انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي September 7th, 2008, 14:34   #16
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 12,833 بار در 2,939 پست
Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)
0

نمونه ي بعدي در اين مورد سهام شركت American International Group است . همانطور كه در شكل زير مشاهده مي كنيد اين سهام در 17 مارس 2008 مينيممي ايجاد كرد كه اين مينيمم در نمودار شاخص كل نيز ديده مي شود . پس از آن در 12 ماه مي زماني كه شاخص كل هنوز در حال ريتريس بوده و به روند نزولي بازنگشته بود ، اين سهام از مينيمم قبلي خود پايين تر رفته و روند نزولي را در پيش گرفت . اين نزول زود هنگام باعث شد تا زماني كه شاخص كل به روند اصلي خود بازگردد اين سهام ريزش شديدي را تجربه كند .

Stock2.jpg
Mohsen آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 7th, 2008, 14:45   #17
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

با سلام

فکر میکنم در مورد بورس ایران این مساله صدق نمیکند و حتی برعکس باشد .معمولا در بازار ایران هر وقت شاخص منفی باشد هر

چقدر شرکت درپیت باقدرت نقد شوندگی بسیار پایین که اکثرا مرتبط با صنایع زیانده با دورنمای اقتصادی تاریک هستند در صدر جدول قرار

میگیرند
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از albertini:
قديمي September 7th, 2008, 19:29   #18
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
با سلام

فکر میکنم در مورد بورس ایران این مساله صدق نمیکند و حتی برعکس باشد .معمولا در بازار ایران هر وقت شاخص منفی باشد هر چقدر شرکت درپیت باقدرت نقد شوندگی بسیار پایین که اکثرا مرتبط با صنایع زیانده با دورنمای اقتصادی تاریک هستند در صدر جدول قرار میگیرند
سلام

جناب آلبرتینی شاید موردی که شما می فرمایید در برخی مواقع صادق باشد اما توجه شما را به نکته ای جلب می کنم :

در اینجا صحبت و بررسی ما بر روی روندها است و تحلیل به گونه ای انجام می شود که در نهایت بتوانیم با یک روند همراه باشیم .

شاید سهام هایی که شما اشاره می فرمایید در روزهای منفی بودن شاخص کل در صدر قرار داشته باشند اما این برای نتیجه گیری کافی نیست . باید چند مورد بررسی شود :

1 . آیا شاخص کل صرفاً منفی شده و یا در یک روند نزولی قرار دارد ؟

2 . آیا شاخص کل در روند نزولی توانسته از مینیمم های قبلی عبور نماید ؟

3 . وضعیت اکسترمم های سهام مورد نظر نسبت به شاخص کل چگونه است ؟ آیا واگرایی مشخصی بین آنها قابل تشخیص است ؟

با در نظر گرفتن این موارد اگر بتوانید چند نمونه را در اینجا قرار دهید به اتفاق آنها را بررسی خواهیم کرد . متاسفانه بنده در حال حاضر به داده های بورس ایران دسترسی ندارم .

از اینکه پیگیر بحث هستید خوشحالم

موفق و شاد باشید
قديمي September 7th, 2008, 20:16   #19
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Mohsen نمايش نوشته ها
سلام

جناب آلبرتینی شاید موردی که شما می فرمایید در برخی مواقع صادق باشد اما توجه شما را به نکته ای جلب می کنم :

در اینجا صحبت و بررسی ما بر روی روندها است و تحلیل به گونه ای انجام می شود که در نهایت بتوانیم با یک روند همراه باشیم .

شاید سهام هایی که شما اشاره می فرمایید در روزهای منفی بودن شاخص کل در صدر قرار داشته باشند اما این برای نتیجه گیری کافی نیست . باید چند مورد بررسی شود :

1 . آیا شاخص کل صرفاً منفی شده و یا در یک روند نزولی قرار دارد ؟

2 . آیا شاخص کل در روند نزولی توانسته از مینیمم های قبلی عبور نماید ؟

3 . وضعیت اکسترمم های سهام مورد نظر نسبت به شاخص کل چگونه است ؟ آیا واگرایی مشخصی بین آنها قابل تشخیص است ؟

با در نظر گرفتن این موارد اگر بتوانید چند نمونه را در اینجا قرار دهید به اتفاق آنها را بررسی خواهیم کرد . متاسفانه بنده در حال حاضر به داده های بورس ایران دسترسی ندارم .

از اینکه پیگیر بحث هستید خوشحالم

موفق و شاد باشید
چون من درست موقعی که بورس ایران در حال نزول بود در این بازار فعال بودم دقیقا این مطلب یادمه . مثلا وقتی شاخص نزولی شدید

میشد یکدفعه مید یدی سهمی مثل کارتن ایران اومد بالا .که به این سهمها سهمهای با بتای منفی میگفتند . البته در ایران سهمهای

دارویی هم این خاصیت رو دارند که بنظرم استثنا ئا اینا سهمهای بدی نیستند . فکر کنم علت این مطلب هم سیاسی باشه . چون مثلا

اگه صحبت از تحریم مواد اولیه یا تجهیزات فنی بوسط بیاد خوب مسلمه یک شرکت مثل کارتن ایران کمتر در خطره تا یک شرکت صنعتی.

متاسفانه منم داده ها رو فقط بصورت روزانه دنبال میکنم و بصورت ارشیو ی از گذشته ندارم. فقط یک عکس میذارم مربوط به امروز

که شاخص منفی بوده (چند روزه منفیه).

البته ممکنه بعضی از سهمهای علامت زده شده سهم خوبی باشند که من اشتباها انها رو بعنوان سهم بی ارزش معرفی کردم که بر این امر اصراری ندارم.
عكس ضميمه
نوع فايل: gif 2008-09-07_200740.gif‏ (64.9 کیلوبایت, 35 نمایش)
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از albertini:
قديمي September 8th, 2008, 21:14   #20
Shakhes
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

Shakhes's Avatar

تشکر از ايشان: 11,240 بار در 3,503 پست
Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
با سلام

فکر میکنم در مورد بورس ایران این مساله صدق نمیکند و حتی برعکس باشد .معمولا در بازار ایران هر وقت شاخص منفی باشد هر

چقدر شرکت درپیت باقدرت نقد شوندگی بسیار پایین که اکثرا مرتبط با صنایع زیانده با دورنمای اقتصادی تاریک هستند در صدر جدول قرار

میگیرند
سلام

تحلیل بازاری این قضیه این هستش که افراد با بضاعت کم فقط در چنین اوضاعی ( دوره رکود و افت )هست که قدرت و توانایی خرید این سهامها را پیدا می کنند و هر چقدر اون جامعه از طیف فقیر تری برخوردار باشه این مساله بیشتر خودش رو نشون میده . اتفاقا در بازار ملک و مسکن کنونی هم این قضیه مشهوده ...آپارتمان در مناطق متوسط به پایین از حجم نقدینگی بیشتری برخورداره تا مناطق بالای متوسط . اما بحث اینه که کدوم سطح از پتانسیل بیشتری برای ارزش افزوده و روند صعودی در آینده دارند ؟ مسلما متوسط به بالا که در اینجا سیر استدلال آقا محسن در مبحث فوق منطقی تر و پذیرفته تره .

شاد و موفق باشید

Shakhes آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 10th, 2008, 18:30   #21
Meysam Piri
مسئول تالار "روان‌شناسی در معامله‌گری"

Meysam Piri's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
تشکر از ايشان: 4,889 بار در 891 پست
Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Meysam Piri
0

نقل قول:

سهام هایی که در برابر ریزش مقاومت می کنند ، خریدنی هستند .

سهام هایی که با صعود همراه نمی شوند ، فروختنی هستند .

با سلام به شما

بحث بسیار جالب و مفیدی را آغاز نمودید , در ارتباط با مطالب ذکر شده توسط شما نکات جالبی در کتاب "چگونه در بورس دو میلیون دلار به دست آوردم"نوشته نیکلاس دارواس به چشم می خورد که خواندنش خالی از لطف نیست:

مطالبی که در ادامه عینا نقل قول می شود از یکی از فصل های این کتاب است:

چند هفته بعد از اینکه بدون حتی یک سهم در بازار باقی ماندم تصمیم گرفتم تا اوضاع را با دفت بیشتری بررسی کنم .برای درک بهتر اوضاع تصمیم گرفتم دو وضعیت بازار را با هم مقایسه کنم .

بازار اقزایشی شبیه یک اردوی تابستانی بود که ورزشکاران در آن اقامت داشتند .البته باید در نظر گرفت که بعضی از سهم ها از دیگران قوی تر بودند .

اما در طی بازار کاهشی اردوی تابستانی ناگهان تبدیل به یک بیمارستان شد .همه سهم ها بیمار بودند اما برخی بیماریشان شدید تر بود .وقتی شکست عمومی بازار رخ داد به همه سهم ها به نحوی آسیب وارد شد.

حال زمان آن بود که شرایط بیماری آنها را ارزیابی کنم به این منظور که طول دوره بهبودشان را تخمین بزنم.نظر من این بود که اگر سهمی مثلا از 100 به 40 دلار رسیده باشد این سهم به طور قطع تا مدت زیادی به نقطه اوج قبلی خود نخواهد رسید .

درست مثل ورزشکاری که به سختی آسیب دیده و نیاز به یک دوره نقاهت طولانی دارد تا بتواند دوباره مثل قبل ورزش کند .مسلم بود که من برای به دست آوردن پول نمی توانستم سهمی را بخرم . مثلا برای بالا رفتن تشویقش کنم و هورا بکشم .

هر چند امید یک حس انسانی و قابل احترام است اما بدون شک هیچ تاثیری بر روی بازار نخواهد داشت درست مثل تشویق های بی امان تماشاچیان مسابفات اسب دوانی .اگر قرار باشد اسبی برنده شود حتما برنده می شود .

...............

هفته ها یکی پس از دیگری می گذشت و من بدون اینکه حتی یک سهم داشته باشم بازار را نگاه می کردم که پی در پی فرو می ریخت .در طی این مدت مجله بارون را برای یافتن دلیل این سقوط جستجو می کردم و تلاش می کزدم سهم هایی که در برابر ریزش مقاومت کرده اند پیدا کنم .

دلیلم این بود که اگر آنها توانسته اند در خلاف جهت آب شنا کنند بنابر این وقتی شرایط تغییر کند زودتر از بقیه رشدشان را آغاز می کنند .

موفق باشید
قديمي September 12th, 2008, 23:18   #22
Meysam Piri
مسئول تالار "روان‌شناسی در معامله‌گری"

Meysam Piri's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
تشکر از ايشان: 4,889 بار در 891 پست
Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)Meysam Piri (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Meysam Piri
0

سلام

با توجه به شکل با اینکه چند ماه است که شاخص در فضای رنج به سر می برد اما در همین مدت سهم JPM# موفق به ساختن سقفهای بالاتری شده است .

در حال حاضر بعد از یک تصحیح به نظر می رسد که این سهم مجددا راه صعود را در پیش گرفته است.

شرح دلایل کامل تکنیکالی را می توانید در پست زیر بخوانید:

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

پ.ن:محسن جان من متاسفانه نتوانستم از اندیکاتور مورد نظر شما برای این منظور استفاده کنم.
عكس ضميمه
نوع فايل: gif #jpm.gif‏ (24.1 کیلوبایت, 36 نمایش)

آخرین ويرايش توسط Meysam Piri در September 12th, 2008 و ساعت 23:22
Meysam Piri آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از Meysam Piri:
قديمي September 13th, 2008, 00:57   #23
سعید حاج حیدری
Senior Member

سعید حاج حیدری's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2006
محل سكونت: كرج
تشکر از ايشان: 4,255 بار در 1,272 پست
سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)
0

سلام دوست عزیز می تونم بپرسم از چه اندیکاتوری استفاده میکنید که 2 چارت بروی نمودار می اندازد

ممنون
قديمي September 13th, 2008, 08:22   #24
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Meysam Piri نمايش نوشته ها
محسن جان من متاسفانه نتوانستم از اندیکاتور مورد نظر شما برای این منظور استفاده کنم.
سلام

ميثم جان ظاهراً برخي ديگر از دوستان نيز با اين انديكاتور مشكل داشته اند كه بنده علت آنرا متوجه نمي شوم . فقط بايد توجه داشته باشيد كه حتماً چارت DJI آپديت باشد (در تايم مورد نظر) و اينكه در انديكاتور مربوطه نام ها با حروف بزرگ نوشته شود .

در مورد مثال شما هم فكر مي كنم شرايط اين روش را دارا نيست چون اين سهام مينيممي بالاتر از مينيمم قبلي ساخته كه همين حالت در شاخص كل هم ديده مي شود . به عبارت ديگر واگرايي مشهودي بين دو نمودار وجود ندارد .

موفق باشيد
3 تشکر کننده از Mohsen:
قديمي September 20th, 2008, 23:34   #25
سعید حاج حیدری
Senior Member

سعید حاج حیدری's Avatar

سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)
0

حاج محسن این مبحث رو نمی خواهی ادامه بدی منتظر هستم من یکی ها
قديمي September 21st, 2008, 00:16   #26
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله saeidhidari نمايش نوشته ها
حاج محسن این مبحث رو نمی خواهی ادامه بدی منتظر هستم من یکی ها
سلام

سعيد جان گفتني هاي زيادي باقي نمانده و آنچه مانده در حد چند نكته و قلق است كه در ادامه مطرح خواهم كرد .

فعلاً منتظرم تا يك جوانمرد علاقمند مانند خود شما ، آستين بالا زده و چند نمونه در اينجا قرار دهد . اگر كسي پيش قدم نشد ، خودم در اولين فرصت اينكار را خواهم كرد .

فقط لطفاً اگر كسي نمونه اي در اينجا مطرح كرد ، نتيجه را نيز پيگيري كرده و قرار دهد تا به اتفاق بررسي كنيم .

موفق و شاد باشيد
4 تشکر کننده از Mohsen:
قديمي September 21st, 2008, 00:37   #27
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

0

مثال ها بايد مانند اين دو نمونه باشند :

MCD_PS.jpg

GM_PS.jpg
قديمي September 21st, 2008, 23:46   #28
سعید حاج حیدری
Senior Member

سعید حاج حیدری's Avatar

0

نقل قول:
سلام

سعيد جان گفتني هاي زيادي باقي نمانده و آنچه مانده در حد چند نكته و قلق است كه در ادامه مطرح خواهم كرد .

فعلاً منتظرم تا يك جوانمرد علاقمند مانند خود شما ، آستين بالا زده و چند نمونه در اينجا قرار دهد . اگر كسي پيش قدم نشد ، خودم در اولين فرصت اينكار را خواهم كرد .

فقط لطفاً اگر كسي نمونه اي در اينجا مطرح كرد ، نتيجه را نيز پيگيري كرده و قرار دهد تا به اتفاق بررسي كنيم .

موفق و شاد باشيد

سلام خوبی من می خوام وارد بشم استین بالا بزنم اما مشکل اندیکاتور دارم نتونستم وارد عمل بشم
عکس رو هم برات میزارم که ببینی درست طبق اموزش رفتم یا نه تمام تایک فریم هامم اپدیت هست (1 -4-روزانه - هفتگی - ماهانه )تایم زیر 1 ساعته هم پاک کردم
مشکل کار کجاست ؟

مشکل من حل شه 24 ساعته این تاپیک اپدیت هست
عكس ضميمه
نوع فايل: jpg 2.jpg‏ (133.3 کیلوبایت, 22 نمایش)

آخرین ويرايش توسط سعید حاج حیدری در September 21st, 2008 و ساعت 23:48
سعید حاج حیدری آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از سعید حاج حیدری:
قديمي September 22nd, 2008, 01:44   #29
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله saeidhidari نمايش نوشته ها
سلام خوبی من می خوام وارد بشم استین بالا بزنم اما مشکل اندیکاتور دارم نتونستم وارد عمل بشم
عکس رو هم برات میزارم که ببینی درست طبق اموزش رفتم یا نه تمام تایک فریم هامم اپدیت هست (1 -4-روزانه - هفتگی - ماهانه )تایم زیر 1 ساعته هم پاک کردم
مشکل کار کجاست ؟

مشکل من حل شه 24 ساعته این تاپیک اپدیت هست
سلام

سعید جان لطف کن و این اندیکاتور را با همین تنظیمات روی چارت DJI قرار بده و عکسش را در اینجا بگذار و ضمناً بگو از چه بروکری استفاده می کنی .

یک موردی به نظرم رسید که شاید به حل مشکل شما کمک کند و اگر حل نشد باید از دوستان برنامه نویس درخواست کمک بفرمایید چون بنده در این زمینه سر رشته ای ندارم .

موفق باشید
تشکر کننده از Mohsen:
قديمي September 22nd, 2008, 03:05   #30
سعید حاج حیدری
Senior Member

سعید حاج حیدری's Avatar

0

نقل قول:
سلام

سعید جان لطف کن و این اندیکاتور را با همین تنظیمات روی چارت DJI قرار بده و عکسش را در اینجا بگذار و ضمناً بگو از چه بروکری استفاده می کنی .

یک موردی به نظرم رسید که شاید به حل مشکل شما کمک کند و اگر حل نشد باید از دوستان برنامه نویس درخواست کمک بفرمایید چون بنده در این زمینه سر رشته ای ندارم .

موفق باشید

محسن جان بنده به اون صورت قرار دادم و مثل این که جواب داد
اقا جوانمردت داره میاد
بروکر هم fx pro هست
عكس ضميمه
نوع فايل: jpg 2.jpg‏ (132.0 کیلوبایت, 18 نمایش)
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
سبد سهام،stock ،سهام،cfd

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است