انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي June 19th, 2008, 15:22   #1
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2008
تشکر از ايشان: 506 بار در 129 پست
HardyLaity (سطح 1)HardyLaity (سطح 1)HardyLaity (سطح 1)HardyLaity (سطح 1)
حرکت به سمت آزادی ( گفتمانی بر انقلاب کد باز )

0

دوست گرامی و مدیر ارجمند جناب حامد از اینکه باز موضوع جدیدی باز میکنم پوزش میخواهم نظر شما بر این بود که مباحث لینوکس در یک موضوع بحث شود هر چه فکر کردم دیدم امکان این وجود ندارد نصب لینوکس - نصب متا در لینوکس و مباحث بنیادی کد باز هر کدام برای خود جایگاه مجزایی را میطلبند اجازه بدهید یک زمان کوتاه هر ۳ عنوان موجود باشند به احتمال بسیار بالا با هوش و درایتی که من در ایرانیان سراغ دارم بعد از به جریان افتادن این تاپیک هر ۳ تاپیک جزو پر بیننده ترین تاپیکهای این فروم خواهند بود و اگر اینگونه نبود شما لطفا زحمت بکشید هر ۳ تاپیک رو با هم مرج کنید

و اما کد باز

بسیاری از ما از دور مطالبی در مورد یونیکس لینوکس و کد باز شنیده ایم یا اگر نشنیده ایم الان می شنوید

دوستان دستور دادند در مورد لینوکس توضیح بدم یکم میخوام فراتر برم و از پایه های کد باز صحبت کنم تفکری که متعلق به امروز نیست بلکه موجیست که همکنون آغاز شده و آینده جامعه انفورماتیک جهان را در بر خواهد گرفت

به طور حتم به شما این مطلب را میگویم شاید شما هم اکنون به این حرف من بخندید ولی اگر این تاپیک را پیگیری کنید بعد از زمان کوتاهی دیگر نخواهید خندید و تفکر خواهید کرد

در آینده نچندان دور استفاده کننده های ویندوز به جهان سومیهای دهکده جهانی تبدیل میشوند

ما به اندازه کافی در ایران مشکلات گوناگون پیرامونمان را فرا گرفته اگر در جهان سوم فیزیکی که قرار داریم در منطقه جهان سوم انفورماتیک هم قرار بگیریم فاصله ما به قدری با تکنولوژی روز جهان زیاد خواهد شد که پر کردن این فاصله بسیار دشوار شود پس این مطالب را پیگیری کنید و در مورد آن فکر کنید

مطالبی که اینجا مینویسم صرفا تجربیات و تفکرات شخصی خودم هستش و میتونه اشتباه یا ناقص باشه دوستان هر نکته ای که به نظرشون رسید بفرماپند تا اصلاح کنیم

آخرین ويرايش توسط HardyLaity در June 19th, 2008 و ساعت 15:25 دليل: غلط تایپی
HardyLaity آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 19th, 2008, 15:37   #2
Parham A
Senior Member

Parham A's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 1,750 بار در 565 پست
Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)Parham A (سطح 5)
0

سلام دوست من
منتظر شنیدن مطالب پربارتان هستیم
من هم مطمئنم این تایپیک جزء پر بیننده ترین تایپیک ها خواهد شد.
قديمي June 19th, 2008, 16:51   #3
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

آشنایی بیشتر با امپراتور و خاندان سلطنتی

0

اول از همه باید بدونیم این انقلاب بر علیه چه کسانی صورت گرفته تا بعد برسیم به طبعات مثبت و منفی اون

دنیای مجازی که اکنون تو اون زندگی میکنیم دارای یک امپراتور است به نام ماکروسافت و خاندان سلطنتی هم هستند که به طور کلی میشه از کارخانه دارهای سخت افزار - شرکتهای ویروس یاب و سلاطین گیم نام برد

خوب ما به ناچار میخواهم در این دنیا زندگی کنیم پس باید بریم کار کنیم پول در بیاریم بعد اون پول را دو دستی تقدیم امپراتور یا خاندانش کنیم شاید پیش خودتون فکر میکنید من که تا حالا یک ریال بابت نرم افزار پول ندادم این نکته را باید یاد آوری کنم که این انقلابی که داریم ازش صحبت میکنیم جهانیه و ما هم خواهی نخواهی دستخوش این تحولات قرار خواهیم گرفت

