انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي August 30th, 2010, 11:50   #106
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 202 بار در 77 پست
FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به FARIDIRANIAN
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ashkan63 نمايش نوشته ها
غیر از پاسخی که برای این توضیحات دوستم ارایه کردم در مورد عدم توان پیشگویی ریزش عظیم سال 1929 فراموش کردم به این نکته اشاره کنم که غیر از آقای گن ، شخصی به نام Jesse L. livermore نیز بهاین نتیجه رسیده بود که بازار در شرف سقوطی عظیم است . متاسفانه با وجود اینکه ایشان به بسیاری از اصول ترید علمی دست یافته بودند به دلیل عدم درک صحیح از بدیهیات مدیریت سرمایه بارها سرمایه چند صد هزار دلاری خود را از دست داده و دوباره جمع کردند . ایشان در هتل محل اقامت خود در میان سالی به دلیل مسایل خانوادگی خود کشی کردند . با جستجوی ساده ای در ویکیپدیا میتوانید زندگینامه مختصری از ایشان بیابید .
"بازار در دستان آنهایی است که علم دارند همانند زندگی ."
در مورد Jesse L. livermore تنها اسمش برايم آشنا است ولي چيزي يادم نمي ياد
ولي مهم نيست
مهم اين است كه با ظهور دنياي اينترنت نوشتن در مورد هر چيزي كه تا قبل از ان برعهده ي نخبگان بود به دست ديگران نيز افتاد - اين هم خوب است و هم بد - و اين باعث شد كه انسان لازم باشد در مورد سند و مدارك حرف هايش مجبور به تحقيقات بيشتري گردد و از جمله در مورد سايت ويكي پديا كه هر كسي در ان مي تواند بنويسد

در اخر : رفرنس دادن به يك مطلب يعني باز كردن مسئوليت آن سخن از خود و اينكه تو البته بر صدق ان سخن فعلن اعتماد كرده اي و پذيرفته اي
اگر در معرض شك باشي مي تواني سخنان از دو جناح را نقل كني كه نشان دهي كه تو هنوز به اين درجه از اطمينان نرسيده اي كه به يكي از جناحين بپيوندي
فقط نتايج يك گفتار كه بر مقدماتي سوار مي شود بر عهده خود فرد است و در ان مي توان مناقشه كرد

من در مورد گن صرفن در مرحله شكم و نيازي هم به اينكه مطمئن بشم نمي بينم حالا افسانه اي بود يا نبود من رو سنن؟ ولي براساس شكم رفرنس دادم
لطفن اگر مي خواهيد مناقشه كنيد نتايج من را زير سوال ببريد
در مورد دوستان ديگر هم همين درخواست را دارم
قديمي August 30th, 2010, 11:53   #107
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)FARIDIRANIAN (سطح 2)
1

نقل قول:

عدم رسیدن به جایگاه دیگران دلیل بر تاختن به آنها نیست . باید از آنها آموخت .
اين جمله شما رو خيلي دوست دارم
ممنون
قديمي August 30th, 2010, 17:34   #108
ashkan63
Senior Member

ashkan63's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
تشکر از ايشان: 1,312 بار در 243 پست
ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FARIDIRANIAN نمايش نوشته ها
واقعن از اينكه من را به راه راست و صراط مستقيم هدايت كرديد تشكر مي كنم
جواب هاي تند و ناشي از تعصب شما كسي را كه معتقد است "نقد و توهين مرز چندان مشخصي ندارند" ناراحت نمي كند ، و البته اين اعتقاد برخلاف اعتقاد مرسوم و مخصوصن مسئولين مملكتي است و ناشي از درك علوم انساني است.
از اين رو مي گويم جواب هاي تند و ناشي از تعصب كه معلوم است كه حتي متن چيزي را كه من نوشتم كامل نخوانده ايد يعني تند خواني كرده ايد و نه عميق خواني ، من نگفتم گن افسانه اي نيست و يا هست. گفتم شك و شبهه وجود دارد
اشاره من به مصاحبه ي دكتر الدر با پسر گن بود كه در همين انجمن روانشناسي مي توانيد ان را ببينيد راستش حوصله گشتن ندارم ولي اگر مطالب وايپر عزيز را دنبال كنيد ايشان بسيار به اين مساله اشاره كرده اند
در ضمن گفتم پسر ايشان مي گويند كه ايشان از طريق نوشتن كتاب در مورد تريد و اصول سرمايه گذاري روزگار مي گذرانده اند كه حرف هاي شما هم در اوردن نام اين كتاب ها خود صدق اين گفتار
در ضمن من با كليات صحبت شما موافقت كردم و گفتم تريدرهاي افسانه اي در بازار وجود دارند و تعداد زيادي هم نام بردم ، شما فقط با گن ظاهرن حال مي كنيد
راستي متاسفانه من هم چون شما فقط نام اين كتاب ها را خوانده ام و نه خود اين كتاب ها را غير از كتاب مورفي
در مورد سقوط بزرگ 1929 و پيشگويي كنندگان ان كتاب خطوط روند به روش الن اندري نوشته ميكولا همان بخش مقدماتي را ببينيد.
من با كليات حرف شما موافقت كردم ولي گفتم براي اينكه بگوييم افسانه هاي وجود دارند لازم نيست قديس سازي كنيم و خرافه پروري نماييم
برفرض كه گن افسانه اي سقوط بزرگ را پيشبيني كرد و در كتاب سقوط بزرگ جان كنت گالبرايت اسم او را جا انداخت ، چرا بايد براي نشان دادن افسانه اي بودن گن بگوييم او جنگ جهاني دوم و انتخابات رياست جمهوري را پيشبيني كرد؟ ( اگر مي خواهيد ادامه دهيد ادعاي خود در اين مورد را بيشتر در اين مورد توضيح دهيد تا من هم مستندات خود را رو كنم )
در پايان :
من يك سوال مشخص دارم :
شما با اين بينش من كه فاركس فعاليتي قمارگونه است مشكلي داريد؟
يعني نمي توان كاملن ان را قمار دانست ولي شباهت هاي انكارناپذيري به قمار دارد
يعني فاركس را يك كار علمي مي دانيد كه رعايت دقيق قواعد علمي اثبات شده - البته اگر چنين چيزي وجود داشته باشد - در ان مي تواند شما را به موفقيت برساند؟

ممنون
فريد
دوست عزیز ؛
به نظر شما من نیازی به تایید کردن خودم یا آقای گن یا هر کس دیگری دارم ؟!
برخلاف ادعا و تهمت شما من همه کتاب های معرفی شده در پاسخ به شما را که به زبان انگلیسی هم بود مطالعه کردم . شما می توانید تصور کنید من نام آنها را فقط می دانم .
من نه نیازی به آغاز برنامه های بچه گانه ای مانند رو کردن مستندات و از این قبیل مسایل که فقط در انتخابات کاربرد دارد دارم و نه چیز دیگر . وقت آدم با ارزش تر از دعوا بر سر مسایلی است که ارزش دعوا هم ندارند .
به هر حال شما ادعا کردید تنها نام آقای لیورمور را شنیده اید . آیا ارزش ندارد کمی هم بگردیم و ببینیم آیا این شخص بوده قبل از اینکه انکارش کنیم ؟
آیا ارزش ندارد کتاب های معرفی شده را نیم نگاهی بیاندازید و بعد به من بتازید ؟
من صرفآ دوست دارم موفقیت دیگران را شاهد باشم اما از راه های علمی و تحقیقی .
شما هر تفکری در مورد تعصب من دارید با ارزش است اما معرف واقعیات الزامآ نیست.
موفق باشید.
نکته آخر در مورد پیش گویی ورود ایالات متحده به جنگ و سایر موارد ؛ خواهش میکنم ، اگر وقت دارید به جای پاسخ گویی و پرخاش گری کتاب "45 years in wallstreet" از ایشون رو مطالعه کنید .
من نه علاقه دارم و نه عادت دارم کاری رو بدون اینکه برام اثبات بشه انجام بدم .
بازم موفق باشید.
ashkan63 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي August 30th, 2010, 17:59   #109
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

0

نقل قول:
دوست عزیز ؛
به نظر شما من نیازی به تایید کردن خودم یا آقای گن یا هر کس دیگری دارم ؟!
برخلاف ادعا و تهمت شما من همه کتاب های معرفی شده در پاسخ به شما را که به زبان انگلیسی هم بود مطالعه کردم . شما می توانید تصور کنید من نام آنها را فقط می دانم .
من نه نیازی به آغاز برنامه های بچه گانه ای مانند رو کردن مستندات و از این قبیل مسایل که فقط در انتخابات کاربرد دارد دارم و نه چیز دیگر . وقت آدم با ارزش تر از دعوا بر سر مسایلی است که ارزش دعوا هم ندارند .
به هر حال شما ادعا کردید تنها نام آقای لیورمور را شنیده اید . آیا ارزش ندارد کمی هم بگردیم و ببینیم آیا این شخص بوده قبل از اینکه انکارش کنیم ؟
آیا ارزش ندارد کتاب های معرفی شده را نیم نگاهی بیاندازید و بعد به من بتازید ؟
من صرفآ دوست دارم موفقیت دیگران را شاهد باشم اما از راه های علمی و تحقیقی .
شما هر تفکری در مورد تعصب من دارید با ارزش است اما معرف واقعیات الزامآ نیست.
موفق باشید.
نکته آخر در مورد پیش گویی ورود ایالات متحده به جنگ و سایر موارد ؛ خواهش میکنم ، اگر وقت دارید به جای پاسخ گویی و پرخاش گری کتاب "45 years in wallstreet" از ایشون رو مطالعه کنید .
من نه علاقه دارم و نه عادت دارم کاری رو بدون اینکه برام اثبات بشه انجام بدم .
بازم موفق باشید.
هرچند شما جواب هيچ كدام از سوال هاي مرا نداديد ولي
من از شما معذرت مي خواهم
بحث دعوا نيست ،‌ مناقشه هم چيز منفي اي نيست باعث پيشرفت و يادگيري است
ولي خود را محور حقيقت دانستن مانعه يادگيري است از اين رو من باز هم معذرت مي خواهم
دوست عزيز حال كه شما خواهان موفقيت ديگران هستيد كه احتمالن من را نيز در بر مي گيرد
در خواستي دارم
با توجه به اينكه شما بر گن و روشش دستي داريد و كتابهايش را خوانده ايد
جاي يك بحث درست در مورد گن در ايران خالي است
يك بحث فارغ از تمام تعصبات و كليشه ها
گن خوب در ايران معرفي نشده
و تنها از او نام هايي هست
اين كتاب 45 سال در وال استريت را هم من ديدم از مترجمش خيلي جالب نمي گن
البته من هيچ شناختي واقعن ندارم فقط در همين تايپك ها خوانده ام
من درخواستي دارم
آستين ها را بالا بزنيد و گن را در يك انجمن معرفي نماييد
من قول مي دهم يكي از اعضاي فعال ان انجمن باشم
من واقعن دوست دارم از اين ازار گن استفاده كنم
انجمن هاش رو هم خوندم چيز دندون گيري نداره
با تشكر
فريد

در مورد جنگ جهاني دوم رييس جمهور آمريكا از 1931 روزولت بود كه تنها رييس جمهور آمريكا هم هست كه بخاطر جنگ جهاني 4 بار رييس جمهور شد و اين خلاف قانون اساسي امريكا بود و البته با برنامه هاي نيو ديل رييس جمهور موفقي هم محسوب مي شود چون آمريكا را از ركود اقتصادي نجات داد
ورود امريكا به جنگ جهاني هم بخاطر حمله به پرل هاربر بود كه در 1943 رخ داد
يعني دلايل فاندامنتال داشت
در سال 1945 روزولت بدليل كهولت سن در 1945 در گذشت و معاون وي هري ترومن رييس جمهور آمريكا گشت
در اين بازه انتخاباتي برگزار نشد
قديمي August 30th, 2010, 18:01   #110
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

