انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي June 21st, 2008, 21:27   #466
Hamed2420
مدیر سابق تالار "موضوعات عمومی" و "تالار اعضاء"

Hamed2420's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: تهرانپارس
تشکر از ايشان: 7,866 بار در 2,029 پست
Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله della نمايش نوشته ها
درود - ببخشيد من يك سوالي از مديران محترم سايت دارم !
مگر طبق قوانين اين سايت زدن تاپيكهاي مذهبي غير قانوني و ممنوع نيست ؟
پس چرا هر روز چند تا تاپيك ايدئولوژيك و مذهبي مثل قارچ سبز مي شود ؟!
اينجا انجمن فاركس و پول و سرمايه است يا حوزه علميه ؟! فكر نمي كنيد اين چيزها ، هر روز در راديو و تلويزيوم و روزنامه ها به دفعات پخش مي شود ؟!
چند نمونه از اين گونه تاپيكها

1 - یا ابا صالح المهدی ادرکنی
2 - فضائل علي
3 - صحيفه سجاديه
4 - 30 سال گذشت
5 -تاپيكهاي شهادت و ولادت فلان شخصيت

فكر نمي كنيد اين تاپيكهاي نامربوط ، هيچ سود و نتيجه‌اي ندارد ؟
هر كسي اعتقادات و باورهاي خاص خود را دارد و براي خودش هم محترم است اما نبايد هر جاي نا مربوطي آنها را جار بزنيم و تبليغ كنيم !
فكر كنم اگر مديران سايت اين گونه تاپيكها را حذف كنند براي سايت بهتر باشد
چون ممكن است كساني هم كه با اين اعتقادات موافق نباشند و يا نقدي داشته باشند ، حق خود بدانند آنها هم نظرات و ديدگاههايشان را بنويسند و آن وقت به بحثهاي بيهوده و جنجالي بيانجامد .

با تشكر
با سلام

طبق صحبتهایی که با مدیریت سایت انجام گرفته، [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] وضع کرده ایم. اولین بند از این قوانین رو نقل میکنم:

نقل قول:
1- هرگونه بحث و پیگیری مطالب سیاسی و دینی و همچنین ارسال هرگونه مطلب قومیتی خلاف قانون شماره 8 سایت سرمایه است و اینگونه مطالب به محض مشاهده، بدون ارائه دلیل (طبق بند 17 قوانین سایت) حذف خواهند شد و با کاربران خاطی برخورد مناسب صورت خواهد گرفت.
قابل ذکر هست که تالار موضوع آزاد ربطی به فارکس نداره و طبق [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]:

نقل قول:
15. بخشهای غیرفنی سایت سرمایه (انجمنهای عمومی) به منظور افزایش روحیه دوستی و صمیمیت بین کاربران، همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث غیر فنی و عمومی در نظر گرفته شده است. قبل از نوشتن هرگونه مطلب در این بخشها، به بند 8 این مرامنامه توجه و از ارسال تاپیک‌های شخصی و بدون محتوا جدا خودداری کنید.
در نتیجه ایجاد تاپیک های سیاسی و دینی به شرط تکراری نبودن مجاز هست اما با هر گونه بحث در مورد این دو مقوله به شدت برخورد میشه که این برخورد به خاطر احترام به تعدد آراء و حفظ روحیه دوستی در سایت میباشد.

به نظر مدیریت سایت، وجود تاپیک های مذهبی مغایرتی با قوانین سایت نداشته اما طبق قوانین هیچ کس حق شروع بحث های مذهبی را ندارد.

با تشکر و تقدیم احترام
Hamed2420 آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از Hamed2420:
قديمي June 21st, 2008, 21:42   #467
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام

با توجه به نتیجه نظرسنجی و تمایل اکثر دوستان به حذف ستون سمت چپ، این ستون از تمام صفحات سایت حذف شد.

از همه دوستانی که در این نظرسنجی شرکت کردند تشکر می کنم.

با احترام
رضا
عكس ضميمه
نوع فايل: png leftcol.png‏ (62.4 کیلوبایت, 38 نمایش)
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 23rd, 2008, 01:01   #468
SaRve
Member

SaRve's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2008
تشکر از ايشان: 127 بار در 57 پست
SaRve (سطح 0)
0

Google Search رو اي كاش بر نميداشتيد
SaRve آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از SaRve:
قديمي June 23rd, 2008, 18:24   #469
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: احتمالا دنیا
تشکر از ايشان: 2,172 بار در 488 پست
AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)
انتقاد

0

نقل قول:
....... ایجاد تاپیک های سیاسی و دینی به شرط تکراری نبودن مجاز هست اما با هر گونه بحث در مورد این دو مقوله به شدت برخورد میشه که این برخورد به خاطر احترام به تعدد آراء و حفظ روحیه دوستی در سایت میباشد.

به نظر مدیریت سایت، وجود تاپیک های مذهبی مغایرتی با قوانین سایت نداشته اما طبق قوانین هیچ کس حق شروع بحث های مذهبی را ندارد.
سلام
شايد مطلبي رو كه عرض ميكنم به طبع بسياري از دوستان خوش نياد ولي فكر ميكنم بهتره كه گفته بشه...

من براي "سرمايه" ارزش بسيار زيادي قائلم و نسبت به هر پست يا تاپيكي كه فكر كنم ممكنه باعث به خطر افتادن موجوديت سايت بشه با حساسيت زيادي برخورد ميكنم و يكي از مشتريان پرو پا قرص " اين نوشته نامناسب را به مديران گزارش دهيد" هستم و بارها اتفاق افتاده كه حتي زماني كه با مطلبي موافق بوده ام ولي اين مطلب براي سايت خطرناك بوده است با پيام خصوصي از نويسنده آن خواسته ام كه خودشون پست مورد نظر را اديت كنند.

به طور مثال ، ما تاپيكي داريم به نام فضائل علي كه در آن از علي(ع) تمجيد شده است ولي همين علي كه براي بسياري از ما داراي احترام زياديست براي تعدادي از دوستان زردشتي و يا كساني كه داراي افكار ناسيوناليستي قوي هستند به عنوان يكي از دشمنان ايران كه همراه با اعراب ايران را اشغال كرده است شناخته ميشود. اينگونه تاپيكي (و تاپيكهاي مشابه) باعث ايجاد تنش و رنجش تعدادي از دوستان خواهد شد.

براي حل مشكلات اينچنيني دو راه وجود دارد:
1. همه بتوانند آزادانه نظر خود را ابراز كنند.
2. هيچكس اجازه ايجاد چنين تاپيكها و يا پستهايي را نداشته باشد.

از آنجا كه تحت شرايط فعلي امكان اجراي مورد اول وجود ندارد پس بهتر است مديران محترم سايت وزين سرمايه راه حل دوم را پيش بگيرند.( البته در صورت صلاحديد)

هميشه سبز باشيد.
قديمي June 23rd, 2008, 18:25   #470
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)
0

..........

آخرین ويرايش توسط AbarEnsan در June 23rd, 2008 و ساعت 18:26 دليل: پست تكراري
AbarEnsan آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از AbarEnsan:
قديمي June 23rd, 2008, 18:31   #471
blue_dream_1983
Senior Member

blue_dream_1983's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 5,303 بار در 1,374 پست
blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به blue_dream_1983
0

کاملأ موافقم . یک بعدی نباشیم. یا همه یا هیچ کس
قديمي June 23rd, 2008, 18:40   #472
SaRve
Member

SaRve's Avatar

SaRve (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله abarensan نمايش نوشته ها

اينگونه تاپيكي (و تاپيكهاي مشابه) باعث ايجاد تنش و رنجش تعدادي از دوستان خواهد شد
عزيز دل اگه سيستم شما پياده بشه كه بايد كلي از مطالب فني هم حذف بشند
پيشنهاد فيلترينگ !!‌ شما كه صد برابر بدتر از مخابراته -
تاپيكي مثل فضائل علي هيچ جهتگيري خاص سياسي اجتماعي و ...... كه احيانا منجر به بروز مشكل بشه نداره
من خودم چند سال وبلاگ نوشتم و به شما قول ميدم كه بودن تاپيك هايي با اين مضمون كه توش فرقه خاصي تائيد يا رد نميشه به هيچ وجه مشكلي ايجاد نميكنه
3 تشکر کننده از SaRve:
قديمي June 23rd, 2008, 18:49   #473
AmirBabak
مدیر تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار و تالارهای زیرمجموعه

AmirBabak's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
محل سكونت: نارمک
تشکر از ايشان: 14,016 بار در 1,535 پست
AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به AmirBabak
0

نقل قول:

به طور مثال ، ما تاپيكي داريم به نام فضائل علي كه در آن از علي(ع) تمجيد شده است ولي همين علي كه براي بسياري از ما داراي احترام زياديست براي تعدادي از دوستان زردشتي و يا كساني كه داراي افكار ناسيوناليستي قوي هستند به عنوان يكي از دشمنان ايران كه همراه با اعراب ايران را اشغال كرده است شناخته ميشود. اينگونه تاپيكي (و تاپيكهاي مشابه) باعث ايجاد تنش و رنجش تعدادي از دوستان خواهد شد.
دوست من سلام
من اصلاً در رابطه با پیشنهاد/انتقاد شما نمیخوام صحبت کنم.

شما چیزی فرمودید که وظیفه خودم دونستم حتماً برای خوانندگان مطلب، نکته ای رو بیان کنم:

باید حساب اعراب اشغالگر ایران را از شخص امیرالمومنین جدا دانست.
ایشان طبق نامه ای به عمر(که قصد لشگرکشی به ایران را داشت) او را از این کار نهی کردند.اما خلاف این اتفاق افتاد(که از حوصله این بحث خارج است).

جسارت منو ببخشید.
یا علی
AmirBabak آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از AmirBabak:
قديمي June 23rd, 2008, 18:55   #474
blue_dream_1983
Senior Member

blue_dream_1983's Avatar

blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)
0

متأسفانه این دوستان متعصب ما اصل مطلب را گذاشته و به حاشیه بیشتر می پردازند.عزیزان بحث اعتقادی نیست. مطلب بیان اعتقادات شخصی است اگر زدن تاپیکی برای بیان اعتقادات شخصی درست است پس همه آزادند تا اعتقادشان را بگویند اگر هم نه که خوب هیچ کس .
لطفأ تعصبات مذهبیتان را کنترل کنید .
مرسی
قديمي June 23rd, 2008, 18:56   #475
omidchart
Member

omidchart's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2007
تشکر از ايشان: 370 بار در 85 پست
omidchart (سطح 1)omidchart (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به omidchart
قانون 6 فروم سرمایه

0

6. بحث در مورد دين، سياست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن(چه موافق و چه مخالف)، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف فني سايت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

پ ن : تاپیک های مذهبی همیشه برای من آزاردهنده بوده ولی بخاطر اینکه دلخوری پیش نیاد در اون تاپیک ها هیچ مطلبی ننوشتم.از مدیران فروم خواهش میکنم یا این قانون را از قوانین فروم حذف کنند یا قوانینی که خودشان نوشته اند. اجرا کنند.
قديمي June 23rd, 2008, 19:02   #476
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله SaRve نمايش نوشته ها
عزيز دل اگه سيستم شما پياده بشه كه بايد كلي از مطالب فني هم حذف بشند
پيشنهاد فيلترينگ !!‌ شما كه صد برابر بدتر از مخابراته -
تاپيكي مثل فضائل علي هيچ جهتگيري خاص سياسي اجتماعي و ...... كه احيانا منجر به بروز مشكل بشه نداره
من خودم چند سال وبلاگ نوشتم و به شما قول ميدم كه بودن تاپيك هايي با اين مضمون كه توش فرقه خاصي تائيد يا رد نميشه به هيچ وجه مشكلي ايجاد نميكنه
قبول بفرماييد كه بحثهاي مذهبي شرايط خاص خودش را دارد . اين را در تاريخ به وضوح ميتوان ديد.
اگر دقت كنيد چنين تاپيكهايي خواه ناخواه يك تفكر خاص(از يك فرقه خاص) را اشاعه ميدهند كه حتي ممكن است زيانبار باشد در حالي كه دوستاني كه در اقليت هستند هيچگاه نميتوانند چنين تاپيكهايي را ايجاد نمايند ( با توجه به شرايط جامعه).
در ضمن محوريت سرمايه بحث در مورد بازارهاي مالي است و تعدادي از تاپيكهاي تالار موضوع آزاد به منظور تقويت روحيه و يا بنيه علمي اعضاء ايجاد شده است. اما چه دليلي براي ايجاد تاپيكهايي از نوع مذهبي وجود دارد؟؟؟؟؟
قديمي June 23rd, 2008, 19:08   #477
AmirBabak
مدیر تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار و تالارهای زیرمجموعه

AmirBabak's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
محل سكونت: نارمک
تشکر از ايشان: 14,016 بار در 1,535 پست
AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به AmirBabak
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله blue_dream_1983 نمايش نوشته ها
متأسفانه این دوستان متعصب ما اصل مطلب را گذاشته و به حاشیه بیشتر می پردازند.عزیزان بحث اعتقادی نیست. مطلب بیان اعتقادات شخصی است اگر زدن تاپیکی برای بیان اعتقادات شخصی درست است پس همه آزادند تا اعتقادشان را بگویند اگر هم نه که خوب هیچ کس .
مرسی
ببین بلو دریم جان
بله
ما متعصبیم- روی اعتقاداتمون متعصبیم - روی عشقمون متعصبیم

مطلب بنده صرفاً یک تذکر بود به ابر انسان عزیزم که مثال جالبی رو برای مصداق پبشنهادشون نزدند.تاپیکی مثل فضائل علی، نه مجادله گاه است نه کل کل، بلکه جایی است برای یه مشت عاشق.

همینطوره تاپیک یا ابا صالح المهدی ادرکنی و از این دست.

هر وقت تاپیکی باز شد مثلاً با این عنوان " شیعه یا سنی؟" یا "اسلام در مقابل مسیحیت" و ... اونوفت منم با شماها از ته دل از مدیران سایت خواهش میکنیم که این بحثها رو جمعش کنند.

امیدوارم مطلب رو گرفته باشید.

موفق باشی عزیز.
AmirBabak آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از AmirBabak:
قديمي June 23rd, 2008, 19:15   #478
blue_dream_1983
Senior Member

blue_dream_1983's Avatar

0

اگر قرار باشد اینجا همه از عشقشان بگویند که خوب..
متأسفم که همچنان منظور من را متوجه نشدید.
قديمي June 23rd, 2008, 19:21   #479
بهزاد اقبالی
مدیر تالار تحلیل بنیادی - کاربر برگزیده شهریورماه 87

بهزاد اقبالی's Avatar

محل سكونت: سرزمین همیشه جاویدان ایران
تشکر از ايشان: 24,431 بار در 2,729 پست
بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به بهزاد اقبالی
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله amirbabak نمايش نوشته ها
ببین بلو دریم جان
بله
ما متعصبیم- روی اعتقاداتمون متعصبیم - روی عشقمون متعصبیم

مطلب بنده صرفاً یک تذکر بود به ابر انسان عزیزم که مثال جالبی رو برای مصداق پبشنهادشون نزدند.تاپیکی مثل فضائل علی، نه مجادله گاه است نه کل کل، بلکه جایی است برای یه مشت عاشق.

همینطوره تاپیک یا ابا صالح المهدی ادرکنی و از این دست.

هر وقت تاپیکی باز شد مثلاً با این عنوان " شیعه یا سنی؟" یا "اسلام در مقابل مسیحیت" و ... اونوفت منم با شماها از ته دل از مدیران سایت خواهش میکنیم که این بحثها رو جمعش کنند.

امیدوارم مطلب رو گرفته باشید.

موفق باشی عزیز.
حرف حساب جواب نداره.کاملا موافقم باهاتون.
اما دوست گرامی شما هم خودتون رو بزارید جای مدیرای سایت.شرایط امروز رو بسنجید.مدیر سایت میتونه این کار رو بکنه و به هیچ کس اجازه زدن تاپیک های شخصی رو نده.اما مقداری ارامش کافیه.شرایط برای اظهار نظر افرادی مانند من و شما جور نیست چرا که اگر ما حرف های دلمون رو بزنیم ممکنه که کل سایت فدای حرف ما بشه.
پس بهتره که بزاریم دوستانی که عقاید مذهبی دارن مطالب خودشون رو عنوان کنن تا هم مقداری از خشکی کار ما گرفته بشه و هم اون عده ای که در بیان عقاید خود در جامعه ما ازاد هستند نظرات خودشون رو ایراد کنن.
ما چاره ای نداریم جز اینکه دندون رو جیگر بزاریم چرا که باز هم میگم ممکنه موجودیت کل سایت رو به خطر بیندازیم.
قبول کنید مدیران سایت هم نمیخواهن با کسی مخالفت داشته باشند اما به واقع صلاح رو در همین شرایط میبینند.

ارادتمند
پیروز باشید

آخرین ويرايش توسط بهزاد اقبالی در June 23rd, 2008 و ساعت 19:24
بهزاد اقبالی آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از بهزاد اقبالی:
قديمي June 23rd, 2008, 19:25   #480
SaRve
Member

SaRve's Avatar

SaRve (سطح 0)
0

نقل قول:
تاپيكهاي تالار موضوع آزاد به منظور تقويت روحيه و يا بنيه علمي اعضاء ايجاد شده است. اما چه دليلي براي ايجاد تاپيكهايي از نوع مذهبي وجود دارد؟؟؟؟؟
ممنونم از شما كه رعايت ادب را فرموديد
به نظر بنده دليل وجود اين تاپيكها دقيقا همون تقويت روحيه است

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله blue_dream_1983 نمايش نوشته ها
من فقط به اين منطق :
اينگونه تاپيكي (و تاپيكهاي مشابه) باعث ايجاد تنش و رنجش تعدادي از دوستان خواهد شد
ايراد گرفتم
البته از نظر من ايراد داره شايد اگه شما هم دوباره و اين بار بدون موضع گيري به موضوع نگاه كني ايرادش رو متوجه بشيد.
تشکر کننده از SaRve:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پیشنهاد, انتقاد

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 22:13 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.