انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 18th, 2004, 02:35   #1
محسن صالحي
Junior Member

تاريخ عضويت: Jul 2004
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
محسن صالحي (سطح 0)
0

با عرض پوزش از همكي
من يك ماهي هست به بورس وارد شدم و من با اينكه سهامي بوسيله يك كارگزاري خريدكردم ولي هنوز يك كارگزاري خوب پيدا نكردم .اگر شما كارگزاري خوبي ميشناسيد به من معرفي كنيد ممنون شما ميشم (حدود قيمت ۲۵۰هزار تومان هم انجام بده).
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
با تشكر فراوان از شما

در ضمن اين روشهايي كه در تحليل تكنيكال هست ايا دليل منطقي(تحليلي*) هم دارن يا فقط از روي تجروبه بدست اوردن.مثلا روش فيبوناچي

*تحليلي:مثلا اين سهام از اين خط حمايت نميگزرد زيرا مثلا قيمت اين سهام از اين خط تاحالا (در دوري زماني ايكس) عبور نكرده و هم چنين براي خود سهم هم اتفاق خاصي نيفتاده..
يا وقتي كه سهام نمودارش تقريبا اين اتفاقا براش مي افته (با در نظر گرفتن حجم مبنا) با يك تغير قيمت همراه است به اين علت.
محسن صالحي آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 18th, 2004, 12:14   #2
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

سلام آقاي صالحي عزيز
بگذاريد اول درباره تكنيكال صحبت كنم :
بله ! تكنيكال اصولا بر مبناي منطق و تعميم قوانين زير بنايي اقتصاد در بورس بنا نهاده شده. منتها رويكرد اين روش كمي هندسي و ديداري(Visual) است. يعني بر اساس چارت و نمودارهاي مختلف.
براي آشنايي بيشتر توصيه ميكنم مقالات بخش آموزش را بخوانيد و اگر ديديد مفهوم بعضي چيزها خيلي واضح نيست سعي كنيد مقالات قبلي را بخوانيد. با مطالعه مطالب اينجا(گفتگو>آموزش) هم مسلما مطلب براي شما كاملا آشكار ميشود.
اين اتفاقات كه روش تكنيكال ادعاي پيش بيني اش را دارد بر اساس قوانين عرضه و تقاضا و ديگر اصول اقتصاد خرد هستند. يادگيري آنها در هر صورت به سرمايه گذاري كمك ميكند(حتي اگر خواننده ديدگاه فانديمنتال داشته باشد!).

درباره مقالات يا هر چيز ديگر هم سوال داشتيد ما در خدمت شما هستيم

يك توصيه هم براي حفظ انسجام مطالب داشتم كه ممنون ميشم هم شما و هم ديگر عزيزان به آن توجه كنيد :
در انتخاب نام تاپيك دقت زيادي كنيد.
و ديگر اينكه سعي كنيد مطالب را در جاي مناسب بنويسيد. مثلا پست شما از دو بخش(يافتن كارگزاري/ روش تكنيكال) تشكيل شده كه بهتر بود در دو پست جداگانه يكي درباره تكنيكال(در فروم آموزش) و ديگري در مورد كارگزار(در فروم اخبار و بازار)ميزديد.
عناوين تاپيك را هم سعي كنيد مرتبط با موضوع اصلي پست انتخاب كنيد كه كار براي خوانندگان ديگر و خود شما راحت تر باشد.

با تشكر

(در ضمن من با اجازه تون پست شما رو اديت كردم تو آدرس ايميلتون يك اشتباهي شده بود درستش كردم )

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پايه, آيا, اساس, تكنيكال, دارد؟, روش, علمي

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید