انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي June 28th, 2010, 08:18   #16
محمد هورزاد
Senior Member

محمد هورزاد's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: استرالیا
تشکر از ايشان: 13,586 بار در 2,503 پست
محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)محمد هورزاد (سطح 11)
3

سلام و عرض تشکر از مدیر سایت که همچنان در جهت بهبود وضعیت سایت زحمت میکشند .

در کل طرح خوبیست و مطمئنن پس از یک دوره آزمایش و برطرف شدن نقیصه ها بهتر هم خواهد شد . ولی واقعا مشکل چند کاربری و یک نفر با چند آی دی - سایت رو شدیدن داره آزار میده که اگه این مشل حل بشه خودش کلی از مشکلات رو حل میکنه .

به نظر من هم 50 پست کم هست - چون عموما حاشیه ها توسط افراد تازه کار (شاید هم کهنه کار با آی دی تازه) بوجود میاد . حاشیه سازها هم که هر کدوم 5 تا آی دی با 50 تا پست دارند و میتونن با دادن امتیاز منفی و حذف یک پست خوب نیز جنجال درست کنند .

به کسی بر نخوره اما من نسبت به بعضی از کاربران قدیمی سایت که فقط خواننده هستند و کم پست میزنن اصلا حس خوبی ندارم - هر چند پست زیاد دادن نیز (مثل خودم) خوب نیست اما پست نزدن و فقط استفاده کردن نیز جالب نیست - بنابراین کسی که 200 یا 300 تا پست داره تازه میشه گفت یه حق و حقوق هایی توی سایت داره - البته درست تر اون تعداد پست با توجه به مدت عضویتش هست - شاید گزینه تعداد تشکر (که جناب naranj اشاره کردند) گزینه بهتری باشه .

ضمن اینکه یه قضیه روانی هم توی سایت وجود داره که من این رو در مورد تشکر ها کاملا حس کردم - اگه یه پستی 3 امتیاز منفی بگیره قطعا چهارمی و پنجمی رو هم میگیره و این در حالی هست که 90% مواقع نفر چهارم و پنجم اصلا درست پست رو نخوندن و فقط همرنگ جماعت شدن - دیدن یه پست 3 تا منفی داره ، گفتن پس حتما بد هست - بذار ما هم یه منفی بدیم .
مثال عینی این قضیه اینه که اگه یه پستی تشکرش از 20 رد بشه راحت 15 تا دیگه هم میگیره و اون 15 تا اصلا پست رو نخوندن - فقط چون دیدن پست پر تشکری هست گفتن ما هم یکی بزنیم که از قافله عقب نیوفتیم - حتما پست خوبیه دیگه که این همه تشکر داره !! نمونه بدم ؟ اولین پست در هر تاپیک ! دقت کنین .

بعد یه مشکل دیگه : مثلا من الان میگم پیشنهاد جناب naranj در پست 13 پیشنهاد خوبی است - بعد این پست 5 تا منفی میگیره و حذف میشه - اگه پست 14 به جای اون بره و شماره اون بشه 13 بعدا کلی مشکل درست میشه . چون پست 14 اصلا پیشنهادی توش نیست یا اگه هست اصلا خوب نیست (البته این یه مثال هست - جناب آلبرتینی مخلصیم - عفو فرمایید)
لطفا مشکل این شماره پست رو هم حل کنید که بعدا توی نام بردن ها و لینک دادن ها مشکلی پیش نیاد .

ببخشید خیلی حرف زدم - اول صبح بود انرژی زیاد داشتم - انشاا... فرهنگ درست امتیاز دادن توی سایت به خوبی پیاده بشه . ممنون

آخرین ويرايش توسط محمد هورزاد در June 28th, 2010 و ساعت 08:22
محمد هورزاد آفلاين است
11 تشکر کننده از محمد هورزاد:
قديمي June 28th, 2010, 09:45   #17
مسعود رهجو
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

مسعود رهجو's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: در آغوش خدا
تشکر از ايشان: 30,640 بار در 4,644 پست
مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)
2

سلام به همگی

با تشکر از اقا رضا

اما من فکر نکنم گزینه مثبت در اینجا کارایی نداشته باشه من در سایت های دیگه هم فعالیت دارم انجا اگردو نفر رای بدن یکی مثبت یکی منفی نتیجه خنثی میشه یعنی انگار کسی رای نداده اگر یکی منفی بده دو تا مثبت نتیجه 1+ میشه که اگر به 10- برسه پست حذف خواهد شد .

