انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي June 19th, 2008, 18:17   #16
nima_azadi
Senior Member

nima_azadi's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 6,092 بار در 621 پست
nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)
0

آلبرتینی جان ، شما بازاری رو به من نشون بده که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده ! این فارکسی که شما کار می کنید تونسته این سود رو در سال به شما بده ؟؟ انرژی که فارکس از شما می گیره بیشتره یا بورس؟؟ فشار روحی روانی که فارکس روی شما وارد میکنه بیشتره یا بورس؟

اگر یک نفر صفر کیلومتر به شما مراجعه کنه و بگه من 1 میلیون تومان دارم ، بنظر شما این پول را در فارکس سرمایه گذاری کنم بهتر است یا بورس تهران (اگر شما ناچار به انتخاب یکی باشی کدوم رو انتخاب می کنی ؟ )

در مورد قضیه واگرایی که ریسکش 3% هست هم اگر نقدی دارید خوشحال می شوم ، منظورم از ریسک 3% ان دسته از واگرایی هاست که من میگیرم نه تمام واگرایی ها ! حالا فرقش چیه ؟؟

هنر تریدر اون هست که بهترین شرایط رو برای ترید انتخاب کنه ، وقتی من در جفت ارزی سیگنال ترید ندیدم (بر اساس استراتژِی خودم) معامله نمی کنم ، به همان دلیل هم در سهم بورس تهران معامله نمی کنم ! اتفاقاً انتخاب صنعت و سهم برتر یک هنر هست که اکثر متضررین بورس تهران نمی دانند ! اگر از 6 ماه اول روی کار امدن احمدی نزاد فاکتور بگیریم ، در بقیه ایام بورس همواره بازار بر اساس تکنیکال و فاندامنتال حرکت کرده .

آخرین ويرايش توسط nima_azadi در June 19th, 2008 و ساعت 18:20
nima_azadi آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از nima_azadi:
قديمي June 19th, 2008, 19:31   #17
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله nima_azadi نمايش نوشته ها
آلبرتینی جان ، شما بازاری رو به من نشون بده که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده ! این فارکسی که شما کار می کنید تونسته این سود رو در سال به شما بده ؟؟ انرژی که فارکس از شما می گیره بیشتره یا بورس؟؟ فشار روحی روانی که فارکس روی شما وارد میکنه بیشتره یا بورس؟

اگر یک نفر صفر کیلومتر به شما مراجعه کنه و بگه من 1 میلیون تومان دارم ، بنظر شما این پول را در فارکس سرمایه گذاری کنم بهتر است یا بورس تهران (اگر شما ناچار به انتخاب یکی باشی کدوم رو انتخاب می کنی ؟ )

در مورد قضیه واگرایی که ریسکش 3% هست هم اگر نقدی دارید خوشحال می شوم ، منظورم از ریسک 3% ان دسته از واگرایی هاست که من میگیرم نه تمام واگرایی ها ! حالا فرقش چیه ؟؟

هنر تریدر اون هست که بهترین شرایط رو برای ترید انتخاب کنه ، وقتی من در جفت ارزی سیگنال ترید ندیدم (بر اساس استراتژِی خودم) معامله نمی کنم ، به همان دلیل هم در سهم بورس تهران معامله نمی کنم ! اتفاقاً انتخاب صنعت و سهم برتر یک هنر هست که اکثر متضررین بورس تهران نمی دانند ! اگر از 6 ماه اول روی کار امدن احمدی نزاد فاکتور بگیریم ، در بقیه ایام بورس همواره بازار بر اساس تکنیکال و فاندامنتال حرکت کرده .
در مورد اول که گفتی بازاری را نشون بدم که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده باید بگم که شما به اصلی ترین قسمت استدلال من

یعنی توجیه پذیر بودن بازدهی بورس یک کشور با توجه به تورم داخل ان کشور توجه نکردی .بله بورس ایران شاید در مجموع از نظر بازدهی

قابل مقایسه با بهترین بورسهای دنیا باشد با این تفاوت که تورم ایران سی چهل برابر ان کشورهاست.

