انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 5th, 2010, 11:57   #31
mehrdad1919
Senior Member

mehrdad1919's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
محل سكونت: تهران: نزدیک خونه کلاغ
تشکر از ايشان: 738 بار در 116 پست
mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mehrdad1919
-1

با سلام و تشکر
این تفاوت که شما میگویید من در مورد سکه کامل دیدم ولی در مورد ربع و نیم، نه، ندیدم
دقیقا من دیروز یک ربع برای فروش بردم
قیمت تابلو، فروش: 78 و خرید: 76 بود
ولی صراف اعلام کرد که این تاریخ قدیم هست و 72 برمیدارم.
والبته من فروختم ولی برام جالب بود بدانم که اگر همان را میخواستم بخرم 78 میفروخت یا 74؟
باز هم ممنون
mehrdad1919 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 30th, 2010, 14:41   #32
Navid110
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2009
تشکر از ايشان: 1,485 بار در 345 پست
Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)Navid110 (سطح 4)
-1

با سلام به دوستانی که در کار طلا هستند
دنبال تحلیل بازار طلای داخلی در میان مدت و بلند مدت بودم از دوستانی که در کار طلا تجربه دارید ممنون میشم یه شمای کلی از تحلیل کوتاه مدت و میان مدت طلا رو در اختیاز من و دیگر دوستان قرار بدهند
با سپاس
نوید
قديمي October 31st, 2010, 13:15   #33
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
-1

[
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Navid110 نمايش نوشته ها
با سلام به دوستانی که در کار طلا هستند
دنبال تحلیل بازار طلای داخلی در میان مدت و بلند مدت بودم از دوستانی که در کار طلا تجربه دارید ممنون میشم یه شمای کلی از تحلیل کوتاه مدت و میان مدت طلا رو در اختیاز من و دیگر دوستان قرار بدهند
با سپاس
نوید
با سلام

بازار داخلی طلا در ایران بر اساس قیمت جهانی طلا و قیمت دلار می باشد .شما با تحلیل اونس می توانید بازار داخلی رو هم تحلیل کنید.(این یک ماه اخیر دو نرخی شدن ارز هم روی بازار داخل تاثیر گذار بوده قبل از این نوسانات بازار داخل شرایط شفاف قیمت گذاری داشت اکنون قیمت روزانه طلا در ایران تخت تاثیر قیمت سکه طلای دولتی است)

تحلیل کلی روند طلا در برسی ده ساله شامل بازار جهانی وقیمت داخلی مثبت

میزان متوسط رشد انس 17 درصد در سال
میزان متوسط قیمت دلار 25 تومان در سال بوده
دوستان در تاپیک فیوچر سکه فعال هستند و اطلاعات خوبی در اونجا قرار دادن
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
قديمي November 1st, 2010, 13:08   #34
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

-1

با سلام

دوستان در پیام خصوصی چندین بار در مورد تفاوت قیمت طلا در بازار تهران نسبت به دوبی پرسیدند

قبل از تصویب قانون معافیت گمرکی بر واردات طلا تفاوت قابل توجه ای بین قیمت طلا بین ایران و دیگر مناطق وجود داشت.این تفاوت قیمت در نوسان بودو در بیشتر موارد قیمت طلا در بازار تهران بالاتر از قیمت جهانی ان بود.

دو دلیل عمده تقاضا برای طلا در تهران و از طرفی وجود تعرفه گمرک بود.
اشخاص از این اختلاف سود می کردند در ماکسیموم اختلاف کیلویی 800 هزار تومان برای شمش 995 یک کیلویی می شد در تهران می فروختند و در دوبی می خریدنداختلاف در زمان کسادی بازار تهران حداقل می شد کیلویی 300 هزار طلایی که در دوبی در اوج اختلاف خریده بودند را فروخته و در تهرام می خریدند

دسته دیگری که سود می کردند شرکتهای صادر کننده مصنو عات طلا یودند شرکت هایی مانند پورهنگ و سپاهان.. که اجازه صادرات داشند در اختلاف مینیموماختلاف کار صادر می کردندو اجازه داشتند در زمان دلخواه معادل وزنی طلای صادراتی شمش طلا وارد کنند که در ما کسیموم اختلاف طلا وارد می کردند

پس از تصویب قانون معافیت گمرکی و از طرفی نبود رونق کافی در بازار داخل قیمت طلا در دو سال گذشته در بازا داخل زیر قیمت خارج از ایران است در شرایط نادری بالاتر بود.در مواردی اختلاف 500 هزار تومانی در کیلو وجود داشت.در چنین مواردی می توان در بازار دبی فروخت و همین میزان در بازار تهران طلا خرید ودر شرایط کاهش اختلاف طلا را در تهران فروخت و طلای دوبی را جاگزین کرد.