مورد بعدی اینکه من این مورد را برای تالار سیگنال ها به هیچ وجه مناسب نمیبنیم به دلیل حساسیتی که دارد به هیچ وجه نباید به وسیله کاربران حذف بشه و در اختیارات مدیر باید باشد مثلا من یک سیگنال دادم یکی داره استفاده میکنه یک شرکتی یا ارگانی داره از این مورد ضرر میبینه و مشتریانش را از دست میده میاد به هر طریقی شده اختلال ایجاد میکنه .

مورد بعدی هم اینکه این کار باعث بیشتر شدن فعالیت مدیر سایت خواهد شد که باید یکی یکی پست هایی را که حدف شدن را کنترل کنند مبادا با قصد تخریب پست ها حذف شده باشند حالا فکر کنم در اینده هم یک فیلم سینمایی هم داشته باشیم از شکایت های کاربران که چرا پست من پاک شد اونها به قصد ضربه زدن به من این کار را کردن فلان و فالان و .......

فعلا همین

آخرین ويرايش توسط مسعود رهجو در June 28th, 2010 و ساعت 10:08
مسعود رهجو آفلاين است
قديمي June 28th, 2010, 10:08   #18
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
1

با سلام و تشکر از نظرات دوستان

چند نکته را در مورد سیستم امتیاز دهی جدید:

۱- در این سیستم، پستی که امتیاز منفی بگیرد بطور کامل حذف نمی شود. بلکه فقط متن پست پنهان می شود. لذا شماره پستهای بعدی جابجا نمی شود. (برای نمونه پست شماره 2 همین تاپیک را ببینید)

۲- این سیستم هم مانند سایر نرم افزارها، امکانات و قابلیت های مشخصی دارد. در این سیستم تنها این قابلیت وجود دارد که امکان رای دادن کاربران بر اساس تعداد پست فعال شود(حداقل 50 پست) و مواردی از قبیل تاریخ عضویت و تعداد تشکر، قابل تعیین نیست.

۳- همانطور که در پست اول و ششم توضیح دادم دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، پنهان شدن پستهای حاشیه ساز و مغایر با قوانین توسط اعضای سایت می باشد. لذا اگر این قابلیت را غیرفعال کنیم، وجود سیستم لزومی نخواهد داشت.

۴- این احتمال وجود دارد که عده ای بخواهند با ایجاد چند نام کاربری یا تشکیل گروه، از این سیستم بطور نادرست استفاده کنند. دسترسی اینگونه افراد به سیستم امتیازدهی محدود خواهد شد و تمام امتیازاتی که داده اند نیز به راحتی با یک کلیک حذف خواهد شد. همینجا از همه دوستان درخواست می کنم اگر مشاهده کردند که پستی بدون دلیل امتیاز منفی گرفته و پنهان شده، از طریق دکمه به همراه توضیحات لازم گزارش کنند.

۵- این سیستم بصورت آزمایشی راه اندازی شده. لذا با گذشت زمان و در صورت اثبات عدم کارایی مناسب، غیرفعال خواهد شد.

با تشکر
Reza آفلاين است
قديمي June 28th, 2010, 10:45   #19
Teacher
Member

Teacher's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: زیر آسمان خدا
تشکر از ايشان: 163 بار در 65 پست
Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)
0

فایده این سیستم چی هست؟

اگر قرار برشناسایی پست نامطلوب باشه خوب اون گزینه گزارش به مدیران هست، اگر قرار باشه ارزش مثبت یک پست رو مشخص کنیم هم که خوب گزینه تشکر هست، به این معنا که طبیعتاً تمام افرادی که تشکر کردن به مثبت بودن اون رای خواهند داد.

نقطه ضعفی هم که این سیستم داره به این صورت هست که اگر 5 نفر باهم متحد بشوند می تونند خیلی پستها رو حذف کنند و شاید این تبدیل به یک جور سرگرمی هم بشه. (حالا فکر کنید اگر این 5 نفر تبدیل به 20 نفر بشوند فکر کنم 80% پستهایی که در این سایت زده شده پاک بشه).

