انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي March 30th, 2005, 09:39   #1
Homitrade
Senior Member

Homitrade's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2004
محل سكونت: Teh
تشکر از ايشان: 45 بار در 30 پست
Homitrade (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Homitrade
0

سلام دوستان اميدوارم كه خوش و خرم باشيد...شايد تحليل كردن و تحليل خوندن تو اشفته بازار صبر و حوصله ميخاد.اول فكر كردم با طنز صحبتي با شما كنم ولي كسي نظر خوشي نشان نداد گفتم شايد مطلبي كه از روي حساب كتاب باشه و فني حتما باب ميل دوستان است(البته سواد علمي بنده تو بورس بيشتر مطالعه و تجربه بوده-البته مطاله هايي كه برام سنگينه ولي سعي مي كنم هدف نوشته رو بفهم)
اين تحليلي كه در پايين مياد تحليلي است از دوست عزيزمون اقاي شهدايي-ايشون اين تحليلو در وبلاگشون اوردند.در مورد سكرمان من تحليل خيلي كم ديدم و به جا ديدم كه اين تحليلو در اينجا بيارم(لينكشو ميذارم چون متاسفانه تصويرا نمي تونم بيارم) به اضافه مبلغي تعلقات از بنده!سيمان كرمان از شركتهايي قديمي كه من دليل تقريبا ناشناخته بودن اين سهمو نمي دونم(بعضي دوستان ميگند از سرمايه گذاري در سهامي كه بانك ملي مالك باشه خوششون نمياد-چون ونيكي بازار ساز خوبي نيست)...در ضمن اين شركت جزو اولين شركتهاي خصوصي شده هست-در ابان ۵۱-قديمي ترين فكر كنم بين المللي محصولات پارس باشه-بهمن۴۷(در مورد خصوصي سازي مطلب جالبي خوندم كه مي خواستم براتون در تاپيكي جداگانه بيارم ولي به دليل اينكه علي كنكوري هستيم خلاصه اي از انرا ميگويم:نويسنده ي مقاله هدفش از تحقيقش بررسي تاثير خصوصي سازي شركتهاي دولتي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بر بازده سهام انها-فرضيه اصلي تحقيق ميگفت كه اثر مثبتي داره و نويسنده با تجزيه و تحليل داده ها-يه چيزايي مثل روش هاي توصيفي/ استنباطي /ازمون شاپيرو /ازمون فريدمن به اين نتيجه رسيد خصوصي سازي تاثير مطلوبي بر بازده سهام شركت ها نداشته است كه دلايلشو عبارت از تعيين غير واقع گرايانه هدفها/فقدان برنامه ي جامع و وجود شتابزدگي/خصوصي سازي بدون تجديد ساختار/تخصص غير كافي/وجود مسايل فني مهمي از قبيل قيمت گذاري بالا و ... خلاصه به اين فكر رفتم كه چرا نبايد اثر مطلوبي داشته باشه-از تجزيه و تحليلاش چيز زيادي بارمون نشد ولي مهم نتيجش بود كه برام حيرت اور بود)
ببخشيد از بحث اصلي جدا شديم :lol: من اول پيشنهاد مي كنم شما [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] رو بخونيد(تا بي ادبي نباشه)و در اخر اضافاتي از اينجانب... B)
خوب خونديد حالا يه نفس عميق بكشيد و بريم سر تحليل ما!تحليل اقاي شهدايي كامل بود و من فقط ميخام يه سري اطلاعات از افزايش سرمايه اخير اين شركت و هدف اونو بيارم.سيمان كرمان در گزارش توجيهي خودش از افزايش سرمايه نكاتي رو اورده.من سعي كردم چيزايي كه مهمه رو بيارم.
۱-شركت در افازايش سرمايه سيمان مازندران در سال ۸۳ بميزان ۲۰۰ درصد و در سال ۸۴ بميزان ۱۰۰ درصد كه جمع افزايش سرمايه هاي مذكور بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰ ميليون ريال است كه سهم شركت سيمان كرمان به ميزان ۳۰.۰۰۰ ميليون ريال خواهد بود.گفتني است شركت در حال حاضر ۲۰ درصد سهام سيمان مازنداران را در اختيار داشته و با عنايت به برنامه هاي اتي شركت ياد شده و وضعيت مالي فعلي ان شركت در افزايش سرمايه مزبور كاملا داراي توجيه اقتصادي مي باشد.
۲-خريد ۳/۳۳ درصد و قابل افزايش تا ۴۹ درصد سهام سيمان ممتازان كرمان(سهامي خاص)از ديگر برنامه هاي شركت مي باشد.لازم به توضيح است كه شركت سيمان ممتازان در شهر كرمان واقع بوده و در اتيه از رقباي شركت محسوب مي گردد.با خريد سهام مزبور ضمن حذف رقابت و كاستن از هزينه هاي مرتبط با ان و همچنين ايجاد امكان انتقال پتانسيل سرمايه گذاري شركت در ساير مناطق كشور منافع مالي قابل توجهي نيز عايد شركت خواهد شد.لازم به ذكر است كه بهاي خريد ۳/۳۳ درصد سهام شركت مزبور با سرمايه ۱۸۰۰۰۰ ميليون ريال بالغ بر ۸۲۴۰۰ ميليون ريال مي باشد(از افزايش سرمايه سكرمان مبلغ ۷۳.۴۴۰ ميليون ريال از محل مطالبات حال شده سهامداران و اورده نقدي بوده و ۸.۹۶۰ ميليون ريال هم از محل منابع جاري شركت بوده)(در ضمن من حساب كردم يعني به ازاي خريد ۶۰۰۰ سهم هر سهم حول و حوش قيمت ۱۳۵۰ تومان كه از قيمتهايي كه سازمان خصوصي سازي عرضه ميكنه به نظرم بهتره!)-ادامه ي مطلب-كه با توجه به شرايط بانك اعطاء كننده تسهيلات مالي ارزي و ريالي سرمايه شركت ياد شده بايستي تا ۲۶۰.۰۰۰ ميليون ريال افزايش يابد.
۳-بهينه سازي ماشين الات توليدي جهت افزايش ظرفيت توليدي روزانه شركت به ميزان ۲۰۰۰ تن
۴-طرح توسعه سيمان كرمان تحت عنوان واحد ۴ كه به دلايلي منتفي شد...(در پايين علت ذكر ميشود-عجله نكنيد!)
از كليات طرح افزايش سرمايه من فقط به مزيتهاي نسبي اشاره مي كنم.
۱-معدن كارخانه با ذخيره ۲۵۰ ميليون تن مواد بدون انفجار با برداشت سطحي در فاصله ۱۰۰ متر با كارخانه كه در بين معادن ساير شركتها از ويژگي استثنايي برخوردادر است.
۲-امكان ساخت انواع تيپ هايگرانتر و مرغوبتر بدون تحمل هزينه ي اضافي
۳-عدم مشكل توزيع سيمان به خاطر مجاورت با اتوبان كرمان-تهران
۴-وجود سه خط انتقال نيروب برق ۱۳۲kv در مجاورت كارخانه
۵-تامين سوخت مصرفي از خط انتقال لوله گاز ورودي به استان
۶-تامين اب كارخانه از چاه اب داراي كيفيت مطلوب!
۷-وجود مديريتي با تجربه در صنعت سيمان و مورد حمايت مقامات محلي!

در ضمن دوره بازگشت سرمايه (در مورد پروژه ممتازان)در محيط تورمي با سرمايه ۱۳۰.۰۰۰ ميليون ريال ۹۸/۱ سال پيش بيني گرديده است كه با لحاظ افزايش سرمايه شركت تا مبلغ ۱۸۰.۰۰۰ ميليون ريال(در زمان خريد سهام)و ثابت فرض نمودن ساير پارامترهاي پروژه به ۴/۲ سال افزايش خواهد يافت.
ارزش فعلي درامد حاصل از سرمايه گذاري هم براي يك دوره ۱۵ ساله از زمان بهره برداري پروژه با لحاظ افازيش سرمايه تا مبلغ ۱۸۰.۰۰۰ ميليون ريال(در زمان خريد سهام) بالغ بر ۴۶۳.۵۲۷ ميليون ريال مي باشد كه اين مبلغ بيش از ۶/۵ برابر مبلغ پرداختي شركت براي تصاحب ۳/۳۳ درصد شركت مزبور مي باشد.(پس از كسر ماليات به ۱۲/۵ مي رسد).
بررسيهاي فوق حاكي از انست كه سرمايه گذاري در پروژه مزبور به طور متوسط ساليانه(تا ۱۵ سال پس از بهره برداري)۳۰.۹۰۲ ميليون ريال قبل از كسر مالياتـ۵/۳۷ درصد نسبت به ملغ سرمايه گذاري)و ۲۸.۱۰۹ ميليون ريال پس از ماليات(۱/۳۴ درصد نسبت به ملغ سرمايه گذاري)به قيمتهاي سال سرمايه گذاري عايدي خواهد داشت.
سرمايه گذاري در اين پروژه باعث حذف رقابت و ايجاد امكان جابجايي نيروهاي متخصص و استفاده از امكانات توليدي و فني يكديگر در صورت ضرورت مي گردد.همچنين ايجاد امكان انتقال پتانسيل سرمايه گذاري در ساير مناطق كشور از جمله منطه ساروج بوشهر.گفتني است كه شركت قبلا قصد ايجاد واحد ۴ خود با ظرفيت توليد روزانه ۳۳۰۰ توليد در كرمان را داشت كه با فعال شدن شركتهاي سيمان ممتازان كرمان/سيمان رفسنجان و سيمان بعثت توجيه اقتصادي خود را از دست داد.لذا شركت با خريد سهام شركت مزبور ضمن حضور فعال در بازار داخلي منطقه مازاد توان سرمايه گذاري خود را به منطقه ساروج بوشهر كه از نظر صادراتي منطقه استراژيك محسوب مي گردد انتقال دهد.
اخيش...اوف...خسته شدم... اميدوارم كه به دردتون بخوره.قضاوت ميذارم به عهده ي شما ولي به نظر من تو اين قيمت ها هم براي خريد خوبه...حول و حوش ۲۰۰۰!راستي براي ما تو قبولي در كنكور(البته رشته ي دلخواه و البته تهران!و صد البته سراسري! :lol: )دعا كنيد...ممنون ميشم.
در اخر از دوستان ارجمند و گرامي اقاي شهدايي و اقاي صالحي و ديگر دوستان خواهشمندم كه نظرات خودشونو تو دلشون نگه ندارند(وگرنه يه تومور نظرات صاحب ميشند)بلكه ابراز فرمايند...با تشكر همايون-كوچكترين بورسي!
Homitrade آفلاين است پاسخ با نقل قول
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
كرمان, تحليلي, سيمان

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است