افراد چتر باز(قاجاق چی )هم از این تفاوت استفاده می کنند

پس شما نیاز به دو دفتر در ایران خارج ومیزان کافی سرمایه نیاز ایران داری که از تفاوت بین این دو بازار سود کن
قديمي November 2nd, 2010, 19:04   #35
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

-1

با سلام
از این که دوستان این ینده حقیر را مورد لطف قرار می دهند سپاس گذارم .
چه از قبل و جه در حال حاظر دوستان سوالات مشابهی مطرح می کنند پس بهتر دبدم جواب را در این تاپیک بدهم
اخرین مورد سوالات

سلام وروزخوش

چند سوال دیگه هم داشتم که اگر اجازه بفرمایید مطرح نمایم
من حدود 3سال هست که در بازار فارکس ارز معامله میکنم با مطالبی که شما فرمودین به بازار طلا علاقه مند شدم دوست دارم به صورت فیزیکی طلا معامله کنم به نظر شما چطوری میتونم از این بازار سود کسب نمایم
آیا می تونم از تفاوت قیمت طلا در ایران وکشورهای دیگر سود کنم
شما فرمودین که صادرات طلا غیر قانونی هست من باید برای صادرات چیکار کنم
آیا کشوری وجود دارد که قیمت طلا در آنجا ارزانتر از ایران باشد
اصلا با سرمایه حدود ده میلیون می تونم کار کنم
وسوال آخر
بهترین پیشنهاد شما برای بنده چه میباشد

پاسخ
الف-
در جواب این دوستان باید عرض کنم
با حذف تعرفه قیمت طلا پاببن تر و در خالخوشبینانه مساوی قیمت جهانی است لذا ورود طلا به کشور سود اور نیست
ب-
قیمت طلا در کشورهای همسایه ما بالاتر و ورادات طلا بصورت ساخته شده به میزان محدود انجام می شه که بیشتر ان به صورت غیر قانونی انجام می شود(تعرفه بالا.)که هر کار ساخته شدهای را نمی توان وارد کرد نیاز به تجربه وشناخت بازار دارد برای افراد اشنا که دارای مشتری عمده هستند (مغازه دار )سود دارد که حدود دو میلیون برای یک کیلو است.

صادرات طلا ساخته شده برای شرکت های دارای مجوز قانونی

این افراد چتر باز و سرمایه گذار(دفاتر تهران دبی) را خدا خیر دهد.یکی از دلایل نقد پذیری سریع طلا این افراد هستند
در زمان رکود بازار تهران که به اصطلاح(پولی کردن)پایین می اید بازارتهران با مکانیزم پایین اوردن نسبت به قیمت جهانی برای این دسته افراد جذابیت ایجاد می کند تا با خرید خود نفدینگی بازار را تامین کنند
خروج طلا از کشور تا میزان150 گرم قانونی ولی به صرفه نیست

ج-
خرید و فروش طلا به طو ر فیزیکی که مقرون به صرفه باشد نیاز به سرمایه بالایی دارد.هر کیلو حدود 34.5 میلیون

دوستان که علاقمند به خرید فروش هستند و سرمایهانه پایین است می توانند اونس را تحلیل کرده و در کفها خری فیزیکید کنند با توجه به استفاده نکردن از لوریج حتما سود خواهند کرد.برسی ده ساله نمودار طلا و افزایش قیمت ارز سود 20 درصدی را تضمین می کند (شما در هر موقع سال بخرید تا سال اینده یا قبل از ان با قیمتی مواجه می شوید که 20
درصد بالاتر است)دوستان که اشنایی با نمودار دارند که همه سمت استادی نسبت به بنده حتما به راحتی سود خواهند کرد

د-
دوستانی که دارای قدرت تحلیل بالا هستند می توانند بخش کوچکی از سرمایه خود را وارد بازار فیوچر سکه کنند.در بازار سکه لوریج وجود دارد و همین امر موجب ریسک بالاتر نسبت به بازار فیزیکی خواهد شد
قديمي November 2nd, 2010, 23:44   #36
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

-1

با سلام

دوستان ظاهرا به مقوله خرید فروش طلا در تهران دبی بسیار علاقمندند

سوال
من و چند تن از دوساتنم 50 میلیون جمع کردیم میخواستم بدانم ایا با این مبلغ میشود در بازار شمش کارکرد البته بیشتر مد نظرمان خرید شمش از ایران و فروش ان در دبی است اگر امکان دارید لطفا راهنمایی کنید از چه طریق باید اقدام کنیم در ضمن دوستی در دبی داریم که مدت 10 سال است ساکن انجاست خلاصه مجموعا شرایطمان این است که خدمتتان گفتم اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم

پاسخ
دوست عزیز با این مبلغ می توان سود کرد ولی سود شما قابل ملاحظه نیست.
روش اول درهنگام کسادی در بازار تهران شمش ابشده بخری حدود 1.5کیلو دوبی بفروشی ماکزیموم 700 هزار سود کنی استرس خروج از گمرک داردچون بالای 150 گرم خروج ان غیر قانونی مخارج هواپیما غیره دارد.

روش دوم
سرمایه را طلایی فرض کنید در یک قیمت بیس مناسب که قیمت تهران دبی مساوی برای اولین بار دبی خرید کنیدفرض میکنیم 1.2 شمش خریدید واز این به بعد سرمایه شما 50 میلیون نیست 1.2 کیلو شمش

(یا در بیس مناسب قیمتی که تهران پایین تر از دبی برای اولین بار سرمایه را تبدیل به طلا کنی)

صبر می کنید تا قیمت تهران زیر قیمت دبی برسد حدود 400 تومان در گرم و طلا رادر دبی را فروخته وبا طلای تهران 1.2 را جایگزین می کنید نتیجه 480 هزار سود می کنید و همان میزان طلا دارید

باز متظر پریود بعدی رونق در بازا تهران میشود به محض مساوی شدن طلای تهران را فروخته و در دوبی به همان میزان می خرید.چرخه اول پابان
حسن روش. سرمایه شما طلایی لذا حدود 17 درصد به دلار سود می کنیددر سال
سرمایه شما در حدود 10 گردش در سال دارد حدود 4 الی 5 میلیون در سال می شود

بسیاری از ابشده فروشان از این روش استفاده می کنند تفاوت شما با انها حجم و دوم ابشده فروشان سرمایه طلایی در گردش دارند فاصله رونق رکود سرمایه طلایی گوشه گاو صندق نیست .
قديمي December 29th, 2010, 20:48   #37
darya123
Junior Member

تاريخ عضويت: Dec 2010
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
darya123 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gold24 نمايش نوشته ها
با سلام
شما برای سود سه گزینه دارید
1-سکه مزیت درای قیمت مشخص خرید فروش ساده معایب دارای تاریخ که شما مجبورید اخرین تاریخ را تهیه کنید و این اخرین تاریخ درای قیمت اضافی است در گاهی موارد یه طور منونه امروز قیمت طلایی سکه 1.2*8.133*29400 است که 287000 تومان که با قیمت عرضه ان 1000 تومان اختلاف دارد که گاهی تا 7000 تومان میرسد.سپردحدود 2500 تومان خدود دو برابر ابشده
2-شمش پک با عیار 995 مزایا ورن وعیار مشخص گزینه افراد غیر حرفه ای با سرمایه بالا که معمولا این افراد 1 کیلو گرمی ان را تهیه میکنندمعایب مشخص نبودن قیمت برای افراد غیر حرفه ای و امکان کلاه برداری در زمان خرید و فروش در کل اصلا جالب نیست تنها دهن پرکن است

3-طلای ابشده گزینه محبوب افراد حرفه مزایا 90 درصد معاملات روزانه بازار تهران پایین ترین اسپرد حدود 500 تا 200 تومان در هر 4.3 گرم انعکاس لحظه ای قیمت جهانی در ابشده خرید در قیمتهای مختلف از 50 گرم به بالا معایب نیاز یه محاسبه وزن وعیار برای یه دست اوردن قیمت و اشنایی با خرید فروش طلا

افرادی که قصد خرید فروش طلا به صورت فیزیکی دارند می توانند با من جهت راهنمایی تماس بگرند

با تشکر
سلا م خدمت دوستان
سکه شمش طلای کم اجرت کدوم برای اونایی که سرمایه کم دارن بهتره؟ لطفا" راهنمایی کنین
darya123 آفلاين است پاسخ با نقل قول
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
24عیار, نوع, اونم, طلا

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 03:02 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.