انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

نمايش نتيجه نظرسنجي: آیابا ایجاد تالار تاپیکهای اختصاصی اعضاء موافقید؟
با ایجاد تالار موافقم و مایل به ایجاد تاپیک شخصی هستم 263 43.62%
با ایجاد تالار موافقم، اما تاپیک شخصی ایجاد نمی کنم 249 41.29%
با ایجاد تالار مخالفم 91 15.09%
تعداد رای دهندگان: 603. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي February 25th, 2009, 18:50   #46
HERCOOL
Senior Member

HERCOOL's Avatar

تاريخ عضويت: May 2007
تشکر از ايشان: 5,168 بار در 883 پست
HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)HERCOOL (سطح 8)
0

با سلام
والا اول من نظرم رو میگم بعد طرح رو امضا میکنم
اما باید بگم در کل طرح خوبی است اما نه به این صورت
به طور مثال برای اشخاصی که میخوان علمشون رو بدون چشم داشت بین بچه ها تقسیم کنند اما نیاز دارند که ابتدا تمام مطالب گذاشته شود و به طور منظم باشد و سپس دوستان سوالات خود را پیرامون مطلب درج کنند خوب است!

اما اگر میخواهد این تاپیک ها به وجهی فقط بار اضافه پست را برای سایت اضافه کند میتواند هم برای سایت و مسائل پیرامون هزینه نگهداری سایت مشکل ایجاد کند هم کسر شانی برای این سایت وزین خواهد بود.
بهتر است این دوستان وبلاگی ارائه بدن

درباره سیگنال ها نیز بله ارسال سیگنال نیاز به همچین تاپیکی دارد که منظم باشد اما اما به نظرم وضعیت این تاپیک ها کاملا واضح است بعد از مدتی شخص از کار دست میکشد و تاپیک را به حال خودش رها میکند و به فکر در اوردن سودی از این وضعیت است که البته حق او نیز هست.

اقا رضا گل توجه داشته باشید که با توجه به ایجاد نشدن همچین سیستمی بازار تالار عمومی بسیار داغ است و مجال کار برای انتشار مطالب در تالارهای دیگر پایین که این افت هدف های سایت را در بر دارد
حال فکر کنید این سیستم به صورت باز بخواهد اجرا شود واویلا

در کل موافقم همچنین سیستمی پیاده بشه اما نه به این صورت و بهتره که در دسترس دوستانی باشه که علاقه مند به انتشار مطالب و سیستم ها مورد نیاز و عالی در زمینه فارکس برای بچه ها باشد

البته درباره مسائلی مانند عکاسی نجوم و ... نیز خوب است اما به شرطا و شروطا که بعد از اموزش سیستم برای پاسخگویی باز باشد نه یک طرفه

با تشکر
هرکول
HERCOOL آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 25th, 2009, 20:56   #47
satang
Member

تاريخ عضويت: Oct 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 79 بار در 25 پست
satang (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به satang
0

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
فکر میکنم یکی از مواردیکه باعث می شود تا از نقطه نظرات دوستان استفاده شود ایجاد چالش و تبادل نظر است. بنده فکر میکنم پاسخ و ثبت نظر فقط در تاپیکهای شخصی و محدودیتهای دیگر از این مساله جلوگیری می کند. فکر میکنم اگر مدیران محترم تالارها نظارت دقیقی در مطالب داشته باشند امکان ارتقاء کیفی سرمایه و مطالب اوون بیشتر از گذشته وجود خواهد داشت.
satang آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 26th, 2009, 12:01   #48
saeedataei
Junior Member

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 22 بار در 13 پست
saeedataei (سطح 0)
0

من هم باایجادتالارهای اختصاصی موافقم به شرطی که دیگران نیز بتوانندتایپک راببینند
saeedataei آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 26th, 2009, 13:26   #49
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

می تونم بپرسم مشکل تالارهای عمومی و تاپیک هایی که ما در حال حاضر داریم چی هست که دنبال چنین تاپیک هایی هستیم؟
قديمي February 26th, 2009, 14:22   #50
arezoo2542
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 654 بار در 119 پست
arezoo2542 (سطح 1)arezoo2542 (سطح 1)arezoo2542 (سطح 1)
0