من فکر می کنم بعنوان یک سرگرمی سیستم مناسبی باشه ولی بعنوان روشی که ما بتونی روی پست کاربران ارزش گذاری کنیم فایده ای نخواهد داشت (شاید حتی آخرش فقط ضرر باشه.)
2 تشکر کننده از Teacher:
قديمي June 28th, 2010, 10:47   #20
Teacher
Member

Teacher's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: زیر آسمان خدا
تشکر از ايشان: 163 بار در 65 پست
Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)
1

بنظر من بجای اینکار شما تکلیف اون گزینه اعتباردهی رو مشخص بفرمائید که بعد از گذشت تقریباً 2 سال هنوز هیچ کس نمی دونه به چه دردی می خوره و چرا ما داریم به دیگران اعتبار مثبت می دیم.
تشکر کننده از Teacher:
قديمي June 28th, 2010, 11:08   #21
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
1

سوال:

اگر پستی 20 امتیاز مثبت و 5 امتیاز منفی بگیره مخفی میشه؟

اگر پستی مخفی شد و قبلا نقل قول شده بود ایا نقل قول ان هم مخفی میشه؟
albertini آفلاين است
2 تشکر کننده از albertini:
قديمي June 28th, 2010, 11:09   #22
Galaxy
Senior Member

Galaxy's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
تشکر از ايشان: 3,494 بار در 594 پست
Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)Galaxy (سطح 5)
تالار عمومی

1

سلام.
ایده ی خوبی هست آقا رضا ولی پست های حاشیه ساز معمولا در تالار عمومی و تاپیک های غیر تخصصی که به سیستم ها و روشهای معاملات هیچ ربطی نداره اتفاق میافته.به نظر بنده شما نباید این سیستم امتیاز دهی رو در تمام تالار ها و یا تاپیک ها راه اندازی کنید.به قول دوستان عزیز افرادی هستند حاشیه ساز و یا مردم آزار که دوست دارند ملت رو به جوون هم بندازند.اینطوری به راحتی اونها و همقطارانشون میتونند به اهداف پلیدشون برسند.
لطفا استفاده از این سیستم امتیاز دهی رو فقط در تالار عمومی و تالار های غیر تخصصی قرار بدید .
یا علی مدد.
4 تشکر کننده از Galaxy:
قديمي June 28th, 2010, 11:38   #23
YAD-48
Senior Member

YAD-48's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 1,848 بار در 370 پست
YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)YAD-48 (سطح 3)
2

من هم یک پیشنهاد دارم .
اینکه بیاییم از افراد قدیمی و فعال سایت تعداد 5 نفر رو به عنوان هیات ژوری انتخاب کنیم .
بعد اگه پستی با شرایط فعلی 5 رای منفی گرفت کاملا حذف نشه . بلکه به هیات گزارش بشه و رای اون هیات بتونه باعث حذف پست بشه . یعنی بعد از 5 رای منفی ، اگه سه نفر از 5 نفر هیات زوری هم رای به حذف اون پست دادند ، پست حذف بشه .
به این ترتیب اگه پستی از این دو لایه رد شد به احتمال زیاد لایق حذف شدن بوده .

ارادت
قديمي June 28th, 2010, 11:50   #24
Kaman
Senior Member

Kaman's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2008
محل سكونت: کوهستان را دوست دارم
تشکر از ايشان: 1,069 بار در 296 پست
Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)Kaman (سطح 3)
1

