انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي April 27th, 2004, 10:10   #16
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

من دو نرم افزار تدبير پرداز و صحرا را ديده ام و در جلسه دمو ايندو شركت كردم .
بدلايلي هنوز خلاصه توانايي هاي آنها را ننوشته ام اما بزودي اينكار را ميكنم .
هر دو نرم افزارهاي خوبي هستند و البته معايبي نيز دارند .

بزودي درباره شان بيشتر خواهم نوشت ......

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 10th, 2004, 12:46   #17
Sa Ta
Member

تاريخ عضويت: Apr 2004
تشکر از ايشان: 24 بار در 16 پست
Sa Ta (سطح 0)
0

سلام.
بحث خيلي خوبي است. من هم مدتي است كه به دنبال يك نرم افزار مناسب مي گردم.
نرم افزاهاي خارجي كه داراي امكانات زيادي هستند به دليل اينكه بايد دستي آپديت شوند كار را مشكل مي كنند و حداكثر ۳-۴ سهم را مي توان هر روز آپديت كرد.
در مورد نرم افزارهاي ايراني هم من فقط ره آورد را شنيده بودم كه وقتي قيمتش را پرسيدم ديدم خيلي زياد است.
حالا دوستان اگر لطف كنند و نتيجه تحقيقات خودشان را در مورد ساير نرم افزارهاي ايراني و مقايسه آنها و همچنين قيمتشان اينجا بگذارند ممنون مي شوم.
در ضمن آيا وارد كردن دستي اطلاعات در اكسل مشكل نيست؟
Sa Ta آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 10th, 2004, 18:18   #18
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

باز خدا رو شكر كه هستند افرادي كه دنبال ميكنند بحث رو و دنبال نرم افزار و تحليل گري اند نه هياهو براه انداختن و دنباله رو شايعات بودن كه دامنگير افراد زيادي مخصوصا كم تجربه هاي بازار است . البته خود من هم تجربه زماني كمي دارم در بورس . اما سعي كردم راه درست را كه همانا خريد و فروش از روي تحليل سهام است را بروم .
درباره دو نرم افزار « تدبير پرداز » و « صحرا » واقعيت اينست كه من در جلسات دمو هر دو نرم افزار شركت كردم و هر دو را از نزديك ديدم و سنجيدم . كلي نت برداشتم و از ديدگاه يك كاربر مزايا و معايبي كه بنظرم مي آمد را نوشتم . اين قضيه شايد مربوط به بيش از يك ماه پيش است .
اما متاسفانه مسئولين شركتهاي توزيع كننده اين دو نرم افزار از اينكه ما در سايتمان يك review به نرم افزارشان بزنيم ترسيدند !
من مطمئنم افراد مستعد تر و بهتري از من براي نوشتن review وجود دارند . ولي وقتي اين تقاضا براي اطلاع رساني وجود دارد و كسي جوابي برايش ندارد بالاخره اين اندك هم ارزشمند ميشود ! فقط همينقدر بگويم كه اين دو شركت هم جا پاي سازمان بورس ميگذارند در حصر اطلاعات !‌ سايت براي معرفي محصولي كه ميليونها تومان هزينه ساختش شده ندارند ! و احتمالا از خيل علاقمندان اينترنتي به بازار بورس و اينكه از اين راه چه تعدادي مشتري ميتواند نصيبشان شود هم بي اطلاعند ! و ترجيح ميدهند همه چيز در هاله اي از ابهام قرار داشته باشد . مسلما سياست سازمان بورس در شفاف نكردن اطلاع رساني هم بي تاثير نيست در اينگونه جهت گيري ها !
دست آخر چون ترسيدند كه مبادا من چيز " بد "ي درباره نرم افزارشان بنويسم گفتند ننويس ! و من اين را بهمين صورت به شما خوانندگان منعكس ميكنم . متاسفانه شفاف سازي و اطلاع رساني در كشور ما معني بدي ميدهد ! در ضمن من حق اين شركتها نميدانم اينكه بگويند ننويس ! چه من فقط آنچه را كه بنظرم مي آيد را ميگويم . بنابر اين خلاصه وار ( و نه بصورت عميق و بررسي ) شرايط اين دو نرم افزار را برايتان مينويسم. تا حرف ايشان هم كه از من درخواستي كردند زمين نيانداخته باشم . ولي بدانيد كه من به اطلاع رساني بيشتر و بهتر ( كه سايت سرمايه نيز هدفش همين است ) معتقدم و از هر دو اين شركتها بخاطر اين برخورد بد گله مندم .
آدرس و شماره تلفن اين شركتها را هر كسي ميخواهد به من ميل بزند تا برايش بفرستم : yaser@sarmaye.com . ميترسم اين را بنويسم و تبليغ كننده محصولي و شركتي نام بگيرم !
چندي پيش تصميم گرفتم يك MP3Player بگيرم و در سايت amazon.com كه ميدانيد يكي از بزرگترين فروشگاههاي اينترنتي دنياست دنبال محصولي ميگشتم . درباره هر محصولي زير بخشي كه قيمت ها و مشخصات فني بود يك بخش هست كه افرادي كه اين محصول را خريده بودند نطراتشان را مينوشتند . من آنجا حتي خواندم كه فردي كلي از يك محصول بد گفته بود و اينكه بعد از 3 ماه خراب شد و هيچ نوع پشتيباني نداره اين محصولو ..... و اينكه آخرش هم نوشته بود هيچ محصولي از اين مارك نخريد ! واقعا اين جامعه كه زبان استفاده كننده و يوزر از محصولات اينقدر باز است و گزينه هاي مورد انتخاب اينقدر متنوع و در عين حال نقد پذيرند رو مقايسه كنيد با جامعه ما كه يك يوزر نرم افزار نميتواند نظر خود را درباره آن به علاقمندان به شنيدن و اطلاع رساني بگويد ! حتما بايد شما هندوانه در بسته اي را بدون شناخت و اطلاع كافي بخريد و بعد ازخريد از مزايايي كه ازش خبر نداشتيد و يا معايب احتمالي مطلع شويد !
به اميد اينكه روزي زبان مشتري از فروشنده دراز تر و راه انتقاد و انتخابِ آگاهانه باز تر شود در ايران !
از پست بعدم شروع به خلاصه وار گفتن نظرم درباره اين دو نرم افزار ميكنم .

قديمي May 12th, 2004, 00:26   #19
raminayat
Senior Member

تشکر از ايشان: 623 بار در 183 پست
raminayat (سطح 2)raminayat (سطح 2)raminayat (سطح 2)raminayat (سطح 2)raminayat (سطح 2)raminayat (سطح 2)raminayat (سطح 2)
0

من امروز مدت كوتاهي با نرم افزار تدبير پرداز كه توسط كارگزارم خريداري و استفاده مي شود كار كردم . اين نرم افزار انتظار هاي حداقلي را كه مي توان از چنين نرم افزاري داشت براورده مي كند . از جمله امكان طراحي گزارشات خاص مورد نظر كاربر با استفاده از بانك اطلاعاتي و امكان ارسال آن به اكسل . از قابليت هاي ديگر آن آرشيوي از اطلاعيه هاي شركت و همچنين مطالب نشريات در مورد شركت مورد نظر است .
نرم افزار صحرا را هنوز نديده ام البته كارگزار من قبلا از نرم افزار صحرا استفاده مي كرد .
ولي حداقل حسن نرم افزار هاي تحت ويندوز نسبت به داس امكانات گرافيكي بهتر مثل آرشيو اطلاعيه ها و امكان ارسال داده هاي بانك اطلاعاتي به اكسل يا نرم افزار هاي ديگر است .
با شناختي كه از معاملات نرم افزار دارم فكر مي كنم اگر بتوانيم بطور گروهي يك نرم افزار را انتخاب كنيم و چند نسخه از آنرا يكجا خريداري نماپيم خواهيم توانست تخفيف قابل توجهي اخذ كنيم .
قديمي May 13th, 2004, 00:47   #20
ghazmar
مدیر سابق تالار عمومی فارکس و سیگنالها

ghazmar's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2004
محل سكونت: Iran - Karaj
تشکر از ايشان: 882 بار در 227 پست
ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به ghazmar
0

من تدبيرپرداز رو نديدم، اما صحرا رو اصلاً توصيه نمي‌كنم.
به نظر من كه تيم حرفه‌ايي نيومدن. كار هنوز كامل نيست، ولي پول نرم‌افزار كامل رو از آدم مي‌گيرن. اگر هم كساني دارن ازش استفاده مي‌كنن، به نظر من به خاطر اينه كه انتخاب بهتري نداشتن. گرچه با توصيفاتي كه شنيدم، گويا نرم‌افزار تدبير بهتر از اين است. سعي مي‌كنم توي يه ماهة آينده خودم تدبير رو هم ببينم و نظرم رو بنويسم.
ضمناً حرفي كه ياسر مي‌زنه، خيلي مهمه. گرچه اقرار مي‌كنم كل مطلب ياسر رو نخوندم، ولي لب مطلب و اين‌كه اون شركت‌ها اجازه نداده‌اند كه در مورد نرم‌افزارشون مطلبي نوشته بشه، خيلي فاجعه‌س. شركت‌ها كلي مي‌آن هزينه مي‌كنن واسه تبليغاتشون. اون وقت يكي هم كه پيدا شده خودش هم يه پولي مي‌ده و يه زماني مي‌ذاره تا واسة آدم تبليغ كنه، بهش بگي ننويس، خيلي حرفه. تنها علت مي‌تونه اين باشه كه به خودشون شك دارن. مضاف بر اين‌كه اجازة اين رو هم ندارن كه بخوان كه در مورد برنامه‌شون ننويسيم. و تازه، به اين فكر نمي‌كنن كه گيرم كه اجازه ندادن، چه جوري مي‌خوان جلو اين نوشته رو بگيرن؟ بابا كپي‌رايت كه عدم رعايتش پي‌گرد قانوني داره، خيلي جاها رعايت نمي‌شه، اين كه ديگه منع قانوني‌اي هم پشتش نيس. همين الان، من يه هويت مجازي دارم اين‌جا و مي‌تونم باهاش مطلبم رو بنويسم.
بگذريم...به اميد روزي كه ملت و حتي متخصصينمون، توانايي‌هاي بستر ديجيتال رو بهتر بشناسن و بهش احترام بذارن.
ghazmar آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 11th, 2004, 11:35   #21
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

اين هم توضيحات عقب افتاده.از دير كرد شديدا معذرت ميخوام .

نرم افزار تدبير پرداز:
اين نرم افزار مشخصا بهترين نرم افزار موجود در بازار بلحاظ واسط کاربري است. اين نرم افزار بر اساس يک پايگاه داده(Database) مبتني بر Access (از مجموعه MSOffice) ساخته شده و از واسط گرافيکي زيبا و راحت براي کار کردن توسط يوزر برخوردار است. اين نرم افزار در حال گسترش است و هنوز نسخه هاي نهايي بخش هايي از برنامه موجود نيستند.مثلا بخش محاسبات حسابداري و نگهداري سوابق خريد و فروش هنوز آماده نشده و در مراحل برنامه نويسي قرار دارد.در ضمن بخش حسابداري نرم افزار بصورت جداگانه بفروش خواهد رسيد.از مزاياي نرم افزار نسبت به نرم افزارهاي هم رديف رفع ايراد نمودار قيمت(افت شديد قيمت سهم بعد از مجامع افزايش سرمايه) و رسم نمودار قيمت بر اساس ارزش بازار است که تغييرات ارزش واقعي سهم در آن بهتر از نمودار خام قيمت هويداست. اين نرم افزار تمام اطلاعيه هاي صادره از سازمان بورس را به دو صورت الکترونيکي و فايل اسکن شده اصل اعلاميه(با فرمتPDF) داراست.امکان اکسپورت قريب به تمامي جداول و نمودارها به نرم افزار اکسل(Excel) وجود دارد.نرم افزار گزينه اي براي ساخت گزارش دلخواه کاربر دارد که اين امکان را به کاربر ميدهد که غير از گزارش هاي تيپ موجود در برنامه گزارش مورد دلخواه خود را بسازد و اطلاعات مورد نياز خود را تحت يک گزارش از نرم افزار بگيرد.

نرم افزار صحرا:
اين نرم افزار توسط شرکت مبناي تدبير داده ها تهيه شده و نرم افزاري مبتني بر ديتا بيس Sql Server است. اين نرم افزار نيز در محيط ويندوز کار ميکند و از واسط گرافيکي براي ارتباط با کاربر بهره ميبرد.کليه اطلاعات شرکتها و اطلاعات تابلو قيمتهاي بورس، اطلاعات خريد و فروش و....از 10 سال پبش تاکنون در آن وجود دارد و پس از هر روز کاري بورس به دو صورت اينترانت و اينترنت قابل آپديت است. لازم به ذکر است که اين نرم افزار نيز در حال رفع اشکال است و بعضي قسمتهاي آن غير فعال بوده و در حال ساخت است از جمله بخش حسابداري.اطلاعات آپديت روزانه در فواصلي که سازمان بورس فايلهاي آپديت را منتشر ميکند(هر نيم ساعت يکبار) قابل دانلود و بروز رساني است.البته اگر اطلاعات مربوط به هر ساعتي را(مثلا ساعت 10:30) دانلود نکرديد ميتوان هر وقت ديگر آنرا از روي سرور مربوط به ذخيره اطلاعات برداشت و نرم افزار را آپديت نمود.حجم بسته هاي آپديت براي هر روز حدود1.5 مگا بايت است که البته اگر علاقمند به دانلود فايل Pdf اصل اطلاعيه ها و...باشيد حجم بيشتري را بايد دانلود کنيد.

نرم افزار تضمين:
اين نرم افزار نسخه بهبود يافته اي از نرم افزار صحرا است.اطلاعات بنده درباره اين نرم افزار کم است.اشکال زدايي هايي در نرم افزارصحرا ايجاد شده و بعضا هم قابليت هايي بدان اضافه شده ولي کلا پايه و اساسي شبيه به نرم افزار صحرا دارد. اين دو نرم افزار با زبان برنامه نويسي ويژوال بيسيک نوشته شده اند و هر بخش فايل اجرايي جداگانه اي دارد. فايل اجرايي هر بخش(مثلا اطلاعات شرکتها يا اطلاعات روز بازار ....) بطور جداگانه اشکال زدايي و آپديت ميشود.فايل هاي آپديت اجزاي اجرايي نرم افزار همانند فايل هاي آپديت اطلاعات بازارو....روي سرور سايت قرار ميگيرند و براي استفاده کاربران آماده ميشوند.

نرم افزار تحليل تکنيکي راهبرد:
اين نرم افزار بتازگي توسط سايت کارگزاري راهبرد راه اندازي شده و نرم افزاري را معرفي کرده در زمينه تحليل تکنيکال. البته هنوز نسخه اي از اين نرم افزار موجود نميباشد و هنوز توزيع نشده است و فعلا در مرحله معرفي است. اين نرم افزار تحليلهاي ديگري نيز همچون روش مدرن(تحليل بر اساس ريسک و بازده) ارائه ميدهد.

اگر در موردي اشتباه كردم بنويسيد اصلاح ميكنم .

قديمي June 11th, 2004, 15:04   #22
mojtaba
Senior Member

تشکر از ايشان: 29 بار در 13 پست
mojtaba (سطح 1)mojtaba (سطح 1)
0

دستت درد نكنه ياسر جان خيلي زحمت كشيدي.
mojtaba آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 11th, 2004, 15:08   #23
baran
Junior Member

تاريخ عضويت: Jun 2004
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
baran (سطح 0)
0

ممنون آقا ياسر از زحمتي كه كشيدي.
مي‌خواستم بدونم با توجه به توان اين نرم‌افزارها حدود قيمتي و خدمات پشتيباني اونها رو هم مي‌دونين كه بشه با هم مقايسه كرد.
baran آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 19th, 2004, 11:01   #24
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

خواهش ميكنم.
درباره قيمت من فقط قيمت حدودي دارم و شايد قديمي باشد.
قيمت نرم افزار دنا سهم(بدون تحليل گر شهاب ۳) و تحليل هاي گروه تحليل اين سايت(راستش اسمش رو دست نميدونم.....همشون اسمشون شبيه همه ! )‌
حدود ۱۶۰ - ۱۷۰ هزار تومان است

نرم افزار تدبير پرداز :
تك كاربره : ۲۲۴۰۰۰ تومان و ماهيانه ۱۶۰۰۰ تومان بابت آپديت اطلاعات
۱۰ كاربره(شبكه) : ۷۲۴۰۰۰ تومان و ماهيانه ۳۲۰۰۰ تومان بابت آپديت اطلاعات

نرم افزار صحرا :
تك كاربره ( client) : ماهيانه ۲۵۰۰۰ تومان + پشتيباني يكساله
شبكه : ماهيانه ۳۵۰۰۰ تومان + پشتيباني يكساله

نرم افزار ديگري هست بنام الوند.....كه سورسش در بخش فايل يكي از ياهو گروپ ها ( فكر كنم seic بود ) هست ولي پسوردي ميخواد كه با شركتش هم تماس گرفتم گفتند فعلا قابل اراپه نيست و .....
اگر كسي از اين نرم افزار خبري دارد لطفا بگه.
درباره قيمت ها همونطور كه گفتم حدودي هستند و براي قيمت دقيق بايد با خود شركت ها تماس بگيريد.
افراد علاقمند براي آدرس و تلفن شركتها با من تماس بگيرند : yaser{at}sarmaye.com
اين رو هم اضافه كنم اين شركتها براي حالات خاص( مثلا شبكه كمتر از ۱۰ كاربر و ... ) و يا مثلا خريد دو نسخه كلاينت همزمان تخفيفاتي قاپل هستند.

قديمي September 11th, 2004, 09:44   #25
سايه روح سياه
Junior Member

تاريخ عضويت: Aug 2004
تشکر از ایشان: یک بار در یک پست
سايه روح سياه (سطح 0)
0

آقا يكي بما ياد بده چه جوري fund manager رو update كنم اگه نشه هر روز آپديتش كرد وارد كردن قيمتها و اطلاعات هر روز كاره طاقت فرسايي است
اگرم نميشه يكي يه نرم افزار معرفي كنه كه آپديت بشه
ياسر هم بد نبود حالا كه انقدر وارده يه دوره آموزشه يه نرم افزاره توپ راه مي انداخت
ممنون از همه
به اميد روزي كه ما را هم advance member بفرماييد
سايه روح سياه آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 18th, 2004, 16:45   #26
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

دوست عزيز سايه روح سياه

اگر منظورتون از آپديت كردن اينه كه اطلاعات شركتهاي بورس تهران رو خود نرم افزار بتونه بره از سرور بگيره و نيازي به وارد كردن دستي اطلاعات نباشه......خير نه Fund Manager نه هيچ نرم افزار خارجي ديگه توانايي همچين كاري رو ندارن چون اطلاعات بورس تهران با استانداردهاي جهاني و روي سرورهاي استاندارد و بصورت گسترده اراپه نميشه!
مشخصا اگر زماني بورس تهران بخواد وارد بورس جهاني بشه(سواي تغيير نرم افزار خريد و فروش و زير ساخت هاي ضعيف مخابراتي و ....كه بايد عوض شده) بايد اطلاع رساني شفاف و داپمي بصورت استاندارد جهاني در بورس تهران هم انجام بشه.
بهمين خاطر از فكر آپديت شدن اطلاعات نرم افزارهاي خارجي بيا بيرون مگر دستي.
بهمين خاطر نرم افزارهاي داخلي(كه در بالا توضيح دادم) نوشته شدن كه با فرمتهاي غير استاندارد بورس تهران سازگاري دارن و شما ميتوني با خريد يكي از اين نرم افزارها روزانه(و براي بعضي حتي در وسط روز) اطلاعات نرم افزار رو آپديت كنيد.
در مورد دوره و آموزش و ما كوچيك تر از اين حرفاييم آقا! B)

(در ضمن يوزر پيشرفته-advanced member- رو ما پيشرفته نميكنيم خود يوزره كه اينكارو ميكنه )

قديمي September 28th, 2004, 11:15   #27
ملك محمودي
Junior Member

تاريخ عضويت: Sep 2004
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
ملك محمودي (سطح 0)
0

با تشكر از مطالب مفيد شما
من بدنبال سايتي ميگردم تا اطلاعات كلي و جزيي بورس و همچنين اطلاعات توليدي كارخانجات را كه روي قيمت سهام آنها تاثير مي گذارند را روزانه داونلود کنم
لطفا من را کمک کنید
ملك محمودي آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 28th, 2004, 11:36   #28
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

با سلام
به سايت ما خوش آمديد

دوست عزيز سوال شما در مورد نرم افزار نيست. شما معرفي سايت ميخواهيد. و بهتر بود سوال خود را در اين تاپيك مطرح نميكرديد
جواب:
نميدانم سايتي كه به اين صورت مورد نياز شما(روزانه) اينگونه اطلاعات را داشته باشد هست يا نه
ولي بد نيست به اينجاها سر بزنيد:

www.aryasahm.com

www.mofidbourse.com

در ضمن من بعد از اينكه اينجا را خوانديد اين پستها را منتقل ميكنم به تاپيك مربوطه
(اگر دقت كنيد اين تاپيك كاملا مرتبط با سوال شماست:http://forum.sarmaye.com/index.php?showtopic=275 )

قديمي September 29th, 2004, 10:16   #29
سايه روح سياه
Junior Member

تاريخ عضويت: Aug 2004
تشکر از ایشان: یک بار در یک پست
سايه روح سياه (سطح 0)
0

آقايون admin ها يك گله دارم و انهم اينكه من پسوردمو نميدونم فارسي خورده با لاتين و هر forgot password ميزنم برام ميل نميشه
از رو من نه خونه و نه از هيچ جايه ديگه نمي تونم وارد بشم بجز يك كامپيوتر در دانشگاه اين كه دير به دير جواب ميدهم هم دليلش مشخص شد
بريم سراغ بحث جالب نرم افزارها
ياسر جان اندكي اگر visual basic بلد باشي براحتي ميشه يه برنامه نوشت تو خوده excel كه هر روز بره اطلاعاتو بزور بكشه بيرون
ميگم بزور چون واقعا سورس مزخرفي دارن
ايني كه ميگم يكي از دوستام اينكارو كرده ها ولي بما كه نميده منم VBبلد نيستم
بعد كه اينو نوشتيم با استفاده از analyserXL خودت چه كارا كه نميشه كرد
من مدتيه دارم سعي ميكنم كركش كنم اگه تو موفقتر از ما بودي كركو بما هم بده

دوست داشتم يه نرم افزار fundmental هم خودمون با خصوصيات بورس ايران درست ميكرديم
سايه روح سياه آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 29th, 2004, 10:34   #30
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

سلام
در مورد پسورد بد نيست به آقا رضا يه پي ام(يا ميل) بزني. مشكلت رو حل ميكنه

والا در مورد نرم افزار آنالايزر بنظر من همچين استقبالي نشد و من نتيجه گرفتم كه كسي علاقه اي به اين مطالب نداره.
يا ميان و استفاده ميكنن و جايي هم نقل ميكنن منبع رو نمينويسن و انگار خودشون رفتن اكتشاف كردن!!
اين كارا باعث ميشه كه آدم انگيزه كافي نداشته باشه براي معرفي نرم افزار.
شايد ترجيح ميدن نرم افزارهاي ۵۰۰ هزار تومني كه معلوم نيست توش چيه رو بخرن و آخرشم به كارشون نياد

نوشتن نرم افزاركار راحتي نيست آقا(يا خانم) سايه روح سياه. همين كه گروههاي نرم افزاري داخلي ما هنوز نتونستن نرم افزار جامع و جوابگويي براي بورس تهران بنويسن دليلش همينه. نوشتن اينجور نرم افزار ها بغير از سواد نرم افزاري٬ به كلي اطلاعات بورسي-فاندامنتال يا تكنيكال- نياز داره كه فكر ميكنم مشكل نرم افزار نويس هاي بورس ما هم همينه.

پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
نرم, افزارهاي, بورس, تهران

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید