انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي December 31st, 2009, 13:59   #16
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

آقا اگه سؤالی در مورد زنبور عسل داشتین در خدمتم !

البته برای درآمدش زنبور عسل نگه نمی دارم چون عسلی نمی مونه که بخوام بفروشمش همه رو خودم و خانواده

می خوریم! بیشتر به خاطر اینکه این کار رو دوست دارم و بیشتر تر به خاطر اینکه ببینم این عسل

طبیعی که میگن چه جوریاست !

در ضمن من 7 تا کندو دارم !

میگید نه این هم مدرکش :

قديمي December 31st, 2009, 14:13   #17
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mercury نمايش نوشته ها
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

البته برای درآمدش زنبور عسل نگه نمی دارم چون عسلی نمی مونه که بخوام بفروشمش همه رو خودم و خانواده

می خوریم! بیشتر به خاطر اینکه این کار رو دوست دارم و بیشتر تر به خاطر اینکه ببینم این عسل

میگید نه این هم مدرکش :
]
چقدر جالب ، میشه کمی توضیح بدید که در چه محیطی زندگی میکنید که زنبورها بتوانند به راحتی به گلها دسترسی داشته باشند ؟
اگر در حد مصرف شخصی بخواهیم تولید کنیم ، به نظر شما روزانه چقدر کار دارد ؟
به زحمتش می ارزد ؟
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از Kasra:
قديمي December 31st, 2009, 15:00   #18
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

حتما در جنوب کشور هستی؟ fxpesaran کدام شهر هستی؟اگر پایه هستی می تونم کمکت کنم" مشتری دارم "فقط مدل وچند Ccو کدامین شرکته؟سوزوکی؟هندا؟پیگیر باش خوب نون داره.
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 31st, 2009, 16:56   #19
isar
Senior Member

isar's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: گنبد کاووس
تشکر از ايشان: 5,875 بار در 1,573 پست
isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)isar (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به isar
0

نقل قول:
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

میگید نه این هم مدرکش :
7 کندو دارید و فقط مصرف خودتون تامین میشه ؟!!!؟
نکنه صبحانه و نهار و شام رو عسل میل میکنید؟!

پس اگر اینطور باشه برای کسب درآمد باید بیش از 30 کندو داشت. درسته ؟
قديمي December 31st, 2009, 17:36   #20
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
0

سلام مجدد به همه دوستداران عسل !!!

خدمتتون عارضم که تولید عسل به فاکتورهای زیادی بستگی داره ! اوهوم !! اوهوم !! بچه باباتو ساکت کن دارم نطق می کنم !!!

یکی از این فاکتورها که همه می دونید وجود گلهای فراوانه ؛

یکی از فاکتورهای مهم دیگه داشتن یک ملکه سالم و قبراق و سرحال برای هر کندو هستش ! که اگر اینجوری نباشه اگر کندو رو

وسط بهشت هم بگذارید باز هم عسل آنچنانی گیرتون نمی یاد ؛

یکی دیگه از اون فاکتورهای مهم سرکشی مداوم کندوهاست برای اینکه کندو دچار آفت و بیماری و انگل نشه ؛

اگر خونتون حیاط داره (احتیاجی هم نیست اونقدر بزرگ باشه در حد یک باغچه ) می تونید توی باغچه دو سه تا کندو نگهداری کنید !

حتماً هم لازم نیست توی خونتون گل داشته باشید چون طبق گفته های محققین هر زنبور عسل به شعاع 5 کیلومتر برای جمع آوری

شیره گلها حرکت می کنه ؛

اگر بتونید خوب به کندو برسید هر کندو بالقوه می تونه 30 کیلو عسل تولید کنه ؛

پس با یکی دو کندو می تونید عسل طبیعی دلخواه خودتون رو داشته باشید.

البته مزه عسل مستقیماً به نوع گلی که توسط زنبورها استفاده می شوند بستگی داره !

اگر به عنوان مثال در یک منطقه ای هستید که گل محمدی فراوون باشه مزه عسل هم بیشتر به مزه و بوی گل محمدی شبیه میشه

در ضمن ایثار خان منظور من از خودم و خانواده یک کم وسعت بیشتری از اون چیزی که مد نظر شماست هست ؛ گاهی وقتها دوستان

و آشنایان هم جزء همین جمع می شوند ؛

باز هم اگر چیزی در این مورد یادم بیاد در خدمتتون هستم !
قديمي January 1st, 2010, 02:05   #21
fxpesaran
Senior Member

fxpesaran's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
تشکر از ايشان: 265 بار در 85 پست
fxpesaran (سطح 1)fxpesaran (سطح 1)fxpesaran (سطح 1)fxpesaran (سطح 1)
0

نقل قول:
چی شد ؟! چی شد ؟!

زنبور عسل !!!

میگید نه این هم مدرکش :

ميشه بفرماييد چطوري ميشه فهميد ملكه سالم و سرحاله
آيا از ميوه ها هم تغذيه مي كنند ؟ چون توي منطقه ما گل و گياه كم هستش اين سوال رو مي پرسم
اگه زحمتي نيست يه كم درباره روش كار توضيح بديد ( چيزي كه بصورت تجربي به اون رسيديد رو مي خوام)
fxpesaran آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از fxpesaran:
قديمي January 1st, 2010, 13:51   #22
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله fxpesaran نمايش نوشته ها
ميشه بفرماييد چطوري ميشه فهميد ملكه سالم و سرحاله
آيا از ميوه ها هم تغذيه مي كنند ؟ چون توي منطقه ما گل و گياه كم هستش اين سوال رو مي پرسم
اگه زحمتي نيست يه كم درباره روش كار توضيح بديد ( چيزي كه بصورت تجربي به اون رسيديد رو مي خوام)
سلام

نحوه فهمیدن اینکه ملکه سالمه و وظیفه خودش رو به درستی انجام میده زیاد مشکل نیست ؛

ملکه در دو فصل بهار و تابستان مرتب مشغول تخمگذاری هست ؛ عمر زنبور عسل مثل سایر حشرات کوتاهه بنابراین اگر ملکه به طور مرتب تخمگذاری نکنه جمعیت کندو رفته رفته کاهش پیدا می کنه که این امر موجب کاهش عسل تولیدی کندو میشه !
یکی از عواملی که موجب اختلال در کار ملکه میشه پیر بودن ملکه هست ؛ یکی از عوامل دیگه صدماتی هست که ممکنه به طور اتفاقی به ملکه بخوره ؛
شما می تونید کندو رو چک کنید و به محض اینکه دیدید ملکه کم کار شده و یا اصلاً تخمگذاری نمی کنه بایستی به فکر جایگزین کردن ملکه باشید.
در ماههای اردیبهشت و خرداد ادارات جهاد کشاورزی ملکه های اصلاح شده در اختیار زنبور داران قرار می دهند که می تونید با مراجعه به اونجا ملکه مورد نیاز خود رو تهیه کنید.
البته جایگزین کردن ملکه جدید با ملکه قبلی کلی دنگ و فنگ داره که اگه به درستی انجام نشه منجر به شورش دسته جمعی زنبورها میشه !!!
در همین مورد خودم یک تجربه شخصی دارم که از این قراره :
ملکه جدیدی رو که از جهاد گرفتم داخل یک قوطی پلاستیکی مشبک اندازه قوطی کبریت بود. همراه ملکه معمولاً یه چند تایی هم زنبور کارگر قرار می دهند که وظیفه اونها تغذیه ملکه هستش.
روال کار به این صورته که ملکه کهنه رو بایستی از کندو خارج کرد و به اصطلاح کندو رو یتیم کرد. بعد قوطی حاوی ملکه جدید رو در کندو قرار داد تا ابتدا کندو به ملکه جدید عادت کنه و بعد از 24 ساعت ملکه رو آزاد کرد.( البته این قوطی های جدید دارای یک قسمتی هستند که با موم پوشیده شده و دارای در پوش پلاستیکی هست و اگر اون در پوش پلاستیکی رو بردارید با خوردن موم توسط زنبورها ملکه خود به خود آزاد می شود.)
منتها من ملکه قبلی رو گرفتم و چون دستکش دستم بود متوجه نشدم که آیا تونستم از بین ببرمش یا نه (که ملکه کهنه از دستم نگو فرار کرده ) ! با همین شک و دو دلی بود که ملکه جدید رو با قوطی در کندو قرار دادم.
فردا صبح اومدم به کندو سر زدم و چشمتون روز بد نبینه ملکه قبلیه اومده بود با ملکه جدید درگیر شده بودند و هر دو با نیش همدیگه رو کشته بودند. و مجبور شدم مجدد برای کندو ملکه تهیه کنم.

در ضمن این نکته رو بگم هر چه مقدار و نوع گلها فراوانتر باشه عسل شما مرغوبتر میشه !
میوه جات و غیره در جایگاه بعدی هست که در صورت کمبود گلها زنبورها مجبورند از اونها استفاده کنند که بالطبع عسل تولیدی هم مرغوبیت آنچنانی نداره !
قديمي January 1st, 2010, 13:53   #23
homa110
Member

homa110's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
محل سكونت: در دنیای بی وفا
تشکر از ايشان: 112 بار در 36 پست
homa110 (سطح 1)homa110 (سطح 1)homa110 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به homa110
0

با سلام

از مسئول این تاپیک درخواستی داشتم یه تغییری تو اسم تاپیک بدهند. چون خیلی کسب و کار کوچیک داریم که ممکن است خانگی نباشد .

در ضمن من قبلا هم یک انتقاد دوستانه کرده بودم که متا سفانه حذف شد. ولی از حذف اون ناراحت نیستم چون انتقاد صریح من اصل وجودی این تاپیک رو زیر سوال میبرد . و وجود این تاپیک میتونه راه گشا باشه چون شاید یک ایده برای یک شخص نا کارآمد با شه ولی برای دیگری مفید.

دوستان نظرتون درباره گیم نت یا کافی نت چیست؟ چون هم تمام وقت فارکس کار میکنیم و هم یک درآمد جانبی داریم.با تجربه هاش کمک کنند

بنده حقیر در جایی خوانده بودم که قرن اخیر قرن رونق مشاغل خدماتی است. اگر از دوستان کسی تجربه دارد مطرح کند. با تشکر
قديمي January 1st, 2010, 14:19   #24
homa110
Member

homa110's Avatar

0

خواستم ایدهای که البته توسط آقای دکتر جلالی داده شده بود را برایتان عرض کنم. این ایده ترکیب ای تی با هنر های دستی میباشد. طراحی قالیچه ابریشمی سفارشی . البته برای فروش در خارج از کشور . مثلا سایتی احداث شود تا بتواند مشتری پیدا کرده و خدامات لازمه را بدهد . مثلا سفارش را بگیرد طرح را دریافت کند و جای جالب ان اینکه به مشتری این امکان را بدهد که قالیچه یا فرشی را که سفارش داده هر وقت خواست مشاهده کند . این کار ارزش افزوده خوبی دارد که به زحمتش می ارزد .چون کالایی که سفارشی ساخته میشود قیمت آن افزایش میابد و چون برای خارجی هاست توان خریدشان بالاتر است . البته این کار شاید به همین راحتیها نباشد و این یک ایده است و جای کار بسیار دارد.
قديمي January 1st, 2010, 16:38   #25
homa110
Member

homa110's Avatar

0

حالا یک سری اطلاعات تخصصی قرار میدهم که هرچند ساده است ولی تخصصی است.
تولید سرکه مصنوعی : یک گالن ملاس را با 4 پوند اسید استیک در بشکه 40 گالنی می ریزند و آنرابا اب معمولی پر میکنند. آنرا خوب تکان میدهند. و دو تا سه هفته میگذارند بماند .محصول نهایی سرکه با کیفیتی عالی
قديمي January 1st, 2010, 16:47   #26
homa110
Member

homa110's Avatar

0

ضایعات چای دارای مقدار قابل توجهی کافئین . تانینها. پلی فنلها و کاروتنها و غیره است که بسیار پر مصرف می باشند.
شاید تعجب کنید بقول یکی از اساتیدمان ضا یعات و پسماندها را طلای سیاه مینامند میدانید چرا؟؟؟
قديمي January 1st, 2010, 16:51   #27
homa110
Member

homa110's Avatar

0

تولید سلیکاژن . یک محلول رقیق اسید را با یک محلول رقیق سدیم سلیکات مخلوط کرده و اجازه میدهن بصورت ژل در آید .سپس شسته تا بصورت نمک در آید . سپس خشک و بسته بندی مینمایند.
قديمي January 1st, 2010, 18:42   #28
ehsanshok
Senior Member

ehsanshok's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
محل سكونت: کرج
تشکر از ايشان: 2,225 بار در 509 پست
ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)ehsanshok (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به ehsanshok
0

با سلام.
همای گرامی
هدف از ایجاد این تاپیک، استفاده از اوقات فراغت و صبر هنگام کار، ببهترین وضع ممکن و بصورتی که لطمه ای به رویه کار اصلی نزند، بوده. این عمل باید باعث جذب انرژی لازم جهت تمرکز در ادامه کار گردد. یکی از مواردی که چند وقتی هست دنبالشم توضیح بدم و تمامی مشخصه های لازم رو داره، کارهای هنری با چوب هست.
برای نمونه دو تصویر از یه کار بسیار ساده چوبی بعنوان شمع دان تزئینی تقدیم میکنم:

این هنر و صنعت دستی، بسیار کم هزینه و با بازده تقریبا 100% و با امکانات پیش پا افتاده ای که هزینه چندانی نداره راه اندازی میشه.
از اصلی ترین مواد لازم میشه موارد پایین رو اشاره کرد:
کنده چوبی درختان باعرض مناسب و با ابعاد مورد نیاز ، میوه درختان بلوط کاج و سرو و برگ سرخس( استفاده از انواع گل خشک وحشی که در کوه ویا بیابان های اطراف شهر به وفور یافت میشود هم ممکن هست)، کیلر و سیلر که از ابزار یراقی قابل تهیه هست، اسپری رنگ های طلائی و قهوه ای، چسب حرارتی بهمراه هویه تفنگی مخصوص آن، دستگاه دریل دستی بهمراه مته مربوط بسایز شمع ها.

فقط کار اسپری پاشی اون نیاز به محیط باز داره که از پشت بام یا گوشه بالکن و حتی با استفاده از عایق کاری با مشمی قسمتی از حمام ، میتونیم استفاده کنیم. ما بقی در روی میز کامپیوترتون قابل اجرا هست.
بعد از این نیاز بذوق و سلیقه و ابتکار داره. سپس کافیه به چند لوگس فروشی سر بزنیم و سفارش ساخت بگیریم.

آخرین ويرايش توسط ehsanshok در January 1st, 2010 و ساعت 18:49 دليل: اشاره به کنده های درختان و اندازه لازم
ehsanshok آفلاين است پاسخ با نقل قول
9 تشکر کننده از ehsanshok:
قديمي January 5th, 2010, 17:45   #29
Morghe-Tofan
Member

Morghe-Tofan's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2009
محل سكونت: اردبيل - پشت میز کامپیوترم
تشکر از ايشان: 133 بار در 23 پست
Morghe-Tofan (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله ICQ به Morghe-Tofan ارسال پيغام بوسیله AIM به Morghe-Tofan ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Morghe-Tofan
0

سلام جناب mercury عزيز
مي شه مراحل كاررا از ابتدا توضيح بدين يعني اينكه چطوري كندو تهيه كنيم و ....
متشكرم
Morghe-Tofan آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از Morghe-Tofan:
قديمي January 5th, 2010, 18:26   #30
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

0

با درود
ابتدا خدمت شما دوستان یک نکته را عرض کنم ؛ با این شیوه و با این تعداد کندو به فکر درآمد آنچنانی و حتی جانبی نیز نباشید. با این شیوه فقط می توانید عسل مورد نیاز خود را تهیه کنید و شاید هم مقداری برای آشنایان ؛
زنبور دارانی که از این راه زندگی خود را می گذرانند اولاً دارای تعداد کندوهای بالایی می باشند مثلاً دست کم 300 کندو در ثانی زنبورداران همانند عشایر کوچ می کنند ؛ یعنی همانند عشایر که مرتب به دنبال چراگاههای مناسب برای دامهای خود می گردند زنبورداران نیز به دنبال دشتهای پر گل از این شهر به آن شهر می روند. الان که فصل زمستان است زنبورداران را بیشتر در مناطق جنوبی ایران می توانید پیدا کنید و در فصل بهار و تابستان زنبورداران به مناطق شمال ایران کوچ می کنند.
خب با این مقدمه میریم سر اصل مطلب ؛ از آنجایی که فصل بهار و به خصوص ماههای اردیبهشت و خرداد زمان ازدیاد و تکثیر کلونی های زنبور عسل می باشند بهترین موقع برای تهیه کندو همان موقع می باشد. البته اگر در منطقه محل سکونت شما کسانی باشند که زنبور داری می کنند می توانید مستقیماً به آنها مراجعه کنید و کندوی مورد نیاز خود را تهیه کنید و اگر هم خودتان سراغ ندارید می توانید از سازمان جهاد کشاورزی محل سکونت خود راهنمایی بخواهید چون قطعاً آنها با زنبورداران آن منطقه مراوده دارند.
در مورد نحوه نگهداری زنبور عسل هم ادارات ترویج مستقر در جهاد فیلم ها و جزوه هایی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند که می تواند در این رابطه بسیار راهگشا باشد.
پس با این تفاسیر می توانید در ابتدا این فیلم ها و جزوه های آموزشی را مشاهده و مطالعه بفرمائید سپس با فرا رسیدن فصل بهار اقدام به تهیه کندوی مورد نیاز کنید.
باز هم اگر پرسشی بود در خدمتم
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
کارهای, کسب, خانگی

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 10:59 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.