انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي November 7th, 2008, 11:18   #361
alikaivan
Member

alikaivan's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: کرمان
تشکر از ايشان: 134 بار در 65 پست
alikaivan (سطح 1)alikaivan (سطح 1)alikaivan (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به alikaivan
Smile

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله pari.ebrahimi نمايش نوشته ها
سلام
توضيح نوشتاري هم كافي بود. حالا سوالم اينه كه نمودار تصويري به چه معناس، چون هر كي سود كرده، نموداري شبيه اين داره، اما اعداد كنار اون حتما ً معني و مفهومي دارن، همينطور اعداد پايين نمودار كه من تقريبا ً از اونا بي اطلاعم. مثلا ً درادان ِ من خوبه يا بد؟ و اگه اوناي ديگه رو، مهم هاش رو توضيح بدين ممنون مي شم....

I know the rules, but break some, no other choice!
سلام
شما استيتمنت رو اتچ كن دوستان توضيح ميدن، در مورد درادون هم اينجوري كه من فهميدم ظاهرا آخر مسابقه معلوم ميشه كه خوبه يا بد چون توي اين دنيا همه چيز نسبيه
قديمي November 7th, 2008, 11:33   #362
Hoseini
Senior Member

Hoseini's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2006
تشکر از ايشان: 305 بار در 107 پست
Hoseini (سطح 1)Hoseini (سطح 1)Hoseini (سطح 1)Hoseini (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Hoseini
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله younes55 نمايش نوشته ها
به نظر من اگر از استاپ معقول و ريسك به ريوارد مناسب تا به حال استفاده كرده ايد ديگر نيازي به ادامه براي برنده شدن نداريد .ولي بايد در نظر داشت كه دراودان به صورت شناور محاسبه مي شود .نه آن چيزي كه در استيتمنت ثبت مي شود .
تشکر کننده از Hoseini:
قديمي November 7th, 2008, 11:53   #363
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
سلام
از اينكه جواب باقي ِ سوالامم دادين خيلي ممنونم
اما يه سوال ديگه هم داشتم كه ديگه اونو نمي پرسم، چون هيشكي اينجا فكر نمي كنه يه خانم بتونه جزِ نفرات اول بشه، (شاهنامه آخرش خوشه!!!) راستي مي شه بگين چه تعداد از اين 50 نفر برتر خانم هستن؟ (يا اگر نمي دونين، اونايي كه آي دي شون نامشخصه، بيان اعلام كنن...) ممنون مي شم... در ضمن، من با اينكه هي سوال مي پرسم، اما نمي تونم به قوانين مسابقه عمل كنم. دليلش هم ساده اس، من فقط يه روش پوزيشن گيري دارم و نمي دونم از قوانين پيروي مي كنه يا نه... من قوانين رو مي پرسم، مي خونم، و اگه پوزيشن هام از اونها پيروي كنن خوشحال مي شم، فقط همين! اينو گفتم نگين نگفتي!!!
اصلا ً بذار سوالمو بپرسم... مي خواستم ببينم معاملاتي كه با ضرر بسته مي شن، در واقع ضرر - كه ممكنه زياد هم باشه- تاثيرش چيه؟ اگه تاثير منفي داره، مثلا ً اگه اون معامله بسته نشه و تا آخر مسابقه كه مي گن خودشون مي بندن باز بمونه، باز هم همون اثر رو داره؟ فكر نمي كنم! چون اين ديگه دست ِ ما نبوده كه بگن طرف اينقدر ضرر داده... شايد طرف منتظر بوده معامله اش بره تو سود... در واقع اين سوال رو براي اين پرسيدم كه معني درادان رو متوجه نشدم، و همينطور زيان شناور رو... كه آيا منظور اين بوده كه معامله آدم اول بره تو ضرر و بعد سودده بشه خوبه يا بد؟
ممنون مي شم به اين سوالم جواب بدين...
سلام

در ابتدا عرض کنم که به عنوان یک ایرانی، خوشحال هستم که بانوان ایرانی در این عرصه فعالیت دارند و برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم.

