انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي October 18th, 2008, 15:21   #1
goldsun
Senior Member

goldsun's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 832 بار در 184 پست
goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به goldsun
Exclamation مواظب این ویروس خطرناک باشید

0

چند روز پيش از طرف کمپانی McAfee AntiVirus ویروس بسیار خطرناکی شناسایی و در سایتش اعلام شده که تاکنون در عرض فقط و فقط 1 روز طبق گفته مسئولین این شرکت بیش از 10 هزار نفر آلوده به این ویروس شدن و تمام اطلاعاتی که روی درایو C آنها بوده به کلی نابود شده.

نام این ویروس : oslando
نوع عملیات تخریبی : سخت افزاری
روش تخریب : این ویروس با جای نشین کردن یک خط کد در فایل kernell داخل پوشه system باعث تخریب سکتور "zero" هارد کامپیوتر شما میشود و بعد از اولین خاموش روشن کردن sector های درایو C محلی که ویندوز شما در آن نصب است را burn میکند (شدت این عمل از format کردن هم جدی تر است به طوری که طبق گفته مک آفی این ویروس توسط cia جهت نابود سازیه کامل اطلاعات hard disk استفاده میشده و اصلا قابل بازیابی نمی باشد)
چگونه به این ویروس آلوده میشویم : بسیار ساده , دقیقا همینطوری کامپیوتر من به این ویروس آلوده شد , " با باز کردن یک نامه مشکوک و دانلود فایل موجود در اون نامه " که بدیش اینه که از طرف دوستتان برای شما ارسال میشود بدون اینکه او در جریان باشد (مثل ارسال pm های آلوده به ویروس در Yahoo Messenger که از طرف فرد آلوده به ویروس برای قربانی ارسال میشود)

اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس که همونطوری که میبینین مورد تایید سایت YAHOO هم قرار گرفته رو حتما مشاهده کنین , راه های پاکسازی (قبل از restart کردن ) و پیشگیری (و تست آلودگی/عدم آلودگی) به این ویروس همه به طور کامل تشریح شده :

راههای پیشگیری و پاکسازی این ویروس

روش های جلوگیری از آلودگی به این ویروس:

1- طی چند روزه آینده هیچ فایل پیوست شده یا هیچ ایمیلی را تحت عنوان postcard باز نکنید. حتی اگر این نامه از طرف دوستتان برای شما ارسال شده باشد.

2- همین حالا با forward این نامه به دوستانتان کامپیوتر آنها را از یک مشکل خیلی جدی نجات دهید. 20 بار دریافت کردن این نامه بهتر از آلودگی دوستتان به این ویروس است در حالی که شما میدانستید ولی دریغ کردید و به او نگفتید.

ویروس فوق حتی توسط خبرگزاری CNN به عنوان مخرب ترین ویروس کامپیوتری اعلام شده.
این ویروس چندي قبل توسط کمپانی McAfee شناسایی شد و تا کنون راهی جهت repair آن پیدا نشده.
goldsun آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 18th, 2008, 15:41   #2
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

فکر کنم این خبر یک شایعه بوده که فقط در سایتهای ایرانی منتشر شده.
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از albertini:
قديمي October 18th, 2008, 16:15   #3
shahramfx
Senior Member

shahramfx's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 2,762 بار در 606 پست
shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به shahramfx
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
فکر کنم این خبر یک شایعه بوده که فقط در سایتهای ایرانی منتشر شده.
نه دوستان اين خبر شايعه نيست خود من دو شب پيش سيستمم رو كه خاموش كردم صبح كه بلند شدم و روشنش كردم ديدم اصلا بالا نمي ياد رفتم ويندوز عوض كنم باز ديدم كه اصلا درايوهام نيست و هارد من كه 80 گيگ ظرفيت داشت زده حدود 60 گيگ خلاصه هر چي تو سيستم داشتم پريد
هارد رو از نوع fdisk كردم سپس از اول درايو بندي كردم
اميدوارم كسي به اين ويروس زشت دچار نشه كه واقعا حال آدم رو مي گيره
با تشكر

پ ن:مواظب نامه هايي كه از ايميل هاي ناشناس براتون مياد باشيد و هر فايلي رو باز نكنيد تا به سرنوشت من دچار نشيد
shahramfx آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از shahramfx:
قديمي October 18th, 2008, 16:42   #4
shahramfx
Senior Member

shahramfx's Avatar

shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)shahramfx (سطح 3)
Question

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله goldsun نمايش نوشته ها
چند روز پيش از طرف کمپانی McAfee AntiVirus ویروس بسیار خطرناکی شناسایی و در سایتش اعلام شده که تاکنون در عرض فقط و فقط 1 روز طبق گفته مسئولین این شرکت بیش از 10 هزار نفر آلوده به این ویروس شدن و تمام اطلاعاتی که روی درایو C آنها بوده به کلی نابود شده.

