انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي May 29th, 2004, 11:43   #1
وحييد
Junior Member

تاريخ عضويت: May 2004
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
وحييد (سطح 0)
0

سلام دوستان. وحيد هستم. تقريبا چيز زيادي از بازار بورس و اوراق بهادار و سهام و اينها نميدونم. ولي خيلي علاقه دارم سر در بيارم. نقطه شروع كجاست؟ چه كتابي منو راه ميندازه. ميدونيد ديگه... ميخوام from scartch باشه. حداقل واسه اينكه بفهمم در كل ماجرا از چه قراره؟
وحييد آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 30th, 2004, 09:36   #2
mojtaba
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2004
تشکر از ايشان: 29 بار در 13 پست
mojtaba (سطح 1)mojtaba (سطح 1)
0

براي آموزش مي‌توني از همينجا شروع كني.
يك نگاهي به بحثهاي قديمي بكن.
ضمنا توي بخش آموزش هم مقالات خوبي وجود داره.

اگر هم سوالي بود در خدمتيم.
mojtaba آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 30th, 2004, 10:39   #3
وحييد
Junior Member

تاريخ عضويت: May 2004
وحييد (سطح 0)
0

مجتبي جان نگاه كرده بودم. ولي چيز زيادي سر در نميارم. من فيلدم اين نيست آخه. تمام واژه ها واسم جديدن. الان دارم از اينجا يه چيزهايي ياد ميگيرم.
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

از بين كتابهايي كه معرفي شده كدوم كتاب مبتدي تره و قابل فهم تر توسط اشخاص مبتدي.

يه سوال ديگه. برو بچه هاي اينجا يا كلا كساني كه توي كار سهام هستند چه background ي دارن؟ چي خوندن؟ اقتصاد؟ حسابداري؟ مديريت بازرگاني؟
وحييد آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 30th, 2004, 20:56   #4
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

سلام آقا وحيد. خوش اومدي
يه نگاه به بخش آموزش http://edu.sarmaye.com بنداز. اميدوارم برات مفيد باشه.
در مورد رشته تحصيلي افراد فعال در زمينه بورس، تا جايي که من ديدم فارغ التحصيلان همه جور رشته اي بينشون پيدا ميشه. رشته هاي مهندسي (عمران، مکانيک، صنايع، برق، . . .)، پزشکي، رشته هاي مالي و مديريتي و . . .
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي May 31st, 2004, 15:12   #5
mojtaba
Senior Member

0

نقل قول:
Originally posted by وحييد@ ۱۰ خرداد ۱۳۸۳ @ ۱۰:۳۹ قبل‏ازظهر
مجتبي جان نگاه كرده بودم. ولي چيز زيادي سر در نميارم. من فيلدم اين نيست آخه. تمام واژه ها واسم جديدن. الان دارم از اينجا يه چيزهايي ياد ميگيرم.

از بين كتابهايي كه معرفي شده كدوم كتاب مبتدي تره و قابل فهم تر توسط اشخاص مبتدي.

يه سوال ديگه. برو بچه هاي اينجا يا كلا كساني كه توي كار سهام هستند چه background ي دارن؟ چي خوندن؟ اقتصاد؟ حسابداري؟ مديريت بازرگاني؟
وحيد جان براي يادگيري از جاي خوبي شروع كردي اين سايت سايت خوبيه.
مقالات بخش آموزش اينجا هم حد زياديش مال همين تيپ سايتهاي معتبره.
ولي اين كار هم مثل هر كار جديدي بقول معروف دود چراغ خوردن داره و كمي زحمت مي‌بره.
در مورد كتاب چيزي كه شما مي‌خواهي يك خودآموز يا همچين چيزيه كه تا اونجايي كه من خبر دارم تو ايران وجود نداره (اگر كسي سراغ داره بگه ما هم استفاده كنيم).
در مورد background همونطور كه رضا گفت همه جور آدمي توش هست چون تجربه و شم اقتصادي بعضي وقتها موثرتر از دانش اونه. من خودم مهندس هستم كه البته اطلاعات مالي حسابداري و اقتصادي متوسطي هم دارم. اما عامل اصلي فعال شدنم در اين زمينه علاقه‌ام بوده نه دانسته هام.
قديمي June 5th, 2004, 08:31   #6
ارمان
Junior Member

تاريخ عضويت: Jun 2004
ارمان (سطح 0)
0

اقا سام عليكم

منم تازه كارم و ميخواستم بدونم براي شروع كلآ چقدر سرمايه لازمه
و اصلآ مهم هست كه يك دفعه چقدر سهام بخريم؟
ارمان آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 5th, 2004, 11:46   #7
mojtaba
Senior Member

0

نقل قول:
Originally posted by ارمان@ ۱۶ خرداد ۱۳۸۳ @ ۰۸:۳۱ قبل‏ازظهر
اقا سام عليكم

منم تازه كارم و ميخواستم بدونم براي شروع كلآ چقدر سرمايه لازمه
و اصلآ مهم هست كه يك دفعه چقدر سهام بخريم؟
بابا دل و جرات!
همه مي‌پرسند چكار كنيم شما از چقدر حرف مي‌زني؟
درمورد حجم خيلي‌ها با سبدهاي زير يك ميليون كار مي‌كنند. اما اول بهتره بري دنبال اينكه با اون پول چكار كني.
بهتره يك سري به بخش آموزش و پستهاي قبلي بزني.
قديمي June 11th, 2004, 10:53   #8
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

با اجازه اقا آرمان من اين دو تاپيك مشابه رو با هم ادغام كردم تا همبستگي بيشتري بين موضوعات فروم باشه .