0

كسري جان معذرت اصلي را از تو مي خواهم كه تايپك فوق العاده و بحث شيرينت محل بحثي شد كه چندان ربطي هم به بحث شما نداشت
واقعن از بحث شيرينت من لذت مي برم
و بينش خود را براساس ان شكل مي دهم
قديمي August 30th, 2010, 18:37   #111
ashkan63
Senior Member

ashkan63's Avatar

تشکر از ايشان: 1,312 بار در 243 پست
ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)
2

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FARIDIRANIAN نمايش نوشته ها
هرچند شما جواب هيچ كدام از سوال هاي مرا نداديد ولي
من از شما معذرت مي خواهم
بحث دعوا نيست ،‌ مناقشه هم چيز منفي اي نيست باعث پيشرفت و يادگيري است
ولي خود را محور حقيقت دانستن مانعه يادگيري است از اين رو من باز هم معذرت مي خواهم
دوست عزيز حال كه شما خواهان موفقيت ديگران هستيد كه احتمالن من را نيز در بر مي گيرد
در خواستي دارم
با توجه به اينكه شما بر گن و روشش دستي داريد و كتابهايش را خوانده ايد
جاي يك بحث درست در مورد گن در ايران خالي است
يك بحث فارغ از تمام تعصبات و كليشه ها
گن خوب در ايران معرفي نشده
و تنها از او نام هايي هست
اين كتاب 45 سال در وال استريت را هم من ديدم از مترجمش خيلي جالب نمي گن
البته من هيچ شناختي واقعن ندارم فقط در همين تايپك ها خوانده ام
من درخواستي دارم
آستين ها را بالا بزنيد و گن را در يك انجمن معرفي نماييد
من قول مي دهم يكي از اعضاي فعال ان انجمن باشم
من واقعن دوست دارم از اين ازار گن استفاده كنم
انجمن هاش رو هم خوندم چيز دندون گيري نداره
با تشكر
فريد

در مورد جنگ جهاني دوم رييس جمهور آمريكا از 1931 روزولت بود كه تنها رييس جمهور آمريكا هم هست كه بخاطر جنگ جهاني 4 بار رييس جمهور شد و اين خلاف قانون اساسي امريكا بود و البته با برنامه هاي نيو ديل رييس جمهور موفقي هم محسوب مي شود چون آمريكا را از ركود اقتصادي نجات داد
ورود امريكا به جنگ جهاني هم بخاطر حمله به پرل هاربر بود كه در 1943 رخ داد
يعني دلايل فاندامنتال داشت
در سال 1945 روزولت بدليل كهولت سن در 1945 در گذشت و معاون وي هري ترومن رييس جمهور آمريكا گشت
در اين بازه انتخاباتي برگزار نشد
بله . من هم کتاب ترجمه شده آقای گن رو دارم اما با نظر شما موافقم . ترجمه کتاب خوب هست اما نه برای کسانی که تازه دوست دارند مطالبی راجع به آقای گن یاد بگیرند .
روش کار آقای گن بر مبنای تلفیقی از روش های میانگین 3 و 9 روزه ، مبانی ریاضیات قدیم ، اصول هندسه اقلیدس ، و کمی هم حرکت سیارات ، به همراه روانشناسی بازار با بررسی آمای بازار بود . از زیبایی های کار ایشان بررسی حرکات روزانه ، هفتگی ، ماهانه و سالیانه بازار کالا مانند سویا و عیره بود . اما نه یک سال و دو سال . ایشان چارت بازارها رو تا عقبه بیش از 100 سال در پاره ای موارد بررسی کردند . واضح است که 100 سال قبل از ایشان بازار بورسی نبوده اما بازار کالا که عبارت است از عرضه و تقاضا همواره موجود بوده . طبق گفته خودشون در بعضی موارد به سختی تونستن برخی کالا ها رو تا 500 سال قبل ، عرضه و تقاضاشون رو به صورت فصلی و ماهی بررسی کنند . ده سال زمان برای بررسی این میزان عظیم داده گذاشتن و مسلمآ نتیجه کار چیز کمی نیست . از خودم بگم خداییش روزی چند ساعت حاضرم بازار رو کندل کندل و ساعت ساعت حرکاتش رو بررسی کنم تا نظمی توش پیدا کنم؟!!!
حاصل دسترنج این زمان زیاد ترید هایی با بیش از 80 درصد موفقیت بود .
تاکید بر یادگیری ایشان تا حدی بود که بعد از سالها تلاش موفق بازهم هواپیمایی تهیه کردند تا به طور مستقیم به مطالعه و دیدن مزارع کالاهای مختلف و ثبت تغییرات آنها در سراسر ایالات متحده بپردازند . من ادعا نمی کنم روش ایشون رو بلدم که اگه بودم الان میلیاردر بودم! اما با بررسی های شخصی که کردم دیدم واقعآ کارشون زیبا بوده .
یک نمونه بگم تا ببینید کار تا کجا ممکنه بره تا برسیم به پیش بینی جنگ!
حتمآ شروع ریزش بازار رو یادتونه ؟ آغاز رکود جهانی حدود 2سال پیش . برید چارت رو باز کنید . همون روزا رو ببینید . بعد بررسی کوچیکی از نحوه حرکت سیاره اورانوس انجام بدید تو اون روزا . از دید زمین مرکزی سیاره اورانوس قبل از اینکه برسه به زاویه 360 دقیقآ چند روز قبلش شروع به حرکت بازگشتی میکنه . یعنی برگشت . تفسیری زیباتر از این میتونید بگید ؟ ممکنه به من خورده بگیرید که اینا خرافاته . من باها گفتم تا چیزیو برام اثبات علمی نکنن قبول نمیکنم . پس رفتم و کتاب "فوق طبیعت " اثر "لیال واتسن" که ترجمه شده "شهریار بحرانی" هست رو به طور اتفاقی پیدا کردم . حتمآ دوستان این کتاب رو بخونند . یکم زیاده حدود 300 صفحه . اما همه با دلیل و مدرک . از بررسی حرکت سیارات بر جانوران ، انسان ، گیاهان . همه تحقیقاتیه که مدارکشم هست . علاوه بر اینکه در بسیاری موارد رجوع داده به مجلات علمی . بعضی از این تحقیقات واقعآ آدمو حیرت زده میکنه . واقعآ بعد از خوندن این کتاب به خودم گفتم من هیچی نمی دونم . صفر .
موفق باشید .

آخرین ويرايش توسط ashkan63 در August 30th, 2010 و ساعت 18:41
ashkan63 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از ashkan63:
قديمي August 30th, 2010, 18:51   #112
FARIDIRANIAN
Member

FARIDIRANIAN's Avatar

0

نقل قول:
بله . من هم کتاب ترجمه شده آقای گن رو دارم اما با نظر شما موافقم . ترجمه کتاب خوب هست اما نه برای کسانی که تازه دوست دارند مطالبی راجع به آقای گن یاد بگیرند .
روش کار آقای گن بر مبنای تلفیقی از روش های میانگین 3 و 9 روزه ، مبانی ریاضیات قدیم ، اصول هندسه اقلیدس ، و کمی هم حرکت سیارات ، به همراه روانشناسی بازار با بررسی آمای بازار بود . از زیبایی های کار ایشان بررسی حرکات روزانه ، هفتگی ، ماهانه و سالیانه بازار کالا مانند سویا و عیره بود . اما نه یک سال و دو سال . ایشان چارت بازارها رو تا عقبه بیش از 100 سال در پاره ای موارد بررسی کردند . واضح است که 100 سال قبل از ایشان بازار بورسی نبوده اما بازار کالا که عبارت است از عرضه و تقاضا همواره موجود بوده . طبق گفته خودشون در بعضی موارد به سختی تونستن برخی کالا ها رو تا 500 سال قبل ، عرضه و تقاضاشون رو به صورت فصلی و ماهی بررسی کنند . ده سال زمان برای بررسی این میزان عظیم داده گذاشتن و مسلمآ نتیجه کار چیز کمی نیست . از خودم بگم خداییش روزی چند ساعت حاضرم بازار رو کندل کندل و ساعت ساعت حرکاتش رو بررسی کنم تا نظمی توش پیدا کنم؟!!!
حاصل دسترنج این زمان زیاد ترید هایی با بیش از 80 درصد موفقیت بود .
تاکید بر یادگیری ایشان تا حدی بود که بعد از سالها تلاش موفق بازهم هواپیمایی تهیه کردند تا به طور مستقیم به مطالعه و دیدن مزارع کالاهای مختلف و ثبت تغییرات آنها در سراسر ایالات متحده بپردازند . من ادعا نمی کنم روش ایشون رو بلدم که اگه بودم الان میلیاردر بودم! اما با بررسی های شخصی که کردم دیدم واقعآ کارشون زیبا بوده .
یک نمونه بگم تا ببینید کار تا کجا ممکنه بره تا برسیم به پیش بینی جنگ!
حتمآ شروع ریزش بازار رو یادتونه ؟ آغاز رکود جهانی حدود 2سال پیش . برید چارت رو باز کنید . همون روزا رو ببینید . بعد بررسی کوچیکی از نحوه حرکت سیاره اورانوس انجام بدید تو اون روزا . از دید زمین مرکزی سیاره اورانوس قبل از اینکه برسه به زاویه 360 دقیقآ چند روز قبلش شروع به حرکت بازگشتی میکنه . یعنی برگشت . تفسیری زیباتر از این میتونید بگید ؟ ممکنه به من خورده بگیرید که اینا خرافاته . من باها گفتم تا چیزیو برام اثبات علمی نکنن قبول نمیکنم . پس رفتم و کتاب "فوق طبیعت " اثر "لیال واتسن" که ترجمه شده "شهریار بحرانی" هست رو به طور اتفاقی پیدا کردم . حتمآ دوستان این کتاب رو بخونند . یکم زیاده حدود 300 صفحه . اما همه با دلیل و مدرک . از بررسی حرکت سیارات بر جانوران ، انسان ، گیاهان . همه تحقیقاتیه که مدارکشم هست . علاوه بر اینکه در بسیاری موارد رجوع داده به مجلات علمی . بعضی از این تحقیقات واقعآ آدمو حیرت زده میکنه . واقعآ بعد از خوندن این کتاب به خودم گفتم من هیچی نمی دونم . صفر .
موفق باشید .
ممنون دوست عزيز اينكه آموخته هاي خود را به اشتراك بگذاريد لذت بخشه البته براي ما كه استفاده مي كنيم
ولي من واقعن فكر نمي كنم ادامه اين بحث در اين تايپك مناسب باشه
بحثي كه الان مطرح كرديد بحث جالبي است و
من واقعن دوست دارم در مورد اين مواردي كه شما مي فرماييد چيزهايي بدانم
ولي لطفن اين كار را در يك تايپك ديگر شروع كنيد و با پشتكار ادامه بدهيد تا ما هم بياموزيم
مطمئنم محسن عزيز هم كه خيلي روي گن و ابزارش كار كرده اند مي توانند در اين مسير كمك كنند
چون واقعن حيفه كه از گن فقط يك نام در ايران مطرح باشه و ما در مورد روشش چيزي ندونيم
هركسي هرچقدر بلد باشه وسط بذاره بلاخره به يه جايي مي رسيم
فكر كنم چند تا تايپك نصفه نيمه در مورد گن هست مي شه يكيش رو فعال كرد
قديمي September 11th, 2010, 14:52   #113
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
6

اندکی تاخیر در ادامه مبحث افسانه قمارباز ایجاد شد ولی این بدین معنا نیست که آن را پایان یافته تلقی کنیم ، چرا که قصد دارم این تاپیک را تا هر زمانی که در سرمایه حضور دارم ادامه بدهم .
یکی از اهداف اولیه من در مورد این تاپیک تغییر فرهنگ جامعه فارکس و نوع دیدگاه آنان است . همیشه برای من جای سوال بوده است که چرا آموزشگران و مدرسان فارکس در کلاسهای خود قماربازی را میکوبند ، هر کجا که میخواهند کلاس فارکس را بالا ببرند پشت سر هم از قمار بد میگویند و توصیه میکنند که در ترید به هیچ وجه قمار باز نباشید و ....
در همین سایت سرمایه هم اینقدر این مطالب در گوش کاربران تکرار شده ، هر کجا که بحث ریسک به میان می آید ، میگویند مدیریت سرمایه را رعایت کنید و قمار نکنید و .....
پس هدف اولیه این تاپیک این است که شما خواننده این سطور اگر دفعه آینده در کلاسی شرکت کردید یا در سمیناری شرکت کردید که معمولا آی بی ها سمینارهای مختلف فارکس برگزار میکنند ، و مدرس شروع به اظهار فضل نمود و از مدیریت سرمایه و قمار صحبت کرد ، شما بلند شوید و به مدرس پیشنهاد کنید قبل از اظهار نظر ، اطلاعات خود را بالا ببرد .
وقتی شما را از قمار منع میکنند ، مطمئن باشید شما را از دریایی از اطلاعات و تجربیات مدیریت ریسک ، مدیریت سرمایه و کنترل روحی روانی محروم میکنند .
ببینید ، ته ریسمان هر کلاس آموزشی و هر سمینار فارکس را بگیرید متوجه می شوید یا از طرف بروکری تغذیه می شود یا از آی بی یا از فروشندگان تحلیل و سیگنال . همه فقط پول را می شناسند . در نهایت ته تمام ریسمانها به بروکرها میرسد که کازینوهایی در لباس جدید هستند و به هیچ وجه علاقه ندارند شما مجهز به تجربیات گذشتگان به جنگ آنها بروید . آنها ترجیح میدهند فارکس ظاهری مدرن و جدید داشته باشد و شما با آزمون و خطا راه 200 ساله قماربازان کازینوها را تکرار کنید ...

بگذریم ،

چرا شروع این تاپیک با جمله ای از یک قهرمان پوکر بوده است ؟ ایشون 30 سال پیش اینطور بیان کرده است (که به نظر من کل موفقیت در فارکس یا بازارهای لوریج دار در گرو فهم دقیق همین یک جمله است ) :

"مهمترین چیزی که باید بدانیم این است که مردم بیشتر از اینکه بر برنده شدن اصرار داشته باشند ، اصرار بر باخت دارند . این موضوع در مورد اکثر مردم صدق میکند . منظورم این است که وقتی آنها شبی در قمار مبلغی می بازند ، آنقدر ادامه می دهند تا هرچیزی که دارند ببازند ، اما اگر برنده شوند فقط در حدی بازی را ادامه میدهند که پولی برای یک شام خوب و یک نمایش برای آن شب برنده شوند و در همین حد قانع می شوند و از بازی دست می کشند. قماربازان بزرگ همیشه به این موضوع واقف هستند "

در پست بعدی میرویم سر این موضوع که چرا از بین تمام انواع قمار ، بر پوکر تاکید کردیم ؟

چرا پوکر؟

"افسانه قمارباز"

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 11th, 2010 و ساعت 14:56
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 11th, 2010, 17:29   #114
mommed
Senior Member

mommed's Avatar

تشکر از ايشان: 821 بار در 179 پست
mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها

"مهمترین چیزی که باید بدانیم این است که مردم بیشتر از اینکه بر برنده شدن اصرار داشته باشند ، اصرار بر باخت دارند . این موضوع در مورد اکثر مردم صدق میکند . منظورم این است که وقتی آنها شبی در قمار مبلغی می بازند ، آنقدر ادامه می دهند تا هرچیزی که دارند ببازند

"افسانه قمارباز"
سلام جناب کسری و دوستان

در تائید جمله بالا خاطره ای رو نقل کنم که خالی از لطف نیست.

شبی در کازینو با مردی اشنا شدم به نام الکسی در حدود 50 ساله سخن از کار و زندگی و خانواده و البته تبادل تجربیات در بازی که یکباره متوجه شدم غم و اندوهی چشمان الکسی را فرا گرفت و شروع کرد به اصطلاح خودمان درد و دل کردن .
الکسی تعریف میکرد که حدود 25 سال است که هفته ای یکی دو بار به کازینو امده و چند ساعتی زا در انجا به بازی پوکر میپردازد و از این طریق فارغ از مسائل کاری و خانواده استراحت مینماید و حتی در مجموع و با نگاه مخصوص خود به قمار کردن پولی را در کازینو نگذاشته است . با تعجب بعد از بیان این مطالب از طرف الکسی سئوال کردم پس این اندوهی که بنده در چشمان شما میبینم از کجاست چرا که خود میدانی که اکثریت قمار بازان بازنده اند ؟

در پاسخ سئوال من الکسی گفت
دلیل نگرانی من پسر من است پسر بنده نیز بازی در کازینو را دوست دارد و من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم ولی اختلاف من با پسرم در این است که
پسر من بعد از باختن پولهایش در کازینو به خانه برگشته و با برداشتن پول دوباره در همان شب راهی قمار خانه میگردد.
و همین مورد باعث فلاکت او خواهد گشت.

ارادتمند-محمد
قديمي September 11th, 2010, 18:04   #115
.....
Senior Member

.....'s Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
محل سكونت: هر کجا که یک خط adsl مقداری سکوت و مراعات وجود داشته باشد.
تشکر از ايشان: 3,413 بار در 779 پست
..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله MSN به ..... ارسال پيغام بوسیله Yahoo به .....
0

کسری جان لازم دونستم چند سطری بنویسم .
چرا قمار در ترید جایز نیست ؟
دوست دارم اول این نکته رو مطرح کنم که هر مدیریتی به علم احتیاج دارد و برای پیشرفت در هر کاری به علم و ابزار احتیاج هست لذا آموزش در هر کاری اولویت اهمیت را داراست .( حتی در خود قمار).
پس به هیچ عنوان نمیشه توصیه کرد که به جای اصول فارکس بیایید قمار یاد بگیریم.
فارکس نوعی قمار ؟
بله فارکس نوعی قمار هست !! یعنی به ذاته قماره ...چون با تمام تحلیل ها و تاکتیکها نهایتا به صورت دقیق نمیشه تشخیص داد و پیشبینی کرد که قیمت به کدام سمت حرکت خواهد کرد چه برسه به اینکه دقیقا چه نقاطی رو طی خواهد کرد و در چه نقاطی متوقف خواهد ماند.
پس تا اینجا باید اینطور مساله رو باز کنیم که فارکس به دانشمندی قمارباز احتیاج داره !!
قمار ابزاری در دست تریدر.
صد البته به این اصل واقفیم که حتی در قمار هم شانس حرف اول رو میزنه و قمار باز معجزه نمیکنه ...بهتره اینطور بگم قمار علم مدیریت شانسه !!!مدیریت بحرانه !!
یعنی وقتی که ورق خوب نیست و وقتی که شرایط جالب نیست چه حرکتی ضرر ما رو کم میکنه . به هر حال برگ برنده از پیش برنده است و پوزیشن خوب از پیش سود ده و نیازی به مدیر برای هدایت نداره .

فرق فارکس با قمار بازی ؟ من از شما میپرسم : آیا در فارکس بلوف داریم ؟
نداریم . در فارکس حریف ترسو نیست . فارکس به قماربازی ترسو احتیاج دارد که فقط فلوش و کاره وارد بازار میشود و شاید تمام حقیقت قمار فارکس در همین اصل خلاصه شود که تا از برگهای دستتون مطمین نیستید پولی نگذارید و اگر گذاشتید اضافه نکنید و اگر اضافه کردید اضافه تر نکنید و اگر اضافه تر کردید منتظر نباشید تا حریف بلوف بخوره !!
نه گاوها و نه خرساها پوکر بازی نمیکنند!!

فارکس نقطه مشترکی با قمار ورق دارد و آن اینکه در هر دوی آنها قمار باز عموما قمار نمیکند!!قمار باز تا مطمین نباشد که برگه های دستش برنده اند هیچ بانکی اضافه نمیکند و اگر مطمین بود و یا ضریب اطمینان بسیار بالایی داشت آیا میتوان اسم این کار او را قمار گذاشت ؟! قمار باز کسی است که بردش از پیش مشخص و نزدیک به یقین نیست ! کسی که برد برد بازی میکن قمار باز نیست مدیری کارآ و کار کشته است که منابعش را به درستی مدیریت میکند.او بازیگر یکدست نیست و به بخت خوب خودش نمیبالد و از بخت بد شکایتی ندارد .
حرفه ای ها خود را بازیگر میدانند نه شرایط را .
قديمي September 11th, 2010, 22:13   #116
Kasra

Kasra's Avatar

Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ..... نمايش نوشته ها
کسری جان لازم دونستم چند سطری بنویسم .
چرا قمار در ترید جایز نیست ؟
دوست دارم اول این نکته رو مطرح کنم که هر مدیریتی به علم احتیاج دارد و برای پیشرفت در هر کاری به علم و ابزار احتیاج هست لذا آموزش در هر کاری اولویت اهمیت را داراست .( حتی در خود قمار).
پس به هیچ عنوان نمیشه توصیه کرد که به جای اصول فارکس بیایید قمار یاد بگیریم.
فارکس نوعی قمار ؟
بله فارکس نوعی قمار هست !! یعنی به ذاته قماره ...چون با تمام تحلیل ها و تاکتیکها نهایتا به صورت دقیق نمیشه تشخیص داد و پیشبینی کرد که قیمت به کدام سمت حرکت خواهد کرد چه برسه به اینکه دقیقا چه نقاطی رو طی خواهد کرد و در چه نقاطی متوقف خواهد ماند.
پس تا اینجا باید اینطور مساله رو باز کنیم که فارکس به دانشمندی قمارباز احتیاج داره !!
قمار ابزاری در دست تریدر.
صد البته به این اصل واقفیم که حتی در قمار هم شانس حرف اول رو میزنه و قمار باز معجزه نمیکنه ...بهتره اینطور بگم قمار علم مدیریت شانسه !!!مدیریت بحرانه !!
یعنی وقتی که ورق خوب نیست و وقتی که شرایط جالب نیست چه حرکتی ضرر ما رو کم میکنه . به هر حال برگ برنده از پیش برنده است و پوزیشن خوب از پیش سود ده و نیازی به مدیر برای هدایت نداره .

فرق فارکس با قمار بازی ؟ من از شما میپرسم : آیا در فارکس بلوف داریم ؟
نداریم . در فارکس حریف ترسو نیست . فارکس به قماربازی ترسو احتیاج دارد که فقط فلوش و کاره وارد بازار میشود و شاید تمام حقیقت قمار فارکس در همین اصل خلاصه شود که تا از برگهای دستتون مطمین نیستید پولی نگذارید و اگر گذاشتید اضافه نکنید و اگر اضافه کردید اضافه تر نکنید و اگر اضافه تر کردید منتظر نباشید تا حریف بلوف بخوره !!
نه گاوها و نه خرساها پوکر بازی نمیکنند!!

فارکس نقطه مشترکی با قمار ورق دارد و آن اینکه در هر دوی آنها قمار باز عموما قمار نمیکند!!قمار باز تا مطمین نباشد که برگه های دستش برنده اند هیچ بانکی اضافه نمیکند و اگر مطمین بود و یا ضریب اطمینان بسیار بالایی داشت آیا میتوان اسم این کار او را قمار گذاشت ؟! قمار باز کسی است که بردش از پیش مشخص و نزدیک به یقین نیست ! کسی که برد برد بازی میکن قمار باز نیست مدیری کارآ و کار کشته است که منابعش را به درستی مدیریت میکند.او بازیگر یکدست نیست و به بخت خوب خودش نمیبالد و از بخت بد شکایتی ندارد .
حرفه ای ها خود را بازیگر میدانند نه شرایط را .
سلام خدمت کمیل عزیز ،
با تمام فرمایش شما موافقم ، فقط فکر میکنم اندکی تعریف من و شما در مورد کلمه "قمارباز" با هم فرق می کند .
از آنجا که قانون 95 درصد ضررده و 5 درصد سود ده در قمار و به طور خاص در پوکر نیز صدق میکند ، هدف از این تاپیک الگو گیری روحی روانی از اقلیت برنده در پوکر می باشد . در اینجا منظور ما از قمار باز ، آن انسان مست و ثروتمندی نیست که آخر هفته ها برای خوش گذرانی در کازینو های لاس وگاس وقت میگذراند .
منظور ما بررسی خط فکری قمار بازانی است که حتی با ورود به دنیای ترید ، بدون سابقه معامله گری ، تریدرها را به تعظیم وا داشتند .
چه فارکس را قمار بدانید و چه قمار ندانید ، شاید به این بهانه اندکی در مسائل روحی روانی تأمل نمایید ، از قدیم گفته اند : به هر چمن که رسیدی گلی بچین و برو .

با تشکر
قديمي September 11th, 2010, 22:50   #117
Kasra

Kasra's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
...
چرا شروع این تاپیک با جمله ای از یک قهرمان پوکر بوده است ؟ ایشون 30 سال پیش اینطور بیان کرده است (که به نظر من کل موفقیت در فارکس یا بازارهای لوریج دار در گرو فهم دقیق همین یک جمله است ) :

مهمترین چیزی که باید بدانیم این است که مردم بیشتر از اینکه بر برنده شدن اصرار داشته باشند ، اصرار بر باخت دارند . این موضوع در مورد اکثر مردم صدق میکند . منظورم این است که وقتی آنها شبی در قمار مبلغی می بازند ، آنقدر ادامه می دهند تا هرچیزی که دارند ببازند ، اما اگر برنده شوند فقط در حدی بازی را ادامه میدهند که پولی برای یک شام خوب و یک نمایش برای آن شب برنده شوند و در همین حد قانع می شوند و از بازی دست می کشند. قماربازان بزرگ همیشه به این موضوع واقف هستند
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mommed نمايش نوشته ها
سلام جناب کسری و دوستان

در تائید جمله بالا خاطره ای رو نقل کنم که خالی از لطف نیست.

شبی در کازینو با مردی اشنا شدم به نام الکسی در حدود 50 ساله سخن از کار و زندگی و خانواده و البته تبادل تجربیات در بازی که یکباره متوجه شدم غم و اندوهی چشمان الکسی را فرا گرفت و شروع کرد به اصطلاح خودمان درد و دل کردن .
الکسی تعریف میکرد که حدود 25 سال است که هفته ای یکی دو بار به کازینو امده و چند ساعتی زا در انجا به بازی پوکر میپردازد و از این طریق فارغ از مسائل کاری و خانواده استراحت مینماید و حتی در مجموع و با نگاه مخصوص خود به قمار کردن پولی را در کازینو نگذاشته است . با تعجب بعد از بیان این مطالب از طرف الکسی سئوال کردم پس این اندوهی که بنده در چشمان شما میبینم از کجاست چرا که خود میدانی که اکثریت قمار بازان بازنده اند ؟

در پاسخ سئوال من الکسی گفت
دلیل نگرانی من پسر من است پسر بنده نیز بازی در کازینو را دوست دارد و من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم ولی اختلاف من با پسرم در این است که
پسر من بعد از باختن پولهایش در کازینو به خانه برگشته و با برداشتن پول دوباره در همان شب راهی قمار خانه میگردد.
و همین مورد باعث فلاکت او خواهد گشت.

ارادتمند-محمد
ممنون محمد جان ، خاطره جالبی مطرح کردید . آن جمله که از آن قهرمان پوکر نقل قول کرده بودم شاید آنقدر عمیق باشد که بتوان برای هر پوزیشن آن را سر لوحه خود قرار داد .
شاید برای دوستانی که در تاپیک های SSI شرکت داشتند جالب باشد که به نوعی این جمله بیانگر خلاصه کل صفحات تاپیک SSI از آغاز تا اکنون باشد .

دوستان سنتیمنت کار یک بار آن جمله را بخوانید و به نمودار SSI چند ماه گذشته نگاهی بیاندازید :

قطعا کلمه کلمه آن جمله را در این نمودار به وضوح مشاهده میکنید و تمام بدبختی و فلاکت جماعت فارکس کار از همین است .

با تشکر

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 11th, 2010 و ساعت 22:54
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
9 تشکر کننده از Kasra:
قديمي September 11th, 2010, 23:21   #118
mojiba
Senior Member

mojiba's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2010
تشکر از ايشان: 570 بار در 175 پست
mojiba (سطح 1)mojiba (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mojiba
-1

دوست مي دارم آن را كه چون تاس به سودش افتد؛ شرمسار شود و پرسد: نكند قماربازي فريبكار باشم؟ زيرا كه خواهان فناست.
قديمي September 24th, 2010, 14:04   #119
sasanp
Junior Member

تاريخ عضويت: Aug 2006
تشکر از ايشان: 26 بار در 9 پست
sasanp (سطح 0)
-1

ادامه این تاپیک میتونست جذاب باشه ولی انگار فراموش شده...
sasanp آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي December 20th, 2010, 02:26   #120
Dr_Kiyan
Junior Member

Dr_Kiyan's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2010
تشکر از ايشان: 207 بار در 8 پست
Dr_Kiyan (سطح 1)Dr_Kiyan (سطح 1)Dr_Kiyan (سطح 1)Dr_Kiyan (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Dr_Kiyan
3

سلام و خسته نباشید به همه دوستان بابت مطلبهای جالبتون و تشکر از کسری عزیز به خاطر تاپیک و مطلبای جالب و بحث برانگیزی که واقعا در دراز مدت میتونه مفید باشه.

منم سعی کردم خلاصه تجاربم و چندتا مقاله رو اضافه کنم به مطالب قبلی دوستان.

همه ما میخواهیم از ترید پول در بیاریم و همه سرمایه گذاران دنبال میلیونر شدن در بازار بورس یا فارکس هستند.با اینحال این یک موضوع روشنه که بیش از 90% سرمایه گذاران ضرر ده هستند!!! بنابراین اگه به کسایی که موفق بودند نگاه کنیم مسلما شانس ضرر ندادنمون بیشتر میشه.تعداد زیادی از این گروه خوش فکر سود ده نه ریاضیدان هستند نه تحصیلات دانشگاهی اقتصاد دارن و نه در کلاسهای آشنایی با مدیریت سرمایه شرکت کردند...اونها پوکربازای حرفه ای هستن!!

اغلب این بازیکن ها یک شاخص مشترک دارند اونا میدونند که نمیتونند همه دستها برنده باشند .و ما هم اگه به عنوان یک تریدر این موضوع رو باور کنیم شانس بردمون رو بیشتر کردیم.

ما باید بدونیم که روزهای بعد و معاملات بعدی هم هستند همانطور که ورقهای دیگه ای واسه پوکرباز وجود داره.پس اگه یک ترید جواب نداد فقط برای اینکه ترید کرده باشین دوباره ترید نکنین (البته این نکته تجربه شخصی من از پوکر هست مخصوصا وقتی ضرر میدم ناخواسته دستای بعد رو هم می خونم که معمولا باخته) .

موفقیت تو بازار فارکس تحصیلات دانشگاهی,یک استراتژی پیچیده و یا یک ریاضیدان نمیخود ,ما آدمها دوست داریم مسائل رو پیچیده کنیم و فکر می کنیم که هرچه موضوع رو پیچیده تصور کنیم زرنگتریم. تجربه ثابت کرده که پافشاری رو روشهای ساده میتونه آدم رو به سود برسونه پس سعی کنید که استراتژی ساده ای داشته باشید.

نکته قابل یاد گرفتنی تو بازار نیست و شما باید مثل یک پوکرباز فقط با احتمالاتی بجنگید که غیر قابل محاسبه هستند,و این دلیلی هست که بازیکنهای پوکر رو تو بازار فارکس موفق میکنه.

دلایل اصلی 4 تا مورد هستند:

1.صبر

اونها صبر می کنند تا دستی که مد نظرشون هست بیاد ,بر عکس این قضیه تو فارکس معامله گرایی هست که همیشه تو بازار هستند یا استراتژی اسکالپینگ دارن.این نکته رو بدونین که تو فارکس برای ترید کردن به سود نمی رسید بلکه برای درست ترید کردن به پاداش میرسید ,درست مثل پوکر.

2.توانایی فولد کردن(ریختن دست)

یک بازیکن حرفه ای در دو حالت خوشحاله یکی زمانی که دست خوبی داره و بت میکنه(افزایش شرط بندی) و زمان دیگه وقتی یک دست معمولی با احتمال کم برد رو فولد میکنه(دست رو میریزه و وارد شرط بندی نمیشه).این بازیکنها میزان باختشون رو کم نگه میدارند و این نکته رو میدونند که همه بازیکن ها می بازند!!! و این گروه میزان باختشون رو کنترل می کنند.

در بازار فارکس اغلب تریدرها خیلی احساسی با این مواقع برخورد میکنند به قول یک دوست عزیز"آلوده میشن" و ترید رو ادامه میدن و این موضوع به یک باخت عظیم تبدیل میشه..........که همه تجربه این حالت رو داریم!!!!!!!!

3.شجاع بودن در زمان مناسب

بازیکن حرفه ای این نکته رو میدونه که وقتی یک دست عالی داره باید پتانسیل بردش رو به حداکثر برسونه تا جایی که میتونه از این موقعیت پول میسازه این گروه بقیه بازیکن ها رو تا جایی که میتونن وارد شرط بندی میکنن (به قول همون دوست: پا میکننشون) و با دیسیپلین (نظم) به برد میرسن.

در مقایسه با فارکس تریدرهای متوسط وقتی سود کمی میکنن قانع میشن یا حداکثر صبر میکنن تا 2% دیگه سود کنن و فکر میکنن که سود خوبی کردن اما این گروه پوکربازها در فارکس موقعیت رو حفظ میکنند تا از شیب طولانی مدت به سود زیاد برسند.

4.دیسیپلین دیسیپلین دیسیپلین!!!!!!!

مسلما ضرر کردن متوالی خیلی سخته و روح آدم رو آزرده میکنه این موضوع اغلب تریدرها رو مجبور میکنه دوباره ریسک کننن تا باختشون رو جبران کنن اما پوکربازها ی حرفه ای ردیف باختن یا همون بد دست آوردن پشت سرهم رو یک موضوع عادی میدونن و این گروه صبر می کنن و تحت فشار روحی تسلیم نمیشن و با دیسیپلین عمل میکنن.کلید موفقیت این نکته هست که اونا روحا آمادگی چند ضرر کوچیک پشت سر هم رو دارن تا به یک برد بزرگ برسن و ضربه آخر رو بزنن!!

در مجموع باید گفت که موضوع ساده هست تفاوت بین بازنده و برنده یک چیزه توانایی کم نگه داشتن ضرر و در عین حال استفاده حداکثری از موقعیتها با ریسک بیشتر و این دلیلیه که پوکربازها اغلب در فارکس به میلیونرها تبدیل میشن اونا جو زده نمیشن تا ادامه بدن....اونا نمی خوان زرنگ بازی در بیارن و اونا نمیخوان پیچیده ترید کنن اما اونا ایمان دارن که می خوان پول بسازن!!!

Goodluck!!!!!!!!!!!!!

کیان

آخرین ويرايش توسط Dr_Kiyan در December 20th, 2010 و ساعت 02:57
Dr_Kiyan آفلاين است پاسخ با نقل قول
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
قمارباز, افسانه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 03:05 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.