اما در مورد سوالات شما:

اینکه پوزیشن در ضرر شما توسط مسئولان مسابقه بسته شود، مسلما ضرر ثبت خواهد شد. این عمل دقیقا مانند مارجین کال شدن است که بروکر پوزیشن های در ضرر شما را می بندد. آیا در این صورت بروکر ضرر شما را نمی پذیرد؟! اصلا اگر اینطور بود که شما فرمودید دیگر مشکلی در ترید نبود و همه می توانستند به سود برسند.

اینکه ممکنه یک روزی پوزیشن شما به سود برود، در صورتی است که شما مارجین کم نیاورید، وگرنه مارجین کسی که بی نهایت نیست و نمی توان انتظار داشت که تا قیامت منتطر بود که شاید روزی پوزیشن به سود برود! اصلا راز این بازی و ترید همین مارجین است و اگر محدودیت مارجین نبود، خیلی ها صاحب سود در این بازار می شدند و نسبت 90% بازنده به 90% برنده تبدیل می شد و بروکرها هم ورشکست!

مفهوم Drawdown :

2 نوع درادان داریم:

Absolute Drawdown: بالانس اولیه منهای مینیمم بالانس

Maximal Drawdown: ماکزیمم بالانس منهای مینیمم بالانس

مینیمم بالانس یعنی کمترین مقداری که بالانس دیده است.
ماکزیمم بالانس یعنی بیشترین مقداری که بالانس دیده است.

پس هر چه درادان کمتر باشد بهتر است. درادان کمتر یعنی اینکه حساب شما کمتر در ضرر فرو رفته است. در استیتمنت متاتریدر هر دو نوع درادان، به دلار و به درصد محاسبه می شود.

این تعاریف استاندارد و علمی Drawdown بود. بنده از شرایط و تعاریف مسابقه بی اطلاعم.

پیروز باشید.
9 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي November 7th, 2008, 13:03   #364
power4400
Senior Member

power4400's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2008
محل سكونت: in the world of 010101010101
تشکر از ايشان: 123 بار در 56 پست
power4400 (سطح 1-)
0

نقل قول:
سلام
از اينكه جواب باقي ِ سوالامم دادين خيلي ممنونم
اما يه سوال ديگه هم داشتم كه ديگه اونو نمي پرسم، چون هيشكي اينجا فكر نمي كنه يه خانم بتونه جزِ نفرات اول بشه، (شاهنامه آخرش خوشه!!!) راستي مي شه بگين چه تعداد از اين 50 نفر برتر خانم هستن؟ (يا اگر نمي دونين، اونايي كه آي دي شون نامشخصه، بيان اعلام كنن...) ممنون مي شم... در ضمن، من با اينكه هي سوال مي پرسم، اما نمي تونم به قوانين مسابقه عمل كنم. دليلش هم ساده اس، من فقط يه روش پوزيشن گيري دارم و نمي دونم از قوانين پيروي مي كنه يا نه... من قوانين رو مي پرسم، مي خونم، و اگه پوزيشن هام از اونها پيروي كنن خوشحال مي شم، فقط همين! اينو گفتم نگين نگفتي!!!
اصلا ً بذار سوالمو بپرسم... مي خواستم ببينم معاملاتي كه با ضرر بسته مي شن، در واقع ضرر - كه ممكنه زياد هم باشه- تاثيرش چيه؟ اگه تاثير منفي داره، مثلا ً اگه اون معامله بسته نشه و تا آخر مسابقه كه مي گن خودشون مي بندن باز بمونه، باز هم همون اثر رو داره؟ فكر نمي كنم! چون اين ديگه دست ِ ما نبوده كه بگن طرف اينقدر ضرر داده... شايد طرف منتظر بوده معامله اش بره تو سود... در واقع اين سوال رو براي اين پرسيدم كه معني درادان رو متوجه نشدم، و همينطور زيان شناور رو... كه آيا منظور اين بوده كه معامله آدم اول بره تو ضرر و بعد سودده بشه خوبه يا بد؟
ممنون مي شم به اين سوالم جواب بدين...
سلام خانوم ابراهیمی
من خوشحالم که خانومها هم تو اینجور مسابقه ها شرکت می کنن
اونايي كه آي دي شون نامشخصه، بيان اعلام كنن...
در این مورد فکر می کنم از خوده ایدی ها مشخص باشه که کی خانوم هست وکی اقا

ضمنا اگر کسی با خانوم ابراهیمی موافقه که ایدی ها مشخص بشه لطفا نظراتشون رو پست کنن البته اگر از نظر اقا رضا مشکلی نداشته باشه

و در مورده dd هم تا اونجایی که من فهمیدم فکر می کنم هر چقدر که کمتر پوزیشنه ما در ضرر باشه در صد dd
ما هم پایین تر خواهد بود و برای اینکه در صد dd مون کمتر بشه باید از معامله های کشکی وشانسی که شاید
معامله ما در اینده به سود برسه خودداری کنیم
موفق باشید

آخرین ويرايش توسط power4400 در November 7th, 2008 و ساعت 13:11
power4400 آفلاين است
2 تشکر کننده از power4400:
قديمي November 7th, 2008, 13:24   #365
pari.ebrahimi
Member

تاريخ عضويت: Jun 2008
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 58 بار در 26 پست
pari.ebrahimi (سطح 0)
0

ممنون از اينكه جواب دادين، مي رم آفلاين مي خونم... استيمنتم رو ذخيره كرده بودم اتچ كنم ديروز يادم رفت... الان اتچ مي كنم
عكس ضميمه
نوع فايل: gif status.GIF‏ (10.7 کیلوبایت, 89 نمایش)
pari.ebrahimi آفلاين است
4 تشکر کننده از pari.ebrahimi:
قديمي November 7th, 2008, 13:32   #366
amir biz
Senior Member

amir biz's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
محل سكونت: tehran
تشکر از ايشان: 4,677 بار در 938 پست
amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به amir biz
0

دوستان باور کنید دارم کال میشم .
گفتم برام دعا کنید ها ؛)
قديمي November 7th, 2008, 13:41   #367
alikaivan
Member

alikaivan's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: کرمان
تشکر از ايشان: 134 بار در 65 پست
alikaivan (سطح 1)alikaivan (سطح 1)alikaivan (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به alikaivan
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله amir biz نمايش نوشته ها
گفتم برام دعا کنید ها ؛)
باور ميكنيم اين دنيا به كسي وفا نكرده
قديمي November 7th, 2008, 14:04   #368
pari.ebrahimi
Member

تاريخ عضويت: Jun 2008
تشکر از ايشان: 58 بار در 26 پست
pari.ebrahimi (سطح 0)
0

سلام دوباره و تشكر از توجه تون
همون موقع كه سوالم رو نوشتم حس كرده بودم كه شايد درست مطرح نكردم... من منظورم اين نبود كه ضرر ثبت نشه، اگه اينطور بود كه خيلي مسخره بود، چون اكوييتي مطرحه نه بالانس... منظور ِ من اين بود كه ضرر كردن اگر پوئن منفي حساب مي شه، بگين كه آيا اگر اون ضرر تا انتهاي مسابقه باز بمونه(بروكر ببنده)باز هم همون تاثير رو داره؟ كاري به عواقبش ندارم، فقط مي خوام بدونم كه اگر بروكر خودش پوزيشن ِ تو ضرر رو ببنده، باز هم اون ضرر پوئن منفي حساب مي شه؟ من به عقيده خودم فكر مي كنم نبايد اينطور باشه... چون اتفاقاتي كه در طول مسابقه رخ مي ده مد نظره، نه عواقب پوزيشن هاي باز احتمالي، چون اونها در زماني در گذشته گرفته شدن كه شايد باز بودن و سود گرفتن ازشون بيشتر از وقت مسابقه طول بكشه، پس اين ديگه تقصير تريدر نيس. چون نمي تونين بگين تريدر محاسباتش اشتباه از آب دراومده، چون اون نه مارجين كم آورده، نه زمان سوددهي و بازار رو كنترل مي كنه و نه پوزيشنش رو بسته... زمان مسابقه اس كه به پايان رسيده... نمي دونم منطق ِ شما هم اينطور مي گه يا نه... فكر مي كنم همون دراداني كه شما مي گين باشه... يعني تو درادان تاثير منفي بذاره... اه! چقدر كش پيدا كرد! هيچي اصلا ً بي خيال...
آقا خيلي ممنون كه وقت گذاشتي... راستي من تا حالا تشكر اينترنتي نكردم، اصلا ً چه تاثيري داره؟ همينطوريه يا هدفي چيزي داره؟ همين كه مي نويسه تشكر كنندگان از فلاني... از همه تشكر
pari.ebrahimi آفلاين است
قديمي November 7th, 2008, 14:48   #369
mbinazir
Senior Member

mbinazir's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
تشکر از ايشان: 945 بار در 235 پست
mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)
0

نقل قول:
گفتم برام دعا کنید ها ؛)
اي بابا
آقا اگه توي ضرر هستيد سريع ببند هنوز دو هفته باقي هست.
موفق باشيد
قديمي November 7th, 2008, 14:50   #370
power4400
Senior Member

power4400's Avatar

محل سكونت: in the world of 010101010101
تشکر از ايشان: 123 بار در 56 پست
power4400 (سطح 1-)
0

نقل قول:
سلام دوباره و تشكر از توجه تون
همون موقع كه سوالم رو نوشتم حس كرده بودم كه شايد درست مطرح نكردم... من منظورم اين نبود كه ضرر ثبت نشه، اگه اينطور بود كه خيلي مسخره بود، چون اكوييتي مطرحه نه بالانس... منظور ِ من اين بود كه ضرر كردن اگر پوئن منفي حساب مي شه، بگين كه آيا اگر اون ضرر تا انتهاي مسابقه باز بمونه(بروكر ببنده)باز هم همون تاثير رو داره؟ كاري به عواقبش ندارم، فقط مي خوام بدونم كه اگر بروكر خودش پوزيشن ِ تو ضرر رو ببنده، باز هم اون ضرر پوئن منفي حساب مي شه؟ من به عقيده خودم فكر مي كنم نبايد اينطور باشه... چون اتفاقاتي كه در طول مسابقه رخ مي ده مد نظره، نه عواقب پوزيشن هاي باز احتمالي، چون اونها در زماني در گذشته گرفته شدن كه شايد باز بودن و سود گرفتن ازشون بيشتر از وقت مسابقه طول بكشه، پس اين ديگه تقصير تريدر نيس. چون نمي تونين بگين تريدر محاسباتش اشتباه از آب دراومده، چون اون نه مارجين كم آورده، نه زمان سوددهي و بازار رو كنترل مي كنه و نه پوزيشنش رو بسته... زمان مسابقه اس كه به پايان رسيده... نمي دونم منطق ِ شما هم اينطور مي گه يا نه... فكر مي كنم همون دراداني كه شما مي گين باشه... يعني تو درادان تاثير منفي بذاره... اه! چقدر كش پيدا كرد! هيچي اصلا ً بي خيال...
آقا خيلي ممنون كه وقت گذاشتي... راستي من تا حالا تشكر اينترنتي نكردم، اصلا ً چه تاثيري داره؟ همينطوريه يا هدفي چيزي داره؟ همين كه مي نويسه تشكر كنندگان از فلاني... از همه تشكر
اگر درست متوجه شده باشم منظوره شما اینه که هر پوزیشنی که ما باز می کنیم و اگر با ضرر بسته بشه این
یه امتیاز منفی برای ما حساب می شه
اگر منظوره شما این باشه , پس شما دارید اشتباه فکر می کنید چونکه این امتیاز منفی حساب نمی شه چیزی
که امتیاز منفی حساب می شه پوزیشنی هست که شما باز کرده اید و با اینکه در ضرر هستید
ولی صبر می کنید که شاید بازار به نفع شما حرکت کنه و پوزیشنه شما رو با سود ببنده
یعنی اینکه شما با وجود اینکه در ضرر کمی هستید وتحلیل شما هم اشتباه از اب در امده
ولی سعی به پافشاری به این معاملتون می کنید و حتی بعضی ها میان استاپ خودشون رو هم بر می دارن
که بازار برگرده ولی بازار بر نمی گرده که هیچ به حرکتش سرعت بیشتری هم می ده وخیلی ها رو هم کال مارجین
می کنه که می شه فاجعه مخصوصا اگر حسابه ما یه حسابه واقعه ای real باشه ( یعنی ما ضرر رو نمی شناسیم چرا که اگر ضرر رو بشناسیم از وقوع چنین فاجعه ای جلوگیری می کنیم )
همیشه سوده کم بهتر از ضرر و ضرر کم بهتر از ضرر زیاد است
ارزوی موفقیت برای همه تریدر های ایرانی

آخرین ويرايش توسط power4400 در November 7th, 2008 و ساعت 14:52
power4400 آفلاين است
قديمي November 7th, 2008, 15:27   #371
hossein_fx
Junior Member

تشکر از ايشان: 6 بار در 5 پست
hossein_fx (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hossein_fx
0

salam
age emkan dare rotbe bandi ta akhare hafte dovom elam beshe mamnoon myshaminjori reghabata ba angyze behtari injam mishe.ba tashakor
hossein_fx آفلاين است
قديمي November 7th, 2008, 16:05   #372
moha
Senior Member

moha's Avatar

محل سكونت: همین نزدیکی
تشکر از ايشان: 1,850 بار در 564 پست
moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به moha
0

نقل قول:
گفتم برام دعا کنید ها ؛)

چندباری جوشن کبیر رو خوندم
بازم برم بخونم یا کافیه....
قديمي November 7th, 2008, 17:15   #373
amir biz
Senior Member

amir biz's Avatar

amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)amir biz (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله moha نمايش نوشته ها
چندباری جوشن کبیر رو خوندم
بازم برم بخونم یا کافیه....
بخون بخون داره جواب میده

راستی فکر کنم شما خوشحال شدی نه؟؟؟؟
آخه اون ماجرای 40 نفر هنوز ok نشده .
با این حال امید وارم دیگه شتاب زده قضاوت نکنید و موفق باشید.
آقا نفرین نکنی ما آخر شیم . ما همه بچه های سر مایه رو دوست داریم.

آخرین ويرايش توسط amir biz در November 7th, 2008 و ساعت 17:21
amir biz آفلاين است
قديمي November 7th, 2008, 17:20   #374
amir biz
Senior Member

amir biz's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mbinazir نمايش نوشته ها
اي بابا
آقا اگه توي ضرر هستيد سريع ببند هنوز دو هفته باقي هست.
موفق باشيد
آقا تو ضرر نیستم اصلا نمیدونم چی شده مثل جادو میمونه همینطوری بالانسم اومد پایین.
یه چیز تو مایه انرژی منفی .
نفر اول مواظب باشه لطفا.
با این حال او ضاع داره دوباره خوب میشه .
و این که یه بار از 159 رسیدم به 3000 با دو هفته .مطمئنا این دوهفته باقیمانده خیلی بیشتر میبرم بالا.
مهمترین عامل باخت رعایت نکردن اصول ترید بود .
البته یه مشکل کوچیکی هم برام پیش اومده بود که بر طرف شد.
ممنون از شما و با آرزوی موفقیت در تمام مراخل زندگی.
قديمي November 7th, 2008, 17:30   #375
moha
Senior Member

moha's Avatar

محل سكونت: همین نزدیکی
تشکر از ايشان: 1,850 بار در 564 پست
moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)moha (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به moha
0

نقل قول:
بخون بخون داره جواب میده

راستی فکر کنم شما خوشحال شدی نه؟؟؟؟
آخه اون ماجرای 40 نفر هنوز ok نشده .
با این حال امید وارم دیگه شتاب زده قضاوت نکنید و موفق باشید.
آقا نفرین نکنی ما آخر شیم . ما همه بچه های سر مایه رو دوست داریم.

نه بابا! جناب چه نفرینی
اصلا الهی اول بشی (از آخر)
قضیه اون چهل تن همه شرط و شروط براش گذاشته بودیم
که ظاهرا شرایط برقرار نیست
اگه شرط برقرار باشه ما هنوز هستیم ....

آخرین ويرايش توسط moha در November 7th, 2008 و ساعت 17:36
moha آفلاين است
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
کاربران, مسابقه, دمو, سایت, سرمایه

قواعد ارسال