انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي February 2nd, 2009, 12:32   #1
ahmadrfa
Member

تاريخ عضويت: Jun 2008
محل سكونت: اراک
تشکر از ايشان: 161 بار در 24 پست
ahmadrfa (سطح 1)ahmadrfa (سطح 1)ahmadrfa (سطح 1)
ایجاد امنیت مناسب در کامپیوتر

0

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت همه عزیزان و ضمن تشکر از رضای عزیز که این امکان را فراهم نمودند تا من این آموزش را شروع کنم.
من عادت به توضیحات ساده و مرتبط در رابطه با آموزشهام دارم و پس از برگزاری بیش از 20 دوره تخصصی شبکه فکر کنم بتونم به زبانی ساده تاحدی دوستان را در این امر یاری داده و آموزش بدم
چون وقت همه و خودم خیلی برام مهمه از دوستان درخواست دارم تا سوالات خودشون رو در محل دیگری که خواهم گفت بفرمایند تا راهنمایی کنم.
موضوعات:
1- آشنایی ساده و مختصر با انواع برنامه های مخرب
2- آشنایی با نصب صحیح ویندوز در حد دو سه پست
3-آنتی ویروس
4- آشنایی با نصب و پیکربندی فایروال شخصی sygate و احیانا اگه صلاح دیدم فایروال ویندوز
5- و ازهمه مهمتر آشنایی با نرم افزار Vmware که یه کامپیوتر مجازی میسازه و شما میتونید با استفاده از اون دو یا چند سیستم عامل را همزمان اجرا کنید و با اونا تو سایتهای مشکوک برید و ویندوز اصلی شما در امان باشد. طریق اتصال به شبکه و ... رو باهاش خواهم گفت.
6- اگه موضوع دیگه ای صلاح دیدم اضافه میکنم فعلا تا اینجا کافی هستش
اگه مشکلی پیش نیاد از امشب خدمت میرسم
ahmadrfa آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 2nd, 2009, 22:54   #2
ahmadrfa
Member

0

ضمن تشکر از همه دوستانی که به من انرژی ادامه کار رو میدن اولین مطالب رو تو سایت قرار میدم
با سلام خدمت همه

خوب اولین مطالب رو شروع میکنم
بیشتر انواع برنامه های مخرب مواردی هستند که در زیر عنوان میکنم
1- ویروسها: برنامه های مخربی هستند که به فایلها و اطلاعات شما صدمه میزنند و بدلیل اشتباه کاربر از طریق اجرای یک فایل آلوده بازدید از سایت آلوده سیستم را مورد تهدید قرار میدهند.
2- Dialer: دیالرها برنامه هایی هستند که بدون ا هشدار قبلی اقدام به قطع ارتباط اینترنت نموده و بعضا با قطع صدای مودم اقدام به شماره گیری میکنند که عمدتا شماره های خارج از کشور را میگیرند و باعث اعمال هزینه های زیاد تلفن میشوند چون بغضی از این شماره ها مراکز ISP هستند پس از اتصال ممکن است هنوز اینترنت ولی باسرعت کم داشته باشیم!!!
3-password crackers: این برنامه ها هر کلیدی که توسط کاربر زده میشوند را ثبت میکنند و اطلاعات را برای نویسنده ارسال میکنند بیشتر برای خالی کردن حسابهای بانکی
4-key loggers : این برنامه ها مانند مورد 3 میباشند با این تفاوت که بهمراه ارسال کلیدهای زده شده عکس از کار جاری کاربر تهیه کرده و ارسال میکنند مثلا شخص متوجه میشود که نام کاربری و کلمه عبور در سایت بانک ملی وارد شده است.
5-jokes : این برنامه ها اقدام به فریب کاربر میکنند و خودشان به خودی خود مخرب نیستند بفرض مثال به کاربر میگویند فلان فایل مخرب روی سیستم پیدا شده برای در امان بودن آن را پاک کنید پس از این کار ممکن است ویندوز شما بالا نیاید یا اینکه هارد شما باید پاک شود چون برنامه خطرناکی روی آن نشسته و کاربر درایو مربوطه را فرمت میکند و ...
6- adware : این برنامه ها اقدام با بازکردن سایتی مشخص به صورت خودکار میکنند که عمدتا با عث آزار کاربر و بدلیل باز کردن سایت باعث کم شدن پهنای باند و سرعت اینترنت میگردند که میتوانند مقدمه ای برای ورود spyware ها باشند و کاربر را به یک سایت آلوده به آنها رهنمون سازند
7- spyware : برنامه های جاسوسی هستند که بعضا میتوانند کنترل کامل کامپیئتر قربانی را در اختیار هکر قرار داده و هکر به هر اطلاعاتی که بخواهد دسترسی داشته باشد
8- backdoor: در پشتی برنامه ای است که پورت خاصی را روی کامپیوتر باز گذاشته و بگونه ای برنامه های امنیتی را آلوده میکنند که کاربر از بازبودن پورت مربوطع اطلاع پیدا نکرده و مقدمه حملات با برنامه های adware و spyware را فراهم میکنند.
9- worm : این یکی خیلی بده چو هم مثل ویروسها با دخالت کاربر و هم بدون دخالت کاربر میتونه خودش رو از روی یه کامپیوتر تو کامپیوتر قربانی کپی کنه و به همین صورت یک شبکه را آلوده کنه باید پورت ها بسته باشند تا حمله در شبکه ثمری نداشته باشه .
برنامه های مخرب دیگری هم هستند که نیازی به گفتن اونا نمیبینم مهمترینها همینها هستند
spam ایمیلهای تبلیغاتی یا آلوده هستند که به صورت انبوه توسط یک میل سرور ارسال میشوند.
قديمي February 2nd, 2009, 23:06   #3
ahmadrfa
Member

0

آنتی ویروس
خیلیها فکر میکنند که اگه بهترین آنتیویروس یا سایر برنامه های ضد جاسوسی و ضد خرابکاری رو سیستم نصب شد کامپیوتر امن شده اما اینطور نیست به نظر من اگه یه آنتی ویروس نه چندان معروف و بینام و نشون ولی بروز و آپدیت داشته باشیم بهتر هستش در روز بیش از 10 ویروس خطرناک وارد شبکه جهانی میشه که تو ماه میشه 300 تا تو سال میشه نزدیک 4000 مورد پس ببینید بروز بودن چقدر مهمه
بعضی از آنتی ویروسها واقعا آپدیت نمیشن چون ما اونا رو نمیخریم شرکت متوجه میشه و یه پیغام آپدیت شد الکی برای ما میفرسته و ما دلمون خوشه که آنتی ویروسمون بروز ولی اینطور نیست حتما از بروز شدن صحیح اونا اطمینان حاصل کنید که خیلی خیلی مهمه
بعضی از آنتی ویروسها همراه خودشون برنامه های ضد جاسوسی هم دارند که بجز ویروس اونارو هم میگیرند ولی اگه فقط آنتی ویروس نصب کنید ممکن spyware adware و ... که تو حوزه ویرسها نیستند رو شناسایی نکنه
پس مواردی که گفتم حتما رعایت کنید .
من خودم از Mcafee Antivirus 8.5i + Antispyware 8.5i استفاده میکنم که آپدیت میشه ولی مشکلی که داره اینه که سرعت کامپیوتر را پایین میاره node , چندتا دیگه بیشتر وقتها الکی آپدیت میکنن

آخرین ويرايش توسط ahmadrfa در February 2nd, 2009 و ساعت 23:11
قديمي February 2nd, 2009, 23:38   #4
ahmadrfa
Member

0

نصب ویندوز
مهمترین بخش امنیتی نصب و نگهداری سیستم عامل است به موارد زیر دقت کنید

1- برای نصب ویندوز تا اونجا که میتونید نسخه هایی را نصب کنید که به اونا امکانات و نرم افزارهای دیگه اضافه نشده باشه و کاملا پاک باشه مثلا از نسخه MRT استفاده نکنید چون معلوم نیست چی رو ویندوز نصب شده
2- همیشه ویندوز جدید دلیل بر خوب بودنش نیست از نظر من ویندوز XP از ویستا و ویندوز 7 بسیار بهتره دلیلشو در موارد بعدی میگم
3-در هر 1000 خط برنامه بین 4 تا 16 غلط برنامه نویسی است که ممکن در استفاده های اولیه خودشونو نشون ندن اما بعدها باعث ایجاد مشکل یا قرار گرفتن کامپیوتر در معرض خطرات جاسوسی و ویروس و ... بشه که اصطلاحا به اونا حفره امنیتی میگن شرکت مایکروسافت برای حل این مشکلات هر هفته اصلاحیه هایی رو پخش میکنه که به اونا اصطلاحا پچ (patch) میگن بعد از اینکه تعداد پچ ها به مرور زیادتر شد اونا رو تو یه قالب به نام سرویس پک بیرون میده بعد همینطور این کارا ادامه پیدا میکنن و پچ ها و سرویسپکهای بعدی رو بیرون میده با یه دقت ساده متوجه میشید که ویندوز xp از لحاظ امنیتی اگه آخرین پچها و سرویس پکهاشو نصب کرده باشیم از ویستا بهتره
پس بعد از نصب سیستم عامل حتما اول سرویس پکها پچهای بعد از آخرین سرویس پک رو نصب کنید بعد هم حتما اول برنامه های ضد جاسوسی و ضد ویروس رو نصب کنید.

برای فردا اگه بتونم بقیش رو ادامه میدم و با مفهوم پورت آشناتون میکنم

آخرین ويرايش توسط ahmadrfa در February 2nd, 2009 و ساعت 23:56
قديمي February 3rd, 2009, 16:14   #5
ahmadrfa
Member

0

خوب چون امشب مهمون هستم بحث پورت رو به روز دیگه موکول کردم
امروز مطالب بالا را کاملتر میکنم
فقط ویندوز نیاز به نصب پچ و سرویس پک ندارد نرم افزارهای دیگه مثل IE یا همون اینترنت اکسپلورر , Office و... وحتی آنتی ویروسها نیاز به اصلاح ساختار برنامه دارند که برای اونها هم سرویس پک و پچ داده میشه من امروز دو مورد سرویس پک و پچ رو تو rapidshare آپلود کردم که عبارتنداز:
1- IE :که پچ های بعد از سرویس پک شماره یک IE ورژن 6 هست که نسخه XP اونا رو نصب میکنید و اگه IE نسخه 7 باشه پچ مخصوص IE7 ورژن XP را نصب کنید.
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

2- پچ های مخصوص ویندوز 32 xp است که باید سرویس پک شماره 3 ویندوز XP رو سیستم نصب باشه که اونا رو نصب کنید
تو این گزینه ها در پوشه 1 وارد Critical بشید و فقط فایل اجرایی XP را اجرا کنید تا پچ ها اتوماتیک نصب شوند و در Important خودتون دستی فایلها رو نصب کنید در پوشه شماره 2 هم روی فایل اجرایی XP کلید کنید تا اتوماتیک پچ ها نصب بشن
دقت کنید که تو پوشه ویندوز بعد از نصب , یه سری پوشه که نام اونها با $ شروع میشه میاد که پشتیبان فایلهای قدیمیه که جایگزین شده و در صورتی که دیدید مشکلی برای برنامه هاتون پیش نیومده با اطمینان میتونید همشون رو بریزید دور تا فضای درایو محل نصب ویندوز را آزاد کنید در غیر اینصورت با uninstall کردن پچ ها دوباره قدیمیها رو جیگزین میکنه

آخرین ويرايش توسط ahmadrfa در February 3rd, 2009 و ساعت 16:19
9 تشکر کننده از ahmadrfa:
قديمي February 5th, 2009, 20:18   #6
ahmadrfa
Member

0

پورت
اما پورت چیست؟
ما در کامپیوتر دو نوع پورت داریم 1- سخت افزاری 2-نرم افزاری
پورت سخت افزاری
تمامی درگاههای سخت افزاری که بوسیله اونها یک ارتباط با خارج از کامپیوتر و با دستگاههای جانبی صورت میگیرد مانند پورت USB , PS2 , .. بعنوان پورت های سخت افزاری شناخته میشوند

پورت های نرم افزاری
این پورتها موضوع بحث من میباشند
در کامپیوتر تعداد 65535 پورت نرم افزاری تعریف شده که ارتباط نرمافزارها با خارج از کامپیوتر تحت یک شبکه را میسر میسازند اما طریقه کار آنها چگونه است؟
هر نرم افزاری که میخواهد از طریق شبکه به بیرون ارتباط داشته باشد دارای یک پورت است که هنگامی که اطلاعات ارسال میکند پورت خود را به مقصد اعلام میکند یک دیتاگرام ساده اطلاعات به شکل زیر است
سایر اطلاعات| پورت مقصد|پورت مبدا | آدرس IP مقصد| آدرس IP مبدا
مثلا فرض کنید پورت اینترنت اکسپلورر 100 باشد و میخواهد با سایت یاهو ارتباط برقرار کند پورت پیشفرض دیدن ارتباط وب 80 است پس IE پورت مبدا را 100 و پورت مقصد را 80 میگذارد پس از اینکه اطلاعات به سایت یاهو رسید تمامی اطلاعات آدرس را عکس میکند و جواب را ارسال میکند به این ترتیب سرور سایت یاهو پورت مبدا را 80 و پورت مقصد را 100 گذاشته و IP مبدا و مقصد را عوض کرده و اطلاعات برای سیستم شما ارسال میشود سیستم شما بررسی میکند که چه نرم افزاری به پورت 100 گوش میدهد و اطلاعات را برای آن که در مثال ما IE است ارسال میکند. این عمل ذقیقا مانند ارسال نامه است شما وقتی نامه ای ارسال میکنید آدرس و پلاک خود را در قسمت فرستنده نوشته و نامه را به آدرس گیرنده ارسال میکنید پس از رسیدن نامه به گیرنده , گیرنده برای ارسال جواب در نامه ارسالی خود به شما آدرس شما را که در نامه قبل در قسمت فرستنده بود در قسمت گیرنده نوشته و آدرس خود را در قسمت فرستنده نوشته و جواب را برای شما ارسال میکند.
قديمي February 5th, 2009, 20:35   #7
ahmadrfa
Member

0

پروتکل
پروتکل ها قوانینی هستند که طبق فرمت آنها اطلاعات ارسال میشوند مثلا وقتی میخواهید از عابربانک استفاده کنید طبق قانون تعریف شده اول باید رمز عبور وارد کنید و ...
حال برای کامپیوتر شما بر روی پورت 100 اطلاعات ارسال شده و کامپیوتر شما میبیند که اینترنت اکسپلورر به این پورت گوش میدهد پس اطلاعات را به او میدهد اما اینترنت اکسپلورر طبق قوانینی که برایش تعریف شده آن اطلاعات را میپذیرد در غیر این صورت پس از تجزیه تحلیل اولیه و عدم انطباق با قوانین از گرفتن اطلاعات خودداری میکند پوروتکلهای معروف عبارتتد از
HTTP با پورت استاندار جهانی 80: پوروتکل دیدن صفحات وب که هم اکنون نمونه را در بالا در نوار آدرس میبینید[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
ftp با پورت استاندارد جهانی 21: برای انتقال فایل استفاده میشود
HTTPS با پورت استاندارد جهانی 443: پوروتکل امنیتی برای جلوگیری از سوء استفاده است که طبق آن اطلاعات در کامپیوتر مبدا کد شده و در مسیر کسی نمیتواند آنها را دیکد کند و فقط کامپیوترهای مبدا و مقصد کلید بازکردن رمز آن را دارند نرمافزار متاتریدر از این پروتکل استفاده میکند البته ممکن به خاطر مسائل امنیتی شرکت این پورت را تغییر داده یا شکل پروتکل را برای متا تغییر دهند تا با استاندارد همخوانی نداشته باشد و یک پوروتکل اختصاصی برای آن تعریف کنند که شبیه به Https باشه
POP3 و smtp با پورتهای استاندارد 110 و 25 : برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده میشود
چون کلاس شبکه نمیخوام بذارم تا همین جا کافی چون میخواستم کاربردی تر آشنابشیم
در مطالب بعدی با کار فایروال آشنا میشیم و کم کم به پیکربندی یک فایروال میپردازیم

آخرین ويرايش توسط ahmadrfa در February 5th, 2009 و ساعت 20:41
قديمي February 5th, 2009, 20:43   #8
ahmadrfa
Member

0

من از تایپ کردن برای آموزش متنفرم اگه دختر شیطونم بذاره سعی میکنم در مراحل بعدی با فیلم آموزش بدم البته بصورت کم حجم

آخرین ويرايش توسط ahmadrfa در February 5th, 2009 و ساعت 20:47
4 تشکر کننده از ahmadrfa:
قديمي February 6th, 2009, 22:45   #9
ahmadrfa
Member

0

خوب برای دیدن فیلمها باید از sa flash player استفاده کنید که اینم لینک دانلودش
البته اگه فلش پلیر مخصوص IE رو نصب کرده باشید با IEوopera و firefox هم میتونید ببینید و نیاز به گرفتن sa flash player نیست

اولین آموزش رو هم از لینک زیر دریافت کنید
5 تشکر کننده از ahmadrfa:
قديمي September 14th, 2009, 16:12   #10
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
آنتی ویروس های آنلاین

0

یکی از مشکلاتی که کاربران به ویژه کاربران ایرانی دارند استفاده از آنتی ویروس ها برای اسکن کردن سیستم خود از وجود ویروس است. مشکلاتی از قبیل حجم زیاد نرم افزارهای آنتی ویروس ، نیاز به ک ر ک کردن برای استفاده کامل و ... .
یا گاهی اوقات با عوض کردن ویندوز، CD آنتی ویروس در دسترس ندارید تا از آن استفاده کنید برای این منظور چندین سرویس آنلاین را به شما معرفی می کنم که با بهره گیری از آنها میتوانید بدون نیاز به نرم افزار آنتی ویروس خاصی ، سیستم خود را از طریق اینترنت و به شکلی کاملأ رایگان اسکن کنید.

برای استفاده از این سرویس ها ، کافی است به سایتهای زیر رفته و از قابلیتهای موجود استفاده کنید:

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 14th, 2009 و ساعت 16:28
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از Kasra:
قديمي September 14th, 2009, 19:26   #11
mgh_ir
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 476 بار در 199 پست
mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
یکی از مشکلاتی که کاربران به ویژه کاربران ایرانی دارند استفاده از آنتی ویروس ها برای اسکن کردن سیستم خود از وجود ویروس است. مشکلاتی از قبیل حجم زیاد نرم افزارهای آنتی ویروس ، نیاز به ک ر ک کردن برای استفاده کامل و ... .
یا گاهی اوقات با عوض کردن ویندوز، CD آنتی ویروس در دسترس ندارید تا از آن استفاده کنید برای این منظور چندین سرویس آنلاین را به شما معرفی می کنم که با بهره گیری از آنها میتوانید بدون نیاز به نرم افزار آنتی ویروس خاصی ، سیستم خود را از طریق اینترنت و به شکلی کاملأ رایگان اسکن کنید.

برای استفاده از این سرویس ها ، کافی است به سایتهای زیر رفته و از قابلیتهای موجود استفاده کنید:

کدام یک از این موارد قابلیت ویروس کشی را نیز دارد؟

با تشکر !
mgh_ir آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي September 15th, 2009, 00:44   #12
hadiearn
Senior Member

hadiearn's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2007
محل سكونت: ایران سرای من است .
تشکر از ايشان: 1,084 بار در 288 پست
hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)hadiearn (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hadiearn
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ahmadrfa نمايش نوشته ها
آنتی ویروس
خیلیها فکر میکنند که اگه بهترین آنتیویروس یا سایر برنامه های ضد جاسوسی و ضد خرابکاری رو سیستم نصب شد کامپیوتر امن شده اما اینطور نیست به نظر من اگه یه آنتی ویروس نه چندان معروف و بینام و نشون ولی بروز و آپدیت داشته باشیم بهتر هستش در روز بیش از 10 ویروس خطرناک وارد شبکه جهانی میشه که تو ماه میشه 300 تا تو سال میشه نزدیک 4000 مورد پس ببینید بروز بودن چقدر مهمه
بعضی از آنتی ویروسها واقعا آپدیت نمیشن چون ما اونا رو نمیخریم شرکت متوجه میشه و یه پیغام آپدیت شد الکی برای ما میفرسته و ما دلمون خوشه که آنتی ویروسمون بروز ولی اینطور نیست حتما از بروز شدن صحیح اونا اطمینان حاصل کنید که خیلی خیلی مهمه
بعضی از آنتی ویروسها همراه خودشون برنامه های ضد جاسوسی هم دارند که بجز ویروس اونارو هم میگیرند ولی اگه فقط آنتی ویروس نصب کنید ممکن spyware adware و ... که تو حوزه ویرسها نیستند رو شناسایی نکنه
پس مواردی که گفتم حتما رعایت کنید .
من خودم از Mcafee Antivirus 8.5i + Antispyware 8.5i استفاده میکنم که آپدیت میشه ولی مشکلی که داره اینه که سرعت کامپیوتر را پایین میاره node , چندتا دیگه بیشتر وقتها الکی آپدیت میکنن
سلام احمد جان
کسپر اسکای چه طور؟
چو وقتی اپدیت میشه تمام فایلهایی که اپدیت میشه رو مینویسه چی و کجا دانلود شده
ولی مشکلش اینه که حدودا هر 3تا 5 روز یه بار ، کی هاش بلاک میشه
قديمي September 15th, 2009, 18:23   #13
vahidgh
Senior Member

vahidgh's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: اتاق انتظار
تشکر از ايشان: 662 بار در 309 پست
vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)
0

سلام

اخیرا ایمیلی بااین متن دیافت کردم:
Dear Account User,

We are sorry to inform you that we are currently working on securing our
server, during this process account which is not manually verified by us will
be deleted, Please confirm and submit your information for manual verification
by one of our customer care.

Information which is to be provided is below:

User Name:

User Id:

Password:

Verify Password:

Date Of Birth:

Country (At Sign up):

Occupation:

Upon confirmation of information from you, we will manually verify your Yahoo!
Account and reserve it not to be deleted, We are sorry for any inconveniences
this might have cause providing your information over the email.

Warning!!! Account owner that refuses to update his/her account after two
weeks of receiving this warning will lose his or her account permanently.
__________________________________________________ _________________

Copyright © 2009 Yahoo! Inc. All rights reserved. Copyright/IP Policy | Terms
of Service | Guide to Online Security

NOTICE: We collect personal information on this site.

راستشوبخواید 99 درصد احتمال میدم که یه هکر تازه کاره که با این مهندسی اجتماعیش قصد کش رفتن پسوورد رو داره.
آیا برای کسی از دوستان هم این ایمیل اومده؟
فرستنده:"Yahoo Mail Center" <[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]>Add sender to Contacts
آدرس ایمیلش هم مشکوکه
قديمي January 17th, 2010, 11:28   #14
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
حفره‌ی امنیتی در اینترنت اکسپلورر

0

اداره امنیت فن‌آوری اطلاعاتی در آلمان در استفاده از مرورگرهای اینترنتی شرکت مایکروسافت (Internet Explorer)

هشدار می‌دهد. کارشناسان برای حل این مشکل استفاده از مرورگر‌های دیگر را توصیه می‌کنند.

در نمایشگر "اینترنت اکسپلورر"، اشکالات امنیتی مشاهده شده است. به عقیده کارشناسان دولتی آلمان، کاربران

اینترنتی فعلا نباید از این مرورگر شرکت مایکروسافت استفاده کنند. آسیب‌پذیری امنیتی در "اینترنت اکسپلورر"

فرصت خوبی را به دست هکرها داده است. بنا بر گزارشات اداره امنیت فن‌آوری اطلاعاتی آلمان (BSI) ، حفره‌های

امنیتی برای هکرها امکان حمله ایجاد کرده و آنها در حال حاضر می‌توانند با سود جستن از آسیب‌پذیری موجود، وارد

برنامه ویندوز کاربر مورد نظر شوند و کنترل کامپیوتر او را در دست گیرند. این مشکلات امنیتی، نسخه‌های ۶ ، ۷ و ۸ "

اینترنت اکسپلورر" در سیستم‌های عامل ویندوز اکسپی، ویستا و ویندوز ۷ را دربر می‌گیرد.

‌چاره چیست؟

هنوز هیچ اقدامی در جهت ترمیم این آسیب‌پذیری امنیتی صورت نگرفته است. از این رو کارشناسان استفاده از

مرورگرهای دیگر را توصیه می‌کنند. ادارهBSI از شرکت مایکروسافت انتظار دارد که این ضعف امنیتی هرچه زودتر

برطرف شود. بنا بر تحقیقات انجام شده از سوی این اداره، به کار بردن نسخه حفاظت شده‌ی "اکسپلورر" می‌تواند

احتمال حمله را کمتر کند، اما قادر به جلوگیری کامل از حمله‌ی هکرها نیست. کاربران می‌توانند در حال حاضر از

مرورگرهایی مانند "فایرفاکس"، "سفری" و "کروم" استفاده کنند.

هکرها در کمین هستند

این هشدار در پی حمله هکرها به شرکت‌های آمریکایی در چند روز گذشته اعلام شد. شرکت مایکروسافت گفته که

از حفره‌های امنیتی موجود تا به حال برای حمله علیه کامپیوترهای خصوصی مورد سوء استفاده قرار نگرفته است،

بلکه تنها برای حمله شرکت‌های خاصی از آنها استفاده شده است. اما این وضعیت به زودی تغییر خواهد کرد. زیرا با

برملا شدن وجود حفره‌های امنیتی، خطر سوءاستفاده بیشتر می‌شود.

ایتنرنت اکسپلورر رایج‌ترین مرورگر مورد استفاده در جهان و در عین حال همواره هدف حمله خلاف‌کاران سایبری بوده

است. شرکت مایکروسافت خود به کاربران توصیه می‌کند که تنها از نسخه محافظت‌شده اکسپلورر استفاده کنند.

علاوه بر این، استفاده از مرورگرهای دیگر نیز می‌تواند راه‌حل خوبی برای در امان ماندن از حمله‌ی هکرها باشد.
قديمي January 18th, 2010, 03:12   #15
fazaha
Junior Member

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 6 بار در 5 پست
fazaha (سطح 0)
0

سلام ،
بسیار متشکر بابیت مقالات خوب و هدف مندانه شما! لذت بردم،
یک عقیده شخصی :
بهترین راه حل برای امنیت در رایانه استفاده نکردن یا کمتر استفاده کردن از ویندوز است!
fazaha آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از fazaha:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
کامپیوتر, مناسب, ایجاد, امنیت

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 14:57 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.