انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي November 13th, 2010, 15:31   #226
Asadinia
Member

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 259 بار در 71 پست
Asadinia (سطح 0)
0

اصلا بحث من بحث فارکس نیست فقط و فقط منظورم بازار آتی طلا در بور کالاست. ببینید 90% تاثیر بازار طلای فیوچرز داخل و البته نقدی از قیمتهای جهانی است. و بازار Comex در امریکا مهمترین سشن بازار طلاست که از ساعت 5 بعدالظهر آغاز میشه ولی بورس کالای ما دقیقا 5 بسته میشه و این یعنی ریسک سنگین فردی که پوزیشن باز در ایران دارد.
قديمي November 13th, 2010, 15:54   #227
paniz
Junior Member

paniz's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2009
تشکر از ايشان: 108 بار در 24 پست
paniz (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به paniz
0

با سلام و ارادت خدمت جناب اسدی نیا.

با توجه به عمق کم بازار آتی سکه ، به نظر من نوسانگیر ی در این بازار خیلی سخت خواهد بود . ولی با توجه به تحلیل های بلند مدت در این بازار ( هفتگی ) بهترین و مطمن ترین سود را می توان بدست آورد .
paniz آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از paniz:
قديمي November 13th, 2010, 16:16   #228
goldtrader24
Senior Member

goldtrader24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2010
تشکر از ايشان: 789 بار در 99 پست
goldtrader24 (سطح 1)goldtrader24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به goldtrader24
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Asadinia نمايش نوشته ها
اصلا بحث من بحث فارکس نیست فقط و فقط منظورم بازار آتی طلا در بور کالاست. ببینید 90% تاثیر بازار طلای فیوچرز داخل و البته نقدی از قیمتهای جهانی است. و بازار Comex در امریکا مهمترین سشن بازار طلاست که از ساعت 5 بعدالظهر آغاز میشه ولی بورس کالای ما دقیقا 5 بسته میشه و این یعنی ریسک سنگین فردی که پوزیشن باز در ایران دارد.
آقای دکتر
برای پوشش این ریسک پیشنهادی دارید ؟ اصلا راه حلی وجود دارد که این ریسک را پوشش داد
در بورس کالای ایران و معاملات آتی سکه فکر کنم نوسان هفته ای و میان مدت را باید دنبال کرد . دلیل اصلی هم فکر کنم همین بسته شدن بازار است و نمی شود روی معاملات ریسک کرد و با حجم زیاد وارد شد .
در ضمن در نوشته خود صحبت معاملات نقدی کردید و در جایی گفتید که مومنتوم گیری . آیا شرایط باز و بسته کردن معاملات در حدی هست که در بورس کالا بشود بدون مشکلات سریع معامله کرد ؟
من اطلاعاتم از بورس کالای ایران ضعیف است و این دو روز تعطیلی باید کامل سایت بورس کالا را بخوانم و شرایط معامله را بفهمم .
در هر صورت هم صحبتی با شما باعث افتخار است و امیدوارم بقیه هم در زمینه طلا فعالتر بشوند و نتیجه های خوبی بگیریم
goldtrader24 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از goldtrader24:
قديمي November 13th, 2010, 16:26   #229
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

پانیز عزیز دقیقا نکته من برمی گرده به این اصل که تفاوت قیمتی روزانه بازار آتی ما خیلی خوبه. شنبه یا یکشنبه رو منظورم نیست ولی دوشنبه سه شنبه و چهارشنبه در این 3 روز دقیقا با اونس جهانی قیمت بازار ما هم بالا و پایین میره واین به نظر من ریسک کمتری داره تا بگزارید فردای اونروز افست بشیم. البته خیلی سودمون کمتره ولی کم ریسکتره.
قديمي November 13th, 2010, 16:37   #230
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

شما لطف دارید گلدتریدر عزیز

حتما حتما از دوشنبه معاملات آتی طلای ایران را با قیمت جهانی ملاحظه فرمایید. اگر بحث مالیات بر ارزش افزوده مطرح نشود، قطعا میبینید که با قیمت جهانی طلا ( روی متاتریدر ) قیمتهای اینجا هم بالا و پایین میشه.
و حتما میشه در 3 روز باز بودن همزمان بورس کالای ایران و جهانی ( دوشنبه سه شنبه و چهارشنبه ) از اول وقت نوسانگیری کرد تا آخر وقت ( 10 صبح تا 5 بعدالظهر ). بحث من اینه که اگر این 3 روز در ایران افزایش میافت و ساعات معامله تا ساعت 7 شب یا بهترین شکل تا 9 شب ادامه داشت ما میتوانستیم با ریسک بسیار پایین تر معامله کنیم . اولا فقط 3 روز نبود و اینکه تاوقت امریکا هم میشد بدون ریسک و با تکیه بر تحلیل تکنیکال و فاندامنتال خود سود کسب کنیم.

ببینید شما امروز که چهارشنبه است بطور مثال پوزیشن باز می کنید. اگر همین امروز افست نکنید و پوزیشن باز بماند شما چهارشنبه تا ساعت 10 شب، پنجشنبه از صبح تا شب و همچنین جمعه کاملا دستتون از معاملاتتون کوتاهه. چون بورس کالا بسته است و شما شنبه ساعت 10 صبح اولین فرصتی است که می توانید پوزیشن خودتون رو ببندید. آیا حاضرید یک همچین ریسکی بکنید؟

من میگم ایا بهتر نیست که همون روز پوزیشنهارو ببندیم و با خیال راحت شب بتونیم بخابیم. البته ریسک کمتر سود کمتری رو دربر خواهد داشت. و البته با پوزیشنهای کمتری هم می تونید کار کنید. روزانه بیشتر از 50 پوزیشن بازو بسته کردن خیلی سخته چون نقدشوندگی بازار کم است.
قديمي November 13th, 2010, 20:43   #231
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
ورود سکه یک گرمی

0

با سلام

فعلا مالیات بر ارزش افزوده شامل طلافروشان ویترینی شامل عمده بنکداران وخرده فروشان اس تالبته برای این دوگروه به صورت ازمایشی اجباری و تصمیمی برای سکه وایشده گرفته نشده.

سيدمحمود احمدي در گفت‌وگو با خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره ورود سكه‌هاي گرمي
به بازار اظهار كرد: ضرابخانه بانك مركزي در حال حاضر مشغول ضرب سكه‌هاي گرمي است. ما مي‌خواهيم تيراژ اين سكه‌ها به حدي برسد كه وقتي به بازار آمد به حد كافي وجود داشته باشد و بازار سياه و رانت براي آن ايجاد نشود.

وي گفت: در حال حاضر مشغول ذخيره‌سازي اين سكه‌ها هستيم و زماني كه تعداد آن افزايش يافت، اين سكه‌ها را به بازار خواهيم ريخت.

او درباره زمان حدودي ورود اين سكه‌ها به بازار گفت: فكر مي‌كنم اين كار در دو ماه آينده انجام شود. ما قصد داريم ابتدا يك ميليون قطعه توليد كنيم و تا كنون حدود 200 هزار قطعه ضرب شده است.

به گفته او قيمت اين سكه‌ها هم با توجه به شرايط روز و قيمت‌هاي جهاني تعيين مي‌شود. وزن اين سكه‌ها 1.01 گرم و قطر تقريبي 13.3 ميلي‌متر است. عيار سکه گرمي نيز همانند ساير سکه‌هاي بهار آزادي رايج در بازار 900 در هزار است. اين سكه‌ها با بسته‌بندي امنيتي مناسب و بدون ثبت سال ضرب به بازار خواهند آمد.

بر اساس این گزارش، پيش از اين قرار بود تعداد محدودي سكه گرمي در مهرماه از سوي بانك كارگشايي عرضه شود.

در بسته‌بندي اين سکه، کاغذ امنيتي با شش مشخصه قرار گرفته است؛ يک مورد ديگر امنيتي در بسته‌بندي سکه‌هاي گرمي، شماره سريالي است که به عنوان شناسنامه توليد سکه‌ها که روز و زمان توليد آن درج مي‌شود. مرکب چاپ سريال نيز فلورسنتي است که زير لامپ uv تبديل به رنگ نارنجي مي‌شود.
قديمي November 14th, 2010, 11:54   #232
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

هنوز یادمون نرفته همین قرارداد اسفند 89 را تا 385 جم می کردند "اونس هم در همین حدود بود "خریدار برای هر ماه 3 درصد در نظر گرفته بود و فکر می کنم هدفش هم 395 هزار بود که فروشندگان به دادش رسیدند "
هر چه به تحویل سکه آبان نزدیکتر بشیم " حجم سفارش های فروش در 2 قرارداد دی و اسفند بیشتر خواهد شد "مگر اینکه اونش یه کله رو به بالا بره "اونس ثابت و نزولی فروشنده برنده
روی اونس 1420 دلار "اوج هیجان بازار نقدی " عمده فروش 347 هزار می گفت " این امکان وجود داره که اونس رو به بالا شود "و آتی دی ماه هم به سررسید نزدیکتر "ولی به دلیل اینکه سکه بازار تقاضایی وجود نداره "نقدی به آتی برسه "ولی در اینجا دیگه شتاب صعود دی ماه مثل قبل نیست چون حرکت خودش را کرده "و و این اختلاف 13 هزار تومانی در 2 هفته آتی به حداکثر 8 هزار تومان خواهد رسید
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي November 14th, 2010, 13:01   #233
Asadinia
Member

Asadinia (سطح 0)
0

سهرابی جان کشته مرده این نکات کاربردی و کف بازاریتم.
قديمي November 14th, 2010, 13:20   #234
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

قربان ما حالا حالاها مونده به شما برسیم "ما درس پس میدیم
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

آخرین ويرايش توسط sohrabibroker در November 14th, 2010 و ساعت 13:30
3 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي November 14th, 2010, 13:23   #235
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقدینگی بالا ی معاملات فیوچر سکه در بورس کالا"قابل توجه دوستانی که در بازار فارکس روی طلا کار می کنند "در بازار فارکس دوستان اگر نظر به سل کردن داشته باشند "اگر با همان مقدار سرمایه روی بازار آتی ایران سل بگیرند "بازدهی که داره بیشتر از بازار فارکس خواهد بود ...
عكس ضميمه
نوع فايل: jpg naghdinegi.jpg‏ (35.3 کیلوبایت, 14 نمایش)
5 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي November 14th, 2010, 13:44   #236
paniz
Junior Member

paniz's Avatar

paniz (سطح 0)
0

با سلام خدمت سهرابی بروکر عزیز

خیلی از شما سپاسگزارم می شوم اگر شماره تلفنی از عمده فروشی سکه را اعلام نمایید .
با شکر.

آخرین ويرايش توسط paniz در November 14th, 2010 و ساعت 13:56 دليل: اشتباه در تایپ
2 تشکر کننده از paniz:
قديمي November 14th, 2010, 14:18   #237
ar460ash
Senior Member

ar460ash's Avatar

تشکر از ايشان: 2,134 بار در 596 پست
ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
نقدینگی بالا ی معاملات فیوچر سکه در بورس کالا"قابل توجه دوستانی که در بازار فارکس روی طلا کار می کنند "در بازار فارکس دوستان اگر نظر به سل کردن داشته باشند "اگر با همان مقدار سرمایه روی بازار آتی ایران سل بگیرند "بازدهی که داره بیشتر از بازار فارکس خواهد بود ...
سلام

جناب سهرابی وقتی لوریج توی بازار فارکس معمولا 10 برابر معاملات اتی خودمونه این امری که فرمودید چطور محقق میشه؟

مرسی و موفق باشید
قديمي November 14th, 2010, 14:52   #238
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ar460ash نمايش نوشته ها
سلام

جناب سهرابی وقتی لوریج توی بازار فارکس معمولا 10 برابر معاملات اتی خودمونه این امری که فرمودید چطور محقق میشه؟

مرسی و موفق باشید
من تا به حالا از دوستانی که در ایران روی طلا با حجم بالا ترید می کنند ندیدم و نشنیدم که از کل لوریج استفاده کنند "یکی از دوستان هم که خیلی حسابشده و با مدیریت سرمایه روی طلا کار می کرد " از خودش شنیدم که 70000دلار را کال کرد همانطور که سود های خوبی روی طلا می توان گرفت "به همان نسبت هم حساب را کال می کنه
همین شخص اگر این مقدار سرمایه را روی سکه اتی بورس کالا می آورد " وبازار نقدی را خوب رصد می کرد "آیا به این روز می افتاد ؟
بیشتر منظور من این هست که الان در معاملات فیوچر سکه می توان سکه را 14000 تومان بالاتر از نقدی سل کرد "اگر اونس ثابت بماند این اختلاف در 2 هفته آتی به 8000 تومان خواهد رسید "یعنی تا به اینجا در 2 حالت برنده
و من به شما قول می دهم موقع سررسید دی ماه اونس طلا اگر روی 1420 دلار هم باشد سکه نقدی 347 هزار تومان بالاتر نخواهد رفت "یعنی 3 طرفه فروشنده برنده
در حال حاظر که این پست را می زنم سکه بانکی 339 هزار "سکه دی ماه 353 هزار "و اونس طلا 1369 دلار
6 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي November 14th, 2010, 15:22   #239
ar460ash
Senior Member

ar460ash's Avatar

تشکر از ايشان: 2,134 بار در 596 پست
ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
من تا به حالا از دوستانی که در ایران روی طلا با حجم بالا ترید می کنند ندیدم و نشنیدم که از کل لوریج استفاده کنند "یکی از دوستان هم که خیلی حسابشده و با مدیریت سرمایه روی طلا کار می کرد " از خودش شنیدم که 70000دلار را کال کرد همانطور که سود های خوبی روی طلا می توان گرفت "به همان نسبت هم حساب را کال می کنه
همین شخص اگر این مقدار سرمایه را روی سکه اتی بورس کالا می آورد " وبازار نقدی را خوب رصد می کرد "آیا به این روز می افتاد ؟
بیشتر منظور من این هست که الان در معاملات فیوچر سکه می توان سکه را 14000 تومان بالاتر از نقدی سل کرد "اگر اونس ثابت بماند این اختلاف در 2 هفته آتی به 8000 تومان خواهد رسید "یعنی تا به اینجا در 2 حالت برنده
و من به شما قول می دهم موقع سررسید دی ماه اونس طلا اگر روی 1420 دلار هم باشد سکه نقدی 347 هزار تومان بالاتر نخواهد رفت "یعنی 3 طرفه فروشنده برنده
در حال حاظر که این پست را می زنم سکه بانکی 339 هزار "سکه دی ماه 353 هزار "و اونس طلا 1369 دلار
تمام فرمایش شما بجا و متین

اما معامله طلا توی بروکرها نسبت به بورس کالای خودمون چند تا مزیت داره:

1-liquidity مناسب

2-عدم دخالت عامل سومی مثل بانک مرکزی در نرخ طلا

3-کارمزد پایین

4-سرعت بالای اجرای دستور خرید و فروش(پشت خط کارگزار موندن و...نداره)

5-امکان معامله توی روزهای فعال بازارهای جهانی

6-امکان معامله 24 ساعته(بعضی از تغییرات اساسی قیمت طلا توی ساعتهایی اتفاق میافته که عملا توی بازار ما امکان معامله وجود نداره)

7-از تاخیر واکنش بازار به اخبار و تحولات در امان بودن

البته توی بازار خودمون هم یه سری مزیت نسبت به بروکرها وجود داره مثل امنیت اصل سرمایه امکان آربیتراژ و....که برای اون هم راه وجود داره.

روی هم رفته به غیر از بعضی زمانهی خاص هم که شما اشاره فرمودید معامله طلا توی بروکرها بهتره

موفق باشید
قديمي November 14th, 2010, 20:30   #240
paniz
Junior Member

paniz's Avatar

paniz (سطح 0)
0

با سلام خدمت سهرابی عزیز

امروز من هم با توجه به قیمت بانکی سکه 3390000 قرار داد آبان سل کردم ولی وقتی برای خرید فیزیکی سکه مراجعه کردم متوجه شدم بانک امروز سکه تمام عرضه نکرده و اکنون سل من با ریسک تغییر قیمت فردا روبرو است .
این هم یکی از معایب معامله در بازار آتی خودمان است .
2 تشکر کننده از paniz:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
spdrgoldshares

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید