را دارم . قبلا شنیده بودم متاتریدر باگ زیاد دارد.

من که سر در نمیارم. راستی متاتریدر بروکر pfg fx اینطور نیست.

در هر صورت ممنون از شما و hadiearn عزیز

ashil
May 2nd, 2008, 01:38
جناب Ahmad-Ali عزیز با تشکر از شما

ولی باز هم مشکل را دارم . قبلا شنیده بودم متاتریدر باگ زیاد دارد.

من که سر در نمیارم. راستی متاتریدر بروکر pfg fx اینطور نیست.

در هر صورت ممنون از شما و hadiearn عزیز

درود

جناب لاوان مشکلی که شما دارید هم میتونه از متا باشه هم از ویندوزتون

از تسک منیجر میزان رم اشغالیتون رو چک بفرمائید

متا تریدر را فرمودید دو مرتبه نصب فرمودید آیا در یک مسیر جدید نصب کردید یا در مسیر قبلی ؟

اگر امکان داره مشخصات کامپیوتر و ویندوزتون را بفرمائید

موفق باشید

Shakhes
May 2nd, 2008, 12:14
سلام

آیا نرم افزار یا قابلیتی وجود دارد که بتواند صدا را از موسیقی در طی یک ترانه یا چیزی مشابه آن حذف کند و در پایان یک موسیقی خالی داشته باشیم ؟

با تشکر

szh.1367
May 2nd, 2008, 12:57
سلام

آیا نرم افزار یا قابلیتی وجود دارد که بتواند صدا را از موسیقی در طی یک ترانه یا چیزی مشابه آن حذف کند و در پایان یک موسیقی خالی داشته باشیم ؟

با تشکر

جناب شاخص عزیز سلام

دوتا حالت داره یکی اینکه شما بخواهید صدا را از موسیقی تصویری جدا کنید یا یا اینکه صدا را از موسیقی بدون تصویر جدا کنید ( اون موسیقی که با تصویر است کار بیشتری داره )

ولی در کل من این کار را کرده ام اما جواب نداد صدای خواننده را به صورت کامل حذف نمی کند بلکه صدا خواننده را کم می کند و این باعث می شود که کیفیت صدا بسیار کم شود

یک نکته دیگه اینکه کار با این نرم افزارها کار مشکلی است

ارادت

DJSNOWMAN
May 2nd, 2008, 23:09
[QUOTE=szh.1367;187772]جناب شاخص عزیز سلام

دوتا حالت داره یکی اینکه شما بخواهید صدا را از موسیقی تصویری جدا کنید یا یا اینکه صدا را از موسیقی بدون تصویر جدا کنید ( اون موسیقی که با تصویر است کار بیشتری داره )

ولی در کل من این کار را کرده ام اما جواب نداد صدای خواننده را به صورت کامل حذف نمی کند بلکه صدا خواننده را کم می کند و این باعث می شود که کیفیت صدا بسیار کم شود

یک نکته دیگه اینکه کار با این نرم افزارها کار مشکلی است

ارادت
/QUOTE]

میتونید از نرم افزار karaoke استفاده کنید یکی دوتا نرم افزار دیگه هم هستن ولی همونطور که جناب szn گفت چیز جالبی از اب در نمیاد.

taklimi
May 3rd, 2008, 09:07
سلام
دوستان یک سایتی بود که باهاش سرعت اینترنت را اندازه می گرفتند .
اگه کسی ادرسش را داره لطف کنه و بزاره ااینجا ممنون

albertini
May 3rd, 2008, 13:12
سلام
دوستان یک سایتی بود که باهاش سرعت اینترنت را اندازه می گرفتند .
اگه کسی ادرسش را داره لطف کنه و بزاره ااینجا ممنون

forexsrd
May 3rd, 2008, 14:22
سلام

نرم افزاري كه صداي يك فايل تصوري با فرمت AVI رو با كيفيت عالي و بصورت mp3 جداكنه سراغ داريد؟

ممنون.

ghafari3
May 3rd, 2008, 23:21
سلام

نرم افزاري كه صداي يك فايل تصوري با فرمت AVI رو با كيفيت عالي و بصورت mp3 جداكنه سراغ داريد؟

ممنون.

Xilisoft Video Converter 3

hamidrezamf
May 4th, 2008, 12:52

با سلام
مطمئن هستید این تست مبنای محاسبه اش درسته؟
چون من در عمل 30 کیلو بایت بر ثانیه فایلها رو دانلود میکنم با اینترنتم (256k adsl ) ولی این تست کمتر از 15 نشون میده...:huh:
موفق باشید..

fx-pip
May 4th, 2008, 17:21
سلام
آیا امکان دیدن سورس فایلهای DLL وجود دارد ؟
آیا فایلهای DLL از نظر امنیت با هم متفاوت هستند؟
خیلی ممنون

SEYED
May 4th, 2008, 19:01
برای تست سرعت اینترنت از این سایت استفاده کنید
سایت معتبر تری است

Mohsen
May 4th, 2008, 21:56
سلام
آیا امکان دیدن سورس فایلهای DLL وجود دارد ؟
آیا فایلهای DLL از نظر امنیت با هم متفاوت هستند؟
خیلی ممنون
سلام

خير امكان ديدن سورس آنها با روش هاي معمول وجود ندارد .

موفق باشيد

blue_dream_1983
May 5th, 2008, 14:49
سلام.دوستان کسی دلیل این ارور رو میدونه؟:huh:
راستی اینجا قبلأ یک قسمت برای اتچ داشت :blink::blink::blink:

fx-pip
May 5th, 2008, 15:26
سلام.دوستان کسی دلیل این ارور رو میدونه؟:huh:
راستی اینجا قبلأ یک قسمت برای اتچ داشت :blink::blink::blink:

سلام
ببخشید کدوم ارور ؟!
انجمن موضوع آزاد قسمت اتچ فایلش غیر فعاله

blue_dream_1983
May 5th, 2008, 16:32
می خواستم عکس ارور رو اتچ کنم که دیدم اتچ نیست.حالا دلیل این که غیر فعال شده چی هست؟

oomiidd
May 5th, 2008, 16:45
می خواستم عکس ارور رو اتچ کنم که دیدم اتچ نیست.حالا دلیل این که غیر فعال شده چی هست؟
سلام

تو قسمت موضوع ازاد نمی تونید عکس ضمیمه کنید برای اینکار در سایتهای دیگه از جمله [Only registered and activated users can see links]

می تونید عکس رو اپلود کنید و لینکش رو اینجا قرار دهید

blue_dream_1983
May 5th, 2008, 17:11
مرسی امید.[Only registered and activated users can see links]

Kambiz_T.A
May 5th, 2008, 17:49

با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز

فكر ميكنم Windows شما دچار مشكل شده باشد يك بار كامپيوتر خود را Format كنيد و دوباره Windows را نصب كنيد

اين بار از Service pack 3 XP استفاده كنيد

موفق باشيد

shahramfx
May 5th, 2008, 18:12
با عرض سلام خدمت دوستان
کامپیوتر من یه مشکلی داره که از دوستانی که جوابش رو بلدن می خوام جوابم رو بدن
گاهی اوقات بعد از حدود یک ساعت کار کامپیوتر قفل میکنه و نه موس تکون میخوره نه هیچ کار دیگهای میشه کرد فقط باید اون رو ری استارت کرد اگه کسی جواب رو میدونه کمکم کنه لطفا

bzolmajd
May 5th, 2008, 18:19
دوست عزیز این مشکل میتواند مربوط به 3 چیز باشد
1- فن سی پی یو
2- رم
3-خود CPU

shahramfx
May 5th, 2008, 18:23
از کجا بدونم مشکل از کدومشه ؟ ایا پاور هم میتونه جز این گزینه ها باشه؟

blue_dream_1983
May 5th, 2008, 18:38
مرسی از راهنمایی.اینم توضیحات ارور هست.ولی فکر می کنم جز فرمت راه حلی نبا شه:cry:

bzolmajd
May 5th, 2008, 19:17
از کجا بدونم مشکل از کدومشه ؟ ایا پاور هم میتونه جز این گزینه ها باشه؟
خیر power باعث reset شدن سیستم میشه

Kambiz_T.A
May 5th, 2008, 19:28
مرسی از راهنمایی.اینم توضیحات ارور هست.ولی فکر می کنم جز فرمت راه حلی نبا شه:cry:

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزيز

همانطور كه خدمتتان عرض كردم Windows شما مشكل دارد

شما يك بار ديگر format كنيد و دوباره Windows را نصب كنيد و حتما از Service pack 3 XP استفاده كنيد

به احتمال 99% مشكلتان حل ميشود

موفق باشيد

در ضمن از Service pack 3 XP 32 bit استفاده كنيد

szh.1367
May 5th, 2008, 20:00

دوست عزیز سلام

اول شما ببینید مشکل از کجاست بعد شروع به عوض کردن ویندوز بکنید

یک را حل برای تمامی دوستانی که نمی دانند ارور های کامپیوترشان چی هست از کجا سرو کلش پیدا شده از سخت افزار ، از نرم افزار یا شکلات امنیتی داره

به ادرس زیر رفته و event viewer را باز کنید اونجا تمام حرکات سیستم ثبت خواهد شد

start /control panel /administrator tools / event viwer

در پنل سمت چپ 3 گزینه مشاهد می کنید که
1. application رویدادهای که ناشی از اجرای برنامه های کار بردی در سیستم عامل است
2. security رویدادهایی که ناشی از مسائل امنیتی می باشد ( هشدارها ، اقدادمات بازدارنده و.....)
3. system رویدادهایی که ناشی از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر و سیستم عامل است

یک توصیه به تمام دوستان : هر از چند گاهی به این قسمت نگاه کنید شاید شما به یک مشکل کوچک سخت افزاری بر خورده باشید که در اینده به مشکل بزرگی تبدیل خواهد شد

Kambiz_T.A
May 5th, 2008, 20:24
سلام دوست عزيز

اين اشكال نرم افزاري است ومعمولا براي سيستمهائي رخ ميدهد كه از service pack استفاده نميكنند

من قبلا با اين مشكل روبرو شده ام وبا نصب دوبارهwindows و نصب service pack اين مشكل حل شده

در هر صورت اين دوستمان با نصب مجدد windows هيچ ضرري نميكنند وتازه سيستمشان update هم ميشود

از توضيح خوب شما هم ممنونم

موفق باشيد

blue_dream_1983
May 5th, 2008, 21:57
سلام دوست عزیزszh.1367 مرسی از راهنماییتون. برای درست کردن قسمتهایی که ارور زده براشون چه باید کرد؟مرسی.

szh.1367
May 5th, 2008, 22:27
سلام دوست عزیزszh.1367 مرسی از راهنماییتون. برای درست کردن قسمتهایی که ارور زده براشون چه باید کرد؟مرسی.

دوست عزیز اگر ارور از سخت فزار هست به یک فرد متخصص نشون بده
اما در موارد دیگر شما اگر روی ارور دوبار کلیک کنید یک صفحه باز می شود که توی اون یک لینک قرار داره اگر شما روی ان کلیک کنید help کامپیوتر باز می شود و در مورد اروری که شما با اون برخورد کردید توضیحاتی می دهید

اما در اکثر موارد به دلیل ویروس و نصب کردن برنامه های متعدد این ارورها پیش می اید
از نظر من ویندوز سرویس اسپک 1 از همه بهتر است ویندوزهای جدید خیلی حساس و به قول گفتنی نازک نارنجی هستن
اگر باز هم سوال دارید من درخدمتم

Kambiz_T.A
May 5th, 2008, 22:43
سلام دوست عزيز

لازم به ذكر است كه سرويس پك 1 داراي حفره هاي امنيتي زيادي است و اصلا مناسب براي كار با اينتر نت نميباشد

در حال حاضر مناسبترين براي كار با اينتر نت Service pack 3 ميباشد

ميتوانيد امتحان كنيد

موفق باشيد

Ahmad-Ali
May 5th, 2008, 22:45
سلام.کیبورد لپ تاپ من اشکال پیدا کرده است.وقلی del رو میزنم،حذف میکند ولی یک علامت = میگذارد.:blink:وقتی home رو میزنم میره اول ولی یک حرف چ(در فارسی)و ]در تایپ انگلیسی میگذارد.کلیدهای arrow درهم شده است و....:cry:.بدتر از همه اینکه وقتی کلید اینتر رو میزنم میره اول پاراگراف و آنجا سطر اضافه میکنه.لطفا کمکم کنید.ارادتمند شما.
لطفا یک نظری هم در مورد مشکل این حقیر بدهید.:(سخت افزاری است یا نرم افزاری؟ارادتمندتان

szh.1367
May 5th, 2008, 22:56
سلام دوست عزيز

لازم به ذكر است كه سرويس پك 1 داراي حفره هاي امنيتي زيادي است و اصلا مناسب براي كار با اينتر نت نميباشد

در حال حاضر مناسبترين براي كار با اينتر نت Service pack 3 ميباشد

ميتوانيد امتحان كنيد

موفق باشيد

سلام دوست عزیز
کاملا حق با شما است اما وقتی شما از یک انتی ویروس و یک فایر وال خوب استفاده کنید دیگه نباید از چیز ی نگران باشید

لطفا یک نظری هم در مورد مشکل این حقیر بدهید.:(سخت افزاری است یا نرم افزاری؟ارادتمندتان

دوست عزیز من با لپ تاب کار نکردم ولی سوال می کنم بهتون خبر می دهم

Kambiz_T.A
May 5th, 2008, 23:19
سلام مجدد
لازم به ذكر است كه آنتي ويروسها هرگز حفره هاي امنيتي را نمي پوشانند وهمچنان سيستم شما دچار ضعف امنيتي خواهد بود

اين ضعف بزرگ XP هستش و فقط تا حدود زيادي با نصب service pak ها پوشانده ميشود اگر اين ضعف با آنتي ويروسها پوشانده ميشد

شركت ماكرو سافت هرگز اين همه به خودش زحمت نميداد كه وصله هاي امنيتي مثل service pack 2 &3 را طراحي كند

موفق و پيروز باشيد

shahramfx
May 6th, 2008, 10:18
دوست عزیز این مشکل میتواند مربوط به 3 چیز باشد
1- فن سی پی یو
2- رم
3-خود CPU

از کجا بدونم مشکل از کدومشه ؟:advise:

szh.1367
May 6th, 2008, 10:45

دوست عزیز این هم راه حل داره که انشاالله سر فرصت توضیح خواهم داد (الان کمی سرم شلوغ)

forexsrd
May 6th, 2008, 11:57
با سلام
اگه ممكنه در موارد زير نظرتون رو بفرماييد:

1-CPU core 2 Quad 6600
2-RAM OCZ 2*2G/800
3- Main Board Asus P5K
4-HDD 320 Hitachi
5-Power 580wGreen
6-VGA 8500 GT

آيا اين قطعات با همديگه match هست؟
نظرتون در مورد مارك قطعات چيه آيا پيشنهاد بهتري در همين رده داريد؟

ممنون.

Kambiz_T.A
May 6th, 2008, 13:45
با سلام

1-CPU core 2 Quad 6600
2-RAM OCZ 2*2G/800
3- Main Board Asus P5K
4-HDD 320 Hitachi
5-Power 580wGreen
6-VGA 8500 GT

ممنون.

با سلام

Intel Core 2 Quad Q6600 ( Kentsfield, 2400/266, P35, 800 ) چهارمين رتبه از نظر سرعت پردازش

RAM DDR2 SOE XTC SERIES 800 2G-K رم دي دي آر تو او سي ضد
Specifications
800MHz
CL 5-5-5-12
Available in1512MB and 1GB modules 1GB(2X512) AND 2GB (2X1024)Dual chanel
unbuffered
Lifetime Warranty
2.1Volts
240 Pin DIMM
Part Numbers
2048MB : OCZ2SOE8002G-K

در مورد كارت گرافيك توضيحاتتان كامل نيست

در مورد مادر بورد بايد عرض كنم كه مادر بوردهاي asus براي كارهاي حرفه اي استفاده ميشوند

در مورد power بايد عرض كنم كه بهتر است از power cooler master استفاده كنيد

رمهاي ocz رمهاي حرفه اي هستند و از رمهاي jell هم ميتوانيد استفاده كنيد

در مورد كارت گرافيك بايد عرض كنم كه بهتر است از كارتهاي گرافيك real استفاده كنيد (turbo cash نباشد)

بطور كلي كامپيوتر را برمبناي نوع كاري كه با آن داريد بايد تهيه كنيد

موفق وپيروز باشيد

blue_dream_1983
May 6th, 2008, 16:00
سلام دوستان.مرسی از همراهیتون هر بارسیستم مشکلی پیدا کردو من در این تاپیک مطرح کردم کلی مطالب جدید یاد گرفتم .ممنونم از دوستانی که آموخته هاشون را در اختیار همه ی ما قرار می دهند.
دوستان در مورد مشکل دیروز :فایل اجرایی svchost.exe.mdmp داخل Temp هر بار که وصل به نت می شدم باعث این ارور می شد. در قسمت processes در task manager که این svchost.exe.mdmp هم بود رو end task کردم و چون از Temp پاک نمی شد با NC این فایل رو پاک کردم و تا الان هم دیگه ارور ظاهر نشده .باز هم اگر دوستان اطلاعاتی راجع به این فایل و دلیل ایجاد ارور می دونن خوشحال می شم که به من هم یاد بدن.مرسی از همتون.

Kambiz_T.A
May 6th, 2008, 18:26
سلام دوستان.مرسی از همراهیتون هر بارسیستم مشکلی پیدا کردو من در این تاپیک مطرح کردم کلی مطالب جدید یاد گرفتم .ممنونم از دوستانی که آموخته هاشون را در اختیار همه ی ما قرار می دهند.
دوستان در مورد مشکل دیروز :فایل اجرایی svchost.exe.mdmp داخل Temp هر بار که وصل به نت می شدم باعث این ارور می شد. در قسمت processes در task manager که این svchost.exe.mdmp هم بود رو end task کردم و چون از Temp پاک نمی شد با NC این فایل رو پاک کردم و تا الان هم دیگه ارور ظاهر نشده .باز هم اگر دوستان اطلاعاتی راجع به این فایل و دلیل ایجاد ارور می دونن خوشحال می شم که به من هم یاد بدن.مرسی از همتون.

با سلام

اميدوارم كه مشكلتون براي هميشه رفع شده باشد ولي احتمال برگشت اين مشكل زياده

معمولا اين مشكل در اثر يك كرم اينترنتي بوجود ميآيد به شما توصيه ميكنم كه Windows دستگاهتان را به Service Pack 3 مجهز كنيد

دوم اينكه از اين آنتي ويروس برروي دستگاهتان استفاده كنيدESET NOD32 Antivirus 3.0.645.0

قابلیت های کلیدی نرم افزار ESET NOD32 Antivirus 3.0.645.0:
- ThreatSense® technology چک کردن کد ها برای پیدا کردن برنامه های مخرب مانند ویروس ها، برنامه های جاسوسی و ...
- جستجو کننده ای بی نظیر و هوشمند برای پیدا کردن File هایی که مشکوک به آلودگی های جدید و ناشناخته هستند.
- محافظت از تمام راههای نفوذ ویروس ها به سیستم شامل : SMTP، POP3، HTTP و all local و removable media .
- جلوگیری از اجرا و انتشار File های آلوده به ویروس.
- توانایی پاک کردن برنامه های مخرب فعال در حافظه.
- پاک کردن آلودگی از File هایی که فقط خواندنی هستند. (مانند File های DLL در حال اجرا).
- اجرای خودکار در هنگام بالا آمدن ویندوز.
- آپدیت ساعتی آنتی ویروس و کم حجم بودن حجم آپدیت های دانلود شده (مناسب برای سرعت های پایین ).
- پشتیبانی از ویندوزهای 95 / 98 / ME / NT / 2000 / 2003 / XP/ Vista .
و ...

موفق و پيروز باشيد

szh.1367
May 6th, 2008, 19:33

در کل 3 برنامه برای نظارت بر روی کامپیوتر داریم که دیروز یکی از اونها را توضیح دادم
دومین برنامه :
کارایی : در صورتی که کامپیوتر شما کارایی ان کم شده می توان به این بخش مراجعه کرده و کارایی ان را زیر نظر بگیرید

به ادرس زیر بروید :
start /control panel /administrator tools /Performance
برنامه را باز کنید (اسم این برنامه ناظر سیستم است)
در برنامه ناظر شما می توانید موارد زیر را مشاهده کنید :
1. حجم و تراکم منابع سیستم
2. سخت افزاری که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد
3. مشکلات را شناسایی کنید

ما فقط با system monitor کار داریم و به بقیه گزینه ها فعلا کاری نداریم
شما در قسمت 1 تعدادی از قطعات کامپیوتر را میبینید که به صورت پیش فرض قرار داده شده است که هر کدام با نام و رنگ مشخصی نشان داده می شوند
در قسمت 2 شما یک سرسی خطوط مشاهده می کنید که نشان دهنده مقدار حجم و مقدار اطلاعاتی هست که در ثانیه مورد استفاده قرار می گیرد
محور افقی برای نمایش زمان و محور عمودی برای نمایش شمارنده ه مورد استفاده قرار گرفته می شود و اگر به زیر پنل سمت راست نگاه کنید یک سری اعداد و ارقام مشاهده می کنید که در زیر انها را به طور خلاصه توضیح می دهم
Minimum : کمترین مقدار
Maximum : بیشترین مقدار
Average : مقدار میانگین
Duration : مدت زمان ثبت شمارنده ها
Last : کمترین مقدار برای شمارنده
من به روش زیر از این قسمت استفاده می کنم شاید نظر افراد دیگه این نباشه
من قسمت هایی را که می خواهم کنترل کنم طی چند روز یا چند هفته زیر نظر می گیرم و در طی این مدت من کارهای متفاوتی با سیستم انجام می دهم مثل بازی ( شنبه ها و یکشنبه ها ) اجرا کردن برنامه های سنگین و.... اینجا است که معلوم می شود کدام قطعه از کامپیوتر فشار زیادی تحمل می کند یا کارایی کمتری دارد
وقتی که خطوط به سمت بالا حرکت می کنند نشان دهنده این هستند که مقداری اطلاعات در حال پردازش هستند حالا سوالی که اینجا پیش می اید اینکه ما از کجا متوجه بشویم که کدام قطعه بیشتین فشار و کدام قطعه کمترین کارایی را دارد
شما با باز کردن یک برنامه یا بازی سنگین خواهید دید که حافظه و سی پی یو کامپیوتر شما به سرعت به سمت بالا حرکت خواهد کرد در بعضی مواقع کامپیوتر این حرکت به سمت بالا فقط شامل یکی از این قطعات می شود به عنوان مثال فقط حافظه کامپیوتر به سمت بالا حرکت می کند و سی پی یو در پایین قرار می گیرد این امر باعث می شود که به مرور زمان از قدرت حافظه کامپیوتر شما کم شود و بعد از مدتی حافظه کامپوتر شما به ملکوت بپیوندد این روش می تواند نشان دهد که ایا قطعات کامپیوتر شما با هم مچ هست یا خیر
این را هم بگویم که شرکت ماکروسافت برای پیدا کردن باگ های بزرگ و کوچک از این قسمت استفاده می کند پی سعی کنید خوب یاد بگیرید
اگر باز هم سوال از این قسمت دارید در حد توان در خدمتم
امیدوارم توانسته باشم کمکی کرده باشم

szh.1367
May 6th, 2008, 19:47
با سلام

1-CPU core 2 Quad 6600
2-RAM OCZ 2*2G/800
3- Main Board Asus P5K
4-HDD 320 Hitachi
5-Power 580wGreen
6-VGA 8500 GT

ممنون.

دوست عزیز سلام

برای خریدن کامپوتر اول شما باید بدانید که چه نوع کاری کردی از سیستم می خواهید برای بازی ، برای کافی نت ،گیم نت یا برای داخل خانه می خواهید
اما نظر من در مورد قطعات کامپیوتر
با vga و cpu که نوشتید موافقم من رم king 1 gig و hdd maxtor و مادر بورد gigi plms3 را را پیشنهاد می کنم

ولی قبل از خرید یک سوال بکنید ببینید که این نوع مادر بورد با cpu ای که شما مد نظر دارید match میشه یا خیر ( اطلاع دقیق ندارم ولی به احتمال زیاد مشکلی ندارد )

من دوست ندارم زیاد حرف بزنم ولی نمی دونم چرا پست قبلی زیاد شده :nervous::blink:

szh.1367
May 6th, 2008, 19:59
دوستان حالا یک سوال
من گفتم 3 تا برنامه برای نظارت وجود داره ، کسی می تواندحدس بزند اون برنامه سوم چی و کمی در موردش توضیح بدهد ؟

shahramfx
May 7th, 2008, 17:54
با سلام خدمت تمامی دوستان
من تازه برنامه نویسی با زبان c را شروع کرده ام .
از دوستانی که لینک دانلود این برنامه رو دارند خواهش می کنم ان را برای من بزارن پیشاپیش ممنون

fx-pip
May 7th, 2008, 18:12
از دوستانی که لینک دانلود این برنامه رو دارند خواهش می کنم ان را برای من بزارن پیشاپیش ممنون

سلام
لینک دانلود مستقیم ([Only registered and activated users can see links])
حجم: 2.55 مگ

لینک صفحه اصلی دانلود ([Only registered and activated users can see links])

موفق باشید

szh.1367
May 7th, 2008, 18:17

turboc

(( ببخشید من پست دوست خوبم جناب fxpip را ندیدم )):blush::blush:

shahramfx
May 7th, 2008, 18:34
با تشکر از تمامی دوستان که سوالات رو خیلی سریع جواب میدید
من که اکثر ابهاماتم رو در خیلی از زمینه ها تو این سایت پیدا کردم
تشکر تشکر تشکر

May 8th, 2008, 19:40
سلام
دنبال نرم افزار mayoko 110 می گردم اگه کسی لینک دانلودش رو داره یا حتی *** نرم افزار رو, محبت کنه اینجا بزاره . ممنون میشم

fx-pip
May 8th, 2008, 20:17
سلام
دنبال نرم افزار mayoko 110 می گردم اگه کسی لینک دانلودش رو داره یا حتی *** نرم افزار رو, محبت کنه اینجا بزاره . ممنون میشم

سلام
لینک دانلود ([Only registered and activated users can see links])
پسورد: [Only registered and activated users can see links]
نسخه 1.1.2 به همراه فایل keygen
موفق باشید

May 8th, 2008, 22:06
سلام
پسورد: [Only registered and activated users can see links]
نسخه 1.1.2 به همراه فایل keygen
موفق باشید

با تشکر از شما
ولی این نرم افزار رجیستر نمیشه و برای رجیستر شدن پول می خواد. عکس رو ملاحظه بفرمایید.

ghafari3
May 8th, 2008, 22:33
کمتر کسی پیدا میشود که برای دانلود فایلی به لینک های سایت Rapidshare بر نخورده باشد، نمونه های زیادی از این نوع لینکها را دیده اید.

سایت های زیادی برای جستجوی لینک های سایت رپیدشیر وجود دارند که خیلی از آنها عملا جوابگوی نیاز شما نخواهند بود.

با این نرم افزار کم حجم میتوانید لینکهای مختلفی از برنامه های مورد نیاز خورد را جستجو کنید.

[Only registered and activated users can see links]دانلود Mayoko v1.1.2 Rapidshare Database Searcherبا حجم 600 کیلوبایت ([Only registered and activated users can see links])

May 8th, 2008, 23:21
کمتر کسی پیدا میشود که برای دانلود فایلی به لینک های سایت Rapidshare بر نخورده باشد، نمونه های زیادی از این نوع لینکها را دیده اید.

سایت های زیادی برای جستجوی لینک های سایت رپیدشیر وجود دارند که خیلی از آنها عملا جوابگوی نیاز شما نخواهند بود.

با این نرم افزار کم حجم میتوانید لینکهای مختلفی از برنامه های مورد نیاز خورد را جستجو کنید.

[Only registered and activated users can see links]دانلود Mayoko v1.1.2 Rapidshare Database Searcherبا حجم 600 کیلوبایت ([Only registered and activated users can see links])

نمی دونم چرا رجیستر نمیشه. فایل keygen یه سریال بیشتر تولید نمی کنه , اونم اینه 22AE482A
ویندوز من ویستاست, فکر می کنید مشکل از ویندوز باشه؟
این هم همون چیزی که شما سرچ کردید (فرق رو ببینید)

ghafari3
May 8th, 2008, 23:25
تا جایی که میدونم و دیدم روی ویستا رجیستر نمیشه. در حال حاضر به ویستا دسترسی ندارم. با کمک Compatibility وRun as Administrator برنامه را اجرا کنید شاید رجیستر بشه.

یه همچین فایلی ساخته شده ولی من پیداش نمیکنم. لینک رپیدش را آپلود کننده پاک کرده.

Mayoko Rapidshare Database Search Vista Fix

May 9th, 2008, 10:39
اینکار رو هم کردم ولی بازم جواب نداد:cry:
مثل اینکه حالا حالا ها باید منتظر بمونم:huh:

May 9th, 2008, 10:43
راستی ویژوال بیسیک رو تو ویستا نصب کردم. نصب شده فقط یه خورده صحنه آهسته کار می کنه (در هنگام طراحی) فایل fix یا چیز دیگه نیومده که بشه تعمیرش کرد؟

اینم 2 تا لینک که بدون نیاز به نرم افزار از سایت رپید شیر سرچ می کنه (خیلی عالیه)
سایت 1 ([Only registered and activated users can see links])
سایت 2 ([Only registered and activated users can see links])

May 9th, 2008, 10:44
با عرض پوزش
پست رو دو بار تکرار کردم

May 9th, 2008, 20:42
آقا من یه سوال دیگه داشتم
من برای تایپ فارسی ( ویندوز ویستا) مشکل دارم. حتی برای دیدن page های فارسی هم مشکل دارم. چطوری می تونم فونت فارسی نصب کنم؟

ali198084
May 9th, 2008, 21:02
آقا من یه سوال دیگه داشتم
من برای تایپ فارسی ( ویندوز ویستا) مشکل دارم. حتی برای دیدن page های فارسی هم مشکل دارم. چطوری می تونم فونت فارسی نصب کنم؟

سلام

تو لینک زیر یک مجموعه فونت فارسی آپ کردم.

May 9th, 2008, 21:19
فکر نمی کنم مشکل من این باشه , چون قبلا یه سری فونت نصب کرده بودم(این رو هم نصب کردم) ولی مثلا می خوام تو power point چیزی بنویسم اون شکل میشه کا بالا هست.

blue_dream_1983
May 9th, 2008, 21:25
جناب این ویستارو بکنین بندازین دور:advise::laugh: البته این مشکلات باعث میشه ما هم یه چیزایی این میان یاد بگیریم.
مرسی.

bzolmajd
May 9th, 2008, 22:14
فکر نمی کنم مشکل من این باشه , چون قبلا یه سری فونت نصب کرده بودم(این رو هم نصب کردم) ولی مثلا می خوام تو power point چیزی بنویسم اون شکل میشه کا بالا هست.
دوست عزیز ببینید آیا در قسمت Control panel بخش Regional در قسمت Language فارسی نصب شده است یا خیر اگر نشده باید نصب گردد

البته من مسیر را حفظی گفتم ولیم موضوعات همان هست که عرض کردم

May 9th, 2008, 22:43
persian رو میشه از لیست زبان ها انتخاب کرد ولی مشکل رو حل نمی کنه. من فکر می کنم که یک پکیج فارسی می خواد که باید نصب شه. خودم از صبح دارم دنبالش می گردم. داخل dvd خودش هم موجود نبود.

این گزینه install رو که می زنم از من مسیر این فایل رو می خواد , که منم ندارم. تنها جایی که می تونم فارسی تایپ کنم فقط فقط همینجاست

May 10th, 2008, 14:40
persian رو میشه از لیست زبان ها انتخاب کرد ولی مشکل رو حل نمی کنه. من فکر می کنم که یک پکیج فارسی می خواد که باید نصب شه. خودم از صبح دارم دنبالش می گردم. داخل dvd خودش هم موجود نبود.

این گزینه install رو که می زنم از من مسیر این فایل رو می خواد , که منم ندارم. تنها جایی که می تونم فارسی تایپ کنم فقط فقط همینجاست

مشکل رو پیدا کردم. ایراد از فونت های نصب شده بود. فقط یکی به من بگه چطوری فونت هایی که نصب کردم رو Uninstall کنم .یعنی چیکار کنم که فقط فونت های خود ویندوز بمونه؟

forexsrd
May 10th, 2008, 16:07
سلام

چطوري ميشه دوتا كامپيوتر كه هردو كارت شبكه و مودم Dial Up دارند رو شبكه كرد. سيستم عامل هردو Xp هست.

با يك كابل كراس كارت شبكه هاشون رو به هم وصل كرده ام.

ميخوام بدون وابستگي به هم بتونند به اينترنت وصل بشند (با Dial Up) و در عين حال همديگه رو ببينند.

راستي يه مودم ADSL بيكار هم دارم.شايد در آينده بخوام ازش استفاده كنم.

ممنون ميشم اگه مرحله به مرحله بگيد چيكار كنم.

hadiearn
May 10th, 2008, 16:30
دوستان یه مشکلی من پیدا کردم
کسی میتونه کمکم کنه؟
این مشکل اینجوریه که وقتی دکمه ویندوز روی کیبرد را فشار میدم به جای باز شدن منوی استارت ، کامپیوتر خاموش میشه ! انگار که دکمه خاموشو زدم:(

May 10th, 2008, 17:22
سلام

چطوري ميشه دوتا كامپيوتر كه هردو كارت شبكه و مودم Dial Up دارند رو شبكه كرد. سيستم عامل هردو Xp هست.

ميخوام بدون وابستگي به هم بتونند به اينترنت وصل بشند (با Dial Up) و در عين حال همديگه رو ببينند.

شبکه کردن دو کامپیوتر ([Only registered and activated users can see links] __1603___1607____1603___1585___1583___1606____1583 .html)

szh.1367
May 10th, 2008, 20:27
شبکه کردن دو کامپیوتر ([Only registered and activated users can see links] __1603___1607____1603___1585___1583___1606____1583 .html)

دوستان میشه این مقاله را جای دیگه اپلود کنید من با این سایت مشکل دارم

fx-pip
May 10th, 2008, 20:44
دوستان میشه این مقاله را جای دیگه اپلود کنید من با این سایت مشکل دارم

Mazdak Parsian
May 10th, 2008, 21:15
مایکروسافت از بروز اشکالات احتمالی پس از نصب XP SP3 خبر می دهد

به گفته ی تیم پشتیبانی کمپانی مایکروسافت، نصب و اجرای سرویس پک سوم ویندوز XP باعث بروز اشکال و ریست شدن چندین باره کامپیوتر برخی از کاربران شده است. همچنین، مهندس "Jesper Johansson" از برنامه نویسان سابق بخش امنیت شرکت مایکروسافت در وبلاگ شخصی خود از جمع آوری اطلاعات پیرامون این مشکل خبر داده است. تحقیقات او نشان می دهد بیشتر این مشکل مربوط به سیستم هایی است که مجهز به پردازنده AMD می باشند. تا این زمان درخواست های کاربران از مایکروسافت پیرامون این نقص بدون جواب مانده است. این اشکال یک روز پس از آن بوجود آمد که مایکروسافت در نسخه عمومی از XP SP3 خود یک بروز رسانی جزئی انجام داد. "تنها کاری که من انجام دادم دانلود و نصب سرویس پک سوم ویندوز XP بود، پس از آن سیستم یک بار ریست شد و دیگر به هیچ طریق ویندور اجرا نمی شد." این یکی از صدها پیغامی است که در انجمن های رفع اشکال مایکروسافت پیرامون XP SP3 توسط کاربران ارسال شده است. بسیاری از این کاربران اعلام کرده اند پس از این امر حتی امکان بالا آوردن سیستم عامل در حالت Safe Mode را نیز ندارند.

منبع ([Only registered and activated users can see links])

forexsrd
May 11th, 2008, 17:36
سلام

سلام

من متن فايل رو خوندم و انجام دادم ولي فكر كنم شبكه نشده چون هر فولدري رو كه share مي كنم فقط در همون كامپيوتر ميتونم ببينم. اصلاٌ چطور مي تونم ببينم شبكه شده يا نه؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Jahed
May 11th, 2008, 20:11
سلام دوستان
من وقتی فایل ورد را پی دی اف میکنم کلمات ک و ی را نمی نویسد؟
همچنین آیا برای دست یافتن به سرعت مطلوب بهتر است گزینه آپدیت ویندوز خاموش باشد؟ متشکرم اگر راهنمایی فرمایید.

szh.1367
May 11th, 2008, 20:55
سلام

من متن فايل رو خوندم و انجام دادم ولي فكر كنم شبكه نشده چون هر فولدري رو كه share مي كنم فقط در همون كامپيوتر ميتونم ببينم. اصلاٌ چطور مي تونم ببينم شبكه شده يا نه؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

دوست عزیز از مراحل کار عکس بگیر و اینجا قرار بده شاید توانستم کمک کنم
اما تا جایی که من اطلاع دارم هیچ موقع دوتا کامپیوتر بدون سرور نمی توانند اینترنت داشته باشند یعنی اینکه شما باید یکی از کامیپوتر ها را سرور و کامپیوتر دوم را کلاینت قرار داره و کامپیوتر کلاینت اینترنت را از کامپیوتر اول یا همان سرور بگیرد

سلام دوستان
من وقتی فایل ورد را پی دی اف میکنم کلمات ک و ی را نمی نویسد؟
همچنین آیا برای دست یافتن به سرعت مطلوب بهتر است گزینه آپدیت ویندوز خاموش باشد؟ متشکرم اگر راهنمایی فرمایید.

دوست عزیز شما مشکلتون از فونت هست باید فونت را عوض کنید مشکل حل می شود

اما بهتر که اپدیت ویندوز را خاموش کنید چون باعث می شود 1. سرعت اینترنت بیاد پایین 2. ویندوز شما به صورت کامل اپدیت نمی شود و شما به مشکلاتی چون پایین امدن سرعت ویندوز و اجرا نشدن بعضی از برنامه و......

Jahed
May 11th, 2008, 22:47
سلام جناب szh.1367

از راهنماییتون ممنونم ، با تشکر.

ghafari3
May 13th, 2008, 12:00
پس از چهار سال از عرضه سرویس پک دوم ویندوز ایکس پی در سال 2004،سرویس پک سوم ویندوز ایکس پی 5 می منتشر شد و در بخش دانلود سایت مایکروسافت قرار گرفت.

برخی از ویژگی ها و برتری های Microsoft Windows XP Service Pack 3 Final در قیاس با نسخه های پیشین عبارتند از:

- برخورداری از تمامی آپدیت ها و بهبود های امنیتی و نرم افزاری سیستم عامل ویندوز اکس پی که طی این 4 سال مرحله به مرحله عیب یابی و رفع شده را همراه با تعدادی ویژگی های جدید و مفید ویندوز ویستا و حتی ویندوز سرور 2008 داراست.

- ویژگی Backporting موجود در ویندوز ویستا که برای مشکل حفره های امنیتی نرم افزارهای قدیمی بسیار مفید است.

- ویژگی Network Access Protection که در دو سیستم عامل ویندوز سرور 2008 و ویندوز ویستا گنجانده شده بود و تکنولوژی جدید مایکروسافت برای کنترل دسترسی یک سیستم در شبکه از لحاظ سلامتی و در دست داشتن دیگر امکانات کنترلی است.

- ویژگی black hole router detection .

- برخورداری از نرم افزار قدرتمند مدیریت عکس Windows Imaging Component همانند ویندوز ویستا با پشتیبانی از Codec های تصویری اکثر کمپانی های بزرگ سازنده برای هرچه زیباتر نشان دادن تصاویر .

- وجود Microsoft® Management Console (MMC) 3.0 و Microsoft Core XML Services 6.0 نسخه های جدید از این دو بخش حرفه ای در ویندوز اکس پی .

- وجود Microsoft Kernel Mode Cryptographic Module .

- ویژگی Background Intelligent Transfer Service (BITS) 2.5 .

- ویژگی Digital Identity Management Service .

- وجود ویژگی Peer Name Resolution Protocol (PNRP) 2.1 .

- وجود Wi-Fi Protected Access 2 .

- توضیحات بسیار کاملتر در بخش های مختلف ویندوز به خصوص بخش های امنیتی برای کمک به کاربران.

به تمام کاربران توصیه می شود که این سرویس پک را دریافت و نصب کنند.

[Only registered and activated users can see links]دانلود با حجم 316 مگابایت از سایت مایکروسافت با قابلیت Resume ([Only registered and activated users can see links])

fx-pip
May 15th, 2008, 01:22
سلام
آیا سایتی برای دریافت SMS وجود دارد؟
ممنون

ghafari3
May 15th, 2008, 19:21

يکي از بهترين دانلود منيجر هاي موجود که سرعت دانلود را افزايش مي دهد. بر خلاف ديگر دانلود منيجر ها که قبل از شروع به دانلود فايل ها را قطعه قطعه مي کنند IDM در هنگام دانلود و بسته به سرعت اينترنت يا ... File ها را قطعه قطعه کرده و دانلود مي کند که اين عمل باعث بهبود سرعت دانلود و دريافت File خواهد شد از ويژگي هاي اين نرم افزار مي توان به ظاهري ساده، پشتيباني از اکثر مرورگرهاي محبوب، نصب آسان، قابليت ادامه يافتن دانلود بعد از قطع اتصال از اينترنت، زمانبدني دانلود ها و ... اشاره کرد.

ديگر قابليت ها :

- پشتيباني از p-r-o-x-y server ها
- قابليت دانلود از protocol هاي Ftp، [Only registered and activated users can see links]، Http و ...
- سرعت بالا در دريافت File ها
- چک کردن خودکار File ها پس از اتمام دانلود براي پيدا کردن Virus
- دسته بندي File هاي دانلود شده.
- پشتيباني از اکثر زبان ها از جمله زبان پارسی
- سازگار با ويستا
- آپديت سريع و آسان
- دانلود از سایتهای آپلود ویدیو مانند گوگل ویدیو و یوتیوب
- چک کردن و اجرای خودکار فرآیند نصب اگر نیاز به نصب مجدد اکستنشن "IDM CC" برای مرورگر Firefox یا مرورگرهایی که بر پایه Mozilla ساخته می شوند باشد.
- قابلیت دانلود از RapidShare ، MegaUpload و ...

