انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي January 27th, 2009, 05:19   #226
arman1548
Member

تاريخ عضويت: Nov 2006
تشکر از ايشان: 127 بار در 49 پست
arman1548 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله vahidrock نمايش نوشته ها
درود به دوستان

چند نکته است که لازم میدانم آنها را ذکر کنم البته اینها نظرات و تجربیات شخصی بنده میباشد و هیچ دخلی به گروه یا متد خاصی ندارند مدتها تلاش میکردم این رقم غیر قابل هضم 95% بازنده را بنوعی تجزیه و تحلیل کنم متدهای مختلف تکنیکال و فاندامنتال را چک کردم ، آموختم و تست کردم و پی بردم که هر روشی به نوعی سودمند بوده و میشود از آن بعنوان روشی با کارایی بالا استفاده کرد یک مدیریت سرمایه و ریسک هوشمندانه هم که چاشنی کار شود خوب نتیجه رضایت بخش خواهد بود چه بسیار تازه کارانی که در همان ماههای اول از لحاظ سیستم کاری در یک حساب دمو قابل توجه عمل میکنند و در حساب واقعی .... و چه بسیار افراد پر سابقه ایی که پس از گذشت چند سال و به هزار دلیل معلوم و نامعلوم به این نتیجه میرسند که این بازار جای پول در آوردن نیست که کم و بیش خودتان شاهد آن بوده اید.
و جالب اینجاست که این دو دسته اگر از لحاظ تجربه فرقی داشته باشند ممکن است از لحاظ معلومات و تئوریک هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته باشند پس کجای کار ناقص است .

در همین مسابقه کسانی بوده اند که در همان روزهای اول گوی سبقت را ربوده و با یک اختلاف 400 یا 500 دلاری در همان روزهای اول صدر جدول را به نام خود ثبت کردند اما پس از گذشت دو هفته....

آیا اینها چشم بسته روز اول سود کرده اند یا اصول تکنیکال و فاندامنتال نمیدانستند جواب خیر است پس چه شد که با تحقیق روی لیست نتایج مسابقه بعضا حسابهای 1400 دلاری میبینید که با اکوییتی مثلا 500 در اعماق جدول هستند

بنظر حقیر تمام این مشکلات ریشه در مسائل روانی دارد مسائل روانی که انسان همواره در سرتاسر زندگی با آنها در نبرد است ترس ، اضطراب ، استرس ، حرص ، طمع ، تکبر ، تزلزل ، اعتماد بنفس بیش از حد ، احساس حقارت و .... هر کدام از این مواردی که ذکر شد خود بتنهایی میتوانند ستونهای افکار و اهداف شما را بلرزه در آورند چه برسد به اینکه ما چندی از این احساسات را نیز با هم یدک بکشیم .

حال شما خودتان قضاوت کنید ما باعث سقوط و نابودی خود در این بازار هستیم یا اسپرد ، بروکر ، لویریج ، اخبار و هزاران بهانه دیگر یا اینکه هنوز فکر میکنیم تمام دنیا نشسته اند و چشم دوخته اند که ما مثلا 200 دلار سود کنیم و بسیج شوند تا آنرا از چنگ ما دربیاورند البته در سیاستهای مالی دنیا تردیدی نیست اما در اینکه تمام تقصیرات متوجه این سیاستها باشد بسیار تردید است

اصلا چطور است آنهایی که در پایان مسابقات چه آنها که مقام آورده اند و چه آنها که نیاورده اند در همینجا یا یک تاپیک اختصاصی به گفتگو بنشینند و موضوع را چنین انتخاب کنند " اشتباهاتی که منجر به ضررهای بزرگ من در این مسابقه شده "

فکر میکنید پاسخ دادن به چنین سوالاتی و از این دست نتیجه بخش تر و سودمندتر از این نیستند که هر روز شاهد راه اندازی یک تاپیک و معرفی یک سیستم جدید باشیم تاپیکهایی که بعضا بعد از چند روز یا حداکثر چند ماه پایانی جز نیمه کاره رها شدن ندارند آیا اگر قرار بود سیستمی پاسخگوی تمام و کمال نیازهای ما در این مارکت باشد تا بحال در سرتاسر دنیا نه فقط این سایت کشف نمیشد خیر دوستان من بنظر من حقیر " آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم " سیستم واقعی همینجاست در درون ما با ما ، بهتر است به بررسی آن بپردازیم ، بهتر است آنها را معرفی کرده و پردازش کنیم بهتر است اندیکاتوری بیابیم که نشاندهنده انرژی روانی ، شرایط روحی و نوسانات درونی ما باشد

دوستان محترم سایت سرمایه و کسانی که وقت و زندگی ارزشمند خود را پای اینکار گذاشته اند چه بپذیرید و چه نپذیرید ما اسیر خودمان هستیم اول خود شناسی بعد سیستم شناسی ما که کسی نیستیم اما اگر از بزرگان این کار هم بپرسید چیزی جز این نخواهید شنید
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

ارادت
سلام دوست عزیز،

من هم با نظر شما موافقم . من خودم اینو تجربه کردم و همونطور که در چند پست بالاتر هم گفتم من خودم یک نمونه از مثالی که شما زدید هستم. در وهله اول باید بر خودمون غلبه کنیم و بعد بازار.
arman1548 آفلاين است
3 تشکر کننده از arman1548:
قديمي January 28th, 2009, 02:09   #227
kurosh_lava
Senior Member

kurosh_lava's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2006
محل سكونت: مشهد
تشکر از ايشان: 714 بار در 237 پست
kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به kurosh_lava
0

هر هفته این 3 نفر اول سرنگون می شن ؟
بابا یکی یه هفته خودشو اون بالا نگه داره
قديمي January 29th, 2009, 03:56   #228
arman1548
Member

تاريخ عضويت: Nov 2006
تشکر از ايشان: 127 بار در 49 پست
arman1548 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله arman1548 نمايش نوشته ها
سلام دوستان،

من چند شب پیش و در لحظات اولیه شروع به کار بازار پوزیشن پوند/ین باز کردم که در همان ابتدا 25 پیپ در سود رفت

اما از آنجا که منو خیلی حریصتر از این حرفها دید سریع برگشت و همینطور اومد پائینتر و پائینتر و از اونجایی که به من

برخورده بود اونو نبستم اما اون از من هم لجبازتر بود و به قول داریوش حرکت از این بیش شتابان کنیم و سرعتشو در

جهت عکس برای مخالفت با من بیشتر و بیشتر کرد تا اینکه حساب 1260 دلاری منو به 400 دلار رسوند (دیروز) و من

هم امروز آمده بودم که به علامت تسلیم دستمو بالا کنم.و ادامه ندم .اما قبل از نوشتن این مطلب یک فکری به

ذهنم رسید ( دوباره لجبازی با بازار) . یک پوزیشن باز کردم دوباره با همون جفت ارز پوند/ین و بدون استاپ و تیک

پروفیت رو روی 1200 پیپ تنظیم کردم و اینگونه دیگه کاری به بازار ندارم هر وقت خودش خواست پوزیشن منو میبنده.

به نظر شما من با این همه مشکلات و درگیری های روانی و احساسی میتونم در معامله موفق بشم؟

من فکر میکنم اول باید با خودم مبارزه کنم و بعد با بازار هر کسی بر خود مسلط شود قطعا بر بازار هم میتواند مسلط

شود اینو مطمئنم. در حال حاضر که اینو مینویسم معامله من 47 پیپ در سود هستش اما دیگه چه سود؟

البته اینو اطمینان دارم که داره دوباره قیمت برمیگرده و پوند و ین رو خریدم اما دیگه کاری بهش ندارم یا باید 1200 تا رو

بزنه یا ناک اوتم کنه و یا زمان مسابقه تموم بشه.

موفق باشید
سلام دوستان،

همونطور که پیش بینی کردم جفت ارز پوند/ین مجددا روند صعودی به خودش گرفت وحدود 640 پیپ از 1200 پیپی که گفته بودم به دست آوردم اما با توجه به قولی که دادم به هیچ وجه پوزیشن خودمو نمیبندم هر چند شواهدی وجود دارد که دوباره قیمت نزول کند.من با توجه به اینکه فقط 0.02 لات از این جفت ارز خریداری کردم حتی با وجود 640 پیپ
هم دیگه هیچ شانسی ندارم که سرمایه 400 دلاری خودمو حتی به مقدار اولیه خودش برسونم هر چند در طول مدتی
که این پوزیشن رو باز کرده بودم گاهی به این فکر میافتادم که پوزیشن خودمو ببندم و با مقدار خرید بیشتری وارد بشم
اما از آنجا که این معامله رو فقط برای این باز کرده بودم که ببینم چقدر از پیش بینی من محقق میشه و نه برای ادامه مسابقه ترجیح دادم که دست بهش نزنم تا ببینیم در آینده چی میشه.هر چند که بعید میدونم بیشتر از حدود700 پیپ
بالاتر بره.اما یک چیز برام جالبه و اون اینکه در این یکی تصمیم خودم ثابت قدم موندم ای کاش میتونستم در بقیه موارد
هم ثابت قدم باشم و بتونم بر هیجانات خودم غلبه کنم و یک برنامه مشخص برای خودم طراحی کنم.استراتژی یعنی یک برنامه منظم حتی اگه شیر یا خط باشه.که متاسفانه من دارای چنین ویژگی نیستم و البته فکر کنم بقیه دوستان هم تقریبا چنین هستن نشون به این نشون که وقتی به جدول آمار مسابقه نگاه میکنید هر بار اشخاص جدیدی بالا هستن و جالبتر اینکه اون نفرات قبلی سقوط خیلی سنگینی کرده اند.و این یعنی بی برنامگی.به نظر من حتی یک راه غلط ولی منظم بهتر از یک راه به نظر سود ده ولی بدون برنامه هستش.چونکه در یک برنامه منظم و راه نادرست
شما میتوانید به راحتی مراحلی را که طی کرده اید را مشاهده کنید و راحت تر به اشتباه خودتون پی ببرید و چنین میشود که برنامه خودتون رو ضمن حفظ نظم بهبود ببخشید.اما یک راه سود ده ولی بدون برنامه مشخص دارای چنین ویژگی نیست مثلا یک اسکالپ کار دائما خودشو درگیر مسائل روانی بازار میکنه و به هیچ وجه نمیتونه یک روش و برنامه صحیح رو پیگیری کنه هرچند که سود مختصری هم عایدش بشه ولی همواره دارای استرس و هیجان ناشی از ورود آنی و نگرانی از نتیجه آن باعث خواهد شد که حتی خود متوجه عملی که انجام داده نشود.
با سپاس
arman1548 آفلاين است
قديمي January 29th, 2009, 12:21   #229
ramin.qmax
Senior Member

ramin.qmax's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: orumieh
تشکر از ايشان: 81 بار در 47 پست
ramin.qmax (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله ICQ به ramin.qmax
0

سلام تو ليست متاي من GOLD هستش ولي کمرنگ نوشته روش کليک مي کنم نمياره نمي تونم باهاش معامله کنم مي شه کمکم کنين مرسي
ramin.qmax آفلاين است
قديمي January 29th, 2009, 16:00   #230
ahmaddd
Senior Member

ahmaddd's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 909 بار در 189 پست
ahmaddd (سطح 2)ahmaddd (سطح 2)ahmaddd (سطح 2)ahmaddd (سطح 2)ahmaddd (سطح 2)ahmaddd (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به ahmaddd
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ramin.qmax نمايش نوشته ها
سلام تو ليست متاي من GOLD هستش ولي کمرنگ نوشته روش کليک مي کنم نمياره نمي تونم باهاش معامله کنم مي شه کمکم کنين مرسي
دوست جان طلا رو با لات كمتر از 0.1 نميشه معامله كرد . اگر لات بالاي 0.1 رو انتخاب كنيد اون كمرنگه پررنگ ميشه احتمالا" لات شما هم كمتر از 0.1 بوده .
موفق باشيد
قديمي January 29th, 2009, 20:43   #231
shahroodi
Senior Member

shahroodi's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 3,192 بار در 617 پست
shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)shahroodi (سطح 5)
0

میگم امروز نتیج رو نمی زارین؟؟؟؟
shahroodi آفلاين است
تشکر کننده از shahroodi:
قديمي January 30th, 2009, 20:08   #232
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kurosh_lava نمايش نوشته ها
هر هفته این 3 نفر اول سرنگون می شن ؟
بابا یکی یه هفته خودشو اون بالا نگه داره
همین اینجا من می خوام جواب سوال آقای ویلیامز رو بدم !!
سوال : مارکت شما را یاد چه حیوانی می اندازه ؟!
من که یاد یه اسب وحشی وحشی وحشی می افتم که هر چقدر بخوای باهاش لج کنی اون از تو لجوج تر میشه !
تا میای روش زین بزاری آدمو گاز میگیره ؛ میای دهنه بهش بزنی همچین لگدی ازش می خوری که نگو و نپرس !!
تنها راه سوار شدن بر این اسب زیبا ولی لجوج و وحشی اینه که خودت رو عین اون کنی !
یعنی اینکه از این سوسول بازیها در نیاری که من رامت می کنم و سوارت میشم بایستی خودت هم عین اون قوی و وحشی و زیبا بشی !
حالا می پرسین چجوری ؟!
.
.
.
اینو دیگه بایستی از خود اسبه یاد بگیریم !
قديمي February 1st, 2009, 11:33   #233
ramin.qmax
Senior Member

ramin.qmax's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: orumieh
تشکر از ايشان: 81 بار در 47 پست
ramin.qmax (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله ICQ به ramin.qmax
0

bara pozishen gereftan bayad ru gold click konam biyare badesh lotesho entekhab konam aslan nemiyare ke bekham tainesh konam aslan nemishe rush click kard hala mishe yeki komakam kone moshkele meta hast na lot
ramin.qmax آفلاين است
قديمي February 2nd, 2009, 09:04   #234
ماهان
Junior Member

تاريخ عضويت: Feb 2005
تشکر از ايشان: 6 بار در 3 پست
ماهان (سطح 0)
Smile درخواست ثبت نام در مسابقه

0

مدیر محترم این تالار
در صورت امکان, شرایط تجدید ثبت نام را برای علاقمندان تاخیر دار نیز فراهم سازید .
باتشکر
ماهان آفلاين است
قديمي February 2nd, 2009, 18:57   #235
kurosh_lava
Senior Member

kurosh_lava's Avatar

kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)
از کوروش به سهراب

0

سهراب جان (sohrab_k) من هر وقت آیدی خودمو تو لیست نگاه می کنم چندمه آیدیه تو رو هم نگاه می کنم مثلا شما یه بار 4 رم یه بار 30 ام حالا هم 3 وم . هستی ( فردا رو نمی دونما)
فکر کنم داری موج سواری می کنی بابا دست ما رو هم بگیر اون پایینا داریم دستو پا می زنیم
همین الان 4 پیپ معادل 4 $ گرفتم
ولی 1 پله سقوط کردم
قديمي February 3rd, 2009, 09:57   #236
shadi1386b
Junior Member

تاريخ عضويت: Sep 2007
تشکر از ايشان: 13 بار در 8 پست
shadi1386b (سطح 0)
0

سلام خدمت تمام دوستان در جواب دوست گلم جناب قيصر عزيز بگم كه اگه از نظر روحي ورواني خودشون را كنترل كنند و دچار غرور نشوند ميتونند بالاي 4000 را بزنند زيرا به نظر بنده مسائل روحي ورواني بيشترين اثر را در بازار دارند
shadi1386b آفلاين است
تشکر کننده از shadi1386b:
قديمي February 4th, 2009, 14:37   #237
shahramfx
Senior Member

shahramfx's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 2,762 بار در 606 پست
shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به shahramfx
0

دوستان دقیقا مسابقه تا چه تاریخی ادامه داره؟
shahramfx آفلاين است
تشکر کننده از shahramfx:
قديمي February 4th, 2009, 16:42   #238
iman
Senior Member

iman's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2005
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 516 بار در 127 پست
iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به iman
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله shahramfx نمايش نوشته ها
دوستان اگه اعلام کنند ممنون میشم.
قديمي February 4th, 2009, 17:11   #239
oomiidd
Senior Member

oomiidd's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: teh
تشکر از ايشان: 4,211 بار در 1,181 پست
oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)oomiidd (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به oomiidd
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله iman نمايش نوشته ها
دوستان اگه اعلام کنند ممنون میشم.
با سلام

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
قديمي February 5th, 2009, 13:29   #240
kurosh_lava
Senior Member

kurosh_lava's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله shahramfx نمايش نوشته ها
تا آخر شب همین جمعه مسابقه تمومه دوست عزیز.
یعنی 18/11/87
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
فارکس, گفتگو, مسابقات, دومین, دوره, درباره, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است