نام این ویروس : oslando
نوع عملیات تخریبی : سخت افزاری
روش تخریب : این ویروس با جای نشین کردن یک خط کد در فایل kernell داخل پوشه system باعث تخریب سکتور "zero" هارد کامپیوتر شما میشود و بعد از اولین خاموش روشن کردن sector های درایو C محلی که ویندوز شما در آن نصب است را burn میکند (شدت این عمل از format کردن هم جدی تر است به طوری که طبق گفته مک آفی این ویروس توسط cia جهت نابود سازیه کامل اطلاعات hard disk استفاده میشده و اصلا قابل بازیابی نمی باشد)
چگونه به این ویروس آلوده میشویم : بسیار ساده , دقیقا همینطوری کامپیوتر من به این ویروس آلوده شد , " با باز کردن یک نامه مشکوک و دانلود فایل موجود در اون نامه " که بدیش اینه که از طرف دوستتان برای شما ارسال میشود بدون اینکه او در جریان باشد (مثل ارسال pm های آلوده به ویروس در Yahoo Messenger که از طرف فرد آلوده به ویروس برای قربانی ارسال میشود)

اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس که همونطوری که میبینین مورد تایید سایت YAHOO هم قرار گرفته رو حتما مشاهده کنین , راه های پاکسازی (قبل از restart کردن ) و پیشگیری (و تست آلودگی/عدم آلودگی) به این ویروس همه به طور کامل تشریح شده :

راههای پیشگیری و پاکسازی این ویروس

روش های جلوگیری از آلودگی به این ویروس:

1- طی چند روزه آینده هیچ فایل پیوست شده یا هیچ ایمیلی را تحت عنوان postcard باز نکنید. حتی اگر این نامه از طرف دوستتان برای شما ارسال شده باشد.

2- همین حالا با forward این نامه به دوستانتان کامپیوتر آنها را از یک مشکل خیلی جدی نجات دهید. 20 بار دریافت کردن این نامه بهتر از آلودگی دوستتان به این ویروس است در حالی که شما میدانستید ولی دریغ کردید و به او نگفتید.

ویروس فوق حتی توسط خبرگزاری CNN به عنوان مخرب ترین ویروس کامپیوتری اعلام شده.
این ویروس چندي قبل توسط کمپانی McAfee شناسایی شد و تا کنون راهی جهت repair آن پیدا نشده.
اگه يه نفر كه من تو ياهو مسنجر اونو اد كردم برام يه pm بدون هيچگونه فايلي بده و كامپيوتر اون هم به اين ويروس آلوده شده باشه آيا باز هم سيستم من ويروسي ميشه؟
تشکر کننده از shahramfx:
قديمي October 18th, 2008, 16:53   #5
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
تشکر از ايشان: 1,402 بار در 427 پست
mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mahdikhani
0

سلام دوستان .اینطور که دوستمون فرمودن اگه صحت داشته باشه ویروس خطر ناکی هست ، به خصوص نحوه ی ورود اون به سیستم قربانی کاملا حرفه ای هستش .

جناب آلبرتینی اگه امکانش هست در مود شایعه بودن این مطلب توضیحاتی بفرمایید .

دوستان دیگر هم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند قرار دهند، اطلاع رسانی کنند تا راه چاره ای اندیشیده شود .

( بعید نیست کار ، کار خود مکافی هم باشه و تا چند وقته دیگه آنتی ویروسش رو با قیمت مناسب ارائه بده )

یه سرچ کوچولو هم زدیم ، به نظر میرسه صحت داشته باشه ، پس" بچه ها مواظب باشید "

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

آخرین ويرايش توسط mahdikhani در October 18th, 2008 و ساعت 17:00
mahdikhani آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از mahdikhani:
قديمي October 18th, 2008, 16:59   #6
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

موضوع عجیب اینه که اگر دو کلمه McAfee AntiVirus و oslando با هم در گوگل جستجو کنید به غیر از چند سایت ایرانی لینکی پیدا نمیشه.بنظرم این نمیتونه منطقی باشه
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از albertini:
قديمي October 18th, 2008, 17:04   #7
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)mahdikhani (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله shahramfx نمايش نوشته ها
اگه يه نفر كه من تو ياهو مسنجر اونو اد كردم برام يه pm بدون هيچگونه فايلي بده و كامپيوتر اون هم به اين ويروس آلوده شده باشه آيا باز هم سيستم من ويروسي ميشه؟
من به این ویروس آلوده نشدم خوشبختانه ، ولی فکر نمیکنم با پی ام تکست خالی ویروس وارد بشه ، همون طور که دوستان گفتن فایلی از طرف یکی از دوستان شما برایتان ارسال میشه که باید اون رو بگیرید و باز کنید .
قديمي October 18th, 2008, 17:14   #8
shahramfx
Senior Member

shahramfx's Avatar

Exclamation

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله shahramfx نمايش نوشته ها
نه دوستان اين خبر شايعه نيست خود من دو شب پيش سيستمم رو كه خاموش كردم صبح كه بلند شدم و روشنش كردم ديدم اصلا بالا نمي ياد رفتم ويندوز عوض كنم باز ديدم كه اصلا درايوهام نيست و هارد من كه 80 گيگ ظرفيت داشت زده حدود 60 گيگ خلاصه هر چي تو سيستم داشتم پريد
هارد رو از نوع fdisk كردم سپس از اول درايو بندي كردم
اميدوارم كسي به اين ويروس زشت دچار نشه كه واقعا حال آدم رو مي گيره
با تشكر

پ ن:مواظب نامه هايي كه از ايميل هاي ناشناس براتون مياد باشيد و هر فايلي رو باز نكنيد تا به سرنوشت من دچار نشيد
دوستان توجه كنيد كه من نگفتم كامپيوترم به ويروس oslando دچار شده (چون من نمي تونم تشخيص بدم ويروسي كه تو كامپيوترمه اسمش چيه )من فقط گفتم دو شب پيش كامپيوتر من به اين بلا دچار شده
با تشكر
2 تشکر کننده از shahramfx:
قديمي October 18th, 2008, 17:32   #9
mahdikhani
مسئول تالار منابع

mahdikhani's Avatar

0

اینطور که از محتوای پست اول ، سایتها و وبلاگهای سرچ شده بر میاد ، باید در سایت مکافی در مورد این ویروس خبر داده شده باشه . اما وقتی تو سایت مکافی نام این ویروس رو سرچ میکنیم چنین کلمه ای توی اون سایت نیست که در موردش توضیح داده شده باشه !

یه نکته ی جالبه دیگه هم که هست این که متن این خبر همه جا کاملا یکی هستش و به صورت کپی پیست داره پخش میشه .
قديمي October 18th, 2008, 17:33   #10
مسعود رهجو
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

مسعود رهجو's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: در آغوش خدا
تشکر از ايشان: 30,640 بار در 4,644 پست
مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)
0

سلام
این خبر کاملا شایعه هست اسیر این نوع شایعات نشوید همچین وبروسی وجود خارجی ندارد این لیست جدید ترین وبروس های هست که سایت mcafee شناسایی کرده

11.jpg

اگر به این لینک هم وارد بشوید لیست کامل وبروسهایی که شرکت mcafee در یک ماه گذشته شناسایی کرده را میتوانید ببنید دربغ از یک تشابه اسمی

موفق باشید
مسعود رهجو آفلاين است پاسخ با نقل قول
11 تشکر کننده از مسعود رهجو:
قديمي October 18th, 2008, 19:42   #11
shahramfx
Senior Member

shahramfx's Avatar

0

با تشكر از جناب رهجو
ولي كامپيوتر من چرا خود به خود fdisk شد
تشکر کننده از shahramfx:
قديمي October 19th, 2008, 13:38   #12
Extacy
Senior Member

Extacy's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: ايران سبز
تشکر از ايشان: 2,399 بار در 851 پست
Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)
Thumbs down

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
موضوع عجیب اینه که اگر دو کلمه McAfee AntiVirus و oslando با هم در گوگل جستجو کنید به غیر از چند سایت ایرانی لینکی پیدا نمیشه.بنظرم این نمیتونه منطقی باشه
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mahdikhani نمايش نوشته ها
یه نکته ی جالبه دیگه هم که هست این که متن این خبر همه جا کاملا یکی هستش و به صورت کپی پیست داره پخش میشه .
سلام دوستان.