در مورد دوم یعنی فرد صفر کیلومتر من بهش میگم اول بره با مبانی تحلیلهای بازار اشنا بشه بعدا وارد بازار بشه.بعد وقتی دانش خودشو بالا برد من فارکس رو بهش پیشنهاد میدم.اول بخاطر اینکه در صورت تحلیل درست شما همیشه میتونید از بازار سود بگیرید اما در بورس ایران اگر وارد یک بحران سیاسی اقتصادی بشیم که معمولا هستیم همه سهمها با هم سقوط میکنند واز انجا که در بورس ایران گزینه فروش نداریم هیچ شانسی برای سود گیری نداریم.یادمه شخصی در سایت تالار بورس در جواب شخصی که پرسیده بود که دیگه چه خبره که بازار سقوط کرد گفته بود این بازار دیفالتش منفیه اگر مثبت بود باید پرسید چه خبره.مساله دوم که در بورس ایران چیزی بنام صف
فروش یا صف خرید داریم .فرض کنید شما سهمی را خریدید بعد شرکت مورد نظر اطلاعیه میده که نتونسته حتی 20 درصد سود سالیانه مورد نظر رو بدست بیاره(در بورس ایران از اینجور پیشبینی کشکی سود سالیانه زیاد داریم)اونوقت یکدفعه میبینید برای چند هفته اصلا خریداری برای سهم شما حتی با ضرر نیست و سرمایه شما قفل میشه.البته موارد دیگری مانند معطل ماندن سرمایه در موارد مختلف

مانند مواقع تعدیلها یا بسته شدن سهم توسط سازمان بورس بدلایل مختلف رو اضافه کرد .

اما در مورد مورد سوم و واگراییها.باید بگم اگر قرار باشه ترکیب دو روش دقتی 97 درصدی داشته باشه باید هر کدوم از روشها به تنهایی

دقتی بالای حداقل 80 درصد داشته باشند البته نمیتونم برای این ادعای خود استدلال ریاضی بیارم ولی بهش اعتقاد دارم.ثانیا شما برای تشخیص واگراییها به اندیکاتورها وابسته اید.برای مثال فکر کنم اولویت اول شما مک دی باشد .خوب همانطور که میدانید خود اندیکاتورها
به پریود زمانی وابسته اند.خوب اعداد 12و26و9 .از کجا امده اند .مسلما این اعداد جادویی نیستند و فقط به صرف اینکه عملکرد انها روی

مجموعه ای از سهمها انهم در بورس امریکا بازده هی بیشتری داشته اند بعنوان پیشفرض انتخاب شده اند .در صورتی که اگر با نرم افزارهایی مانند امی بروکر این اندیکاتور رو بهینه کنید میبینید که در بعضی مواقع ترکیب 12و26و9 جزو 100 گزینه برتر ترکیبها هم نیست
بنابراین وقتی ما بر اساس این ترکیب نتیجه واگرایی را استخراج میکنیم چه بسا در ان دوره ترکیب موثر ترکیب دیگریست که بر اساس ان ترکیب واگرایی تشکیل نشده باشد.

آخرین ويرايش توسط albertini در June 19th, 2008 و ساعت 19:33
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 19th, 2008, 23:08   #18
nima_azadi
Senior Member

nima_azadi's Avatar

nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)
0

کلاً دیدمان متفاوت هست ، نحوه حرف زدن شما نشون میده الان در جریان بورس نیستید ، تفکر شما ، تفکر سال 84 بورس هست . لان قوانینی مثل قانون گره وضع شده که سهم ها کمتر قفل بشند . ........ در هر حال انتظار ندارم مثل هم فکر کنیم ، شما در فارکس راحت ترید من در بورس راحت ترم .

اینکه تورم در کشور ما 40% هست ربطی به این نداره که فارکس توجیه اقتصادی اش بیشتر از بورس هست . توی فارکس همینقدر که 90% پولشان را از دست میدهند کفایت می کند که ریسک اقتصادی و سرمایه گذاری در فارکس رو بسیار بیشتر از بورس بدونیم .

البته برای من هم بورس و هم فارکس جذاب هست ولی بدلیل سابقه طولانی تری که در بورس دارم و ابزارهای تحلیل گسترده تری که دارم بورس برام جذاب تره . وقتی من یک سهمی رو می خرم همه چیز رو در مرودش می دونم و می خرم ، اما وقتی من دارم USDCHF بای می کنم ، غیر از اینکه فرانک مال سوئیس هست چی در موردش می دونم ؟

در مورد سایت تالار بورس هم حرفی نمیزنم چون اصلاً تا حالا توی اون سایت نرفتم .

در مورد اعلام گزارشات سه ماهه که از صفت کشکی براش استفاده کردید ، خدمتتون عرض کنم که بیشترشون یا اخراج یا به تابلو چهارم منتقل شدند ، مدتی هست که بورس سفت و سخت گرفته ......

در هر حال امیدوارم در هر بازاری هستید مهم ترینش که پول هست در بیاد فرق نمی کنه بورس باشه یا فارکس ، مهم اینه که پول حلال در بیاد .

یادمه ماه رمضون پارسال بخش قابل توجهی از پولم رو نیم سکه خریدم ، روی 75000 تومان ، حدود 2-3 ماه بعد با سود 40% روی 105 هزار تومان فروختم . من نسبت به هیچ بازاری تعصب ندارم ولی بورس رو واقعاً دوست دارم .حتی بیشتر از فارکس .حتی بازار خرابش رو دوست دارم چون در اون بازار من در کمین نشستم !
4 تشکر کننده از nima_azadi:
قديمي June 20th, 2008, 00:50   #19
hamid.ma
Junior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 5 بار در 2 پست
hamid.ma (سطح 0)
0

من از نوشتن زياد خوشم نمياد ولي خوب اينو ميگم
جناب آلبرتيني شما خيلي روي فاركس تعصب داريد و اين تعصب ممكنه به نابودي شما منجر بشه
من خودم حدود 1.5 پيش وارد فاركس شدم و حالا به اين نتيجه رسيدم كه هر چقدر هم تو فاركس آدم سود كنه پول استرسي كه فاركس به آدم وارد ميكنه نميشه تو بورس با روزي 2 -3 ساعت وقت گذاشتن ميشه به راحتي سودهاي ساليانه بالاي 100% كرد اونم بدون استرس ولي تو فاركس چي ؟ آيا ميشه با روزي 2 - 3 وقت گذاشتن به اين چنين سودي رسيد ؟
من با آنكه رشته تحصيليم مالي بوده ولي هنوز كه هنوزه هيچي از تحليل گري نميدونم ولي با همه اينها و فقط با خواندن گزارشها واقعا سودهاي خوبي با كمترين استرس كسب كردم براي مثال كساني كه گزارش شركت تايدواتر خاورميانه را بعد از مجمع عمومي سال گذشته فقط روخواني كردند!!!!!!!( چون همه چيز در گزارش توضيح داده شده بود) سودي بيش از 100% در كمتر از 5 ماه كسب كردند مايه اين سود فقط يك ساعت مطالعه صورتهاي مالي بود !!!! چه موقع شما ميتونيد با يك ساعت خواندن يك گزارش 100% سود در كمتر از 5 ماه و بدون استرس در فاركس بدست آوريد ؟ امثال اين سهم واقعا تو بورس زياده
بورس دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره وقتي سهمي از لحاظ فاندامنتال مطمئن و آماده حركت باشه ممكنه چند ماه در جا بزنه ولي وقتي كه شروع كنه ظرف مدت كوتاهي پتانسيلش آزاد ميشه !!!!
تو بورس تحليل كردن خيلي راحتتر از فاركسه چه تكنيكال چه فاندامنتال !!!! همين باعث ميشه واقعا فشار كمتري روي شخص وارد شود و خيلي راحتتر به زندگي روزمره خودش برسد لااقل تو بورس ميدانيد كه نهايت روزي 3 درصد نوسان ميكند و وقتي كه بازار بسته شد تا روز بعد با خيال آسوده به امور روزمره خودتان ميرسيد ولي تو فاركس شما چه موقع ميتوانيد آسايش را به خودتان ببينيد ؟ ميشه گفت تا زماني كه شما معامله كنيد نمي توانيد رنگ آسايش و ارامش را به خود ببينيد

جناي آلبرتيني شما اين چنين نوشتيد :

"" در مورد اول که گفتی بازاری را نشون بدم که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده باید بگم که شما به اصلی ترین قسمت استدلال من

یعنی توجیه پذیر بودن بازدهی بورس یک کشور با توجه به تورم داخل ان کشور توجه نکردی .بله بورس ایران شاید در مجموع از نظر بازدهی

قابل مقایسه با بهترین بورسهای دنیا باشد با این تفاوت که تورم ایران سی چهل برابر ان کشورهاست.""

آيا براي شما كه در ايران زندگي ميكنيد و قرار است پول بدست آمده را در ايران خرج كنيد فعاليت در بازار بورسي كه مي تواند 100% بازدهي دهد توجيه اقتصادي دارد يا فعاليت در فاركس كه براي مثال 50% بازدهي دارد واقعاً كدام يك از اين بازارها مي تواند زندگي شما را بهتر تامين كند؟

و در انتها : تعصب = نابودي
hamid.ma آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از hamid.ma:
قديمي June 20th, 2008, 01:20   #20
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hamid.ma نمايش نوشته ها
من از نوشتن زياد خوشم نمياد ولي خوب اينو ميگم
جناب آلبرتيني شما خيلي روي فاركس تعصب داريد و اين تعصب ممكنه به نابودي شما منجر بشه
من خودم حدود 1.5 پيش وارد فاركس شدم و حالا به اين نتيجه رسيدم كه هر چقدر هم تو فاركس آدم سود كنه پول استرسي كه فاركس به آدم وارد ميكنه نميشه تو بورس با روزي 2 -3 ساعت وقت گذاشتن ميشه به راحتي سودهاي ساليانه بالاي 100% كرد اونم بدون استرس ولي تو فاركس چي ؟ آيا ميشه با روزي 2 - 3 وقت گذاشتن به اين چنين سودي رسيد ؟
من با آنكه رشته تحصيليم مالي بوده ولي هنوز كه هنوزه هيچي از تحليل گري نميدونم ولي با همه اينها و فقط با خواندن گزارشها واقعا سودهاي خوبي با كمترين استرس كسب كردم براي مثال كساني كه گزارش شركت تايدواتر خاورميانه را بعد از مجمع عمومي سال گذشته فقط روخواني كردند!!!!!!!( چون همه چيز در گزارش توضيح داده شده بود) سودي بيش از 100% در كمتر از 5 ماه كسب كردند مايه اين سود فقط يك ساعت مطالعه صورتهاي مالي بود !!!! چه موقع شما ميتونيد با يك ساعت خواندن يك گزارش 100% سود در كمتر از 5 ماه و بدون استرس در فاركس بدست آوريد ؟ امثال اين سهم واقعا تو بورس زياده
بورس دير و زود داره ولي سوخت و سوز نداره وقتي سهمي از لحاظ فاندامنتال مطمئن و آماده حركت باشه ممكنه چند ماه در جا بزنه ولي وقتي كه شروع كنه ظرف مدت كوتاهي پتانسيلش آزاد ميشه !!!!
تو بورس تحليل كردن خيلي راحتتر از فاركسه چه تكنيكال چه فاندامنتال !!!! همين باعث ميشه واقعا فشار كمتري روي شخص وارد شود و خيلي راحتتر به زندگي روزمره خودش برسد لااقل تو بورس ميدانيد كه نهايت روزي 3 درصد نوسان ميكند و وقتي كه بازار بسته شد تا روز بعد با خيال آسوده به امور روزمره خودتان ميرسيد ولي تو فاركس شما چه موقع ميتوانيد آسايش را به خودتان ببينيد ؟ ميشه گفت تا زماني كه شما معامله كنيد نمي توانيد رنگ آسايش و ارامش را به خود ببينيد

جناي آلبرتيني شما اين چنين نوشتيد :

"" در مورد اول که گفتی بازاری را نشون بدم که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده باید بگم که شما به اصلی ترین قسمت استدلال من

قابل مقایسه با بهترین بورسهای دنیا باشد با این تفاوت که تورم ایران سی چهل برابر ان کشورهاست.""

آيا براي شما كه در ايران زندگي ميكنيد و قرار است پول بدست آمده را در ايران خرج كنيد فعاليت در بازار بورسي كه مي تواند 100% بازدهي دهد توجيه اقتصادي دارد يا فعاليت در فاركس كه براي مثال 50% بازدهي دارد واقعاً كدام يك از اين بازارها مي تواند زندگي شما را بهتر تامين كند؟

و در انتها : تعصب = نابودي
دوست گرامی من برای شما برای همین مدت 1.5 سال که اشاره شد اصلاحات خوبی در بورس صورت گرفته متوسط سود سالیانه را

حساب کردم که شد چیزی حدود 10 درصد.حالا شما چگونه ادعا میکنید در این بازار 100 درصدسود سالیانه را براحتی میتوان کسب کرد؟

اگر کسی در بورس ایران سالیانه 100 درصد سو د کسب میکند انهم براحتی مطمئن باشید در بازار فارکس این سود را یکماهه کسب خواهد کرد

انهم براحتی.اگر در بازار فارکس حساب شده و با مدیریت ترید کنید استرس ان کمتر از بورس ایران خواهد بود چون دیگر نیازی نخواهد بود

نگران افتهایی مانند رانت اطلاعاتی -بحرانهای سیاسی-افاضات انچنانی مقامات سیاسی-دغدغه اینکه چه کسی ریس جمهور میشود

و ابتکارات عجیب قریب اقتصادی دولت-تحریم اقتصادی-مخفیکاری و سو مدیریت روسای شرکتها و هزاران مورد دیگر باشید.

اگر ممکنه بگید که در فواصل کدوم 5 ماه شرکت تایدواتر 100 درصد سود داده ؟

آخرین ويرايش توسط albertini در June 20th, 2008 و ساعت 01:58
قديمي June 20th, 2008, 01:41   #21
siroos2007
Senior Member

siroos2007's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
تشکر از ايشان: 950 بار در 245 پست
siroos2007 (سطح 1)siroos2007 (سطح 1)
0

اگر در بورس بدانید چه سهمهایی بخرید براحتی سود میکنید من سال قبل چند سهم خریدم و سود کردم در مدت سه ماه چیزی

حدود 40 درصد

البته من دیر رسیدم کسانی بودند که روی همین سهمهایی که من خریدم چون زودتر و در قیمتهای پایینتر خریده بودند 100 درصد

سود کردند

مشکل بورس صف خرید و فروش است که ان هم ترفندهای خاص خودش را دارد

و البته سرمایه بیشتری از فارکس میخواهد
قديمي June 20th, 2008, 04:33   #22
exchanger
Junior Member

تشکر از ايشان: 23 بار در 12 پست
exchanger (سطح 0)
0

albertini نوشته است :

((اگر کسی در بورس ایران سالیانه 100 درصد سو د کسب میکند انهم براحتی مطمئن باشید در بازار فارکس این سود را یکماهه کسب خواهد کرد ))

ادعای بازده 100 درصدی که دوستان مطرح میکنند ....بنظرم خیلی منطقی هست ........و در همین 2 ....3 ماهه اول سال 87 ......تعدادی از معامله گران به این سود رسیدند .........جناب albertini ....فکر می کنم اخیرا خیلی در جریان بورس نبوده اید .....اینکه شماسود متوسط سالانه رو 10 درصد میگویید ....شاید واقعا برای برایند بازار همینطور باشه .......و کسی که چیزی از بورس نمیدونه پولش رو به صورت رندوم توی یک سری سهم سرمایه گذاری کنه به این سود 10 درصد برسه !..............ولی اگر کسی از تکنیکال و فاندامنتال سهم مطلع باشه و گروه های پیشرو رو شناسایی کنه ....براحتی ( یعنی حداقل ) 100 درصد در سال رو بازدهی میده ! .............حتی زمانی که شاخص و برایند بازار منفی هست ...شما روی سهم های با ضریب بتای منفی سرمایه گذاری کنید ...بازدهی خوبی میگیرید .......در مورد اون جمله ای که نقل قول کردم ....هم باید بگم ...ساختار بورس و فارکس متفاوت هست و نمیشه اونها رو مقایسه کرد ...بعضی افرادی هستند که 200 درصد توی بورس بازده دارن ..من به شما قول میدم ..توی فارکس 1 پیپ نتونن سود کنن .............حتی تکنیکال بورس هم سبک خاصی داره و کسی که توی بازار آزاد ترید کرده گاهی اوقات توی بورس به اشتباه میفته ...به خاطر حجم مبنا و ... الگوهای شمعی و ایندیکاتورها (گاهی اوقات)درست کار نمیکنند !

این هم تاید واتر :

exchanger آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از exchanger:
قديمي June 20th, 2008, 09:21   #23
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله exchanger نمايش نوشته ها
albertini نوشته است :

((اگر کسی در بورس ایران سالیانه 100 درصد سو د کسب میکند انهم براحتی مطمئن باشید در بازار فارکس این سود را یکماهه کسب خواهد کرد ))

ادعای بازده 100 درصدی که دوستان مطرح میکنند ....بنظرم خیلی منطقی هست ........و در همین 2 ....3 ماهه اول سال 87 ......تعدادی از معامله گران به این سود رسیدند .........جناب albertini ....فکر می کنم اخیرا خیلی در جریان بورس نبوده اید .....اینکه شماسود متوسط سالانه رو 10 درصد میگویید ....شاید واقعا برای برایند بازار همینطور باشه .......و کسی که چیزی از بورس نمیدونه پولش رو به صورت رندوم توی یک سری سهم سرمایه گذاری کنه به این سود 10 درصد برسه !..............ولی اگر کسی از تکنیکال و فاندامنتال سهم مطلع باشه و گروه های پیشرو رو شناسایی کنه ....براحتی ( یعنی حداقل ) 100 درصد در سال رو بازدهی میده ! .............حتی زمانی که شاخص و برایند بازار منفی هست ...شما روی سهم های با ضریب بتای منفی سرمایه گذاری کنید ...بازدهی خوبی میگیرید .......در مورد اون جمله ای که نقل قول کردم ....هم باید بگم ...ساختار بورس و فارکس متفاوت هست و نمیشه اونها رو مقایسه کرد ...بعضی افرادی هستند که 200 درصد توی بورس بازده دارن ..من به شما قول میدم ..توی فارکس 1 پیپ نتونن سود کنن .............حتی تکنیکال بورس هم سبک خاصی داره و کسی که توی بازار آزاد ترید کرده گاهی اوقات توی بورس به اشتباه میفته ...به خاطر حجم مبنا و ... الگوهای شمعی و ایندیکاتورها (گاهی اوقات)درست کار نمیکنند !

این هم تاید واتر :

من واقعا از نوع استدلال دوستان متعجب هستم.عنوان تاپیک بازدهی بورس تهران هستش ولی بعضی از دوستان برای نشان دادن این

بازدهی بورسی که شاید بیش از 150 شرکت در ان فعال هستند فقط بر اساس چند شرکت قضاوت میکنند.مثل این میمونه که شخصی

بیاد از بازدهی بورسهای امریکا در طی چند ماه گذشته دفاع بکنه دلیلش هم این باشه که فلان چند شرکت طی این دوره صعود کرده اند

و بقیه سهامداران رو متهم به عدم اطلاع از تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال بکنه.باید بگم یکی از اصول صحیح سرمایه گذاری در بازارهای

بورسی تشکیل سبدسهام میباشد و تشکیل سبد سهام یعنی اینکه سوداوری شما نمیتواند با متوسط بازدهی متوسط بازار تفاوتی

مثلا هزاردرصدی داشته باشد.یعنی این همه شرکتهای میلیاردی سرمایه گذاری که از حرفه ای ترین تحلیلگران و نرمافزارها استفاده

میکنند از دانش کافی برخوردار نیستند که بجای اینکه سرمایه خود را بجای تشکیل سبد روی بهترین کالا سرمایه گذاری کنند و دهها برابر

بیشتر سود کنند؟

اگر بازدهی بورس ایران مطلوب بود چرا اینقدر بورس ایران در جذب نقدینگی ناموفق عمل کرده است.کافیست که یک سهام گردنکلفت

جدید بخواهد وارد بورس شود همین یک سهم براحتی کلی از بقیه سهم ها را منفی میکند بخاطر اینکه سهامداران مجبور میشوند برای

خرید جدید سهمهای موجود خود را بفروشند.و نکته دیگر اینکه سهم زیادی از این سود بورس تهران که بعضیها از ان دفاع میکنند مربوط به

همین سهمهاییست که تازه وارد بازار بورس میشوند و معمولا پس از عرضه به بازار شاهد کلی حرف و حدیث و ابهام هستیم که ایا قیمت

عرضه ایا واقعی بوده است یا دولت گرانفروشی کرده است.

حرف اخر اینکه در بازار ایران طی همین دو سه ماه هرچه میخریدید بیشتر از بورس عایدتان میشد حتی اگر پفک میخریدید.
تشکر کننده از albertini:
قديمي June 20th, 2008, 13:43   #24
exchanger
Junior Member

exchanger (سطح 0)
0

قضاوت بر اساس چند شرکت ؟ !

فولاد مبارکه
فولاد خراسان
فولاد خوزستان
معادن و فلزات
گل گهر
چادر ملو
سرمایه گذاری امید
دارویی سبحان
دارویی اسوه
دارویی رازک
ایران دارو
کیمیدارو
زهراوی
دارویی کوثر
البرز دارو
دارویی امین
دارویی فارابی
دارویی جابربن حیان
دارویی لقمان
داملران
سرمایه گذاری البرز

معادن منگنز
ذغال سنگ نگین طبس
آلومینیوم ایران
ملی مس
کشتی رانی

بانک پارسیان
کار آفرین
اقتصاد نوین

لیزینگ ایران
رایان سایپا
لیزینگ غدیر

پتروشیمی فناوران
پتروشیمی خارک
سرمایه گذاری صندوق
پتروشیمی اراک
پتروشیمی اصفهان
پتروشیمی فارابی

پاکسان
تولی پرس
کف

موتوژن
نیروترانس

سرمایه گداری ساختمان
ساختمان تهران
سرمایه گذاری شاهد
توس گستر

خودرویی ها
زامیاد
سایپا
پارس خودرو
الکتریک شرق
ایران خودرو
.
.

.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تشکر کننده از exchanger:
قديمي June 20th, 2008, 14:06   #25
saboor
Senior Member

saboor's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2005
محل سكونت: شهر بهار نارنج
تشکر از ايشان: 221 بار در 102 پست
saboor (سطح 1)saboor (سطح 1)saboor (سطح 1)
0

با سلام
پیشاپیش از این که بسیار مبتدی صحبت میکنم عذر میخواهم
اصلادر ایران که بقول دوستمون"""" افتهایی مانند رانت اطلاعاتی -بحرانهای سیاسی-افاضات انچنانی مقامات سیاسی-دغدغه اینکه چه کسی ریس جمهور میشود

و ابتکارات عجیب قریب اقتصادی دولت-تحریم اقتصادی-مخفیکاری و سو مدیریت روسای شرکتها و هزاران مورد دیگر""""یک واقعیت است بورس مفهوم دارد!!!!!!که بعد روی بازدهی آن بحث کنیم
یا بقول دوستمون""""""مشکل بورس صف خرید و فروش است که ان هم ترفندهای خاص خودش را دارد"""""در صف خرید وفروش

باید ترفند!!!!!!یا استراتژی !!!!!یا دانش صف ایستادن!!!!!!!!بلد بودفکر کنم اسمش بورس نیست ! البته دوستان خوبم موفق با شند اما در شوره زاراقتصادی ایران بقول دوستمون"""""" طی همین دو سه ماه هرچه میخریدید بیشتر از بورس عایدتان میشد حتی اگر پفک میخریدید"""""""

با تشکر
قديمي June 20th, 2008, 15:13   #26
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

0

از تصاویر زیر وضعیت بازدهی سالیانه گروههای مختلف شرکتهای بورسی ایران قابل استنتاج میباشد.
عكس ضميمه
نوع فايل: gif STOCK1.gif‏ (22.8 کیلوبایت, 28 نمایش)
نوع فايل: gif STOCK2.gif‏ (13.9 کیلوبایت, 21 نمایش)
2 تشکر کننده از albertini:
قديمي June 21st, 2008, 02:48   #27
exchanger
Junior Member

exchanger (سطح 0)
0

تکنیکال به تنهایی 60 درصد سود رو تضمین میکنه !

