انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

نمايش نتيجه نظرسنجي: از کدام سیستم عامل استفاده میکنید ؟
Windows XP 37 44.05%
Windows Vista 10 11.90%
Windows 7 26 30.95%
Linux 7 8.33%
Mac OS X 4 4.76%
تعداد رای دهندگان: 84. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي April 8th, 2010, 16:52   #16
behrouz-fx
Senior Member

behrouz-fx's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2007
تشکر از ايشان: 3,297 بار در 761 پست
behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)behrouz-fx (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله isar نمايش نوشته ها
یکی از دوستان Mac OS X رو علامت زده.

اگر ممکه کمی توضیح بده در موردش.

یک سوال :

آیا نصب لینوکس، پارتیشن بدی درایوها رو برهم میزد ؟ یا درایوهای ویندوز قبلی رو حفظ میکد و با همونها کار میکند ؟

چه مقدار فضا برای نصب میخواهد ؟
سلام و درود بر برادر ایثار و تمامی دوستان
متاسفانه مدتها به علت مشغله فراوان و کم حوصلگی فعالیت نداشتم ، بد نیست از امروز یه خورده شروع کنم به فعالیت و همت مضاعف
ایثار جان سیستم عامل مکینتاش خیلی خیلی عالیه ،فقط 2 تا مشکل داره که تا حدی قابل حله.
مشکلاش اینه که سخت افزار خود کمپانی اپل رو می خواد تا سیستم عامل بتونه با حداکثر توانایی کار کنه.روی سخت افزارهای معمولی هم با نسخه قفل شکسته کار میکنه که بازدهی بالایی نداره.
دومین مشکل اینه که خیلی از نرم افزارها نسخه مکینتاش ندارند.راه حلی که من استفاده میکنم اینه که در کنارش ویندوز هم نصب کردم ، البته یه ویندوز اضافی هم به صورت مجازی نصب کردم که هر وقت کارم گیر افتاد توی چند ثانیه بالا میاد و ازش استفاده میکنم.
البته نرم افزارهای خود مکینتاش بسیار عالی هستند.
در کل وقتی شما با مکینتاش کار میکنید دیگه تمایل ندارید که از ویندوز استفاده کنید.
اگر با جزئیات بیشتری خواستید بفرمایید تا بگم خدمتتون
راستی اون کاهوی جادویی چطوره؟
قديمي April 8th, 2010, 17:05   #17
mrm2007
Senior Member

mrm2007's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2009
محل سكونت: نصف جهان
تشکر از ايشان: 250 بار در 120 پست
mrm2007 (سطح 1)mrm2007 (سطح 1)mrm2007 (سطح 1)
0

نقل قول:
یک سوال :

آیا نصب لینوکس، پارتیشن بدی درایوها رو برهم میزد ؟ یا درایوهای ویندوز قبلی رو حفظ میکد و با همونها کار میکند ؟

با سلام

1) در مورد لینوکس و به هم ریختن پارتیشن : جواب مثبته. لینوکس بر خلاف ویندوز دارای سیتم فایلی استاندارد ext3 یا ext4 هست (در لینوکسهای مختلف سیستم پیش فرض فرق میکنه ولی این دوتا پر استفاده ترینها هستند) که کاملا با FAT32 و NTFS ویندوز متفاوتند (شما در لینوکس میتونید روی این با این دونوع سیستم فایلی کارکنید ولی به طور عمومی روی NTFS نمیتونید لینوکسی نصب کنید توصیه هم میشه که روی FAT32 هم نصب نکنین. این کار عملا امنیت لینوکس رو از بین میبره)

2)برای اینکه لینوکس رو یاد بگیرین دو تاراه است :

الف) استفاده از Live CD/DVD : اینها دیسکهایی هستند که بعد از رایت کردنشون ,با اونها میتونید سیستم رو کامل بالا بیارید ویک دسکتاپ کامل داشته باشید بدون تغییر در سیستم فایلی هاردتون (کاملااز روی سی دی بوت میشن ). البته این محدودیت رو داره که به این راحتی نمیشه روش نرم افزار نصب کرد (اضافه بر اونهایی که همراه خودشه). معمولا تمام این دیسکها داخل خودشون برنامه نصب روی هارد رو دارن و اگر دوست داشتید بعدا میتونید روی هار هم نصبشون کنین. بعضی هاشون امکان نصب روی فلش دیسک روهم دارند که اینجوری میتونید لینوکستون رو به راحتی جابجا کنین, برنامه روش نصب کنین و ...

ب) استفاده از راهبرهای مجازی سازی : در این راهبردها شما یک برنامه مجازی سازی رو داخل ویندوزتون نصب میکنید و سپس داخل اون لینوکستون رو نصب میکنین. این برنامه کلیه سخت افزار های مورد نیاز رو برای لینوکس شبیه سازی میکنه (البته سیستمهای قابل نصب در داخل این برنامه های مجازی سازی فقط محدود به لینوکس نیست , انواع ویندوز از 3.1 تا 7 , داس , انواع سیستمهای خانواده BSD ) . نکته اینه سخت افزار دراختیار اون سیستم مهمان نصب شده داخل این برنامه ها توسط شما قابل تنظیمه . مثلا شما اگه یک پردازنده 2 هسته ای دارین میتونید تنظیم کنین که این برنامه 1 هسته اونو بیشتر دراختیار سیستم مهمان نذاره. نکته دیگه اون اینه که شما وقتی دارید با ویندوزتون کار میکنین , میتونید همزمان لینوکستون رو در حال کار داشته باشین. از مضراتش اینه اجراش یک مقدار کند تره ولی این مزیت رو داره که هیچ تغییری نیاز نیست درسیتم فعلیتون بدید (مثلا هارد مجازی مورد استفاده برای سیستم عامل مهمان به صورت یک فایل در ویندوز شما دیده میشه)

من شخصا خودم از همین راهکار مجازی سازی بیشتر خوشم میاد و دارم استفاده میکنم (برای یادگیری بیشتر) حسنش هم اینه که اگه لینوکستون پکید و نتونستید درستش کنین به راحتی بدون اینکه به ویندوزتون صدمه ای بزنه میتونید دوباره لینوکس رو با این راهکار داخل اون برنامه نصب کنین.

3)برنا مه های مورد استفاده در مجازی سازی : خوشبختانه بیشتر این برنامه یا اپن سورسند مثل Sun VirtualBOX یا مجانی مثل Microsoft Virtual PC, VMWARE Player . شخصا نرم افزارهای VMWARE رو ترجیح میدم ولی نرم افزار مایکروسافت ویا سان راحتترند برای کسی که تازه میخواد شروع کنه. (این نظر شخصی منه. میتونید همشون رو امتحان کنین ببینید با کدوم راحتترین)

4)لینوکس انتخابی : برای کار راحتتر و شبه تر بودن به ویندوز توصیه من یکی از لینوکسهای خانوده Ubuntu هست :
Ubuntu : لینوکس با دسکتاپ پیش فرض GNOME
Kbuntu : لینوکی اوبونتو با دسکتاپ پیش فرض KDE
و البته OpenSuse هم بسیار چیز جالبیه و راحت.
KDE و GNOME هم که از دسکتاپ به عنوانشون یاد میشه, دوتا از محبوبترین اینترفیس های لینوکسند که برای ویندوز کارها راحتترند. شاید ویندوزکارها KDE رو کمی بهتر بپسندند.

5) در مورد فضای مورد نیاز : اگه میخواهید از LiveCD ها استفاده کنین که میشه هیچی. در این مورد توصیه میکنم که حداقل 1 گیگ رم داشته باشید. (با 256 هم بالا میان ولی اگه دسکتاپهای مفصلی مثل دو مورد گفته شده اجرا باشن خیلی کند میشه)
اگه میخواهین نصب کنین (حالا چه روی هارد خودتون چه به صورت مجازی) بهتر حداقل 8 گیگ فضای آزاد داشته باشین. البته اگه میخواهید روی هارد خودتون نصب کنین این 8 گیگ رو به صورت یک پارتیشن آزارد آخر هاردتون بزارید راحتتره و خطرات از دست دادن اطلاعاتتون کمتر. به صورت مجازی هم همین مقدار رو میخواهین که حتما باید روی یک درایو باشه (درایوش مهم نیست. برنامه مجازی سازی اون رو به صورت یک فایل ذخیره میکنه). اگه به صورت مجازی سازی هم میخواهید کار کنین اگه 2 گیگ رم داشته باشین خیلی مشکلاتتون کمتره . چون میتونید 1 گیگش رو بدین به برنامه مجازی سازی وسیستم عامل مهمانتون و 1گیگ باقیش هم باشه برای ویندوزتون وبرنامه هایی که داخلش استفاده میکنین

امیدوارم که به دردبخور بوده باشه.
mrm2007 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي April 8th, 2010, 17:37   #18
فرشاد صارمی فر
مدیر تالار سیستمها و روشهای معامله

فرشاد صارمی فر's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
محل سكونت: شیراز
تشکر از ايشان: 21,485 بار در 1,703 پست
فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)فرشاد صارمی فر (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به فرشاد صارمی فر
0

نقل قول:
یکی از دوستان Mac OS X رو علامت زده.

اگر ممکه کمی توضیح بده در موردش.

یک سوال :

این نسخه مکینتاش بر پایه هسته اصلی مکینتاش وبر پایه هسته لینوکس بنا شده . و در واقع آخرین شاهکار اپل هست

لینوکس (در واقع لینٍکس) در ابتدا هسته آن توسط یک دانشجوی فنلاندی ارائه شد،این هسته که ساختاری شبیه یونیکس در آن زمان بسیار مورد توجه قرار گرفته (الان یونیکس و لینوکس کاملا جدا از هم هستند و خیلی جاها به اشتباه از لینوکس به عنوان یک نوع یونیکس یاد میشه در حالیکه اشتباه است!!!!!!)

پس از ارائه هسته شرکت های زیادی از جمله شرکت Sun و اوراکل و IBM به سمت این هسته گرایش پیدا کردند...
به دلیل Open Source بودن این هسته بسیاری از برنامه نویسان خبره جهان به صورت آنلاین شروع به نگارش نسخه های جدید تر کردند،

شرکت های دیگر نیز با استفاده از این هسته Distro های خود را توسعه دادند.
در آخر کار به اینجا رسیده که هزاران Distro از لینوکس وجود دارد
از جمله:
Redhat(Fedora,Mandrake(mandriva,Suse,Ubuntu,Debian ,......

در ابتدا تنها به صورت Command Line بود و فاقد GUI بود ،با ظهور ویندوز 3.1 و کمی بعد از آن ویندوز 95 انجمن هایی در اینترنت شکل گرفت تا محیط ویژوال برای این هسته قوی درست بشه ،که الان چندین محیط ویژوال بر روی هسته لینوکس قابلیت نصب شدن و اجرا را دارند،مانند KDE,Gnome,....

به دلیل داشتن هسته ای جدا سرعت سیستم از لحاظ پردازش بسیار بالاتر از حالتی هست که در ویندوز می بینید.
امکانات بسیار زیاد داره و مانند ویندوز برای اعمال تغییرات در ها به روی شما بسته نیست.

به دلیل Open SOurceبودن سرعت گسترش این سیستم عامل بسیار زیاد است ،همینطور از لحاظ امنیتی یک سر و گردن از باقیه سیستم عامل ها جلو هست،

برای کاربران عادی و کسانی که با ویندوز خو گرفتند شاید در ابتدا لینوکس یک سیستم عامل بدرد نخور باشه و یا بگن امکاناتش کمه و استفاده از آن برایشان سخت باشه،ولی با کمی کار کردن متوجه برتری های بسیاری می شوید

برای اجرا برنامه های ویندوز نیز پروژه هایی استارت خورده که تا اینجای کار بسیار موفق بوده
مثلا Wine که از ابتدائی ترین آنها بود
نرم افزار دیگر CrossOver بود که بسیاری از عیب های Wine رو پوشش میداد و با استفاده از این سیستم شما حتی بازی های ویندوزی را روی لینوکس به راحتی و با کیفیتی متفاوت اجرا خواهید کرد،
حتی نرم افزاری مانند AutoCad یا 3dMax را در این سیستم عامل می توانید اجرا کنید
برنامه دیگر Cedega که محصول شرکت TransGaming هست مخصوص اجرا بازی های ویندوز در لینوکس که من آخزین بازی که نصب کردم و بازی کردم FarCry 2 بود و الان از نسخه جدیدش خبر ندارم

ولی تقریبا اکثر نرم افزار های لازم در لینوکس موجود است.

مثلا Office ،که چند OFFice وجود دارد ،یکی StarOffice یکی OpenOFfice یکی Koffice و.....
و همه آنها همان عملکرد افیس مایکروسافت را دارند و فرقشون اینه که مجانیه !!!!!!! و حتی فایل های افیس مایکروسافت را نیز ساپورت می کند

متاتریدر با Crossover و Wine به راحتی اجرا میشود ولی بهترین گزینه CrossOver می باشد
.................
در این سایت انواع نسخه های توسعه یافته لینوکس را بر اساس رتبه و میزان استفاده می تونید ببنید به همراه توضیحات
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

اینم آخرین عکس از محیط کاری KDE
این ساده ترین شکلش هست ،من سیستم خودم را هرروز به یک شکل در می آوردم و واقعا در روحیه خودم تاثیر بسیاری داشت

قديمي April 8th, 2010, 19:07   #19
isar
Senior Member

isar's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: گنبد کاووس
تشکر از ايشان: 5,875 بار در 1,573 پست
isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به isar
0

با تشکر از فرشاد گل و جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] عزیز که متاسفاه اسمشو رو نمیدوم.

توضیحات بسیار عالی بود. امیدوارم همیشه شاهد حضور شما باشیم.
جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] که همیشه با دانش و اطلاعات فراوان و خوبشون، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دوستان زیادی رو حل کردند.

پس کاری که من باید بکنم اینه که اول یک شبیه ساز نصب کم و بعد لینوکس رو توش نصب کنم.
( فعلا با همین فدورا 8 تمرین میکنم تا بعدا KDE رو تهیه کنم )

بعد چون هاردم فقط 40 گیگ هستش، کلش رو تو 10 تا DVD رایت میکنم. و در نهایت بوت سیستم و صب لینوکس Ubuntu KDE

با تشکر از دوستانی که بنده رو یاری کردند. اگر توصیه دیگه ای دارید م سراپا گوشم.
قديمي April 8th, 2010, 20:05   #20
mrm2007
Senior Member

mrm2007's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2009
محل سكونت: نصف جهان
تشکر از ايشان: 250 بار در 120 پست
mrm2007 (سطح 1)mrm2007 (سطح 1)mrm2007 (سطح 1)
0

نقل قول:
با تشکر از فرشاد گل و جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] عزیز که متاسفاه اسمشو رو نمیدوم.

توضیحات بسیار عالی بود. امیدوارم همیشه شاهد حضور شما باشیم.
جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] که همیشه با دانش و اطلاعات فراوان و خوبشون، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دوستان زیادی رو حل کردند.

پس کاری که من باید بکنم اینه که اول یک شبیه ساز نصب کم و بعد لینوکس رو توش نصب کنم.
( فعلا با همین فدورا 8 تمرین میکنم تا بعدا KDE رو تهیه کنم )

بعد چون هاردم فقط 40 گیگ هستش، کلش رو تو 10 تا DVD رایت میکنم. و در نهایت بوت سیستم و صب لینوکس Ubuntu KDE

با تشکر از دوستانی که بنده رو یاری کردند. اگر توصیه دیگه ای دارید م سراپا گوشم.
با سلام

یکی دو تا نکته هست که ظاهرا از نوشته من اشتباه برداشت شده :

1) اول اینکه تا جایی که من میدونم فدورا خودش با دسکتاپ GNOME میاد. یعنی وقتی شما اون رو نصب میکنین محیطی که لاگ این میکنین و واردش میشین دسکتاپ GONME هست.
نکته اینه که 99 درصد دیسکهایی که بیرون هست همشون یک محیط دسکتاپ دارن که بعضی KDE هست و بعضی GNOME. بعضی ها هم هر دومحیط رو روی دیسکشون هست که میتونید نصب کنین و موقع ورود وزدن پسورد تعیین کنین که با کدومشون وارد بشین.

2) فرضا شما فدورا رو نصب کردین که محیط GNOME داره , میتونین همونجا با استفاده از امکاناتش همون دسکتاپ KDE و یا حتی دسکتاپ های دیگه رو نصب کنین و تست کنین و ببینید از کدوم خوشتون میاد.(مثلا برای نصب دسکتاپ KDE خودش فایلهای لازم رو دانلود ونصب میکنه و بعد موقع ورود میتونید تعیین کنین که با کدوم وارد بشه)
البتهKDE روهم که گفتم ممکنه راحتتر باشین حتما اینجوری نیست و شاید بعد از کار با GNOME اصلا KDE رو قبول نداشته باشین!

3) برای نصب شبیه ساز نیازی نیست که بک آپ بگیرید. (البته تهیه بک آپ کاملا موجه و ناشی از دور اندیشیه و همیشه توصیه میشه). اون شبیه سازها که من نام بردم دقیقا مثل این میمونن که شما یک برنامه دارین تو ویندوز نصب میکنین مثلا آفیس. در نتیجه کارخاصی لازم نیست انجام بشه. فقط برای استفاده و تعریف یک هارد مجازی به یک مقدار فضای خالی نیاز دارین. موقع نصب لینوکستون توی اون شبیه ساز (مثلا VMWARE ) هیچ کار خاصی (از قبیل فرمت , پارتیشن بندی ....) روی هاردتون انجام نمیشه. فقط اگر مثلا تعریف کنین که یک هارد مجازی 2 گیگابایتی درست بشه, توی اون فضای خالی یک فایل با حجم 2 گیگابایت نوشته میشه (مثل سایر فایلها. راحت میتونید پاکش کنید . مثلا اگر بعدا دلتون خواست میتونید اون 2 گیگی رو پاک کنین و از داخل همون شبیه ساز یک هارد مجازی 4گیگ درست کنید)

یک نکته اینکه فدورا 8 مال سال 2007 و نسخه های جدید لینوکس (ودسکتاپهای اونها) چه از نظر سرعت و چه از نظر جذابیت کاملا با اون فرق دارن. اگه میتونید یک ورژن جدیدتر مثل 11 یا 12 اون و یا openSuse ورژن11 و یا اوبونتو ورژن 9 به بالا رو تهیه کنین.
موفق باشید.
mrm2007 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي April 8th, 2010, 22:10   #21
xx13x13
Senior Member

xx13x13's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: پشت دریاها
تشکر از ايشان: 862 بار در 335 پست
xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)xx13x13 (سطح 4)
Just linux

0

سلام

یک عکس هم من از لینوکس بزارم در واقع یک جوری شجره نامه ایناست

پ . ن :
اگه میخواید لینوکس با محیط گنوم نصب کنید پیشنهاد شخصی من اوبنتو است چون جامعه کاربری خیلی بزرگی توی ایران داره (در مقایسه با سایر توزیع ها)

اگه میخواید لینوکس با محیط KDE نصب کنید اوپن سوزه با این محیط عالی است ( البته توزیع چاکرا بر پایه توزیع ‌ARCH هم داره میاد که ظاهرا خیلی فوق العاده است

برای شروع کار با لینوکس هم فکر نمیکنم فدورا توزیع مناسبی باشه توزیع های دبیان بیس به نظرم مناسب تر هستن در نهایت هم خود شما باید ببینید توزیع رو برای چه منظوری میخواید و انتخاب کنید

آخرین ويرايش توسط xx13x13 در April 8th, 2010 و ساعت 22:14
xx13x13 آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از xx13x13:
قديمي April 8th, 2010, 22:23   #22
MEY$AM
Senior Member

MEY$AM's Avatar

تشکر از ايشان: 1,457 بار در 316 پست
MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)
لینک نرم افزار مجازی سازی

0

سلام اگر تصمیم به مجازی سازی گرفتید این لینک امیدوارم کمکتون کنه :
HTML Code:
http://dl.softgozar.com/Files/Software/VirtualBox_3.1.6_softgozar.com.exe
]
MEY$AM آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از MEY$AM:
قديمي April 9th, 2010, 02:52   #23
mah
Member

mah's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 179 بار در 47 پست
mah (سطح 0)
0

سلام
ویندوز 7 خیلی خوبه هم سرعتش و هم امکاناتش
ویندوز Xp هنوز خیلی خوبه
اگر دوست داری لینوکس کار کنی، به نظر من بهترین کار این هست که یک ویندوز Xp نصب بکنی و روی اون Ubuntu نصب کنی.
امکانی هست که روی فقط این مدل لینوکس هست که می شه از روی ویندوز نصب کرد، و بعد از اینکه نصب شد، موقع بوت شدن دستگاه، از تو می پرسه که با ویندوز می خوای کار کنی یا لینوکس.
هر وقت هم از دست لینوکس خسته شده یا جا کم آوردی، مثل یک برنامه معمولی UnInstallesh میکنی و خوب هم کار می کنه من حتی روی نت بوک هم نصب کردم و کار کردم.
با توجه به هاردت، اصلا توصیه نمی کنم که سراغ ویندوز 7 بری چون مطمئنن خیلی زود جا کم می آری
mah آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از mah:
قديمي April 9th, 2010, 07:44   #24
emilvr
Senior Member

emilvr's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: Persia Empire
تشکر از ايشان: 3,837 بار در 919 پست
emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)
Exclamation قبل از نزدیک شدن به طرف 7، به همه چیز خوب فکر کنید

0

من از ابتدای انتشار نسخه آزمایشی سون که مایکروسافت برای دانلود قرار داده بود، تا به امروز که نسخه کاملش به بازار اومده با ویندوز 7 کار کردم، قبلش ویستا داشتم و قبل ترش ایکس پی، خیلی خیلی قبل ترشم ویندوز ME و ... الان یه طوری شده که نمی تونم حتی تصور بکنم که بخوام یه روزی دوباره با سیستم عاملی غیر 7 کار کنم.

می گن هیچ چیز کامل نیست، اما به نظر من ویندوز 7 همه چی داره و از نظر من کامل و بی نقصه!
قديمي April 9th, 2010, 12:41   #25
isar
Senior Member

isar's Avatar

isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
0

نظرسنجی نشون میده که 7 هم داره پا به پای XP میاد جلو و ویستا رو به شدت جا گذاشته.

من فکر میکنم علت اصلیه این رشد در 7 این جمله‏ ی : راحتیه XP زیباییه ویستا باشه که جدیدا در مورد 7 سر زبونها افتاده.

هر کی رو میبینم میخواد 7 بریزه. چون : راحتیه XP رو داره و زیباییه ویستا

من بخاطر این کار مایکروسافت، ازش خیلی بدم اومد. و میخوام دیگه ازش جدا بشم.

اومدن ویستا دادن بیرون کلی فروختن و سود کردن، بعد گفتن حالا این هم 7 هستش که مثل XP سبکه و مثل ویستا قشنگه ! حالا دوباره مردم برن 200 300 دلار پول بدم این رو بخرن !!
البته ما ایرانیا که غمی نداریم. ویندوز 300 هزار تومانی رو به 1500 تومان میخریم. اما در کل ...
قديمي April 9th, 2010, 14:42   #26
MEY$AM
Senior Member

MEY$AM's Avatar

تشکر از ايشان: 1,457 بار در 316 پست
MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)MEY$AM (سطح 3)
0

اگر خواستید برید سراغ لینوکس و توزیع اوبونتو امیدوارم این لینک ها بدردتون بخوره:
لینکها رو چک کردم و سالم هستند

راهنمای فارسی:

[HTML]http://wiki.ubuntu.ir/[HTML]

دانلود [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

HTML Code:
http://ubuntu.qualitynet.net/releases/karmic/ubuntu-9.10-desktop-i386.iso
دانلود نسخه 10 بتا 2 - 32 بیتی - قابل نصب و Live

HTML Code:
http://cdimage.ubuntu.com/releases/10.04/beta-2/ubuntu-10.04-beta2-dvd-i386.iso

آخرین ويرايش توسط MEY$AM در April 9th, 2010 و ساعت 14:45
MEY$AM آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از MEY$AM:
قديمي April 9th, 2010, 15:33   #27
rzforex
Senior Member

rzforex's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2010
تشکر از ايشان: 606 بار در 172 پست
rzforex (سطح 1)rzforex (سطح 1)rzforex (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به rzforex
0

نقل قول:
نظرسنجی نشون میده که 7 هم داره پا به پای XP میاد جلو و ویستا رو به شدت جا گذاشته.

من فکر میکنم علت اصلیه این رشد در 7 این جمله‏ ی : راحتیه XP زیباییه ویستا باشه که جدیدا در مورد 7 سر زبونها افتاده.

اومدن ویستا دادن بیرون کلی فروختن و سود کردن، بعد گفتن حالا این هم 7 هستش که مثل XP سبکه و مثل ویستا قشنگه ! حالا دوباره مردم برن 200 300 دلار پول بدم این رو بخرن !!
البته ما ایرانیا که غمی نداریم. ویندوز 300 هزار تومانی رو به 1500 تومان میخریم. اما در کل ...
ايثار جون اين كار مايكروشت كه تازگي نداره تا بوده بيلي و دوستان اينجوري پول رو پول گذاشتن

مجبوريم باشون بسازيم
قديمي April 10th, 2010, 00:04   #28
mah
Member

mah's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 179 بار در 47 پست
mah (سطح 0)
0

نقل قول:

اینجوری نبوده، ویندوز ویستا اصلا برای مایکروسافت خوب نبود و بیشتر براش مایع آبروریزی بود. چون نتونست
بازار رو بگیره، حتی 1-2 بار تاریخی اعلام کرد که دیگه از اون تاریخ به بعد ویندوز Xp رو پشتیبانی نمی کنه. تا مردم مجبور بشوند ویندوزشون رو عوض بکنند. ولی هر وقت که به اون تاریخ نزدیک می شد، عملا می دید، که خیلی از بازار هنوز روی Xp موندند. و مجبور می شد پشتیبانیش رو تمدید بکنه.
مایکروسافت انتظار داشت که بعد از فرستادن ویندوز ویستا، همه اونها که XP دارند، بیان و به جاش ویستا استفاده کنند، همونطور که قبلا برای ویندوز 3.1 و ویندوز 98 این اتفاق افتاده بود، یعنی بعد از ویندوز 3.1 وقتی ویندوز 95و 98 اومد، همه ویندوزاشون رو عوض کردند، و بعد از ویندوز 98 هم، که همه با اومدن ویندوز XP همه ویندوزاشون رو عوض کردند.
اینقدر ویندوز ویستا بد نوشته شده بود و سنگین بود، که خیلی از شرکتها مجبور شدند این امکان رو فراهم کنند که هر کسی خواست ویندوزش رو downgrade کنه و برای این کار مجبور شدند درایورهای Xp رو روی سایتشون بگذارند.
توی خود ایران رو هم نگاه کنی با اینکه همه با 1500 تومان دسترسی به ویستا داشتند، خیلی ها ویندوزشون رو عوض نکردند. و همچنان با XP کار می کنند.
mah آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از mah:
قديمي April 10th, 2010, 00:55   #29
isar
Senior Member

isar's Avatar

0

نقل قول:
( دوستان اول این رو بگم هرجا حرف ( ن ) جا افتاده، به بزرگی خودتو ببخشید. کیبوردم مشکل داره. )
مشکل رو حل کردم.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

از این به بعد اگر دیدید ن رو ننوشتم، از بی توجهی و بی دقتیه خودم بوده
قديمي April 10th, 2010, 01:55   #30
isar
Senior Member

isar's Avatar

0

سلام

من VMware-workstation-e.x.p-39849.exe رو دانلود کردم با حجم 273 مگابایت

سریال خواست. سرچ کردم و پیدا کردم یه چیزی. رجیستر هم شد.

اما وقتی استارت میزنم این ارور رو میده ! :

This product has expired and your virtual machine cannot be powered on.
Be sure that your host machine's date and time are set correctly.

There is a more recent version available at the VMware Workstation Web site: [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ].

لطفا راهنمایی بفرمایید.

پ.ن : این نرم افزارهای شبیه ساز برای دانلود احتیاج به قند شکن داشتند و متاسفانه اون هم که فرت و فرت قطع میشه.
فقط همین رو تونستم دانلود کنم که الآن داره بازی در میاره

Bookmarks

برچسب‌ها
کدام, میکنید, استفاده, سیستم, عامل

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است