چون اين مطلب در همه جا متنش يكي هست و بصورت كپي پيست پخش شده است و فقط هم در سايتهاي ايراني نوشته شده دليل بر شايعه بودن ميباشد ؟

من موضوع اين ويروس رو حدود يكماه و نيم قبل از طريق راديو (راديو فردا) شنيدم كه ميگفتن وقتي به اينترنت وصل هستيم يك پيغام در حال بازديد از صفحات براي شما مياد كه بايد پاسخ منفي به اين درخواست بديد و اگر اين ويروس به كامپيوتر شما منتقل بشه كل اطلاعات هارد ديسك شما را از بين ميرد !

خب راديو فردا كه ديگه تو ايران نيست ! حالا چون با لهجه ايراني گفته شده شايعه هست ؟

اگر اينطوري باشه ديگه نبايد به هم ديگه اطمينان داشته باشيم ,‌ چون همه ايرانيها شايعه درست كن هستند .....

ارادتمندم.
موفق باشيد.
قديمي October 19th, 2008, 14:19   #13
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Extacy نمايش نوشته ها
سلام دوستان.

چون اين مطلب در همه جا متنش يكي هست و بصورت كپي پيست پخش شده است و فقط هم در سايتهاي ايراني نوشته شده دليل بر شايعه بودن ميباشد ؟

من موضوع اين ويروس رو حدود يكماه و نيم قبل از طريق راديو (راديو فردا) شنيدم كه ميگفتن وقتي به اينترنت وصل هستيم يك پيغام در حال بازديد از صفحات براي شما مياد كه بايد پاسخ منفي به اين درخواست بديد و اگر اين ويروس به كامپيوتر شما منتقل بشه كل اطلاعات هارد ديسك شما را از بين ميرد !

خب راديو فردا كه ديگه تو ايران نيست ! حالا چون با لهجه ايراني گفته شده شايعه هست ؟

اگر اينطوري باشه ديگه نبايد به هم ديگه اطمينان داشته باشيم ,‌ چون همه ايرانيها شايعه درست كن هستند .....

ارادتمندم.
موفق باشيد.

سلام

یعنی ایرانی ها تازگیا کاشف ویروس ها شدن؟! رادیو فردا خیلی از مطالبش رو ایرانی ها براشون ایمیل می کنن.

حالا به نظر شما جالب نیست که یک ویروس به این خطرناکی رو ایرانی ها کشف کنن، ولی دنیا از اون خبر نداشته باشه؟! شما کلمه "oslando virus" را در اینترنت سرچ کنید. چیزی در مورد آن پیدا نمی کنید.

توی سایت های مهم ویروس یاب، مثل Norton, McAfee, Kaspersky سرچ بزنید. اصلا همچین چیزی وجود نداره.

پس به این نتیجه می رسیم که جدیدا ایرانی ها در کشف ویروس، پیشتاز دنیا هستند و این در حالی است که ایران در صنعت نرم افزار، امنیت و ... حرفی برای گفتن ندارد!!
2 تشکر کننده از I.N.D.E.X:
قديمي October 19th, 2008, 14:25   #14
goldsun
Senior Member

goldsun's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 832 بار در 184 پست
goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)goldsun (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به goldsun
0

دوستان من دقیقا نمی دونم که این ویروس با این نام وجود داره یا نه.

ولی با توجه به اینکه در چند روز اخیر هارد چند تا از دوستان بنده توسط ویروس فورمت شده لذا وظیفه خودم دونستم که این مطلب رو که در یک سایت ایرانی دیدم اینجا قرار بدم تا اطلاع رسانی بشه و خدای نکرده دوستان سرمایه احیانا دچار مشکل نشند .

حالا اگه این خبر درست باشه که باعث می شه سیستم دوستان از خطر محفوظ بمونه . اگر هم شایعه باشه که ضرری متوجه کسی نشده و باعث احتیاط بیشتره.

به هر حال از اظهار نظر دوستان ممنونم
goldsun آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از goldsun:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
ویروس, مواظب, باشید, خطرناک

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 14:23 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.