انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 7th, 2010, 14:10   #46
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2009
محل سكونت: مهم اینه که خوابیم
تشکر از ايشان: 1,898 بار در 364 پست
hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hesam.124
-2

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله vahhab نمايش نوشته ها
يه مثال بهتر هم مي تونم بزنم،
داستان ليلاج رو نگاه كنين، اون هر عددي كه مي خواست رو مياورد، از ديد بقيه اون داشته قمار بازي مي كرده ولي از ديد خودش چي؟ شايد تو دلش به خودش مي گفته "الان موقش نيست، الان موقش نيست، الان هم موقش نيست، حالا موقشه!!!!!" و چهار تا طاس مي نداخته و طرف رو ناك اوت مي كرده. يعني مي دونسته كه از قبل قراره چه كار كنه، يعني موقع مناسب رو پيدا مي كرده و يك دفعه طرف رو
نمي دونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه.
فکر کنم منظورتون اینه که طرف رو شانس این کار رو نمی کرده مطمئن با یه ترفند یا شناخت از آلت قمارش اینکارو می کرده. اتفاقاً بحث هم همینه.
ببین مثلاً یه جایی مثل کازینو نمی آد رو شانس یه جایی رو باز کنه- کلی پرسنل بگیره- هزینه آب و برق و .... هم بده تا پولی گیرش بیاد .
اون مطمئناً یه مکان کاملاً سود ده رو باز کرده.

حالا داستان فارکس - بازنده و برنده اش هم با توجه به این مثال ها داره یه پیغام رسایی رو اعلام می کنه.
« فکر نکنید واسه پول پخش کردن از جیبم میون شما ها هستم»
چند وقت پیش تو تاپیک آلپاری یه بحثی رو مطرح کردم که به شدت به چالش کشیده شد. و همه گفتن نه- بگو آلپاری علیه السلام- حالا بماند....

یا مثال بهتر اینکه آنها طرف مقابلشون رو در یک دالان هزار تو رها می کنند که احتمال نجاتش 5% و احتمال گمشدنش 95% است. دیگه بستگی به هوش طرف داره. و این خود به خود جیب آنها را پر پول خواهد کرد.
درست گرفتم منظورتونو جناب وهاب و پیام عزیز...

آخرین ويرايش توسط hesam.124 در July 7th, 2010 و ساعت 14:14
hesam.124 آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 7th, 2010, 14:25   #47
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
محل سكونت: همین دور و بر
تشکر از ايشان: 1,877 بار در 475 پست
vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hesam.124 نمايش نوشته ها
فکر کنم منظورتون اینه که طرف رو شانس این کار رو نمی کرده مطمئن با یه ترفند یا شناخت از آلت قمارش اینکارو می کرده. اتفاقاً بحث هم همینه.
ببین مثلاً یه جایی مثل کازینو نمی آد رو شانس یه جایی رو باز کنه- کلی پرسنل بگیره- هزینه آب و برق و .... هم بده تا پولی گیرش بیاد .
اون مطمئناً یه مکان کاملاً سود ده رو باز کرده.

حالا داستان فارکس - بازنده و برنده اش هم با توجه به این مثال ها داره یه پیغام رسایی رو اعلام می کنه.
« فکر نکنید واسه پول پخش کردن از جیبم میون شما ها هستم»
چند وقت پیش تو تاپیک آلپاری یه بحثی رو مطرح کردم که به شدت به چالش کشیده شد. و همه گفتن نه- بگو آلپاری علیه السلام- حالا بماند....
درست گرفتم منظورتونو جناب وهاب و پیام عزیز...
آره، آره، حسام جان، يه همچين چيزي.
وقتي از دور مي بيني، يه چيزه ديگه ست، وقتي واردش مي شي همش مي بازي، نا اميدي و يا غرور كاذب بهت مي ده. يا مجبوري زندگيت رو بذاري و ببازي يا اينكه راهش رو پيدا كني و بيافتي رو دور.
كمتر كسي حاضر بود به ليلاج تمامي راز و رمز "قمار" رو بگه و گرنه ليلاج هم تا اخر عمرش فقط يه قمار باز معمولي يا نيمه حرفه اي باقي مي موند. جالبه كه راز و رمز "قمار" رو كسي بهش گفت كه خودش "قمار" رو گذاشته بود كنار ، يعني همون سرهنگه. دليلش رو توضيح نداده بود ولي شايد به همون دليلي "قمار" رو گذاشته بود كنار كه ليلاج آخرش مجبور شد و گذاشت كنار.
من همون تاپيك "راز فاركس" رو براي همين مطرح كردم ولي يه جواريي به انحراف رفت يا شايد نتونستم درست به مقصود برسونمش. يه جوراي مي خواستم بگم كه:
چشم ها را بايد شست، جور ديگري بايد ديد.
نمي دونم والا.....
اميدوارم موفق باشي.
قديمي July 7th, 2010, 16:27   #48
sepansor
Junior Member

تاريخ عضويت: Dec 2009
محل سكونت: شمال
تشکر از ايشان: 36 بار در 20 پست
sepansor (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sepansor
0

کسری عزیز ممنون از ایجاد فکری که کردید
مشتاقانه پست هاتون رو پیگیری میکنم
sepansor آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از sepansor:
قديمي July 7th, 2010, 18:29   #49
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
محل سكونت: در ديار خوشبختي
تشکر از ايشان: 1,466 بار در 462 پست
payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
سلام حسام جان ،
جسارتا شاید بتوانید جمله تان را به این صورت تغییر بدهید که : "درصد زیادی از تریدر ها هم تو ترید هاشون هم تو سرمایه گزاری هاشون ( که هی به تلافی ضرر قبل ضرر جدید می کنند) هماتنند قماربازارن ناشی عمل می کنند."
-------------------------
هدف ما از ادامه این مبحث ، آموختن تجربیات قماربازان برای نبرد در بازار فارکس است . از اینجا شخصیتی "خیالی" وارد متون این تاپیک می شود به نام "قمارباز" .
و افسانه قمارباز ، سیر و سلوکی خواهد بود بر مبنای سر نخ هایی که این شخصیت به ما می دهد .
افسانه قمارباز روشنگر راه کسانی است که می خواهند زندگی گذشته خود را کنار بگذارند و از فردا جور دیگری زندگی را ببینند .
از صبح که پست جناب کسری را خواندم ذهنم درگیر یه مطلب شد که اون هم شخصیت درونی قمارباز حرفه ای است. قمار باز حرفه ای چگونه شخصیتی است ؟
قديمي July 8th, 2010, 02:10   #50
ARSHAM HEDAYAT
Junior Member

ARSHAM HEDAYAT's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2008
تشکر از ايشان: 18 بار در 6 پست
ARSHAM HEDAYAT (سطح 0)
3

سلام خدمت همگی

ایا بنظر شما لیلاج واقعا الگوی یه قمارباز فنی هست؟

ایا لیلاج واقعا بر اصول قمار تسلط داشته؟

ایا الان قمار با دوران لیلاج یکی هست؟

ایا طبق عادت بدما در مورد غلو کردن از یه قمار باز متوسط یه بت نساختیم ؟

بنظر من خود داستان لیلاج یه کم مشکوک هست در خیلی از جاها ما به ضد و نقیض های زیادی برخورد میکنیم که از لحاظ عقلانی جور نیست ببینید دوستان این بابا هر طاسی رو میتونست جور بیاره طرف چجوری تونسته از این ببره ؟این فقط در یک صورت ممکنه که اصلا فرصت طاس ریختن به این ندن که شما خوب میدونید یه همچین چیزی امکان نداره تو یه بازی تاس گردشی ریخته میشه امکان نداره یک دفعه هم بشما نرسه یا بازی تو یک دست با شما شروع نشه

دوستان اینجا یک سری از باهوش ترین افراد جامعه جم شدن که اکثر این افراد به علم امار و احتمال واقف هستند سوال من اینه این جناب تو گلخن که همون اتشگاه حمام قدیم بود چجوری طاس رو از سوراخ سقف انداخت که رو پشت بوم عدد مورد نظر اومد؟برای انجام این کار شما باید ارتفای سقف تا کف رو محاسبه کنید اختلاف فشار هوای داخل حمام و خارج رو محاسبه کنید بخاطر گرما و باید علم غیب هم داشته باشید تا بدونید بیرون باد میاد یا نه و علاوه بر این میزان شیب خارجی سطح پشت بام رو هم در محاسبات خودتون وارد کنید تا برخورد تاس با این شیب قابل محاسبه باشه چون حمام های قدیم بخاطر گردش هوای بهتر سطح هواکش پشت بام حمام رو شیب دار و گنبدی میساختن حالا بنظر شما با وجود این همه متغییر ایا میشه طاس رو این جوری ریخت؟

دوستان لیلاج یک داستان هست که از یک قمار باز متوسط ساخته شده با مقدار زیادی چاشنی غلو ما میدونیم که بهترین پوکر بازای دنیا هم میبازن هم میبرن با یه باخت خراب نمیشن این اقا اصلا نمی باخت بعد یهو باخت گذاشت کنار بنظر شما این یه قمار باز حرفه ای هست؟اگر میخوایم راه و روش یک قمار باز رو یاد بگیریم بهتره بریم دنبال نمونه های واقعی اون نه یه داستان خیالیو شکست خورده
اگر چیزی بنظر شما واقعی نمیاد اون رو باور نکنید
اکثر مردم از قمار بد میگن این بنظر من اشتباه هست اگر شما درک نمیکنید دلیل بر بد بودن نیست این بازی سخته اموزش طولانی میخواد ادم خودش رو میخواد از روانشناسی فردی تا جمعی تا علم امارو احتمال و ریاضیات در اون مستتر هست شما باید استراتژیهای این بازی رو بدونید سوال من اینه ایا کسی که از پوکر یا هولد ام یا 21 بد میگه واقعا همه این علوم رو میدونسته و در نهایت بازنده بوده؟ من بعید میدونم الان کتابهای زیادی تو بازار هست در مورد خاطرات پوکر بازان حرفه ای و استراتژیهای اونها بخونید تا عمق سوراخ خرگوش رو متوجه بشید مشکل من اینه کسی که هیچ علمی از این کار نداره و تجربه بازی سر میز رو هم نداره میاد و این بازی رو خراب میکنه

الان ما چنتا دکتر عالی در سطح ایران داریم که واقعا متخصص باشن؟چنتا مهندس تو همین سطح داریم که شاهکار افریده باشن؟ چنتا ریاضی دان و فیزیکدان داریم تو همین سطح؟ایا هر دانشجویی به یک متخصص تو یکی از این رشته ها با همین سطح تبدیل میشه؟ قمار یک تخصص هست و به تعداد همین افراد ما قمار باز حرفه ای و فنی داریم در دنیا برای یرقیه صرفا یک تفریح تلخ هست

فکر کنم هدف این تاپیک این هست که شما میخواهیدبدونید چه چیزی داخل شخصیت یک قمار باز حرفه ای در سطح دنیا هست که شرکت های مالی دنبال استخدام این جور افراد برای مدیریت اکانت یا تحلیل بازارشون هستند؟

اگر بخواید یک تحقیق عملی و درست انجام بدیم باید اول یک نمونه قمار باز حرفه ای پیدا کنیم که به استخدام شرکت مالی خوب رسیده باشه و فیلم و مساحبه و کتابی چاپ کرده باشه در مورد خاطرات و نحوه بازی کردنش و بعد این منابع ترجمه بشه و چکیده اون خارج بشه و سریعا توسط یک تیم در یک حساب واقعی به اجرا گذاشته بشه و نتیجه بعد از یک دوره بصورت کار عملی پروژه پیوست بشود به متون اصلی و ترجمه های انجام شده بعد امتیاز دهی بشود بعد مورد استفاده عموم قرار بگیره

دوستان ما هیچ کدوم نمیتونیم تو این تاپیک چیزی از تجارب قمار و استفاده اون در بازار مالی بگیم چون خدا وکیلی قمار باز مبلغ بالا یا حرفه ای در سطح مطرح نیستیم چون نیستیم پس تجربه اون رو هم نداریم پس نمیتونیم چیزی رو که نداریم انتقال بدیم تنها راه حل یه منبع درست و یک کار تیمی خوب هست
قديمي July 8th, 2010, 10:42   #51
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 603 بار در 187 پست
kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
0

سلام
لازمه یه کم دید وسیعتری نسبت به موضوع قمار داشته باشیم
من خودم شخصا از داستان لیلاج درسهای بزرگی گرفتم.
به نظر من قمار برادر ناتنی فارکس هست به دلیل اشتراکات زیادی که بین هم دارند.
برای اینکه معمای قمار حل بشه من یه سوال طرح می کنم پاسخ این سوال
کمک زیادی به این داستان خواهد کرد.
اگه دو نفر در سطح مهارت مبتدی با هم تو یه محیط آزاد به قمار بپردازند
تعداد دفعات قمار 20 مرتبه باشه به نظر شما تعداد برد و باخت به چه صورت بین دو نفر تقسیم خواهد شد؟
قديمي July 8th, 2010, 12:26   #52
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها
سلام
لازمه یه کم دید وسیعتری نسبت به موضوع قمار داشته باشیم
من خودم شخصا از داستان لیلاج درسهای بزرگی گرفتم.
به نظر من قمار برادر ناتنی فارکس هست به دلیل اشتراکات زیادی که بین هم دارند.
برای اینکه معمای قمار حل بشه من یه سوال طرح می کنم پاسخ این سوال
کمک زیادی به این داستان خواهد کرد.
اگه دو نفر در سطح مهارت مبتدی با هم تو یه محیط آزاد به قمار بپردازند
تعداد دفعات قمار 20 مرتبه باشه به نظر شما تعداد برد و باخت به چه صورت بین دو نفر تقسیم خواهد شد؟
انتظار نداشتم کسی به این سوال پاسخ بده فقط قصدم این بود یه کم
دربارش تفکر کنیم و هر کس برای خودش پاسخ داشته باشه.

در شرایط ذکر شده چون تمامی شرایط تقریبا یکسان هست نتیجه قمار هم مساوی خواهد بود یا خیر؟
یک بحث الان پیش می آید و اون بحث احتمالات هست که ما فعلا کاری با ریاضیات نداریم.
با کمال تعجب برنده این قمار یا بازی کسی خواهد بود که از نظر روحی سر حال تر باشه و کری بیشتری بخونه و طرف مقابل رو از نظر روانی تضعیف کنه .
من شخصا این شرایط رو تست کرده ام و کسی رو که مهارت بیشتری از من تو قمار داشت بردم ، شما هم می تونید تست کنید در نهایت شما برنده خواهید بود.

در ادامه... قمار و قماربازها را در شرایط مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.
قديمي July 8th, 2010, 12:49   #53
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2009
محل سكونت: مهم اینه که خوابیم
تشکر از ايشان: 1,898 بار در 364 پست
hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hesam.124
0

مرسی کمرون جان
من فکر کردم به سوالت پاسخ بدم ولی ترسیدم یه نکته ای که از چشمم دور مونده رو ندیده باشم ضایع شم مثل یک کیلو آهن سنگین تره یا یک کیلو پنبه
ولی جدی نکته جالبی رو به اش اشاره کردی (کر کری)
به نظر من بازار با حرکات فریبنده اش با مخ تریدر خیلی بازی می کنه. بارها برای همه مون اتفاق افتاده وقتی سیگنالمون درسته و بازار رو اعصابمون راه می ره و سیگنال درستومنو می بندیم.
فکر کنم اینم مصداق بارز همین داستانه
به خاطر همینم تو اکثر کتاب های روانشناسی بازار نوشته وقتی اعصاب نداری ترید نکن دادا

نمونه بارزش هم الانه بازاره
به کندل یک ساعته پوند دلار نگاه کنید یعنی راه رفتن خفن رو مخ تریدر

آخرین ويرايش توسط hesam.124 در July 8th, 2010 و ساعت 13:00
hesam.124 آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 8th, 2010, 13:29   #54
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

0

حسام عزیز منم حدث زدم دوستان تمایل نداشته باشند پاسخ بدهند به همون دلیلی که فرمودید به همین خاطر زود پست زدم .
من می تونم مطالبی که تو ذهنم هست رو تو یه پست بزنم ولی بهتره
دوستان مشارکت کنند تا همه ابعاد مورد بررسی قرار بگیره.

ادامه ...

در مثال قبل ما شرایط رو که شامل 1_ مهارت 2_محیط 3_ نوع بازی و ...یکسان در نظر گرفتیم .
حتما براتون اتفاق افتاده که در شرایط رو حی مناسب پشت سر هم برد داشته باشید و برعکس برخی مواقع باخت ها تمومی نداره .
نتیجه مثال اول اینکه عامل روانی می تونه به پیروز شدن شما کمک کنه.پس روحیه پیروزی داشته باشید و دائم به خودتون تلقین کنید که برنده خواهید شد و بر علیه رقیب ...

اکنون شرایط جدیدی رو در نظر می گیریم .
مثال 2
-نفر اول مهارت بیشتری دارد
-نفر دوم محیط رو در اختیار دارد(میزبان هست)

به نظر شما بعد از 20 مرتبه قمار کدام یک برنده خواهد بود؟

آخرین ويرايش توسط kamroon در July 8th, 2010 و ساعت 14:03
kamroon آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از kamroon:
قديمي July 8th, 2010, 13:51   #55
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
محل سكونت: در ديار خوشبختي
تشکر از ايشان: 1,466 بار در 462 پست
payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها
حسام عزیز منم حدث زدم دوستان تمایل نداشته باشند پاسخ بدهند به همون دلیلی که فرمودید به همین خاطر زود پست زدم .
من می تونم مطالبی که تو ذهنم هست رو تو یه پست بزنم ولی بهتره
دوستان مشارکت کنند تا همه ابعاد مورد بررسی قرار بگیره.

ادامه ...

در مثال قبل ما شرایط رو که شامل 1_ مهارت 2_محیط 3_ نوع بازی و ...یکسان در نظر گرفتیم .
حتما براتون اتفاق افتاده که در شرایط رو حی مناسب پشت سر هم برد داشته باشید و برعکس برخی مواقع باخت ها تمومی نداره .
نتیجه مثال اول اینکه عامل روانی می تونه به پیروز شدن شما کمک کنه.
اکنون شرایط جدیدی رو در نظر می گیریم .
مثال 2
-نفر اول مهارت بیشتری دارد
-نفر دوم محیط رو در اختیار دارد(میزبان هست)

به نظر شما بعد از 20 مرتبه قمار کدام یک برنده خواهد بود؟
میزبان، چون میتونه فشار روانی به نفر اول وارد کنه و نفر اول را که مهارت بیشتری دارد رو در تصمیم گیریها دچار اختلال کنه و برنده شه
قديمي July 8th, 2010, 15:22   #56
ARSHAM HEDAYAT
Junior Member

ARSHAM HEDAYAT's Avatar

ARSHAM HEDAYAT (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله payammm نمايش نوشته ها
میزبان، چون میتونه فشار روانی به نفر اول وارد کنه و نفر اول را که مهارت بیشتری دارد رو در تصمیم گیریها دچار اختلال کنه و برنده شه
سلام

من اینجوری فکر نمیکنم کسی که حرفه ای باشه بشین پا بازی استراتژی داشته باشه منتظر فرصت هست که دست رو بخونه شرط رو ببره حرف زدن زیاد هم تاثیری نداره چون شما خواه نا خواه وسط این حرفاتون دارید اطلاعات میدید و وضع روانیتون رو نشون میدید اگر طرف حرفه ای باشه از روی تن و لرزش و حرکات شما به دستتون واقف میشه اگرم خیلی بخوایم شلوغ بازی در بیاریم کسی دیگه بازی نمیکنه با شما برای این نمیشه یک نسخه واحد پیچید بستگی داره به سطح دو بازیکن .

دوستان میشه لطف کنید برای من بگید ما چه پلنی رو داریم دنبال میکنیم برای رسیدن به چه هدفی و منبع ما کدوم قمار باز حرفه ای هست و این تجارب رو قرار رو چه بازاری پیاده کنیم ؟ من کمی گیج شدم

آخرین ويرايش توسط ARSHAM HEDAYAT در July 8th, 2010 و ساعت 15:45
ARSHAM HEDAYAT آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از ARSHAM HEDAYAT:
قديمي July 8th, 2010, 17:01   #57
ARSHAM HEDAYAT
Junior Member

ARSHAM HEDAYAT's Avatar

ARSHAM HEDAYAT (سطح 0)
1

خواستم پست قبل رو ویرایش مجدد بکنم اما سیستم اجازه نداد برای همین تو یک پست جدید این مطلب رو مینویسم خیلی از مساعل بین ما اشتباه جا افتاده شاید اشتباه ما در قبول همین مساعل پایه ای باشه اگر این مسعله درست بود ما با پیروی از اونها باید به مقصد درست میرسیدیم ما داریم عین نقشه حرکت میکنیم اما به مقصد نمیرسیم شاید این نقشه این شهر نیست ما داریم میگیم این کار قماره ایا واقعا قماره ؟من برام اهمیتی نداره مردم چی میگن اگر میگن قماره من ترجیه میدم بهترین قمار باز باشم تا بدترین اون نظر همه محترم هست

یه چیزی میخوام بگم بیایید صادقانه بشینیم در موردش فکر کنیم اکثرا میگن این کار قماره من فارکس رو کار ندارم چون تخصصی ندارم من CFD کار میکنم در مورد این صحبت میکنم میگم جناب شما چرا میگی قماره؟ میگه چون ریسک داره و اینده قیمت روشن نیست سوال من اینه ایا تجارت های دیگه ریسک ندارن؟ایا ورشکستگی در کارهای دیگه نیست؟ایا در کارهای دیگه شما زمان رخوت و سود دهی یک کسب و کارو تجربه نمیکنید؟ ایا قیمت یک کیلو طلا تا فردا مشخص هست؟ایا شما امنیت کاری دارید؟ایا شما هر جنسی که در مغازه میارید با سود میفروشید؟ایا شما دوریز ندارید؟ایا واز کردن یک مغازه ریسکش از یک پوزیشن معقول کمتره؟ایا کار شما هزینه مالیات حمل و نقل و زمان بر نیست ؟ایا با وجود همه این هزینه ها شما در فروش جنس خود ریسک نمیکنید؟
مساله اینه که ما فکر میکنیم این کار قماره چون سوخت داره ولی من نگاه میکنم میبینم در تمام تجارت ها این ریسک هست هیچ تجارتی تو فروش صد در صد سوده نیست تو حالت خوبش تا بیست در صد خوبه ما فقط چیزی رو که معامله میکنیم فرق داره ولی در کل تجارت تجارت هست با قوانین یکسان قانونشم از خیلی وقت پیش تر بوده اسمش ریسک تاجره یعنی اگر یک مغازه خشکبار واز میکنی هفته اول یک گونی انجیل بیار اگه فروش رفت هفته دوم دو گونی انجیل بیار اگر فروش رفت هفته بعد سه گونی بیار شاید بنظر شما مسخره بیاد و فکر کنید این چیز ساده ای هست و همه میدونن اما خیلی ها دیدم که این رو نمیدونستن و ورشکست شدن ما باید از قانون کشاورز استفاده بکنیم بذر بپاشیم اونهای رو که از خاک سر در میارن رو رشد بدیم اونهایی رو که زیر زمین موندن رو سهم خاک بدونیم در قبال محصولی که به ما میده اگر ما بگیم این قماره چون سوخت داره اگر من ده دونه بذر سیب بپاشم و فقط دو تا از اونها به بار بشینه پس تکلیف اون هشت دونه دیگه چی میشه این نشون میده شخصیت ما کلن ریسک پذیر نیست یعنی برای تجارت ساخته نشدیم چون تجارت یعنی ریسک پذیری و ثروت اون ور جرات هست جرات یعنی ریسک پذیری درانجام کار برای ریسک پذیری ما باید دارای شهامت عقلانی باشیم شهامت عقلانی هم یعنی دونستن قانون تجارت و انجام اون من حرفم اینه اگر کسی نتونه این کارو انجام بده در تجارت های دیگه هم به مشکل میخوره چون الفبا رو نمیدونه من فکر میکنم ما نباید از ریسک این کار فرار کنیم یا تاثیر محیط تاثیر روانی و المانهای دیگرو پیش بگیریم ما باید انقدر محکم ترید بکنیم که این مساعل جزعی تاثیری تو پیشرفت ما نداشته باشه
قديمي July 8th, 2010, 18:22   #58
mansour.r
Senior Member

mansour.r's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2009
محل سكونت: ???!!!
تشکر از ايشان: 568 بار در 121 پست
mansour.r (سطح 2)mansour.r (سطح 2)mansour.r (سطح 2)mansour.r (سطح 2)mansour.r (سطح 2)mansour.r (سطح 2)
0

.......
قديمي July 8th, 2010, 23:25   #59
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

1

سلام
دوست عزیز جناب ARSHAM HEDAYAT من پستهای شما رو به صورت کامل مطالعه می کنم احساس می کنم این تاپیک از همه ما بیشتر به درد شما می خوره خواهش می کنم چند بار مطالبی که اساتید قرار دادند رو مطالعه کنید.
من سعی می کنم در مسیری پیش برم که جناب کسری در این پست
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
هدفگذاری کرده اند.
مطالب ، داستانها و مثالهای که تاکنون درباره قمار گفته شده تداعی رفتارهای ما در فارکس هست. پس این مقوله قمار خیلی مهمه
شما پیگیر مطالب باش خیلی از مسائل برای ما فارکس بازها روشن خواهد شد.

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله payammm نمايش نوشته ها
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ARSHAM HEDAYAT نمايش نوشته ها
سلام

من اینجوری فکر نمیکنم کسی که حرفه ای باشه بشین پا بازی استراتژی داشته باشه منتظر فرصت هست که دست رو بخونه شرط رو ببره حرف زدن زیاد هم تاثیری نداره چون شما خواه نا خواه وسط این حرفاتون دارید اطلاعات میدید و وضع روانیتون رو نشون میدید اگر طرف حرفه ای باشه از روی تن و لرزش و حرکات شما به دستتون واقف میشه اگرم خیلی بخوایم شلوغ بازی در بیاریم کسی دیگه بازی نمیکنه با شما برای این نمیشه یک نسخه واحد پیچید بستگی داره به سطح دو بازیکن .