صندوق بازنشستگی در عرض چند روز جهش قیمتی تجربه کرده ...خوشبختانه همه دوستان در قیمت 185 تا 200 خریدند

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
تشکر کننده از exchanger:
قديمي June 21st, 2008, 11:15   #28
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

0

این بازار اگر چند ماه هم همینجور مثبت بخوره نمیتونه ضرر مال باختگانی رو که خونه و زمین خودشونو فروختند و وارد بورس کردند جبران

کنه. از طرف دیگر در حالی که هر روز بر تهدیدات نظامی و اقتصادی علیه کشور افزوده میشه افزایشهای اخیر بیشتر شبیه تله میمونه

تا اینکه نشان رونق اقتصادی کشور باشه.
تشکر کننده از albertini:
قديمي June 21st, 2008, 15:27   #29
nima_azadi
Senior Member

nima_azadi's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
این بازار اگر چند ماه هم همینجور مثبت بخوره نمیتونه ضرر مال باختگانی رو که خونه و زمین خودشونو فروختند و وارد بورس کردند جبران

کنه. از طرف دیگر در حالی که هر روز بر تهدیدات نظامی و اقتصادی علیه کشور افزوده میشه افزایشهای اخیر بیشتر شبیه تله میمونه

تا اینکه نشان رونق اقتصادی کشور باشه.
اینکه تهدید نظامی داریم شکی توش نیست ، اینکه رونق اقتصادی نداریم نیز همینطور ، اما اینکه تله گذاشتند یک کم نگاه معنا دار و متاسفانه غیر منطقی هست . گیریم تله باشه ، مگه شما معامله گر نیستی ؟؟ مگه شما بر اساس تحلیل خرید نمی کنی کاری کن توی تله گیر نکنی ! توی فارکس کم از این تله ها می خوریم ؟؟

آلبرتینی جان ، من میدونم شما احتمالاً ضرر زیادی توی بورس کردی ، ولی یک بار دیگه عرض کردم که توی هر بازاری باید به وقتش وارد شد و به وقتش خارج شد ! اگر بازار مسکن داغ هست برو مسکن ، اگر بورس داغ هست برو بورس ، اگر طلا داغ هست برو سمت سکه ........

مطلق گرایی و مطلق بینی برامون پول میشه ؟؟ همین دو ماه و نیم اخیر من نزدیک 50% در بورس سود کردم ، اگر قرار بود از همون اول فکر کنم که توی تله هستم و .........

وقتی مثلاً صندوق عشایر روستایی میاد 330 میلیارد توامن پول میده و بلوک فولاد خراسان رو می خره عقل توی کله اش نیست ؟؟ باید فکر کنه که جنگ میشه ؟؟؟ با خودش میگه نکنه ...........

ریسک هر بازاری رو با یک سری فاکتورها می سنجند ، در سال 84 متوسط p/e بازار به 3 رسیده بود(نرخ تورم 33%) یعنی فاجعه !! این میزان در بورس های آمریکا و اروپا نزدیک 40 هست (رخ تورم 2.5%) حالا شما بگو شرکتی که در سال یک سوم پولش رو بعنوان سود توی مجمع بهتون میده فارغ از بالا پایین رفتن قیمت سهم ریسکش زیاده ؟؟ میدونی چند درصد پول جامعه الان توی بانک ها هست و نرخ بهره 18% در سال راضی شون می کنه ؟؟؟
2 تشکر کننده از nima_azadi:
قديمي June 21st, 2008, 16:37   #30
بهزاد اقبالی
مدیر تالار تحلیل بنیادی - کاربر برگزیده شهریورماه 87

بهزاد اقبالی's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: سرزمین همیشه جاویدان ایران
تشکر از ايشان: 24,431 بار در 2,729 پست
بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به بهزاد اقبالی
0

اقا از کیمیدارو چه خبر؟؟؟
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
بورس, بازده, تهران

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید