انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي December 5th, 2010, 10:54   #301
Asadinia
Member

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 259 بار در 71 پست
Asadinia (سطح 0)
0

گلدتريدر عزيز من اعتقاد دارم در جو كنوني طلا قطعا تا 1470 تا 1500 بالا خواهد رفت ولي اين قيمتها حدود 2 ماه زمان نياز دارند تا تاچ شوند. كوتاه مدت شخصا 1435 تا 1450 رو حداكثر قيمت طلا ميدونم و استراتژيم استفاده از تفاوت قيمت سكه نقدي و آتي با توجه به ماه محرم است. قصدم باز كردن پزيشنهاي فروش با متوسط قيمت 357 تا 360 هزارتومن در دي ماه است. اگر در اين زمان اونس تا 1390 پايين بيايند كه ديگه عاليه. گمون نكنم از 1390 پايين تر و از 1450 بالاتر بره تا 3 هفته آينده.
قديمي December 5th, 2010, 11:45   #302
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله paniz نمايش نوشته ها
با سلام خدمت جناب سهرابی

شما نوشته اید هر قرار داد آتی سکه برابر با یک لات است ، ولی با محاسباتی که من انجام داده ام به نتیجه زیر رسیدم ، لطفا نظر بدهید اشتباه من در چیست ؟ .

هر سکه تقریبا معادل 235334/0 انس و ده عدد معادل 35334/2 انس است .
هر لات معادل 100 انس بنابراین هر قرار داد آتی چون برابر 35334/2 انس است در نتیجه برابر 0235334/0 لات است .
با تشکر فراوان
سلام
در معاملات آتی هر لات معادل 10 عدد سکه طرح جدید {امامی } می باشد و بابت 1 لات شما 250 هزار تومان وجه تضمین پرداخت می کنید
سال پیش که قیمت 250 هزار بود دیگه بورس وجه تضمین را اضافه نکرد "لوریج 10 قدیم به لوریج 14 رسیده"
در بازار نقدی 350 هزار تومان باید بپردازی تا یک سکه بخری "اینجا با 250 هزار 10 سکه می خرید یا می فروشید
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
7 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 5th, 2010, 13:41   #303
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Asadinia نمايش نوشته ها
گلدتريدر عزيز من اعتقاد دارم در جو كنوني طلا قطعا تا 1470 تا 1500 بالا خواهد رفت ولي اين قيمتها حدود 2 ماه زمان نياز دارند تا تاچ شوند. كوتاه مدت شخصا 1435 تا 1450 رو حداكثر قيمت طلا ميدونم و استراتژيم استفاده از تفاوت قيمت سكه نقدي و آتي با توجه به ماه محرم است. قصدم باز كردن پزيشنهاي فروش با متوسط قيمت 357 تا 360 هزارتومن در دي ماه است. اگر در اين زمان اونس تا 1390 پايين بيايند كه ديگه عاليه. گمون نكنم از 1390 پايين تر و از 1450 بالاتر بره تا 3 هفته آينده.
با سلام جناب اسدی نیا

با قسمت پلکانی موافقم

ماه محرم قرار چه اتفاقی بیفته ؟قیمت سکه با با قیمت طلایی اون برابراست باز اگه شمش بودباز یه امیدی وجود داشت.

جنس خریدارها عوض شده در پریود قبلی قیمت نزدیک قبل از عید قربان من پستی زدم و پیش بینی افزایش قیمت تا 16 nov کردم مبنای پیش بینی تماس با کشورهای عربی و استعلام وضیعیت بازار در هفته قبل از عید قربان بود(عید قربان بزرگترین عید سنی ها است) میزان خریدها وسفارشات فوق العاده بود مخصوصا در کویت اما بازار سقوط کرد
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

با توجه به شرایط یورو که یک حرکت اصلاحی انجام خواهد داد وضیعیت نرخ های بهره شرایط برای صعود اماده است.ماه پایانی سال کریسمس هم مزیدبر علت شده از طرفی خبر میرسد میزان تقاضا برای طلا بسیار بالاتر از عرضه است و بیشتر تقاضاها حالت سفته بازی نداره.در کل به نظر می رسد 1450 دلار برسه که سکه 360 هزار دور از انتظار نیست

اصطلاحی بین برنامه نویسها وجود دارد که میگویند کدت را نشان بده من به شخصه از این جسارت جنابعالی لذت بردم
قديمي December 5th, 2010, 14:15   #304
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

گلد عزيز ممنون از نقدت والبته اظهار نظرتون.

بله جوهره اصلي اين استراتژي در پلكاني بودنش نهفته است. يعني هرچي بالاتر مي ره من كمي فروش ميزنم البته در بالاترين قيمت روز. بعد منتظر بالارفتن بيشتر هستم. حالا اين استراتژي بايد زماني آغاز شود كه رالي كوتاه مدت در مراحل پايانيش باشه. من گمون مي كنم اين رالي در كوتاه مدت در پايان راه قراردارد. يعني 1435 تا 1450. و اگر اين حرف درست باشد قطعا بايد تا 1400 دوباره پايين بياد تا بتونه تا 1500 رو طي كند. و مني كه رو به بالا طلارو فروختم ميانگينم بالاتر از نقدي است. در واقع اين سو استفاده از تفاوت نقدي و آتي هست كه در ايران وجود داره‏ همين. اگر اين استراتژي رو درست اجرا كنيم قطعا يك سود معقولي رو در ماه خواهيم داشت.

بنابراين اين استراتژي بر 2 ستون استواره. يك پلكاني بودن فروش در زمان مناسب دوم استفاده از تفاوت قيمت آتي و نقدي.
قديمي December 5th, 2010, 15:34   #305
paniz
Junior Member

paniz's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2009
تشکر از ايشان: 108 بار در 24 پست
paniz (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به paniz
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
سلام
در معاملات آتی هر لات معادل 10 عدد سکه طرح جدید {امامی } می باشد و بابت 1 لات شما 250 هزار تومان وجه تضمین پرداخت می کنید
سال پیش که قیمت 250 هزار بود دیگه بورس وجه تضمین را اضافه نکرد "لوریج 10 قدیم به لوریج 14 رسیده"
در بازار نقدی 350 هزار تومان باید بپردازی تا یک سکه بخری "اینجا با 250 هزار 10 سکه می خرید یا می فروشید
با تشکر فراوان از جناب سهرابی
با توجه به پاسخ شما متوجه شدم واحد لات در قرار داد های آتی با واحد لات در فارکس متفاوت است .
یک لات در قرار داد آتی سکه = 10 سکه
یک لات طلا در فارکس = 100 انس
paniz آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي December 5th, 2010, 16:19   #306
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

دوستانی هستند در معاملات آتی تنها نکات منفی معاملات را در بازار ایران می بینند در حالی که کلی نکته مثبت هم داره "
قبل از عید غدیر پیشنهاد به فروش دادیم که اگر دوستان نظر به ریزش اونس طلا دارند "بیان سکه در اتی را سل کنند "
فرق بین 2 نفر که یکی در فارکس و دیگری در اتی سل گرفتند "روی طلا"
اونس 1355 سکه در آتی بود 352 هزار
اونس 1414 سکه در اتی 354 هزار [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
این در حالی است که اگر این 60 دلار افزایش "60 دلار در ریزش می کرد "هم آن 14 هزار اختلاف سود می شد "هم ریزشی که سکه بازار نقدی از 60 دلار تاثیر می گرفت را فروشندگان نفع می بردند "حداقل 20هزار تومان روی هر سکه سود می کردند "که خریداران در این موقعیت کال مارجین می شدند
فروشندگان در آتی با کارمزد برای هر لات 26000 تومان در ضرر "
فروشنگان این ضرر را به راحتی می پذیرند " چون تحلیلشان درست در امده بوده " اگر اونس طلا همین جا ثابت بماند با توجه به اینکه سکه بازار نقدی 348500 می باشد "باز فروشنده تا سررسید دی ماه روی سود خواهد رفت "
3 هفته پیش دی ماه 14 هزار از قیمت نقدی بالاتر بود ولی الان 5000 تومان بالاتر می باشد "
از این پس فروشندگان باید تحلیل روی ریزش اونس طلا داشته باشند تا فروش را باز نگه دارند "یا دارایی فیزیکی سکه برای هر قرارداد 10 سکه در جیب داشته باشند "در غیر این صورت در روزهای آتی ریسک خریدار با فروشنده یکی خواهد شد "فقط به دلیل نزدیک شدن قیمت نقدی با دی ماه
8 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 5th, 2010, 18:48   #307
hosein
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 112 بار در 32 پست
hosein (سطح 1)hosein (سطح 1)
0

با سلام
جناب سهرابی
اگر من پوزیشنی با موضع خرید یافروش برای اسفند باز کنم قیمت پایه وسودوزیان انرا چگونه باید در چارت زیر پیگیری کنم
با تشکر

hosein آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي December 5th, 2010, 18:50   #308
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
1

با سلام
روز جمعه جناب گلد تریدر فایل پی دی اف میزان تغیر ذخایر سیزده ETF بزرگ طلاقرار داده بود (به صورت اپلود در سایت سرمایه)

منبع فایل سایت بیلیون دسک است که معرف دوستان عزیز می باشد

لینک [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
قسمت اخر لینک 1203 تاریخ می باشد که با تغیر تاریخ می توان گزارش روزهای مختلف را دید
قديمي December 6th, 2010, 10:29   #309
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
1

با مصاحبه برنانکه مبنی بر ادامه تزریق پول به بازار و اجرای همین سیاست توسط بانک مرکزی اروپا انتظار برای افزایش قیمت طلا همچنان ادامه دارد. مانور کره جنوبی دور جدیدش از امروز آغاز شده و دلار احتمالا برای این هفته تحت فشار است. بنابراین برای امروز و این هفته عوامل همگی موجب افزایش قیمت طلا هستند. شرکت MKS اعتقاد به افزايش قيمت طلا براي اين هفته دارد. و تحليلگر رويترز مي گويد اين افزايش مي تواند تا 1435 دلار بر هر اونس ادامه يابد.
http://graphics.thomsonreuters.com/W...0612084233.jpg
من اگر ببينم امروز روند مثبت قطعي باشد و پوزيشنهاي فروشم در دي با سود بسته شوند آنها رو مي بندم و دوباره بصورت پلكاني در قيمتهاي بالاتر شروع به فروش مي كنم.
قديمي December 6th, 2010, 11:21   #310
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقل قول:
با مصاحبه برنانکه مبنی بر ادامه تزریق پول به بازار و اجرای همین سیاست توسط بانک مرکزی اروپا انتظار برای افزایش قیمت طلا همچنان ادامه دارد. مانور کره جنوبی دور جدیدش از امروز آغاز شده و دلار احتمالا برای این هفته تحت فشار است. بنابراین برای امروز و این هفته عوامل همگی موجب افزایش قیمت طلا هستند. شرکت MKS اعتقاد به افزايش قيمت طلا براي اين هفته دارد. و تحليلگر رويترز مي گويد اين افزايش مي تواند تا 1435 دلار بر هر اونس ادامه يابد.
http://graphics.thomsonreuters.com/W...0612084233.jpg
من اگر ببينم امروز روند مثبت قطعي باشد و پوزيشنهاي فروشم در دي با سود بسته شوند آنها رو مي بندم و دوباره بصورت پلكاني در قيمتهاي بالاتر شروع به فروش مي كنم.
جناب اسدی نیا نظرت برای اسفند؟ خرید را در چه موقع مناسب می بینی؟
با توجه به اینکه روند اونس طلا در بلند مدت صعودی می باشد ما باید خرید را انجام دهیم و پوزیشن را باز نگه داریم "فقط باید با همفکری یکدیگر آن کف را تشخیص دهیم"
یادمان نرفته که همین قرار داد اسفند را با اونس 1420 دلار تا 385 خرید می کردند "و خریداران برای هر ماه فاصله تا سر رسید قرارداد 3 درصد قیمت را تعدیل داده بود "
5 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 6th, 2010, 11:34   #311
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
قیمت تسویه

0

حسین عزیز قیمت تسویه را می توانید در قسمتی که علامت گذاشتم ملاحظه کنید که همه روزه بعد از ساعت 18:30 رفرش می شود "که این قیمت را نسبت به قیمت خرید و فروش خود می سنجید
عكس ضميمه
نوع فايل: jpg sfand.jpg‏ (36.5 کیلوبایت, 9 نمایش)
3 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 6th, 2010, 12:08   #312
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

سهرابي عزيز نظرم براي صعود قيمت براي امروز است. مي خواهم اگر امروز خيلي بالا رفت قيمت فردا پله دوم فروش رو در دي ماه تكميل كنم. اگر هم تونستم پله اول فروشم رو در دي ببيندم با سود دوباره فردا پله اول فروش رو انجام بدم.
قديمي December 6th, 2010, 13:34   #313
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقل قول:
سهرابي عزيز نظرم براي صعود قيمت براي امروز است. مي خواهم اگر امروز خيلي بالا رفت قيمت فردا پله دوم فروش رو در دي ماه تكميل كنم. اگر هم تونستم پله اول فروشم رو در دي ببيندم با سود دوباره فردا پله اول فروش رو انجام بدم.
منظورم قرارداد اسفند است"برای خرید چه موقع ؟
2 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 6th, 2010, 15:11   #314
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

سهرابي جان براي خريد اسفند گمونم همين امروز بايد توي پايين آغاز به خريد كرد.
قديمي December 7th, 2010, 10:09   #315
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

دیروز با یقینی که به افزایش قیمتها پیدا کردم نخستین پله فروش در دی ماه را با اندک سودی بستم تا امروز یا فردا مجددا نخستین گام استراتژی فروش در قراردادهای آتی دیماه را بردارم.
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
spdrgoldshares

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است