انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي December 24th, 2008, 13:01   #856
shahramfx
Senior Member

shahramfx's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 2,762 بار در 606 پست
shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به shahramfx
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام

تنظیمات را تغییر دادم تا با درج نظر جدید، تاپیک بالا نیاد.

با تشکر
ممنون آقا من كه ديگه داشتم از اين تايپيكهاي داراي نظرسنجي كلافه مي شدم. يه تايپيك باز مي شد بعد نگاه به آخرين پست مي كردي تا مثلا ماله دو ماه پيشه و حالت گرفته مي شد
با تشكر از تغيير بسيار خوبي كه داديد
shahramfx آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از shahramfx:
قديمي December 24th, 2008, 14:10   #857
مجتبی
Senior Member

مجتبی's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: FXNeed.com
تشکر از ايشان: 4,407 بار در 950 پست
مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به مجتبی
0

سلام

در تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات تاپیکی داریم به نام[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] که توسط وایپر عزیز ایجاد شد و کتابهای خوبی در این زمینه معرفی شد. متاسفانه مدت زیادیه که وایپر عزیز تشریف ندارند(که امیدوارم هر کجا که هستند صحیح و سلامت باشند) و این تاپیک در ابتدای راه خودش نصفه کاره رها شده. بسیاری از دوستان از جمله خودم با کتابهای خوبی مواجه میشیم که میتونیم با معرفی اون به همدیگه کمک خوبی برای هم باشیم.
متاسفانه این تاپیک قفل شده و امکان معرفی این کتابها در اون وجود نداره.
میشه تاپیک دیگه ایی در این زمینه باز کرد ولی مسلما دوباره کاریست و البته این تاپیک بعنوان شروع کننده این مبحث حق آب و گل داره.

مدیریت چه راهکاری برای این مسئله داره؟

با تشکر
مجتبی آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي December 25th, 2008, 13:03   #858
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مجتبی نمايش نوشته ها
سلام

در تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات تاپیکی داریم به نام کتابخانه مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات که توسط وایپر عزیز ایجاد شد و کتابهای خوبی در این زمینه معرفی شد. متاسفانه مدت زیادیه که وایپر عزیز تشریف ندارند(که امیدوارم هر کجا که هستند صحیح و سلامت باشند) و این تاپیک در ابتدای راه خودش نصفه کاره رها شده. بسیاری از دوستان از جمله خودم با کتابهای خوبی مواجه میشیم که میتونیم با معرفی اون به همدیگه کمک خوبی برای هم باشیم.
میشه تاپیک دیگه ایی در این زمینه باز کرد ولی مسلما دوباره کاریست و البته این تاپیک بعنوان شروع کننده این مبحث حق آب و گل داره.

با تشکر
با سلام

لطفا این مورد را با مدیر محترم تالار مدیریت سرمایه مطرح کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Reza:
قديمي December 25th, 2008, 20:37   #859
سهامدار جزء
مدیر تالار مدیریت سرمایه - مدیر تالار روان‌شناسی در معامله‌گری

سهامدار جزء's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2004
تشکر از ايشان: 8,045 بار در 1,329 پست
سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به سهامدار جزء
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مجتبی نمايش نوشته ها
سلام

در تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات تاپیکی داریم به نام[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] که توسط وایپر عزیز ایجاد شد و کتابهای خوبی در این زمینه معرفی شد. متاسفانه مدت زیادیه که وایپر عزیز تشریف ندارند(که امیدوارم هر کجا که هستند صحیح و سلامت باشند) و این تاپیک در ابتدای راه خودش نصفه کاره رها شده. بسیاری از دوستان از جمله خودم با کتابهای خوبی مواجه میشیم که میتونیم با معرفی اون به همدیگه کمک خوبی برای هم باشیم.

با تشکر
تاپیک مربوطه را باز کردم تا دوستانی که تمایل به معرفی کتابهای جدید در این زمینه دارند از این امکان استفاده کنند.
قديمي December 25th, 2008, 23:01   #860
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

با درود خدمت مدیریت محترم سایت
از وقتی که وارد سایت سرمایه شدم به تاپیک های بسیار پر بار از لحاظ علمی برخوردم که واقعا جای تشکر و قدردانی داره .
ولی تاپیک هایی هستند که به وجود میاند و ابتدا با چه شور و شوقی مطلب شروع میشه و کلی هم هوادار پیدا می کنه ولی بعد از مدتی نیمه کاره رها میشند بدون اینکه به مقصد خاصی برسند و یا اینکه تاپیک هایی هستند که فقط یه سری رویاهای دست نیافتنی شروع کننده تاپیک رو مطرح می کنند بدون اینکه بار علمی داشته باشند .غرضم از نوشتن این مطالب اینه که نمیشه یه جوری این موارد رو مدیریت کرد تا مواردی از این دست به وجود نیاند و یا در صورت شروع تاپیک به سرمنزل مقصود برسند و یا حداقل کسانی که شروع به ایجاد تاپیک می کنند مجبور باشند که در همون ابتدای تاپیک هدف از ایجاد اون و نقشه راه و سرمنزل مقصود رو مشخص کنند که دیگه زدن تاپیک به این راحتی ها نباشه و در صورت ایجاد تاپیک جدید به هدف واقعی خودش برسه.
با تشکر
قديمي December 30th, 2008, 22:15   #861
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
تشکر از ايشان: 1,402 بار در 427 پست
mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mahdikhani
0

سلام ...

با تشکر از مدیریت محترم ، وقت بخیر و خسته نباشید بنده رو پذیرا باشید ...

تا جایی که من میدونم سرمایه دات کام سایتی تخصصی در حوزه ی بازار های مالی هستش ؛

اما دیده میشه در خیلی از تالارها و خصوصاً کتابخانه ها ، تصاویر و کتب تخصصی در سرور های دیگه آپلود میشه که متاسفانه بعد از مدتی اکسپایر شده و قابل استفاده نیستند .

نمی دونم این موضوع قبلاً مطرح شده یا خیر ، اما برای من سوال هستش که چرا مواردی کاملاً مرتبط با عنوان یک سایت آنهم سایت وزینی چون سرمایه باید در سرور های دیگران آپلود شوند ؟

آیا سرمایه دات کام یک سایت سه ، چهار یا پنج ماهه هستش ؟

یا مطالبی که در اون قرار داده میشه بعد از چند ماه ارزش خود رو از دست میدن ؟

به نظر من مواردی همچون لینک زیر نه تنها ارزش خود رو ازدست نمیدن بلکه هر روز به ارزششون افزوده میشه ( ینی در واقع باید هر روز به ارزششون افزوده بشه و گرنه ... )

بعنوان مثال : [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

باز هم از زحمات شما کمال تشکر و قدر دانی را دارم

اردتمند مهدیخانی
قديمي December 30th, 2008, 22:54   #862
mehrdad1919
Senior Member

mehrdad1919's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
محل سكونت: تهران: نزدیک خونه کلاغ
تشکر از ايشان: 738 بار در 116 پست
mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mehrdad1919
0

من هم موافقم
البته فکر میکنم اینجوری یک سرور در حد گوگل لازم باشه ،البته این شوخی بود.
ولی هزینه آن هم مهمه.
mehrdad1919 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از mehrdad1919:
قديمي December 30th, 2008, 23:03   #863
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mehrdad1919 نمايش نوشته ها
من هم موافقم
البته فکر میکنم اینجوری یک سرور در حد گوگل لازم باشه ،البته این شوخی بود.
ولی هزینه آن هم مهمه.

هر که بامش بیش برفش بیشتر

( گوگل هم هزینه کرده که به اینجا رسیده )

کشور های دیگه برای فارکس دانشگاه دارن ما ...
قديمي December 31st, 2008, 14:15   #864
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mahdikhani نمايش نوشته ها
سلام ...

با تشکر از مدیریت محترم ، وقت بخیر و خسته نباشید بنده رو پذیرا باشید ...

تا جایی که من میدونم سرمایه دات کام سایتی تخصصی در حوزه ی بازار های مالی هستش ؛

اما دیده میشه در خیلی از تالارها و خصوصاً کتابخانه ها ، تصاویر و کتب تخصصی در سرور های دیگه آپلود میشه که متاسفانه بعد از مدتی اکسپایر شده و قابل استفاده نیستند .

نمی دونم این موضوع قبلاً مطرح شده یا خیر ، اما برای من سوال هستش که چرا مواردی کاملاً مرتبط با عنوان یک سایت آنهم سایت وزینی چون سرمایه باید در سرور های دیگران آپلود شوند ؟

آیا سرمایه دات کام یک سایت سه ، چهار یا پنج ماهه هستش ؟

یا مطالبی که در اون قرار داده میشه بعد از چند ماه ارزش خود رو از دست میدن ؟

به نظر من مواردی همچون لینک زیر نه تنها ارزش خود رو ازدست نمیدن بلکه هر روز به ارزششون افزوده میشه ( ینی در واقع باید هر روز به ارزششون افزوده بشه و گرنه ... )

بعنوان مثال : کتابخانه تخصصی فارکس

باز هم از زحمات شما کمال تشکر و قدر دانی را دارم

اردتمند مهدیخانی
با سلام و تشکر از شما

همواره از دوستان درخواست کردیم تصاویر و فایلهای مهم و مفید را به پستها ضمیمه کنند و از آپلود آنها بر روی هاستهای رایگان خودداری کنند تا این فایلها برای آینده نیز باقی بمانند. بار دیگر نیز این درخواست را تکرار می کنم.

اما در مورد کتابها، تفاوت قضیه در این است که اکثر کتابها مشمول قانون کپی رایت می شوند و قرار دادن آنها روی سرور سایت، خطرات جدی برای سایت ایجاد می کند. لذا تا پیدا شدن راه حلی برای این مشکل، قرار دادن فایلهای مشمول کپی رایت بر روی سرور سایت در دستور کار قرار ندارد.

با تشکر
5 تشکر کننده از Reza:
قديمي December 31st, 2008, 18:53   #865
Parham A
Senior Member

Parham A's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 1,750 بار در 565 پست
Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)
0

با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت محترم به خاطر زحمات و تلاشهایشان در جهت بالا بردن سطح کیفی سایت
پیشنهادی در خصوص ثبت و شمارش پست های کاربران فروم دارم.
همانطور که مستحضر هستید پست های کاربران در تالارهای عمومی به جهت ترغیب کاربران در فعالیتهای تخصصی فروم، قابل شمارش نمی باشد.
دوستانی هستند که فعالیتهای بسیار زیادی در این تالار ها داشته و مورد عنایت و قدردانی از طرف دیگر کاربران هم قرار میگیرند ولی متاسفانه به دلیل قوانین فوق گذشته از اینکه دارای اعتبار بالایی نیز هستند ولی به تعداد پستهایشان افزوده نمیگردد.
به این منظور در جهت ترغیب بیشتر فعالیت کاربران در تالارهای عمومی و همچنین همخوانی داشتن تعداد پستها با سیستم اعتباردهی، در صورتی که مقدور باشد به ازای چند پست ( مثلا 3 پست ) یک پست محسوب گردد.
یک نمونه از مواردی که در بالا اشاره گردید را می توانید در این [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]مشاهده بفرمایید.
با تشکر
قديمي December 31st, 2008, 19:01   #866
Hamed2420
مدیر سابق تالار "موضوعات عمومی" و "تالار اعضاء"

Hamed2420's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: تهرانپارس
تشکر از ايشان: 7,866 بار در 2,029 پست
Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)
0

سلام

بنده پیشنهاد میکنم که حتی سیستم اعتبار هم از تالار موضوعات عمومی حذف شود.

اینجا سایت سرمایه هست و مخصوص فارکس و بورس. سیستم اعتبار و تشکر و کانتر فقط باید در تالار های تخصصی فعال باشه.

ارادتمندم
Hamed2420 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي January 1st, 2009, 00:22   #867
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Hamed2420 نمايش نوشته ها
سلام

بنده پیشنهاد میکنم که حتی سیستم اعتبار هم از تالار موضوعات عمومی حذف شود.

اینجا سایت سرمایه هست و مخصوص فارکس و بورس. سیستم اعتبار و تشکر و کانتر فقط باید در تالار های تخصصی فعال باشه.

ارادتمندم

با سلام و وقت بخیر ، بنده ضمن اینکه موافق جناب حامد 2420 هستم در مورد اینکه در یک سایت تخصصی ( حداقل سایتی مثل سرمایه ) نیازی به گسترش و مطرح کردن موضوعات عمومی چندان حس نمی شود ولی برای این مورد پیشنهاد دیگری دارم ، البته اگر که این امکان برای ویبولتین وجود داشته باشد .

وآن اینکه نمایش تشکر و اعتبار شخص در تالار های تخصصی و عمومی تفکیک و بصورت جداگانه در زیر آواتار نمایش داده شود .

ارادت
قديمي January 1st, 2009, 14:13   #868
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام و تشکر از شما

همواره از دوستان درخواست کردیم تصاویر و فایلهای مهم و مفید را به پستها ضمیمه کنند و از آپلود آنها بر روی هاستهای رایگان خودداری کنند تا این فایلها برای آینده نیز باقی بمانند. بار دیگر نیز این درخواست را تکرار می کنم.

اما در مورد کتابها، تفاوت قضیه در این است که اکثر کتابها مشمول قانون کپی رایت می شوند و قرار دادن آنها روی سرور سایت، خطرات جدی برای سایت ایجاد می کند. لذا تا پیدا شدن راه حلی برای این مشکل، قرار دادن فایلهای مشمول کپی رایت بر روی سرور سایت در دستور کار قرار ندارد.

با تشکر

باز بر میخوریم به این جمله ی معروف که " اینجا ایران است "

در هر صورت تشکر میکنم ...

اما اگر برای حل این مشکل چاره ای بیندیشیم خودش قدم بزرگی هستش .
به این شکل سایت و محتوای آن ( البته بخش کتب ) حالت استفاده ی مقطعی پیدا کرده و بصورتی هستش که اطلاعات فقط قابلیت استفاده ی لایو تا مدت محدودی رو خواهند داشت ( که عملا همین طور هم شده ) . اکثر دوستان هم که روی سرویس های دیگر آپلود میکنند معمولا پسورد نگرفته و از آپلود فری استفاده میکنن ، اگه راهی وجود داشته باشه یا پسوردی برای این موارد تهیه بشه که اونجا آپلود انجام بشه تا حداقل تضمینی برای از بین نرفتن اطلاعات وجود داشته باشه به نظر میرسه بهتر باشه .

مورد دیگه اینکه بنده میتونم ( با همکاری یکی از دوستان که اگر لازم شد لینک قرارمیدهم ) فضایی رو با مسئولیت خودمان به سرمایه لینک کنم تا تمامی این کتب روی این سرور آپلود شوند ، مطمئنا اوضاع از حال حاظر بهتر خواهد شد و تاهر زمان که سرمایه دات کام هست لینک این کتب هم باز خواهند شد. منتظر پاسخ شما و نظر دیگر دوستان هستم .

مورد دیگه اینکه همه ی کتابها هم این مشکل رو ندارند و اکثراً قرار دادن آنها باذکر منبع بلامانع هستند ، و این مورد معمولاً داخل کتاب ذکر می شود ...

پیشنهاد دیگه اینکه :

بنده میتونم مسئولیت یک بانک اطلاعات رو قبول کنم ، نه اینکه کتب و موارد تخصصی رو بخوام جایی آپلود کنم ، بلکه اونها رو در کامپیوتر شخصیم آرشیو می کنم و اگه کسی خواست موردی رو در جایی آپلود کنه ، اون مورد رو پیش بنده میگذاره و فقط اسم اون رو در تاپیکی که نیاز به اون هست مطرح میکنه ، حالا وقتی جایگاه اون شخص آرشیو کننده در گوشه ای سایت محفوظ باشه ، اشخاص میتونن برای دریافت اطلاعات به اونجا مراجعه کنند ، در اینصورت میشه اون موارد رو هر جایی آپلود کرد ، در صورت از بین رفتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد . ( مواردی هم که تابحال آپلود شده اند چه وجود داشته باشند و چه اکسپایر شده باشند میشه با کمک دوستان جمع آوری و آرشیو کرد ، مشکل کپی رایت هم حل میشود ) این هم راهیست و میشه بهش فکر کرد، باز منتظر نظر اساتید گرام هستم .

سوال دیگه اینکه آیا تا بحال به این مشکل برخورد کرده اید که صاحب اثری مستقیما یا از طریق مراجع قضایی به خود سایت سرمایه یا سرور آن اخطار داده باشد ؟ اگر بله در چه موردی بوده ( در صورت امکان ) ؟

پ . ن : باز هم تشکر میکنم که اجازه اظهار نظر میدهید ، به هیچ عنوان قصد دخالت در امور سایت رو ندارم ، مقصد پیشرفت علم و فناوری در کشور و نهایتا کسب سود جوانان و وارد کردن ارز به کشور عزیزمان هستش .

ارادت
قديمي January 1st, 2009, 14:43   #869
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mahdikhani نمايش نوشته ها
باز بر میخوریم به این جمله ی معروف که " اینجا ایران است "

در هر صورت تشکر میکنم ...

اما اگر برای حل این مشکل چاره ای بیندیشیم خودش قدم بزرگی هستش .
به این شکل سایت و محتوای آن ( البته بخش کتب ) حالت استفاده ی مقطعی پیدا کرده و بصورتی هستش که اطلاعات فقط قابلیت استفاده ی لایو تا مدت محدودی رو خواهند داشت ( که عملا همین طور هم شده ) . اکثر دوستان هم که روی سرویس های دیگر آپلود میکنند معمولا پسورد نگرفته و از آپلود فری استفاده میکنن ، اگه راهی وجود داشته باشه یا پسوردی برای این موارد تهیه بشه که اونجا آپلود انجام بشه تا حداقل تضمینی برای از بین نرفتن اطلاعات وجود داشته باشه به نظر میرسه بهتر باشه .

مورد دیگه اینکه بنده میتونم ( با همکاری یکی از دوستان که اگر لازم شد لینک قرارمیدهم ) فضایی رو با مسئولیت خودمان به سرمایه لینک کنم تا تمامی این کتب روی این سرور آپلود شوند ، مطمئنا اوضاع از حال حاظر بهتر خواهد شد و تاهر زمان که سرمایه دات کام هست لینک این کتب هم باز خواهند شد. منتظر پاسخ شما و نظر دیگر دوستان هستم .

مورد دیگه اینکه همه ی کتابها هم این مشکل رو ندارند و اکثراً قرار دادن آنها باذکر منبع بلامانع هستند ، و این مورد معمولاً داخل کتاب ذکر می شود ...

پیشنهاد دیگه اینکه :

بنده میتونم مسئولیت یک بانک اطلاعات رو قبول کنم ، نه اینکه کتب و موارد تخصصی رو بخوام جایی آپلود کنم ، بلکه اونها رو در کامپیوتر شخصیم آرشیو می کنم و اگه کسی خواست موردی رو در جایی آپلود کنه ، اون مورد رو پیش بنده میگذاره و فقط اسم اون رو در تاپیکی که نیاز به اون هست مطرح میکنه ، حالا وقتی جایگاه اون شخص آرشیو کننده در گوشه ای سایت محفوظ باشه ، اشخاص میتونن برای دریافت اطلاعات به اونجا مراجعه کنند ، در اینصورت میشه اون موارد رو هر جایی آپلود کرد ، در صورت از بین رفتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد . ( مواردی هم که تابحال آپلود شده اند چه وجود داشته باشند و چه اکسپایر شده باشند میشه با کمک دوستان جمع آوری و آرشیو کرد ، مشکل کپی رایت هم حل میشود ) این هم راهیست و میشه بهش فکر کرد، باز منتظر نظر اساتید گرام هستم .

سوال دیگه اینکه آیا تا بحال به این مشکل برخورد کرده اید که صاحب اثری مستقیما یا از طریق مراجع قضایی به خود سایت سرمایه یا سرور آن اخطار داده باشد ؟ اگر بله در چه موردی بوده ( در صورت امکان ) ؟

پ . ن : باز هم تشکر میکنم که اجازه اظهار نظر میدهید ، به هیچ عنوان قصد دخالت در امور سایت رو ندارم ، مقصد پیشرفت علم و فناوری در کشور و نهایتا کسب سود جوانان و وارد کردن ارز به کشور عزیزمان هستش .

ارادت
با سلام به جناب mahdikhani و تشکر از اینکه به فکر کمک به هموطنان هستید

همانطور که گفتید، ما هدف مشترکی داریم. اما ممکن است در اولویت بندی یا نحوه اجرا اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد که با گفتگو و تبادل نظر، بهترین اقدامات و شیوه های اجرا را انتخاب می کنیم.

اتفاقا چند روز پیش با جناب محسن در مورد خرید فضا برای آپلود فایلها صحبت می کردیم. اکانتهای rapidshare فقط تا زمان تمدید اکانتها، فایلها را نگه می دارند و در صورت عدم تمدید، فایلها حذف می شوند. ضمنا در صورت عدم رعایت کپی رایت یا استفاده از یک اکانت توسط چند نفر، اکانت غیر فعال و فایلها حذف می شوند.

راه دیگر zip کردن فایلها به همراه رمز گذاری و تغییر نام فایلها و قرار دادن فایلها بر روی یک هاست جداگانه است. در این صورت، می توانیم یک کپی از فایلها بر روی کامپیوتر شخصی نگهداری کنیم تا در صورت از دست رفتن فایلها یا بسته شدن هاست، مجددا فایلها را بر روی هاست دیگر آپلود کنیم. در این شیوه نیاز به نصب یک سیستم برای مدیریت فایلها می باشد.

روش اخیر قابل اجرا به نظر می رسد. البته نیاز به اینترنت پر سرعت برای آپلود فایلها دارد.

سوال: در شیوه پیشنهادی شما(نگهداری تمام فایلها بر روی کامپیوتر شخصی شما)، اعضای سایت چگونه فایلها را دریافت می کنند؟ آیا لازم است هر بار فایلها توسط شما در جایی آپلود شوند؟

به نظر بنده بهتر است این فرآیند تا حد امکان بصورت خودکار و بدون نیاز به صرف زمان و انرژی انسانی انجام شود.

ضمنا تابحال چندی مورد اخطار بدلیل نقض کپی رایت توسط سایت سرمایه دریافت شده است که برخی از آنها را بصورت عمومی اعلام کردم. بعنوان نمونه: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3617 (در این مورد، حتی کتابها بر روی سرور سایت سرمایه قرار نداشتند، بلکه لینک دریافت آنها از سایت rapidshre در سایت سرمایه درج شده بود)

با تشکر
2 تشکر کننده از Reza:
قديمي January 1st, 2009, 15:46   #870
emilvr
Senior Member

emilvr's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: Persia Empire
تشکر از ايشان: 3,837 بار در 919 پست
emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)
0

سلام، به نظر من به جای آپلود فایلها در سایتهایی مثل Rapidshare , می تونیم جایگزین های بهتری هم داشته باشیم. بهترین مکان برای آپلود فایلها، در حال حاضر سیستم SkyDrive هستش، یک هارد 25 گیگا بایتی مجازی، که امکانات زیادی به کاربر میده، از جمله سیستم مدیریت فایل، پسورد گذاشتن روی فایلهای آپلود شده، ایجاد Folder، امکان انتخاب دسترسی عمومی و خصوصی به فایلها, امکان دانلود مستقیم فایل آپلود شده توسط دیگران، و مهمتر از همه فایلها تا زمانی که شما حذفشون نکنید، حذف نمیشن...

برای استفاده از این سیستم، تنها کافیست یک اکانت Hotmail و یا Live به صورت رایگان باز کنید، با این کار علاوه بر ثبت یک ایمیل به نام شما، اجازه دسترسی به هارد مجازی 25 گیگابایتی SkyDrive نیز به شما داده میشه.

آدرس سایت :
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پیشنهاد, انتقاد

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 18:20 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.