سیستم عامل جدید به بازار میاد چون سیستم قبلی دیگه سود خودش رو کرده

ویروسیاب جدید هم که رو شاخشه چون پر از باگها و حفره های جدید هستش که بعدا کشف میشه و سرویس پکش میاد

خوب بچه ها هم که میخواند بازی کنند عجب بازییای جدیدی اومده میرم یه دی وی دی براش میخرم این دایرکت ایکس جدید را میخواد که فقط فلان کارت پسر خاله انویدا ساپورتش میکنه

این سیستم جدید سخت افزار جدید میخواد

این حلقه به نظر یه حلقه منطقی میاد که ما بهش عادت کردیم ولی من چند تا سوال برام پیش میاد

چرا سیستم عامل هنوز نیامده ویروسیابهای آن و بازیهای آن و حتی سخت افزار مربوطه از کمپانیهای بخصوص تو ویترین مارکت چشمک میزنند

چرا وقتی من این سیستم رو نصب میکنم با اینکه میزان رم و سرعت کامپیوترم ۲ برابر کامپیپوتر دوستمه انگار زیاد فرقی نمیکنه تو کار کرد

چرا من یک کامپیوتر پنتیوم ۸۰۰ میبینم که رمش ۱۲۸ مگا بایته ولی سیستم عاملش ویندوز نیست و با سرعتی باور نکردنی داره تمام کارهای روزمره صاحبش رو جواب میده (‌تو اینترنت میره وب میخونه نامه نگاری میکنه و ..... )

چرا با اومدن نگارش جدید نگارش قبلی دچار تیر غیب میشه اگر توجه کنید اخیرا خیلی زودتر ویندوز ایک پی دچار مشکلات میشه قبلا سالی یک بار مجبور میشدید ‍پاک کنید دوباره نصب کنید الان حداکثر ۲-۳ ماه یکبار اگه رفرش نشه سیستم خیلی کند میشه

و بسیار سوالات دیگه از این دست حالا بریم سراغ اگر ها

اگر فردا صبح بیدار بشین ببینید سیستم عاملتون بالا نمیاد چیکار میکنید خوب جوابش خیلی راحته دو باره نصب میکنیم ولی به این سادگیها نیست من میگم که تمام ایران فلج میشه چجوری توضیح میدم

اگر یه قفل ساعتی درون سیستم باشه که در یه تاریخ بخصوص ویندوز رو پاک کنه و یه گوشه ای از هارد شما یه علامت بزنه که فقط خودش میدونه کجاست و موقع نصب بره اون علامت رو چک کنه این اتفاقات میافته

تمام عابر بانکهای ایران - بانکها - موسسات مالی - بنگاههای اقتصادی و ...... همه با هم از کار میافتند

چرا جنگ کنند این که خیلی راحت تره

خوب زیاد تر از این به حواشی نپردازیم چون میدونم برای دوستان ملال آور میشه بریم تو پست بعدی یه کم تو صحبتهای عملی تر تو یکی دوتا پست آینده هم منتظر مقاله اداره فروم آزاد باشید که احتمالا بعد اون من به عنوان شورشی از فروم بن میشم ولی خیلی مثال جالب و شیرینیه که در صورت اجرا یه جهش عظیم به فروم میده
قديمي June 19th, 2008, 18:43   #4
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

لینوکس چیست چه کسانی از آن حمایت میکنند و چگومه کار میکند

0

حالا یکم در مورد لینوکس گپ بزنیم

لینوکس یه نسخه بهینه از یونیکس هستش که رابطه گرافیکی داره اصلش یه هسته داره که معمولا با زیان سی نوشته شده و باز معمولا سرس کد همین هسته هم تو نت موجود هستش خوب مفهوم این قضیه اینجوریه که شما وقتی وارد محیط گرافیکی یا همون میز کارتون میشید یه برنامه اجرا میشه که این کارها رو براتون میکنه

خوب این چه حسنی داره حنش اینه که من در انتخاب میز کار کاملا دستم بازه به سخت افزار و کارهایی که میخوام انجام بدم نگاه میکنم اگر سخت افزارم خیلی گردن کلفته میرم سراغ میز کار kde اگه خوبه میرم gnum رو نصب میکنم و اگر یکم حس میکنم قدیمیه میرم سراغ xfce من یه هسته اصلی دارم با حجم کوچک و سایر متعلقاتم را میتونم با سخت افزار و نیاز هام مچ کنم

این حالت تازه سطح کاربری متوسط هست حالا نمیگم که هر تیکه از ابزارهاتون رو هم میتونید ار هر کدوم از میزهای کار که دلتون خواست بردارید و نمیگم که هر کدوم از قسمتها رو میتونید با ۱۰۰ ها مدل دیگه که تو نت هست عوض کنید و بعدشم نمیگم چون کدهای همه اینها موجوده اگه یکم برنامه نویسی بلد باشین هر تیکه رو میتونید خودتون ینویسید یا تغییر بدین

البته این توضیحات گیجتون نکنه و فکر نکنید سخته شما با همین چیزایی که گفتم به راحتی میتونید یه لینوکس اوبونتو انتخاب و نصب کنید خیلی راحت تر از نصب یه ویندوز

حالا فکرشو بکنید این سیستم بخواد ویروسی بشه خب این ویروس کجا باید بره ؟

باید یه فایل اجرایی باشه که شما اونو دانلود کنید و اجرا کنید و از شما رمز بپرسه و بتونه بره سیستمتونو به هم بریزه

در لینوکس همه چیز سر جای خودشه نه بک گراندی دارید که وقتی کار میکنید قر قر هاردتون صدا کنه و ندونید کی داره چیکار میکنه نه سافت وری میتونه بره سراغ نت برای آپدیت کردن خودش . کلیه آپدیتها به صورت منظم به مخازن رسمی تحویل میشن و خیلی با دیسیپلین یه گوشه بالای صفحه به شما اعلام میشه از این نرم افزارهایی که نصب کردید آپدیتهای جدید حاضره شما اگر خواستید میرین چک میکنید هر موقع با کامپیوتر کار نداشتید میگین نصب کنه که اینها دقیقا جای خودشون رو میدونن و هیچ کثیف کاریو ریجیستر جا مونده و اینا ندارند

خوب حالا چیکار کنیم اول باید بدونیم کدوم میز چه سخت افزاری میخواد

اگر رم سیستم شما ۲۵۶ مگ هستش و حدود ۲ گیگ هارد خالی داریر xbuntu رو نصب کنید
اگر رم سیستم شما ۵۱۲ مگ به بالا هستش و حدود ۵ گیگ هارد خالی داریر ubuntu رو نصب کنید

البته نسخه های دیگری هم هست که تجربه ای روشون ندارم

برای راهنمایی دریافت هم میتونید به لینک زیر مراجعه کنید

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

تو پست بعدی یه مقایسه بین ویندوز و اوبونتو میکنیم
قديمي June 19th, 2008, 18:45   #5
Mehdi.gpr
Senior Member

Mehdi.gpr's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2006
تشکر از ايشان: 3,623 بار در 720 پست
Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)Mehdi.gpr (سطح 5)
0

ممنون دوست عزیز از مطالب شما استفاده کردیم ..

مسلما تا اونجایی که از اطلاع رسانی مفید شما مشخص هست قصد سازنده ای دارید ..

امیدوارم به کار قشنگتون ادامه بدید ..

با توجه به مطالب خوبی که در حال نوشتن و تکمیل آن هستید .. اگر امکانش هست در رابطه با عکسی که در آواتار خود قرار دادید نیز صحبتهایی بفرمایید.

با تشکر

آخرین ويرايش توسط Mehdi.gpr در June 19th, 2008 و ساعت 18:48
Mehdi.gpr آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 19th, 2008, 19:01   #6
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Mehdi.gpr نمايش نوشته ها
ممنون دوست عزیز از مطالب شما استفاده کردیم ..

مسلما تا اونجایی که از اطلاع رسانی مفید شما مشخص هست قصد سازنده ای دارید ..

امیدوارم به کار قشنگتون ادامه بدید ..

با توجه به مطالب خوبی که در حال نوشتن و تکمیل آن هستید .. اگر امکانش هست در رابطه با عکسی که در آواتار خود قرار دادید نیز صحبتهایی بفرمایید.

با تشکر
ممنون که مطالب رو پیگیری کردید

در مورد آواتار اون آرم بالاش آرم ubuntu هستش مفهوم جملات هم تقریبا یه همچین چیزی میشه

آزاد شده توسط اوبونتو لینوکس - ویندو ویستا مرخصه ( کارش تمومه )
قديمي June 19th, 2008, 19:28   #7
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

0

یه مطلب که فراموش کردم تو پست قبلی بگم این موضوع بود که برنامه نویسای لینوکس و شرکتهای پشتیبانی کننده کیا هستند

در مورد دولوپرها باید بگم که تیم برنامه نویسی لینوکس را هیچ کس آمارشون رو نداره چون از میلیون فراتره درست شنیدید میلیونها برنامه نویس اونم از نوع خره هیچ بعید نیست شما تا چند وقته دیگه یکی از اونها نباشید

زبانهای برنامه نویسی بسیار ساده - داکیومتهای کامل - سرس کدهای متنوع - فرومهای بسیار قوی (‌ البته از نوع آزاد ) برخورد بسیار مناسب شرکتهای حامی با پیشنهادات باعث شدند که لینوکس با سرعت باور نکردنی پیشرفت کنه

اما شرکتهای حامی که یه علامت سوال گندس اینا چرا حمایت میکنند ما رو دوست دارند یا خیلی خوب آدمایی هستند ؟

اینها نیست اگر به مطالب دقت کرده باشید پاسخ رو خوب میدونید پاسخ اینه جنگ قدرتها

اروپاییها این موضوع رو درک کردن و میدونند اگر میکروسافت امروز جهان را تحریم کنه چه بلاپی سرمون میاد پس دارند خلع سلاحش میکنند و برای این کار سرمایه گذاری کردند

خوب از کجا معلوم که خود این شرکتها چند روز دیگه نشن یه ماکروسافت جواب این سوال هم باز روشنه نمیتونند و نمیخواند سرس تمام سافتورهاشون موجوده و برنامه نویسای مرکزیشون فقط دارن دیتا ها رو که میرسه سر هم میکنند که این کار تو یه تشکل مثل یک فروم که اتفاقا اون هم الان وجود داره به راحتی پیگیری میشه

امیدوارم تا اینجا مطالب براتون جالب بوده باشه چون میخوایم بریم سراغ جالبتراش
قديمي June 19th, 2008, 21:53   #8
aska
Senior Member

aska's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 2,394 بار در 824 پست
aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)
0

آقا اساسا مرسی
(چی گفتم)
مشتاقانه منتظر ادامه مطالب شما هستم
اقا(یا خانم) شما تا حالا کجا بودی
و اما یه سوال
آیا مزیتی د ر ویندوز می توان یافت که در لینوکس موجود نباشه؟
قديمي June 19th, 2008, 22:51   #9
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

مقایسه بین کار کرد لینوکس و ویندوز

0

شاید این عنوان زیاد مناسب نباشه چون دیگه همه میدونیم که من طرفدار پروپا قرص لینوکس هستم و اگر هم ایرادی به لینوکس باشه احتمالا نا خودآگاه فیلتر میکنم ولی سعی میکنم که امانت داری کنم

همونطور که قبلا هم اشاره شد در یک نگارش از ویندوز شما چه سخت افزار قوی داشته باشید چه قدیمی مجبور هستید که از یک سیستم واحد استفاده کنید و این باعث میشه اگر سیستم شما قوی باشه از کلیه توان سیستمتون نتونید استفاده کنید و اگر ضعیف باشه یه فشار بیش از اندازه به سیستمتون بیاره

ولی در لینوکس شما در یک نگارش واحد میتونید با نصب دسکتاپ متناسب با سخت افزارتون بیشترین بهره را از سخت افزارتون رو ببرید

در لینوکس زمانی که دسک تاپ شما بر روی صفحه نمایان میشه تمام کارهای بار گزاری نرم افزارهاتون تمام شده و دیگر چراغ هاردتون خاموش میماند تا شما یک نرم افزار را اجرا کنید

ویندوز وقتی که بالا می آید تازه اول بارگزاری سافتورهاشه و تقریبا چراغ هارد خاموش نمیشه تا اینکه شما چند دقیقه دست به سینه بشینید و بر بر کامپیوترتون رو نگاه کنید (‌ منظورم ویرچوال رم برای رمهای پایین نیست زمانی که شما چند گیگ رم هم داشته باشید تقریبا قضیه به همین صورت است )

در ویندوز معمولا شما از یک دسکتاپ استفاده میکنید بعضی از کارتهای گرافیکی امکان استفاده از چند دسکتاپ رو هم به شما میدند ولی این کار به سختی و با افت سرعت سیستم منتهی میشه

در لینوکس شما میتونید هر چندتا دسکتاپ که دلتون خواست داشته باشید و به راحتی و بدون هیچ فشاری بین دسکتاپهاتون جابجا بشین

در ویندوز اگر شما کارت گرافیکی 3d با رم ۱ گیگ هم داشته باشید دسکتاپ تون هیچ فرقی با وقتی که کارت گرافیکی معمولی داشته باشید ندارد

اما لینوکس وقتی یه کارت گرافیکی 3d نسبتا خوب که ۱۲۸ مگ رم داشته باشه بر روی سیستم شما پیدا کنه آنچنان دسکتاپی برای شما ایجاد میکنه که نمونشو شاید تو کارتونای تخیلی هم ندیده باشید

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

اینها تصاویر رندر شده 3d studio نیست اینها دسکتاپهای سیستمهای مختلف ایست که به راحتی و به نرمی و بدون کوچکترین فشاری در حال جا بجا شدن و انجام فرامین شما هستند

در ویندوز شما مجاز به تغییر در ابزارهای ویندوز نیستید

در لینوکس شما از به قول خودتون My Computer هم راضی نباشید پاکش میکنید یکی دیگه نصب میکنید

ویندوز لایو ساپورت فارسی نداره

این آدرس سایت ایرانی اوبونتو [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] لایو چت هم داره اگر سوالی داشتید که در فروم پیدا نکردید در لایو چت بپرسید

و خیلی چیزای دیگه که باید خودتون ببینید

خوب لینوکس خوبه دیگه بیاین نصب کنید

اما مشکلاتی که با لینوکس دارم : نتونستم تو لینوکس با یاهو ویس چت کنم تکست چت و ویدیو چت مشکلی نداره ( یاهو به دلیل اشغال حجم بسیار اندک بندویت برای ویس بین ایرانیان محبوب هستش ولی تو خارج به خاطر کیفیت پایین صدا از skype,gizmo و مسنجرهای دیگر استفاده میکنند که نسخه های لینوکسی اونها موجود هستش )

متا تریدر به صورت ۱۰۰٪ در wine اجرا نمیشه البته من با هاش مشکلی ندارم و با سرعت بسیار عالی کار میکنه ولی مثلا بعضی از کلیدها در ادیتور کار نمیکنه که البته کار را لنگ نمیکنه . این مشکلات رو گزارش کردم و قراره مرتفع کنند در نگارش قبلی wine مشکلات خیلی بود که الان ۹۵٪ حل شده

دوستان اگر سوالی هست در خدمتم چون میخوام برم سراغ بحث شیرین فروم آزاد و ممکنه دیگه همدیگرو نبینیم

آخرین ويرايش توسط HardyLaity در June 19th, 2008 و ساعت 23:26 دليل: جابجاپی خطوط جهت عدم ایجاد سوء تفاهم
8 تشکر کننده از HardyLaity:
قديمي June 19th, 2008, 23:11   #10
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله aska نمايش نوشته ها
آقا اساسا مرسی
(چی گفتم)
مشتاقانه منتظر ادامه مطالب شما هستم
اقا(یا خانم) شما تا حالا کجا بودی
و اما یه سوال
آیا مزیتی د ر ویندوز می توان یافت که در لینوکس موجود نباشه؟
ممنون از لطف و توجه شما

جواب این سوال سخته به ۲ دلیل

دلیل اول بر میگرده به عادات ما . ما به ویندوز عادت کردیم بعضا باهاش بزرگ شدیم به همه جفتک پرونبهاش واقفیم شاید این یه مزیت باشه

دلیل دوم کاربری از کامپیوتر طیف عظیمی داره گر چه تعداد نرم افزارهایی که برای لینوکس مهیا شده بیشمار هستند ولی من با تمامی آنها کار نکردم شاید در مقوله ای خواص نرم افزاری برای ویندوز وجود داشته باشه که در لینوکس مشابه آن نوشته نشده باشه

ولی در حال حاضر من مدتهاست که با ویندوز لاگین نکردم این شاید بهترین جوابی باشه که بتونم بدم
قديمي June 19th, 2008, 23:17   #11
pakan.p
Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 133 بار در 52 پست
pakan.p (سطح 0)
0

با سلام وتشكر به خاطر اين اطلاعات زيباي كه به اشتراك ميگذاريد
يه سوال : آيا ميشه روي سيستمي كه سيستم عامش ويندوز هست از لينوكس هم به طور هم زمان استفاده كرد ؟
pakan.p آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 19th, 2008, 23:31   #12
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله pakan.p نمايش نوشته ها
با سلام وتشكر به خاطر اين اطلاعات زيباي كه به اشتراك ميگذاريد
يه سوال : آيا ميشه روي سيستمي كه سيستم عامش ويندوز هست از لينوكس هم به طور هم زمان استفاده كرد ؟
اگر منظور شما از هم زمان نصب لینوکس درون سیمولیتور ویندوز هستش بله این امکان وجود داره دوست خوبمان اگر اشتباه نکنم آقا سعید در آموزش نصب اوبونتو توضیح دادند

ولی از دید من مثل این میمونه که شما بخواهید با موتور ۱۰۰۰ توی آپ‍ارتمانتون دور بزنید

اگر منظور شما اینه که روی هارتون ویندوز دارید و میخواهید اوبونتو رو هم نصب کنید این دقیقا همین کاریه که من هم انجام دادم و هر دو سیستم عامل رو دارم و موقع بوت با یکی از آنها که انتخاب میکنم سیستم ران میشه

آخرین ويرايش توسط HardyLaity در June 19th, 2008 و ساعت 23:36 دليل: سوال را کامل متوجه نشده بودم
4 تشکر کننده از HardyLaity:
قديمي June 20th, 2008, 00:32   #13
pakan.p
Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 133 بار در 52 پست
pakan.p (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله HardyLaity نمايش نوشته ها
اگر منظور شما از هم زمان نصب لینوکس درون سیمولیتور ویندوز هستش بله این امکان وجود داره دوست خوبمان اگر اشتباه نکنم آقا سعید در آموزش نصب اوبونتو توضیح دادند

ولی از دید من مثل این میمونه که شما بخواهید با موتور ۱۰۰۰ توی آپ‍ارتمانتون دور بزنید

اگر منظور شما اینه که روی هارتون ویندوز دارید و میخواهید اوبونتو رو هم نصب کنید این دقیقا همین کاریه که من هم انجام دادم و هر دو سیستم عامل رو دارم و موقع بوت با یکی از آنها که انتخاب میکنم سیستم ران میشه
خيلي باحال جواب داديد ممنون

دقيقا هر دو تاش برام سوال بود
شديدا پيگير مطالب زيباتون هستم
pakan.p آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از pakan.p:
قديمي June 20th, 2008, 00:33   #14
nabeghe
Senior Member

nabeghe's Avatar

تشکر از ايشان: 626 بار در 193 پست
nabeghe (سطح 1)nabeghe (سطح 1)nabeghe (سطح 1)
0

فوق العاده است.
من كه به شدت ترغيب شدم كه حتي براي يك بار هم كه شده اوبونتو رو نصب و استفاده كنم.
از HardyLaity هم به خاطر اين روشنگريشون متشكرم.

واقعا تا زماني كه يك سيستم عامل رايگان با اين همه امكانات وجود داشته باشه كي مياد ويندوز 300000 توماني روي سيستمش نصب مي كنه.

يك سوال هم دارم.
من يگ چيزايي راجب سيستم عامل ملي شنيدم كه مثل اينكه از فك و فاميل لينوكسه و در حال طراحيه. در اين مورد اگه اطلاعاتي داريد ممنون مي شم توضيح بديد
قديمي June 20th, 2008, 00:38   #15
nabeghe
Senior Member

nabeghe's Avatar

تشکر از ايشان: 626 بار در 193 پست
nabeghe (سطح 1)nabeghe (سطح 1)nabeghe (سطح 1)
0

راستي يادم رفت

جناب HardyLaity
شما كه زحمت كشيديد و دهن ما رو آب انداختي يك لطفي بكن و از اوبونتو خودت هم ( حتما از خودت باشه) چند تا عكس بگير بزار تا ببينيم. راستش عكس هاي لينك بالا رو ديدم ولي تا خودم با گوشاي خودم نبينم باورم نميشه كه ممكنه سيستم عاملي با اين طراحي زيبا هم وجود داشته باشه.
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
کد, گفتمانی, آزادی, انقلاب, باز, حرکت, سمت

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 23:32 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.