انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي April 13th, 2011, 22:18   #121
Erfan-FX
Senior Member

Erfan-FX's Avatar

تاريخ عضويت: May 2010
تشکر از ايشان: 16,068 بار در 3,044 پست
Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)
1

شما میدانید نحوه محاسبه قیمت پایانی در بورس تهران ( که به منظور کنترل کاهشهای شدید قیمت وضع شده است ) اجازه نمیدهد که شما از تکنیکال بدرستی بهره ببرید ؟

شما میدانید وجود محدودیت دامنه نوسان برای سهام بورس تهران مانع از درستی تشخیص شما بوسیله تکنیکال میشود ؟
قديمي April 13th, 2011, 22:30   #122
Erfan-FX
Senior Member

Erfan-FX's Avatar

Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)Erfan-FX (سطح 3)
0

شما تفاوت بازار کارا و غیر کارا را میدانید ؟ به نظر شما وجود رانت اطلاعاتی در تحلیلهای تکنیکالی شما خللی ایجاد نمیکند ؟

مگر نه اینکه یکی از مهمترین اصول تکنیکال این است که نوسانات قیمت و شکل گیری الگوها و یا ..... از رفتارهای تمامی افراد فعال در بازار ایجاد میشود . به عبارتی زمانی تکنیکال در تحلیل مفید است که یک شخص یا یک شرکت یا .... تاثیر نامتعارفی در بازار نداشته باشد . حالا سوال این است که آیا شما میدانید که حرکتهای ایجاد شده عمدتا توسط حقوقی ها و سهامداران عمده ایجاد میشود حتی در برخی از سهام ، فقط و فقط ، بازی یک سهامدار عمده به قیمت جهت میدهد ؟ حالا شما دنبال الگو و تحلیل تکنیکال میگردید ؟

مگر نمیدانید که کارایی تکنیکال در بازار تا زمانی است که تاثیرات فاندامنتال خیلی بزرگ نباشد .

حکایت تحلیل تکنیکال در بورس تهران ، همون حکایت تحلیل تکنیکال بازار ارز در زمان اعلام خبر nfp است.

بورس تهران بازار یکطرفه است ، زمانیکه تحلیل تکنیکی شما sell میدهد چه میکنید ؟
قديمي April 13th, 2011, 22:40   #123
Erfan-FX
Senior Member

Erfan-FX's Avatar

0

جمعبندی :

اول اینها را ببینید :

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

شما ها میدانید قیمت پایانی یک سهم در بورس چگونه محاسبه میشود ؟

شما نقش سهام شناور آزاد و حجم مبنا را در محاسبه قیمت پایانی میدانید ؟

شما میدانید که قیمت پایانی یک سهم در بورس تهران لزوما آخرین قیمت آن سهم در دقایق پایانی فعالیت بازار نیست ؟

شما میدانید نحوه محاسبه قیمت پایانی در بورس تهران ( که به منظور کنترل کاهشهای شدید قیمت وضع شده است ) اجازه نمیدهد که شما از تکنیکال بدرستی بهره ببرید ؟

شما میدانید وجود محدودیت دامنه نوسان برای سهام بورس تهران مانع از درستی تشخیص شما بوسیله تکنیکال میشود ؟

شما تفاوت بازار کارا و غیر کارا را میدانید ؟ به نظر شما وجود رانت اطلاعاتی در تحلیلهای تکنیکالی شما خللی ایجاد نمیکند ؟

مگر نه اینکه یکی از مهمترین اصول تکنیکال این است که نوسانات قیمت و شکل گیری الگوها و یا ..... از رفتارهای تمامی افراد فعال در بازار ایجاد میشود . به عبارتی زمانی تکنیکال در تحلیل مفید است که یک شخص یا یک شرکت یا .... تاثیر نامتعارفی در بازار نداشته باشد . حالا سوال این است که آیا شما میدانید که حرکتهای ایجاد شده عمدتا توسط حقوقی ها و سهامداران عمده ایجاد میشود حتی در برخی از سهام ، فقط و فقط ، بازی یک سهامدار عمده به قیمت جهت میدهد ؟ حالا شما دنبال الگو و تحلیل تکنیکال میگردید ؟

مگر نمیدانید که کارایی تکنیکال در بازار تا زمانی است که تاثیرات فاندامنتال خیلی بزرگ نباشد .

حکایت تحلیل تکنیکال در بورس تهران ، همون حکایت تحلیل تکنیکال بازار ارز در زمان اعلام خبر nfp است.

بورس تهران بازار یکطرفه است ، زمانیکه تحلیل تکنیکی شما sell میدهد چه میکنید ؟

در ضمن استاپ لاسی در بورس ندارید ، دوستانی که سقوط آزاد بورس را تجربه کرده اند میدانند که وقتی شما هر روز شاهد منفی خوردن ارزش سهمتان هستید و به کارگزار زنگ میزنید و التماس میکنید که سهامتان را بفروشد ولی افسوس که شما در صف فروش قرار گرفته اید و هیچ تقاضایی در بازار نیست.
قديمي April 13th, 2011, 23:16   #124
gh@r@$
Junior Member

تاريخ عضويت: Mar 2011
تشکر از ايشان: 35 بار در 10 پست
gh@r@$ (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Erfan-FX نمايش نوشته ها

سلام جناب Erfan-FX

شبتون بخیر

خیلی ممنونم بابت راهنمایی ها تون

مواردی را که فرمودید می دانم البته به تازگی در تالار بورس با آنها آشنا شده ام . من هیچ تعصبی نسبت به بورس ایران ندارم .

اما بورس ایران یک واقعیتی است که وجود دارد .کنجکاوی من در ارتباط با بورس داخل ،هیچ ارتباطی با جریانات اخیر ندارد .الان که دارم این متن را تایپ می کنم ،کتاب الگوهای هارمونیک آقای محمدی و ورک شاپ داینامیک تریدر رابرت ماینر هر دو کنار دستم هستند و بر روی آنها مطالعه می کنم و مطمئنا جهت بکارگیری در بورس داخل ،آنها را مطالعه نمی کنم . کلا جریانات اخیر در روند کار عده فوق العاده محدودی تاثیر داشته است و گرنه انها که در باب بازار ارز ترید می کردند ،همچنان دارند ترید می کنند . انهایی که در باب بازار ارز مطالعه می کردند ،همچنان دارند به مطالعه خودشان ادامه می دهند .
درست است که شرایط جاری اجازه بروز فعالیت دوستان را نمی دهد ولی ندیدن فعالیت دوستان ،دلیل بر نبودن فعالیت آنها نیست .

کنجکاوی من در باب بازار سهام داخل ، مربوط به زمانی است که می دیدم که جناب آقای آزادی بر روی سهام داخل هم براحتی تحلیل ارایه می دهند .و هیچ ارتباطی با جریانات اخیر ندارد .بهمین جهت با توجه به اینکه از نظر جناب آقای آزادی و نیز جناب آقای حیدری در پست زیر

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله سعید حاج حیدری نمايش نوشته ها
سلام
...خیلی که خیلی دونبالش بودم خوب جواب داد من دنبال الیوت و تکنیکال بودم که در بورس ایران راحت بهش رسیدم اما در مورد تمام سهام ها نه بعضی از سهام هستن که به دلیل افزایش سرمایه چارتشون گپ ها وحشتناکی دارد اما در حالت عالی جواب میدهد شما نیم نگاهی هم باید به ترازنامه شرکت ها و صورت های مالی داشته باشید اگر دانش حسابداری هم بلد باشید خیلی می تونه کمکتون بکنه

موفق پایدار باشید
که هر دو از اساتید می باشند ،با تجربه ثابت کرده اند که بازار سهام داخل تکنیکال پذیر است ، و با توجه به نظر مدرس تالار بورس در متن زیر
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gh@r@$ نمايش نوشته ها
...
8-ایشان معتقد بودند تحلیل تکنیکال بورس داخل با بورس ارز تفاوت دارد و الگوهای هارمونیک و کندل استیک و الیوت در تحلیل بورسهای داخل قابل استفاده نیست .و معتقد بودند بیشترین استفاده را در تحلیل بورس داخل ،خطوط حمایت و مقاومت ،الگوهای کلاسیک و خطوط فیبوناچی دارند .و دلیل ایشان هم برای این ادعا ،مورد اول ،همان کلوز کندل که بر اساس آخرین قیمت معامله نیست و دلیل دوم ،دامنه نوسانی که برای یک سهم در طول یک روز تعریف می شود بود .
....
ممنون می شوم نظرتان را بفرمایید که آیا بورس ایران ارزش بررسی ندارد ؟

سپاسگزارم .

آخرین ويرايش توسط gh@r@$ در April 13th, 2011 و ساعت 23:28
gh@r@$ آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از gh@r@$:
قديمي April 13th, 2011, 23:41   #125
Erfan-FX
Senior Member

Erfan-FX's Avatar

0

مواردی که به آنها اشاره کردم حاصل تجارب بنده در سالهای گذشته بوده است . نظر سایر دوستان نیز برای بنده محترم میباشد اما بازار بهترین معلم می باشد .

اما اگر میخواهید در بورس تهران فعالیت کنید تا شاید موفق شوید ، دو تا کار میتونید انجام دهید :

1- دسترسی به رانت اطلاعاتی از طریق کارگزاران ، بازیگران اصلی ، اطلاعات شرکتها قبل از انتشار آن توسط بورس -----> در این حالت درصد موفقیت شما بطور چشمگیری افزایش میابد

2- صرف سالها وقت برای تسلط به مباحث حسابداری --------> در این حالت میتوانید به صحت و سقم صورتهای مالی پایان دوره ای و میان دوره ای و تعدیل EPS و گزارشات بودجه پی ببرید به عبارتی شما در این حالت توانایی این را پیدا میکنید که آیا موارد اشاره شده مبنای درست و قابل استنادی برای تصمیم گیری هست یا نه .

موفق باشید
قديمي April 14th, 2011, 00:35   #126
AR.dadkhah
Member

AR.dadkhah's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2010
تشکر از ايشان: 418 بار در 107 پست
AR.dadkhah (سطح 1)AR.dadkhah (سطح 1)
0

نقل قول:
سلام دوست عزیز

میشه لطف کنید بفرمایید که نقش این چنگال اینجا چیه و چه نتیجه ای ازش میگیرید ، لطفا رفتار قیمت را در خصوص این چنگال تحلیل نمایید .
در ضمن یک درخواست دیگر هم داشتم در خصوص نحوه شناسایی اتمام موج 3 بیشتر توضیح دهید ( البته منظورم مفاهیم تئوریک نیست ، منظورم در تصویر خودتان است ) ، لطفا زیر موجهای با درجه پایینتر موج 3 را نیز برایم مشخص کنید ( میخواهم بدانم که زیر موجهای موج 3 را در حالی که با توالی گپ ها روبه رو بوده ایم چگونه میشماریم )

با تشکر
نقل قول:
در این تصویر من بر خلاف شما اصلا موج 2 را پیچیده نمی بینم ، شما چطور میفرمایید موج 2 پیچیده است ؟

از کجا میدانید خط روند بالایی شکسته شده است شاید Traders Remorse ( پشیمانی معامله گران ) باشد و قیمت به زیر خط روند برگردد . لطفا به تاپیک نشانه های شکست مراجعه نمایید تا با مفهوم شکست کامل آشنا شوید
با سلام

دوست عزیز من متوجه این هستم که تحلیل تکنیکال در بورس ایران خیلی کارایی ندارد اما معتقدم تحلیل تکنیکال تمامی مواردی را حتی دخالتهای نابجا و دستوری را میتواند پوشش دهد بنابراین نمیتوان کلا تحلیل تکنیکال را منتفی دانست .

دلیل دارم برای عرایضم . دلیلم را با همان خبر NFP که شما فرمودید میاورم . اینجانب تجربه چندین ساله در فارکس دارم و قبل از ان هم در بورس ایران فعال بودم و در این چند ساله دیدم و تجربه کردم و با تجربه های علم تکنیکال هم حتی در این سایت به ان معترف بودن که حتی خبر NFP را هم میتوان با یک تحلیل درست پیش بینی کرد و یا حداقل حدود حرکتی ان را تعیین کرد که مثلا بعد از جهش تا فلان مقاوت یا حمایت حرکت میکند .

شاید اغراق امیز به نظر بیاد اما با علم تکنیکال و الیوت هم میتوان همین اتفاقات اخیر که درباره پارکس به وجود امده رو تحلیل کرد بورس ایران که جای خود دارد

بنابراین تازمانی که نوسانی وجود دارد خواه این نوسان دستوری باشد باندی بازی باشد صوری باشد مصنوعی باشد و یا به هر شکل دیگری که باشد این نوسان را میتوان با علم تکنیکال تحلیل کرد

به عکس زیر دقت کنید این خط خطی رو که دادم به پسر کوچکم بدون هیچ راهنمایی و هدفی بر روی صفحه انجام داد رو چطور تحلیل کردم !!

شما هم این ازمایش رو انجام بدید

و اما در پایان اگر دقت فرموده باشید من هیچ قیمت مشخصی را برای خرید پیشنهاد ندادم . پس من فقط نمودار رو تحلیل کردم چون میدانم در بورس ایران مشکلات صف خرید و صف فروش میتواند کلا شما رو از نتیجه یک تحلیل صحیح بی نصیب بگذارد .

حالا جواب سولاتی که راجع به چنگال ترسیمی پرسیدید در عکس اول .
خوب قیمت با نیرویی که در داخل چنگال ذخیره کرده بود توانسته از خط بالایی چنگال عبور کند که این روند باعث تشکیل موج سوم الیوت شده . از طرفی قیمت به خط سرعت چنگال برخورد کرده که بدین سبب ما احتمال پایان موج 3 رو دادیم و طبق تعریف چنگال این خط هم مقاومت مهمی برای قیمت هست . پس احتیاج به یک تجدید قوا برای شکست احتمالی این خط داریم که در این زمان موج فرسایشی چهارم شکل خواهد گرفت . ضمن اینکه ضلع بالایی چنگال میتواند پایان موج چهارم و یا محل پول بک قیمت باشد .

در مورد ریز موجهای موج 3 همانطور که میدانید میتوان تا کوچکترن تایم ها هم اینها را شماره گزاری کرد اما به دلیل اینکه در بورس ما حرکات میان روزی ثبت نشده این کار دشوار هست و ما مجبوریم خیلی به قول خود شما وارد بحث مدرسه ای و تئوریک الیوت نشویم و الیوت را به صورت چشمی بر روی نمودارها اعمال کنیم هرچند که در همین موج هم اگر دقت کنید میتوانید 5 ریز موج که در موج 3 هست را شناسایی کنید . و اما چون شما اصرار داشتید این کار رو کردم :

در تصویر بعدی هم که شما فرمودید به وضوح در هم پیچیدگی و رنج بودن قیمت مشهود هست و در رابطه با شکست خط روند اگر نشکسته اون هم با این فاصله ای که از خط گرفته پس چه اتفاقی افتاده که بنده متوجه ان نیستم . لطفا اگر شما مطلبی جدیدی را در رابطه با شکست میدانید بفرمایید تا بنده هم استفاده کنم .

با تشکر از توجه و پیگیری شما
عكس ضميمه
نوع فايل: png 29.png‏ (82.6 کیلوبایت, 6 نمایش)
نوع فايل: jpg 31.jpg‏ (63.1 کیلوبایت, 7 نمایش)

[SIGPIC][/SIGPIC]

آخرین ويرايش توسط AR.dadkhah در April 14th, 2011 و ساعت 00:48
AR.dadkhah آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از AR.dadkhah:
قديمي April 14th, 2011, 11:00   #127
mohammad_f1420
Senior Member

mohammad_f1420's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
تشکر از ايشان: 741 بار در 187 پست
mohammad_f1420 (سطح 1)mohammad_f1420 (سطح 1)
0

سلام
تکنیکال رو ما تریدرها یا افراد بازار بوجود میارند حالا اگه حجم معاملات یا تعداد تریدرها کم باشه اعتبار هم کم میشه.
فکر میکنید چرا بازار به سطوح فیبو واکنش نشون میده؟
چرا به خطوط روند واکنش نشون میده؟ و چرا ...؟
فکر میکنم هر چه تعداد افراد استفاده کننده از یک روش بیشتر باشه موفق تر هست یا اگر روشی داشته باشیم که روشهای بیشتری رو پوشش بده موفق تر هست.
البته این نظر من هست اگر اشتباه میکنم دوستان با تجربه راهنمائی کنند
باید ببینید چه تعدادی از افراد فعال در بورس تهران از تکنیکال استفاده میکنند.(احتمالا در بورس تهران به جای استفاده از تکنیکال و یادگیری و بکار بردن این روشها و ... تریدر یا سرمایه گذار به فکر یک رابطه باشه موفق تر هست)
به نظر میرسه حرفهای امیر آقا کاملا درست و منطقی هست
قديمي April 14th, 2011, 12:51   #128
worldforex
Member

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 23 بار در 16 پست
worldforex (سطح 0)
0

سلام دوستان
آیا امکان تحلیل بازار بورس ایران با نرم افزار داینامیک تریدر وجود دارد؟
من الان از امی بروکر استفاده میکنم اما برام خیلی گنگه ، با داینامیک تریدر رفیقترم.
لطفا راهنمایی بفرمایید
لطفا در صورت جواب مثبت لینک هم قرار دهید.
ممنونم
worldforex آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي April 14th, 2011, 13:17   #129
HOTDOG
Member

HOTDOG's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
محل سكونت: بیرجند
تشکر از ايشان: 143 بار در 32 پست
HOTDOG (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mohammad_f1420 نمايش نوشته ها
سلام
تکنیکال رو ما تریدرها یا افراد بازار بوجود میارند حالا اگه حجم معاملات یا تعداد تریدرها کم باشه اعتبار هم کم میشه.
فکر میکنید چرا بازار به سطوح فیبو واکنش نشون میده؟
چرا به خطوط روند واکنش نشون میده؟ و چرا ...؟
فکر میکنم هر چه تعداد افراد استفاده کننده از یک روش بیشتر باشه موفق تر هست یا اگر روشی داشته باشیم که روشهای بیشتری رو پوشش بده موفق تر هست.
البته این نظر من هست اگر اشتباه میکنم دوستان با تجربه راهنمائی کنند
باید ببینید چه تعدادی از افراد فعال در بورس تهران از تکنیکال استفاده میکنند.(احتمالا در بورس تهران به جای استفاده از تکنیکال و یادگیری و بکار بردن این روشها و ... تریدر یا سرمایه گذار به فکر یک رابطه باشه موفق تر هست)
به نظر میرسه حرفهای امیر آقا کاملا درست و منطقی هست
درود دوست عزیز
به نظر من تکنیکال بیشتر روی سهم هایی جواب میده که تعداد سهام دردست مردم یعنی معامله گران خورده پا بیشتر باشه . بد نیست هنگامهانتخاب سهم یه نگاهی هم به تعداد خرید و فروش سهم داشته باشیم من به شخصه فکر میکنم هر چه تعداد معامله شدن یک سهم در طول روز بیشتر باشه تکنیکال بهتر جواب بده .
اما در مورد اون بخشاز جمله شما که میگید هر چه تعداد افراد استفاده کننده از یک روش بیشتر باشه بهتر جواب میده باید عرض کنم بر خلاف بازار تبادلات ارزی که ارز دوکشور رو با هم مبادله میکردیم و در حجم معاملات محدودیتی وجود نداشت ، تعداد سهام هر شرکت محدوده و وقتی سهامی برای عرضه وجود نداشته باشه از کجا مشه خرید ووارد معامله شد؟
فرض کنید قیمت یک سهم تا 50 درصد فیبوناتچی ریخته و شواهد تکنیکال صعود قریب الوقوع اون رو پیش بینی میکنن حالا اگه تمام تریدرهای بازار بخوان با فیبوناتچی وارد بشن مسلما کسی حاضر به فروش سهم خودش نمیشه .و میبینیم که صف خرید تشکیل شده در حالیکه حتی یکنفر هم حاضر به فروش نیست.
HOTDOG آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از HOTDOG:
قديمي April 14th, 2011, 14:10   #130
mohammad_f1420
Senior Member

mohammad_f1420's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
تشکر از ايشان: 741 بار در 187 پست
mohammad_f1420 (سطح 1)mohammad_f1420 (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله HOTDOG نمايش نوشته ها
درود دوست عزیز
به نظر من تکنیکال بیشتر روی سهم هایی جواب میده که تعداد سهام دردست مردم یعنی معامله گران خورده پا بیشتر باشه . بد نیست هنگامهانتخاب سهم یه نگاهی هم به تعداد خرید و فروش سهم داشته باشیم من به شخصه فکر میکنم هر چه تعداد معامله شدن یک سهم در طول روز بیشتر باشه تکنیکال بهتر جواب بده .
اما در مورد اون بخشاز جمله شما که میگید هر چه تعداد افراد استفاده کننده از یک روش بیشتر باشه بهتر جواب میده باید عرض کنم بر خلاف بازار تبادلات ارزی که ارز دوکشور رو با هم مبادله میکردیم و در حجم معاملات محدودیتی وجود نداشت ، تعداد سهام هر شرکت محدوده و وقتی سهامی برای عرضه وجود نداشته باشه از کجا مشه خرید ووارد معامله شد؟
فرض کنید قیمت یک سهم تا 50 درصد فیبوناتچی ریخته و شواهد تکنیکال صعود قریب الوقوع اون رو پیش بینی میکنن حالا اگه تمام تریدرهای بازار بخوان با فیبوناتچی وارد بشن مسلما کسی حاضر به فروش سهم خودش نمیشه .و میبینیم که صف خرید تشکیل شده در حالیکه حتی یکنفر هم حاضر به فروش نیست.
سلام
حرف شما کاملا درسته در مورد مشتری و صف فروش یا خرید. ولی بحث من در مورد روش و استفاده تریدرهای بیشتر جهت موفقیت بیشتر روش در مورد بازارهای بسته نیست. برای جائی میگم که بازار بزرگتری باشه.
بحثی بود در مورد روش SSI که جناب کسری(اگر اشتباه نکنم) تاپیکی زده بود برای اینکه خلاف حهت اکثر تریدرها وارد بازار بشیم و سود کنسم(کاری به ریز داستان ندارم) ولی من گفتم اخه این جارت کجاش میگه سل که این افراد سل دادند و گفتم باید هم ضرر کنند چون میخوان تو کف بخرند و تو سقف بفروشن یا برعکس. حرف قشنگی زد و گفت همیشه و هر لحظه تو بازار به همون اندازه که دلیل برای سل وجود داره، به همون اندازه هم دلیل برای بای وجود داره و واقعا این حرف درسته.
ولی تو بازارهای با حجم معاملات کم حق با شماست. من اطلاعی در مورد بورس ایران ندارم و نمیتونم نظری بدم. ولی دورادور که برخوردی داشتم با بعضی از سهامداران، احساس میکنم که گاو بندی شدیدی وجود داره و به خاطر فساد مال شدیدی که وجود داره و نظارت خوبی هم وجود نداره سرمایه گذاری برای دریافت سود هم جالب نیست
در مورد سهام های واگذار شده هم(همه نه) من شنیدم دولت شرکت هائی که هیچ وجه توجیه اقتصادی نداره و سر بار دولت بوده واگذار کرده(حالا چه قدر صحت داره نمیدونم). که نمونه این مورد جلو چشم من هست. دادش من سهام خرید هر سهم 50 تومن ولی بعد از چند سال هنوز هیچ سودی بهش ندادند. یا سهام شرکتی که هنوز استارت کارش نخورده چرا باید قیمتش بره بالا و .... این ها همه دست به دست هم میده تا من تحت هیچ شرایطی وقت و انرژی و پول خودم تو بورس ایران نذارم

آخرین ويرايش توسط mohammad_f1420 در April 14th, 2011 و ساعت 14:13
mohammad_f1420 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از mohammad_f1420:
قديمي April 14th, 2011, 15:39   #131
Erfan-FX
Senior Member

Erfan-FX's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله AR.dadkhah نمايش نوشته ها
با سلام

دوست عزیز من متوجه این هستم که تحلیل تکنیکال در بورس ایران خیلی کارایی ندارد اما معتقدم تحلیل تکنیکال تمامی مواردی را حتی دخالتهای نابجا و دستوری را میتواند پوشش دهد بنابراین نمیتوان کلا تحلیل تکنیکال را منتفی دانست .

دلیل دارم برای عرایضم . دلیلم را با همان خبر NFP که شما فرمودید میاورم . اینجانب تجربه چندین ساله در فارکس دارم و قبل از ان هم در بورس ایران فعال بودم و در این چند ساله دیدم و تجربه کردم و با تجربه های علم تکنیکال هم حتی در این سایت به ان معترف بودن که حتی خبر NFP را هم میتوان با یک تحلیل درست پیش بینی کرد و یا حداقل حدود حرکتی ان را تعیین کرد که مثلا بعد از جهش تا فلان مقاوت یا حمایت حرکت میکند .

شاید اغراق امیز به نظر بیاد اما با علم تکنیکال و الیوت هم میتوان همین اتفاقات اخیر که درباره پارکس به وجود امده رو تحلیل کرد بورس ایران که جای خود دارد

بنابراین تازمانی که نوسانی وجود دارد خواه این نوسان دستوری باشد باندی بازی باشد صوری باشد مصنوعی باشد و یا به هر شکل دیگری که باشد این نوسان را میتوان با علم تکنیکال تحلیل کرد

به عکس زیر دقت کنید این خط خطی رو که دادم به پسر کوچکم بدون هیچ راهنمایی و هدفی بر روی صفحه انجام داد رو چطور تحلیل کردم !!

شما هم این ازمایش رو انجام بدید

و اما در پایان اگر دقت فرموده باشید من هیچ قیمت مشخصی را برای خرید پیشنهاد ندادم . پس من فقط نمودار رو تحلیل کردم چون میدانم در بورس ایران مشکلات صف خرید و صف فروش میتواند کلا شما رو از نتیجه یک تحلیل صحیح بی نصیب بگذارد .

حالا جواب سولاتی که راجع به چنگال ترسیمی پرسیدید در عکس اول .
خوب قیمت با نیرویی که در داخل چنگال ذخیره کرده بود توانسته از خط بالایی چنگال عبور کند که این روند باعث تشکیل موج سوم الیوت شده . از طرفی قیمت به خط سرعت چنگال برخورد کرده که بدین سبب ما احتمال پایان موج 3 رو دادیم و طبق تعریف چنگال این خط هم مقاومت مهمی برای قیمت هست . پس احتیاج به یک تجدید قوا برای شکست احتمالی این خط داریم که در این زمان موج فرسایشی چهارم شکل خواهد گرفت . ضمن اینکه ضلع بالایی چنگال میتواند پایان موج چهارم و یا محل پول بک قیمت باشد .

در مورد ریز موجهای موج 3 همانطور که میدانید میتوان تا کوچکترن تایم ها هم اینها را شماره گزاری کرد اما به دلیل اینکه در بورس ما حرکات میان روزی ثبت نشده این کار دشوار هست و ما مجبوریم خیلی به قول خود شما وارد بحث مدرسه ای و تئوریک الیوت نشویم و الیوت را به صورت چشمی بر روی نمودارها اعمال کنیم هرچند که در همین موج هم اگر دقت کنید میتوانید 5 ریز موج که در موج 3 هست را شناسایی کنید . و اما چون شما اصرار داشتید این کار رو کردم :

در تصویر بعدی هم که شما فرمودید به وضوح در هم پیچیدگی و رنج بودن قیمت مشهود هست و در رابطه با شکست خط روند اگر نشکسته اون هم با این فاصله ای که از خط گرفته پس چه اتفاقی افتاده که بنده متوجه ان نیستم . لطفا اگر شما مطلبی جدیدی را در رابطه با شکست میدانید بفرمایید تا بنده هم استفاده کنم .

با تشکر از توجه و پیگیری شما
بخشی از جملات را قرمز کردم ، امیدوارم مجددا خود شما آنها را با تعمق بیشتری مطالعه کنید.
این روزها خیلی دل و دماغ پست زدن برای کسی نمونده ولی اگر پستهای بالا را زدم با این هدف بود که اشتباهات و خطاهای که در گذشته خیلیها به تلخی تجربه کرده اند شما و دیگران مجدد مرتکب نشوید . چون کسب تجربه در بازارهای مالی مستلزم صرف زمان و پول است .
ظاهرا تفسیر بنده از تکنیکال با شما بسیار متفاوت است. بحثی هم نیست بازار بهترین معلم است و خطاهای ما را مدام گوشزد میکند .
در پایان خدمتتان عرض میکنم که اگر بر اساس نمونه تحلیلهای که از شما دیدم ، اقدام به معامله در بورس تهران میکنید جوانب احتیاط را رعایت فرمایید و با سرمایه اندک وارد بازار شوید .
در مورد تفسیر شما از چنگال آندرو ، موج شماری الیوت با توجه به نبود داده های میان روزی و مفهوم شکست کامل نیز کاملا با شما مخالف هستم در این خصوص میتوانید با رضا ( مدیر سایت ) تماس بگیرید تا دسترسی به پستهای اساتید بزرگواری نظیر شاخص و محسن را در خصوص تاپیک شکست و فرهنگ و سعید موذنی را در خصوص الیوت و محمد طالبی را در خصوص چنگال آندرو مطالعه فرمایید .
شما که انتظار ندارید من تاپیکی ایجاد کرده و تکرار مکررات کنم ؟!

امیدوارم در بورس تهران با تحلیل تکنیکی موفق باشید
قديمي April 14th, 2011, 16:36   #132
AR.dadkhah
Member

AR.dadkhah's Avatar

0

در هر حال ممنونم از شما اقا Erfan-FX که در بحث شرکت کردید

اما من کلا چه در قارکس و چه در هر جای دیگری خیلی از اصول تکنیکی رو به صورت ساده اون اجرا میکنم و از فرمول های پیچیده و تئوریک انها صرف نظر میکنم .

تازه اگر میبینید این یکی دو تا اندیکاتور رو هم در این چارتها میبینید به خاطر این هست که کمی تحلیل هام شبیه به تحلیلهای بورسی مختص این بورس باشه وگرنه توی قارکس اعتقاد دارم که اگر هر اندیکاتوری روی چارت هر کی دیدید بدونید که هنوز از زیر خلوار ها ضرر و بدهی ناشی از قارکس بیرون نیومده و همچنان به قول خودشون در حال تجربه و کسب علم هستن که البته باید این مقطع رو بگذرونه تا بتونه ادعا کنه با تجربه هست و مراحل رو طی کرده

اما اگر در چارت یه با تجربه دیدید که اندیکاتوری وجود نداره بدونید داره پول پارو میکنه توی این بازار و درک واقعی و درستی از بازار پیدا کرده

در این بازار اصول کلی الیوت و ترسیم درست چند تا خط رو نمودار و مدیریت سرمایه و ریسک عامل موفقیت هست

البته این جمله ساده بالا رو زمانی میتونید اجرایی کنید که یه تجربه 5 ساله و پر از زحمت و اتفاقات ناگوار و هزینه از روح و جان و آبرو و اعتبار پشتش باشه .

در هر حال باز هم تشکر از هشدار صادقانه شما ضمن انکه بنده فعلا فعالیتی در بورس ندارم و اگر هم یه روزی بخوام فعالیت کنم دیدگاهم همینها خواهد بود و البته تجربه افراد فعال در این بازار رو هم لحاظ خواهم کرد

ناگفته نماند چند باری با همین تکنیکها چند پیشنهاد در بورس به درخواست دوستان و نزدیکانی که میدونن دستی در کار دارم داده بودم که اتفاقا همگی درست از اب درامد .

و در پایان جملات قرمز رنگ را به دستور شما دوباره خوندم و تغییری در نظریاتم پیش نیامد و مطمئن شدم که اعتقادات خودم بوده و نه احساساتی شده باشم و باز تا کید میکنم که الیوت رو به شکل ساده اون موفقتر میشه به کار برد تا اون همه عدد و رقم و فرمول عجیب و غریب .
تمام ابزار من چشمانم و محو و شریک و رفیق شدن با چارت هست . تا جایی که احساسم بهم میگه کی وارد بشم و کی خارج .

با تشکر مجدد

[SIGPIC][/SIGPIC]
2 تشکر کننده از AR.dadkhah:
قديمي April 14th, 2011, 18:10   #133
worldforex
Member

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 23 بار در 16 پست
worldforex (سطح 0)
0

سلام دوستان
آیا امکان تحلیل بازار بورس ایران با نرم افزار داینامیک تریدر وجود دارد؟
من الان از امی بروکر استفاده میکنم اما برام خیلی گنگه ، با داینامیک تریدر رفیقترم.
لطفا راهنمایی بفرمایید
لطفا در صورت جواب مثبت لینک هم قرار دهید.
ممنونم
worldforex آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از worldforex:
قديمي April 16th, 2011, 11:54   #134
AR.dadkhah
Member

AR.dadkhah's Avatar

0

با سلام

جناب Erfan-FX نظر شما در بابطه با این تحلیل بر روی تایم نیم ساعته این نماد چی هست

من واقعا علاقمند هستم که در باره تحلیل تکنیکال در بورس بیشتر بدونم هر چند خودم بر اساس تجربه اعتقاداتی محکم در تکنیکال ان هم به سبک خودم دارم

اما به هیچ وجه خودم رو بی نیاز از تجربه دیگران نمیدانم

سعی میکنم نمونه های بیشتری رو برای بحث پیدا کنم

عكس ضميمه
نوع فايل: png 34.png‏ (46.0 کیلوبایت, 7 نمایش)

[SIGPIC][/SIGPIC]

آخرین ويرايش توسط AR.dadkhah در April 16th, 2011 و ساعت 11:57
3 تشکر کننده از AR.dadkhah:
قديمي April 17th, 2011, 16:15   #135
gh@r@$
Junior Member

تاريخ عضويت: Mar 2011
تشکر از ايشان: 35 بار در 10 پست
gh@r@$ (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gh@r@$ نمايش نوشته ها
سلام جناب Erfan-FX

...

کنجکاوی من در باب بازار سهام داخل ، مربوط به زمانی است که می دیدم که جناب آقای آزادی بر روی سهام داخل هم براحتی تحلیل ارایه می دهند ...
...
سپاسگزارم .
سلام

از آنجاییکه تسلط به سومین بخش یعنی"رانتامنتال"، بسیار پیچیده است!!!!! ،بنایراین دیگر در باب بازار سهام داخل ،کوچکترین کنجکاوی ندارم.
نقل قول:
بورس تهران متاثر از سه پارامتر است

1. فاندامنتال
2.تکنیکال
3.رانتامنتال

ترکیب این سه میتونه معامله گران رو توی بازار بورس موفق کنه .

دونستن تنها گزینه 1 پروسه سود اوری رو یک کم طولانی تر می کنه ، مثلاً بنیادی توجیه داره 50% رشد کنه ، اما این افزایش رشد ممکنه توی یک ماه اتفاق بیفته یا یک سال

دونستن تکنیکال محض کلاً منتفی هست ، روی سهم های خاص ، با تکنیک های خاصی باید تکنیکی بحث نمود .

داشتن رانت در بورس تهران گاهی با سودهای وحشتناک همراه هست مثلا یک ماهه سرمایه دو برابر اما گاهی که رو دست بخورید ورشکست !!!

ترکیب رانت+تکنیکال +فاندامنتال میتونه بازدهی بیش از 200% رو در بازاری که شاخص کل حدود 20% در سال رشد کنه به ارمغان بیاره .

آخرین ويرايش توسط gh@r@$ در April 17th, 2011 و ساعت 16:50
gh@r@$ آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از gh@r@$:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
ایران, بورس, بررسی, تکنیکالی, سهام

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید