انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي June 27th, 2010, 15:51   #16
فرشاد صارمی فر
مدیر تالار سیستمها و روشهای معامله

فرشاد صارمی فر's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
محل سكونت: شیراز
تشکر از ايشان: 21,485 بار در 1,703 پست
فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به فرشاد صارمی فر
Thumbs up

1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله blacktiger نمايش نوشته ها
سلام
با تشکر از آموزش سودمنتون.
ممکنه خواهش کنم در مورد فایل شیرینگ بین وی پی اس و سیستم لوکال هم توضیح بدین .
با سلام
برای انتقال فایل بین VPS و PC دوراه وجود داره:
1- تنظیم برنامه Remote Desktop قبل از وصل شدن به سرور VPS جهتShare کردن منابع داخلی
2-پس از راه اندازی همین سرویسی که آموزش داده شد،باید ابتدا یک کانکشن Virtual Private Network بسازید و متصل شوید ، سپس باید VPS و کامپیوتر خود را در یک Workgroup قرار دهید تا بتوانید از طریق My Network Places به اطلاعات شیر شده روی کامپیوتر خانگی دسترسی پیدا کنید.

ابتدا مورد 1 را آموزش میدم و مورد 2 باشه بعدا چون بحثش کمی پیشرفته تر میشه ،و بعد از آموزش Remote Asistance قرار میدهم.

خوب برای اینکار قبل اینکه با RemoteDesktop به Vps متصل شوید . ابتدا باید دکمه Options را بزنید.
سپس وارد تب LocalResources بشید. در این قسمت مانند تصویر تنظیمات را اعمال کنید.و سپس دکمه More.. را بزنید.

پس وارد شدن به منوی More در لیست موجود هر درایو کامپیوتر خود را که می خواهید در VPS نمایش داده شود را تیک بزنید:

سپس دکمه Ok را بزنید ,
حالا به می توانید به VPS خود متصل شده و در My Computer در سرور به درایو کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید.مانند شکل زیر:
13 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي June 27th, 2010, 16:50   #17
alijandro
Senior Member

alijandro's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2009
محل سكونت: ایران اصفهان
تشکر از ايشان: 267 بار در 106 پست
alijandro (سطح 0)
0

مرسی فرشاد جان
این اپشن عالی بود
هر وقت چیزی میخاستم باید MAIL میکردم و کلی کل کل داشت

alijandro آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از alijandro:
قديمي June 28th, 2010, 12:25   #18
MEY$AM
Senior Member

MEY$AM's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
تشکر از ايشان: 1,457 بار در 316 پست
MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)
0

با تشکر فراوان
البته منظور بنده بیشتر دانلود فایل از وی پی اس بود
در حال حاضر من اپاچی ران میکنم میخواستم ببینم روش ساده تری وجود داره که با استفاده از منابع خود ویندوز صورت بگیره؟
با سپاس
قديمي June 28th, 2010, 12:31   #19
فرشاد صارمی فر

فرشاد صارمی فر's Avatar

فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله blacktiger نمايش نوشته ها
با تشکر فراوان
البته منظور بنده بیشتر دانلود فایل از وی پی اس بود
در حال حاضر من اپاچی ران میکنم میخواستم ببینم روش ساده تری وجود داره که با استفاده از منابع خود ویندوز صورت بگیره؟
با سپاس
سلام مثیم جان
اگه فایلی که می خوای از VPS دانلود کنی حجم کمی داشته باشه با همین روش که آموزش داده شد می تونی دانلود کنی،

ولی اگه حجمش زیاد هست ، باید از طریق یک سرویس دهنده FTP این عمل را انجام بدی،که البته اینم توی خود ویندوز سرور موجود هست ،سرویس دهنده HTTP مثل آپاچی ممکنه کمی در سرعت تاثیر بزاره ،در ادامه تمامی این روش ها رو آموزش میدهم،
البته وقتی سوالات دوستان و مشکلاتشون در مورد قسمت اول تموم شد، و همگی تونستند یک .... به سرور خود بسازند
7 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي June 29th, 2010, 22:47   #20
amin233
Senior Member

amin233's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: ديارمن ديار نون
تشکر از ايشان: 277 بار در 89 پست
amin233 (سطح 1)amin233 (سطح 1)amin233 (سطح 1)amin233 (سطح 1)amin233 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله AIM به amin233 ارسال پيغام بوسیله Yahoo به amin233
0

با سلام
مشكل اصلي براي يوزر هاي عادي همون اي پي وليد است(به راحتي توسط ... قابل پيگيري و بستن است-متاسفانه)
كه البته من از يك نرم افزار به نام hamachi استفاده ميكنم كه در اصل يك آي پي وليد مجازي كه با ريست كردن سيستم تغيير نميكند و لي با تعويض ويندوز تغييد ميكند كار ميكنم
ولي مشكل اون اينه كه امنيت سيستم رو پايين مي آورد
به نظر دوستان روش ديگه اي وجود دارد؟
ممنون
قديمي July 1st, 2010, 22:11   #21
فرشاد صارمی فر

فرشاد صارمی فر's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله amin233 نمايش نوشته ها
با سلام
مشكل اصلي براي يوزر هاي عادي همون اي پي وليد است(به راحتي توسط ... قابل پيگيري و بستن است-متاسفانه)
كه البته من از يك نرم افزار به نام hamachi استفاده ميكنم كه در اصل يك آي پي وليد مجازي كه با ريست كردن سيستم تغيير نميكند و لي با تعويض ويندوز تغييد ميكند كار ميكنم
ولي مشكل اون اينه كه امنيت سيستم رو پايين مي آورد
به نظر دوستان روش ديگه اي وجود دارد؟
ممنون
با سلام
برای داشتن یک آی پی Valid در اینترنت شما می تونید از همین VPS و کانکشن ... که میسازید استفاده کنید.
برای اینکار تنها کافی است یک Domain ثبت کنید.حالا هرچی باشه ،ir باشه ... ارزون تر هست ،فکر کنم سالی 4 هزار تومان هست.
بعد ازثبت دومین باید DNS آن را آی پی VPS خود قرار دهید
سپس باید مراحل زیر را انجام دهید:
1-DNS را روی VPS راه اندازی کنید.
2-در تنظیمات DNS یک Hostرا برای کاربری که وصل میشه اختصاص دهید.و یا آی پی ثابت به او اختصاص دهید. مثلا یک هاست با نام کاربر.
3-در تنظیمات یوزر باید IP ثابت به او بدهید،
4-با کانکشنی که ساختید به VPS خود متصل بشید.

به طور مثال شما یک دومین با نام Test.ir ثبت کردید ،و در DNS سرور یک هاست با نام کاربرUSER ثبت کرده اید.
خوب حالا هر زمان که شما با کانکشن ... به vps خود متصل شوید .دارای یک آدرس valid در اینترنت هستید.برای دست یافتن به آدرس کامپیوتر خود از ادرس زیر استفاده می کنید:
user.test.ir
به همین سادگی
البته می توان به طور پیشرفته تر تنظیم کرد و از تنظیمات بهره برد ، ولی فکر کنم همین برای داشتن یک آدرس valid کاربرد داشته باشه ، حالا شما از هر جای دنیابا هر ویندوز یا موبایلی کانکت بشید همین آدرس را خواهید داشت

موفق باشید

من خیلی وقت پیش از hamachiاستفاده کردم ،ولی تفاوت های زیادی بین این روشها وجود داره ،مهمترینش کیفیت هست
6 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي July 1st, 2010, 22:30   #22
فرشاد صارمی فر

فرشاد صارمی فر's Avatar

0

اگه می خواهید امنیت خودرا بالا ببرید باید با کمی تنظیم سرویس از نوع L2tp را راه اندازی کنید ، که خود سیسکو با اسنیف کردن نتونه بفهمه شما چی کار می کنید ، حالا می خواد آیپی ولید باشه یا غیر ولید، کلا این نوع کانکشن برای اینجور مواقع ساخته شده ،

برای مخفی ماندن راه زیاد است
5 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي July 2nd, 2010, 10:50   #23
oranoos
Senior Member

oranoos's Avatar

تشکر از ايشان: 312 بار در 107 پست
oranoos (سطح 1)oranoos (سطح 1)oranoos (سطح 1)oranoos (سطح 1)oranoos (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به oranoos
0

سلام.آقا فرشاد
این همه سرویس که ازش اسم می برید همه اش توی یک vps هست؟ شما چطوری این چیزها رو یاد گرفتی ؟من هنوز نه سایتی دارم نه تا حالا domain ثبت کردم و از این حرفا .

تا چند ماه دیگه می خوام از vps استفاده کنم.در درجه ی اول برای اینکه همیشه روی اکانتم یک اکسپرت ران باشه.و در درجه دوم از امکاناتی که یک vps داره استفاده کنم.
دوستان توو سایت سرمایه :[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] اینو معرفی کردن و تعریف میکنن.
بعد از اشتراک گرفتن از این سایت باید باز هم از جاهای دیگه برای چیزهایی که در بالا صحبتش رو کردین بریم اون سرویس ها رو هم بخریم یا که اونا تو همین vps هست و باید برای فعال کردن و تنظیماتش آموزش ببینم. یا اصلا خیلی ساده هست و می شه در عرض چند ساعت همه اش انجام داد و ازش به بهترین شکل استفاده کرد؟
چون تا به حال ازش استفاده نکردم.ولی تصمیم دارم به زودی ازش استفاده کنم. لطفا به شکلی توضیح بدین که من هم متوجه بشم چی به چی هست .و بعدا که خواستم از vps استفاده کنم.با همین اطلاعات بتونم کارم رو راحت انجام بدم به بهترین شکل.
با تشکر
oranoos آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از oranoos:
قديمي July 2nd, 2010, 22:00   #24
فرشاد صارمی فر

فرشاد صارمی فر's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله oranoos نمايش نوشته ها
سلام.آقا فرشاد
این همه سرویس که ازش اسم می برید همه اش توی یک vps هست؟ شما چطوری این چیزها رو یاد گرفتی ؟من هنوز نه سایتی دارم نه تا حالا domain ثبت کردم و از این حرفا .

تا چند ماه دیگه می خوام از vps استفاده کنم.در درجه ی اول برای اینکه همیشه روی اکانتم یک اکسپرت ران باشه.و در درجه دوم از امکاناتی که یک vps داره استفاده کنم.
دوستان توو سایت سرمایه :[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] اینو معرفی کردن و تعریف میکنن.
بعد از اشتراک گرفتن از این سایت باید باز هم از جاهای دیگه برای چیزهایی که در بالا صحبتش رو کردین بریم اون سرویس ها رو هم بخریم یا که اونا تو همین vps هست و باید برای فعال کردن و تنظیماتش آموزش ببینم. یا اصلا خیلی ساده هست و می شه در عرض چند ساعت همه اش انجام داد و ازش به بهترین شکل استفاده کرد؟
چون تا به حال ازش استفاده نکردم.ولی تصمیم دارم به زودی ازش استفاده کنم. لطفا به شکلی توضیح بدین که من هم متوجه بشم چی به چی هست .و بعدا که خواستم از vps استفاده کنم.با همین اطلاعات بتونم کارم رو راحت انجام بدم به بهترین شکل.
با تشکر
سلام
بله همش تو یه VPS هست،تازه اگه لینوکسی باشه که بیشتر میشه
بنده شغل اولم ایناست (یعنی بوده )،دوره های mcseوrhce و ccna رو گذروندم. و از این طریق یاد گرفتم.

برای تنظیمات سرویس RRAS شما تنها کافی است یک VPS داشته باشید، اما برای اینکه وب سایت خودرا و همینطور آی پی ولید داشته باشید حداقل هزینه یک دومین هست.

برای بیشتر کارها همون تهیه یک VPS کافی است. بله تنظیم کردن یک سرور بصورت کامل(اکتیو دایرکتوری،RRAS،DNS،و غیره. ...) شاید جمعا 1 ساعت وقت ببره ، البته برای کسی که تجربه کافی داشته باشه .

آموزش راه اندازی RRAS را که به طور کامل با تصویر آموزش دادم ،به صورت مرحله به مرحله ،اموزش دیگری قرار داده شود باز به همین شکل خواهد بود و مطمئنن مشکلی برای یادگیری پیدا نخواهید کرد.

خیلی از دوستان از امکاناتی که با یک VPS می تونند داشته باشند بی خبر هستند، ولی داشتن یک VPSیعنی همه چیز !!!! بنده هم قصدم همین هست تا این موارد را آموزش دهم.

مثلا برگزاری یک کنفرانس با تنظیم یک VPS خیلی بهتر است برگزاری آن در یاهو و امثالهم هست ...
شاید خیلی از دوستان شنیده باشند که در آمریکا وقتی ویندوزت مشکل بر می خوره ،یک درخواست میزاریم و کسی که متخصص هست وصل میشه به کامپیوتر و اون رو درست می کنه،خوب این امکان با داشتن یک VPS شما می توانید استفاده کنید ، و به سادگی از دوستی که توانایی حل مشکل از راه دور را دارد بخواهید به کامپیوتر شما وصل شود.....

موفق باشید
6 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي July 2nd, 2010, 22:24   #25
mahdicivil
Senior Member

mahdicivil's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
محل سكونت: استان قم
تشکر از ايشان: 460 بار در 108 پست
mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mahdicivil
0

با سلام خدمت استاد صارمی فر و تشکر از آموزشهای خوبتون
آقا فرشاد میخواستم اگه میشه لطف کنید نحوه انتقال دیتا از وی پی اس به کامپیوتر خودمون رو هم توضیح بدید؟چون تو وی پی اس دانلود خیلی بالاست ولی موقع انتقال مصیبت داریم
یه سوال دیگه اینکه شما شرکتی نمیشناسید که اطلاعات ما رو در وی پی اس روی هارد اکسترنال بریزه و بده؟
سوال بعدی اینکه نمیشه یه کاری کرد که بشه تو وی پی اس فیلم و .. را راحتتر دید آخه خیلی فریم فریم هست
ممنون
قديمي July 2nd, 2010, 22:50   #26
فرشاد صارمی فر

فرشاد صارمی فر's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mahdicivil نمايش نوشته ها
با سلام خدمت استاد صارمی فر و تشکر از آموزشهای خوبتون
آقا فرشاد میخواستم اگه میشه لطف کنید نحوه انتقال دیتا از وی پی اس به کامپیوتر خودمون رو هم توضیح بدید؟چون تو وی پی اس دانلود خیلی بالاست ولی موقع انتقال مصیبت داریم
یه سوال دیگه اینکه شما شرکتی نمیشناسید که اطلاعات ما رو در وی پی اس روی هارد اکسترنال بریزه و بده؟
سوال بعدی اینکه نمیشه یه کاری کرد که بشه تو وی پی اس فیلم و .. را راحتتر دید آخه خیلی فریم فریم هست
ممنون
با سلام و عرض ادب
بله سرعت دانلود VPS بالاست ،ولی از هر روشی برای انتقال فایل به کامپیوتر خود استفاده کنید بازهم به سرعت و پهنای باند شما بستگی داره

پیشنهاد بنده برای دانلود فایل با حجم زیاد استفاده از یک ارتباط ماهواره ای هست ،
مراحل کار:
1-دیش 60 سانتی+ال ان بی معمولی
2-کارت دی وی بی 50 هزارتومان
3-تنظیم دیش روی ماهوار یوتل ست W3
4-خرید اکانت OpenSky از نوع Flat یا Pro Flat (برای دانلود خیلی می صرفه) حدودا 50$ میشه ،یک ماه می تونید بگیرید و کلیه دانلود های لازم را انجام دهیدپهنای باند 2مگ
5-یک اکانت از نوع دایل آپ یا ADSL 64K برای ارسال خالی ،فرقی نداره چه سرعتی باشه
6-ساخت کانکشن VPN برای داشتن اینترنت ماهواره ای
7-دانلود از اینترنت

برای مورد دوم بازم باید سرعت اینترنت شما بالا باشه

باور کنید این روش خیلی بیشتر از یک اینترنت 2mb از نوعADSL که در ایران عرضه میشه میصرفه

موفق باشید
8 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي July 2nd, 2010, 22:56   #27
MEY$AM
Senior Member

MEY$AM's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
تشکر از ايشان: 1,457 بار در 316 پست
MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله فرشاد صارمی فر نمايش نوشته ها
با سلام و عرض ادب
بله سرعت دانلود VPS بالاست ،ولی از هر روشی برای انتقال فایل به کامپیوتر خود استفاده کنید بازهم به سرعت و پهنای باند شما بستگی داره

پیشنهاد بنده برای دانلود فایل با حجم زیاد استفاده از یک ارتباط ماهواره ای هست ،
م
باور کنید این روش خیلی بیشتر از یک اینترنت 2mb از نوعADSL که در ایران عرضه میشه میصرفه

موفق باشید
به همه اینهایی که اقای صارمی گفتن دانلود آفلاین رو اضافه کنید که دنیای خودش رو داره
قديمي July 2nd, 2010, 23:25   #28
trendfinder
Senior Member

trendfinder's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 3,174 بار در 746 پست
trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)trendfinder (سطح 9)
0

جناب صارمی فر من تا حالا از دانلود ماهواره ای استفاده نکردم ولی طبق شنیده هام ، هر فایلی رو نمیشه دانلود کرد.باید حتما در سرور موجود باشه.ظاهرا بیشتر برای فیلم و گیم به درد میخوره.
ارادتمند
قديمي July 2nd, 2010, 23:33   #29
فرشاد صارمی فر

فرشاد صارمی فر's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله trendfinder نمايش نوشته ها
جناب صارمی فر من تا حالا از دانلود ماهواره ای استفاده نکردم ولی طبق شنیده هام ، هر فایلی رو نمیشه دانلود کرد.باید حتما در سرور موجود باشه.ظاهرا بیشتر برای فیلم و گیم به درد میخوره.
ارادتمند
خیر
شما حتما منظورتون دانلود آفلاین هست ،که اصلا جزء اینترنت حساب نمیشه ،

اینترنت ماهواره ای تفاوتی با همین اینترنت که دارید استفاده می کنید نداره ، فقط سرعتش خیلی بالاست

شما تو اینترنت هر فایلی که خواستید دانلود می کنید ، ولی اینترنت آفلاین فقط فایل هایی که کاربران دیگه دانلود می کنن شما هم میگیرید

منظور بنده همان اینترنت آنلاین می باشد
5 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي July 3rd, 2010, 00:01   #30
mahdicivil
Senior Member

mahdicivil's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
محل سكونت: استان قم
تشکر از ايشان: 460 بار در 108 پست
mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)mahdicivil (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mahdicivil
0

جناب صارمی فر
میشه لطف کنید و اسم سایت و یا شرکت معتبری برای خرید اینترنت ماهواره ای رو بفرمایید؟
ممنون

Bookmarks

برچسب‌ها
موارد, vps, آموزش, ارتباط, استفاده, دور, راه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 09:22 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.