وقتی یک تایپیک باز میشه حالا میخاد چی رو بگه ؟
اگه معلوم باشه اکثریت از اون اطلاع داشته باشن اکثرا تو تالار سیستمها خوب افراد میان جلو سیستم که معلومه تو همون پست اول یا صفحه اول دوم همه راه میافتن شروع میکنن به کار کردن با سیستم و اشکال گیری
حالا خدا نکنه یکی بیاد یک چیزی بگه یا برا بقیه قابل فهم نباشه یا قابل فهم هست و قابل هضم نیست اون موقع هست که جنجال درست میشه
حالا این جنجال چه جوری مدیریت بشه مهمه اگه صاحب تایپیک چیزی در استین داشته باشه جواب همه رو میده با منطق وگرنه به دو صوت باید تختخ کنه
حالا این بحثها و جنجالها اگه نباشه خیلی از صحبتها و واقعا بعضی از اونها که از لحاظ بحث بازار واقعی و ضروری به وجود نمیاد
طرف حرفش درسته ولی چون بقیه نمیتو نن قبول کنن از از اون صحبت یا روش استفاده کنن امتیاز منفی میدن و حذف میشه
اگه اینطور بود در قدیما ادم یاد گالیله میافته همه اومدن رای منفی دادن در صورتی که حرفش درست بود
اقا رضا شما نباید پست رو حذف کنی ولی امتیاز دهی بسیار خوبه اونم برا کاربرانی بالای دو سال و 300 پست به بالا حق رای منفی به خاطر قبول نداشتن اون ایده
شما به خاطر مدیریت رو پستهایی که خارج از ادب و توهین به دیگران و سیاسی بودن و توهین به مذهب میباشد رو باید برای مدیران چند تا معاون معرفی کنی که اختیار پاک کردن پستها دست خدتون باشه
در غیر اینصورت در سایت شاهد کودتا خواهیم بود

آخرین ويرايش توسط Kaman در June 28th, 2010 و ساعت 12:03
Kaman آفلاين است
قديمي June 28th, 2010, 11:53   #25
persiansarmaye
Senior Member

persiansarmaye's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 228 بار در 90 پست
persiansarmaye (سطح 2)persiansarmaye (سطح 2)persiansarmaye (سطح 2)persiansarmaye (سطح 2)persiansarmaye (سطح 2)persiansarmaye (سطح 2)persiansarmaye (سطح 2)
2

اگر بگذاریدش پایین پست ها و متنش رو کوچکتر بکنید خیلی بهتر هست! بالای هر پستی رو میخوام بخونم این متن هست!!
قديمي June 28th, 2010, 11:57   #26
Paradox
Senior Member

Paradox's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2006
تشکر از ايشان: 3,039 بار در 846 پست
Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)
1

دوستان سلام.
راستش فکر میکنم هدف اصلی آقا رضا از قرار دادن این امکان همونطوری که خودشون مشخص کردن؛ این بوده که پستهای نامناسب به سرعت حذف بشن و نیاز نباشه تا یه مدیر رسیدگی کنه!
منتها دوستان همونطور که من هم اشاره کردم. این نامناسب رو جور دیگه ای برداشت کردن. یعنی فکر کردن که هر پستی که مطلب درستی نداشت میشه نامناسب! ولی اینجوری نیست صرفا باید منظور پستهایی باشه که واقعا مطلب نامناسب دارند!

به عنوان مثال فرض کنید تو این دعواهایی که خصوصا تو تالار بروکرها شکل میگیره؛ یکی بیاد و هرچی از دهنش در میاد بگه! خب مسلما انتظار برای از راه رسیدن یه مدیر نمیتونه جالب باشه. و همونجا با 5 تا رای منفی کاربران پست مخفی میشه و به اعتبار سایت لطمه نمیزنه!

اما چیزی که بهش توجه نشده؛ اینه که غالب کاربران به این نکته توجه نخواهند کرد(اینکه این ابزار کاربرد کاملا محدودی داره! ) و از این ابزار استفاده های گسترده تری خواهند برد که چه بسا منجر به سوء استفاده بشه!
2 تشکر کننده از Paradox:
قديمي June 28th, 2010, 12:18   #27
ozan_javad
Senior Member

ozan_javad's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2010
محل سكونت: آذربایجان
تشکر از ايشان: 514 بار در 144 پست
ozan_javad (سطح 1)ozan_javad (سطح 1)ozan_javad (سطح 1)
0

سلام به همه
اول اینکه از زحمات شبانه روزی آقا رضا و دیگر مدیران سایت کمال قدر دانی رو دارم
و یه پیشنهاد

1- این که هر کس و هر طور که میخواد درباره پستها نظر موثر داشته باشه شبیه اینکه شما در جامعه حقیقی قانونی داری که هر کس با کسی مشکلی داره میتونه خودش قاضی باشه و رای صادر کنه ، در این سییستم میزان صلاحیت رای دهنده با چه روشی بررسی میشه !!!؟
قديمي June 28th, 2010, 12:33   #28
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

خب من هنوز در حال کار بر روی سیستم هستم تا مشکلاتش رو برطرف کنم. یکجا در دستور if بجای علامت < اشتباها علامت > گذاشتم و لذا تمام پستها برای چند دقیقه ناپدید شدند! پوزش مرا بپذیرید.
Reza آفلاين است
قديمي June 28th, 2010, 12:39   #29
فرشاد صارمی فر
مدیر تالار سیستمها و روشهای معامله

فرشاد صارمی فر's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
محل سكونت: شیراز
تشکر از ايشان: 21,485 بار در 1,703 پست
فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به فرشاد صارمی فر
2

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
خب من هنوز در حال کار بر روی سیستم هستم تا مشکلاتش رو برطرف کنم. یکجا بجای علامت > اشتباها علامت < گذاشتم و لذا تمام پستها برای چند دقیقه ناپدید شدند! پوزش مرا بپذیرید.
با سلام خدمت آقا رضای عزیز
این ایده از نظر بنده بسیار عالی هست ،و می تونه تاثیر خوبی داشته باشه ،چون باعث میشه پست های سالم تری در سایت دیده بشه ،

اما فکر کنم باید فیلترش تغییر پیدا بکنه ،مثلا به جای فیلتر تعداد پستها از عوامل دیگه ای هم استفاده بشه ،آیا این ماژول را خودتان ساختید؟قابل ویرایش هست؟ به صورتی که از اعتبار افراد و همینطور میزان تشکر و آنها نیز استفاده کند.و با کمی تغییر در کدش شاید همون ابزاری باشه که مد نظر همه هست

چون فکر کنم عامل تعداد پست به تنهایی کافی نمی باشد ، اگر کمکی از دست ما برمیاد در خدمتیم
از تلاش شما بسیار سپاسگذارم

موفق باشید
9 تشکر کننده از فرشاد صارمی فر:
قديمي June 28th, 2010, 12:58   #30
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مسعود رهجو نمايش نوشته ها
اما من فکر نکنم گزینه مثبت در اینجا کارایی نداشته باشه من در سایت های دیگه هم فعالیت دارم انجا اگردو نفر رای بدن یکی مثبت یکی منفی نتیجه خنثی میشه یعنی انگار کسی رای نداده اگر یکی منفی بده دو تا مثبت نتیجه 1+ میشه که اگر به 10- برسه پست حذف خواهد شد .

مورد بعدی اینکه من این مورد را برای تالار سیگنال ها به هیچ وجه مناسب نمیبنیم به دلیل حساسیتی که دارد به هیچ وجه نباید به وسیله کاربران حذف بشه و در اختیارات مدیر باید باشد مثلا من یک سیگنال دادم یکی داره استفاده میکنه یک شرکتی یا ارگانی داره از این مورد ضرر میبینه و مشتریانش را از دست میده میاد به هر طریقی شده اختلال ایجاد میکنه .

مورد بعدی هم اینکه این کار باعث بیشتر شدن فعالیت مدیر سایت خواهد شد که باید یکی یکی پست هایی را که حدف شدن را کنترل کنند مبادا با قصد تخریب پست ها حذف شده باشند حالا فکر کنم در اینده هم یک فیلم سینمایی هم داشته باشیم از شکایت های کاربران که چرا پست من پاک شد اونها به قصد ضربه زدن به من این کار را کردن فلان و فالان و .......

فعلا همین
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
سوال:

اگر پستی 20 امتیاز مثبت و 5 امتیاز منفی بگیره مخفی میشه؟

اگر پستی مخفی شد و قبلا نقل قول شده بود ایا نقل قول ان هم مخفی میشه؟
در صورت لزوم این امکان وجود دارد که این سیستم در برخی تالارها غیرفعال شود (مثلا در تالار سیگنالها).

ضمنا با تغییری که در سیستم داده شد، اگر برآیند امتیازات مثبت و منفی به 5- برسد، پست مخفی خواهد شد.
Reza آفلاين است
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
پستها, آزمایشی, اندازی, امتیازدهی, راه, سیستم

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 14:07 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.