برای دانلود فایلهای FLV موجود در یوتیوب یا گوگل ویدیو ، برنامه ی IDM را باز کرده و مراحل زیر را انجام داده و فرمت FLV را به لیست فایلها اضافه کنید.

به محض کلیک برروی لینک فایلهای ویدیویی ، IDM فعال شده و اجازه ی دانلود فایل بدون Resume را فراهم میکند.

IDM با جایگزین شدن به جای برنامه ی پیشفرض دانلود مروگر ، قابلیت دانلود بدون Resume از سایتهای از رپیدشیر و مگاآپلود را (بدون داشتن اکانت پرمیوم) فراهم میکند در صورتیکه دانلودمنیجرهای دیگر مثل Flashget قابلیت دانلود از رپید را ندارند و باید از برنامه ی پیشفرض مروگر برای دانلود استفاده کنید.

[Only registered and activated users can see links]دانلود Internet Download Manager 5.12 Build11 با حجم 2.8 مگابایت
forum.sarmaye.com*اگر ورژنهای قبلی این برنامه را برروی ویندوز نصب کرده اید ، برای نصب ورژن های جدید نیازی به Uninstall کردن ورژن قبل نیست. کافیست نگارش جدید را دانلود و نصب کرده و دوباره از p-a-t-c-h استفاده کنید.

AbarEnsan
May 16th, 2008, 12:50
سلام
جديدا مشكلي برام پيش آمده كه اميدوارم با كمك دوستان حل بشه.
PC بنده داراي سي پي يو AMD Atlon 3800 است .
اين اواخر دماي CPU به طور ناگهاني و با باز شدن يكي دو برنامه معمولي شديدا افزايش پيدا ميكنه و به 80 درجه سانتيگراد ميرسه و بعد يا سيستم هنگ ميكنه و يا خاموش ميشه. نميدانم تعداد دور CPU fan بايد چقدر باشد اما اين تعداد براي سيستم من بين 3200 تا 5300 دور متغير است و بيشتر در حدود 4000 دور حكت ميكند. در ضمن تعداد دور فن هنگام افزايش دما تغييري نميكند. در ضمن اين موضوع هميشگي نيست و گاهي سيستم كاملا بدون مشكل كار ميكند اما اخيرا اين مشكل حادتر شده است. دماي CPU سيستم هم هنگامي كه كار خاصي انجام نميدهم حدود 65 درجه است.

پيشاپيش لز راهنمايي شما سپاسگذارم.
هميشه سبز باشيد.

hamidrezamf
May 19th, 2008, 19:41
سلام دوستان
چطور میتونیم جدول بندی اکسل رو از چپ به راست منتقل کنیم؟ یعنی هم شماره ها سمت راست قرار بگیرن هم A,B,C,... از راست چیده بشن؟
اگر امکانش نیست توی چه محیط دیگه ای میشه همچین جدول بندی ای داشت؟
موفق باشید...

szh.1367
May 19th, 2008, 20:59
سلام دوستان
چطور میتونیم جدول بندی اکسل رو از چپ به راست منتقل کنیم؟ یعنی هم شماره ها سمت راست قرار بگیرن هم A,B,C,... از راست چیده بشن؟
موفق باشید...

دوست عزیز فکر نمی کنم تو اکسل چنین کاری بتوانید انجام دهید

شما می توانید از ورد (word) استفاده کنید اما برتری که اکسل نسبت به ورد داره اینکه می توان در اکسل فرمول بنویسید ولی در ورد نمی توان این کار را انجام داد ( تا اونجایی که من اطلاع دارم )

اگر توی ورد هم مشکل دارید بفرمایید من درخدمتم

saba1515
May 19th, 2008, 21:07
سلام دوستان
موفق باشید...

با سلام
برروی گزینه sheet right-to-left که به شکل یک فلش Play برعکس می باشد کلیک کنید.
موفق باشید

hamidrezamf
May 19th, 2008, 21:13
با سلام
موفق باشید

saba جان
ممنون...درست شد...
szh از شما هم تشکر میکنم...
شاد باشید..

szh.1367
May 19th, 2008, 21:18
با سلام
موفق باشید

دوست عزیز لطف کنید و با عکس نشان دهید تا ما هم یاد بگیریم

hamidrezamf
May 19th, 2008, 21:35

با سلام
عکس لازم نیست..مشخصه...
رو نوار بالا از گزینه Bold هفت تا گزینه که بشمرید به سمت راست میبینیدش...
موفق باشید...

saba1515
May 19th, 2008, 21:42

خدمت شما

Extacy
May 19th, 2008, 23:55
سلام
اين اواخر دماي CPU به طور ناگهاني و با باز شدن يكي دو برنامه معمولي شديدا افزايش پيدا ميكنه و به 80 درجه سانتيگراد ميرسه و بعد يا سيستم هنگ ميكنه و يا خاموش ميشه. نميدانم تعداد دور CPU fan بايد چقدر باشد اما اين تعداد براي سيستم من بين 3200 تا 5300 دور متغير است و بيشتر در حدود 4000 دور حكت ميكند. در ضمن تعداد دور فن هنگام افزايش دما تغييري نميكند. در ضمن اين موضوع هميشگي نيست و گاهي سيستم كاملا بدون مشكل كار ميكند اما اخيرا اين مشكل حادتر شده است. دماي CPU سيستم هم هنگامي كه كار خاصي انجام نميدهم حدود 65 درجه است.

هميشه سبز باشيد.

با سلام

اگه هنوز مشکلتون حل نشده به نظر من چون پردازنده های از نوع AMD دارای قدرت پردازش بیشتری هستند برای همین بیشتر داغ میکنن و معمولا زود به زود باید فن را تعویض کنید چون سرعتش کم میشه (البته بستگی به محلی که کیس شما هم قرار داره دارد که گرد و خاک وجود داره یا نه ) . اگه با تعویض فن مشکلتون حل نشد میتونه از پاور هم باشه که آمپر کشی داشته باشه .

موفق باشید.

xeroF
May 20th, 2008, 06:30
پردازنده های از نوع AMD دارای قدرت پردازش بیشتری هستند برای همین بیشتر داغ میکنن و معمولا زود به زود باید فن را تعویض کنید چون سرعتش کم میشه
به به! آقا مهدی . چه عجب شما رو زیارت کردیم
مهدی جان!
پردازنده های AMD همونطور که گفتید حرارت بیشتری تولید می کنند اما نه به خاطر قدرت بیشترشون بلکه عمدتا به خاطر مصرف برق بیشتری که دارند.
اصولا پردازنده قویتر یک عبارت نامفهوم هست. قویتر نسبت به چی؟ اگر دو پردازنده همکلاس (قدرت- سرعت - تعداد هسته و...) AMD و Intel رو با هم مقایسه کنیم می بینیم که AMD حرارت بیشتری تولید می کنه.
از طرف دیگه قطعات رو باید تعمیر و نگهداری کرد و گرنه اگر قرار باشه زود به زود قطعه رو عوض کنیم که هر سال باید پول چند تا کامپیوتر بدیم.

xeroF
May 20th, 2008, 06:38
جناب ابرانسان
با سلام
اولا : عرض پوزش به خاطر تاخیر. دلیلش را خواهم گفت.
ثانیا : چنانچه قبلا هم عرض کردم کامپیوتر شما مشکل جدی حرارتی دارد. در صورتیکه به هر دلیل هنوز آن را حل نکرده اید توصیه می کنم سیستم را به یک متخصص نشان بدهید. مطمئنا این کار از ضررهای بعدی جلوگیری خواهد کرد. حرارت 80 درجه سانتیگراد برای سی پی یو یک جهنم واقعی است و باید خوشحال باشید که تا به حال سالم باقی مانده ضمن اینکه نوشتید در حالیکه سیستم کار بخصوصی انجام نمیدهد حرارت 65 درجه است. این هم به واقع عجیب است.
من پس از پرس و جو از دوستان بالاخره دیروز یک کامپیوتر که سی پی یو آنAMD Atlon 3800 بود پیدا کردم . نتیجه تست حرارتی و مقایسه آن با کامپیوتر شما:
در شرایط معمولی و بدون فشار , حرارت سی پی یو بین 35 تا 40 درجه و زیر بار پردازشی سنگین حرارت حدود 55 درجه. حالا اینها را با کامپیوتر خودتان مقایسه کنید. سیستم شما همواره بین 20 تا 30 درجه از حد معمول گرمتر یا به عبارت بهتر داغتر است. این موضوع که تغییر دور فن تابع قاعده بخصوصی نیست و باری به هر جهت کم و زیاد می شود هم دلیل دیگری بر وجود مشکل است. تکنولوژی فن هوشمند که در مادربردهای جدید تعبیه شده به همین منظور هست که متناسب با حرارت سی پی یو دور فن تنظیم شود در حالیکه در کامپیوتر شما این قابلیت به درستی عمل نمی کند.
سیستم شما نهایتا باید توسط یک متخصص بازدید شود اما فعلا برای خالی نبودن عریضه:
1- کنترل کنید که فن به شکل صحیح روی سی پی یو نصب شده باشد. بخصوص دقت کنید که رادیاتور به طور کامل به سی پی یو چسبیده و بین رادیاتور و سی پی یو حتی به قدر یک مو فاصله نباشد. اگر چسب سیلیکون در اختیار دارید یک بار رادیاتور را باز و سطح اتصال آن با سی پی یو را کاملا تمیز کنید و با آغشته کردن به چسب سیلیکون مجددا آن را نصب کنید. دقت کنید که اهرم نگهدارنده رادیاتور به درستی بسته شود و به یک طرف رادیاتور فشار بیشتر وارد نکند که باعث کج نصب شدن رادیاتور شود.
2- اگر کاتالوگ مادربرد را در اختیار دارید سیم اتصال فن به سوکت مربوطه روی مادربرد را کنترل کنید که در محل صحیح و به شکل صحیح متصل شده باشد.
3- در Bios سیستم تنظیمات را روی پیش فرض قرار دهید.
متاسفانه بیش از این سه مورد چیزی به نظر من نمیرسه. مطالبی که در پست چند هفته پیش نوشته بودم همچنان به قوت خود باقی هستند.
اگر با این تدابیر مشکل حل نشد دستگاه را به یک متخصص نشان بدهید. اگر هنوز تحت گارانتی است فروشنده موظف است مشکل را بررسی و برطرف کند و اگر گارانتی آن تمام شده هم باز متعهد به پشتیبانی است فقط هزینه ای بابت آن دریافت می کند که مطمئنا ارزشش را دارد. چون با توصیفاتی که کردید می توان حتی به مادربرد هم مشکوک بود. اگر برای سی پی یو و مادربرد مشکلی پیش بیاید هزینه آن قابل توجه خواهد بود که امیدواریم اینطور نباشد.
سیستم شما در معرض خطر جدی است. اگر مال من بود تا زمانی که مشکل به طور کامل حل نشود حتی آن را روشن نمی کردم.

Kambiz_T.A
May 20th, 2008, 11:22
سلام

هميشه سبز باشيد.

با عرض سلام

احتمالا cpu شما نيم سوز شده ولي تا كامپيوتر را از نزديك نبينيم وتستهاي لازم را انجام ندهيم نميتوان نظر قطعي داد پس حتما به يك متخصص مراجعه كنيد

موفق و پيروز باشيد

Chichest
May 20th, 2008, 12:07
سلام

هميشه سبز باشيد.

یکم خمیر سیلیکون رو cpu بزن ! ;)

pakan.p
May 20th, 2008, 14:46
از دوستان متخصص سخت افزار چند تا سوال داشتم :
از بین cpu های چدید اینتل کدومشون رو پیشنهاد میکنند.
core 2 dua
core 2 quad
quad core xeon
core 2 extreme quad
ممنون میشم رنچ قیمتی و تفاوتهاشون رو هم لطف کنید
مادر بورد های گیگا رو پیشنهاد میکنید یا asus یا ..؟
حداقل وات پاوری که برای این نوع سیستم پیشنهاد میکنید ؟ با چه برندی؟

رامين مقدس
May 20th, 2008, 16:08
سلام
از دوستان كسي با نرم افزار DSL SPEED آشنايي داره؟
موفق باشيد...

Kambiz_T.A
May 20th, 2008, 16:51
سلام
از دوستان كسي با نرم افزار DSL SPEED آشنايي داره؟
موفق باشيد...

اگر از كاربران قديمي اينترنت و مشتري مدوام كارتهاي اينترنت و اتصال به روش ديال آپ باشيد . حتما روش هاي مختلفي را ديده ايد كه با بهينه كردن تنظيمات مختلف ويندوز سعي بر بالا بردن سرعت اتصال شما مي باشند . نرم افزار DSL Speed نيز با كمي تفاوت چنين كاري را براي شما انجام مي دهد . تفاوت اين نرم افزار در اين است كه براي افزايش سرعت اينترنت هاي پر سرعت و يا اتصالاتي از نوع SDSL , IDSL , G.lite , ADSL و ... به كار مي رود . اگر شما از كاربران اينترنت ADSL هستيد و از سرعت خود راضي نيستيد . و يا مي خواهيد سرعت بيشتري را بدون پرداخت هزينه بيشتر در اختيار داشته باشيد. مي توانيد از نرم افزار DSL Speed 4.4 استفاده كنيد.

قابلیت های كلیدی نرم افزار DSL Speed 4.4:
- بالا بردن و بهینه کردن سرعت ADSL شما به طرز باور نکردنی بصورت آنلاین
- بهينه سازي سرعت اينترنت با منطقه جغرافيايي شما
- بارگذاری صفحات اینترنت با سرعت بالا
- بالا بردن سرعت اينترنت با يك كليك
- محيطي ساده و كاربر پسند
- نصب آسان و سريع
- و ...

موفق و پيروز باشيد

Extacy
May 20th, 2008, 17:06
- نصب آسان و سريع
- و ...

با سلام

اگه لینک دانلود هم لطف کنید خوب میشه .

با تشکر

Kambiz_T.A
May 20th, 2008, 17:17

pass word:[Only registered and activated users can see links]

pakan.p
May 20th, 2008, 18:00
اگر از كاربران قديمي اينترنت و مشتري مدوام كارتهاي اينترنت و اتصال به روش ديال آپ باشيد . حتما روش هاي مختلفي را ديده ايد كه با بهينه كردن تنظيمات مختلف ويندوز سعي بر بالا بردن سرعت اتصال شما مي باشند . نرم افزار DSL Speed نيز با كمي تفاوت چنين كاري را براي شما انجام مي دهد . تفاوت اين نرم افزار در اين است كه براي افزايش سرعت اينترنت هاي پر سرعت و يا اتصالاتي از نوع SDSL , IDSL , G.lite , ADSL و ... به كار مي رود . اگر شما از كاربران اينترنت ADSL هستيد و از سرعت خود راضي نيستيد . و يا مي خواهيد سرعت بيشتري را بدون پرداخت هزينه بيشتر در اختيار داشته باشيد. مي توانيد از نرم افزار DSL Speed 4.4 استفاده كنيد.

- نصب آسان و سريع
- و ...

موفق و پيروز باشيد
.................................

آیا نیاز به تنظیمات خاصی داره؟

pakan.p
May 20th, 2008, 18:52
core 2 dua
core 2 quad
quad core xeon
core 2 extreme quad
.....................
دوستان منتظر جواب هستم

xeroF
May 20th, 2008, 19:21
core 2 dua
core 2 quad
quad core xeon
core 2 extreme quad

ماردبرد :
اول ASUS
دوم MSI
سوم ؟
البته موارد بالا نظر شخصیه. من اگر بخواهم 5 تا مادربرد بخرم سه تا asus می خرم دو تا msi. تعریف abit رو هم زیاد شنیدم ولی هنوز تستش نکردم
جواب بقیه سوالات رو هم به زودی عرض می کنم ولی بهتر بود شما هم حدود قیمتی مد نظرتون رو می گفتید از core 2 dua تا core 2 extreme quad از زمین تا آسمون تفاوت قیمت و کیفیته

در انتخاب مادربرد علاوه بر برند و شاید بیش از آن باید به چیپست اهمیت بدهید

رامين مقدس
May 21st, 2008, 00:21

- نصب آسان و سريع
- و ...

موفق و پيروز باشيد

كامبيز جان ممنونم ازتون
اگر اطلاعاتي از روش كار با اين نرم افزار رو هم بگيد خيلي لطف ميكنيد:banana:
آيا فقط نصب كردن كافيست؟يا بايد تنظيماتي رو هم انجام بديم؟
موفق باشيد...

xeroF
May 21st, 2008, 12:16
جناب pakan.p
سوالتون رو به موقع پرسیدید. جوابش هم حاضر و آماده هست. اما به اندازه چند تا پست طولانی میشه و در هم و برهم.
اما اگر یک پاسخ کامل و توصیفی و تصویری می خواهید شماره فعلی مجله "عصر شبکه" یعنی شماره 68 رو مطالعه کنید. همین الان روی پیشخوان روزنامه فروشی هاست. تا حد زیادی بهتون دید میده . مطالعه اش کنید سوالی هم بود در خدمتیم. قیمت اکثر قطعات رو هم داره . یک فلوچارت کامل 11 مرحله ای برای خرید کامپیوتر هم ضمیمه اش هست که در سه سطح کامپیوتر ارزان قیمت- نیمه حرفه ای و حرفه ای راجع به تک تک قطعات راهنمایی کرده. عصر شبکه تمرکزش عمدتا روی سخت افزاره (قابل توجه دوستان علاقمند) این هم آدرس سایتش :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

AbarEnsan
May 21st, 2008, 17:12
سلام :)
ابتدا بايد از تمامي دوستانيكه زحمت كشيدند و به پست بنده پاسخ دادند تشكر كنم و بابت تاخير عذر خواهي مينمايم.
سيستم را پيش يكي دو نفر بردم و نشان دادم .نميدانم چه كاري انجام دادند ، وقتي هم پرسيدم جواب درست و حسابي ندادند.ولي دماي سيستم حدود 10 درجه پايين آمده است (اين تغيير دما به خمر سيليكون و اينجور چيزها بستگي ندارد فقط فهميدمBIOS را آپديت كرده اند) ، ولي هنوز هم قابل اطمينان نيست .
از قديم گفته اند دنداني را كه درد ميكند را بايد كشيد. اين سيستم هم به اندازه كافي بنده را كلافه كرده است و تصميم دارم كه آنرا بكشم:blink::blink: .
يك مينبرد asus و سي پي يو intel را جايگزين ميكنم و نفسي ميكشم.

هميشه سبز باشيد. :happy:

xeroF
May 22nd, 2008, 07:52
فقط فهميدمBIOS را آپديت كرده اند
احتمالا سیستم را (به شکل نادرست) اورکلاک کرده بودند (یا کرده بودید) که بعید می دانم کار خودتان باشد:rolleyes:

يك مينبرد asus و سي پي يو intel را جايگزين ميكنم و نفسي ميكشم.

برای ارتقاء سیستم با دقت عمل کنید و بی گدار به آب نزنید. به تناسب قیمت و کیفیت و مچ بودن قطعات هم دقت کنید
گاهی اوقات دیده میشه یک نفر برای سی پی یو و مادر برد جمعا 500 هزار تومان پول داده ولی روی کامپیوترش فقط 512 مگابایت رم نصب شده با یک کارت گرافیک متوسط به پایین. :( خب این کار پول حروم کردنه. قطعات باید با هم متناسب باشند و در نهایت یک کامپیوتر ضعیف - متوسط - قوی - حرفه ای و .. تشکیل بدهند
پیشاپیش مبارک باشه و هر چقدر اولی اذیتتون کرد این یکی بهتون حال بده و پیپ سازی کنه :rambo:
عجله هم نکنید . مطالعه ، تحقیق ، بررسی و انتخاب .

forexsrd
May 22nd, 2008, 16:53
سلام
چطوري ميشه دماي CPU و دور فن اونو بطور مستمر مشاهده كرد.

xeroF
May 22nd, 2008, 17:35
سلام
به دو روش:
1- از داخل Bios . در این حالت استمرار به معنای مورد نظر شما وجود نداره. چون خارج از محیط ویندوز هستید.
2- با استفاده از نرم افزارهایی که سیستم را رصد می کنند. این نرم افزارها را سازندگان مادربرد تولید و همراه سی دی درایورها ارائه می کنند.
بعضا نرم افزارهای متفرقه هم ممکن است پیدا شود که عملکردشان چندان قابل اعتماد نیست.

Kambiz_T.A
May 22nd, 2008, 18:00
با سلام

اگر سیستم شما مجهز به سی پی یو های ای ام دی (AMD) باشد با نصب برنامه AMD Power Monitor می توانید الگوی مصرف برق را به تناسب کار خود انتخاب کنید و در واقع با، تعیین میزان ولتاژ، می توانید از سیستمی بهینه در هنگام کار با برنامه های سنگین، استفاده کنید.
یکی از نتایج استفاده از این برنامه این است که شما به راحتی می توانید میزان سرعت فن دستگاه خود را نیز متناسب با میزان ولتاژ پایین و یا بالا تنظیم کرده و در نتیجه صدای سیستم، که ممکن است از صدای فن ناشی شود را کاهش دهید. این برنامه به خصوص برای لپ تاپهای مجهز به این CPU بسیار مناسب است. این نرم افزار را می توانید بر روی انواع CPU های AMD مانند Athlon 64 و Athlon FX و Athlon X2 و Turion X2 و Phenom و Sempron و … مورد استفاده قرار دهید.

از ویژگی های این برنامه:

- تعیین دلخواه میزان ولتاژ و برق مصرفی برای سیستم
- قابل نصب در سیستم عامل های اکس پی (XP) و ویستا (vista).
- پایین نگه داشتن دور فن و در نتیجه کنترل میزان صدای سیستم.
- دادن اطلاعات کامل از سی پی یو .
- رایگان.
- و …

پسورد فایل : [Only registered and activated users can see links]

Kambiz_T.A
May 22nd, 2008, 18:13
سلام

با سلام

خدمت شما

یك دستیار خوب و حرفه ای است كه در امر آنالیز، عیب یابی و گزارش گیری از وضعیت سخت افزار كامپیوتر به شما كمك می كند. این برنامه اطلاعات کامل و دقیقی در مورد نرم افزار و سخت افزار سیستمتان در اختیارتان می گذارد. به گونه ای که می توان ادعا كرد، اطلاعات این برنامه از نظر صحت و دقت، در هیچ كاتالوگی موجود نمی باشد! شما به كمك این نرم افزار می توانید سیستم خودتان را آنالیز كنید. به عنوان مثال كارایی CPU خودتان رو بسنجید و کارایی آن را با دیگر CPU های موجود در بازار مقایسه کنید. اگر به تازگی كامپیوتر خریده اید و با قطعات سخت افزاری سیستم خود آشنا نیستید و یا می خواهید مطمئن شوید آیا همان قطعاتی که در فاکتور درج شده، را تحویل گرفته اید و از طرفی هم به دلیل گارانتی بودن سیستم حق ندارید كه درب كیس را باز كنید، این برنامه کمک شایانی به شما می کند و شما خواهید توانست از تمامی جزییات مربوط به سیستم خودتان مطلع شوید! SiSoftware Sandra XII همچنین امكان تست كردن و بررسی سلامت اكثر قطعات سخت افزاری را می دهد و به راحتی می توانید با این ابزار، قطعات نیمه خراب و خراب را شناسایی كنید.

قابلیت ها و ماژول های نرم افزار SiSoftware Sandra XII SP2 2008 4.14.20:
- اطلاعات مختصر از سخت افزار و نرم افزار سیستم در یك نگاه
- اطلاعات كامل در مورد Mainboard/Chipset/System Monitors
- اطلاعات كامل در مورد CPU/BIOS
- اطلاعات كامل در مورد APM & ACPI (Advanced Power Management)
- اطلاعات كامل در مورد PCI (e), AGP, CardBus, PCMCIA bus and devices
- اطلاعات كامل در مورد بعد ویدئویی سیستم (monitor, card, video bios, caps و ...)
- اطلاعات كامل در مورد OpenGL
- اطلاعات كامل در مورد DirectX (DirectDraw, Direct3D, DirectSound (3D), DirectMusic, DirectPlay, DirectInput)
- اطلاعات كامل در مورد كیبورد و موس و Joystick
- اطلاعات كامل در مورد Sound Card (wave, midi, aux, mix)
- اطلاعات كامل در مورد MCI Devices (mpeg, avi, seq, vcr, video-disc, wave)
- اطلاعات كامل در مورد پرینترها
- اطلاعات كامل در مورد ویندوز و حافظه ی ویندوز
- اطلاعات كامل در مورد Font ها (Raster, Vector, TrueType, OpenType)
- اطلاعات كامل در مورد مودم Modem/ISDN
- اطلاعات كامل در مورد شبكه (Network Information, IP Network Information)
- اطلاعات كامل در مورد WinSock و امنیت سیستم در اینترنت
- اطلاعات كامل در مورد درایو ها (Removable Hard Disks, CD-ROM/DVD, RamDrives و ...)
- اطلاعات كامل در مورد پورت ها (Serial/Parallel)
- اطلاعات كامل در مورد اتصال های از راه دور (Dial-Up, Internet)
- اطلاعات كامل در مورد OLE objects/servers
- اطلاعات كامل در مورد پروسه های در حال اجرا Tasks & Threads
- اطلاعات كامل در مورد ماژول ها, DLL, DRV
- اطلاعات كامل در مورد SYS , SCSI , ATA/ATAPI , Data Sources , CMOS/RTC
- اطلاعات كامل در مورد Smart Card & SIM Card
- بررسی CPU , CD-ROM/DVD , Removable Storage/Flash , Memory Bandwidth
- بررسی پهنای باند Cache & Memory و Network/LAN
- بررسی اتصال به اینترنت
- تنظیمات سخت افزاری مرتبط با رجیستری
- افزایش قدرت و كارایی سیستم
- ارائه گزارشات در مورد سیستم
- نمایش نرم افزار های نصب شده و اطلاعات ثبت شده ی سیستم
- نمایش وضعیت محیطی سیستم مانند درجه ی حرارت، ولتاژ، وضعیت فن ها، قدرت CPU و مقاوت های سیستم خنك كننده و ...
- به علاوه ی بسیاری ویژگی های مفید دیگر ...

[Only registered and activated users can see links] 0Pro%20Home.exe

موفق و پيروز باشيد

Kambiz_T.A
May 22nd, 2008, 20:47
با سلام
Ultimate Defragبه دلیل قدرت انعطاف پذیری جایگذاری فایل، قدرتمندترین Defrag کننده (یکپارچه کننده حافظه) در دنیا است. این نرم افزار هارد دیسک شما را از حالت پراکندگی درمی آورد و تکه های حافظه را به هم پیوند می دهد و به صورت استراتژیک فایل ها را درست در مکان ویژه در سطح فایل بر روی هارد دیسک شما قرار می دهد. با استفاده از ویژگی Defragger و بهینه سازی جایگذاری فایل، امکان Defrag کردن و بهینه سازی هارد دیسکتان و هر آنچه که بخواهید را فراهم می کند. Ultimate Defrag یک Defrag کننده تمام عیار و بهینه ساز جایگذاری فایل است. Defrag کردن به شما کمک می کند تا کارایی هارد دیسک شما بازیابی شود. از سوی دیگر، بهینه ساز جایگذاری فایل بنا به گفته سازنده اش،کارایی دسترسی به هارد دیسک را با مینگین بالاتر از 300% بالا می برد. با این نرم افزار ، آن دسته از فایل هایی که می خواهید کارا باشند را در ناحیه از هارد دیسک که اجرای آن سریعتر است(شیارهای خارجی) قرار می دهد. با Ultimate Defrag می توانید فایل ها، برنامه ها یا بازی هایی که می خواهید دارای بهترین کارایی باشند را مشخص کنید. تابع Archive تمام فایل های بلااستفاده شما را در ناحیه ای از هارد دیسکتان که با اجرای آهسته تری است قرار می دهد.
اگر بازی ها، شبیه سازی ها و یا برنامه های کاربردی پیچیده ای را اجرا می کنید، Ultimate Defrag فایل های مرتبط با این برنامه ها را در مکانی در هارد دیسک با بهترین کارایی ممکن قرار می دهد.
اکنون ببینید که برنامه هایتان سریعتر اجرا می شوند! بازی هایتان بهترین اجرایی را دارند که تا به حال نداشته اند! ویندوز و سیستم عاملی با کارایی جدید را تجربه کنید، مثل اینکه یک کامپیوتر جدید خریداری کرده اید.

مشخصه های Ultimate Defrag
• رسیدن به کارایی بهینه دسترسی به فایل هارد دیسک، به شما یک کامپیوتر پاسخگوتر میدهد.
• استراتژی جایگذاری فایل، کنترل کامل فایلها و برنامه هایی که می خواهید کارایی شان افزایش یابد را در اختیارتان قرار می دهد.
• داده های بلااستفاده (مانند فایل های ZIP و فایل های ویندوزی بلااستفاده) را در دور دست قرار می دهد.
• برای بهترین کارایی، دایرکتوری ها را در مکانی بهینه قرار می دهد.
• با حداقل 1% فضای خالی، Defrag را انجام می دهد.
• از Defrag های کامل و سریع 3 تا 5 دقیقه ای لذت ببرید.
• از میان چهار روش قدرتمند Defrag با 33 ترکیب انتخابی Defrag انتخاب کنید.
• تمام درایوها را کاملاً اجرایی سازید، همانند اینکه تقریباٌ به تازگی فرمت شده اند.
• دیگر نیازی به بررسی پارتیشن بندی ندارید. Ultimate Defrag همانند پارتیشن بندی در لحظه عمل می کند.
• اولین شبیه ساز دیسک کامل در هر Defrag کننده ای است.
• برای همیشه با فرسودگی هارد دیسک خداحافظی کنید.
• بر اساس قوانین درست علمی و طبیعی است.
• بیشتر از یک Defrag کننده است. بهینه ساز مان یاب فایل نیز می باشد.
• فایل هایتان را Defrag می کند. Ultimate Defrag سیستم فایل شما را نیز Defrag می کند.
• هیچ جعبه سیاهی در این مورد وجود ندارد. شما کنترل کامل بر فایل هایتان را دارید.
• با زمانبندی قابل اتعطاف هنگامی که دور از کامپیوترتان هستید، آن را Defrag کنید.
• همه این امکانات به طور باور نکردنی در یک برنامه قدرتمند با حجم آن کمتر از 1Mb جمع شده است.

تغییرات Ultimate Defrag
- بهبودها
• برنامه ریزی و کدگذاری مجدد فایل های حذف شده.
• واسط کاربری گرافیکی شفارشی شده جدید.
• موتور Defrag پر شتاب و هوشمندتر شده است. با تکنیک های جایگذاری فایل و Defrag جدید باعث جایگذاری سریع فایل و جابجایی کمتر داده می شود.
• نزدیکترین جایگذاری فضای خالی را برای فایل های پاک شده قرار می دهد.
• پاک کننده فضای انحصاری
• کمترین جابجایی فایل
• جایگذاری بهتر فایل ها برای فضای آزاد
• جایگذاری بسیار سریع فایل، فاصله های کم به بخاطر Defrag سریعتر رها می کند.
• جایگذاری بسیار سریع و مستحکم فایل برای کارایی بالای فایل ها و فایل های Archive حاصل در زمانهای Defrag سریعتر برای HP و فایل های Archive اضافه شده است.
• مکان گذاری بسیار سریع فایل برای استحکام روش Defrag افزوده شده است.
• انتخاب های فایل بیشتری افزوده شده است.
• انتخاب فایل به صورت Wildcard
• توانایی انتخاب HP و آرشیو بر مبنای داده مطلق، درصد داده و روزها از زمان استفاده تا کنون
• قابلیت یکی کردن و مرتب کردن HP و فایل Archive
• انتخاب های بیشتر فایل که بالای 200 انتخاب فایل/انتخاب Defrag برای جایگذاری دارد.
• اطلاعات بیشتری به واسط GUI اضافه می کند.
• شاخص پیشرفت فایل را همانگونه که داده جابجا می شود، به هنگام رسانی می کند.
• گروه های HP و Archive را به رنگ خودشان مجزا می کند که کاربر قابلیت دیدن فایل های Archive، HP یا مناطق نرمال را دارد.
• به طور کابردی روش Defrag اتوماتیک کاربر را قادر می سازد تا کمترین فایل های مورد استفاده به شیارهای درونی یا درون داده های معین قرار دهد.
• انتخاب زمان راه اندازی Defrag حذف شده تا امکان زمان راه اندازی بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر Defrag فراهم شود. که این امکان برای 72 مالک تا آخر ژانویه 2008 به صورت رایگان شارژ شده است. زمان راه اندازی روش Defrag نسخه جاری ناقص و بسیار بیهوده بود.
زمان راه اندازی روش Defrag آینده ویژگی های زیر را خواهد داشت:
• MFT را در جای بهینه به عنوان توزیع مرکز داده Defrag می کند و به طور خاص جایگذاری می کند.
• فایل صفحه بندی را در جای بهینه به عنوان توزیع مرکز داده Defrag می کند و به طور خاص جایگذاری می کند.
• مکان تمام متافایل های NTFS را Defragو بهینه می کند.
• برای حذف MFT ضعیف، MFT را شاخص گذاری مجدد، بسته بندی و بهینه می کند.
• بقیه موارد هنوز به طور کاربردی منتشر نشده است.

موفق وپيروز باشيد

Kambiz_T.A
May 22nd, 2008, 20:48
با سلام
Ultimate Defragبه دلیل قدرت انعطاف پذیری جایگذاری فایل، قدرتمندترین Defrag کننده (یکپارچه کننده حافظه) در دنیا است. این نرم افزار هارد دیسک شما را از حالت پراکندگی درمی آورد و تکه های حافظه را به هم پیوند می دهد و به صورت استراتژیک فایل ها را درست در مکان ویژه در سطح فایل بر روی هارد دیسک شما قرار می دهد. با استفاده از ویژگی Defragger و بهینه سازی جایگذاری فایل، امکان Defrag کردن و بهینه سازی هارد دیسکتان و هر آنچه که بخواهید را فراهم می کند. Ultimate Defrag یک Defrag کننده تمام عیار و بهینه ساز جایگذاری فایل است. Defrag کردن به شما کمک می کند تا کارایی هارد دیسک شما بازیابی شود. از سوی دیگر، بهینه ساز جایگذاری فایل بنا به گفته سازنده اش،کارایی دسترسی به هارد دیسک را با مینگین بالاتر از 300% بالا می برد. با این نرم افزار ، آن دسته از فایل هایی که می خواهید کارا باشند را در ناحیه از هارد دیسک که اجرای آن سریعتر است(شیارهای خارجی) قرار می دهد. با Ultimate Defrag می توانید فایل ها، برنامه ها یا بازی هایی که می خواهید دارای بهترین کارایی باشند را مشخص کنید. تابع Archive تمام فایل های بلااستفاده شما را در ناحیه ای از هارد دیسکتان که با اجرای آهسته تری است قرار می دهد.
اگر بازی ها، شبیه سازی ها و یا برنامه های کاربردی پیچیده ای را اجرا می کنید، Ultimate Defrag فایل های مرتبط با این برنامه ها را در مکانی در هارد دیسک با بهترین کارایی ممکن قرار می دهد.
اکنون ببینید که برنامه هایتان سریعتر اجرا می شوند! بازی هایتان بهترین اجرایی را دارند که تا به حال نداشته اند! ویندوز و سیستم عاملی با کارایی جدید را تجربه کنید، مثل اینکه یک کامپیوتر جدید خریداری کرده اید.

مشخصه های Ultimate Defrag
• رسیدن به کارایی بهینه دسترسی به فایل هارد دیسک، به شما یک کامپیوتر پاسخگوتر میدهد.
• استراتژی جایگذاری فایل، کنترل کامل فایلها و برنامه هایی که می خواهید کارایی شان افزایش یابد را در اختیارتان قرار می دهد.
• داده های بلااستفاده (مانند فایل های ZIP و فایل های ویندوزی بلااستفاده) را در دور دست قرار می دهد.
• برای بهترین کارایی، دایرکتوری ها را در مکانی بهینه قرار می دهد.
• با حداقل 1% فضای خالی، Defrag را انجام می دهد.
• از Defrag های کامل و سریع 3 تا 5 دقیقه ای لذت ببرید.
• از میان چهار روش قدرتمند Defrag با 33 ترکیب انتخابی Defrag انتخاب کنید.
• تمام درایوها را کاملاً اجرایی سازید، همانند اینکه تقریباٌ به تازگی فرمت شده اند.
• دیگر نیازی به بررسی پارتیشن بندی ندارید. Ultimate Defrag همانند پارتیشن بندی در لحظه عمل می کند.
• اولین شبیه ساز دیسک کامل در هر Defrag کننده ای است.
• برای همیشه با فرسودگی هارد دیسک خداحافظی کنید.
• بر اساس قوانین درست علمی و طبیعی است.
• بیشتر از یک Defrag کننده است. بهینه ساز مان یاب فایل نیز می باشد.
• فایل هایتان را Defrag می کند. Ultimate Defrag سیستم فایل شما را نیز Defrag می کند.
• هیچ جعبه سیاهی در این مورد وجود ندارد. شما کنترل کامل بر فایل هایتان را دارید.
• با زمانبندی قابل اتعطاف هنگامی که دور از کامپیوترتان هستید، آن را Defrag کنید.
• همه این امکانات به طور باور نکردنی در یک برنامه قدرتمند با حجم آن کمتر از 1Mb جمع شده است.

تغییرات Ultimate Defrag
- بهبودها
• برنامه ریزی و کدگذاری مجدد فایل های حذف شده.
• واسط کاربری گرافیکی شفارشی شده جدید.
• موتور Defrag پر شتاب و هوشمندتر شده است. با تکنیک های جایگذاری فایل و Defrag جدید باعث جایگذاری سریع فایل و جابجایی کمتر داده می شود.
• نزدیکترین جایگذاری فضای خالی را برای فایل های پاک شده قرار می دهد.
• پاک کننده فضای انحصاری
• کمترین جابجایی فایل
• جایگذاری بهتر فایل ها برای فضای آزاد
• جایگذاری بسیار سریع فایل، فاصله های کم به بخاطر Defrag سریعتر رها می کند.
• جایگذاری بسیار سریع و مستحکم فایل برای کارایی بالای فایل ها و فایل های Archive حاصل در زمانهای Defrag سریعتر برای HP و فایل های Archive اضافه شده است.
• مکان گذاری بسیار سریع فایل برای استحکام روش Defrag افزوده شده است.
• انتخاب های فایل بیشتری افزوده شده است.
• انتخاب فایل به صورت Wildcard
• توانایی انتخاب HP و آرشیو بر مبنای داده مطلق، درصد داده و روزها از زمان استفاده تا کنون
• قابلیت یکی کردن و مرتب کردن HP و فایل Archive
• انتخاب های بیشتر فایل که بالای 200 انتخاب فایل/انتخاب Defrag برای جایگذاری دارد.
• اطلاعات بیشتری به واسط GUI اضافه می کند.
• شاخص پیشرفت فایل را همانگونه که داده جابجا می شود، به هنگام رسانی می کند.
• گروه های HP و Archive را به رنگ خودشان مجزا می کند که کاربر قابلیت دیدن فایل های Archive، HP یا مناطق نرمال را دارد.
• به طور کابردی روش Defrag اتوماتیک کاربر را قادر می سازد تا کمترین فایل های مورد استفاده به شیارهای درونی یا درون داده های معین قرار دهد.
• انتخاب زمان راه اندازی Defrag حذف شده تا امکان زمان راه اندازی بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر Defrag فراهم شود. که این امکان برای 72 مالک تا آخر ژانویه 2008 به صورت رایگان شارژ شده است. زمان راه اندازی روش Defrag نسخه جاری ناقص و بسیار بیهوده بود.
زمان راه اندازی روش Defrag آینده ویژگی های زیر را خواهد داشت:
• MFT را در جای بهینه به عنوان توزیع مرکز داده Defrag می کند و به طور خاص جایگذاری می کند.
• فایل صفحه بندی را در جای بهینه به عنوان توزیع مرکز داده Defrag می کند و به طور خاص جایگذاری می کند.
• مکان تمام متافایل های NTFS را Defragو بهینه می کند.
• برای حذف MFT ضعیف، MFT را شاخص گذاری مجدد، بسته بندی و بهینه می کند.
• بقیه موارد هنوز به طور کاربردی منتشر نشده است.

موفق وپيروز باشيد

Kambiz_T.A
May 25th, 2008, 00:09
با سلام
آن دسته از عزیزانی که قادر به خریداری اکانت های Rapidshare نیستند، همیشه در صدد این هستن که به نوعی و با شیوه های مختلف دانلود های Rapid را به صورت Free انجام بدن ولی بارها شده که موفق نبوده اند.

می شود گفت بهترین و راحت ترین کار اینکه اکانت Rapid را خریداری نمایید. ولی در این بین هم همیشه راهی هست.
نرم افزاری که برای معرفی انتخاب نمودیم به عزیزانی که به صورت Free و با آن محدودیت هایی که Rapid برای این دسته از کاربران اعمال کرده از سر راه برداشته و به راحتی فایل مورد نظر را دریافت کنند.

تنها کار این نرم افزار مستقیم کردن لینک های دانلود Rapid هست که شما به صورت کاملا راحت لینک ها را داخل این Download Manager با قابلیت Resume میتوانید استفاده کنید.
برتری این نرم افزار در پشتیبانی Resume لینک های دانلود هست.

چندین قابلیت از این نرم افزار :
شتاب دادن به سرعت دانلود 500% به بالا در بعضی مواقع
مدیریت کامل تمامی دانلود ها در یک صفحه مرکزی
استفاده از Mirror های مختلف برای بهتر و سریعتر پیدا کردن موقعیت لینک دانلود
توقف لحظه ای و شروع مجدد دانلود در هر زمان
قابلیت ادامه دانلود فایل هایی که با قطع شدن اینترنت متوقف شدن
پیش نمایش فایل های موزیک و فیلم قبل و هنگام دانلود
پشتیبانی کامل از فایل های BitTorrent
محیط ساده و کاملا گرافیکی و کار کردن آسان
ذخیره کردن سریع فایل مورد نظر در پوشه های مورد نظرتون
توضیحات کامل از فایل مورد نظر: حجم، نوع فایل، نام سرور و...
دریافت فایل ها به صورت نامحدود
پشتیبانی از پروتکلهای HTTP BitTorrent FTP [Only registered and activated users can see links]
و قابلیت های دیگر ...

szh.1367
May 25th, 2008, 10:51
با سلام
آن دسته از عزیزانی که قادر به خریداری اکانت های Rapidshare نیستند، همیشه در صدد این هستن که به نوعی و با شیوه های مختلف دانلود های Rapid را به صورت Free انجام بدن ولی بارها شده که موفق نبوده اند.

کامبیز جان این نرم افزار کار نمی کند

من چند وقت پیش این نرم افزار را امتحان کردم از مشکلاتی که این نرم افزار داره اینکه

1. سرعت دانلود بشدت پایین
2. فایل های بزرگ را دانلود نمی کند
3. احتمال خرابی فایل های دانلود شده بسیار زیاد است

شما اگر فایلی کمتر از 20 mb برای دانلود دارید بهتر به این سایت مراجعه کنید

ایا خود شما با این نرم افزار کار کرده اید ؟

AbarEnsan
May 25th, 2008, 15:40
سلام و عرض تشكر از جناب Kambiz_T.A بابت نرم افزار Ultimate Defrag .
نرم افزار بسيار سودمندي است . به دوستان پيشنهاد ميكنم از آن استفاده نمايند. مطمئنا پس از يك بار استفاده مشتري دائمي آن خواهيد بود.

هميشه سبز باشيد

Kambiz_T.A
May 25th, 2008, 16:06

من چند وقت پیش این نرم افزار را امتحان کردم از مشکلاتی که این نرم افزار داره اینکه

با سلام

براي من كه مشكلي ندارد و به خوبي كار ميكند

موفق و پيروز باشيد

Kambiz_T.A
May 25th, 2008, 16:45
CachemanXPیک برنامه بهبود دهنده کارایی ویندوز است.این برنامه به گونه ای طراحی شده است که سرعت و پایداری کامپیوتر شما را از طریق به حد کمال رساندن فعالیت کش ها (optimizing caches) و بهبود بخشیدن RAM به حداکثر برساند. Optimization یک کلیکی این برنامه را به برنامه ای مناسب برای کاربران نوآموز و متوسط تبدیل کرده است.اما همچنان این برنامه آنقدر توانمند و فعال است که حتی برای کاربران حرفه ای نیز کافی می باشد. CachemanXP از تنظیمات سیستم شما نسخه ی پشتیبان(Backups) تهیه می کند و بدین وسیله به شما این اطمینان را می دهد که فقط با یک کلیک همه چیز را به حالت اول برگردانید.این برنامه به Windows XP/XP64 یا Windows 2000/2003 برای فعالیت احتیاج دارد, از حداقل منابع استفاده می کند و عملا استفاده چندانی از CPU نمی کند. فایل راهنمای Cacheman XP شامل تصاویری از برنامه در حال استفاده می باشد که شما را برای استفاده از برنامه راهنمایی می کند.
بر خلاف دیگر برنامه های بهبود دهنده سیستم (Tune up Utilities),این برنامه مانند یک خدمتکار برای سیستم فعالیت میکند.از حداقل منابع استفاده می کند و ویندوز را با سخت افزار شما هماهنگ می کند.
CachemanXP از تنظیمات رایانه ی شما نسخه ی backup تهیه میکند.(پس شما در هر لحظه می توانید تنظیمات را به حالت اول برگردانید.)
قابلیت Auto-Optimize این برنامه سیستم شما را مورد آزمایش قرار خواهد داد و آن را در جهت بهترین توانایی های سیستم تغییر می دهد.(فقط با فشار دادن یک دکمه!)در تفاوت با نشخه ی 1.60 , نسخه ی جدید این برنامه توانایی تغییر دادن کش های DNS را برای بهبود بخشیدن کارایی شبکه و اینترنت دارا شده است.

این هم نمونه ای از خدمات CachemanXP برای شما:

• اکثر کاربران ویندوز پیام های به روز رسانی خودکار(Automatic Updates dialog) را می شناسند و از انها متنفرند.در حالی که شما مشغول کار یا تفریح با سیستم خود هستید ویندوز این پیام ها را برای شما نمایش می دهد.از اونجایی که شما می خواهید کارتان را ادمه بدید روی دکمه ی Restart later کلیک می کنید.اما ویندوز دست از سر شما بر نمی دارد.پیام هر 5 دقیقه یک بار نمایش داده می شود.مهم نیست شما جه کار می کنید.وضعیت حتی بدتر هم می شود و جعبه محتوی پیام بر روی همه ی برنامه های دیگر ظاهر می شود و باقی می ماند,حتی در بعضی موارد بر روی فیلمی که دارید تماشا می کنید!
• اما اگر شما از برنامه یCachemanXP برای بهبودی سیستم خود استفاده کنید,به راحتی می توانید از این پیام ها جلوگیری کنید و کامپیوتر خود را بعد از پایان کار restart کنید.
• این توانایی برنامه به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید چه وقت می خواهید سیستم خود را restart کنید اما به روز رسانی ها(updates)همچنان نصب خواهند شد.

فقط با دو کلیک در CachemanXP شما می توانید از این پیام ها برای همیشه خلاص شوید:
1. به Tweaks tab بروید.
2. و جعبه ی Don’t show Automatic Updates restart dialog را علامت بزنید.

توانایی های جدید در نشخه ی 1.60 نسبت به نسخه های قبلی:
• پشتیبانی برای پردازنده های Intel Quad-Core و AMD Phenom
• سازگاری با WindowsXP Service Pack 3
• بهبود بخشیدن کارایی شبکه و اینترنت از طریق تغییرات کوچکی در تنظیماتAuto-Optimize.DNS Cache
• تنظیمات Cache اضافی و جدید
• تعدادی فعالیت های مدیریتی(Process Management functions)جدید
• تنظیم اررهای(Errors) جزئی

موفق و پيروز باشيد

ghafari3
May 25th, 2008, 18:28

من هم ورژن قدیمی (1.04) این برنامه را تست کرده بودم و مشکلات بالا را داشت. الان همون ورژن قدیمی را دوباره تست کردم دیدم با قابلیت Resume دانلود میکنه.:blink:

ghafari3
May 25th, 2008, 21:01
من هم ورژن قدیمی (1.04) این برنامه را تست کرده بودم و مشکلات بالا را داشت. الان همون ورژن قدیمی را دوباره تست کردم دیدم با قابلیت Resume دانلود میکنه.:blink:

خوب. طبق معمول سرکاری بود. ورژن جدید را هم دانلود کردم. 10% فایل 11 مگابایتی را پیش میره و اخطار میده.;)

Kambiz_T.A
May 25th, 2008, 22:05
خوب. طبق معمول سرکاری بود. ورژن جدید را هم دانلود کردم. 10% فایل 11 مگابایتی را پیش میره و اخطار میده.;)

با سلام

به قسمت preference برويد و گزينه bit torent و بعد گزينه max peers را روي 1 قرار دهيد

امتحان كنيد احتمالا درست ميشود

موفق و پيروز باشيد

ghafari3
May 26th, 2008, 11:58
با سلام

به قسمت preference برويد و گزينه bit torent و بعد گزينه max peers را روي 1 قرار دهيد

امتحان كنيد احتمالا درست ميشود

موفق و پيروز باشيد

ممنون از راهنمایی.

بخش تورنت که فقط برای دانلود از سایتهای تورنت لازم میشه. همین تغییر را در بخش Connection انجام دادم و Max simultaneous downloads را روی 1 قرار دادم. این دفعه بیشتر جلو رفت ولی باز اخطار داد.

این برنامه برای دانلود مستقیم از رپید عالیه به شرطی که یا حجم فایل کم باشه و یا سرعت اینترنت بالا باشه و زمان دانلود زیاد نشه.
__________________________________________________ ______________________________________

برنامه ی UltimateDefrag 2008 را هم نصب کردم. عالی بود. ممنون.

Kambiz_T.A
May 26th, 2008, 14:41
با سلام

Pidginنرم افزاری رایگان و کدباز (open source) میباشد که به منظور استفاده چندین مسنجر به طور همزمان بکار می رود. این نرم افزار سرویس های AIM , Bonjour , Gadu-Gadu , Google Talk , Groupwise , ICQ IRC , MSN , QQ , SILC , SIMPLE , Sametime , XMPP , Yahoo! , Zephyr را پشتیبانی میکند.

شما میتوانید با استفاده از این نرم افزار از سرویس مسنجر ها به طور همزمان استفاده کنید طوری که میتوانید همزمان با دوستان خود در مسنجر یاهو و مسنجر گوگل یا سرویس های دیگر گفتگو کنید.

از ویژگی های این نرم افزار قابلیت انتقال فایل ، نمایش وضعیت،اخطار ها ، اعلام دریافت نامه و دیگر امکانات معمول سرویس های دیگر را پشتیبانی میکند.

شما میتوانید با خیال راحت این مسنجر را جایگزین مسنجر های معمول کنید

موفق باشيد

morad
May 27th, 2008, 00:02
با سلام
آقا سرعت کامپیوتر من خیلی پایین آمده.
لطفا برای برطرف کردن آن مرا راهنمائی بفرمائید.
ممنون

pakan.p
May 27th, 2008, 00:05
یه سوال :در مادر بوردهای مثل p5kc که 1عدد بیشتر connector ide ندارند چطور میشه هم هارد های ata133 وهم درایو cd رو به مین وصل کرد؟

Kambiz_T.A
May 27th, 2008, 00:24
یه سوال :در مادر بوردهای مثل p5kc که 1عدد بیشتر connector ide ندارند چطور میشه هم هارد های ata133 وهم درایو cd رو به مین وصل کرد؟

با سلام

شما بايد از هارد ديسكهاي sata 2 استفاده كنيد

موفق و پيروز باشيد

pakan.p
May 27th, 2008, 00:41
با سلام

شما بايد از هارد ديسكهاي sata 2 استفاده كنيد

موفق و پيروز باشيد

یعنی واقعا هیچ راهی تداره مجبور نشم هارد عوض کنم؟:cry:

Extacy
May 27th, 2008, 01:39
یعنی واقعا هیچ راهی تداره مجبور نشم هارد عوض کنم؟:cry:

چرا

تبدیل Sata 2 IDE

xeroF
May 27th, 2008, 02:53

هر کابل IDE دو Device را پشتیبانی می کند. منتها باید یکی را Master قرار دهید (به طور معمول هارد) و دومی را Slave که می تواند هارد دوم، سی دی رام یا سی دی رایتر باشد.

حتی کابل فلاپی درایو هم دو درایور را پیشتیانی می کند که به دلیل عدم نیاز ، فلاپی درایور دوم را نصب نمی کنند. در My Computer هم می بینید که بعد از درایو :A بلافاصله درایو :C قرار گرفته. درایو :B هم فلاپی درایور دوم هست که معمولا نصب نمی شود.

در عین حال چون مطالب بالا کاملا بدیهی است فکر می کنم در سوال شما نکته ای هست که من متوجه نشده ام. اگر پاسخ بالا قانع کننده نیست کمی بیشتر توضیح دهید.

تاکید می شود که شما با همان یک کابل می توانید هارد ATA و سی دی رام را با هم نصب کنید.

szh.1367
May 27th, 2008, 08:55

هر کابل IDE دو Device را پشتیبانی می کند. منتها باید یکی را Master قرار دهید (به طور معمول هارد) و دومی را Slave که می تواند هارد دوم، سی دی رام یا سی دی رایتر باشد.

حتی کابل فلاپی درایو هم دو درایور را پیشتیانی می کند که به دلیل عدم نیاز ، فلاپی درایور دوم را نصب نمی کنند. در My Computer هم می بینید که بعد از درایو :A بلافاصله درایو :C قرار گرفته. درایو :B هم فلاپی درایور دوم هست که معمولا نصب نمی شود.

در عین حال چون مطالب بالا کاملا بدیهی است فکر می کنم در سوال شما نکته ای هست که من متوجه نشده ام. اگر پاسخ بالا قانع کننده نیست کمی بیشتر توضیح دهید.

تاکید می شود که شما با همان یک کابل می توانید هارد ATA و سی دی رام را با هم نصب کنید.

دوست عزیز xeroF شاید این دوست ما از دوتا سی دی رام و یک هارد استفاده می کند و اون موقع است که تعداد Device کم می اید و باید از Sata to IDE استفاده شود

نظر شخصی

من از Sata to IDE استفاده نکرده ام ولی اینجوری احساس می کنم که سرعت هارد پایین می اید و پیشنهاد می کنم که از هارد sata استفاده شود

اینم شکل Sata to IDE

pakan.p
May 27th, 2008, 09:08

......................ممنون از راهنمایی شما چتد تا سوال دیگه هم داشتم
آیا نیازی به تغییرات یا تنظیمات خاصی داره ممنون میشم که توضیح بدید؟
....................
آیا برای نصب این هارد روی یه سیستم جدید که همه قطعات عوض شده باشند نیاز به نصب مجدد ویندوز هست ؟
یا با INSTAL کردن درایور های قطعات جدید و UNINSTAL کردن درایور های قدیمی میتوان به همان وضعیت رسید؟
وکدام روش بهترین شرایط رو ایجاد میکته

szh.1367
May 27th, 2008, 09:38
......................ممنون از راهنمایی شما چتد تا سوال دیگه هم داشتم
....................
آیا برای نصب این هارد روی یه سیستم جدید که همه قطعات عوض شده باشند نیاز به نصب مجدد ویندوز هست ؟
یا با INSTAL کردن درایور های قطعات جدید و UNINSTAL کردن درایور های قدیمی میتوان به همان وضعیت رسید؟

دوست عزیز من منظورتان را در مورد تنظیمات خاص متوجه نشدم اما زمانی که هارد را به سیستم متصل می کنید دیگر نیازی به انجام کار اضافی نیست فقط زمانی نیاز به تنظیم داره که هارد بالا نیاد یا شما بخواهید اول سی دی رام بوت بکنید یا تغییرات دیگر که که نیاز به فردی وارد داره

امکان این کار وجود داره که درایورهای قدیمی را پاک کرد و درایورهای جدید را نصب کرد اما (نظر شخصی) بهترین کار عوض کردن دوباره ویندوز است و نصب درایورهای جدید است

xeroF
May 27th, 2008, 09:51
دوست عزیز xeroF شاید این دوست ما از دوتا سی دی رام و یک هارد استفاده می کند

در مادر بوردهای مثل p5kc که 1عدد بیشتر connector ide ندارند چطور میشه هم هارد های ata133 و هم درایو cd رو به مین وصل کرد؟

اشاره ای به بیش از دو قطعه نکردند. در عین حال نکته شما هم به طور کلی درست هست. سازندگان مادربرد و توسعه دهندگان تکنولوژی ، کم کم دارند زمینه خداحافظی با ATA را فراهم می کنند. این تنها کانکتور هم که روی مادربردهای جدید قرار می دهند برای خالی نبودن عریضه و به منظور حفظ سازگاری مادربردهای جدید با تکنولوژی های قدیمی تر هست.

xeroF
May 27th, 2008, 12:37

به لحاظ نرم افزاری به تنظیم خاصی نیاز نیست و لازم نیست چیزی را Install یا Uninstall کنید. هارد و سی دی رام جزء قطعات Plug & Play هستند و با نصب یا تعویض ، ویندوز خودش آنها را شناسایی می کند و همه کارهای نرم افزاری را انجام می دهد.
به لحاظ سخت افزاری یک تنظیم کوچک باید انجام دهید که در پست قبلی گفتم . اگر به توضیح بیشتر نیاز هست اعلام کنید

وقتی که تمام قطعات را عوض کرده اید بهتر هست که ویندوز را هم عوض کنید. چون با تعویض قطعات Non Plug & Play ویندوز یکی یکی درایور قطعات جدید را درخواست می کند. خلاصه وقت گیر هست ضمن اینکه یک سیستم عامل تر و تمیز هم نخواهید داشت و احتمال conflict هم وجود داره. نصب یک ویندوز جدید راحت تر و مطمئن تر هست.

گمان می کنم اصرار شما بر حفظ ویندوز قبلی به دلیل وجود نرم افزارها و دیتا و پروفایل آنهاست. اگر موضوع اینه و به طور مشخص منظورتون متاتریدر هست ، این موضوع راه حل داره.

Jahed
May 27th, 2008, 16:36
با سلام خدمت دوستان محترم

اگر بخواهیم فایلهای حذف شده را برای همیشه حذف کنیم بطوریکه با نرم افزارهای ریکاوری قابل بازیابی نباشد چکار میکنیم؟

لطفا"دوستان راهنمایی کنند،متشکرم.

Kambiz_T.A
May 27th, 2008, 17:05
با سلام خدمت دوستان محترم

اگر بخواهیم فایلهای حذف شده را برای همیشه حذف کنیم بطوریکه با نرم افزارهای ریکاوری قابل بازیابی نباشد چکار میکنیم؟

لطفا"دوستان راهنمایی کنند،متشکرم.

با سلام

بايد از flle shredder استفاده كنيد

اين ابزار بگونه اي فايل شما را حذف ميكند كه ديگر قابل باز يابي نباشد

موفق و پيروز باشيد

pakan.p
May 27th, 2008, 18:02
[QUOTE=xeroF;193763]به لحاظ نرم افزاری به تنظیم خاصی نیاز نیست و لازم نیست چیزی را Install یا Uninstall کنید. هارد و سی دی رام جزء قطعات Plug & Play هستند و با نصب یا تعویض ، ویندوز خودش آنها را شناسایی می کند و همه کارهای نرم افزاری را انجام می دهد.
به لحاظ سخت افزاری یک تنظیم کوچک باید انجام دهید که در پست قبلی گفتم . اگر به توضیح بیشتر نیاز هست اعلام کنید

..................................
با تشکر از راهنمایی های شما و سایر دوستان

ممنون میشم اگر در مورد این تنظیمات سخت افزاری هم توضیح بدید
اگر نیاز به تغییرات در bios setup utility هم هست ممنون میشم لطف کنید

xeroF
May 27th, 2008, 21:47
در مورد این تنظیمات سخت افزاری هم توضیح بدید
اگر نیاز به تغییرات در bios setup utility هم هست ممنون میشم لطف کنید

مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
1- کابل را به مادر برد ، هارد را به کانکتور وسط و سی دی رام را به سر دیگر وصل کنید. (کانکتور وسط ، کابل را به دو قسمت کوتاهتر و بلندتر تقسیم می کند. بدیهی است که کابل را باید از سر بلندتر به مادر برد وصل کنید)
2- در پشت هارد و سی دی رام یک مجموعه Pin همراه با یک جامپر می بینید. در کنار آنها یک نقشه وجود دارد که عباراتی نظیر Slave ، Master و ... روی آن درج شده.
3- در روی هارد جامپر را روی دو Pin مربوط به Master و در سی دی رام روی Slave قرار دهید . به عبارت دیگر با جامپر باید دو Pin مربوطه را اتصال کوتاه کنید.
4- کابل برق را وصل کنید.
تمام
چند نکته:
* در سی دی رام نقشه جامپر همان نزدیکی ها حک شده اما در هارد ممکن است روی بدنه هارد چاپ شده باشد. بگردید آن را پیدا می کنید.
** در بعضی از هاردها اگر تمام pinها را آزاد کنید ، هارد خود به خود در حالت Master قرار می گیرد اما شما به روشی که گفته شد عمل کنید.
*** اگر هارد دیگری روی سیستم نصب نشده، فعلا فرض می کنیم لازم نیست در Bios تغییراتی بدهید. اگر لازم شد به Bios هم خواهیم پرداخت.
**** لطفا مراحل بالا را با دقت و بعد از اینکه کاملا متوجه و مطمئن شدید انجام دهید. اگر نکته ای را متوجه نشدید قبل از اقدام سوال کنید.

نتیجه را اطلاع دهید تا خیالم راحت شود که دسته گلی به آب نداده اید. :laugh:

pakan.p
May 28th, 2008, 04:37
خيلي ممنون از راهنمايي شما مشكل كاملا حل شد

forexsrd
May 28th, 2008, 11:53
سلام

براي كامپيوترم ميخوام يك UPS بخرم.
تا يكصد هزار تومان چه انتخاب هايي دارم؟
تا دويست هزار تومان چطور؟
در صورت قطع برق تا چند ساعت رو جواب گو هستند؟

traderman123
May 28th, 2008, 15:32
سلام
من یه خواهر زاده دارم که الان 8 سالشه
450 هزار تومان بابش داره هزینه میکنه تا براش یه کامپیوتر بخره
به نظر دوستان چه سیتمی میشه با این مقدار پول جمع کرد؟
لطفا ریز قطعات رو اگر کسی میدونه بگه !!!
ممنون

kohzadi
May 28th, 2008, 18:40
سلام
ممنون

سلام
دوست عزیز با توجه به مقدار هزینه ای که در نظر گرفته اید می توانید سیستم زیر را تهیه کنید:
CPU: Intel 3000 LGA or Intel 430 or AMD LE1600
RAM: 1024 MB DDR2 kingstone Original (2*512 MB) Dual Channel
HDD : 160 GB SATA2 Maxtor 8MB
VGA: 512 Mb GeForce 7200
Monitor : 17” FLAT Samsung dfx
Drive : Combo Samsung
Modem : Suzuki 56K V.92
Case & Power : Perfect 500W 24 Pin
Mouse & keybord
Speaker : 500 Watt 3 pieces
ست نقره ای_مشکی
قیمت این سیستم 415000 تومان می شود
موفق باشید

rasoulg
May 28th, 2008, 19:07
سلام

دوستان با توجه به خاموشی هایی که اخیرا خیلی هم زیاد شده باید به فکر یو پی اس باشیم.
دوستان کمک کنند تا بتونیم بهترین رو البته با مقدار کاری که برای استفاده در یک کامپیوتر لازم داریم و البته با قیمت حدود 100/000 تومان پیدا کنیم.

hamidrezamf
May 28th, 2008, 19:47
دوستان با توجه به خاموشی هایی که اخیرا خیلی هم زیاد شده باید به فکر یو پی اس باشیم.
دوستان کمک کنند تا بتونیم بهترین رو البته با مقدار کاری که برای استفاده در یک کامپیوتر لازم داریم و البته با قیمت حدود 100/000 تومان پیدا کنیم.

سلام رسول جان
آقا با این قیمتها اصلا" UPS پیدا میشه؟!:huh:
نمیدونم ولی فکر میکردم خیلی بالاتر باشه قیمتش..
یه چیز جالب الان یادم اومد...وقتی گفتیم بیان سنترال دفترمون رو نصب کنن اون تکنسینی که اومده بود گفتش اگه بخوای با باطری تراکتور!!! برات UPS درست میکنم:blink::whoow: !!!! میگفت 80 تومن تموم میشه...4و5 ساعت هم برق داره ...واسه چند نفرم تا حالا درست کرده ..راست و دروغش دیگه پای خودش ولی جالب بود..

موفق باشید....

szh.1367
May 28th, 2008, 21:19
سلام

دوست عزیز من همیشه برای افرادی که می خواهند وسایل کامپیوتری بخرند یک ضرب المثل می زنم

هرچقدر پول بدی اش می خوری

یو پی اس های مختلفی توی بازار هستند من از 98 هزارتومانی سراغ دارم تا هرچی اش بخواهی شما اول برای خرید یو پی اس باید مقدار برق مصرفی را بدانید یک نکته خیلی مهم برای خرید یو پی اس وجود داره و اون هم اینکه

واحدی که برای ظرفیت یو پی اس استفاده می شود امپر ساعت هست شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که امپر ساعت مصرفی ان از کل برقی که شما به صورت امپر ساعت استفاده می کنید بیشتر باشد

سلام
ممنون

فکر می کنم اسم شما اقا حسین بود

اقا حسین اون ضرب المثل بالا شامل حال برادر زاده شما هم می شود

اگر برای برادر زاده شما مقدور باشه حدود 150 هزار تومان به مبلغ که شما گفتید اضافه کنه بعد اون وقت یک کامپیوتر خوب که حداقل نخواهد تا 3سال دیگه قطعاتش را عوض کند تهیه کند

شما اگر الان چنتا قطعه با کیفیت پایین روی کامپیوتر نصب کنید سال بعد هم باید همین قطعات را عوض کنید این میشه که دوبرابر باید پول بدید

قطعات پیشنهادی من

سعی کنید از سی پی یو های Intel Core 2 Duo استفاده شود
برای خرید کارت گرافیک بهتره از مدل geforce استفاده شود
پیشنهاد من برای خرید مادر بورد giga مدل pls3 هست
رم 1gig مدل kingston بهتر جواب داده

به نظر من بقیه وسایل کامپیوتر دست سلیقه فرد است

پ.ن : اقا حسین از نوشت هات خیلی حال می کنم بابا دمت گرم;)

امیدوارم توانسته باشم به دوستان کمک کرده باشم

yusefamini
May 28th, 2008, 22:44
سلام دوستان

این برنامه رو نصب کنید . جالبه
تلویزیون های سراسر دنیا رو بصورت زنده و انلاین میتونید بببینید.
ضمنا رادیو اون هم کانال های موسیقی جالبی داره .
می تونید همزمان که دارید بازار رو جارو می کنید به موسیقی های اون گوش کنید;)

hamidrezamf
May 29th, 2008, 00:31
دوست عزیز من همیشه برای افرادی که می خواهند وسایل کامپیوتری بخرند یک ضرب المثل می زنم

هرچقدر پول بدی اش می خوری

یو پی اس های مختلفی توی بازار هستند من از 98 هزارتومانی سراغ دارم تا هرچی اش بخواهی شما اول برای خرید یو پی اس باید مقدار برق مصرفی را بدانید یک نکته خیلی مهم برای خرید یو پی اس وجود داره و اون هم اینکه

واحدی که برای ظرفیت یو پی اس استفاده می شود امپر ساعت هست شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که امپر ساعت مصرفی ان از کل برقی که شما به صورت امپر ساعت استفاده می کنید بیشتر باشد

فکر می کنم اسم شما اقا حسین بود

اقا حسین اون ضرب المثل بالا شامل حال برادر زاده شما هم می شود

اگر برای برادر زاده شما مقدور باشه حدود 150 هزار تومان به مبلغ که شما گفتید اضافه کنه بعد اون وقت یک کامپیوتر خوب که حداقل نخواهد تا 3سال دیگه قطعاتش را عوض کند تهیه کند

شما اگر الان چنتا قطعه با کیفیت پایین روی کامپیوتر نصب کنید سال بعد هم باید همین قطعات را عوض کنید این میشه که دوبرابر باید پول بدید

قطعات پیشنهادی من

سعی کنید از سی پی یو های Intel Core 2 Duo استفاده شود
برای خرید کارت گرافیک بهتره از مدل geforce استفاده شود
پیشنهاد من برای خرید مادر بورد giga مدل pls3 هست
رم 1gig مدل kingston بهتر جواب داده

به نظر من بقیه وسایل کامپیوتر دست سلیقه فرد است

پ.ن : اقا حسین از نوشت هات خیلی حال می کنم بابا دمت گرم;)

امیدوارم توانسته باشم به دوستان کمک کرده باشم

با سلام
این قضیه آمپر ساعت رو خیلی کلی گفتید...آمپر ساعت فقط یه واحد هست..لطفا" دقیق تر توضیح بدید..
با تشکر..

szh.1367
May 29th, 2008, 00:56
با سلام
این قضیه آمپر ساعت رو خیلی کلی گفتید...آمپر ساعت فقط یه واحد هست..لطفا" دقیق تر توضیح بدید..
با تشکر..

دوست عزیز من هم اطلاع دقیقی از این قضیه امپر ساعت ندارم

این نوشته من فقط به صورت تجربی هست چون یک زمانی می خواستیم برای شرکتی ( isp ) یک یو پی اس کار بزاریم مهندس قبل از اون که اسمی از یو پی اس ببره یا حتی مدلش را به صاحب شرکت معرفی کنه مقدار برق مصرفی را از اون صاحب شرکت خواست و بعد یک فرمول هایی نوشت که من اصلا متوجه نشدم :blink::blink: بعد اقدام به سفارش قطعه مذکور داد

ولی این طور برای من توضیح داد که یو پی اس کار یک مولد برق را انجام می دهد و باید قدرت داشته باشه که برق مصرفی تمام قطعات برقی را ساپورت کنه در کل اینجوری بگم که باید قدرت برقی که یو پی اس ارائه می دهد بیشتر از مقدار برق مصرفی باشد

اطلاعات من در حد تجربی است نه بیشتر

ghafari3
May 29th, 2008, 00:56
سلام
ممنون

سلام
دوست عزیز با توجه به مقدار هزینه ای که در نظر گرفته اید می توانید سیستم زیر را تهیه کنید:
CPU: Intel 3000 LGA or Intel 430 or AMD LE1600
RAM: 1024 MB DDR2 kingstone Original (2*512 MB) Dual Channel
HDD : 160 GB SATA2 Maxtor 8MB
VGA: 512 Mb GeForce 7200
Monitor : 17” FLAT Samsung dfx
Drive : Combo Samsung
Modem : Suzuki 56K V.92
Case & Power : Perfect 500W 24 Pin
Mouse & keybord
Speaker : 500 Watt 3 pieces
ست نقره ای_مشکی
قیمت این سیستم 415000 تومان می شود
موفق باشید

با 450 نمیشه سیستمی جمع کرد که هم سرعتش خوب باشه و هم به درد بازی بخورده. قطعاتی که پیشنهاد میدم:
T=Toman
Intel Dual-Core E2180 - 2GHz (70T)
GIGABYTE - 945GCM-S2L Soun+VGA 256MB Onboard (71T)
RAM 1GB Kinston (Sarir guaranty) (23 T)
HDD 250GB SATA2 MAXTOR (50T)
FAX 56 GIGABYTE (8T)
Monitor 17” FLAT Samsung dfx (100T)
SPEAKER (38T)
Power Perfect (15T)
DVD R/RW+ HP (40T)
Case (Optional)
Mouse-Keyboard (Optional)

کیبورد و موس را هم تخمینی حساب کردم جمعش شد:

و اما دلایلی که برای خرید این قطعات دارم:
بازیهای موجود در بازار اکثراً کارت گرافیک 512 به بالا نیاز دارن و خرید کارت گرافیکهای فعلی که 256 مگابایت ریل هستند و قابلیت Share تا 512 مگابایت را دارند در حال حاضر مقرون به صرفه نیست مگر اینکه کارت گرافیک یک گیگا بایتی با قیمتی بالاتر از 100 هزار تومان تهیه کنید. مطمئن باشید کارت گرافیکهای 256 و 512 خیلی زود از رده خارج میشوند. پس برای خرید کارت گرافیک عجله نکنید.

مادر بردی که معرفی شد دارای گرافیک 945 اینتل است که قابلیت ساپورت Aero ویستا را نیز دارد، پس دسته کمی از کارت گرافیکهای 256 مگابایتی(حدود50 تومنی) بازار ندارد. در اسرع وقت که قیمت کارتهای یک گیگابایتی کمی پایین آمد میتوانید کارت گرافیک هم خریده و بروی این سیستم استفاده کنید.

تفاوت قیمت هارد 160 با 250 فقط 8-9 هزار تومان است. پس بهتر است با توجه به ارزان شدن قیمت هارد ، هاردی با 90 گیگابایت حجم اضافه نسبت به 160 خرید کنید.

دوره ی پنتیوم (Pentium) به سر رسیده . حداقل کاری که میشه برای سرعت بالا در پردازش انجام داد خرید CPUهای دوهسته ایست. درسته که سرعت Dual Core به Core 2 Duo نمیرسه ولی نسبت به پنتیوم های تک هسته ای خیلی بهتره. قیمتش هم پایینتره. سرعتها را در سایت Tom's hardware مقایسه کرده ام و بی دلیل نگفتم.

DVD Writer : مدلهای زیادی در بازار موجوده. Sony با گارنتی ایران رهجو میتونه خوب باشه (قیمت حدوداً 33-36) ولی من HP را پیشنهاد میکنم.( با هر دو مدل کار کرده ام ) (پایونیر اگر اصلش پیدا بشه خوبه) (ال جی ، سامسونگ و مدلهای دیگه را هم تا حالا تست نکردم)

RAM : حتماً گارانتی معتبر باشه مثل سریر. Dual Channel هم میتونید تهیه کنید (دو تا 512)

بقیه ی موارد هم انتخابیست.

*ممکنه قیمتها یه کم بالا و پایین باشه.

تا حالا بیشتر از ده تا سیستم با این مشخصات جمع کرده ام که خدا را شکر همه ی یوزرها از این سیتمها راضی بودند.

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.

ghafari3
May 29th, 2008, 01:00
در مورد UPS لینک زیر را ببینید:

ghafari3
May 29th, 2008, 01:01
در مورد UPS لینک زیر را ببینید:

دوستان لطف کنن توضیحی در مورد Back up time بدهند.

با تشکر.

به جای ویرایش نوشته ی قبل ، یکی دیگه نقل قول کردم:blush:

pakan.p
May 29th, 2008, 01:07
با سلام
ميخواستم ببينم چطور ميشه از طريق نرم افزار پارتيشن مجيك يا هر نرم افزاري كه صلاح ميدونيد حجم درايو c رو افزايش داد بدون اينكه مجبور به فورمت بشم و نرم افزار هاي نصب شده هم مشكلي براشون پيش نياد
ممنون ميشم اگر به صورت كامل توضيح بفرماييد باتشكر

pakan.p
May 29th, 2008, 15:52
با سلام
ميخواستم ببينم چطور ميشه از طريق نرم افزار پارتيشن مجيك يا هر نرم افزاري كه صلاح ميدونيد حجم درايو c رو افزايش داد بدون اينكه مجبور به فورمت بشم و نرم افزار هاي نصب شده هم مشكلي براشون پيش نياد
ممنون ميشم اگر به صورت كامل توضيح بفرماييد باتشكر

از دوستان كسي هست كه من رو راهنمايي كنه
ممنونم ميشم اگر لينك دانلود نرم افزار رو هم لطف كنيد

xeroF
May 29th, 2008, 21:25
سلام
متاسفانه من لینک دانلود پارتیشن مجیک را ندارم شاید دوستان بتوانند کمکی بکنند.
پاسخ سوالتان هم مثبت هست. پارتیشن مجیک یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مدیریت هارد هست و اموری از قبیل ایجاد پارتیشن، ایجاد درایو جدید، حذف، ادغام، تغییر سایز، فرمت ، تغییر فرمت و.... را می توان با آن انجام داد. با پارتیشن مجیک می توان هارد را برای نصب بیش از یک سیستم عامل هم آماده کرد.
کار با پارتیشن مجیک به همان اندازه که به لحاظ کاربری آسان است برای کسانی که با آن آشنایی ندارند توام با ریسک هست و برای استفاده از فرامین آن باید با احتیاط کامل و پس از اطمینان اقدام کرد. این پست را هم عمدتا به همین منظور نوشتم که در خصوص استفاده از PM هشدار بدهم.
پاسخ فنی سوالتان هم به اینصورت هست که مقدار فضایی را که می خواهید به درایو C اضافه کنید باید قبلا از یک درایو دیگر انتخاب کنید (ترجیجا درایو D) و بعد مرحله به مرحله با دستورات نرم افزار پیش بروید. درایو D را به دلیل همسایگی با C انتخاب می کنیم که مراحل عملیات کوتاهتر شود. بهتر است کل محتویات درایو D را هم به یک درایو دیگر منتقل کنید که در حین تغییر سایز، نرم افزار مجبور نباشد که فایلها را هم دوباره چینی کند.
نرم افزار را پیدا و نصب کنید و اگر سوالی بود در خدمتیم.

Kambiz_T.A
May 29th, 2008, 23:47

با سلام

نرم افزار PartitionMagic 8.05 توليد شركت PowerQuest مي باشد و يكي از قدرتمند ترين و مطمئن ترين نرم افزارها و بهترين آنها براي پارتيشن بندي هارد ديسك مي باشد . با اين نرم افزار شما به راحتي مي توانيد حتي با وجود داشتن اطلاعات بر روي هارد ديسك و بدون از بين رفتن اطلاعات اقدام به ايجاد تغييرات در پارتيشن بندي هارد ديسك يا هارد ديسكهاي كامپيوترخود از قبيل موارد زير نماييد .
create, يا ساختن پارتيشن
delete, يا پاك كردن يك پارتيشن
merge, يا به هم چسباندن دو پارتيشن و يكي نمودن آنها
Resize, يا اضافه يا كم نمودن ظرفيت پارتيشن
Split, يا دو تيكه نمودن پارتيشن
convert file systems of partitions يا تبديل سيستم فايل يا Fat يك پارتيشن به يك سيستم فايل يا « فت » ديگر .
بعلاوه با ايجاد پارتيشنهاي مختلف مي تواند هارد ديسك شما را براي نصب سيستم هاي عامل مختلف آماده سازد تا شما بتوانيد كامپيوتر خود را مولتي اوپراتينگ سيستم كنيد .
اين نرم افزار با ايجاد يك منوي PQBoot for Windows به شما كمك مي كند تا بتوانيد از داخل ويندوزتان به يك سيستم عامل ديگر كه بر روي يك پارتيشن ديگر نصب شده است Restart كنيد ! و . . .

Kambiz_T.A
May 29th, 2008, 23:55

با سلام مجدد

اي هم يكي ديگر

خیلی وقت ها شده که System شما دچار مشکل شده ( حالا هر مشکلي ) و اگه اونو پيش کسي برديد يا اگه خودتون در اين کار مهارت داشته باشيد تنها راهي که انتخاب مي کنيد عوض کردن Windows هست ولی در بعضی مواقع نمی توانید ویندوز رو عوض کنید در این شرایط باید چه کاری کرد؟
راه حل ديگر استفاده از مجموعه ي کامل Hiren's BootCD 8.6 مي باشد که شامل تمامي نرم افزار هاي مورد نياز جهت :

- Partition بندي و تغيير حجم Partition ها .
- رفع عيوب سخت افزاري .
- راه اندازي System .
- تهيه و بازيابي نسخه پشتيبان از اطلاعات .
- Virus يابي .
- بازيابي اطلاعات و Partition هاي حذف شده .
- ابزار هاي تعمير و رفع اشكال Hard Disk .
- مديريت و كار با Drive هاي NTFS .
- به دست آوردن يا عوض کردن PassWord در Windows و Bios .
- مديريت File هاي Hard Disk ، ابزار هاي مرتبط با Bios و CMOS .

بوده آن هم در محيطي کاملا ساده و آسان در قالب يک Boot CD .

از قابليت هاي منحصر به فرد اين CD دارا بودن يك نسخه ي خلاصه شده Windows 98 ( آن هم كاملا گرافيكي ) مي باشد .

اين CD زماني به کمک ما خواهد آمد که دسترسي به محيط Windows نداشته و مي خواهيم به رفع عيوب System از طريق محيط هاي BOOT و DOS بپردازيم که در پاره اي از مواقع الزامي و مورد استفاده خواهد بود .
شما براي استفاده از اين CD تنها کافي است که آن را داخل CDRom گذاشته و از طريق Boot CD Drive اجرا کنيد و به کمک نرم افزارهاي موجود در اين CD به رفع عيوب و مشکلات System خود بپردازيد .

توجه : پس از خارج کردن فایل از حالت فشرده فایل Hiren's.BootCD.8.6.iso با نرم افزاری همچون Nero یا Alcohol بر روی سی دی رایت کنید.

[Only registered and activated users can see links]'s%20BootCD%208.6.exe

پاسورد فایل : [Only registered and activated users can see links]]

اين نرم افزار بسيار حرفه اي است لطفا در استفاده از آن دقت فرماييد

موفق و پيروز باشيد

fx-pip
June 1st, 2008, 19:39
سلام
لطفا یک نفر لینک اخرین نسخه از برنامه JAVA رو برای دانلود قرار بده
ممنون

Kambiz_T.A
June 1st, 2008, 19:50
سلام
ممنون

با سلام

خدمت شما

موفق و پيروز باشيد

Mohsen Rajabi
June 1st, 2008, 20:19
سلام

دوستان ممنون میشوم راهنمایی کنند

وقتی به نت وصل میشوم مقدار بایت ارسالی از سیستم به مراتب خیلی خیلی بیشتر از بایت دریافتی هست
سیستم را کلا با چند ویروس یاب چک کردم هیچ ویروس یا تروجان نداشته حتی ویندوز را هم عوض کردم باز هم همین مشکل هست

ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنند که علتش چه میتواند باشد و چه کنم
5 گیگ در کمتر از 20 روز تمام کردم . :(

Kambiz_T.A
June 1st, 2008, 20:52
سلام

وقتی به نت وصل میشوم مقدار بایت ارسالی از سیستم به مراتب خیلی خیلی بیشتر از بایت دریافتی هست
سیستم را کلا با چند ویروس یاب چک کردم هیچ ویروس یا تروجان نداشته حتی ویندوز را هم عوض کردم باز هم همین مشکل هست

با سلام

شما از adsl با حجم ترافيك مشخص استفاده ميكنيد؟

Mohsen Rajabi
June 1st, 2008, 21:14
با سلام

شما از adsl با حجم ترافيك مشخص استفاده ميكنيد؟

بله
شرکت نداگستر

Kambiz_T.A
June 1st, 2008, 21:18
من قبلا از سرويس adsl اين شركت استفاده كردم به شما توصيه ميكنم كه از جاي ديگري سرويس بگيريد

lastnight19
June 1st, 2008, 22:57
شما از پارس آنلاین اینترنت بگیرید اونوقت تفاوت رو متوجه می شید (دوستان من فقط مشترک پارس آنلاین هستم و هیچگونه اشتراکی با این شرکت ندارم و این رو هم به قصد تبلیغات نمی گم) من از خیلی جاها اینترنت پرسرعت گرفتم ولی این شرکت واقعاً بینظیره.

S_K_H
June 1st, 2008, 23:21
سلام
چند وقت پیش windows XP SP3 را نصب کردم . بعد از آپدیت مدیا پلیر دیگه آنرا اجرا نمی کند و پیفام می دهد که این نسخه اصل نیست . آیا برای سرویس پک 3 برنامه ای هست که پیغام Genuine را ندهد ؟ ( از - ک ر ک - های موجود استفاده کردم اما باز هم همان پیغام را می دهد

با تشکر

Kambiz_T.A
June 1st, 2008, 23:31
سلام
چند وقت پیش windows XP SP3 را نصب کردم . بعد از آپدیت مدیا پلیر دیگه آنرا اجرا نمی کند و پیفام می دهد که این نسخه اصل نیست . آیا برای سرویس پک 3 برنامه ای هست که پیغام Genuine را ندهد ؟ ( از - ک ر ک - های موجود استفاده کردم اما باز هم همان پیغام را می دهد

با تشکر

با سلام

لطفا از اين شماره سريال استفاده كنيد
jbc46-q42fd-pggmc-kp38y-6mqd8
اين شماره سريال براي همه windows XP قابل استفاده است

موفق و پيروز باشيد

ghafari3
June 1st, 2008, 23:44
سلام
ممنون

S_K_H
June 2nd, 2008, 02:39
با سلام

موفق و پيروز باشيد

سلام
ممنون از راهنمایی
اما فکر کنم شماره سریال برای ابتدای نصب است الان مشکل من اینه که از طریق سایت مایکروسافت آپدیت نمی شود و یا آپدیت ها را نصب نمی کند

با سپاس

ghafari3
June 2nd, 2008, 10:18
سلام

شما باید ببینید کدوم برنامه یا فایل اینقدر از پهنای باند شما استفاده میکنه. خودم همیشه برنامه ی NetLimiter را روی ویندوز نصب میکنم . علاوه بر اینکه حجم خیلی کمی داره ، سرعت سیستم را به هیچ وجه پایین نمیاره و امکاناتش هم فوق العادست:
__________________________________________________ ___________________________

کنترل و مدیریت ترافیک شبکه با NetLimiter Pro (همراه با فایروال ساده و کاربردی)

NetLimiter ابزاری برای مانیتور کردن و کنترل کردن ترافیک شبکه است.

این نرم افزار به شما اجازه میدهد تا بتوانید پهنای باند اینترنت خود را برای هر نرم افزاری که در حال حاضر از اینترنت شما استفاده می کند و روی سیستم شما اجرا شده است کنترل کنید و به راحتی سرعت دانلود و آپلود را برای هر برنامه مشخص کنید.

NetLimiter برای این ساخته شده است که شما بتوانید اینترنت خود را بین نرم افزارهای استفاده کننده از اینترنت به مشارکت بگذارید و این مشارکت را با محدودیت سرعت دانلود و آپلود میتوانید بر روی سیستم خود اجرا کنید.

شما میتوانید برای استفاده از اینترنت و محدودیت پهنای باند خود، مقدار زمان مشخصی را تعریف کنید که چنان روز، اینقدر اینترنت استفاده شود، قابل به ذکر است که فقط برای یک روز نیست، بلکه شما میتوانید هفت روز هفته را از این سیستم برای محدودیت پهنای باند خود استفاده کنید.

پردازشگرها میتوانند مقدار دسترسی شما به اینترنت را در سه گروه مشخص تعیین کنند: آنلاینها، آفلاینها و مخفی ها

هنگامی که شما نرم افزاری که از اینترنت استفاده میکند را ببندید، NetLimiter به صورت خودکار آن را در گروه آفلاینها قرار می دهد و مقدار اینترنتی را که برای آن نرم افزار مشخص کرده بودید را بین دیگر نرم افزارهای باز تقسیم میکند.

این نرم افزار همچنین میتواند به صورت زیبائی نمودار پهنای باند و مقدار استفاده شده از اینترنت شما در طول روز، هفته، ماه و سال نشان دهد. این نرم افزار به شما میتواند نشان و گزارش دهد که چه مقدار اطلاعات تبادل شده است. این نرم افزار همچنین به شما امکان خروجی گرفتن این گزارش ها را به صورت فایلهای HTML و به طور زیبائی میدهد.

ویژگی بسیار مهم NetLimiter اینست که میتواند مقدار استفاده از اینترنت شما را نشان دهد، چه در روز، چه در هفته یا ماه و یا سال...

همچنین شما میتوانید مقدار اینترنتی را که در طول روز یا هفته میخواهید استفاده کنید را تعیین کنید تا بیش از آن از اینترنت شما استفاده نشود.

NetLimiter دارای فایروالی ساده و قدرتمند میباشد و به راحتی میتوانید دسترسی برنامه ها به شبکه را کنترل کنید.

قابل نصب برروی ویندوز XP و Vista

عکسهایی از محیط و قابلیتهای برنامه:

NetLimiter 2 limiting Internet Explorer

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

NetLimiter 2 Stats

NetLimiter 2 Network and zone manager

NetLimiter 2 Advanced Rule Editor

NetLimiter 2 Remote Administration

NetLimiter 2 Infos

NetLimiter 2 Rule Scheduler

[Only registered and activated users can see links]دانلود NetLimiter Pro v2.0.10 با حجم 2.87 مگابایت
forum.iran-egold.com
طریقه ی نصب و ک-ر-ک:
1-ابتدا نرم افزار را نصب کنید. در پایان نصب سیستم را Restart نکنید.
2-فایل p-a-t-c-h را اجرا کرده و نرم افزار را پچ کنید.
3-ویندوز را Restart کنید.

ghafari3
June 2nd, 2008, 10:46
سلام
ممنون از راهنمایی
اما فکر کنم شماره سریال برای ابتدای نصب است الان مشکل من اینه که از طریق سایت مایکروسافت آپدیت نمی شود و یا آپدیت ها را نصب نمی کند

با سپاس

با سلام

موفق و پيروز باشيد

سلام

با تشکر

با کمک روش زیر XP SP2 را به ویندوزی ارجینال تبدیل میکنیم. با نصب سرویس پک 3 هم همونطور ارجینال باقی میمونه. بعد از نصب سرویس پک 3 تست نکردم که این کار فایده داره یانه. تست کنید و نتیجه را اعلام کنید:

__________________________________________________ _______________________________________

آموزش تبدیل XP SP2 به ویندوزی کاملاً ارجینال بدون نیاز به نصب برنامه

شما با کمک این روش ساده میتوانید ، جدیدترین آپدیت ها را از WindowsUpdate بدون مشکل دانلود و نصب کنید. برنامه هایی مانند Internet Explorer 7, Windows Media Player 11, Windows One LiveCare و ....

1- ابتدا این فایل ([Only registered and activated users can see links])را دانلود و Extract کنید. پسورد فایل: ghafari3
2-همانند شکل زیر ابتدا فایل KeyFinder.exe را باز کنید و از منوی Option برروی Change Windows Key کلیک کنید.

3-همانند شکل زیر فایل Serial.txt را باز کرده و سریال را وارد کرده و برروی Change کلیک کنید. باید پیغامی به صورت زیر نشان داده شود در غیر اینصورت شما سریال را اشتباه وارد کرده اید. حال برنامه را ببندید.

اگر سریال بالا اخطار داد،یکی از این سریال ها را استفاده کنید:
T4WQH-RY4TR-9YCM2-KX3HK-2J8CD
H6TXY-698M6-BPF4K-32P94-CJX73
FC8GV-8Y7G7-XKD7P-Y47XF-P829Wمزیتی که سریال موجود در فایل دارد اینست که پس از نصب تمامی آپدیتهای مایکروسافت که سریالهای تقلبی را شناسایی میکند،این سریال معتبر باقی میماند.

4-برای اینکه مطمئن شوید ویندوز ارجینال شده است ، فایل MGADiag.exe را اجرا کنید. اگر ویندوز شما ارجینال شده باشد ، همانند شکل عبارت Genuine را مشاهده خواهید کرد واگر Not Genuine نشان داده شود ویندوز غیرارجینال است.

حال میتوانید به راحتی تمامی برنامه های ذکر شده را نصب کنید.

دوستان توجه داشته باشد که این روش برای سایر ورژنهای XP مانند SP1 یا اکس پی بدون پک هم به همین ترتیب می باشد و فقط شماره سریال متفاوت است.

در Windows XP Media Center ، روش بالا جواب نمیدهد.

S_K_H
June 2nd, 2008, 13:01
با کمک روش زیر XP SP2 را به ویندوزی ارجینال تبدیل میکنیم. با نصب سرویس پک 3 هم همونطور ارجینال باقی میمونه. بعد از نصب سرویس پک 3 تست نکردم که این کار فایده داره یانه. تست کنید و نتیجه را اعلام کنید:

سلام بر شما

ممنون روی SP3 هم بخوبی کار کرد و مشکل رفع شد

با سپاس فراوان

Kambiz_T.A
June 2nd, 2008, 16:42
با سلام

اين نرم افزار را خدمت دوستان برنامه نويس ارائه ميكنم اميدوارم بكارشان بيايد

یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای CSS نویسی میباشد که به صورت رایگان توسط شرکت Blumentals ارایه شده است. این نرم افزار امکانات فراوانی برای Css نویسی حرفه ای دارد در عین حال محیط کاربری آن بسیار ساده و دوستانه است.
این نرم افزار به شما کمک خواهد کرد تا با طی 4 مرحله یک استایل شیت حرفه ای و عاری از هرگونه باگ ایجاد نمایید.
در مرحله نخست شما با کدهای مورد نظر خود را وارد میکنید البته نرم افزار هم همراه شماست و با سیستم کدنویسی خودکار و تشخیص کد، شما را در کدنویسی به آسانترین وجه کمک خواهد کرد.
در مرحله دوم بعد آن که کدنویسی شما پایان یافت نرم افزار آن را چک می کنند و اشکالات احتمالی را یافته و به تصحیح آنها می پردازد و Css نوشته شده را در مرورگرهای قدیمی نیز چک می کنند تا با کلیه مرورگرها به درستی کار کند.
در مرحله سوم از کار نرم افزار کدهای نوشته شده را بازخوانی میکند و بندهای اضافی را پاک کرده و استایت شیت شما را به صورت کاملا فشرده در می آورد تا در کمترین زمان ممکن بارگذاری گردد.
و در مرحله نهایی نیز نرم افزار کدهای نوشته شده را با قوانین W3C (کنسرسیوم جهانی وب) و CSS2.0 مطابقت می دهد و اشکالات احتمالی را برطرف میکند و استایل شما را آماده استفاده می نماید.

ویژگی های کلیدی نرم افزار Free CSS Toolbox 1.1 :

- رایگان و بدون محدودیت در استفاده
- دارای محیط کاربری ساده و دوستانه
- سیستم تشخیص خودکار کدها جهت افزایش سرعت کدنویسی
- امکان ویرایش کدهای آماده و هماهنگ کردن آنها با قالبهای جدیدتر
- نمایش کدها به صورت رنگی که جهت مرور آسانتر کدها
- باگ یابی و رفع اشکال خودکار
- تست کدها در مرورگرهای قدیمی
- فشرده سازی کاهش حجم فایل تا 70 درصد
- بررسی هماهنگی کدها با قوانین W3C (کنسرسیوم جهانی وب)
- بررسی هماهنگی کدها با قوانین CSS2.0
- و ...

موفق و پيروز باشيد

lavan
June 2nd, 2008, 20:19
دوستان سلام

جدیدا مشکلی در اینترنت اکسپلورر برام پیش آمده خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.

وقتی به اینترنت وصل میشم بدون اینکه به سایت خاصی برم خود به خود اینترنت اکسپلورر باز شده و به این آدرس می رود
نمی دونم سیستم ویروسی شده یا خیر

با تشکر فراوان

hamidrezamf
June 2nd, 2008, 23:43
دوستان سلام

جدیدا مشکلی در اینترنت اکسپلورر برام پیش آمده خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.

وقتی به اینترنت وصل میشم بدون اینکه به سایت خاصی برم خود به خود اینترنت اکسپلورر باز شده و به این آدرس می رود
نمی دونم سیستم ویروسی شده یا خیر

با تشکر فراوان

با سلام
تو IE به اینجا برید :
Tools>Internet Options>General
توی همون پنجره اول با نام Home Page , گزینه Use Blank رو انتخاب کنید و OK کنید..
موفق باشید..

lavan
June 3rd, 2008, 00:31
با سلام
تو IE به اینجا برید :
Tools>Internet Options>General
توی همون پنجره اول با نام Home Page , گزینه Use Blank رو انتخاب کنید و OK کنید..
موفق باشید..
================================================== =

hamidrezamf عزیز با تشکر از شما

ولی در Home page سایت گوگل را ست کردم که هر بار آن با لا بیاد.

در حالیکه سایتی که با لا اشاره کردم خود به خود باز می شود حتی گاها بنده روی متا تریدر زوم کردم و کاری به IE

ندارم ولی باز سایت فوق Ie را باز کرده و لود میشود

ghafari3
June 3rd, 2008, 01:20
================================================== =

hamidrezamf عزیز با تشکر از شما

ولی در Home page سایت گوگل را ست کردم که هر بار آن با لا بیاد.

در حالیکه سایتی که با لا اشاره کردم خود به خود باز می شود حتی گاها بنده روی متا تریدر زوم کردم و کاری به IE

ندارم ولی باز سایت فوق Ie را باز کرده و لود میشود

یکی از برنامه های در حال اجرا این کار را انجام میده. از منوی Start و سپس Run عبارت MSConfig را تایپ کرده و اینتر کنید.

به بخش Startup بروید. تیک مواردی که نیاز ندارید را بردارید. برای اینکه بدونید که هر کدوم از فایلها مربوط به چه برنامه ایست از بخش Command آدرسشون را بخونید. به جز فایلهای اجرایی آنتی ویروس و ctfmon بقیه ی تیکها را بردارید. OK کرده و سیستم را ریست کنید.

به احتمال زیاد بعد از ریست مشکل حل میشه. اگر نشد دوباره به MSConfig مراجعه کنید و ببینید به غیر از مواردی که انتخاب کرده بودید ، فایلی به لیست اضافه شده یا نه. اگر شده همون فایل ، مورد داره (احتمالاً ویروس)

البته توی گوگل سرچ کردم فکر نمیکنم ویروس باشه. احتمالاً تولبار یا برنامه ی دیگه ای توی نت نصب کردید و این پنجره را باز میکنه.

taklimi
June 3rd, 2008, 10:41
با سلام
من در محدوده مخابراتی شهید بهشتی هستم الان حدود سه ماه می شه که این مرکز سرویس
adsl را راه انداخته منم تا به حال با شرکت طلیعه فنون و داتک هر کدام یک ماه کار کردم ولی از
سرویس هاشون راضی نیستم دنبال یک شرکت خوب می گردم دوستانی که در این زمینه اطلاع دارن
لطفا راهنمایی کنن

با تشکر

L0RD
June 3rd, 2008, 11:04
با سلام
من در محدوده مخابراتی شهید بهشتی هستم الان حدود سه ماه می شه که این مرکز سرویس
adsl را راه انداخته منم تا به حال با شرکت طلیعه فنون و داتک هر کدام یک ماه کار کردم ولی از
سرویس هاشون راضی نیستم دنبال یک شرکت خوب می گردم دوستانی که در این زمینه اطلاع دارن
لطفا راهنمایی کنن

با تشکر

من 2 سال هست که از سپنتا استفاده میکنم.خیلی راضی هستم.ساپوربشون هم عالی هست.

کانکشن مودم من الان 15000 دقیقه هست که فعاله بدون کوچکترین قطعی...پورتهای تورنت باز.;)

هر سرعتی که بخواید هم میتونید برای منزل بگیرید.;)

قبلا از داتک استفاده میکردم ، واقعا قابل مقایسه نیستند.

aska
June 3rd, 2008, 11:15

کانکشن مودم من الان 15000 دقیقه هست که فعاله بدون کوچکترین قطعی...پورتهای تورنت باز.;)

جناب لرد عزیز
اینجا تو مشهد من برای 128 مبلغ 30 تومان در ماه می دم اونجا قیمتها چه جوریه یه مقایسه ای مشهدیهای عزیز داشته باشند:)

taklimi
June 3rd, 2008, 11:31

با تشکر خوشبختانه مرکز بهشتی را هم جدیدا به لیستشان اضافه کردن
تماس گرفتم انشالله بعد از تعطیلات برای نسب اقدام می کنم

L0RD
June 3rd, 2008, 11:54
جناب لرد عزیز
اینجا تو مشهد من برای 128 مبلغ 30 تومان در ماه می دم اونجا قیمتها چه جوریه یه مقایسه ای مشهدیهای عزیز داشته باشند:)

سلام دوست عزیز

برای اطلاع بیشتر میتونید به آدرس زیر برید:

پلن بنده در این سایت پلاتین هست و در هر خرید 15% تخفیف میگیرم.

سرعتها هم هیچ وقت یکسان استفاده نکردم . از 64 تا 512 در نوسان بوده:happy: ماههایی که فیلمهای جدید اکران میشه از سرعت بالا استفاده میکنم...

موفق باشید.

sarmaiedar
June 3rd, 2008, 12:07
جناب لرد عزیز

سلام
من با سابين اشتراك سه ماهه دارم كه براي 64 مبلغ 21 هزار و 500 تومان داده ام
پ.ن: جناب ASKA نمي دانستم شما هم مشهد هستين !!:whoow: چرا در قرار مشهدي ها شركت نمي كنيد؟

S_K_H
June 3rd, 2008, 13:35
سلام

من مشکلی با yahoo mail پیدا کردم
مدتی هست یک ایمیل خوانده نشده را نشان می دهد ( عدد 1 در مقابل inbox ) در حالی که من ایمیل خوانده نشده اصلا ندارم !!
حتی تمام ایمیل ها را از inbox حذف کردم اما همچنان یک ایمیل خوانده نشده را گزارش می دهد

ممنون از راهنمایی

sarmaiedar
June 3rd, 2008, 23:02
سلام
مثل اينكه روشي وجود دارد كه مي توان ويندوز را به همراه برنامه هاي كاربردي كه از آنها استفاده مي كنيم به همراه تنظيمات دلخواه در مدت كوتاهي نصب كرد.
كساني كه ياد دارند به ما هم ياد بدهند
با تشكر

Kambiz_T.A
June 3rd, 2008, 23:23
سلام
مثل اينكه روشي وجود دارد كه مي توان ويندوز را به همراه برنامه هاي كاربردي كه از آنها استفاده مي كنيم به همراه تنظيمات دلخواه در مدت كوتاهي نصب كرد.
با تشكر

با سلام
برای این کار شما به کمک CD Writer و نرم افزار Nero Burning Rom یک فایل بک آپ از تمام فایلهای ویندوز با پسوند exe می سازید به نحوی که بعدا میتوانید به سرعت با اجرای فایل exe ویندوزی آماده کار خلق نمایید.

نحوه انجام کار :

11. قبل از هر چیز باید یک ویندوز مرتب بهمراه تمامی نرم افزارهای مفید تهیه کنید (نرم افزارهای اضافی رو رفع نصب کنید و اونهایی رو هم که ندارین نصب کنید، همه درایورها را نصب کنید، با ضد ویروس بروز شده سیستم را چک کنید)

نکته1: ویندوز شما بایستی روی درایو C نصب شده باشد و برنامه های همراهش هم روی همین درایو نصب شده باشند

2. همه فایلها و شاخه های ریشه اصلی درایو C را از حالت مخفی خارج کنید.

نکته2: اگر دو ویندوز بر روی سیستم دارید بهتر است بقیه عملیات را از روی ویندوزی که بر روی C نصب نشده دنبال کنید

3. نرم افزار Nero Burning Rom را اجرا کنید

4. از منوی file یا recorder گزینه Burn HD Backup... را انتخاب کنید

5. حالا پارتیشن 1 و یا همون درایو C رو به عنوان نشانی مبدا انتخاب کنید

6. در صفحه بعدی دکمه Write را بزنید تا سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای شما آماده شود.

و اما نحوه استفاده از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای :

1: درایو C را فرمت کنید.

2: در خط فرمان DOS فایل nrestore.exe رو از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای اجرا کنید

3. زبان دلخواه را انتخاب کنید

4. مقصد کپی را درایو C قرار دهید (در غیر اینصورت ویندوز ۷ دقیقه ای کار نخواهد کرد)

5. و در آخر Restart

نکته 3: ویندوز ۳ویندوز ۷ دقیقه ای که شما ساخته اید، در دیگر کامپیوترها نیز قابل استفاده است با این قید که در آنها بایستی سخت افزارهای جدید شناسایی و نصب شوند که این کار حدود 5 الی 10 دقیقه زمان می برد.

موفق و پيروز باشيد

June 3rd, 2008, 23:30
نرم افزاری برای دانلود نامحدود از rapid share با قابلیت resume

sarmaiedar
June 4th, 2008, 00:46
با سلام
برای این کار شما به کمک CD Writer و نرم افزار Nero Burning Rom یک فایل بک آپ از تمام فایلهای ویندوز با پسوند exe می سازید به نحوی که بعدا میتوانید به سرعت با اجرای فایل exe ویندوزی آماده کار خلق نمایید.

نحوه انجام کار :

11. قبل از هر چیز باید یک ویندوز مرتب بهمراه تمامی نرم افزارهای مفید تهیه کنید (نرم افزارهای اضافی رو رفع نصب کنید و اونهایی رو هم که ندارین نصب کنید، همه درایورها را نصب کنید، با ضد ویروس بروز شده سیستم را چک کنید)

نکته1: ویندوز شما بایستی روی درایو C نصب شده باشد و برنامه های همراهش هم روی همین درایو نصب شده باشند
ويندوز كامپيوترم روي درايو D و نرم افزارهاي نصب شده روي درايو E قرار دارند. براي اين حالت هم راهي هست؟

2. همه فایلها و شاخه های ریشه اصلی درایو C را از حالت مخفی خارج کنید.
چجوري؟؟

نکته2: اگر دو ویندوز بر روی سیستم دارید بهتر است بقیه عملیات را از روی ویندوزی که بر روی C نصب نشده دنبال کنید

3. نرم افزار Nero Burning Rom را اجرا کنید
اين برنامه هم در CD قرار مي گيرد؟؟
4. از منوی file یا recorder گزینه Burn HD Backup... را انتخاب کنید

5. حالا پارتیشن 1 و یا همون درایو C رو به عنوان نشانی مبدا انتخاب کنید

6. در صفحه بعدی دکمه Write را بزنید تا سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای شما آماده شود.

و اما نحوه استفاده از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای :

1: درایو C را فرمت کنید.
چجوري؟؟

2: در خط فرمان DOS فایل nrestore.exe رو از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای اجرا کنید

3. زبان دلخواه را انتخاب کنید

4. مقصد کپی را درایو C قرار دهید (در غیر اینصورت ویندوز ۷ دقیقه ای کار نخواهد کرد)

5. و در آخر Restart

نکته 3: ویندوز ۳ویندوز ۷ دقیقه ای که شما ساخته اید، در دیگر کامپیوترها نیز قابل استفاده است با این قید که در آنها بایستی سخت افزارهای جدید شناسایی و نصب شوند که این کار حدود 5 الی 10 دقیقه زمان می برد.

موفق و پيروز باشيد

با تشكر از شما

ghafari3
June 4th, 2008, 00:47
سلام
با تشكر

من Norton Ghost را به تمامی برنامه ها ترجیح میدم. آموزشش هم تهیه شده:

__________________________________________________ __________________________________

آموزش تصویری تهیه ی Bakup از ویندوز با Norton Ghost

[Only registered and activated users can see links]دانلود فایل PDF آموزش تهیه ی Bakup از ویندوز با Norton Ghost با حجم 3.42 مگابایت ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links]دانلود Symantec Ghost Corporate 11 Bootable CD با حجم 6 مگابایت ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links]پسورد برای Extract فایل ایمیج:
forum.iran-egold.com
خیلی ساده میشه گفت برای همیشه از شر نصب مجدد ویندوز راحت بشید.

چند نکته:

*در هنگام بازگرداندن Backup فقط درایوی که انتخاب کرده اید ، جایگزین میشود. درایو مذکور به صورت کامل Replace (جایگزین) میشود و نیازی به فرمت و سپس Restore نیست.

*از این برنامه بیشتر برای بک آپ گرفتن از درایو ویندوز استفاده میشود. برای بک آپ گرفتن از اطلاعات و محتویات درایوهای دیگر بهتر است از برنامه های دیگری مثل Norton Ghost 14 که اجرای آن کاملاً تحت ویندوز است استفاده کنید.

*با توجه به اینکه پس از بازگرداندن فایل ایمیج، اطلاعات درایو ویندوز به تاریخی که بک آپ را تهیه کرده اید باز میگردد، بهتر است فولدرهایی مثل My Documents را به درایوهای دیگر منتقل کنید. با رایت کلیک برروی آیکن My Documents در دسکتاپ یا منوی استارت و انتخاب Properties میتوانید Target (محل ذخیره شدن فایلها) را به درایو دیگری (D یا E یا F ...) تغییر دهید.

*بهتر است برنامه هایی مثل متاتریدر که مدام محتویات و تنظیمات آنها را تغییر می دهید ، را در درایوی به جز درایو ویندوز نصب کنید.به عنوان مثال F:\Your User\Installed-Programs

* اگر از موس یا کیبورد USB استفاده می کنید و پس از بوت شدن CD موس یا کیبورد غیر فعال بود باید سیستم را ریست کرده و کلید Delete را پایین نگه دارید تا به بخش تنظیمات BIOS مادربرد بروید. در اکثر مادربردها در بخش Integrated Perpherals گزینه های USB Keyboard و USB Mouse وجود دارد . موارد مذکور را در وضعیت Enable قرار داده و با فشردن کلید F10 و سپس Enter تنظیمات را ذخیره کنید.

* قبل از اینکه از ویندوز بک آپ بگیرید حتماً یکبار با کمک Disk Cleanup درایو ویندوز را از فایلهای اضافی پاک سازی کنید.

* یکی از مزایای نورتون گاست اینست که این برنامه از فایلهای PageFile و Hibernate موجود در درایو ویندوز (که در حالت عادی مخفی هستند و حجم آنها بالاتر از یک گیگابایت است) بک آپ نمیگیرد. بنابراین حجم بک آپ علاوه بر مقداری که برای فشرده سازی کم میشود، حدود یک ونیم گیگابایت از حجم درایو ویندوز کمتر خواهد بود.

trendfinder
June 4th, 2008, 03:05
درود
ضمن تشکر از جناب غفاری به خاطر اطلاعات مفیدشون ،من خیلی وقت با نرم افزار نورتون گاست کار کردم . برای بعضی از هاردها مشکل ایجاد می کنه . نرم افزار جایگزینی که من استفاده می کنم و خیلی هم ازش راضی هستم Acronis trueimage از شرکت معروف آکرونیس است که یکی از امتیازات ایمیج گرفتن با این نرم افزار امکان ویرایش ایمیج می باشد که در نورتون گاست وجود ندارد.
پایدار باشید

hamidrezamf
June 4th, 2008, 03:28
درود
ضمن تشکر از جناب غفاری به خاطر اطلاعات مفیدشون ،من خیلی وقت با نرم افزار نورتون گاست کار کردم . برای بعضی از هاردها مشکل ایجاد می کنه . نرم افزار جایگزینی که من استفاده می کنم و خیلی هم ازش راضی هستم Acronis trueimage از شرکت معروف آکرونیس است که یکی از امتیازات ایمیج گرفتن با این نرم افزار امکان ویرایش ایمیج می باشد که در نورتون گاست وجود ندارد.
پایدار باشید

با سلام
من چند سال هست که از PQDI برای اینکار استفاده میکنم و راضیم..
موفق باشید...

trendfinder
June 4th, 2008, 03:39
با سلام
موفق باشید...

درود
لطفاً اگر اطلاعاتی در زمینه این نرم افزار دارید بفرمایید چون تا حالا اسمش رو نشنیدم و در صورت امکان لینک دانلود ک ر ک شده این نرم افزار رو اگر قرار بدید ممنون میشم.
ضمناً شما روی هارد ساتا اون رو نصب کردید ؟
ارادتمند

sarmaiedar
June 4th, 2008, 06:43
درود
پایدار باشید

با سلام
موفق باشید...

سلام
لينك دانلود و روش استفاده را هم بنويسيد
ممنون

ghafari3
June 4th, 2008, 10:08
درود
پایدار باشید

دو-سه سالی که از این نرم افزار استفاده میکنم تا حالا مشکلی ندیدم. بعید میدونم نرم افزاری بتونه با کپی کردن فایلها برای هارد ایجاد مشکل سخت افزاری کنه.

در هر حال اگر نیاز به تمامی ابزارها در یک CD دارید پیشنهاد میکنم Hiren's BootCD را دانلود کنید.

Hiren's BootCD 9.5

اين سي دي مجموعه اي از ابزارهاي بي نظير تحت داس را بصورت خودكار اجرا نموده و به شما امكان مي دهد تا پس از انتخاب برنامه مورد نظر، آن را اجرا نموده و به پارتيشن بندي هارد ديسك، تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات، بازيابي اطلاعات پارتيشن ها، ويروس يابي سيستم، مشاهده تصاوير، ويرايش Password ها و بسياري اعمال ديگر بپردازيد.

نرم افزارهای موجود در این BootCD :

Partition Tools
Partition Magic Pro 8.05
Acronis Disk Director Suite 9.0.554
Paragon Partition Manager 7.0.1274
Partition Commander 9.01
Ranish Partition Manager 2.44
The Partition Resizer 1.3.4
Smart Fdisk 2.05
SPecial Fdisk 2000.03t
eXtended Fdisk 0.9.3
GDisk 1.1.1
Super Fdisk 1.0
Partition Table Editor 8.0

Disk Clone Tools
ImageCenter 5.6 (Drive Image 2002)
Norton Ghost 11.0.2
Acronis True Image 8.1.945
Partition Saving 3.60
COPYR.DMA Build013

Antivirus Tools
F-Prot Antivirus 3.16f (2803)
McAfee Antivirus 4.4.50 (2803)

Recovery Tools
Active Partition Recovery 3.0
Active Uneraser 3.0
Ontrack Easy Recovery Pro 6.10
Winternals Disk Commander 1.1
TestDisk 6.9b
Lost & Found 1.06
DiyDataRecovery Diskpatch 2.1.100
Prosoft Media Tools 5.0 v1.1.2.64
PhotoRec 6.9b

Testing Tools
System Speed Test 4.78
PC-Check 6.5
Ontrack Data Advisor 5.0
The Troubleshooter 7.02
PC Doctor 2004
Test Cpu/Video/Disk 5.6
Test Hard Disk Drive 1.0

RAM (Memory) Testing Tools
DocMemory 3.1b
GoldMemory 5.07
Memtest86+ 2.01

Hard Disk Tools
Hard Disk Diagnostic Utilities
HDD Regenerator 1.51
HDAT2 4.53
Ontrack Disk Manager 9.57
Norton Disk Doctor 2002
Norton Disk Editor 2002
Hard Disk Sentinel 0.01
Active Kill Disk 4.1
SmartUDM 2.00
Victoria 3.33e and 3.52rus
HDD Eraser 1.0

System Information Tools
Aida16 2.14
PCI and AGP info Tool (2803)
System Analyser 5.3t
Navratil Software System Information 0.59.16
Astra 5.35
HwInfo 5.1.0
PC-Config 9.33
SysChk 2.46
CPU Identification utility 1.12
CTIA CPU Information

MBR (Master Boot Record) Tools
MBRWork 1.07b
MBR Tool 2.2.100
DiskMan4
BootFix Utility
MBR SAVE / RESTORE 2.1
Boot Partition 2.60
Partition Table Doctor 3.5
Smart Boot Manager 3.7.1
Bootmagic 8.0
MBRWizard 2.0b

BIOS / CMOS Tools
CMOS 0.93
BIOS Cracker 4.8
BIOS Cracker 1.4
BIOS Utility 1.35.0
!BIOS 3.20
DISKMAN4
UniFlash 1.40
Kill CMOS
Award DMI Configuration Utility 2.43

MultiMedia Tools
Picture Viewer 1.94
QuickView Pro 2.58
MpxPlay 1.56

Password Tools
Active Password Changer 3.0.420
Offline NT/2K/XP Password Changer
Registry Reanimator 1.02
NTPWD
Registry Viewer 4.2
ATAPWD 1.2

NTFS (FileSystems) Tools
NTFS Dos Pro 5.0
NTFS 4 Dos 1.9
Paragon Mount Everything 3.0
NTFS Dos 3.02
EditBINI 1.01

Dos File Managers
Volkov Commander 4.99
Dos Command Center 5.1
File Wizard 1.35
File Maven 3.5
FastLynx 2.0
LapLink 5.0
Dos Navigator 6.4.0
Mini Windows 98

Other Tools
Ghost Walker 2003.793
DosCDroast beta 2
Universal TCP/IP Network 6.2

Dos Tools
USB CD-Rom Driver 1
Universal USB Driver 2
ASUSTeK USB Driver 3
SCSI Support
SATA Support
1394 Firewire Support
Interlnk support at COM1
Interlnk support at LPT1
And too many great dos tools

Windows Tools
SpaceMonger 1.4
WinDirStat 1.1.2.80
Drive Temperature 1.0
Disk Speed1.0
MemTest 1.0
S&M Stress Test 1.9.1
PageDfrg 2.32
WhitSoft File Splitter 4.5a
Ghost Image Explorer 11.0.2
DriveImage Explorer 5.0
Drive SnapShot 1.38
Active Undelete 5.5
Restoration 2.5.14
GetDataBack for FAT 2.31
GetDataBack for NTFS 2.31
Recuva 1.12.291
Partition Find and Mount 2.3
Unstoppable Copier 3.12
HDD Scan 2.8
Express Burn 4.08
Data Shredder 1.0
Startup Control Panel 2.8
NT Registry Optimizer 1.1j
DefragNT 1.9
JkDefrag 3.34
Startup Monitor 1.02
IB Process Manager 1.04
Process Explorer 11.11
Pocket KillBox 2.0.0.978
Unlocker 1.8.6
HijackThis 2.0.2
RootkitRevealer 1.7
Silent Runners Revision 56
Autoruns 9.13
Dial a Fix 0.60.0.24
CurrPort 1.20
Unknown Devices 1.2 (2803)
PCI 32 Sniffer 1.4 (2803)
NewSID 4.10
Double Driver 1.0
DriverBackup! 1.0.3
CPU-Z 1.44.1
CWShredder 2.19
SmitFraudFix 2.309
Winsock 2 Fix for 9x
XP TCP/IP Repair 1.0
CCleaner 2.06.567
EzPcFix 1.0.0.16
Content Advisor Password Remover 1.0
WinKeyFinder 1.73
ProduKey 1.26
Wireless Key View 1.16
Monitor Tester 1.0
Shell Extensions Manager (ShellExView) 1.19
TweakUI 2.10
Xp-AntiSpy 3.96.8
PC Wizard 2008 1.84
Spybot - Search & Destroy 1.5.2 (2803)
SpywareBlaster 4.0 (2803)
Ad-Aware SE Personal 1.06 (2803)

حجم 95.5 مگابایت
دانلود : Rapidshare ([Only registered and activated users can see links])

aska
June 5th, 2008, 18:12
هشدار مايکروسافت به کاربران ویندوز

مايکروسافت هشدار داد که حفره‌ي امنيتي مرورگر Safari مي تواند آسيب‌هاي شديدي به کاربران ويندوز وارد کند.

به گزارش آريا، آسيب‌پذيري امنيتي Safari براي اولين بار در 15 مه توسط يک محقق امنيتي فاش شد. اين آسيب پذيري به نفوذگران اجازه مي‌دهد تا با کمک فايل‌هاي اجرايي به رايانه ها نفوذ کنند.

اگر اين حفره‌ امنيتي به همراه آسيب‌پذيري ترميم نشده‌ ديگري که در اينترنت اکسپلورر مورد حمله قرار گيرد، آنگاه نفوذگران مي‌توانند نرم‌افزارهاي غير مجاز را در رايانه قرباني اجرا کنند.

بر اساس اظهارات اين محقق، حفره‌هاي Safari و اينترنت اکسپلورر آسيب‌پذيري‌هاي متوسطي هستند که در کنار هم حفره‌ خطرناکي را به وجود .

مايکروسافت اين مساله را جدي گرفته و با انتشار يک راهنماي امنيتي از کاربران درخواست کرد تا زمان انتشار به‌روزرساني از سوي اين شرکت و اپل، استفاده از مرورگر Safari را محدود کنند اما بر اساس اين گزارش، اپل با اين آسيب‌پذيري به عنوان يک مشکل امنيتي برخورد نمي‌کند که اين واکنش انتقاد جامعه‌ امنيتي را برانگيخته است.

منتقدان پيش از اين نيز اپل را براي سهل انگاري در مورد ويروس هاي iPod مورد سرزنش قرار داده بودند.

Kambiz_T.A
June 6th, 2008, 11:35
با سلام

اين هم يك ترفند براي همه دوستان
زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ

باتری های معمولی لپ تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری ها معمولأ پس از 1 تا 2 سال کار مداوم ، کارایی اصلی خودشان را از دست میدهند و در نهایت تنها میتوانند 10 تا 15 دقیقه شارژ خود را حفظ کنند. در صورتی که باتری لپ تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعأ اعجاب انگیز با روشی اعجاب انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید! چرا که با این کار میتوانید جان دوباره ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، چرا که مجددأ باتری میتواند 1 الی 2 ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.

برای اینکار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهید!

کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!
تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!
سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.
اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.

شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید.
اما جالب است بدانید که این کار پایه و اساسی کاملأ علمی دارد ، چرا که همانطور میدانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکولها جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی کند. این مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زیرا مولکول ها به شکل منظم قرار می گیرند و جریان راحت تر عبور می کند ، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود (این لرزش هیچ گاه صفر نخواهد شد ، مگر در صفر مطلق یعنی 273- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست نیافتنی باقی مانده است) ، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود. دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در درمای پایین نیز همین موضوع است.

این موضوع توسط وب سایت کمیاب آنلاین عملأ بر روی باتری یک لپ تاپ HP تست شد ، باتری که پس 1سال و نیم کارکرد ، تنها به مدت 10 دقیقه شارژ را نگه میداشت ، پس از اجرای این ترفند ، پس از اولین شارژ توانست 45 دقیقه و در دفعات بعدی تا 1.5 تا 2 ساعت شارژ را نگاه دارد.

از این موضوع و به نوعی نوآوری میتوان حتی در مورد هارد دیسک هم استفاده کرد ، هاردی که کار نمیکند را در صورتی که 10 تا 15 ساعت در فریزر فریز نمایید و سپس وصل نمایید را نیز میتوان با این روش بازیابی کرد.

همچنین برای تثبیت این موضوع ، ویدئویی نیز در سایت Metacafe منتشر شده است که کلیه عملیات به شکل تصویری قابل مشاهده است. این ویدئوی آنلاین در سیستم به اشتراک گذاری ویدئوی Metacafe به نشانی [Only registered and activated users can see links] در دسترس است.

لازم به ذکر است تا باتری شما دچار مشکل نشده است این ترفند را بر روی آن اجرا نکنید. همچنین این تنها بر روی باتری لپ تاپ تست شده است ، طبعأ امکان این کار بر روی همه باتری های لوازم الکترونیکی یا خود آنها وجود ندارد ، مگر دستگاه هایی که ساختاری همانند باتری های لپ تاپ داشته باشند.

موفق و پيروز باشيد

Kambiz_T.A
June 6th, 2008, 16:12
با سلام

اين هم يك ترفند براي همه دوستان
زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ

باتری های معمولی لپ تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری ها معمولأ پس از 1 تا 2 سال کار مداوم ، کارایی اصلی خودشان را از دست میدهند و در نهایت تنها میتوانند 10 تا 15 دقیقه شارژ خود را حفظ کنند. در صورتی که باتری لپ تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعأ اعجاب انگیز با روشی اعجاب انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید! چرا که با این کار میتوانید جان دوباره ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، چرا که مجددأ باتری میتواند 1 الی 2 ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.

برای اینکار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهید!

کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!
تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!
سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.
اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.

شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید.
اما جالب است بدانید که این کار پایه و اساسی کاملأ علمی دارد ، چرا که همانطور میدانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکولها جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی کند. این مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زیرا مولکول ها به شکل منظم قرار می گیرند و جریان راحت تر عبور می کند ، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود (این لرزش هیچ گاه صفر نخواهد شد ، مگر در صفر مطلق یعنی 273- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست نیافتنی باقی مانده است) ، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود. دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در درمای پایین نیز همین موضوع است.

این موضوع توسط وب سایت کمیاب آنلاین عملأ بر روی باتری یک لپ تاپ HP تست شد ، باتری که پس 1سال و نیم کارکرد ، تنها به مدت 10 دقیقه شارژ را نگه میداشت ، پس از اجرای این ترفند ، پس از اولین شارژ توانست 45 دقیقه و در دفعات بعدی تا 1.5 تا 2 ساعت شارژ را نگاه دارد.

از این موضوع و به نوعی نوآوری میتوان حتی در مورد هارد دیسک هم استفاده کرد ، هاردی که کار نمیکند را در صورتی که 10 تا 15 ساعت در فریزر فریز نمایید و سپس وصل نمایید را نیز میتوان با این روش بازیابی کرد.

همچنین برای تثبیت این موضوع ، ویدئویی نیز در سایت Metacafe منتشر شده است که کلیه عملیات به شکل تصویری قابل مشاهده است. این ویدئوی آنلاین در سیستم به اشتراک گذاری ویدئوی Metacafe به نشانی [Only registered and activated users can see links] در دسترس است.

لازم به ذکر است تا باتری شما دچار مشکل نشده است این ترفند را بر روی آن اجرا نکنید. همچنین این تنها بر روی باتری لپ تاپ تست شده است ، طبعأ امکان این کار بر روی همه باتری های لوازم الکترونیکی یا خود آنها وجود ندارد ، مگر دستگاه هایی که ساختاری همانند باتری های لپ تاپ داشته باشند.

موفق و پيروز باشيد

اگر قصد خريد لب تاب دست دوم داريد حتما باطري را چك كنيد كه سالم باشد

از نظر زمان شارژ مهم نيست فقط حتما قابليت شارژ را داشته باشد

موفق باشيد

lastnight19
June 7th, 2008, 23:41
من توی شرکتی کار می کنم که کل کامپیوترها شبکه می باشند و تمامی شبکه مجهز به سیستم فایروال می باشد به همین جهت تمامی برنامه هایی که به نحوی آن لاین کار می کنند و نیاز به دانلود و آپ تو دیت شدن دارند از کار می افتند، شما برای رفع این مشکل چه پیشنهادی دارید؟

xeroF
June 8th, 2008, 02:39
من توی شرکتی کار می کنم که کل کامپیوترها شبکه می باشند و تمامی شبکه مجهز به سیستم فایروال می باشد به همین جهت تمامی برنامه هایی که به نحوی آن لاین کار می کنند و نیاز به دانلود و آپ تو دیت شدن دارند از کار می افتند، شما برای رفع این مشکل چه پیشنهادی دارید؟

فایروال ، پورتهایی که برنامه های مورد نظر شما از آنها استفاده می کنند را بسته است. باید با مدیر شبکه تماس بگیرید و از ایشان بخواهید پورتهای مزبور را برایتان باز کند.