با سلام خدمت دوستان ، در مورد پیشنهاد مطرح شده آیا درصورت زدن تاپیک شخصی پیوستگی مطالب با این کار از بین نخواهد رفت ؟ مثلا اگر فردي دنبال مطلبي درزمينه اي خاص هست مي تواند راحت اطلاعاتي را كه مي خواهد با همه نظرات مثبت ومنفي ويا همه سوالات طرح شده وجوابهاي داده شده به ان رادر سايت پيدا كند ولي با اين كار من فكر ميكنم كه اين مسئله دچار اشفتگي ميشود ، ضمن اينكه من فكر مي كنم هميشه باتبادل نظر وپرسش وپاسخ هرمسئله اي ازجوانب مختلف بررسي شده و پربارتر می شود ، كه با انجام اين پيشنهاد فكر ميكنم كه تمام این مسائل كمرنگ خواهد شد .
با تشکر.
arezoo2542 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 26th, 2009, 19:43   #51
Hex005
Senior Member

Hex005's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2009
تشکر از ايشان: 2,517 بار در 280 پست
Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
می تونم بپرسم مشکل تالارهای عمومی و تاپیک هایی که ما در حال حاضر داریم چی هست که دنبال چنین تاپیک هایی هستیم؟
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله arezoo2542 نمايش نوشته ها
با سلام خدمت دوستان ، در مورد پیشنهاد مطرح شده آیا درصورت زدن تاپیک شخصی پیوستگی مطالب با این کار از بین نخواهد رفت ؟ مثلا اگر فردي دنبال مطلبي درزمينه اي خاص هست مي تواند راحت اطلاعاتي را كه مي خواهد با همه نظرات مثبت ومنفي ويا همه سوالات طرح شده وجوابهاي داده شده به ان رادر سايت پيدا كند ولي با اين كار من فكر ميكنم كه اين مسئله دچار اشفتگي ميشود ، ضمن اينكه من فكر مي كنم هميشه باتبادل نظر وپرسش وپاسخ هرمسئله اي ازجوانب مختلف بررسي شده و پربارتر می شود ، كه با انجام اين پيشنهاد فكر ميكنم كه تمام این مسائل كمرنگ خواهد شد .
با تشکر.
با سلام

سخن شما کاملا متین است و جای تامل دارد.

اما فرض کنید ( نظر کاملا شخصی ) شخصی در نوشتن اکسپرت تبحر دارد و خرید و فروش وب مانی هم انجام می دهد ، از طرفی هر روز در تاپیک تحلیل های روزانه هم پست زده و تحلیل هایش را در آنجا قرار می دهد. شاید هم استیتمنت روزانه اش را در تاپیک استیتمنت روزانه قرار می دهد.

افراد زیادی داریم که همه این کارها را انجام می دهند و شاید تخصص های دیگری هم داشته باشد.
اما ما انها را نمی شناسیم و حتی در بعضی جناح گیری ها ممکن است آنها را به نام افراد کم تجربه و تازه کار خطاب کنیم.

اگر این افراد که حرفی برای زدن دارند ، تالار شخصی داشته باشند ( البته به شرط اینکه امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ وچود داشته باشد ) دسترسی به آنها راحت تر و سوابق کاری ایشان در دسترس تر خواهد بود.

ضمن اینکه خود شخص یا اشخاص دیگر ، در تاپیکهای عمومی به معرفی و دادن لینک تالارهای دیگران اقدام خواهند کرد . به عنوان مثال هم اکنون در سایت سرمایه تاپیکهای مختلفی برای مباحث مربوط به اکسپرت داریم ، مانند:
درخواست اندیکاتور و اکسپرت
بهترین اکسپرتها همراه با تضمین
آموزش اکسپرت نویسی بر مبای اندیکاتور
آموزش اکسپرت نویسی بصورت مولتی مدیا
بحث تخصصی درباره اکسپرت
و ....

اگر بنده درخصوص نوشتن یا اصلاح اکسپرتی نیاز به راهنمایی داشته باشم باید به کدام تاپیک مراجعه کنم؟
چه کسی جواب مرا خواهد داد؟
چه مدت طول می کشد که شخصی اعلام آمادگی کند؟

با اینکه همه می دانیم که افراد اکسپرت نویس باسوادی در این سایت حضور دارند!

اگر تالار تاپیکهای تخصصی ایجاد شود ، پس از یکسال تعداد زیادی سالنامه تخصصی خواهیم داشت.

با تشکر

آخرین ويرايش توسط Hex005 در February 26th, 2009 و ساعت 19:58
Hex005 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از Hex005:
قديمي February 26th, 2009, 21:45   #52
arezoo2542
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 654 بار در 119 پست
arezoo2542 (سطح 1)arezoo2542 (سطح 1)arezoo2542 (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Hex005 نمايش نوشته ها
با سلام

سخن شما کاملا متین است و جای تامل دارد.

اما فرض کنید ( نظر کاملا شخصی ) شخصی در نوشتن اکسپرت تبحر دارد و خرید و فروش وب مانی هم انجام می دهد ، از طرفی هر روز در تاپیک تحلیل های روزانه هم پست زده و تحلیل هایش را در آنجا قرار می دهد. شاید هم استیتمنت روزانه اش را در تاپیک استیتمنت روزانه قرار می دهد.

افراد زیادی داریم که همه این کارها را انجام می دهند و شاید تخصص های دیگری هم داشته باشد.
اما ما انها را نمی شناسیم و حتی در بعضی جناح گیری ها ممکن است آنها را به نام افراد کم تجربه و تازه کار خطاب کنیم.

اگر این افراد که حرفی برای زدن دارند ، تالار شخصی داشته باشند ( البته به شرط اینکه امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ وچود داشته باشد ) دسترسی به آنها راحت تر و سوابق کاری ایشان در دسترس تر خواهد بود.

ضمن اینکه خود شخص یا اشخاص دیگر ، در تاپیکهای عمومی به معرفی و دادن لینک تالارهای دیگران اقدام خواهند کرد . به عنوان مثال هم اکنون در سایت سرمایه تاپیکهای مختلفی برای مباحث مربوط به اکسپرت داریم ، مانند:
درخواست اندیکاتور و اکسپرت
بهترین اکسپرتها همراه با تضمین
آموزش اکسپرت نویسی بر مبای اندیکاتور
آموزش اکسپرت نویسی بصورت مولتی مدیا
بحث تخصصی درباره اکسپرت
و ....

اگر بنده درخصوص نوشتن یا اصلاح اکسپرتی نیاز به راهنمایی داشته باشم باید به کدام تاپیک مراجعه کنم؟
چه کسی جواب مرا خواهد داد؟
چه مدت طول می کشد که شخصی اعلام آمادگی کند؟

با اینکه همه می دانیم که افراد اکسپرت نویس باسوادی در این سایت حضور دارند!

اگر تالار تاپیکهای تخصصی ایجاد شود ، پس از یکسال تعداد زیادی سالنامه تخصصی خواهیم داشت.

با تشکر
در مورد مطالبی که بیان کردید ، خوب مسلما این کارمزایایی دارد اماتصور کنید همانطور که گفتید فردی با تواناییهای متعدد مثلا اکسپرت نویسی وهمچنین گذاردن تحلیلهای روزانه ویا مثلادر زمینه های دیگر مثلا الیوت یا فیبوناچی وبا پترنها و.... مطالبی بگذارد اگر ابن مطالب در بک تاپیک شخصی باشد و فرد دیگری هم اطلاعاتی در همین زمینه ها ارائه دهد ( در تاپیک شخصی خودش ) ایا کسی که دنبال یکی از این موضوعات هستش سخت تر ومحدود تر امکان دستیابی به اطلاعات مورد نظرش را نخواهد داشت ؟ مثلا تحلیلهای روزانه در کنار هم گویاتر هستند یا هر کدام به تفکیک در یک تاپیک شخصی جداگانه .ویا فردی که وارد سایت می شود ومی خواهد مطلبی را به دست بیاورد از کجا بداند در کدام تاپیک شخصی(و یک یا اصولا چند تاپیک) بگردد . به نظر من وقتی مطالب از لحاظ موضوع دسته بندی شده اند کارآمدتر ومتظم تر هستند .
در مورد اینکه اگر فردی چندین مطلب در موضوعات مختلف می گذارد ، امکان دست یابی به همه اطلاعات هر فرد با کلیک کردن روی نام شخض وانتخاب گزینه پستهای بیشتراو در صفحه ای که باز می شود میتوان یکجا به تمام نوشته های او دست یافت .
با تشکر.
arezoo2542 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از arezoo2542:
قديمي February 26th, 2009, 21:57   #53
Hex005
Senior Member

Hex005's Avatar

تشکر از ايشان: 2,517 بار در 280 پست
Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)Hex005 (سطح 5)
0

نقل قول:
در مورد مطالبی که بیان کردید ، خوب مسلما این کارمزایایی دارد اماتصور کنید همانطور که گفتید فردی با تواناییهای متعدد مثلا اکسپرت نویسی وهمچنین گذاردن تحلیلهای روزانه ویا مثلادر زمینه های دیگر مثلا الیوت یا فیبوناچی وبا پترنها و.... مطالبی بگذارد اگر ابن مطالب در بک تاپیک شخصی باشد و فرد دیگری هم اطلاعاتی در همین زمینه ها ارائه دهد ( در تاپیک شخصی خودش ) ایا کسی که دنبال یکی از این موضوعات هستش سخت تر ومحدود تر امکان دستیابی به اطلاعات مورد نظرش را نخواهد داشت ؟ مثلا تحلیلهای روزانه در کنار هم گویاتر هستند یا هر کدام به تفکیک در یک تاپیک شخصی جداگانه .ویا فردی که وارد سایت می شود ومی خواهد مطلبی را به دست بیاورد از کجا بداند در کدام تاپیک شخصی(و یک یا اصولا چند تاپیک) بگردد . به نظر من وقتی مطالب از لحاظ موضوع دسته بندی شده اند کارآمدتر ومتظم تر هستند .
در مورد اینکه اگر فردی چندین مطلب در موضوعات مختلف می گذارد ، امکان دست یابی به همه اطلاعات هر فرد با کلیک کردن روی نام شخض وانتخاب گزینه پستهای بیشتراو در صفحه ای که باز می شود میتوان یکجا به تمام نوشته های او دست یافت .
با تشکر.
سلام

درست می فرمایید ، تحلیل ها باید یکجا باشد و همین روال برای مسایل روز و مباحث خاص مناسب تر است.

اما منظور من یکجا بودن توانایی اشخاص است که با نقد و بررسی و ایجاد قوانین و محدودیت برای مطالب ، می تواند تاپیکهای اختصاصی اعضاء را مفید تر نماید.

با آرزوی موفقیت
Hex005 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 27th, 2009, 09:05   #54
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
سلام قربان

ارادتمند

اصلی ترین مشکلاتی که در حال حاضر تاپیک های سایت دارند ( به نظر من البته ) ، یکی تعداد بسیار زیاد آنهاست .

در بسیاری از موارد چندین تاپیک هستند که موضوع مشابهی دارند و خواننده برای دریافت اطلاعاتی که به آن نیاز دارد مجبور است چند تاپیک را زیر و رو کند .

یک مشکل دیگر اینکه خیلی ها به خاطر آسانی کار تا موضوعی به ذهنشان رسید ، بدون اینکه بگردند و تاپیکی مناسب با آن موضوع را برای درج مطلب پیدا کنند ، فورآ اقدام به ایجاد یک تاپیک جدید میکنند که البته پس از مدتی هم بدون رسیدن به نتیجه رها میشود و فقط بر حجم مطالب غیر مفید سایت می افزاید .

ضمنآ اینکه برخی از دوستان معتقدند که اجرای این طرح ، چیزی شبیه وبلاگ شخصی است ، اتفاقآ به نظر من یک حسن محسوب میشود ( البته وبلاگی که بنا بر صلاحدید صاحب آن برخی خوانندگان هم بتوانند به پیشرفت بحث کمک کنند )

چرا ؟؟

1- وقتی کسی بداند که فقط یک تاپیک شخصی منحصر بفرد دارد ، تمام تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت مطالب مبذول میدارد .

2- اختیار تایید یا رد مطالب دیگران و حتی تعیین ترتیب مطالب از سوی صاحب تاپیک ، میتواند کمک بسیار زیادی به پیوستگی مطالب و جلوگیری از انحراف یک تاپیک بکند .

3 - افرادی که با هم همفکر و همسو هستند ، میتوانند به سرعت یک مطلب را بدون از دست رفتن رشته کلام ، منعقد کنند و در این صورت ، پستهای ارسالی از حالت محاوره خارج شده و به مجموعه مقالات نزدیکتر میشوند .

4- ضمن اینکه قطعآ امکان نقد مطالب یک تاپیک شخصی ، در سایر تاپیک های عمومی وجود دارد و قطعآ درج مطلب در یک تاپیک شخصی به منزله درست بودن آن مطلب نیست و قطعآ در جاهای دیگری به نقد کشیده خواهد شد .

5 - به نظر من گذشته از همه اینها ،مهمترین مزیت این است که

در این شلوغی سایت ( نزدیک به 30 هزار عضو !!! ) اجرای این طرح باعث میشود که صدا به صدا برسد !

و اگر کسی قصد بیان مطلبی را دارد ( درست یا غلط ) بتواند بطور دقیق و واضح و کامل ، و به دور از خلط مبحث توسط دیگران ، حرفش را به گوش دیگران برساند !

چه ، بسیاری از مباحثات بی سرانجام در سایت غالبآ به دلیل سوء برداشت از مطالبی است که به صورت مقطع و ناپیوسته از سوی شخصی بیان شده است ، که اگر همان شخص میتوانست از ابتدا تا انتها ، تمام نظر خود را یکجا و بدون زدن پستهای متفرقه دیگران ( از جمله خودم ) بیان کند ، بسیاری از نکات ابهام در بسیاری از موارد رفع میشد .

لذا با توجه به جمیع دلایل فوق ، بنده مجددآ حمایت خود را از این طرح اعلام میکنم

آخرین ويرايش توسط rasputin در February 27th, 2009 و ساعت 09:22 دليل: میخواستم دلیل پنجم را قرمز کنم !
rasputin آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از rasputin:
قديمي February 27th, 2009, 10:40   #55
مجتبی
Senior Member

مجتبی's Avatar

محل سكونت: FXNeed.com
تشکر از ايشان: 4,407 بار در 950 پست
مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به مجتبی
0

با سلام

بنده جزء اقلیتی هستم که رای به مخالفت با این طرح دادم. دلایلی دارم که لازم دیدم با دوستان خودم در میون بذارم.

نظر شخصی بنده اینه که اینکار بشدت به این سایت لطمه میزنه. ماهیت این سایت حکم میکنه که ما از اون بعنوان یک فروم استفاده کنیم و نه یک وبلاگ. اجازه بدید تفاوت هایی که این دو دارند رو برای شما یاد آوری کنم.

1.وبلاگ برای محیط های شخصی طراحی شده. اما فروم برای محیط های بزرگ اجتماعی پدید اومده و خاصیت هایی از قبیل تساوی اعضاء، امکان بحث و تبادل نظر برای تک تک اعضاء، باعث محبوبیت این پدیده در جنبه ها و محیط های مختلف اینترنتی شده.

2. فعالیت پذیری افراد در وبلاگ به حداقل ممکن میرسه و صاحب وبلاگ میتونه احاطه کامل بر نظرات و نوشته های موجود در اون داشته باشه اما در فروم کنترل بحث ها در اختیار تمامی اعضاء ست.

3. وبلاگ ها معمولا افرادی را شامل میشن که پیرامون مسئله خاصی دارای اشتراک عقیده هستند، اما در فروم بعلت وجود تعداد اعضاء و امکان ایجاد شدن بحث های مختلف قشر وسیعی از موافقان و البته مخالفان رو در بر میگیره.
4. خاصیت نقد پذیری امتیاز بزرگی است که وبلاگ از اون بی بهره است. همین خاصیت نقد پذیری باعث میشه که بسرعت اطلاعات مفید از غیر مفید تمیز داده بشه.

اما دوستان ما باید بدونیم که از یه فروم چه انتظاری می تونیم داشته باشیم. اینجا بنحوی نمونه ای از اجتماع محسوب میشه که تعداد زیادی موافق و مخالف در کنار هم هستیم و بنوعی با مدارا کردن و حفظ احترام سعی در یادگیری، حتی از مخالفان خودمون رو داریم.

اینجا همه با هم برابر ایم و همین باعث میشه که همیشه خودمون رو برای یادگیری آماده بینیم . ولی اگر قرار باشه من بتنهایی متکلم و الوحده بشم که .....

اینجا یه تالاره که هم من میتونم حرف بزنم و هم شما. حالا اگر وسط حرف هم می پریم، سوء تفاهم ایجاد میشه، از ادامه بحث دلسرد میشم، راه حل شیشه کشیدن بین من و شما نیست. ما باید یاد بگیریم که با هم کنار بیایم.

زیاده عرضی کردم.

ارادت
مجتبی آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از مجتبی:
قديمي February 27th, 2009, 14:25   #56
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام و تشکر از نظرات دوستان

بدیهی است ایجاد این تالار نیز مانند هر اقدام دیگری، مزایا و معایبی دارد که باید سعی کنیم تا حد ممکن مزایای آنرا افزایش و اثرات منفی آنرا کاهش بدهیم.

با توجه به مطالب مطرح شده، جمعبندی اولیه در مورد ایجاد تالار "تاپیکهای اختصاصی اعضاء" به شرح ذیل می باشد:
  • با توجه به موافقت اکثریت شرکت کنندگان در نظرسنجی، تالار ایجاد می شود.
  • بدلیل احتمال بروز مشکلات بعدی، به مدت چند ماه تالار در حالت آزمایشی خواهد بود. پس از گذشت دوره آزمایشی، در صورت مثبت بودن نتیجه تالار از حالت آزمایشی خارج خواهد شد و در صورت مثبت نبودن نتیجه تالار حذف خواهد شد.
  • مطالب این تالار برای تمام بازدیدکنندگان قابل مشاهده است، اما هر یک از اعضاء تنها می تواند در تاپیک خود پست ارسال کند.
  • فقط اعضایی که دارای حداقل ۳۰ پست بوده و دو هفته از عضویت آنها گذشته باشد، می توانند در این تالار تاپیک اختصاصی داشته باشند.
  • هر یک از اعضاء می تواند تنها یک تاپیک در این تالار داشته باشد. (در صورت نیاز به بیش از یک تاپیک، لازم است موضوع را با مدیران سایت مطرح کند)
  • برای ترغیب اعضاء به فعالیت در تالارهای تخصصی و استفاده از این تالار فقط در مواقع لزوم، پستهای اعضاء در این تالار شمارش نمی شود.
  • بدیهی است برای فعالیت در این تالار، رعایت قوانین سایت سرمایه الزامی است. (عدم درج مطالب تبلیغاتی، عدم درج مطالب سیاسی و مذهبی، عدم درج مطالب توهین آمیز، جنجالی و . . .)
  • تاپیک هایی که برای حفظ پیوستگی مطالب در دوره آماده سازی، در این تالار ایجاد می شوند (مانند تاپیکهای ترجمه) پس از اتمام به تالار تخصصی مرتبط منتقل می شوند. با انتقال تاپیک به تالار تخصصی، تعداد پستها نیز شمارش خواهند شد.
  • این تالار در زیرمجموعه تالارهای غیرتخصصی ایجاد خواهد شد.

لطفا اگر نکته خاصی مد نظر دارید اعلام کنید.

با تشکر
رضا
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از Reza:
قديمي February 27th, 2009, 14:39   #57
وحید درزی
مسئول سابق ماهنامه سرمایه

وحید درزی's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 7,813 بار در 1,518 پست
وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید درزی
Lightbulb

0

آقا رضا ممنون از اینکه این طرح رو به صورت آزمایشی ارائه می فرمائید ، به نظر من کسانی بتوانند در این تالار تاپیک ایجاد کنند که حداقل 500 پست داشته باشند و حداقل هم چند ماه از عضویتشان گذشته باشد ، با توجه به اینکه این طرح به پیشنهاد حقیر در تاپیک انتقادها و پیشنهادها ارائه شده است و من از بابت ارزشگذاری شما به ایده های کابران تشکر می کنم می خواهم آنچه در ذهنم بوده که منجر به این پیشنهاد شده است را خدمتتان اعلام کنم تا اهمیت زیاد این نوع تاپیکها هم مشخص شود :
در تاپیکهائی که بحث آموزشیست و یا ترجمه ای ارائه می شود این طرح بسیار کارامد است ، اما صد حیف که وی بولتن این قابلیت را ندارد که اشخاص بتوانند تاپیکشان را در همان تالار قفل کنند تا مطالبشان پیوسته ارائه شود ، قابل توجه کسانی که ایراد گرفتند که پس بحث و تبادل نظر چه می شود و چه بهتر که برویم دنبال وبلاگ زدن ، بنده مثالی خدمتتان عرض می کنم ، در سایت همسایه بنده یک زیرتالار برای چنگال اندرو ارائه کرده ام ، چون مباحثی آموزشی می خواستم ارائه کنم تاپیک اصلی را قفل کردم و تاپیکی برای بحث و تبادل نظر در کنار آن ایجاد کردم ، مطمئنا برای من بسیار کار راحت تر شد و همین طور برای کاربران هم پیگیری مطالب آموزشی بسیار ساده شده است.
برای تاکید اهمیت اینگونه تاپیکها خدمتتان عرض کنم که به تاپیکهای 3lb و روشهای معاملاتی بیل ویلیامز مراجعه بفرمائید ، اگر فرض کنیم شما یک تازه وارد هستید مطمئنم با مواجهه با تاپیک از خواندن آن صرف نظر خواهید کرد ، در حالی که در زمان اکتیو بودن تاپیکهای مذکور از پربیننده ترین تاپیکها بودند.

دوستان عزیز مخالف و موافق با این طرح :
این طرح به کمک ما خواهد آمد و مطمئن باشید لطمه ای به روند قبلی فعالیت سایت نخواهد زد .
قديمي February 27th, 2009, 15:04   #58
yadman
Junior Member

محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
yadman (سطح 0)
0

آب را دو كار آيد يكي نامه را شويد يكي جامه را
نامه را اشك بايد جامه را مشك بايد
yadman آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 27th, 2009, 15:09   #59
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

اگر قبلاً حداقل از هر چند نفر یکی تاپیک ایجاد می کرد و بقیه به تاپیک های موجود اکتفا می کردند و مطالب و پستهاشون رو در همان تایک های موجود قرار می داند، حالا هرکس برای خودش یک تاپیک ایجاد خواهد کرد و من نوعی وقتی بخوام مثلاً در مورد خطوط روند مطالب کاربران مختلف رو بررسی کنم و به یک نتیجه بندی مناسب برسم باید چند تاپیک مختلف رو بخونم در عین حال که در تاپیک مربوطه همه جور مطلبی از سیگنال و بررسی فاندامنتال و تکنیکال و استراتژی گرفته تا مطالب طنز و شعر و خبر و حوادث که فقط فقط نتیجه ای جز گیج شدن من نخواهد داشت که در نتیجه منصرف می شم و می رم توی یک سایت دیگه که مطالب منسجم تر باشند.

من صد در صد با ایجاد چنین تالاری مخالف هستم و اگر هم درنهایت تصمیم به ایجاد چنین تالاری گرفته شد باید این شرط داشتن حداقل 30 پست و دوهفته به حداقل 100 پست و داشتن سطح اعتبار بالای 5 و گذشت 2 ماه از عضویت تغییر کنه تا هرکسی نتونه به راحتی یک تاپیک ایجاد کنه دوهفته توش همه چیز بنویسه و بعدهم خداحافظ و تاپیک رفت صفحه 35 تالار و تا 100 سال دیگه هم کسی بهش سر نمی زنه.

و یک پیشنهاد دیگه بنظر من باید برای اعضائی که اعتبار بالاتری دارند و پستهای بیشتری زدند از نظر وزنی در نظر سنجی ها حق رای بیشتری درنظر گرفته بشه و به رائی که مثلاً بابابهزاد و یا امیربابک می دهند بیشتر از رای کاربر X که جمعاً 10 تا پست بیشتر نزده و سطح اعتبارش 1 هست وزن داده بشه و رای این افراد بیشتر بحساب بیاد چرا که تاحالا هم زحمت بیشتری برای سایت کشیده اند (نسبت به اون فرد تازه وارد) و هم اینکه با روند سایت و قوانین بیشتر آشنا هستند.
قديمي February 27th, 2009, 16:18   #60
aska
Senior Member

aska's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 2,394 بار در 824 پست
aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)
0

بنده نیز با ایجاد همچین تالاری مخالف هستم
باید نقد بشیم و نقد کنیم تا هم شخصیتمون پیشرفت کنه یعنی بزرگ بشیم و انتقاد پذیر و هم اون تفکر یا موضوعی رو که شروع کردیم بهتر و بهتر بشه
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پیشنهاد, ایجاد, بررسی, تالار

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است