از تمام دوستان هم ميخواهم براي مطرح كردن موضوعشون اول ببينند تاپيك مرتبط يا مشابهي هست براي ادامه دادن مطلب يا نه . اينجوري مباحث پر بارتر و بهتر ميشوند.

yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 1st, 2004, 12:07   #9
ابوذر
Junior Member

تاريخ عضويت: Jun 2004
ابوذر (سطح 0)
0

B) سلام. من ابوذر هستم. چند ماه به صورت فرضي معامله كردم. حالا مي خواهم وارد بازار شوم و براي اين كار به كمك شما نياز دارم. چند سوال دارم.
اگر سهامي را بخريم آيا براي فروش آن بايد منتظر باشيم اوراق سهام به دست ما برسد؟ و يا قبل از تحويل اوراق ميتوانيم سهام را بفروشيم؟ درخواست خريد و فروش بايد كتبي باشد يا تلفني هم امكان دارد؟ آيا احتياج به مراجعه حضوري به كارگزار است؟
ابوذر آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 1st, 2004, 13:57   #10
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

سلام آقا ابوذر.
ميشه نتايج خريد و فروشهاتو خيلي كلي بگي كه تو كدوم ماهها و با چه سبدي(حدودي) چه سودي گرفتي؟ اين ميتونه نقطه شروع خوبي باشه.
درباره كارگزار و خريد و فروش....شما بايد يك كارگزار كه وقت برات صرف كنه انتخاب كني.
از دوستان و آشناهات كمك بگير. كارگزار بصورت تلفني مجاز نيست خريد و فروش كنه ولي بر اساس اعتماد و سابقه و .. بعضا اينكار رو ميكنند(كه درست هم نيست...ولي در هر صورت تو بعضي مواقع ميتونه خيلي كمك كنه)
برگه سهم بين ۴ - ۷ روز بعد از معامله معمولا به دست شما ميرسه. درباره فروش سهمي هم كه خريدي زودتر از ۴ روز طبق قانون نميتوني بفروشيش. كارگزار بر اساس برگ مفاصا حسابي كه به شما داده(گزارش خريد يا فروش)‌ ميتونه برات بفروشه. ولي اگر بخواي تو كارگزاري ديگه اي بفروشي سهمتو بايد برگ سهم داشته باشي.

موفق باشي

قديمي September 5th, 2004, 15:15   #11
ALI
Junior Member

تاريخ عضويت: Sep 2004
ALI (سطح 0)
0

سلام دوستان

اسم من علي است وعلاقه زيادي به فعاليت در زمينه بورس دارم ومتاسفانه هيچگونه اطلاعاتي در آن زمينه ندارم كه براي شروع اموزش ميخواهم از قسمت آموزش سايت سرمايه دات كام استفاده كنم . اگر شما به من كمك كنيدو ترتيب مطالعه را به من بگوييد ممنون ميشوم .
با تتشكر
ALI آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 5th, 2004, 16:08   #12
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

ان شاءالله بزودي فهرستي براي مطالعه تازه واردين براي بخش آموزش مينويسم و در بالاي تالار آموزش پين ميكنم.

قديمي September 6th, 2004, 20:36   #13
Homitrade
Senior Member

Homitrade's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2004
محل سكونت: Teh
تشکر از ايشان: 45 بار در 30 پست
Homitrade (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Homitrade
0

سلام دوستان عزيز.از اقا ياسر به خاطر اينكه بي هوا سر صحبتشون معذرت ميخام.در مورد اينكه يكي از دوستان در مورد كتابي كه بتونه براي مبتديان مفيد باشه بايد بگم نمي دونم كتاب اقا كاميار رو خوندين يا نه؟!الان هم تو تالار بورس فعاليت مي كنند.ايشون يه كتابي چاپ كردند كه ميگن استقبال خوبي ازش شده(من نخوندمش)در مورد گرفتن كتاب به صورت تحويل رايگان هم گويا بايد با خانم سياح فر تماس بگيريد(09122022133).در مورد تحليل تكنيكال هم بايد بگم مي گويند كتابي از اقاي كني در نمايشگاه به صورت نمونه قراره عرضه بشه.در جواب اقا وحيد هم بگم كه به طور مثال من خودم دانش اموزم.به طور كلي يه چيزي رو به دوستان مبتدي بگم(البته اگه ما رو قابل بدوند )در بازار بورس بايد به خودتون اتكا كنيد سعي كنيد يكي دو سالي بازار رو دنبال كنيد(اخبارها/روند تغييرات قيمت و ...)تا بتونيد در ذهنتون يك قيمتي رو مبنا قرار بدهيد و با جمع اوري اطلاعات سرمايه گذاري مطمئني رو براي خودتون به ارمغان بياوريد.در حين سر زدن به سايت ها هم بد نيست به بخش اموزش سرمايه هم سر بزنيد.اميدوارم كمكي در خور شايسته شما عزيزان كرده باشم.
Homitrade آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 18th, 2004, 02:10   #14
ايده
Junior Member

تاريخ عضويت: Oct 2004
ايده (سطح 0)
0

سلام من هم کتابی که معرفی شده را خواندم (کتاب مفاهیم اولیه بورس به زبان ساده) با تشکر از نویسندگان ( سوئ تفاهم نشود ) چون تنها کتاب به زبان ساده است برای ابتدا خوب است ولی کافی نیست

در عین حال من هم در تایید از بقیه گروه توصیه می کتم حتما مطالب فروم را بخوانید که تا انجا که من تمام سایتها و وبلاگهای ایرانی را گشتم بهترین است
ايده آفلاين است پاسخ با نقل قول
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
كار, براي, راهنمايي, شروع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است