دوستان میشه لطف کنید برای من بگید ما چه پلنی رو داریم دنبال میکنیم برای رسیدن به چه هدفی و منبع ما کدوم قمار باز حرفه ای هست و این تجارب رو قرار رو چه بازاری پیاده کنیم ؟ من کمی گیج شدم
پاسخ مثال 2

شما خودتون رو در نظر بگیرید به عنوان مهیمان می خواهید برید جایی قمار کنید ناخواسته استرس و ترس وجود شما رو فرا خواهد گرفت هر چند مهارت دارید ولی این استرس تا پایان بازی به دلیل احتمالات منفی که تو ذهن شما ایجاد میشه با شما خواهد بود و علارقم مهارت به دلیل استرس در پایان بازنده خواهید شد.

نمونه این مثال بازی فوتبال یا بازی های مختلف که در بیشتر مواقع میزبان ضعیف، بازی رو می بره.
چند ماه قبل تو بازیهای والیبال نوجوانان آسیا که ایران میزبان بود این مورد کاملا مشهود بود . نوجوانان ایران تنها 3 ماه عضو تیم ملی شده بودند و بی تجربه با اینکه تو چند بازی باختند ولی در نهایت با کمک قابل وصف تماشاگران قهرمان شدند. مطمئن باشید اگه چین میزبان بود حتما قهرمان میشد چون خیلی سرتر از ایران بود.

نتیجه اینکه ممکنه در مقاطعی به دلیل مهارت، برد با نفر اول باشه ولی در نهایت برنده میزبان خواهد بود. پس مجداا عامل روانی پررنگتر شد و با کمک
شرایط میزبانی مهارت رو شکست داد.

ادامه دارد...
قديمي July 9th, 2010, 02:17   #60
golestanfx
Member

golestanfx's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: gorgan
تشکر از ايشان: 249 بار در 58 پست
golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به golestanfx
2

نقل قول:
بلومبرگ - "براندون آدامز" استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه هاروارد که درس اقتصاد رفتاری ارایه می دهد می گوید : جمعی از بهترین کاندیداها برای استخدام به عنوان تریدر در وال استریت از بین بازیکنان حرفه ای سایت FullTiltPoker.com و سایر سایت های مشابه قمار آنلاین انتخاب می گردند .
سلام به همه دوستان گل سرمایه ای

من فکر می کنم یک مقدار از محدوده و هدف تاپیک داریم فاصله می گیریم قرار شد شرایط یک قمار باز حرفه حالا پوکر مورد بحث قرار دادیم که شباهتش با فارکس زیاد هستش بررسی کنیم!!

یکی از نکات مهمی که در بازار فارکس و پوکر بسیار مهم هماهنگ کردن ذهن با قلب و روح یعنی چی یعنی اینکه وقتی شما تو پوکر نشستی داری بازی می کنی عکس العملی نشون ندی که تابلو بشی برگت چی هستش این مسئله رکن اصلی بازار فارکس هم هست یعنی شما وقتی پوزیشنتون تو ضرر می ره شروع نکنید به عرق ریختن سیگار کشیدن و یا اینکه تو سود می ره کف زدن جان جان گفتن کسی که براش چه سود چه ضرر عادی باشه ریتم کاریش تو بازار رنج از بین نمی ره و هدف خودش که پی روی از استراتژیش هست دنبال می کنه . یک خورده از فضای قمار بازار هم بیایم بیرون حتی حتی در هنرهای رزمی هم کسی که بتونه ارتباط منظمی بین ذهن و قلب و روحش بوجود بیاره می تونه به حریف خودش پیروز بشه هر چند که حریفش از اون عضلانی تر و قویتر باشه

حالا چطور می شه به این نکنه در بازار فارکس رسید . از دیدگاه من با نظم و داشتن دسیپلین کاری و ملکه ذهن کردن استراتژی شمارو وادار می کنه که طبق اصول پیش برید

فضا باز تر کنیم کسی که ارتباط بین ذهن قلب و روحش یکسان و منظم هستش کسی هستش که

می تونه با گرفتن چوب از روی طناب راه بره

می تونه جلو شیر ظاهر بشه باهاش بازی کنه

می تونه ترید به عنوان یک شغل انتخاب کنه

ووو..........

پاینده باشید.
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
قمارباز, افسانه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 01:29 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.