انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي June 27th, 2010, 23:27   #1
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
راه اندازی آزمایشی سیستم امتیازدهی به پستها

46

با سلام

سیستم امتیازدهی به پستها بطور آزمایشی راه اندازی شده است.

برخی نکات در خصوص این سیستم:

- کاربران دارای 50 پست یا بیشتر می توانند به پستها امتیاز مثبت یا منفی بدهند.

- هر کاربر در هر شبانه روز می تواند به 20 پست امتیاز مثبت یا منفی بدهد.

- در صورتی که یک پست 5 امتیاز منفی کسب کند، بطور خودکار پنهان خواهد شد. (دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، استفاده از همین قابلیت می باشد. از این پس اعضای سایت می توانند با مشاهده پستهای تبلیغاتی، نامناسب، حاشیه ساز، توهین آمیز و بطور خلاصه پستهای مغایر با قوانین سایت، به آنها امتیاز منفی بدهند. با رسیدن امتیازات منفی به 5، پست بطور خودکار پنهان خواهد شد. بدیهی است با کاربرانی که بدون دلیل به پستها امتیاز منفی بدهند، برخورد خواهد شد.)

امیدوارم استفاده درست اعضای سایت از این سیستم، در کاهش بحثهای غیرمفید و حاشیه ساز موثر باشد.

لطفا مشکلات احتمالی این سیستم را در ادامه این تاپیک مطرح کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است
144 تشکر کننده از Reza:
....., 30301, 3896801, abbas67set, Aidin Mahdavi, aisan, albertini, Ali Tavakoli, alieshgh, alireza., alirezaxx25, amin233, amin3000, AmirBabak, amirrh, auto_chartist, babaei54, babak.j, babakk, bamik, behnam59, behnam6222, Behnamm73, Behnam_Mi, behrad, bzolmajd, cold_fear, danial2537, danialfx, davari_2009, diamond, ehsanshok, elliottwave83, elyas68, epsi369, Erfaani, forexdoost, forexier, forex_co, fx.PARADISE, fx_ali, fx_janfeshan, Galaxy, gheysar, gioteen, hadiearn, HajReza, hamid maleki, hamidfx, hamidmi2004, hamidrezamf, henriholmz, hesam.124, Hosein Jun, hossein shariat, hossein_7, Ipswitch, izis, kabir, karen.kaveh, Khakestari, khozaei-p, kingnothing, kishenn, L0RD, LionHeart, M.Radan, M.S.Khoshnami, M@j!d, mah, mahanta, majid61, maniac, MASK, masoud123, masoudu2ub, masoud_rt67, mavi_love, me.trader, MEhdi Sobhani, Mehdi100, mehdif, mehom, mehr4u, Mehrdad-FX, mehrdad1919, mehrdad_rp, MEY$AM, Meysam Piri, mhosein.momeni, mmafshary, moh3n jamali, Mohammad Masiha, mohammad rostami, mohammad_8051, mohammad_f1420, Mohsen, Mostafa.Nasiri, Mostafa_Fallahi, mrm2007, msatco, naranj, nasr, NewBorn, nirvana, ozan_javad, Paradox, pardis, poya2005, pro_forexer, pulp, ramin.qmax, reza9739, rezaraf, rezzz, rms.ITman, Roze2, rzforex, saboor, saidfar, saleh1980, sayeron, shahifx, ShahinFx, Sohrab_K, Solaiman, susha, tabriz1366, titanic2009, tps_star, unionkam, فرشاد صارمی فر, محمد هورزاد, وحید درزی, vahhab, vahidfallahi, Wanka, wanton, YAD-48, yoosef8051, ZR35, تاجر, سعید حاج حیدری, عليرضا۹۲
قديمي June 27th, 2010, 23:29   #2
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
Reza آفلاين است
5 تشکر کننده از Reza:
قديمي June 27th, 2010, 23:37   #3
Sohrab_K
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 660 بار در 253 پست
Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)
5

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام

سیستم امتیازدهی به پستها بطور آزمایشی راه اندازی شده است.

برخی نکات در خصوص این سیستم:

- کاربران دارای 50 پست یا بیشتر می توانند به پستها امتیاز مثبت یا منفی بدهند.

- هر کاربر در هر شبانه روز می تواند به 20 پست امتیاز مثبت یا منفی بدهد.

- در صورتی که یک پست 5 امتیاز منفی کسب کند، بطور خودکار پنهان خواهد شد. (دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، استفاده از همین قابلیت می باشد. از این پس اعضای سایت می توانند با مشاهده پستهای تبلیغاتی، نامناسب، حاشیه ساز، توهین آمیز و بطور خلاصه پستهای مغایر با قوانین سایت، به آنها امتیاز منفی بدهند. با رسیدن امتیازات منفی به 5، پست بطور خودکار پنهان خواهد شد. بدیهی است با کاربرانی که بدون دلیل به پستها امتیاز منفی بدهند، برخورد خواهد شد.)

امیدوارم استفاده درست اعضای سایت از این سیستم، در کاهش بحثهای غیرمفید و حاشیه ساز موثر باشد.

لطفا مشکلات احتمالی این سیستم را در ادامه این تاپیک مطرح کنید.

با تشکر
با سلام

گزینه فوق العاده جالبی است و حتما مفید واقع خواهد شد .

فقط کاش تعداد رای های منفی رو برای مخفی شدن پست کمی بیشتر میکردید ( مثلا هشت یا ده رای منفی ).
Sohrab_K آفلاين است
7 تشکر کننده از Sohrab_K:
قديمي June 27th, 2010, 23:41   #4
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
3

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Sohrab_K نمايش نوشته ها
با سلام

گزینه فوق العاده جالبی است و حتما مفید واقع خواهد شد .

فقط کاش تعداد رای های منفی رو برای مخفی شدن پست کمی بیشتر میکردید ( مثلا هشت یا ده رای منفی ).
با سلام

در صورتی که اعضای سایت بدون دلیل به پستها رای منفی ندهند (که امیدوارم اینگونه باشد)، کسب 5 رای منفی می تواند نشان دهنده نامناسب بودن پست باشد.

در صورت لزوم این عدد 5 رای منفی در آینده قابل تجدید نظر و بازنگری می باشد.
Reza آفلاين است
قديمي June 27th, 2010, 23:43   #5
Paradox
Senior Member

Paradox's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2006
تشکر از ايشان: 3,039 بار در 846 پست
Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)
1

با سلام و تشکر از زحمات فراوان شما.
آقا رضا من چندوقت پیش همچین ایده ای رو مطرح کردم(مخالفت با یه پست) که البته بیشتر منظورم در مورد تالار سیگنالها بود که اگه کسی مخالفه؛ نظرش رو اعلام کنه! منتها اینکه بعد از 5 رای منفی پست خود به خود حذف بشه، با این مورد ناسازگاره! چون میخواد بعدا بررسی بشه که بالاخره کسانیکه موافق بودن درست پیش بینی کردن یا مخالفان!
این یه مطلب؛ مطلب دیگه اینکه میبایست این گزینه جوری تعریف بشه که فرق بین تشکر و نظر موافق مشخص باشه! که من بدونم کی باید از تشکر و کی باید از موافقت استفاده کنم!(هرچند من یه چیزی تو ذهنم دارم که بعدا میگم!)
موفق باشید.
5 تشکر کننده از Paradox:
قديمي June 27th, 2010, 23:56   #6
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Paradox نمايش نوشته ها
با سلام و تشکر از زحمات فراوان شما.
آقا رضا من چندوقت پیش همچین ایده ای رو مطرح کردم(مخالفت با یه پست) که البته بیشتر منظورم در مورد تالار سیگنالها بود که اگه کسی مخالفه؛ نظرش رو اعلام کنه! منتها اینکه بعد از 5 رای منفی پست خود به خود حذف بشه، با این مورد ناسازگاره! چون میخواد بعدا بررسی بشه که بالاخره کسانیکه موافق بودن درست پیش بینی کردن یا مخالفان!
این یه مطلب؛ مطلب دیگه اینکه میبایست این گزینه جوری تعریف بشه که فرق بین تشکر و نظر موافق مشخص باشه! که من بدونم کی باید از تشکر و کی باید از موافقت استفاده کنم!(هرچند من یه چیزی تو ذهنم دارم که بعدا میگم!)
موفق باشید.
با سلام و تشکر از شما

در مورد تالار سیگنالها، بعید می دانم ایده شما با امکانات vBulletin قابل پیاده سازی باشد. برای این منظور باید یک سیستم اختصاصی نوشته شود.

در مورد تفاوت تشکر و سیستم امتیاز دهی هم به نظر من ابهامی وجود ندارد: دکمه تشکر که کماکان وجود خواهد داشت و کاربرد آن مشخص است.

همانطور که در بالا توضیح دادم، هدف اصلی از راه اندازی سیستم جدید امتیاز دهی نیز پنهان شدن پستهای غیرمفید می باشد:
نقل قول:
در صورتی که یک پست 5 امتیاز منفی کسب کند، بطور خودکار پنهان خواهد شد. دلیل اصلی راه اندازی این سیستم، استفاده از همین قابلیت می باشد. از این پس اعضای سایت می توانند با مشاهده پستهای تبلیغاتی، نامناسب، حاشیه ساز، توهین آمیز و بطور خلاصه پستهای مغایر با قوانین سایت، به آنها امتیاز منفی بدهند. با رسیدن امتیازات منفی به 5، پست بطور خودکار پنهان خواهد شد. بدیهی است با کاربرانی که بدون دلیل به پستها امتیاز منفی بدهند، برخورد خواهد شد.
موفق باشید
Reza آفلاين است
4 تشکر کننده از Reza:
قديمي June 28th, 2010, 00:12   #7
Paradox
Senior Member

Paradox's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2006
تشکر از ايشان: 3,039 بار در 846 پست
Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)Paradox (سطح 3)
2

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام و تشکر از شما

در مورد تالار سیگنالها، بعید می دانم ایده شما با امکانات vBulletin قابل پیاده سازی باشد. برای این منظور باید یک سیستم اختصاصی نوشته شود.

در مورد تفاوت تشکر و سیستم امتیاز دهی هم به نظر من ابهامی وجود ندارد: دکمه تشکر که کماکان وجود خواهد داشت و کاربرد آن مشخص است.

همانطور که در بالا توضیح دادم، هدف اصلی از راه اندازی سیستم جدید امتیاز دهی نیز پنهان شدن پستهای غیرمفید می باشد:
موفق باشید
نه دیگه؛ نشد!
یعنی شما میگی اون گزینه رای مثبت فقط تزئینیه؟!
یه وقت شما اون گزینه رو کلا قرار نمیدی؛ خب حرف شما درست. اما وقتی هست و مسلما استفاده میشه کما اینکه در همین وقت کوتاه استفاده شده؛ دیگه نمیشه اینطوری گفت!
به علاوه اینکه محدود کردن کاربرد رای منفی هم فقط به پستهای نامناسب مساله ایست که مسلما رعایت نخواهد شد! یعنی مسلما کاربران از این گزینه برای پستهای مخالف نظر و سلیقه شون استفاده خواهند کرد.(چون اصلش هم همینه! )

اما نظر من در مورد فرق تشکر با رای مثبت (موافق) اینه که ممکنه من با یه مطلبی موافق هم نباشم اما صرفا از کار طرف خوشم میاد و دوست دارم ازش تشکر کنم. مثلا با یه نفر راجع به یه موضوعی بحث علمی میکنم. خب علی القاعده نظرش رو قبول ندارم که باهاش بحث میکنم ولی مثلا به خاطر مشارکتش یا ادبش یا فنی نوشتنش یا ... ازش تشکر میکنم!
موفق باشید.
7 تشکر کننده از Paradox:
قديمي June 28th, 2010, 00:18   #8
viilll
Senior Member

viilll's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2010
تشکر از ايشان: 1,030 بار در 357 پست
viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)viilll (سطح 2)
0

سلام
فکر میکنم به این صورت جبهه گیری ها و گاها دسته بندی ها و یا اعمال سلایق شخصی بر فضا حاکم بشه . همین طور که همه میدانیم همیشه حق با اکثریت نیست.
بهتر بود به جای امتیاز منفی و حذف پست، گزینه ای برای اعتبار دهی به هر پست و تاپیک در نطر میگرفتید تا مراجعه کننده بداند نطر اکثریت و عموم اعضا در مورد این پست چیست و حق تصمیم گیری را با خود خواننده میگذاشتید.
مثلما پستهای بی محتوا و توهین آمیز و یا تبلیغاتی کما فی سابق توسط مدیران حذف خواهند شد.

آخرین ويرايش توسط viilll در June 28th, 2010 و ساعت 00:21
viilll آفلاين است
4 تشکر کننده از viilll:
قديمي June 28th, 2010, 00:33   #9
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
محل سكونت: همین دور و بر
تشکر از ايشان: 1,877 بار در 475 پست
vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)
3

سلام اقا رضا خسته نباشيد،
راجع به اين كارتون بايد بگم كه من تجربه خوبي نسبت به اين كار ندارم، در يك فروم ديگه كه صرفا فقط امتياز مثبت و منفي مطرح بود (البته اينجا اصلا اينطوري نيست و گزينه تشكر هم هست ولي بازم...) باعث جبهه گيري شديد كاربرها در مقابل هم شد. حتي در بعضي مواقع اونقدر از نظر رواني كاربر تحت تاثير قرار مي گرفت كه در پست بعد به صورت علني مي يومد و مي گفت "چرا بهم راي منفي داديد، من فقط نظرم رو گفتم."
به نظر من اين كار باعث ميشه كه اولا يه جور جبهه گيري بين كاربرها بوجود بياد و ثانيا افراد از اظهار نظر اصليشون به خاطر اين كه نكنه پستشون حذف بشه، جلوگيري مي كنن كه بعذا همون اظهار نظرشون با اينكه شايد جنجالي باشه، مي تونه كمي به روشن شدن برخي موضوعات كمك كنه.
اين كار تا حدودي باعث پيش داوري بعضي از كاربرها از هم ديگه مي شه كه به جو تشنج بيشتر كمك مي كنه.
البته اين فقط نظر و تجربه من هست.
موفق و پيرزو باشيد.
قديمي June 28th, 2010, 00:53   #10
mehrdad1919
Senior Member

mehrdad1919's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
محل سكونت: تهران: نزدیک خونه کلاغ
تشکر از ايشان: 738 بار در 116 پست
mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mehrdad1919
0

با سلام و تشکر
من هم سال قبل این پیشنهاد رو دادم و خوشحالم که عملی شده.
من هم فکر میکنم فقط با 5 تا منفی و حذف، درست نیست .
پیشنهاد:
بهتره فعلا تا مدتی اصلا حذف نداشته باشیم. و فقط کاربر بدونه که اگه ازش تشکر نمیشه دلیل بر تایید هم نیست. و پستش نامناسب بوده.
به هر حال بهتره تست بشه. تو سایت بالاترین که این موضوع حذف با منفی کاربران صدای همه رو در آورده ولی اونجا جنس مطالب و دلیل منفی ها فرق داره.

در کل من با این امکان موافقم
mehrdad1919 آفلاين است
5 تشکر کننده از mehrdad1919:
قديمي June 28th, 2010, 01:04   #11
.....
Senior Member

.....'s Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
محل سكونت: هر کجا که یک خط adsl مقداری سکوت و مراعات وجود داشته باشد.
تشکر از ايشان: 3,413 بار در 779 پست
..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله MSN به ..... ارسال پيغام بوسیله Yahoo به .....
3

نظر بنده هم اینه که باید تعداد امتیاز منفی بالا بره تا یه عده با چند تا آیدی راه نیوفتن کودتا بکنن.
همون امتیاز منفی هم کفایت میکنه ...لازم نیست دیگه پست حذف بشه . خود کاربران با دیدن امتیازات منفی یه پست به میزان ارزش اون پست پی میبرند.

امتیاز مثبت هم به نظر من اضافه است و چه امتیاز مثبتی برای مردم قدر شناس ایران ارزش تشکر رو داره ؟

تشکر بهترین امتیاز مثبتی است که به هر پست میتوان داد و بهترین نشانه قدر دانی کاربران از صاحب پست
قديمي June 28th, 2010, 02:08   #12
dicaprio
Senior Member

dicaprio's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
محل سكونت: بندرعباس
تشکر از ايشان: 686 بار در 173 پست
dicaprio (سطح 0)
3

سلام اقا رضا به نظر من چون اين سايت امكان باز كردن چند نفر با هر تعداد اي دي رو داره اگر كسي بخواد پيامي رو كه مخالف او هست به راحتي حذف كنه به نظر من اين سيستم زماني عملي و خوب است كه به هر اي پي فقط اجازه باز كردن يك يوزر رو داشته باشه
قديمي June 28th, 2010, 02:40   #13
naranj
Senior Member

naranj's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2010
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 96 بار در 56 پست
naranj (سطح 0)
2

با درود
از اونجایی که من هم عضو باشگاه 50!تایی ها هستم یه پیشنهاد میدم
مشکل این سیستم پارامتر ابتدایی انتخاب داوری پست است.
یعنی رای من و استاد فرخ! یه تاثیر داره. این تشکر هایی که در این چند سال جمع شده برای شما پیشرو های جمع چه خاصیتی داره؟
برای کسب 500 تا پست یه هفته وقت کافیه.ولی برای گرفتن 500تا تشکر باید یه چیزایی تو چنته داشته باشی.
به نظرم همین طور الکی و از راه نرسیده اجازه قضاوت به کسی ندهید.
معیار اجازه قضاوت را بر مبنای همون تعداد تشکرها قرار دهید که هم قضاوتها فنی بشه و هم اعتبار دکمه تشکر بیشتر شود.
حتی میانگین تشکرها نسبت به تعداد پستهای عضو میتونه زیر اواتار عضو درج بشه و از این عدد شناور استفاده بشه که اعضای قدیمی هم حق وتوی مادام العمر نداشته باشند.
شرمنده که یه کم زیادی نظر دادم.

با سپاس

آخرین ويرايش توسط naranj در June 28th, 2010 و ساعت 02:55
naranj آفلاين است
6 تشکر کننده از naranj:
قديمي June 28th, 2010, 03:31   #14
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
6

بنظر من حداقل قسمت حذفیش نامناسبه چون با اولین اختلاف سلیقه خیلی راحت گروههای 5 نفری تشکیل میشه و پستها یکی پس

از دیگری نامرئی میشند .
albertini آفلاين است
6 تشکر کننده از albertini:
قديمي June 28th, 2010, 07:53   #15
kingnothing
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2009
محل سكونت: WwW.GuilanFX.CoM
تشکر از ايشان: 453 بار در 167 پست
kingnothing (سطح 2)kingnothing (سطح 2)kingnothing (سطح 2)kingnothing (سطح 2)kingnothing (سطح 2)kingnothing (سطح 2)kingnothing (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به kingnothing
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله naranj نمايش نوشته ها
با درود
از اونجایی که من هم عضو باشگاه 50!تایی ها هستم یه پیشنهاد میدم
مشکل این سیستم پارامتر ابتدایی انتخاب داوری پست است.
یعنی رای من و استاد فرخ! یه تاثیر داره. این تشکر هایی که در این چند سال جمع شده برای شما پیشرو های جمع چه خاصیتی داره؟
برای کسب 500 تا پست یه هفته وقت کافیه.ولی برای گرفتن 500تا تشکر باید یه چیزایی تو چنته داشته باشی.
به نظرم همین طور الکی و از راه نرسیده اجازه قضاوت به کسی ندهید.
معیار اجازه قضاوت را بر مبنای همون تعداد تشکرها قرار دهید که هم قضاوتها فنی بشه و هم اعتبار دکمه تشکر بیشتر شود.
حتی میانگین تشکرها نسبت به تعداد پستهای عضو میتونه زیر اواتار عضو درج بشه و از این عدد شناور استفاده بشه که اعضای قدیمی هم حق وتوی مادام العمر نداشته باشند.
شرمنده که یه کم زیادی نظر دادم.

با سپاس

درود

موافقم . با این کار همه مشکلاتی که ذکر شد حل می شه

شاد باشید
kingnothing آفلاين است
تشکر کننده از kingnothing:
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
پستها, آزمایشی, اندازی, امتیازدهی, راه, سیستم

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 18:23 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.