انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي August 27th, 2009, 19:20   #1
isar
Senior Member

isar's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: گنبد کاووس
تشکر از ايشان: 5,875 بار در 1,573 پست
isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به isar
Question تفاوت لپ‏تاپ‏ها

0

سلام

قصد دارم که در این تاپیک از تخصص و راهنماییهای دوستان استفاده کنم.

مدتی بود قصد خرید یک دستگاه کامپیوتر رو داشتم که لپ تاپ‏های ارزان قیمت نظرم رو به خودشون جلب کردند.
این لپ تاپ‏ها که از قیمت 360،000 تومان شروع میشوند و نهایتا به 800،000 تومان میرسیدند، از نظر قیمت جالب به نظر نمیرسن. چون تصور عمومی از قیمت یک لپ تاپ خوب 1،200،000 تومان است.

اما نکته جالب اینجاست :
لپ‏تاپ X دارای سیستمی با مشخصات A به قیمت 1،200،000 تومان
لپ‏تاپ Y دارای سیستمی با مشخصات A به قیمت 500،000 تومان
لپ‏تاپ Z دارای سیستمی با مشخصات B به قیمت 650،000 تومان ( مشخصات B بهتر از A )

سؤال اینه که چرا دو لپ‏تاپ با مشخصات یکسان دارای اختلاف 2 برابر در قیمت هستند ؟!؟

آیا خریدن لپ‏تاپهای ارزان قیمت کار درستی هست ؟

پیشاپیش از راهنماییهای اساتید تشکر میکنم
قديمي August 27th, 2009, 19:42   #2
aram2006
Senior Member

aram2006's Avatar

محل سكونت: همين دور برا
تشکر از ايشان: 2,548 بار در 690 پست
aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله isar نمايش نوشته ها
سلام

قصد دارم که در این تاپیک از تخصص و راهنماییهای دوستان استفاده کنم.

مدتی بود قصد خرید یک دستگاه کامپیوتر رو داشتم که لپ تاپ‏های ارزان قیمت نظرم رو به خودشون جلب کردند.
این لپ تاپ‏ها که از قیمت 360،000 تومان شروع میشوند و نهایتا به 800،000 تومان میرسیدند، از نظر قیمت جالب به نظر نمیرسن. چون تصور عمومی از قیمت یک لپ تاپ خوب 1،200،000 تومان است.

اما نکته جالب اینجاست :
لپ‏تاپ X دارای سیستمی با مشخصات A به قیمت 1،200،000 تومان
لپ‏تاپ Y دارای سیستمی با مشخصات A به قیمت 500،000 تومان
لپ‏تاپ Z دارای سیستمی با مشخصات B به قیمت 650،000 تومان ( مشخصات B بهتر از A )

سؤال اینه که چرا دو لپ‏تاپ با مشخصات یکسان دارای اختلاف 2 برابر در قیمت هستند ؟!؟

آیا خریدن لپ‏تاپهای ارزان قیمت کار درستی هست ؟

پیشاپیش از راهنماییهای اساتید تشکر میکنم

امروز زدي تو كار كامپيوتر هااااااااااا

خريدن لپ تاپ هاي ارزان كار درستي نمي باشد.(نقطه سر خط)

چرا اختلاف قيمت فاحشي بين لپ تاپ ها وجود دارد...؟

براي اينكه هر برند خارجي بر اساس شهرت و مقبوليت و اعتباري كه دارد قيمت گذاري شده است.

الان لپ تاپ ها اكثرا چيني هستن... و دو نوع اند

1- خيلي چيني يعني همون قراضه ... اينايي كه تاجرين محترم و بي سواد كامپيوتر فقط اونا رو بخاطر سودي كه توشون هست وارد مي كنن و از نظر فني چيزي بارشون نيست. معمولا اين لپ تاپ ها نتونستن استاندارد هاي لازم كيفيت رو كسب كنن و بنجولند...

2- لپ تاپ هاي چيني خوب .... يعني اينا از نظر كيفي مورد ندارن ... چين خودش تكنولوژي خاصي نداره و هميشه خريدار تكنولوژي بود... اين لپ تاپ ها زير نظر كمپاني اصلي توليد ميشه و مورد تاييد اوناست.

تشخيص اين دو نوع جنس كار حضرت فيل مي باشد... شايد هم پدر حضرت فيل

از اونجايي كه تعميرات يا به عبارتي تعويض قطعات لپ تاپ هزينه خيلي زيادي داره... بهتره از خريد اجناس غير مطمئن و صرفا ارزون دوري كني.

قطعات كامپيوتري ساخت تايوان خوبند... اگه اصل باشه نه اينكه فقط برچسب تايوان داشته بشن كه زيرش نوشته چين.
مالزي و سنگاپور هم بد نيست.
بازار مشترك اروپا رو نميدونم
از بقيه هم اطلاعي ندارم
باتري لپ تاپ خيلي زود خراب ميشه اگه مطمئن نباشه... قيمت باتري از 80 شروع ميشه تا حدود 150 160.

گارانتي معتبر هم يكي از شرايط اصليه

بقول يكي ... اساتيد خودتي

آخرین ويرايش توسط aram2006 در August 27th, 2009 و ساعت 19:47
aram2006 آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از aram2006:
قديمي August 27th, 2009, 19:58   #3
isar
Senior Member

isar's Avatar

isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
0

لپ‏تاپ 360 تومانی که گفتم برندش ASUS بود.
یک لپ‏تاپ بود با برند ایسر یا ریسر که 600 تومان بود.
لپ‏تاپهای DELL ( و روده ) هم که از 1 میلیون تومان بیشتر هستن.
قديمي August 27th, 2009, 20:39   #4
AmirBabak
مدیر تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار و تالارهای زیرمجموعه

AmirBabak's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
محل سكونت: نارمک
تشکر از ايشان: 14,016 بار در 1,535 پست
AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به AmirBabak
0

لپ تاپ فقط Dell ایرلند
من 4-5 سال پیش یک inspiron 6400 خریدم ، تا الان بزنم به تخته عین ساعت داره کار میکنه.فقط یک ماجول رم 500 مگ بهش اضافه کرده ام.
هم قیمتشون مناسبه و هم کیفیتشون. البته شکیلی و شیکی سونی و ... رو نداره.
موفق باشید.
AmirBabak آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از AmirBabak:
قديمي August 27th, 2009, 22:06   #5
rezaesmailiazad
Member

rezaesmailiazad's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: تهران - یوسف آباد
تشکر از ايشان: 158 بار در 65 پست
rezaesmailiazad (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به rezaesmailiazad
0

سلام
من 2 تا لپ تاپ دارم یکی asus z53e و دیگری dell inispiron1525 باید بگم که asus واقعا یه چیز دیگه هست

من تا حالا 10 بار از دستم افتاده خورده تو دیوار آب ریخته روش اما هیچیش نشده

در ضمن asus لپ تاپ 360 تومنی نداره

الان هم پیشنهاد می کنم اگه میخوای بخری asus x59sr بخری قیمتش هم نزدیک 800 تومان هست اما خوبیش این هست که پول ویندوز نمیدی خیلی از این اختلاف قیمت ها برای ویندوز هست که حتی تو سایت های خارجی تا 300 دلار هم میرسه
این سایت رو هم نگاه کن [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
rezaesmailiazad آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از rezaesmailiazad:
قديمي August 28th, 2009, 01:46   #6
isar
Senior Member

isar's Avatar

0

نقل قول:
لپ‏تاپ 360 تومانی که گفتم برندش ASUS بود.
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله rezaesmailiazad نمايش نوشته ها
در ضمن asus لپ تاپ 360 تومنی نداره
این لپ تاپی که گفتم خیلی کوچیکه.
رمش 1 گیگه. سی پی یوش فکر کنم 1.6 باشه با هارد 160 گیگ. سی‏دی رام هم نداره
تقریبا اندازه یک کتاب میمونه.
قديمي August 28th, 2009, 02:07   #7
rezaesmailiazad
Member

rezaesmailiazad's Avatar

rezaesmailiazad (سطح 0)
0

نقل قول:
این لپ تاپی که گفتم خیلی کوچیکه.
رمش 1 گیگه. سی پی یوش فکر کنم 1.6 باشه با هارد 160 گیگ. سی‏دی رام هم نداره
تقریبا اندازه یک کتاب میمونه.
این لپ تاپها در این برندها بدرد نمیخورن

اکه از این مدل ها میخوای فقط و فقط HP tx2 بگیر با نگاه اول عاشقش میشی و لذت می بری از کار کردن باهاش

قیمتش تو ایران 1.200.000 تومان هست اگه بخوای از خوذ سایت HP بخری 900 دلار و اگه از اون ور آب برات بیارن با SHIPING حدود 1000 دلار برات آب میخوره .

باز هم میگم فقط و فقط HP tx2
2 تشکر کننده از rezaesmailiazad:
قديمي August 28th, 2009, 09:03   #8
aram2006
Senior Member

aram2006's Avatar

محل سكونت: همين دور برا
تشکر از ايشان: 2,548 بار در 690 پست
aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)aram2006 (سطح 7)
0

منم با امير بابك موافقم... لپ تاپ فقط دل...

ولي ظاهرا شما مي خواين نوك بوك بگيرين نه لپ تاپ.

----------------------------

لپ تاپ هاي سوني مدل وايو كه از اين كارتهاي گرافيك استفاده كردن ، بخاطر توليد حرارت زياد دچار آسيب مي شوند.
صفحه نمايش خالي يا تصوير دوبليكيت و يا هر اشكال ديگري در تصوير از جمله اشكالات ذكر شده مي باشد
  • GeForce 8400M G
  • GeForce 8400M GS
  • GeForce 8400M GT
  • GeForce 8600M GS
  • GeForce 8600M GT
  • GeForce 8700M GT
  • GeForce 8300 GS
  • GeForce 8400 GS
  • GeForce 8500 GT
  • GeForce 8600 GS
  • GeForce 8600 GT
  • GeForce 8600 GTS
اين كارت ها در لپ تاپ هاي وايو مدل
VGN-AR1xx, VGN-AR2xx, VGN-AR3xx, VGN-FZ1xx, VGN-FZ2xx, VGN-FZ3xx, VGN-FZ4xx, VGC-LT1xx and VGC-LT2xx
استفاده شده كه كمپاني سوني علاوه بر 12 ماه گارانتي اصلي... 36 ماه گارانتي هم بخاطر كارت گرافيك به آن افزوده.

از اونجايي كه توي يه كشور گل و بلبل داريم زندگي مي كنيم بهتره از اين مدل ها دوري كني.

فعلا سراغ سوني سري TZ هم نرو.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

آخرین ويرايش توسط aram2006 در August 28th, 2009 و ساعت 09:46
aram2006 آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از aram2006:
قديمي August 28th, 2009, 19:55   #9
rezaesmailiazad
Member

rezaesmailiazad's Avatar

rezaesmailiazad (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله aram2006 نمايش نوشته ها
منم با امير بابك موافقم... لپ تاپ فقط دل...

ولي ظاهرا شما مي خواين نوك بوك بگيرين نه لپ تاپ.

----------------------------

لپ تاپ هاي سوني مدل وايو كه از اين كارتهاي گرافيك استفاده كردن ، بخاطر توليد حرارت زياد دچار آسيب مي شوند.
صفحه نمايش خالي يا تصوير دوبليكيت و يا هر اشكال ديگري در تصوير از جمله اشكالات ذكر شده مي باشد
  • GeForce 8400M G
  • GeForce 8400M GS
  • GeForce 8400M GT
  • GeForce 8600M GS
  • GeForce 8600M GT
  • GeForce 8700M GT
  • GeForce 8300 GS
  • GeForce 8400 GS
  • GeForce 8500 GT
  • GeForce 8600 GS
  • GeForce 8600 GT
  • GeForce 8600 GTS
اين كارت ها در لپ تاپ هاي وايو مدل
VGN-AR1xx, VGN-AR2xx, VGN-AR3xx, VGN-FZ1xx, VGN-FZ2xx, VGN-FZ3xx, VGN-FZ4xx, VGC-LT1xx and VGC-LT2xx
استفاده شده كه كمپاني سوني علاوه بر 12 ماه گارانتي اصلي... 36 ماه گارانتي هم بخاطر كارت گرافيك به آن افزوده.

از اونجايي كه توي يه كشور گل و بلبل داريم زندگي مي كنيم بهتره از اين مدل ها دوري كني.

فعلا سراغ سوني سري TZ هم نرو.

سلام

در مورد دل باید بگم که من فکر می کنم شما پول برند رو میدین و امکاناتی که مد نظرتون هست رو نمیده
در مورد سونی
لپ تاپ های سونی فقط 0.4 از بازار کامپیوتر رو در اختیار دارن و این مدل هایی که تو ایران هستن اکثرا refer هستند یعنی اینکه مشکل داشتند به کارخوخونه برگشت داده شده اند اونجا درست شدند و به بازار کشورهای جهان سوم سرازیر شدن اگه هم بخوای که خوب رو بگیری باید بالای 2 میلیون هزینه کرد که با این قیمت یه خورده بیشتر میشه APPLE MACPRO گرفت که واقعا رویایی هست

در مورد سونی مدلی که من کار کردم البته از ایران نگرفته بودم و بارم آورده بودن FW200 هست که خیلی خوب کار میکنه فکر می کنم قیمتش حدود 1.600.000 تومان باشه با گارانتی ایران رهجو که نمایندگی اصلی سونی در ایران هست .
2 تشکر کننده از rezaesmailiazad:
قديمي August 29th, 2009, 01:27   #10
aminnobakht
Senior Member

aminnobakht's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 454 بار در 161 پست
aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به aminnobakht
0

سلام ايثار جان
راستش منم يكي دوماه پيش بود كه افتادم دنبال نتبوك ( NetBook) اما هر چي بيشتر ميگشتم بيشتر هم از خريدنش نا اميد ميشدم
اين شد كه رفتم پيش يكي از دوستام كه الان خودش داره asus رو از چين بطور مستقيم وارد ميكنه اون گفتش كه كلا نت بوك ها چون چيزاي جديدي هستن ( الان كلا 1.5 سال هست كه اومدن تو بازار) موقعيت خوبي ندارن مخصوصا asus eee sereis كه كلا وقتي اومدن خودي ايسوس گفته بود بهشون kids PCs اما اگر واقعا نت بوك دلت رو گرفته يه نگاهي هم به acer aspire one بنداز

در ضمن در مورد نظر دوستمون هم بگم كه واقعا asus X59 كلا سري خوبيه و من هم خودم الان x59 sl البته با آپگريد ويستا ( گارانتي ويستا منظورم هست) دارم كه خداييش ازش راضيم

يه پيشنهادي كه خيليا بهم ميكردن اين بود كه سعي كنم بين مارك هاي نه چندان معروف ( غير از dell , sony , HP compaq ) دنبال لپتاپ بگردم چون واقعا فقط پول قطعاتشون رو ميدي فقط نه اينكه بالاتر از 20 درصد قيمت فقط مال برند باشه

راستي الان يادم اومد بين نتبوك ها يه مدل از HP هم بود كه واقعا خيلي زيبا بود حتما اونم اگر جايي ديدي نگاهي بهش بنداز
aminnobakht آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از aminnobakht:
قديمي August 29th, 2009, 15:33   #11
good_boy_1357
Senior Member

good_boy_1357's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
محل سكونت: paris-tehran
تشکر از ايشان: 517 بار در 200 پست
good_boy_1357 (سطح 1)good_boy_1357 (سطح 1)good_boy_1357 (سطح 1)good_boy_1357 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به good_boy_1357
lap top

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله rezaesmailiazad نمايش نوشته ها
این لپ تاپها در این برندها بدرد نمیخورن

اکه از این مدل ها میخوای فقط و فقط HP tx2 بگیر با نگاه اول عاشقش میشی و لذت می بری از کار کردن باهاش

قیمتش تو ایران 1.200.000 تومان هست اگه بخوای از خوذ سایت HP بخری 900 دلار و اگه از اون ور آب برات بیارن با SHIPING حدود 1000 دلار برات آب میخوره .

باز هم میگم فقط و فقط HP tx2

دیدم بحث داغه گفتم ما هم لپ تاپمون رو اینجا بفروشیم
من یه لپ تاپ با مشخصات زیر دارم که 10 11 ماه پیش خریدمش اما 1 ماه بیشتر اسفاده نکردم چون یه دونه دیگم کادو رسید و از اون استفاده میکنم دیدم حیفه گوشه خونه افتاده برا همین میخوام بفروشمش مشخصاتشم میزام اینجا با عکسش فقط این لپ تاپ رمش یه کم کمه که میشه اضافه کرد و الا ببینی عاشقش میشه آدم اینقد که خوشگله .
lap top HP Tablet tx1000
cpu1.8 AMD 64X - ram 1 gig - hard 250- dwd riter- webcam- bluetooth- finger print - Lcd 12 inch touch screan + pen - 5 sd ram

اینم عکساش

http://img5.imagebanana.com/view/rl5...12101293_1.jpg

http://img5.imagebanana.com/view/4c9fhxl8/19797.jpg

http://img5.imagebanana.com/view/hub...0020Stylus.jpg
قديمي August 29th, 2009, 23:45   #12
isar
Senior Member

isar's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله aminnobakht نمايش نوشته ها
اما اگر واقعا نت بوك دلت رو گرفته يه نگاهي هم به acer aspire one بنداز

سلام

ممنونم از راهنماییهای دوستان

اتفاقا یکی از دوستانم میگفت میخواد acer بگیره. نمیدونم مدلش چی بود. اما مشخصاتش تا جایی که یادمه اینا بود
رم 2 گیگ
سی پی یو 2 آلکور
دی وی دی رم
مانیتور 15 اینچ
هارد 250 گیک

قیمتش هم بین 500 تا 600 تومان بود. ( دقیقا یادم نیست )

دقیقا بعد از اینکه دوستم این رو گفت من هم این تاپیک رو زدم چون گیج شدم.

پ.ن : آدم نمیدونه گول برند رو بخوره یا گول قطعات رو
قديمي August 30th, 2009, 02:46   #13
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 603 بار در 187 پست
kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
0

نقل قول:
سلام

اتفاقا یکی از دوستانم میگفت میخواد acer بگیره. نمیدونم مدلش چی بود. اما مشخصاتش تا جایی که یادمه اینا بود
رم 2 گیگ
سی پی یو 2 آلکور
دی وی دی رم
مانیتور 15 اینچ
هارد 250 گیک

سلام

به نظر من بهتره قبل از این که سراغ برند و قطعات و غیره برید اول یه قلم و کاغذ بردارید و دقیقا مشخصات لپ تاب

ایده آل خودتون رو اولویت بندی کنید. این اولویت بندی باید بر اساس نیاز شما باشد.

در مرحله دوم می تونید سراغ لپ تابهای مختلف برید و بر اساس قیمت مورد نظر و اولویت بندی مدل مورد نظرتون

رو انتخاب کنید .

ضمنا هر شرکت لپ تابهای خود را با کلاسهای مختلف ارائه می ده که برای اولویت بندی می تونید از این روش

استفاده کنید.

فکر می کنم ما باید تو بخش لپ تاب های کلاس بیزینس دنبال مراد خود باشیم.

نوت بوک های شرکت دل ( DELL )

سري Studio

جديدترين سرى توليدي شرکت دل
از نظر ساختاري بسيار شبيه به مدل XPS بوده و به لحاظ کارکردي بالاتر از سري Inspiron هستند. اين سري که از آخرين پروسسورهاي دو هسته اي شرکت اينتل پشتيباني مي کند با امنيت بالاي خود و مالتي مديااي در حد قوي با تک کليد وايرلس آن را مدلي زيبا و منحصربفرد براي کارهايي همچون بازي، نمايش انواع فيلمهاي ديجيتال ، مصارف خانگي ، اينترنت ، برنامه نويسي تبديل کرده است. شما هرکه هستيد ، هرجا که باشيد جديدتري سري توليدي شرکت دل با شخصيت دروني شما سازگار است . يکي از 8 رنگ را انتخاب کنيد ، از درايو مکشي ، لولاهاي قابل انعطاف ، وايرلس با سرعت پهناي باند بالا نهايت استفاده را ببريد.

DELL inspiron

این سری از قدیمی ترین سری نوت بوک ها کمپانی دل هست ، قیمت نسبتا مناسب ، ظرافت و قدرت قابل قبول برای کارهای دسکتاپ و خانگی از خاصیت این دستگاه هاست ... ورزن آنها نسبتا زیاد ، حرارت تولیدی متوسط ، رنگ ها و طرح ها متنوع ، کیفیت بالای صفحه نمایش ، و دارای باتری پرقدرت هستند و موضوع قابل توجه اینه که همیشه این سری در بورس بوده و خرید و فروش خوبی نسبت به تمام برند ها توی بازار دارند ... جنس قطعات قابل قبول می باشد ولی دلیل ارزانی آنها دقت پایین در مونتاژ و به کار بردن طراحی نسبتا یوقور نسبت به سونی ها هست ... خاصیتی که بین همه این مدلها مشترک هست سایز مانیتور 15.4 اینچی آن هست و به مهندسان و دانشجویان ای سری پیشنهاد میشه

قیمت این سری ها از 550 هزار تومان تا 960 هزار تومان متغیر هست

DELL VOSTRO

نیاز کاربران به لپ تاپ های بیزینس با رنگ های خاص و طراحی زیبا و همچنین قطعات بالا باعث شد شرکت دل به فکر ساخت نوت بوکی بیفتد که تقریبا از لحاظ امکانات داخلی و قدرت شبیه اینسپایرون باشد ولی طرح و رنگ ثابت در یک مدل و با این تفاوت که سایز مانیتور از 12.1 اینچی ، 14 اینچی ، 15.4 اینچی و 17 اینچی تغییر کند هرچند کیفیت مانیتورها مات بنظر میرسد اما قابل قبول هست ، از خواص این دسته هست ... پس کلا برای تنوع در لپ تاپ ها و شکستن قیمت نوت بوک های زیر 15 اینچ مانیتور و سبک کردن انها شرکت دل این سری را ریلیز کرد

قیمت این سری ها از 800 هزار تومان تا 1.200 هزار تومان متغیر هست

DELL XPS

شرکت دل با ساخت سری XPS نیاز کاربرانی که برای بازی ، تماشای فیلم های HD روی مانیتور 17 و 20اینچی high efinition و داشتن پورت HDMI و زیبایی و طراحی خاص برای مدیرانی که نوت بوک ظریف و خوشدست و زیبا میخواهند و همچنین استفاده پردازنده های پرقدرت گرافیکی Nvidia Geforce 8000M series و پروسسورهای سری extreme core2 dou اینتل بودند را مرتفع کند
XPS را میشود نهایت زیبایی ، قدرت و قیمت! نوت بوک های دل دانست و به بازی خوره ها و گیمر ها که به دنبال نوت بوک برای بازی هستند این سری پیشنهاد میشه

قیمت این سری ها از 800 هزار تومان تا 1.400 هزار تومان متغیر هست

نکته مهم :سری های xps اونقدرا طرفدار نداره چون درصد خرابیش بالاس

DELL Latitude

رسیدیم به سری کم طرفدار نوت بوک دل ... گرچه این سری در ایران بدلیل قیمت بالا و امکانات نسبتا بالا در میان اغلب کاربران محبوبیت ندارند اما فراموش نکنیم جای نوت بوک های جان سخت دل یا HARD BOOK در میان این همه ظرافت و قدرت خالیست ... بدنه ضد ضربه و خش و حرارت ، مانیتور مقاوم به آب و ضربه و استفاده از GPS و امکانات فول پورت سریال و ... باعث شد برای کسانی که دائما در سفرهای اکتشافی در طبیعت هستند و نیاز به لپ تاپ قوی دارند و یا مهندسانی که در کارگاه ها و شرکت ها مشغول کارند و نیاز به ارتباط مستقیم با سیستم هایی که باید با پورت های قدیمی سریال کالیبره و کنترل شوند و همچنین در شرایط سخت کار کنند ، طرفدار سرسخت این سری باشند

وزن این نوت بوک ها بالا ، عمر باطری عالی ، امکانات جانبی بالا ، مانیتور 15 اینچی در همه مدل ها و ... از خواص این نوت بوک هاست ... همچنین سری های touch screen هم در این سری پدیدار شدند

قیمت این سری ها از 1.050 هزار تومان تا 1.800 هزار تومان متغیر هست

سري Precision
در محل کار يا در حين مسافرت در صورت نياز به يک سخت افزار قوي که قابليت سازگاري با آخرين و پيشرفته ترين نرم افزارها را داشته باشد، سري Precision با قابليتهاي پيشرفته بازده منحصربفردي را در محاسبات سنگين براي شما فراهم مي‌سازد. طراحي کلاسيک، پشتيباني از کارتهاي گرافيک قوي ابزار ایدهآلی را به ارمغان مي‌آورد که به سختي مي توان بر آن نام نوت بوک گذاشت، کارايي و سخت افزارهاي حرفه‌اي اين سري، قابليت قرار دادن اين سري در رده دسک تاپ هاي حرفه‌اي را به آنها مي‌دهد. با اين اختلاف که قابليت جابجايي نيز به آن افزوده شده است . محصولات اين سري شامل گرانقيمت ترين نوت بوکهاي Dell است.

سري Studio XPS
زیبایی و قدرت را باهم و در یک نوت بوک داشته باشید.این دستگاه برای افرادی که قدرت را به همراه جنبه های پیشرفته تکنولوژی و زیبایی می خواهند طراحی و ساخته شده است. اگر شما جزء افرادی هستید که زیبایی ظاهری نوت بوک برایشان مهم است، ظرافت بکار رفته در طراحی این مدل این حس را برای شما زنده می کند .طراحی باریک و بسیار شیک، بدنه مستحکم ساخته شده از آلیاژ منیزیم ، رنگ کاملا مشکی جلا دار، چرم طبیعی بکار رفته روی سطح بدنه، ،کلیدهای حساس به اثر انگشت و ... همه و همه بیانگر این موضوع هستند.طراحی درخشنده و براق این مدل با ترکیبی از نمایشگر 1080p و استفاده از کارت گرافیگ قدرتمند نمونه ای منحصربفرد از یک نوت بوک را به شما ارائه می نماید. مناسب برای کسانی که علاوه بر قدرت بالا به زیبایی و ظرافت نیز بها میدهند.
قديمي August 30th, 2009, 09:44   #14
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

در مورد لپ تاپ صحبت شد یاد لپ تاپ خودم افتادم !!

لپ تاپ من IBM Think Pad T20 بود یعنی الان هم هست منتها بس که این بدبخت عین تراکتور کار کرد و عرق ریخت

عین عقده ای ها شده بود آخر سر هم دید که من سرش هوو (PC) آوردم دق کرد و اولش باطریش خراب شد بعدش

هم صفحه اش به پرت پرت کردن افتاد.

الان هم هر وقت (PC) م خراب میشه اونو از خلوتش در میارم و یه نیگا بهش میندازم. با اینکه خرابه ولی حداقل یه ربع

بیست دقیقه اول عین این جنگجوهای سامورایی خودشو سرپا نگه میداره !!

در کل ازش راضی بودم ! ویندوز اصلیش هم 2000 بود ؛ منتها بعداً من روش XP سوار کردم.

یک پرسش از دوستان داشتم :

آیا الان IBM توی بازار ایران پیدا میشه ؟!
قديمي August 30th, 2009, 09:51   #15
aminnobakht
Senior Member

aminnobakht's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 454 بار در 161 پست
aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)aminnobakht (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به aminnobakht
0

نقل قول:
سلام

رم 2 گیگ
سی پی یو 2 آلکور
دی وی دی رم
مانیتور 15 اینچ
هارد 250 گیک

سلام دوباره ايثار جان
اين سيستم دوستتون نت بوك نبوده چون نت بوك ها معمولا با همون مشخصاتي كه خودم عاشقشم ارائه ميشن معمولا مانيتور 8.9 يا 10 اينچي رزولشون پايين (معمولا زير 1024*768 ) بدون رام كه البته ميشه هر وقت لازم شد از يه دي وي دي رام اكسترنال بهره برد سي پي يو معمولا 1.6 atom با 512 cache رم هم از 1 تا 3 متغير هاردشون هم كه از 160 شروع ميشه و تا 500 رو من خودم ديدم البته اين مشخصات اون چيزي رو كه شما اول ديده بودي Asus eeePC رو شامل نميشه چون اين مشخصات رو من تا حالا روي هيچ كدوم از اون سري نديدم اما مدل هاي متلف نتبوك رو با توضيحات كامل ميتونيد از اينجا بخونيد
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] كه كلا در رابطه با ساختار نتبوك هست
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] اينم بخش دومش كه به معرفي نت بوك ها پرداخته
( چاكر آقا آرش گل مدير writeage هم هستم)
خوب ينم از اطلاعات من كه همه رو ريختم رو دايره ايشلا هر چيزي خريدي بتوني باهاش پرپيپ ترين اردرهاتو بزاري

پ.ن : حالا كه ته writeage رفتي يه سرم به اين بزن

آخرین ويرايش توسط aminnobakht در August 30th, 2009 و ساعت 10:05
aminnobakht آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از aminnobakht:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
لپ‏تاپ‏ها, تفاوت

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید