انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 14th, 2010, 12:29   #76
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
محل سكونت: همین دور و بر
تشکر از ايشان: 1,877 بار در 475 پست
vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hesam.124 نمايش نوشته ها
سلام پیام جان
اتفاقاً جواب این سوال توی همین تاپیک خوابیده.
وقتی یه روشی (مثلث - 123- واگرایی و ....) ارائه می شه و معمولاً عمومیت پیدا می کنه و روی اکثر جفت ارزها استفاده می شه از نظر کارایی برای عموم سیستمی خنثی بلکه ضرر ده خواهد بود. لیک برای افراد خاص یا طراح آن بسیار پر سود می باشد.
چرا؟
چون اولاً شخص طراح و خاص برای سیستم خود از ارزهایی استفاده می کند که روی آنها روانشناسی خاص خود را دارد. ثانیاً رفتار ارزها با یکدیگر متفاوت است. چطور ممکنه یک سیستم رو همه ارزها با تفاوت های زمین تا آسمان برایند مثبت داشته باشه.
ثانیاً بحث تمرکز پیش می آد که وقتی رشته افکار تقسیم بر چند رفتار متفاوت می شه تمرکز و سلسله رفتاری که شما نسبت به حرکت مارکت دارید نیز از هم گسسته خواهد شد.

یا اصلاً بریم سراغ قمار باز خودمون
آیا قمار باز حرفه ای ما در تمامی قمار ها حرفه ای است ؟
مطمئناً او نیز بین هزار و اندی قمار که شاید آنها را در حد خوبی بلد باشد، سه چهار عدد گل سر سبد برای خود کنار گذاشته است و روی این قمار ها ریسک می کند و سرمایه اش را در معرض حرکت قرار می دهد.
درود بر شما،
كاملا موافقم،

هر قمار باز روش خودش را براي قمار زدن دارد.
هر تريدر هم بايد هالي گريل خودش را پيدا كند. (سالها دل طلب جام جم از ما مي كرد*****آنچه خود داشت ز بيگانه تمنا مي كرد)

اصولا طراح يه سيستم، از اون سيستم سود زيادي مي كنه ولي ايا بقيه هم سود مي كنن؟ هر كس بسته به شخصيت خودش بايد دنبال هالي گريل خودش باشه و از تجربه ديگران براي رسيدن به هدف نهايي استفاده كنه.
يكي فقط با يه چارت ساده به هالي گريل مي رسه و يكي با چارت پر از انديكاتور.
شايد با اضافه كردن يه ابزار به يه سيستم و يا كم كردن يه ابزار از يه سيستم بتوان به هالي گريل خود رسيد.
موفق باشيد.

آخرین ويرايش توسط vahhab در July 14th, 2010 و ساعت 12:33
vahhab آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از vahhab:
قديمي July 14th, 2010, 14:37   #77
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
محل سكونت: در ديار خوشبختي
تشکر از ايشان: 1,466 بار در 462 پست
payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)
1

آفرین دقیق زدی وسط هدف . این قمار باز قهار و حرفه ای ما یک پلنی رو در قمارهایش اجرا میکنه .
مثلا هر وقت میبینه طرف مقابلش از ضررهایی که کرده خسته شده و میخواد میدون رو ترک کنه میاد و چندتا برد به طرف مقابلش باج میده تا طرف به بازی رغبت پیدا کنه و بعد ادامه کار تا تمام سرمایه طرف را بالا بکشه .
یا وقتی میبینه طرف مقابل بعد از باختهای متوالی هنوز در پی انتقام هست همچنان به کارش ادامه میده تا این بار نیز تمام سرمایه طرف را بالا بکشه و خیلی ترفندهای روانشناسانه دیگه .
خوب حالا اگر شخصی پیدا بشه که حالات روانی این قمارباز خبره را خوب بداند و بداند که کجا و کی دست به چه عکس العملی میزند داستان چگونه رقم میخورد ؟
قديمي July 14th, 2010, 15:42   #78
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
3

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها
سلام
دوستان مثالهای قبل ( 1و2) مراحل ابتدای قمار بود که بین دو نفر اتفاق می افتاد من از ادامه مراحل ابتدای قمار صرفنظر می کنم و مراحل پیشرفته را شروع می کنم.
به نظر من خیلی بهتر است که مطالبتان را از ابتدا و به صورت تدریجی و کامل بیان کنید ، چون این زحمت شما در سرمایه برای سالها باقی خواهد ماند و این تاپیک در تالار روانشناسی به مثابه تلنگری است بر روان تریدرها . به تعداد تشکرهای زیر پست ها توجه نکنید چراکه عامه پسند ترین عقاید در این بازار محکوم به شکست هستند و سیستم ها و شخصیت های سود ده در انزوا .

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها

- به قول کسری عزیز بریم آیبی بشیم که من شخصا با اون داستانهای که تو ماجرای پرایم دیدم درآمد این شغل رو (آیبی گری) حرام میدونم.
شاید منظورم را خوب بیان نکردم ، من همیشه ترجیح میدهم که مسایل را به روش ساده تری حل کنم . یعنی مثلا وقتی یک مساله ریاضی میبینم ، ابتدا تقلب میکنم و جواب را از حل المسائل نگاه میکنم ، پس از آن از جواب مساله شروع میکنم و برعکس به ابتدا میرسم . وقتی پاسخ برای شما روشن باشد خیلی ساده تر به روش حل مساله دست می یابید.
اینکه گفتم آی بی گری نگاه کاملتری از ترید و روش موفقیت در فارکس به ما می دهد لزوما به این معنا نیست که همه آی بی شویم .
بیاید مسئله موفقیت در فارکس را از آخر نگاه کنیم :
- اولا بدون تعارف و رک خدمتتون عرض کنم که تریدرهای خرده پا و منفرد با روشهای تکنیکال و فاندامنتال در این بازار با اسپرید و لوریج محکوم به فنا هستند . در این مورد بعدا بیشتر توضیح خواهم داد .
- ثانیا این اصل را به خاطر بسپارید که تمام حسابهای فارکس وقتی زمان به بینهایت میل کند به صفر میل میکنند ، یعنی تمام حسابها در نهایت صفر (کال) می شوند .
- ثالثا کسانی که در این بازار سود میکنند جزو این چند دسته هستند :
1- مدیران سایت های خبری و فرومها از طریق فروش تبلیغات
2- آموزش دهنده های فارکس که معمولا روزی خودشان تریدر بوده اند و در حال حاضر یا ترید نمیکنند و یا با سود خود از آموزش تریدهای کوچکی انجام می دهند
3- عروسک های خیمه شب بازی تحلیلگر بازار در شبکه ها و سایتهای معروف (مثلا کتی لین)
4- مدیران سرمایه که روی سرمایه دیگران ریسک میکنند
5- سیگنال فروش ها
6- مارکت میکرها و بروکرها
7- هج فاند ها و کمپانی های بزرگ که با تعداد زیادی تریدر به معامله در بازارها می پردازند و به نوعی مدیریت ریسک را روی اشخاص پیاده میکنند نه پوزیشنها
8- آی بی ها
9- تریدرهای هج کننده سر اخبار یا پیپ هانتر یا روش های دیگری که اکثر بروکرها ممنوع کرده اند و معمولا این تریدرها آواره از این بروکر به آن بروکر هستند و معمولا با بروکرهای تازه کار ترید میکنند .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
دو سال پیش بود که با توجه به این مسایل به این نتیجه رسیدم که ترید را بهتر است به طور غیر مستقیم انجام داد ، یعنی روی انسانها ترید کرد . آن موقع تاپیکی ایجاد کردم به نام "راه حل نهایی موفقیت در فارکس" که هدفش الگو گرفتن از بروکرها و ترید روی بازنده ها و پخش کردن ریسک روی انسانها به عنوان پوزیشن بود ، یعنی کال شدن حساب هر تریدری برای ما به عنوان یک پوزیشن بود و می شد مدیریت ریسک را روی تریدرها پیاده کرد نه روی پوزیشنها . که هدف اصلی آن که نیاز به همکاری و امکانات داشت ناکام ماند . از آنجا اسم تاپیک را عوض کردیم به "تحلیل انتظارات معامله گران " .
منظورم از تعریف کردن این داستان این است که راه های زیادی برای الگو گیری از بازنده ها و برنده های این بازار وجود دارد . الگو گرفتن از بازنده ها لزوما باعث این نمیشد که ما بازنده باشیم . همینطور آنجا که عرض کردم آی بی گری نگاه یک تریدر به بازار و سیستمهای معامله را تکمیل میکند ، می توان آی بی نبود ولی از نگاه آی بی الگو گرفت .
فقط کافی است به هر مسئله ای که می رسید ابتدا تقلب کنید و پاسخ مسئله را نگاه کنید و از این طریق به روش حل مساله دست یابید .
به عنوان مثال :
چند مورد از ویژگی های عمومی یک آی بی ( به غیر از موارد استثنا) این است :
1- معمولا ترید نمیکنند (ترید نکردن خودش به عنوان یکی از استراتژی های سود ده به شمار می آید )
2- معمولا در سایت هایشان بهترین تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال را ارایه می دهند ! (این موضوع را هم در آینده توضیح میدهم که برای ضرر زدن به توده های تریدرها لازم نیست که به آنها تحلیل اشتباه یا آماتور ارایه دهید ، حتی با انتشار بهترین تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال توسط حرفه ای های بازار می توانید از ضرر اکثریت حتی به میزان بیشتر از زمان عدم وجود تحلیل ، مطمئن باشید)
3- آموزش فارکس میدهند حتی به صورت مجانی
4- معمولا از ضرر تریدر ها باطنا راضی هستند . بروکر، آی بی هایی که تراز مشتریانشان مثبت باشد را معمولا تحمل نمیکنند . هرچه ضرر مشتریان یک آی بی بیشتر باشد او در نزد بروکر ارج و قرب بیشتری دارد.
5- اسکالپ را تقبیح میکنند و هر موقع که شما در مورد افزایش اسپرید از آنها سوال کنید میگویند که سود دهی تریدرهای حرفه ای به اسپرید بستگی ندارد و شما را تشویق میکنند که اصولیترید کنید . (در مورد اصولی ترید کردن از نظر آی بی ها ، بروکرها و عوامل آنها مطالب زیادی دارم که به تدریج ارایه خواهم کرد ) و یک مثال میزنند از تریدری خیالی که نزد آنها با لات بالا ترید میکند و ماهانه 200 هزار دلار برداشت دارد و اسکالپ نمیکند و ....

خب به این موارد می توانید سایر ویژگی های یک آی بی را اضافه کنید .
همینطور صورت مسئله را می توان در مورد بروکر در نظر گرفت و حل مساله را از آخر به اول انجام داد .
از دوستانی که می خواهند در مبحث افسانه قمارباز شرکت داشته باشند دعوت میکنم نسبت به مواردی که مطرح شد نظراتشان را بیان کنند . و بگویند که اگر مسئله موفقیت در فارکس را حل شده فرض کنند و از آخر به اول آنرا بررسی کنند به چه نتایجی می رسند .

آخرین ويرايش توسط Kasra در July 14th, 2010 و ساعت 15:45
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 14th, 2010, 16:18   #79
FARZAD_fa
Senior Member

FARZAD_fa's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2008
محل سكونت: shiraz
تشکر از ايشان: 1,145 بار در 271 پست
FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)FARZAD_fa (سطح 5)
0

سلام
کسری جان مثل همیشه دقیق ظریف وزیبا مسئله را بیان کردی فقط یک مسئله ممکنه در مورد همه صدق نکنه واون ترید نکردن آیبیها یا آموزش دهنده هاست آیبیها با توجه به حساب های زیادی که زیر دستشون هست کلاینتهای سود گیر را مشخص میکنند ویا روش اونها رو میدزدند یا از روی حساب هاشون کپی میزنند یا در نهایت یه جورائی شریکشون میشن من جائی که حساب داشتم که آیبی قوی هم بود در زمانی که سود میگرفتم کارمند اون شرکت که با من طرح دوستی ریخته بود گفت منو شریک کن ویه مدت با هم شریک بودیم ومن در طی این مدت بیشتر باکارشون آشنا شدم که گاهی اوقات میشد به خاطر اینکه خودش اونجا نمیتونست ترید کنه یک راههائی را به من میگفت که جالب بود پس با توجه به این مسئله واینکه ترید کردن یک نوع اعتیاد به حساب میاد پس نمیشه آیبی ترید نکنه در واقع ترید ضرر ده نمیکنه وهر کسی به نوعی ترید میکنه شما فکر کنید مثلا بروکر ....اگه ببینه یک کلاینت داره که سود عاقلانه وروی حساب میگیره با ریسک به ریوارد مناسب واین سود مستمر هست نمیاد به عنوان یه شخص یا شرکت توی یه بروکر قوی تر حساب باز کنه واز روی اون کپی بزنه اکثرا"میگن که نه ما اینکارو نمیکنیم ولی به نظر من غیر ممکنه اصلا"صرف راه انداختن بروکر به غیر سود کار این مسئله هست یه روز همین دوست آیبیمون با من تماس داشت که کپیری سراغ نداری که با 0.001 ثانیه پوزیشنو بگیره هر چی هم پولش باشه میخوام من که نداشتم وقتی پرسیدم واسه چی میخوای گفت یه مشتری داریم پوزیشن میزنه 100لات و فوری هم میبنده ویه کله هم میره توی سود میخوام کپی بزنم پس ترید نکردن توی این بازار خیلی سخته من وقتی استراتژیم سود ده نمیشه تا بخوام یه استراتژی دیگه پیدا کنم اوایل طاقت نمیاوردم ومعامله میکردم ولی حالا خیلی روی خودم کار کردم که معامله نکنم ولی از از دستم گاهی گداری در میره ولی در مجموع حرفهاتون کامل ودقیق بیان شده امیدوارم همیشه در یاری رسوندن به هم نوعتون موفق باشیدچون با کلمات شما چشم خیلیها باز میشه مگر عشاق در پناه دادار خدا نگهدار.
قديمي July 22nd, 2010, 20:24   #80
Kasra

Kasra's Avatar

Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
2

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FARZAD_fa نمايش نوشته ها
سلام
کسری جان مثل همیشه دقیق ظریف وزیبا مسئله را بیان کردی فقط یک مسئله ممکنه در مورد همه صدق نکنه واون ترید نکردن آیبیها یا آموزش دهنده هاست آیبیها با توجه به حساب های زیادی که زیر دستشون هست کلاینتهای سود گیر را مشخص میکنند ویا روش اونها رو میدزدند یا از روی حساب هاشون کپی میزنند یا در نهایت یه جورائی شریکشون میشن .
درود فرزاد عزیز ،
کاملا با فرمایش شما موافق هستم . شاید درسهایی که انسان با دیدن زیان اکثریت در این بازار می گیره می تونه نگاه تریدر را طوری ارتقا بده که حد اقل بسیاری از تریدهای نا موفق را انجام نده .
در مورد تاثیر آی بی گری بر نگاه معامله گر مطالب دیگری نیز وجود دارد که به تدریج در این تاپیک می نویسم .
در پست بعدی میرویم سراغ یکی از نمونه های موفق استفاده از پوکر در بازار سازی و ترید در یک کمپانی غول پیکر .

به امید موفقیت
قديمي August 17th, 2010, 12:16   #81
Kasra

Kasra's Avatar

3

مطلب زیر حاصل ترجمه و خلاصه سازی 5مقاله است که برای ادامه مطلب انتخاب کرده ام .
================================================== =

Joel Greenberg در سن 10 سالگی شروع به قمار بازی کرد .روی میز آشپزخانه زیر نظر چشمان آینده نگر مادربزرگش پوکر را آموخت و ساعت ها به بازی می پرداخت . مبلغ قمار بسیار پایین بود : در حد چند پنی .

بعد ها در دوران دانشگاه ، پوکر جزو یکی از ارکان زندگی او و سه نفر از رفقایش شد . این دوستان دانشگاهی بعد ها موسس کمپانی SIG ( مخفف Susquehanna International Group ) یکی از غولهای بازارساز و لیکوییتی پروایدرهای دنیا در فیلادلفیا شدند .
SIG دوران رشد را به سرعت طی کرد به طوری که در 6 دفتر خود در آمریکا بیش از 1500 کارمند دارد و شعباتی نیز در دوبلین ، چین ، هنگ کنگ و سیدنی راه اندازی کرده است.
در سالهای اخیر در بسیاری از کمپانی های وال استریت پوکر نقش مهمی یافته است ولی حکایت SIG خیلی فرق دارد ، در اینجا ، پوکر رکن اصلی و پایه ای شرکت است .
از جمله کتابهایی که خواندن آنها برای تریدرهای شرکت الزامی است کتابهای " [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] " و " [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] " می باشد . تریدرها یک روز کامل در هفته روی درک مفاهیم و استراتژی های پوکر کار میکنند .
مدیر برنامه های SIG می گوید : " تمام تلاش ما بر این است که به تریدرها آموزش بدهیم که چگونه در شرایط عدم قطعیت ، به درستی تصمیم گیری کنند "

SIG اخیرا تورنمنت پوکر در شعبه دوبلین خود برگزار کرده است تا از طریق آن به استخدام کادر تریدرهای شعبه اروپای خود بپردازد .
Jeff Yass مرد شماره یک SIG و یکی از میلیاردرهای بزرگ دنیا ، ثروت بیکران خود را از راه الهام گیری از پوکر در بازارهای مالی به دست آورده است . او یکی از دوستان دوران دانشگاهی ذکر شده در سطور بالا بود که با کمک دوستان خود امپراتوری SIG را بنا نهاد . او پس از مطرح کردن ایده استفاده از پوکر در دنیای ترید در بازارهای مالی ، به لاس وگاس رفت و برای مدتی به بازی حرفه ای پوکر در کازینو ها پرداخت ،پس از آن بود که SIG متولد شد .
گفته می شود نبوغ Jeff Yass به علت تصمیم گیریهای پی دی پی درست او در شرایط هیجانی و بحرانی بوده است ،شرایطی مشابه در ترید و پوکر .
Jeff Yass و شریکهایش از دوران دانشگاه به خوبی راه استفاده از استراتژی های پوکر را برای مهارت در مقابله با احتمالات ، تئوری بازی (game theory ) و مدیریت ریسک یافته بودند.
Jeff Yass ترید در بازارهای آپشن را نزدیکترین بازار به پوکر میداند چرا که معامله گر در این بازار باید دست بقیه بازیگران (فروشندگان و خریداران ) را بخواند . یک تریدر بازارهای آپشن باید این عملیات را به سرعت انجام دهد و در یک بازار متشنج به سرعت تصمیم گیری کند ، مهارتی که Jeff Yass به خوبی در طی سالیان پوکر بازی به خوبی آموخته بود .
یکی از دوستان نزدیک Jeff Yass در مورد او میگوید :" Jeff دوست ندارد که یک قمار باز باشد ، او ترجیح میدهد کازینو باشد."
SIG تورنمنتهای مکرر پوکر با جوایز نقدی (جایزه 75 هزار دلاری) برگزار میکند تا از این طریق اولا به انتخاب تریدر برای تشکیلات خود بپردازد و ثانیا تمرینی باشد برای تریدرها تا از این طریق قدرت تصمیم گیری آنها تقویت شود . SIG اکیدا به این جمله اعتقاد دارد که : " کسی که در پوکر بازنده باشد ، در ترید نیز بازنده خواهد بود ." آنها Bill Chen ، یکی از ستارگان جام جهانی پوکر را نیز استخدام کرده اند . Bill Chen در سال 1999 دکترای خود را در رشته ریاضی از دانشگاه برکلی گرفته است . او تا به حال در مسابقات پوکر بیش از 1 میلیون دلار برنده شده است .
از آنجا که SIG پوکر و سرمایه گزاری در بازارهای مالی را بسیار شبیه به هم می داند، برگزاری دوره های آموزش پوکر برای کارکنان خود را به طور جدی پیگیری میکند .
تمرین مکرر پوکر در کمپانی و ترید در بازارهای پر استرس ، از اعضای SIG تصمیم سازانی فوق العاده ساخته است که حتی در خارج از بازارهای مالی نیز میدرخشند به عنوان مثال یکی از بنیانگذاران SIG به نام Eric Brooks برای مدتی از کمپانی خارج شد تا به بازی حرفه ای پوکر بپردازد . او در سال 2008 در میان غولهای لاس وگاس مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی پوکر 2008 را کسب کرد و جایزه خود را به "موسسه خیریه آموزش تصمیم گیری " که به کودکان دانش تصمیم گیری صحیح را می آموزد ، بخشید .
نقل قول معروفی از Jeff Yass مدیر SIG که دکترای خود را در ریاضیات و اقتصاد از دانشگاهBinghamton گرفته است در کتاب مصاحبه با تریدرهای تاپ آمریکا می گوید :
" من در مورد ترید در بازارهای مالی، از پوکر بسیار بیشتر از کل دوران تحصیل اقتصاد در دانشگاه درس آموختم ."
(شاید اشاره به دورانی است که Jeff Yass یهودی در دوران دانشگاه از کلاسهای خود غیبت میکرد و با دوستان یهودی خود به بازی پوکر می پرداخت . این دوستان یهودی بعدها آمپراطوری SIG را بنا نهادند . جالب است بدانید آنها پول چندانی برای راه اندازی این شرکت نداشتند و سرمایه اولیه این شرکت که در سال اول بیش از 25 کارمند نداشت از راه برنده شدن در قمار در تابستان و تعطیلات به دست آمده بود.)

"افسانه قمارباز"

آخرین ويرايش توسط Kasra در August 17th, 2010 و ساعت 12:32
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي August 17th, 2010, 13:20   #82
iran7000
Senior Member

iran7000's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2006
تشکر از ايشان: 1,542 بار در 427 پست
iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)iran7000 (سطح 3)
1

با درود

واقعا مقاله بسیار جالبی رو جناب کسری گرامی آماده کردند.

در مورد پوکر اگر دوستان علاقه مند هستند کانالی روی ماهواره هاتبرد هست به نام POKERItalia24 که نحوه بازی های ستارگان پوکر رو نشون می ده. واقعا نقش مدیریت سرمایه و ریسک و روانشناسی رو به وضوح می تونید در این بازی لمس کنید.

اتفاقا دیشب داشت بازی آقای امیر اسفندیاری رو نشون می داد که یکی از ستارگان پوکر هست. سرمایه ایشون از راه پوکر چیزی در حدود $3,500,000 هست.

بیوگرافی ایشون رو می تونید در [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] مشاهده کنید و هم چنین نتایج مسابقات ایشون رو هم در [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
iran7000 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي August 17th, 2010, 13:48   #83
شاهرودي
Senior Member

شاهرودي's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2004
تشکر از ايشان: 3,643 بار در 312 پست
شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)شاهرودي (سطح 4)
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
مطلب زیر حاصل ترجمه و خلاصه سازی 5مقاله است که برای ادامه مطلب انتخاب کرده ام .
================================================== =

Joel Greenberg در سن 10 سالگی شروع به قمار بازی کرد .روی میز آشپزخانه زیر نظر چشمان آینده نگر مادربزرگش پوکر را آموخت و ساعت ها به بازی می پرداخت . مبلغ قمار بسیار پایین بود : در حد چند پنی .

بعد ها در دوران دانشگاه ، پوکر جزو یکی از ارکان زندگی او و سه نفر از رفقایش شد . این دوستان دانشگاهی بعد ها موسس کمپانی SIG ( مخفف Susquehanna International Group ) یکی از غولهای بازارساز و لیکوییتی پروایدرهای دنیا در فیلادلفیا شدند .
SIG دوران رشد را به سرعت طی کرد به طوری که در 6 دفتر خود در آمریکا بیش از 1500 کارمند دارد و شعباتی نیز در دوبلین ، چین ، هنگ کنگ و سیدنی راه اندازی کرده است.
در سالهای اخیر در بسیاری از کمپانی های وال استریت پوکر نقش مهمی یافته است ولی حکایت SIG خیلی فرق دارد ، در اینجا ، پوکر رکن اصلی و پایه ای شرکت است .
از جمله کتابهایی که خواندن آنها برای تریدرهای شرکت الزامی است کتابهای " [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] " و " [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] " می باشد . تریدرها یک روز کامل در هفته روی درک مفاهیم و استراتژی های پوکر کار میکنند .
مدیر برنامه های SIG می گوید : " تمام تلاش ما بر این است که به تریدرها آموزش بدهیم که چگونه در شرایط عدم قطعیت ، به درستی تصمیم گیری کنند "

SIG اخیرا تورنمنت پوکر در شعبه دوبلین خود برگزار کرده است تا از طریق آن به استخدام کادر تریدرهای شعبه اروپای خود بپردازد .
Jeff Yass مرد شماره یک SIG و یکی از میلیاردرهای بزرگ دنیا ، ثروت بیکران خود را از راه الهام گیری از پوکر در بازارهای مالی به دست آورده است . او یکی از دوستان دوران دانشگاهی ذکر شده در سطور بالا بود که با کمک دوستان خود امپراتوری SIG را بنا نهاد . او پس از مطرح کردن ایده استفاده از پوکر در دنیای ترید در بازارهای مالی ، به لاس وگاس رفت و برای مدتی به بازی حرفه ای پوکر در کازینو ها پرداخت ،پس از آن بود که SIG متولد شد .
گفته می شود نبوغ Jeff Yass به علت تصمیم گیریهای پی دی پی درست او در شرایط هیجانی و بحرانی بوده است ،شرایطی مشابه در ترید و پوکر .
Jeff Yass و شریکهایش از دوران دانشگاه به خوبی راه استفاده از استراتژی های پوکر را برای مهارت در مقابله با احتمالات ، تئوری بازی (game theory ) و مدیریت ریسک یافته بودند.
Jeff Yass ترید در بازارهای آپشن را نزدیکترین بازار به پوکر میداند چرا که معامله گر در این بازار باید دست بقیه بازیگران (فروشندگان و خریداران ) را بخواند . یک تریدر بازارهای آپشن باید این عملیات را به سرعت انجام دهد و در یک بازار متشنج به سرعت تصمیم گیری کند ، مهارتی که Jeff Yass به خوبی در طی سالیان پوکر بازی به خوبی آموخته بود .
یکی از دوستان نزدیک Jeff Yass در مورد او میگوید :" Jeff دوست ندارد که یک قمار باز باشد ، او ترجیح میدهد کازینو باشد."
SIG تورنمنتهای مکرر پوکر با جوایز نقدی (جایزه 75 هزار دلاری) برگزار میکند تا از این طریق اولا به انتخاب تریدر برای تشکیلات خود بپردازد و ثانیا تمرینی باشد برای تریدرها تا از این طریق قدرت تصمیم گیری آنها تقویت شود . SIG اکیدا به این جمله اعتقاد دارد که : " کسی که در پوکر بازنده باشد ، در ترید نیز بازنده خواهد بود ." آنها Bill Chen ، یکی از ستارگان جام جهانی پوکر را نیز استخدام کرده اند . Bill Chen در سال 1999 دکترای خود را در رشته ریاضی از دانشگاه برکلی گرفته است . او تا به حال در مسابقات پوکر بیش از 1 میلیون دلار برنده شده است .
از آنجا که SIG پوکر و سرمایه گزاری در بازارهای مالی را بسیار شبیه به هم می داند، برگزاری دوره های آموزش پوکر برای کارکنان خود را به طور جدی پیگیری میکند .
تمرین مکرر پوکر در کمپانی و ترید در بازارهای پر استرس ، از اعضای SIG تصمیم سازانی فوق العاده ساخته است که حتی در خارج از بازارهای مالی نیز میدرخشند به عنوان مثال یکی از بنیانگذاران SIG به نام Eric Brooks برای مدتی از کمپانی خارج شد تا به بازی حرفه ای پوکر بپردازد . او در سال 2008 در میان غولهای لاس وگاس مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی پوکر 2008 را کسب کرد و جایزه خود را به "موسسه خیریه آموزش تصمیم گیری " که به کودکان دانش تصمیم گیری صحیح را می آموزد ، بخشید .
نقل قول معروفی از Jeff Yass مدیر SIG که دکترای خود را در ریاضیات و اقتصاد از دانشگاهBinghamton گرفته است در کتاب مصاحبه با تریدرهای تاپ آمریکا می گوید :
" من در مورد ترید در بازارهای مالی، از پوکر بسیار بیشتر از کل دوران تحصیل اقتصاد در دانشگاه درس آموختم ."
(شاید اشاره به دورانی است که Jeff Yass یهودی در دوران دانشگاه از کلاسهای خود غیبت میکرد و با دوستان یهودی خود به بازی پوکر می پرداخت . این دوستان یهودی بعدها آمپراطوری SIG را بنا نهادند . جالب است بدانید آنها پول چندانی برای راه اندازی این شرکت نداشتند و سرمایه اولیه این شرکت که در سال اول بیش از 25 کارمند نداشت از راه برنده شدن در قمار در تابستان و تعطیلات به دست آمده بود.)

"افسانه قمارباز"
سلام کسری جان
ممنون از مطلب بسیار مفیدت...کتاب تئوری پوکر نوشته اسکلانسکی رو برای علاقه مندان ضمیمه کردم.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

البته امیدوارم این یکی مثل تاپیک پوکر در تالار ازاد گرفتار قضا بلا نشه

موفق باشید.
شاهرودي آفلاين است پاسخ با نقل قول
11 تشکر کننده از شاهرودي:
قديمي August 17th, 2010, 17:53   #84
seyyed.ali
Member

seyyed.ali's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2010
تشکر از ايشان: 150 بار در 55 پست
seyyed.ali (سطح 1)seyyed.ali (سطح 1)seyyed.ali (سطح 1)seyyed.ali (سطح 1)
1

سلام
بنده امروز براي اولين بار اين تاپيكو باز كردم
و عجيبه كه اين فروم هر گوشش يه گنج خوابيده!!!!!
تاپيك هايي كه با خوندن صفحه آخر مي ري و از صفحه اولش شرو مي كني به خوندن ...

عرض كنم كه از روز اولي كه رفتم سره كلاس فاركس اين سوال توي ذهنم بود كه
چرا اين افرادي كه دارن به ما آموزش ميدن و به عنوان اي بي فعاليت مي كنن
و سيگنال ميفروشن و روي تبديل ارز و خريد و فروش وب ماني و ... سود ميگيرن
(به نوعي صرافي مي كنن)
خودشون تمام اين سرمايه رو كه كم هم نيست وارد بازار فاركس نمي كنن؟ (دليل دارم كه اين كارو نمي كنن)
چرا اين استاد ما كه ادعا مي كنه چند ده هزار دلار توي بازار سرمايه داره ساعت 7 شب پنج شنبه
به جاي گذروندن وقت با خانوادش از كرج مي كوبه پا ميشه مياد تهران كه مثلا ماهي 500 تومن
بگيره؟ (اينم تقريبا دليلمه كه اينا اگر بتونن به راحتي كه تو كلاساشون براي ما تازه كارا عنوان ميكنن پول
در بيارن مطمئنا نميان و با يه سري كله شق سرو كله بزنن تا از هر كدوم 200-100 بچاپن)
چرا؟
خوب جوابشو توي پست 78 آقاي كسري گرفتم
هرچند اصلا دلم نمي خواد با ايشون موافق باشم
ولي نمي شه ناديده گرفت كه پول درآوردن به معناي واقعي كلمه از فاركس كار هر كسي نيست

دوم اينكه بر خلاف نظر اساتيد من كه تو كتم نمي ره! كه هوش و استعداد و پشت كار توي اين بازار
راه گشا نباشه .. (اين رو ديدم كه آقاي وايپر شديدا روش اصرار داشت)

همون طور كه توي پست هاي اول گفته شده بود كه پوكر باز هاي حرفه اي اكثرا جزء تريدرهاي موفق هستن
آيا به خاطر هوش بالاشون نيست؟ و درك و نگاه متفاوتشون به رياضيات و كلا همه چي؟
و همچنين قدرت روانيشون كه يقينا حاصل تجربه و پشتكار و تمرينه؟

در انتها از ديده بنده به عنوان يه كودك در فاركس
اينكه بروكر ها خودشون تريد نمي كنن و از طرفي هم سود مي كنن (كه طبيعيه)
دلايل زيادي داره فكر مي كنم مهمترينش اينكه نمي تونن
بيشتر ماها دانشگاه رفتيم و سره كلاس هايي بوديم كه استادمون پروفسور بوده
استاد سره كلاس با اعتماد به نفس مسائل رو تشريح ميكنه
مسائلي رو كه 30 ساله داره تشريح ميكنه
ولي چنتا از اين اساتيد توي پروژه هاي عملياتي هم نقش دارن؟
چنتاشون قدم از تئوري بلند تر برداشتن و وارد فاز عملي شدن؟ (البته به جز بساز بفروش ها!)

ولي وقتي ميري پلوش و ازش براي مثلا يه مقاله آي اس آي يا يه تز آزمايشگهي
نه چندان ساده و نه چندان پيچيده نظر مي خواي
ميبيني كه مطالب براي طرف زياد هم هضم نشده!!
همين كه يكي از دوستان گفته بود از حرف تا عمل تومني چقدر فرقه (يه همچين مطلبي)

بعدي اينكه ثابت شده كه قدرت خرد جمعي مساله اي انكار نشدنيه
و اين مطلب كه بروكر ها و اي بي ها روش هاي مشتريان سودهشون رو مي دزدن
به صورت غير مستقيم همون خرد جمعيه
يعني شما كافيه بياي بين 10 تا از مشتري هاي سوده يه برآيند بگيري و اون كارو انجام بدي!!!
به خدا!

پا برهنه پريدم وسط بحث
معذرت مي خوام و
ممنون از دوستان به خاطر راهنمايي ها و مطالب فوق العادشون

پ.ن.: بنده رو به خاطر بي اطلاعي و خامي نظراتم ببخشيد
2 تشکر کننده از seyyed.ali:
قديمي August 19th, 2010, 00:33   #85
ashkan63
Senior Member

ashkan63's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
تشکر از ايشان: 1,312 بار در 243 پست
ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)
0

در اوایل قرن 20 شخصی در بازار بورس کالای آمریکا ظهور کرد به نام ولیام دلبرت گن . این شخص می توانست نه تنها حرکت بازار را با توان بالای 90 درصد پیش بینی کند بلکه حتی قیمت بالا و پایین هر روز بازار مورد بررسی را ارایه می کرد . اما آنچه جالب توجه بود به این ختم نمی شد . آقای گن می توانست رکود عظیم 1929 ، آغاز ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم و در مورد ریاست جمهوری آمریکا را پیش بینی کند . اما این موارد از شانس بود یا قمار ؟
آقای گن در مصاحبه های خود تاکید فراوان داشت که کار او بر مبنای علم و ریاضیات است . علم و ریاضیات در بازاری که میلیونها نفر در آن مشغول داد و ستداند آیا می تواند ممکن باشد ؟
روال کار : آقای گن بیش از یک دهه از عمر خود را به مطالعه بازار نه با انجام ترید که با دیدن حرکات بازار و مطالعه سال ها حرکت گذشته بازار و نیز مطالعه ریاضیات ساده گذراند . جالب آنکه ایشان تنها توانست در دوران کودکی اش تحصیلات ابتدایی را بگذراند .
سه علل عمده زیان در بازار از نظر ایشان عبارتند از :
1-عدم قرار دادن حد ضرر
2-اورترید
3-کمبود دانش که اصلی ترین علت از نظر ایشان در ضرر دهی است .
"پول همه چیز در زندگی نیست . آنچه اهمیت دارد دانش است . اگر شما میلیون ها دلار پول بدست بیاورید و شخصی از شما آن را بدزدد ، دیگر آن پول مال شما نیست اما هیچ کس نمی تواند دانش شما را بدزدد .
من سی سال بازار را بررسی کردم . حرکت بازار تابع ساده ترین قواعد ریاضی است . هیچ حرکتی بدون علت نیست . آینده عبارت است از گذشته که تکرار می شود . در حقیقت آینده همان گذشته است . با بررسی و دیدن حرکات گذشته بازار می توان حرکات آینده را پیش بینی کرد ."
در بالا بخشی از صحبت های ایشان رو گذاشتم .
واقعیت این است که اکثر افراد در بازار به دنبال پول هستند اما دانش آن را ندارند و صبر کافی برای کسب دانش را نیز ندارند . اگر ایشان ده سال از عمر خود را برای بررسی بازار گذاشته آیا صرف یک سال زمان برای مطالعه بازار وقت زیادی است ؟!
کتاب های زیادی از ایشان بر جای مانده اما برای کسی که واقعآ علاقه دارد تا یاد بگیرد می تواند با جستجوی کوتاهی در اینترنت تمامی مطالب جالب ایشان رو دانلود کنه . اخیرآ ترجمه هایی از کتاب های ایشان رو دیدم اما به شخصه مطالعه کتاب اصلی رو پیشنهاد می کنم چون خیلی فرق هست بین آنچه نویسنده خواسته بگه تا درک افراد . به شخصه یکم از مطالب ایشون رو که خوندم واقعآ هدفم داره جابجا میشه . واقعآ احساس دارم می کنم علم و دانش مخصوصآ تو این حوزه زیباتر از دیدن دلارهایی که جابجا میشه .
تاکید ایشان به اینه که اگه این کتابها و مطالب رو میگه نه برای پول که برای اینه که از گذاشتن علمش برای دیگران لذت می بره .
به دوستم در مورد استادش که سواله چرا اینجوری حتی پنجشنبه ها هم میاد و فارکس درس میده :
"هیچ وقت از کسی که نتونسته از سیستمش پول بدست بیاره ، سیستمی رو نخرید یا هزینه آموزشی پرداخت نکنید !"
ویلیام گن
ashkan63 آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از ashkan63:
قديمي August 21st, 2010, 23:49   #86
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2007
تشکر از ايشان: 202 بار در 77 پست
FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به FARIDIRANIAN
0

سلام به همگي دوستان خوب اين تايپك
راستش من خوب اين تايپك رو با دقت خوندم مخصوصن مطالب جناب كسري ، حسام ،‌وهاب و كامرون عزيز رو و من هم چند تا نكته هست كه بنظرم مي رسه اونها رو مطرح كنم
نكاتي كه البته توسط ديگران هم تو همين تايپك مطرح شده ولي من كلاسيك تر مطرحشون مي كنم
اول بگم كه من هيچوقت تو پرايم حساب نداشتم ولي از 7 ماهه پيش تا 2 ماهه پيش 5 تا حساب رو كال كردم و اين حاب ها هركدام در مراحل اوليه خودشون به شدت در حال رشد بودن تا اينكه يك ضرر محدودي متوجه سود من شده و بعد من در يك حالت رواني وحشتناك در طي كمتر از 24 ساعت هر كدوم اينها رو كال كردم
يعني مثلا 1 ماه رو سود بودم حتي مثلا اصل سرمايه رو دو يا 3 برابر كردم و بعد در كمتر از 24 ساعت كل حساب رو كال كردم
تا پيش از اين نگاهم اين بوده كه من قماربازي هستم در يك بازي عاقلانه
ولي از دو ماه پيش كه اين تايپك شروع شد نگاهم رو عوض كردم به اينكه من عاقلي هستم در اين بازي قمارگونه
و در اين مدت هم با قمار حسابم رو رشد دادم و البته خيلي كم
قرص اعصاب زيادي هم مي خورم كه در مواقع ضرر احساساتي نشم و كل سرمايه رو ....
قديمي August 22nd, 2010, 00:06   #87
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)
0

ولي علي رغم مورد يك
دوم اينكه منظور دقيق قمار رو نفهميدم
آيا قمار يكي كاري كه در ان شانس 50 %‌ است ؟ مثل پرتاب كه؟
يا چيزي كه احتمال برد در آن 10 در صد است و كمتر ؟
يا يعني شغلي كه امنيت شغلي ندارد و چيزي در ان تضمين شده نيست؟

راستش با توجه به رشته ام " اقتصاد و مديريت " من كارآفرينانه به اين ماجرا نگاه مي كنم
براي سنجش ميزان ريسك پذيري افراد آزمايشي بين گروه هاي شغلي مختلف انجام مي شود به اينصورت كه اهدافي را در يك سطح خيلي وسيع مشخص مي كنند و به افراد را از گروه هاي شغلي مختلف يك عدد سكه مي دهند تا اين اهداف را بزنند.

كارمندان ( كساني كه تفكر اب باريكه اي دارند و امنيت شغلي و يك پولي براي آرامش خسيال برايشان خيلي مهم است ) اهداف نزديك را براي زدن انتخاب مي كردند كه زدن آنها در دسترس هم بود

افراد خود اشتغال مثل وكلا ، مهندسين و پزشكان ( بينش خودم رييس خودم ) افراد كمي دورتر را براي زدن انتخاب مي كردند

افراد كارآفرين ، تاجران و بازرگانان و سوداگران بازار سرمايه ( تعريف بينشي خلاصه از اين افراد ندارم بهترين الگو كتاب پدر پولدار پدر بي پول است ) افراد دورتري از دو گروه قبل را مي زدند

و در نهايت قماربازان دورترين اهداف را نشانه مي گرفتند

واقعيت اين است كه تنها در شرايط خاصي مثل ايران با اقتصاد نفتي ودولتي است كه چيزي بنام امنيت شغلي قابل تعريف كردن است و تمام كساني كه شغلي غير از كارمندي انتخاب مي كنند به نوعي ريسك مي كنند
دسته سوم ( مثلن سوداگران بازارهاي سرمايه يعني ماها ) شغل هايي انتخاب كرده ايم كه اصطلاحا به آنها قمارگونه مي گويند
اين چيزي نيست كه از قبل پنهان باشد
اصل در تمامي مشاغل دسته سوم اين است كه 90 درصد مي بازند
نزديك 5 درصد به يك درامد بخور نمير مي رسند و كمتر از 0.01 درصد ثروت هاي عالي بدست مي آورند.

ولي مگر دوستان چيزي غير از اين فكر مي كرده اند؟
قديمي August 22nd, 2010, 00:10   #88
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

0

ولي مگر مي شود فاركس را بدليل اينكه 90 درصد افراد در ان جزو بازنده ها هستند متهم كرد؟
بله بازار فاركس بازار بسيار خطرناكي است كه حتما بايد 90 درصد و بيشتر در ان بازنده باشند
دليل ان هم كاملا رياضي و علمي است
امروز يك قانون پذيرفته شده است كه " سرمايه گرايش به مركز دارد " يعني در دست افراد معدود و خاصي متمركز مي شود
پس بله پيروز شدن در فاركس كار افراد خاص است ولي مگر اين هم چيز عجيبي است؟
موفقيت در تمامي كارهاي دسته سوم تنها تحت يد افراد خاصي است
حتي موفقيت در مشاغل دسته دوم هم كار همگان نيست
همانطور كه همه نمي توانند كارمند شوند
ولي همه ما حق انتخاب داريم
و با اختيار خودمان فاركس را انتخاب كرده ايم
پس چرا بايد شكست هاي خودمان را گردن بازار بيندازيم؟
قديمي August 22nd, 2010, 00:12   #89
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
محل سكونت: همین دور و بر
تشکر از ايشان: 1,877 بار در 475 پست
vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FARIDIRANIAN نمايش نوشته ها
سلام به همگي دوستان خوب اين تايپك
راستش من خوب اين تايپك رو با دقت خوندم مخصوصن مطالب جناب كسري ، حسام ،‌وهاب و كامرون عزيز رو و من هم چند تا نكته هست كه بنظرم مي رسه اونها رو مطرح كنم
نكاتي كه البته توسط ديگران هم تو همين تايپك مطرح شده ولي من كلاسيك تر مطرحشون مي كنم
اول بگم كه من هيچوقت تو پرايم حساب نداشتم ولي از 7 ماهه پيش تا 2 ماهه پيش 5 تا حساب رو كال كردم و اين حاب ها هركدام در مراحل اوليه خودشون به شدت در حال رشد بودن تا اينكه يك ضرر محدودي متوجه سود من شده و بعد من در يك حالت رواني وحشتناك در طي كمتر از 24 ساعت هر كدوم اينها رو كال كردم
يعني مثلا 1 ماه رو سود بودم حتي مثلا اصل سرمايه رو دو يا 3 برابر كردم و بعد در كمتر از 24 ساعت كل حساب رو كال كردم
تا پيش از اين نگاهم اين بوده كه من قماربازي هستم در يك بازي عاقلانه
ولي از دو ماه پيش كه اين تايپك شروع شد نگاهم رو عوض كردم به اينكه من عاقلي هستم در اين بازي قمارگونه
و در اين مدت هم با قمار حسابم رو رشد دادم و البته خيلي كم
قرص اعصاب زيادي هم مي خورم كه در مواقع ضرر احساساتي نشم و كل سرمايه رو ....
درود بر شما دوست عزيز،
بنده حقير رو بخاطر اين پستم ببخشيد، ولي نگاهي به تاپيك زير، شما رو از شر قرص هاي مهلك اعصاب كه به مرور مغز شما رو از كار خواهد انداخت، راحت خواهد كرد:
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
موفق و پيروز و سربلند باشي دوست عزيز.

پ.ن: يكي از بستگان بسيار نزديكم سال هاست كه از قرص اعصاب استفاده مي كنه، متاسفانه الان تمام خاطرات دوران گذشته رو به ياد نداره و الان كه حدود 45 سال داره، اكثر فيلمها رو كه چند ماه پيش ديده رو به خاطر نمياره و وقتي دوباره پخش مي شه انگار كه اصلا نديده.
من به عنوان يه دوست و يه همكار شديدا توصيه مي كنم كه بيشتر با "كلمات" به درمان بپردازيد كه خداوند هم اولين قسمي كه پيامبرش رو داد، به همين "كلمات" بود.
به قول جناب محمدي:
فاركس يعني طي كردن دوره تكامل شخصيتي به قيمت گزاف. كه بنده هم دارم همين راه رو به بهاء گزاف طي مي كنم.
قديمي August 22nd, 2010, 00:24   #90
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

0

نتيجه گري حرف ها اين است كه :

1- فاركس و مشاغلي نوع سوم قمارگونه هستند يعني شباهت هاي انكار ناپذيري به قمار دارند يعني كاري احتمال شكست در ان بسيار بسيار زياد است و البته اين چيز جديدي نيست
2- كساني مي توانند تريد شوند كه روحيه و شخصيتي از نوع سوم داشته باشند وگرنه قطعن محكوم به فنا هستند و نه همه و حتي دسته سوم هم لزومن موفق نخواهند بود و براي موفق شدن بيشتر از هر چيزي نيازمند كنترل رواني خود هستند و غلبه بر حرص ،‌طمع - آنچه كه پدر پولدار ان را آرزومندي مي نامد - و شكست را بعنوان جزو ذاتي كار خود بپذيرند و در اين بازي رواني كه هيچ امنيتي ندارد بتوانند به خود اتكا كنند و بر ترسهايشان غلبه كنند و اين هيجان و استرس كم نظير را تحمل كنند

Bookmarks

برچسب‌ها
قمارباز, افسانه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 03:04 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.