انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي October 19th, 2009, 15:59   #16
selentipity
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 347 بار در 109 پست
selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به selentipity
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
Juniper : برندی که شاید کمتر کسی از کاربران ایرانی بشناسد ، این نام که در اولین برخورد یک نام لاتین به نظر می رسد در حقیقت یک برند کاملا ایرانی ست و جونیپر که یک نام ایرانی ست به معنای درخت همیشه سبز است. داستان جونیپر مطمئنا برای کاربران ایرانی جذابیت ویژه و خاصی دارد چرا که برخلاف دیگر نمونه های وطنی (مثل فراسو) محصولات ارائه شده توسط این برند تنها یک remark ساده از یک کارخانه چینی نیست بلکه جونیپر خود یک تولید کننده واقعی ست و بر طبق اطلاعات حاضر در سایت رسمی این شرکت، جونیپر اولین و تنها برند ایرانی ست که سفارش ساخت نوت بوک را به کارخانه مادر Quanta (که تولید کننده قطعات داخلی غول های این صنعت یعنی HP، Apple، Dell و... می باشد)، داده است. این موضوع غرورانگیز یک مزیت فوق العاده دیگر نیز برای کاربران ایرانی به همراه دارد و بعلت تماس مستقیم جونیپر با کارخانه مادر با اینکه قطعات در قیاس با Dell و HP برای این برند گرانتر تمام می شود اما در عوض هزینه های معمول برای انتقال دستگاه و موارد پر هزینه ای که برای نمونه های خارجی در انتقال به کشورهای دیگر وجود دارد در اینجا حذف شده و در نهایت قیمت تمام شده دستگاه به طرز محسوسی در مقابل رقبای خارجی پائین می آید. جونیپر در حال حاضر 9 محصول را در سایت خود به معرض نمایش و فروش گذاشته است که همگی آنها 14.1 اینچی و بر طبق یک پلتفرم مشترک و با وزن 2.3 کیلوگرم ساخته شده اند و همگی آنها بلااستثنا به کارت گرافیک GF 9300GS مجهز شده اند که با اینکه برای مدل های گران مزیت چندانی به حساب نمی آید اما برای مدل های ارزان قیمت قطعه نسبتا نادری محسوب می شود. از دیگر نکات جالب در رابطه با جونیپر ها تجهیز مدل های بالای آنها به پردازنده جدید 3.06 گیگاهرتزی 45 نانومتری اینتل است که رقیب دومی در این حوزه قیمتی نمی توان برای آن یافت. فروش اقساطی دانشجوئی و امکان ساخت سفارشی دستگاه از دیگر مواردی ست که برند جونیپر ارائه می کند.
سلام ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادین.من جونیپر خیلی نظرم را جلب کرده لطف کنید اگه اطلاعات بیشتری در مورد این برند دارید توضیح بدین.سابقه کار با این لپ تاپ رو کسی داشته؟
بین ایسر و جونیپر کدوم پیشنهاد می کنید؟
selentipity آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از selentipity:
قديمي October 19th, 2009, 16:23   #17
sky2464
Member

sky2464's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2009
تشکر از ايشان: 69 بار در 23 پست
sky2464 (سطح 0)
0

سلام
چرا تو این لیستتون در مورد لپ تاپ های خوب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] صحبت نکردین ؟
sky2464 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از sky2464:
قديمي October 19th, 2009, 17:47   #18
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sky2464 نمايش نوشته ها
سلام
چرا تو این لیستتون در مورد لپ تاپ های خوب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] صحبت نکردین ؟
با سلام
درست می فرمایید بعضی از برند ها از لیست ما جا مانده که به خاطر کم فروش بودن آنها نسبت به برند های ذکر شده در بازار ایران است .
برای کامل تر شدن لیست می توان به برندهای زیر نیز اشاره کرد :
MSI، Gigabyte، سوزوکی، فراسو که درصد کوچکی از فروش بازار را تشکیل می دهند .

در مورد لپ تاپ های Gateway اگر مدل خاصی مد نظرتان است که قیمت و کارایی مناسبی دارد خوشحال می شویم در اینجا معرفی نمایید .

