انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي April 12th, 2011, 16:43   #46
Mohsen
مدیر ارشد

Mohsen's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 12,833 بار در 2,939 پست
Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)Mohsen (سطح 9)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله realfx نمايش نوشته ها
با سلام

بازار آتی شامل چه اقلام معاملاتی هست و حداکثر لورج چقدر است ؟

معاملات آتي سكه با لوريج 10 انجام مي شود .

موفق باشيد
Mohsen آفلاين است پاسخ با نقل قول
7 تشکر کننده از Mohsen:
قديمي April 12th, 2011, 22:17   #47
gh@r@$
Junior Member

تاريخ عضويت: Mar 2011
تشکر از ايشان: 35 بار در 10 پست
gh@r@$ (سطح 0)
0

با سلام به دوستان
من این تاپیک پربار را الان دیدم.
تشکر می کنم از کلیه عزیزانی که پاسخ سوالات دوستان را می دهند .
همین الان جلسه پرسش و پاسخ آنلاینی از طریق سایت قیمتها در حال برگزاری است .
جهت آشنایی با بورس داخل ،دوستان علاقمند از دست ندن.
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
قديمي April 12th, 2011, 23:58   #48
gh@r@$
Junior Member

gh@r@$ (سطح 0)
1

نقل قول:
با سلام و تشکر از شما بخاطر ارائه این اطلاعات

چند نکته مهم نظر من رو به خودشون معطوف می کنن:

1- آیا تو این بورس stop loss توسط کارگذار گارانتی میشه ؟

2- اگه بورس با یه خبر خیلی مهم بد و فورس مازور مواجه بشه چقدر می تونیم امیدوار باشیم معاملات خودمونو نقد کنیم و از بین رفتن اصل سرمایه که بعنوان مارجین معاملات گذاشتیم جلوگیری کنیم؟

3- با توجه به تحلیل کارشناسان مبنی بر حبابی بودن شاخص بورس آیا معامله کردن در اون ریسک بالایی نداره ؟

4- آیا ایشان ( استاد دوره ) اشاره ای به متوسط سود ماهیانه درصورت بکارگیری ابزارهای تکنیکالی مذکور نداشتند ؟

با تشکر مجدد
سلام
ببخشید من در این تاپیک پاسخ می دهم. از ابتدا هم باید پستها را در این تاپیک مطرح می کردم و تحلیلها را در تاپیک جناب حیدری ، این تاپیک را ندیده بودم .

در رومی که در سایت قیمتها تشکیل شد ،شرکت کردم و سوالها را پرسیدم .خدمتتان عرض کنم :

در بازار ایران استاپ گارانتی نیست و ماهیتش با فارکس فرق دارد
استاپ اینکه شما به کارگزار بگید 195 بفروش، معلوم نیست بتونه بفروشه.خبری هم اگر فوری باشه،چون همه هجوم می برند ، فروش و خرید در صف سخت هست.

در کل برای کسانیکه وقت ندارن یا علاقه ندارن به مطالعه بورس داخل ، بیشتر توصیه به سرمایه گذاری در صندوقهای سرمایه گذاری شد .
1-این صندوقها بسیار شفاف و ساده و کم ریسک هستند.
2- مهمترین و مثبت ترین نکته در مورد این صندوقها اینست که یک تیم تحلیلی پشت اونهاست .
3-دسترسی اونها به اخبار خاص ، ممکنست در برخی موارد سریعتر از سایر سهامداران باشد و اول در جریان اخبار قرار بگیرند .
4-سرمایه سوخت آنچنانی ندارد .
5-هر زمانی بخواهید می توانید سهم را بازگشت دهید و نیازی نیست در صف فروش منتظر باشید . البته معمولا یک زمانی را مشخص می کنند مثلا 3 ماه ،که اگر شما زودتر از این موعد بخواهید سهمتان را بفروشید ،جریمه ابطال به شما تعلق می گیرد .

تاکید شد حتما به سایت تالار بورس سر بزنید ،چون اکثر افراد در بورس داخل ، در این سایت فعالیت می کنند و ...

در کل اصلا قابل مقایسه با بازار فارکس نیست .

احتمالا مجددا جلسه پرسش و پاسخ تشکیل خواهد شد که توصیه می کنم شرکت کنید ،از آنجاییکه دوستانی که شرکت می کنند در بازار بورس داخل دارای تجربه و اطلاعات خوبی هستند ،بهتر است پیش از تشکیل روم از قبل مطالعه داشته باشید .بعنوان مثال من در صورتی که اطلاعاتم در مورد بورس داخل بیشتر بود ، بیشتر می توانستم از این روم استفاده کنم.

آخرین ويرايش توسط gh@r@$ در April 13th, 2011 و ساعت 00:20
gh@r@$ آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از gh@r@$:
قديمي April 13th, 2011, 13:04   #49
realfx
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 211 بار در 86 پست
realfx (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gh@r@$ نمايش نوشته ها
سلام
ببخشید من در این تاپیک پاسخ می دهم. از ابتدا هم باید پستها را در این تاپیک مطرح می کردم و تحلیلها را در تاپیک جناب حیدری ، این تاپیک را ندیده بودم .

در رومی که در سایت قیمتها تشکیل شد ،شرکت کردم و سوالها را پرسیدم .خدمتتان عرض کنم :

در بازار ایران استاپ گارانتی نیست و ماهیتش با فارکس فرق دارد
استاپ اینکه شما به کارگزار بگید 195 بفروش، معلوم نیست بتونه بفروشه.خبری هم اگر فوری باشه،چون همه هجوم می برند ، فروش و خرید در صف سخت هست.

در کل برای کسانیکه وقت ندارن یا علاقه ندارن به مطالعه بورس داخل ، بیشتر توصیه به سرمایه گذاری در صندوقهای سرمایه گذاری شد .
1-این صندوقها بسیار شفاف و ساده و کم ریسک هستند.
2- مهمترین و مثبت ترین نکته در مورد این صندوقها اینست که یک تیم تحلیلی پشت اونهاست .
3-دسترسی اونها به اخبار خاص ، ممکنست در برخی موارد سریعتر از سایر سهامداران باشد و اول در جریان اخبار قرار بگیرند .
4-سرمایه سوخت آنچنانی ندارد .
5-هر زمانی بخواهید می توانید سهم را بازگشت دهید و نیازی نیست در صف فروش منتظر باشید . البته معمولا یک زمانی را مشخص می کنند مثلا 3 ماه ،که اگر شما زودتر از این موعد بخواهید سهمتان را بفروشید ،جریمه ابطال به شما تعلق می گیرد .

تاکید شد حتما به سایت تالار بورس سر بزنید ،چون اکثر افراد در بورس داخل ، در این سایت فعالیت می کنند و ...

در کل اصلا قابل مقایسه با بازار فارکس نیست .

احتمالا مجددا جلسه پرسش و پاسخ تشکیل خواهد شد که توصیه می کنم شرکت کنید ،از آنجاییکه دوستانی که شرکت می کنند در بازار بورس داخل دارای تجربه و اطلاعات خوبی هستند ،بهتر است پیش از تشکیل روم از قبل مطالعه داشته باشید .بعنوان مثال من در صورتی که اطلاعاتم در مورد بورس داخل بیشتر بود ، بیشتر می توانستم از این روم استفاده کنم.

سلام دوست عزیز ضمن تشکر ببخشید دیر پست زدم

1- در مورد محل طرح سوالات و تبادل اطلاعات بورسی فکر کنم یه کمی داریم پراکنده عمل می کنیم .

2- در بازار ارز هم استاپ توسط بروکرهایی که سالم کار می کنند گارانتی نمیشه خصوصا در گپ ها. در مورد بورس هم انتظار چنین جوابی داشتم. البته در بازار ارز پس از گپ بروکر بلافاصله پوزیشن رو برای تریدر می بنده ولی در بورس فکر کنم این کار رو نکنه و این می تونه برای یک تریدری که داره سعی می کنه ریسکش رو کنترل کنه خطرناک باشه.

3- در مورد صندوق های سرمایه گذاری نمی دونم آیا مثل بقیه اقلام معاملاتی بورس میشه نمودار قیمت مثلا دیلی رو تحلیل تکنیکال کرد و معاملات آنلاین ( بدون نیاز به مراجعه به دفاتر این صندوق ها ) از طریق کارگذار انجام داد یا نه ؟

در کل چون در بورس تازه کار هستیم لازمه یه مدت سخت کار و مطالعه کنیم . من خودم برای کم کردن ریسک ادامه کار در ف ا ر ک س روی بورس هم می خوام وقت بذارم.

با تشکر
realfx آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي April 13th, 2011, 20:41   #50
gh@r@$
Junior Member

gh@r@$ (سطح 0)
0

نقل قول:
سلام دوست عزیز ضمن تشکر ببخشید دیر پست زدم

1- در مورد محل طرح سوالات و تبادل اطلاعات بورسی فکر کنم یه کمی داریم پراکنده عمل می کنیم .

2- در بازار ارز هم استاپ توسط بروکرهایی که سالم کار می کنند گارانتی نمیشه خصوصا در گپ ها. در مورد بورس هم انتظار چنین جوابی داشتم. البته در بازار ارز پس از گپ بروکر بلافاصله پوزیشن رو برای تریدر می بنده ولی در بورس فکر کنم این کار رو نکنه و این می تونه برای یک تریدری که داره سعی می کنه ریسکش رو کنترل کنه خطرناک باشه.

3- در مورد صندوق های سرمایه گذاری نمی دونم آیا مثل بقیه اقلام معاملاتی بورس میشه نمودار قیمت مثلا دیلی رو تحلیل تکنیکال کرد و معاملات آنلاین ( بدون نیاز به مراجعه به دفاتر این صندوق ها ) از طریق کارگذار انجام داد یا نه ؟

در کل چون در بورس تازه کار هستیم لازمه یه مدت سخت کار و مطالعه کنیم . من خودم برای کم کردن ریسک ادامه کار در ف ا ر ک س روی بورس هم می خوام وقت بذارم.

با تشکر
سلام
خواهش می کنم.
وقتی در صندوقهای سرمایه گذاری مشترک ، سرمایه گذاری می کنید ، دیگر شما تحلیل نمی کنید .بلکه یک تیم تحلیلی ، تحلیل و سرمایه ها را مدیریت می کند.

جناب Mohsen در این تاپیک ،پاسخ سوالات دوستان در زمینه صندوقهای سرمایه گذاری مشترک را می دهند.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

آخرین ويرايش توسط gh@r@$ در April 13th, 2011 و ساعت 20:47
gh@r@$ آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از gh@r@$:
قديمي April 17th, 2011, 12:14   #51
mohammadali_60
Junior Member

تاريخ عضويت: May 2010
تشکر از ايشان: 4 بار در 2 پست
mohammadali_60 (سطح 0)
Question سوال

0

با سلام
در شکل زیر با توجه به این که قیمت خرید من 1530 بوده و بهترین قیمت عرضه 1530 و بهترین قیمت تقاضا 1526 است،پس چرا من 36 سود کردم.در واقع ارزش خرید چرا اینقدر با ارزش روز فرق می کنه؟

یه سوال دیگه داشتم،کارمزد هر سهام چطوری حساب میشه و از کجا باید از اون اطلاع پیدا کرد؟
mohammadali_60 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از mohammadali_60:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
مسير, اوراق, بورس, بهادر, راهنماي

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 17:27 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.