انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي March 5th, 2008, 17:14   #46
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله علي فاركس نمايش نوشته ها
سلام
کافیه بخوایم؟
فعلا که بابت ارسال 220 د ل ا ر نا قابل از طرف همون جور شرکتهایی که شما میگی 1 ماهه اسیرم .بیام واسه خرید نرم افزار 1700 د ل ار به حساب همچین شرکتهایی بریزم ؟ مگه دیوانم؟
اگه خواستی تو پیام خصوصی بهت لینکشو میدم.
این شرکت ادعا داره اولین ارائه کننده کارتهای پلاستیکی ویزا-مستر و ... در ایران هست.دیگه از این معتبر تر چی میخای؟
خرید کتاب 60-100دلاری رو با نرم افزار 1700 دلاری مقایسه نکنید.
منم چندین کتاب به اون طریقی که شما گرفتید خریدم!
سلام. خوب توی بازار همه جور آدمی هست. دلیل نمیشه یه شرکتی عملکرد بدی داشته بقیه هم خوب عمل نکنن. من خودم چند خرید بالا داشتم بدون هیچ مشکلی هم کارم انجام شده. شما میگی 1700 دلار، من میگم 17 دلار هم دست کسی که نمیشناسمش نمیدم چه برسه به 1700 تا.

به نظر من این اظهار نظرها فقط توجیه است. من به شخصه اگر نرم افزاری رو اورجینالش رو تو بازار بخرم به این دلیل هست که کیفیت بالاتری دارن. و به این دلیل نیست که شب کابوس بیل گیتس رو نببینم !

فقط روی نرم افزارهای وطنی حساسم. چون خودم رشته تحصیلیم نرم افزار بوده و میدونم یه تیم جوان چه مشکلاتی برای تولید این نرم افزار سر راهشون بوده و به هیچ عنوان کپی رایت اونها رو نقض نمی کنم. ولی در مورد نرم افزارهای اونور اصطلاح شما رو به کار میبرم:

مگه دیوانم! نرم افزار مثلا داینامیک تریدر رو که رو سیستمم دارم و خیلی خوب داره کار میکنه رو برم 1700 دلار بدم چون یهو شب نویسنده برنامه نیاد خرمو بگیره؟ نه داداش. این خبرا نیست. کسی که میخواد پولدار شه اگه بخواد اینطوری فکر کنه توی این بازار به هیچ جا نمیرسه.

گرچه الان خیلی ها میکن عجب آدمیه این! حاضره ارزش های انسانی رو برای پول بزاره کنار. ولی من استفاده از آفیس رایتی رو زیر پا گذاشتن ارزشها نمیدونم. اینجا تعریف ارزشها جا به جا شده. من مخالف 100 درصد انفاقی که برای سنتوری افتاد هستم. ماها اول باید از داخلی ها شروع کنیم. بعد هوای اونوری ها رو داشته باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------
کسایی که اینقدر عذاب وجدان دارم میخوام یه مسئله ای رو بگم:

این بازار Zero Sum هستش. پولی که شما در میاره از جیب یه نفر دیگس. خیلی از بروبچه های اینجا توی چند تا بروکر حساب دارن. مثلا اکثرا با فیبو و نورث حساب دارن. پوزیشنی که برای مثال شما دیشب باز کردی و فلان مقدار سود کردی هیچ بعید نیست که از جیب یکی از بچه های همین تاپیک باشه. این کار هم خیلی پولشون رو از دست میدن و ناراحت میشن و نفرین میکنن ! من خودم توی همین فروم دیدم کسایی که گفته بودن خدا از بروکر نگذره! همون کسی که اینو گفته هیچ بعید نیست پولش رو منو و شما گرفته باشیم. البته من همین جا موضع خودم رو بگم که به هیچ عنوان این قضیه رو قبول ندارم و هر کی زرنگ تره و زحمت بیشتر کشیده حقشه که پول بره تو جیبش. حالا اون پول از جیب بچه های این فروم باشه.

خوب کسایی که اینقدر آدمای حساسی هستن به این نکته توجه کنن که خیلی ها تو این بازار میرن بیرون و نفرین میکنن. مواظب باشید نفرینشون نگیرتون! از این بازار برید بیرون. پولی که شماها دارید در میارید از جیب همین دوستاتونه.

از اینکه ایقدر رک گفتم معذرت میخوام. ولی آخه خیلی ها اینجا دارن جا نماز آب میکشن ! در صورتی که خودشون هم میدونن اگه اون نرم افزار اورجینالش هم تو بازار باشه پولی بالاش نمیدن !
4 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي March 6th, 2008, 12:41   #47
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: رشت
تشکر از ايشان: 2,493 بار در 702 پست
WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به WISHMASTER
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله I.N.D.E.X نمايش نوشته ها
اگر نرم افزاری رو اورجینالش رو تو بازار بخرم به این دلیل هست که کیفیت بالاتری دارن. و به این دلیل نیست که شب کابوس بیل گیتس رو نببینم !
سلام
رک نوشتین، امیدوارم طاقت رک شنیدن رو هم داشته باشید. اگه به اصل موضوع دقت کرده بودید، بحث اصلا کابوس دیدن نبود. موضوع اصلی تاپیک تلویحاً اشاره به این نکته بود که اگه مرگ خوبه چرا اول برای همسایه؟
شما اگه خودت با کلی زحمت و تلاش شبانه روزی مثلا یک سال ، یک نرم افزاری می نوشتید،ویک عده ای پیدا می شدند که فقط به خاطر کیفیت و کارایی بهتر نرم افزار شما اونو جلوی چشم تون حراج می کردند. باز هم همین عقیده رو داشتید؟ جواب کاملاً مشخصه.
جالب اینجاست در همین تاپیک بررسی نرم افزار Elwave یه نفر به جناب فرهاد فرشاد میگه :"آقا یه موقع رد حساب مارو به خاطر استفاده ازElwave نزنه و دچار پی گرد قانونی بشیم یه بلایی سر حسابمون بیاد"
جناب فرهاد برای این آقا نوشته بودن: من به شما میگم "استفاده از این نرم افزار یه جور دزدیه از نظر اخلاقی، بعد شما نگران پیگرد قانونی هستی."(نقل به مضمون)
نقل قول:
فقط روی نرم افزارهای وطنی حساسم. چون خودم رشته تحصیلیم نرم افزار بوده و میدونم یه تیم جوان چه مشکلاتی برای تولید این نرم افزار سر راهشون بوده و به هیچ عنوان کپی رایت اونها رو نقض نمی کنم. ولی در مورد نرم افزارهای اونور اصطلاح شما رو به کار میبرم:

مگه دیوانم! نرم افزار مثلا داینامیک تریدر رو که رو سیستمم دارم و خیلی خوب داره کار میکنه رو برم 1700 دلار بدم چون یهو شب نویسنده برنامه نیاد خرمو بگیره؟ نه داداش. این خبرا نیست. کسی که میخواد پولدار شه اگه بخواد اینطوری فکر کنه توی این بازار به هیچ جا نمیرسه.

گرچه الان خیلی ها میکن عجب آدمیه این! حاضره ارزش های انسانی رو برای پول بزاره کنار. ولی من استفاده از آفیس رایتی رو زیر پا گذاشتن ارزشها نمیدونم. اینجا تعریف ارزشها جا به جا شده. من مخالف 100 درصد انفاقی که برای سنتوری افتاد هستم. ماها اول باید از داخلی ها شروع کنیم. بعد هوای اونوری ها رو داشته باشیم.
دقیقاً نقطه عطف همین دید رابین هودی شماست.
چرا برای یک وطنی حساس هستید؟ مگه اون خارجی هم مثل همین آقای وطنی شما انسان نیست.
شما مسلماً دیوانه نیستید. فقط زشتی و یا به اصطلاح قبح کارهای این چنینی در روح من وشما از بین رفته،فقط همین !
من تصمیم داشتم با این کار و این تاپیک هوای خودمون رو داشته باشیم. لقمه ای که از توی این کار میاد بیرون
پاک باشه. چون به این لقمه حلال سخت اعتقاد دارم.
اصلا هم ربطی به مذهب آدم نداره. این موضوع کاملا انسانی و شرافتمندانه ست.
اگه روزی هم به تعریف شما از فارکس برسم همین کار رو هم در فارکس خواهم کرد.
نقل قول:
آخه خیلی ها اینجا دارن جا نماز آب میکشن ! در صورتی که خودشون هم میدونن اگه اون نرم افزار اورجینالش هم تو بازار باشه پولی بالاش نمیدن !
من تظاهر نکردم، به چیزی که گفتم عمل کردم. و دارم بالاش پول میدم.
امیدوارم با آغاز سال نو بتونم محیط تازه و پاکی برای پول درآوردن ایجاد کنم.
برای همه پیشاپیش یک دگرگونی بزرگ و رو به جلو آرزومندم.
قديمي March 7th, 2008, 07:59   #48
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله St chart trader نمايش نوشته ها
سلام
رک نوشتین، امیدوارم طاقت رک شنیدن رو هم داشته باشید. اگه به اصل موضوع دقت کرده بودید، بحث اصلا کابوس دیدن نبود. موضوع اصلی تاپیک تلویحاً اشاره به این نکته بود که اگه مرگ خوبه چرا اول برای همسایه؟
شما اگه خودت با کلی زحمت و تلاش شبانه روزی مثلا یک سال ، یک نرم افزاری می نوشتید،ویک عده ای پیدا می شدند که فقط به خاطر کیفیت و کارایی بهتر نرم افزار شما اونو جلوی چشم تون حراج می کردند. باز هم همین عقیده رو داشتید؟ جواب کاملاً مشخصه.
جالب اینجاست در همین تاپیک بررسی نرم افزار Elwave یه نفر به جناب فرهاد فرشاد میگه :"آقا یه موقع رد حساب مارو به خاطر استفاده ازElwave نزنه و دچار پی گرد قانونی بشیم یه بلایی سر حسابمون بیاد"
جناب فرهاد برای این آقا نوشته بودن: من به شما میگم "استفاده از این نرم افزار یه جور دزدیه از نظر اخلاقی، بعد شما نگران پیگرد قانونی هستی."(نقل به مضمون)

دقیقاً نقطه عطف همین دید رابین هودی شماست.
چرا برای یک وطنی حساس هستید؟ مگه اون خارجی هم مثل همین آقای وطنی شما انسان نیست.شما مسلماً دیوانه نیستید. فقط زشتی و یا به اصطلاح قبح کارهای این چنینی در روح من وشما از بین رفته،فقط همین !
من تصمیم داشتم با این کار و این تاپیک هوای خودمون رو داشته باشیم. لقمه ای که از توی این کار میاد بیرون
پاک باشه. چون به این لقمه حلال سخت اعتقاد دارم.
اصلا هم ربطی به مذهب آدم نداره. این موضوع کاملا انسانی و شرافتمندانه ست.
اگه روزی هم به تعریف شما از فارکس برسم همین کار رو هم در فارکس خواهم کرد.

من تظاهر نکردم، به چیزی که گفتم عمل کردم. و دارم بالاش پول میدم.
امیدوارم با آغاز سال نو بتونم محیط تازه و پاکی برای پول درآوردن ایجاد کنم.
برای همه پیشاپیش یک دگرگونی بزرگ و رو به جلو آرزومندم.
سلام. از جواب و رک گویی شما سپاسگزارم.

در مورد قسمتی که مشخص کردم جواب میدهم:

من مثل اون خارجی انسان نیستم ، نه او مثل من ...

در هوایی نفس میکشم که از ابتدایی ترین آزادی ها انسانی کم و بیش برخوردار نیستم ولی اون خارجی چرا...

بر روی خاکی قدم میزنم که گوشه گوشه آن فقر و تضاد طبقاتی موج میزند و از بمب هسته ای و جنگ صحبت است ولی اون خارجی نه ...

در کشوری زندگی میکنم که هیچ چیز سر جای آن نیست چه برسد به کپی رایت

در کشوری زندگی میکنم که جوانی که از 5 سالگی موسیقی زده است باید به بازار برسد ... چرا که هنر را کشتند ...

آری ... اون خارجی انسان است و من مثل او نیستم ... این یک تراژدی است ولی واقعیت دارد ...

حرفها زیاد ولی مجال صحبت کم است ...

پ.ن : جمله آخرم در مورد جا نماز آب کشیدن درست نبود. از شما و بقیه دوستان شخصا عذر خواهی میکنم.

ارادتمند بچه های سرمایه دات کام
5 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي March 7th, 2008, 13:17   #49
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)
0

نقل قول:
سلام. از جواب و رک گویی شما سپاسگزارم.

در مورد قسمتی که مشخص کردم جواب میدهم:

من مثل اون خارجی انسان نیستم ، نه او مثل من ...

در هوایی نفس میکشم که از ابتدایی ترین آزادی ها انسانی کم و بیش برخوردار نیستم ولی اون خارجی چرا...

بر روی خاکی قدم میزنم که گوشه گوشه آن فقر و تضاد طبقاتی موج میزند و از بمب هسته ای و جنگ صحبت است ولی اون خارجی نه ...

در کشوری زندگی میکنم که هیچ چیز سر جای آن نیست چه برسد به کپی رایت

در کشوری زندگی میکنم که جوانی که از 5 سالگی موسیقی زده است باید به بازار برسد ... چرا که هنر را کشتند ...

آری ... اون خارجی انسان است و من مثل او نیستم ... این یک تراژدی است ولی واقعیت دارد ...

حرفها زیاد ولی مجال صحبت کم است ...

پ.ن : جمله آخرم در مورد جا نماز آب کشیدن درست نبود. از شما و بقیه دوستان شخصا عذر خواهی میکنم.

ارادتمند بچه های سرمایه دات کام
سلام
همه این ها درست. ولی یه نکته بزرگی هست: همه ما باید برای هر نوع تغییری اول اول اول از خودمون شروع کنیم. و هیچ بهانه و توجیهی پذیرفته نیست.
قديمي March 7th, 2008, 14:45   #50
علي فاركس
Senior Member

علي فاركس's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2005
تشکر از ايشان: 1,067 بار در 376 پست
علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)علي فاركس (سطح 2)
0

نقل قول:
سلام
همه این ها درست. ولی یه نکته بزرگی هست: همه ما باید برای هر نوع تغییری اول اول اول از خودمون شروع کنیم. و هیچ بهانه و توجیهی پذیرفته نیست.
سلام
من قبلا هم گفتم دوستان
اگه خیلی میخواهید کار درست باشید باید همین الان کامپیوترتون رو خاموش کنید. میتونید؟منکه نمیتونم.اگه نمیتونید پس نباید بحثی روش داشته باشیم.
قبلا هم یکبار دیگه نظرمو گفتم.
رفقا هر کاریش کنید یکجای کار مجبور میشید که از راه نادرست استفاده کنید.
ما اینجا تحریم هستیم.
بعدشم اینقدر سنگ اون وریهارو به سینه نزنید اونقدرها که فکر میکنید کاردرست نیستند.
خودم یک بابای مصری رو میشناسم همین الان! نرم افزاری رو که شارژ ماهانه 299دلار داره ک ر ک کرده و 150 دلار داره میفروشه به ملت.نرم افزار آنلاین هم داره کار میکنه و به سرور وصل میشه و روح اون بابا صاحبشم خبر نداره.
مطمئن باشید اونجا اگه قانون کپی رایت نبود اونا همچین بهتر از منو شما عمل نمیکردن.
تئوری ها رو ول کنید
بچسبید به عمل
اگه اهل عمل هستید همین الان سیستمتونو خاموش کنید چون کلی از نرم افزارهاتون ک ر ک شده هست و صاحبش راضی نیست.
اگه نمیتویند اینکارو کنید پس بدونید که واقعا چاره ای ندارید .هر چقدر هم که تلاش کنید باز یک جای کارمون میلنگه.
متاسفم
قديمي March 7th, 2008, 16:44   #51
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

جناب St Chart Trader

شما نمی توانید نظر دیگران را نسبت به عقایدشان عوض کنید یا نظر خودتان را به بقیه تحمیل کنید، شما اگر می توانید خودتان را عوض کنید، خودتان از نرم افزارهای اصل استفاده کنید، چون ما نه پولش رو داریم نه توانائی این کار رو داریم و نه اینکه دلمون می خواد که اینکار رو بکنیم، توی این کشور اینقدر از اخلاق و مذهب و نون حلال شب تا صبح، صبح تا شب توی مدرسه و تلویزیون و رادیو و روزنامه و خیابون هر جا که فکرش رو بکنید حرف زدند و می زنند و خواهند زد که دیگه من یکی از هرچی نون حلال (البته به این طریق که شما می فرمائید) بدم اومده، اینهمه گفتند حلال حلال اگه می شد حتماً خود آقایان و خود شما این کار رو می کردید حتماً نمی شه که نمی کنید و نمی کنند.
شما خودتون اگر دوتا فیلم آمریکایی هم ببینید ملاحظه می فرمائید که توی خود آمریکا هم چنین کاری رو می کنند، اسم اینکار شاید اونجا نون حرام خوردن باشه ولی اینجا نیست اینجا استفاده از خیلی چیزهایی که به ما گفتند حرامه، حلاله از حلالی تا حالا به ما گفتند حلال تره، ثواب هم داره.
ما اینجا اینقدر تحریم ها و محدودیتهای گوناگون داریم که دیگه اصلاً نه حال و نه حوصله این رو داریم که ببینیم نرم افزار کامپیوترمون اصل یا اصل نیست.
این تاپیک کاملاً بی جهت ایجاد شده.

حضرت علی فرمودند که اگر از گرسنگی درحال مردن هستید می توانید گوشت برادر مردتان را هم بخورید تا از گرسنگی نمی رید و زنده بمانید.

من که اینجا نه مرده می بینم و نه اینکه گرسنه هستم، ولی فقر محصولات نرم افزاری که دارم، پس استفاده از انواع نرم افزارهای قفل شکسته حلاله و خیلی از چیزهای دیگه که دوستان و خود شما بهتر از من می دانید و می دانند.
قديمي March 7th, 2008, 17:02   #52
وحید سلیمانی
Senior Member

وحید سلیمانی's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2006
محل سكونت: زمین
تشکر از ايشان: 2,517 بار در 632 پست
وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)وحید سلیمانی (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید سلیمانی
0

نقل قول:
اگه اهل عمل هستید همین الان سیستمتونو خاموش کنید چون کلی از نرم افزارهاتون ک ر ک شده هست و صاحبش راضی نیست.
دوستان جهت حمایت از فیلم سنتوری به مدت یک دقیقه سیستمهاشون رو خاموش کنند.

علی جون تورو نگفتم برا بقیه گفتم.تو صلوات بفرست میتونی کفاره اشم بدی مشکلت حل بشه

امیدوارم آقای مهرجوئی دفعه دیگه که فیلم ساخت و نتونست اجازه اکرانش رو بگیره راهی بهتر از خودزنی پیدا کنه

عمو بیل در نظر داره یک ویندوز مفتی با تمام مخلفات به همه ما ایرانیها اهدا کنه

نه خبر رسید چون ما تحریمیم نمیتونه این کار رو بکنه.

پ.ن:بابا بیخیال حالا هرکی پول داره میتونه ارجینال تهیه کنه بعدش بده منم رو سیستمم نصب کنم تا نونم حلال بشه
قديمي March 7th, 2008, 20:37   #53
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

0

نقل قول:
سلام
سلام. از اینکه عقیده خودتون را رو راست بیان می کنید خوشحالم.

می خوام خودمونی تر بگم:

اولا در مورد کپی رایت خود کشور ما جز قانون کپی رایت جهانی نیست و دولت هست که باید برای این کار اقدام کنه و با وجود این همه نرم افزار که در بازار هست با تغییر منو شما هیچی عوض نمی شه.

من حرفم اینه ما که تو این مملکت خیلی چیزا رو نداریم. همین یه نعمتو داریم ! من اسمشو گذاشتم نعمت. بزارید از این یکی استفاده کنیم. باور کنید رعایت کوچکترین حقوق افراد برای من یکی لذت بخش است. چون خودم شخصا آدم آرمان گرایی هستم. ولی اینفدر حقوق ها توی این مملکت زیر پا گذاشته میشه که از نظر من این کپی رایت اصلا دیگه حقوقی به حساب نمی یاد.

اون خارجی که میره نرف افزار اورجینال تهیه میکنه، همه چیزشون درسته و روی اصول. نه مثل ما. تازه شما این رو هم در نظر بگیرید که قیمت نرم افزار های اصلی واقعا با سطح درآمد مردم ایران نمیخوره. وگرنه اگه قیمت نرم افزارها متناسب با ارزش پول ما بود که چه کسی بدش میومد اورجینال استفاده کنه. باز هم این نکته رو در نظر بگیرید که در صورت تناسب قیمت نرم افزارها با ارزش پول ما، می بایست کشور ما تحریم نباشه. چرا که خیلی از این نرم افزارها ارزششون به ساپورت بعد از فروش اونهاست که خوب اگر هم ما اون نرم افزار رو بخریم از این امتیاز بی بهره ایم.

به نظر من این بحث شباهت زیادی به عملکرد دولت محترم داره. اینکه با این اوضا نابسامان اقتصادی و معیشتی مردم، دولت محترم همش داره روی موضوع انرژی هسته ای مانور میده در صورتی که مشکل مملکت ما با دست بابی به انرژی هسته ای حل که نشده است بر اوضاع وخیم ما افزوده است و چهره ایران رو در سطح بین الملل زیر سوال برده و منزوی کرده است. مگر انرژی هسته ای و پیشرفت بد است؟ نه، چه کسی منکر این قضیه میتونه باشه ولی در حال حاضر می بینید که مشکل آفرین شده. من حرفم سر ارزش گذاری و الویت بندی ها است.

--------------------------------------------------------------------------------------

حالا یه مسئله دیگه رو مطرح می کنم:

من اواخر سال 1382 نرم افزار FL Studio که یک نرم افزار ساخت و افکت و میکس حرفه ای موسیقی است رو در حدود 160 دلار از اینترت خریداری کردم. پس از مدت کوتاهی این نرم افزار به ایران اومد و کپی اون کم و بیش پیدا می شد.

در حال حاضر آخرین ورژن این نرم افزار رو با پکیج خوشکل و مامانی می تونید توی بازار با 2-3 هزار تومن تهیه کنید. خوب حالا فرض کنید نرم افزار اصلی من که برای آن 160 دلار هزینه دادم به علت استفاده و مرور زمان از بین رفته است و یا گم شده است. خوب الان با وجود اینکه کپی این نرم افزار ( اون هم نه ک ر ک) من چطوری برم و دوباره هزینه کنم ؟ در صورتی که چندین ورژن بالاتر از این نرم افزاری که من داشتم توی بازار موجوده. راستش بعید می دونم کسی این کارو کنه.

من خودم شخصا خیلی پول بالای نرم افزارهای اصلی دادم.نرم افزارهای موسیقی زیادی تا به حال خریدم. ولی باید صادقانه بگم به این خاطر بوده که کپی اون رو توی ایران پیدا نکردم وگرنه اون هزینه رو نمی دادم. الان هم هر نرم افزاری رو که پیدا نکنم می خرم. مثلا نرم افزار Korg Legacy رو 2 سال پیش 400 پوند خریدم. خوب اگراینجا پیداش میکردم اون پول رو نمی دادم. دیگه صادقانه گفتم ...
4 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي March 7th, 2008, 21:29   #54
iran7000
Senior Member

iran7000's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2006
تشکر از ايشان: 1,542 بار در 427 پست
iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)
0

با درود

من به شخصه با کپی رایت موافقم. مخصوصا محصولات داخلی که در واقع کمک به تولید کننده اون محصول هست.

در مورد محصولات خارجی مخصوصا نرم افزار کشور ایران تحریم هست. مثلا همین ویندوز رو به صورت قانونی نمی شه خرید و ماکروسافت ایران رو تحریم کرده حالا ما چطوری بریم بخریم و چطوری از ساپورت شرکت ماکروسافت استفاده کنیم.

در مورد نرم افزار el wave در نسخه جدید قیمت حدود پنج میلیون تومن واقعا چند درصد از بچه های اینجا می تونند این مقدار هزینه رو برای خرید این نرم افزار تقبل کنند. قیمت هر دلار برار 950 تومن حقوق متوسط توی ایران چقدره. طرف باید چند ماه کار کنه تا بره این نرم افزار یا نرم افزار های مشابه رو بخره.
iran7000 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از iran7000:
قديمي March 7th, 2008, 21:50   #55
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
جناب St Chart Trader

شما نمی توانید نظر دیگران را نسبت به عقایدشان عوض کنید یا نظر خودتان را به بقیه تحمیل کنید، شما اگر می توانید خودتان را عوض کنید، خودتان از نرم افزارهای اصل استفاده کنید، چون ما نه پولش رو داریم نه توانائی این کار رو داریم و نه اینکه دلمون می خواد که اینکار رو بکنیم، توی این کشور اینقدر از اخلاق و مذهب و نون حلال شب تا صبح، صبح تا شب توی مدرسه و تلویزیون و رادیو و روزنامه و خیابون هر جا که فکرش رو بکنید حرف زدند و می زنند و خواهند زد که دیگه من یکی از هرچی نون حلال (البته به این طریق که شما می فرمائید) بدم اومده، اینهمه گفتند حلال حلال اگه می شد حتماً خود آقایان و خود شما این کار رو می کردید حتماً نمی شه که نمی کنید و نمی کنند.
شما خودتون اگر دوتا فیلم آمریکایی هم ببینید ملاحظه می فرمائید که توی خود آمریکا هم چنین کاری رو می کنند، اسم اینکار شاید اونجا نون حرام خوردن باشه ولی اینجا نیست اینجا استفاده از خیلی چیزهایی که به ما گفتند حرامه، حلاله از حلالی تا حالا به ما گفتند حلال تره، ثواب هم داره.
ما اینجا اینقدر تحریم ها و محدودیتهای گوناگون داریم که دیگه اصلاً نه حال و نه حوصله این رو داریم که ببینیم نرم افزار کامپیوترمون اصل یا اصل نیست.
این تاپیک کاملاً بی جهت ایجاد شده.

حضرت علی فرمودند که اگر از گرسنگی درحال مردن هستید می توانید گوشت برادر مردتان را هم بخورید تا از گرسنگی نمی رید و زنده بمانید.

من که اینجا نه مرده می بینم و نه اینکه گرسنه هستم، ولی فقر محصولات نرم افزاری که دارم، پس استفاده از انواع نرم افزارهای قفل شکسته حلاله و خیلی از چیزهای دیگه که دوستان و خود شما بهتر از من می دانید و می دانند.
به به سلام به بازرس هر چی تاپیک
نه آقا جون من تحمیل کدومه، من خیلی هنر کنم، بتونم خودمو عوض کنم. در ابتدای تاپیک هم از همه دوستان
درخواست کمک و راهنمایی کردم . اتفاقاً مطالب زیادی هم از دوستان عزیز حاضر در سرمایه یاد گرفتم و به همه شماها مدیونم.
همین سیستم عامل رایگان اوبو نتو که آشیل عزیز معرفی کردند یه دنیاییه واسه خودشه که اگه این تاپیک نبود شاید هیچ وقت باهاش آشنا نمی شدم.
بیشتر از خود سیستم اون هم دلی وهم فکری جهانی خیلی برام جالب بود.
دوست عزیز کجای حرفام من کسی رو مجبور به انجام کاری کردم؟ شما مختارید هرکاری دلتون می خواد بکنید.
نظر وعقیده شما هم برای من کاملاً محترمه. من فقط نظر شخصی خودم رو گفتم.
امیدوارم همیشه موفق باشید

آخرین ويرايش توسط WISHMASTER در March 7th, 2008 و ساعت 21:54
WISHMASTER آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از WISHMASTER:
قديمي March 7th, 2008, 22:21   #56
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

0

جناب I.N.D.E.X
از گفتگو با شما لذت می برم. واقعاً در دوره خاصی زندگی می کنیم.
این گفتگوها هم برای پویایی بیشتر هست و هم شنیدن نظرات مختلف.
امیدوارم همیشه موفق باشید
قديمي March 12th, 2008, 01:18   #57
سعید حاج حیدری
Senior Member

سعید حاج حیدری's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2006
محل سكونت: كرج
تشکر از ايشان: 4,255 بار در 1,272 پست
سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)سعید حاج حیدری (سطح 3)
0

نقل قول:
سلام
یا الله هرچی خواستم جلوی خودمو بگیرم تو این تاپیک نیام اما نشد
این بی سواد هم نظر داد
قبل از این که بیایم در مورد نون حلال صحبت کنیم و بیایم نظر بدیم ابتدا باید به خودمون رجوع کنیم ایا واقعا دنبالش بودیم یا این فقط سنگ شو به دل میزنیم و فقط تو بحث ها شرکت می کنیم ولی در عمل هیچیم علی جون حرفت در این مورد تکونم داد واقعا جدی می گم (خودت هم می دونی اخلاق من را ) حقیقت 3 روز پیش رفتم بازار رضا مغازه پاکچین یک پک ویندوز ایکس پی پروفشنال اورجینال خریدیم که عمو بیل ازم راضی باشه (195 هزار تومان )
یک پگ انتی ویروس کسپر اسپای خریدم که eugene kaspersky ازم راضی باشه (45 هزار تومان )

خیلی بهم فشار اومد اما دیدم این گونه بهتر است .
در کل خیلی تفاوت داره ویندوز اصل با ویندوز ک ر ک شده دوستان اگر امتحان کنن متوجه میشن
قديمي March 12th, 2008, 02:03   #58
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله saeidhidari نمايش نوشته ها
یا الله هرچی خواستم جلوی خودمو بگیرم تو این تاپیک نیام اما نشد
این بی سواد هم نظر داد
قبل از این که بیایم در مورد نون حلال صحبت کنیم و بیایم نظر بدیم ابتدا باید به خودمون رجوع کنیم ایا واقعا دنبالش بودیم یا این فقط سنگ شو به دل میزنیم و فقط تو بحث ها شرکت می کنیم ولی در عمل هیچیم علی جون حرفت در این مورد تکونم داد واقعا جدی می گم (خودت هم می دونی اخلاق من را ) حقیقت 3 روز پیش رفتم بازار رضا مغازه پاکچین یک پک ویندوز ایکس پی پروفشنال اورجینال خریدیم که عمو بیل ازم راضی باشه (195 هزار تومان )
یک پگ انتی ویروس کسپر اسپای خریدم که eugene kaspersky ازم راضی باشه (45 هزار تومان )

خیلی بهم فشار اومد اما دیدم این گونه بهتر است .
در کل خیلی تفاوت داره ویندوز اصل با ویندوز ک ر ک شده دوستان اگر امتحان کنن متوجه میشن
سلام به ابر مرد الیوت
حاج سعید ،شما مذهبی های واقعی خیلی نگاه عمیقی دارید،یه چیزهایی هستن که فراموش شدن یا انکار میشن،یا قاطی واطی شدن یا توجیه میشن .
خیلی خوشحالم از عمل گرایی شما
مسلماً من و شما دلمون برای بیل گیتس نمی سوزه ، با این کار به ارزش هایی که اعتقاد داریم ،اعتبار و شخصیت می بخشیم. قدم به قدم پیش میریم.
خدا همراه و ناظر همیشگی ماست و همواره برای هر مشکلی راه حلی معنوی در دست دارد.
زنده باشی
قديمي March 12th, 2008, 13:03   #59
mehdi_LA
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: Los Angeles
تشکر از ايشان: 424 بار در 142 پست
mehdi_LA (سطح 2)mehdi_LA (سطح 2)mehdi_LA (سطح 2)mehdi_LA (سطح 2)mehdi_LA (سطح 2)mehdi_LA (سطح 2)mehdi_LA (سطح 2)
0

ظاهراً 3 گروه دارن در با ره اين تا پيک اظهار نظر ميکنن ، گروهه اول ،
که دارن سود ميگيرن و يک کم رلکس شدند ، و وجدا ن درد گرفتند .
گروه دوم که تو خارج زندگی ميکنن و هم دارن سود ميگيرند هم از
امکاناته اون کشور استفاده ميکنند و خبر از مشکلا ت ايرونيها ی
وطنی ندارند گروهه سوم هم که فعلاً سود نميگيرند و در حال آزمايشت
هستند و ا ترا زا ته 2 گروهه اول يک مقدار بهشو ن ناراحتيه وجدا ن داده .
در مجموع سعی کنيد حقه هموتنها يه خودتنو پا يما ل نکنيد،اگر هم دلتون
برا ی اين کفا ر سوخت و يادتو ن رفت که چطور ما رو تحريم کردند و ما رو آقايه ترو ريسته
جهان کردند و هر لحظه منتزره اين هستند که نفته مملکتمونو غارت کنند، اينه که اگر خواستيد
چيزی رو *** کنيد نگرا ن نبا شيد .گنا ه همتو ن پا يه من و %95 باز نده.
mehdi_LA آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از mehdi_LA:
قديمي March 12th, 2008, 14:40   #60
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

0

نقل قول:
سلام به ابر مرد الیوت
حاج سعید ،شما مذهبی های واقعی خیلی نگاه عمیقی دارید،یه چیزهایی هستن که فراموش شدن یا انکار میشن،یا قاطی واطی شدن یا توجیه میشن .
خیلی خوشحالم از عمل گرایی شما
مسلماً من و شما دلمون برای بیل گیتس نمی سوزه ، با این کار به ارزش هایی که اعتقاد داریم ،اعتبار و شخصیت می بخشیم. قدم به قدم پیش میریم.
خدا همراه و ناظر همیشگی ماست و همواره برای هر مشکلی راه حلی معنوی در دست دارد.
زنده باشی
سلام. با دیدن جمله ای که پر رنگ کرده ام خواستم احساسم رو بیان کنم و شاید به این تاپیک ربطی نداشته باشه.

بله خدا همیشه ناظر اعمال ماست.

خدا ناظر دختر یا پسر جوانی است که در شهرستان مشغول درس خوندنه که چشمش و تنها امیدش به دستای مهربون پدر کارگرشه.

خدا ناظر دختر جوانی است که به همت و غیرت دستای ظریفش، چرخ زندگی خانوادش میچرخه و خرج پدر بیمارش رو میده.

خدا ناظر پسر جوانی است که با غیرت و فداکاریش خرج خواهرهای یتیم و مادر مهربونش رو میده و در آرزوی تهیه جهاز آبرومندی برای خواهرهای جوان و دم بختشه.

قهرمان های واقعی از نظر من این پدر کارگر زحمتکش، این دختر غیور و این پسر فداکار است. من خودم هر سه گروه بالا را دیده ام و می بینم. وقتی اونها رو میبینم ایستادگی و امید برای من تعریف میشه. قدرت میگیرم، امید پیدا میکنم. باعث میشه تمام بیم هایی که از آینده دارم درونم از بین بره.

هر چه خدا بخواهد همان خواهد شد، خدا یاری مان کند ...
تشکر کننده از I.N.D.E.X:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
نون, حلال

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است