آخرین ويرايش توسط Kasra در October 19th, 2009 و ساعت 18:20
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Kasra:
قديمي October 19th, 2009, 18:19   #19
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله selentipity نمايش نوشته ها
سلام ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادین.من جونیپر خیلی نظرم را جلب کرده لطف کنید اگه اطلاعات بیشتری در مورد این برند دارید توضیح بدین.سابقه کار با این لپ تاپ رو کسی داشته؟
بین ایسر و جونیپر کدوم پیشنهاد می کنید؟
اگر نظر من را بخواهید ایسر را بیشتر می پسندم . با توجه به اینکه جونیپر در بازار تازه وارد است تعداد کسانی که سابقه استفاده از این برند را داشته باشند کم است . با اینکه جونیپر مدلهای بسیار پرسرعت و با امکانات فراوانی را ارایه داده است ولی به نظر من کاربر ایرانی که بخواهد 1.600 پول برای خرید لپ تاپ بدهد سراغ این برند نمی رود . از این رو فکر نمیکنم مدلهای گران جونیپر در بازار با اقبال مواجه شوند . (با اینکه مثلا نسبت به مدل سونی هم قیمت خود پیشرفته تر هستند )
قديمي October 20th, 2009, 03:33   #20
sky2464
Member

sky2464's Avatar

sky2464 (سطح 0)
0

نقل قول:
با سلام
درست می فرمایید بعضی از برند ها از لیست ما جا مانده که به خاطر کم فروش بودن آنها نسبت به برند های ذکر شده در بازار ایران است .
برای کامل تر شدن لیست می توان به برندهای زیر نیز اشاره کرد :
MSI، Gigabyte، سوزوکی، فراسو که درصد کوچکی از فروش بازار را تشکیل می دهند .

در مورد لپ تاپ های Gateway اگر مدل خاصی مد نظرتان است که قیمت و کارایی مناسبی دارد خوشحال می شویم در اینجا معرفی نمایید .
اکثر مدلهاش عالی هستند و اینکه در بازار ایران ناشناس هستند دلیل خوبی برای انتخاب نشدن نیست .

در کل اگر انتخاب برند با من باشه : اول سونی بعد Gateway و Lenovo .
تمام مدلهای سونی برای هر کاری خوب نیستند و در انتخاب نباید تنها به نام سونی بسنده کرد و اکثر مدلهای ارزونتر مشکل سرعت کم هارد رو دارند .
در مورد gateway از نظر ظاهر اکثر مدلها طراحی خیلی خوبی داره و از لحاظ قطعات بهتر و قیمت پایینتر یه سرو گردن از بقیه بالاترن ولی باز هم باید دید لپ تاپ رو برای چه کاری میخوایم !

آخرین ويرايش توسط sky2464 در October 20th, 2009 و ساعت 03:37
تشکر کننده از sky2464:
قديمي October 20th, 2009, 03:46   #21
sky2464
Member

sky2464's Avatar

sky2464 (سطح 0)
0

یه دسته بندی دیگه هم واسا انتخاب لپ تاپ میشه داشت :
اگه یه دونه لپ تاپ برای همه کاری و همه جا میخواین : سونی انتخاب شماست .
اگه لپ تاپ کوچیک با کارایی خاص میخواین : Asus
اگه لپ تاپ برای بازی میخواین : انتخابای زیادی داری ولی گویا سرو صدای msi از بقیه بالاتره .
و اگه گزینه اول رو با قطعات بهتر میخواین gateway رو پیشنهاد میکنم .

و یه توصیه هم دارم که اصلا Dell نخرید ! مخصوصا در ایران .

--------------------
تعریف کلاسیک dell به این صورت هست : بهترین سازنده کامپیوتر و لپ تاپ در دنیا ولی چند سالی هست که دیگه این لپ تاپ های درجه یک رو با نمونه های درجه 2 و 3 نمیشه تشخیص داد حتی با باز کردن و چک کردن قطعات !
4 تشکر کننده از sky2464:
قديمي October 20th, 2009, 13:42   #22
selentipity
Senior Member

selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)selentipity (سطح 2)
0

نقل قول:
اگر نظر من را بخواهید ایسر را بیشتر می پسندم . با توجه به اینکه جونیپر در بازار تازه وارد است تعداد کسانی که سابقه استفاده از این برند را داشته باشند کم است . با اینکه جونیپر مدلهای بسیار پرسرعت و با امکانات فراوانی را ارایه داده است ولی به نظر من کاربر ایرانی که بخواهد 1.600 پول برای خرید لپ تاپ بدهد سراغ این برند نمی رود . از این رو فکر نمیکنم مدلهای گران جونیپر در بازار با اقبال مواجه شوند . (با اینکه مثلا نسبت به مدل سونی هم قیمت خود پیشرفته تر هستند )
گویا قیمت جونیپر sw8-x7
1190000 تومان است.با توجه به امکاناتی که داره و کیفیتی که (البته فقط شنیدیم) داره به نظرم می ارزه.
یه سوال هم داشتم راجع به ایسر.گذشته از اون عده ای که چشم بسته می گن ایسر خوب نیست بدون هیچ دلیلی،شنیدم که ایسر از نظر باتری یکم ضعیفه.درسته؟
تشکر کننده از selentipity:
قديمي October 21st, 2009, 01:18   #23
sky2464
Member

sky2464's Avatar

sky2464 (سطح 0)
0

نقل قول:
گویا قیمت جونیپر sw8-x7
1190000 تومان است.با توجه به امکاناتی که داره و کیفیتی که (البته فقط شنیدیم) داره به نظرم می ارزه.
یه سوال هم داشتم راجع به ایسر.گذشته از اون عده ای که چشم بسته می گن ایسر خوب نیست بدون هیچ دلیلی،شنیدم که ایسر از نظر باتری یکم ضعیفه.درسته؟
شما مدل لپ تاپی رو که میخواین بخرین : اعلام کنید تا بهتر بشه جواب داد .
2 تشکر کننده از sky2464:
قديمي October 21st, 2009, 10:21   #24
trendfinder
Senior Member

trendfinder's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 3,174 بار در 746 پست
trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)
0

نقل قول:
گویا قیمت جونیپر sw8-x7
من داداشم يه دونه ايسر خريد ، بعد از دو ماه وقتي زياد باهاش كار ميكنه ، خود به خود شات داون ميشه.البته نفرستاديم گارانتي ببينيم مشكل چيه.شايد مشكل از فن سي پي يو باشه .به هر حال گفتم كه در جريان باشيد.
قديمي October 21st, 2009, 10:46   #25
iman368
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 216 بار در 104 پست
iman368 (سطح 1)iman368 (سطح 1)
0

من یک ایسر داشتم که 3 سال شبانه روزی از آن استفاده کردم . یک ماه پیش هم رفتم دوباره ایسر خریدم و خیلی هم راضی هستم .
به نظر من لپ تاپهای ایسر برای کار و روشن بودن شبانه روزی بسیار مناسبند .
iman368 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از iman368:
قديمي October 21st, 2009, 11:50   #26
mgh_ir
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 476 بار در 199 پست
mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله trendfinder نمايش نوشته ها
من داداشم يه دونه ايسر خريد ، بعد از دو ماه وقتي زياد باهاش كار ميكنه ، خود به خود شات داون ميشه.البته نفرستاديم گارانتي ببينيم مشكل چيه.شايد مشكل از فن سي پي يو باشه .به هر حال گفتم كه در جريان باشيد.
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله iman368 نمايش نوشته ها
من یک ایسر داشتم که 3 سال شبانه روزی از آن استفاده کردم . یک ماه پیش هم رفتم دوباره ایسر خریدم و خیلی هم راضی هستم .
به نظر من لپ تاپهای ایسر برای کار و روشن بودن شبانه روزی بسیار مناسبند .

این نظر جناب rezaesmailiazad
بود گفتم بذارم یه وقتی دعوا نشه

سلام

در مورد acer باید شانس باهات باشه . اگه فکر می کنی خوش شانس هستی برو بخر

من تا سال پیش کارم لپ تاپ بود و با شخصی کار میکردم که وارد کننده اصلی acer تو ایران بود

اون زمان از هر 10 تا یکیش مشکل داشت
mgh_ir آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 21st, 2009, 12:44   #27
selentipity
Senior Member

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sky2464 نمايش نوشته ها
شما مدل لپ تاپی رو که میخواین بخرین : اعلام کنید تا بهتر بشه جواب داد .
من تجربه کار با ایسر را ندارم که بدونم کدوم مدلاش بهتره، اما از نظر مشخصات اگه بخوام چند تا مدل نام ببرم :
acer aspire 4736
acer5738g
acer aspire 5810
acer aspire 6530
va juniper sw8-x6
juniper sw8-x7
اگر دوستان مدل بهتری می شناسن معرفی کنن.
قديمي October 21st, 2009, 18:01   #28
tamass4116
Senior Member

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 348 بار در 101 پست
tamass4116 (سطح 1)tamass4116 (سطح 1)tamass4116 (سطح 1)tamass4116 (سطح 1)
0

سلام
نمیدونم اینجا میتونم سوال فنی داشته باشم یا نه؟
اما با اجازه
من یک لب تاپ سونی سری z دارم که سیم کارت میخوره سیم کارت خودش ودافون هست که در ایران قابل استفاده نیست اما شنیدم که میشه از سیم کارت ایرانسل در آن استفاده کرد راستش روش نصب و استفادش را بلد نیستم .
از دوستان اگر کسی مهارت اینکار را داره زحمت راهنمائی را بکشه کلی ممنون میشم
سپاسگزار
tamass4116 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 21st, 2009, 18:38   #29
Kambiz_T.A
Senior Member

Kambiz_T.A's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 1,681 بار در 579 پست
Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)Kambiz_T.A (سطح 4)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله tamass4116 نمايش نوشته ها
سلام
نمیدونم اینجا میتونم سوال فنی داشته باشم یا نه؟
اما با اجازه
من یک لب تاپ سونی سری z دارم که سیم کارت میخوره سیم کارت خودش ودافون هست که در ایران قابل استفاده نیست اما شنیدم که میشه از سیم کارت ایرانسل در آن استفاده کرد راستش روش نصب و استفادش را بلد نیستم .
از دوستان اگر کسی مهارت اینکار را داره زحمت راهنمائی را بکشه کلی ممنون میشم
سپاسگزار
با سلام

آن قسمت که سیم کارت میخوره در ایران قابل استفاده نیست

شما باید از مودمهای GSM MODEM استفاده کنید

بطور کل امروزه نسل جدیدی از مودمهای GSM به بازار دنیا عرضه شده که بیشترین مصرف را درصنعت IT صرفا به جهت استفاده از اینترنت سیم کارت یا همان GPRS و نرم افزارهای ارسال و دریافت sms دارا می باشد این مودمها با سرعتهای bps – 40600 یا 406Kb به شبکه GPRS متصل می شوند همچنین از سرعتهای استاندارد شبکه ارسال SMS که 115200 می باشد نیز پشتیبانی می کنند لازم بذکر است که این مودمها از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل شده و دارای درایور داخلی می باشند و با اتصال به کامپیوتر بصورت اتوماتیک درایور آنها نصب می گردد .این مودمها
Quad – Band بوده و از فرکانسهای GSM شامل :
MHz - 1900/1800/950/900 پشتیبانی کرده همچنین براحتی از Voice و SMS نیز پشتیبانی میکنند .

مشخصات سیستم :
• دارای استاندارد EDGE از سازمان استاندارد چین
• طراحی صنعتی و ظاهری زیبا
• بدنه کامپوزیتی
• پشتیبانی از کلیه سیم کارتهای همراه اول ، ایرانسل ، تالیا ، روستایی (WLL)
• عدم نیاز به سی دی نصب درایور ( دارای حافطه داخلی که در آن کلیه اطلاعات نرم افزاری و درایور مربوطه ذخیره سازی شده است )
• پشتیبانی از چهار باند فرکانسی
MHz - 1900/1800/950/900
• اتصال از طریق پورت USB
• پشتیبانی از کلیه دستورات AT COMMAND
• امکان استفاده از سرویس GPRS (Class10 و Class8 ) با بالاترین سرعت اتصال 406 KB
• اتصال مداوم و مطمئن
• مطابق با استاندارد ETSI GSM Phase2+
• فعالیت در دمای 20- الی 55+ درجه سانتی گراد
• اندازه دستگاه : طول 90 میلی متر * عرض 35 میلی متر * ارتفاع 12میلی متر
• وزن 30 گرم
• دارای نرم افزار ارسال و دریافت تکی پیام کوتاه ، تماس صوتی ، نرم افزار اتصال به شبکه اینترنت(gprs ) با سرعت بالا
• 1 سال گارانتی تعویض سخت افزاری
• پشتیبانی از کلیه ویندوزهای XP/2000/VISTA

موفق و پیروز باشید
قديمي October 21st, 2009, 18:57   #30
MASK
Senior Member

MASK's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
محل سكونت: tehran
تشکر از ايشان: 818 بار در 181 پست
MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)MASK (سطح 2)
0

منم شدیدا با ایسر موافقم
اصلا خاموشش نمیکنم(4 تا دارم برای کارای مختلف)
سونی و دل اصلا دوام نیاورد
MASK آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از MASK:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
لپ, تاپ, تریدر, خرید, دست, راهنمایی, عصای

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 03:32 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.