انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي October 11th, 2008, 09:42   #61
mbinazir
Senior Member

mbinazir's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 945 بار در 235 پست
mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)mbinazir (سطح 2)
0

بنام خدا
با سلام بر دوستان گرامی
عنوان این تاپیک اظهار نظر در مورد برگزاری مسابقه و معیارهای انتخاب برنده می‌باشد.
اول اظهار نظر:
به نظر اینجانب اینگونه از مسابقات سوای از جوایز (که یکی از انگیزه‌های شرکت می‌باشد) یکی از ابتکارهای جالب جهت پیشرفت و آموزش عملی می‌باشد. به شرط آنکه دوستان در انتها به نتیجه گردن نهاده و اعتراض نداشته باشند. بدین ترتیب صمیمیت و همدلی در بین دوستان ایجاد و ارتقاء یافته، و تبادل اطلاعات در این زمینه میتواند، یکی از عوامل مهم پیشرفت دوستان قرار گیرد. در این دوره کوتاه دوستان با آزمایش تکنیکها و روشهای معاملاتی خود میتوانند معایب و محاسن آن را شناخته و نسبت به تکمیل ایده‌های فردی و روشهای معاملاتی خود اقدام نمایند. همچنین پس از اتمام دوره با همکاری فرد برتر میتوانند با استراتژی نامبرده آشنا شده و برای ارتقا سطح معاملاتی خود، آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.
دوم معیارهای انتخاب برنده:
از استادان و سروران قدیمی سایت جمله‌ای یادم هست که میگفت: حفظ سرمایه خود نوعی برنده شدن است. یکی از اهداف همه دوستان در ورود به این بازار افزایش سرمایه است، بنابر این میتوان افزایش سرمایه را یکی از عوامل مهم انتخاب نفر برتر قرار داد.
همچنین به نظر اینجانب قوانین نبایستی زیاد دست و پاگیر باشد تا حرف و حدیث‌ها نیز کمتر باشد. همچنین دوستانی که تازه به جمع ما پیوسته‌اند براحتی بتوانند به رقابت بپردازند. بدین گونه از دست دادن حساب نیز میتواند نوعی تجربه برای دوستانی باشد که کمتر رعایت قوانین ترید را مد نظر قرار می‌دهند و آنان را بیشتر به رعایت اینگونه قوانین تشویق می‌نماید.
انشاالله که همه دوستان موفق و مؤید باشند
شاد و سر بلند و پیروز باشید
قديمي October 11th, 2008, 10:38   #62
hadi jan
Junior Member

hadi jan's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: esfahan
تشکر از ايشان: 16 بار در 8 پست
hadi jan (سطح 0)
0

با سلام
به نظر من بالانس مهم ولی در درجه دوم قرار داره !
چیزی که از همه بیشتر مد نظر هستش تعداد پیپی که شکار میشه!
البته این نظر شخصی منه!
hadi jan آفلاين است
قديمي October 11th, 2008, 21:01   #63
kurosh_lava
Senior Member

kurosh_lava's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2006
محل سكونت: مشهد
تشکر از ايشان: 714 بار در 237 پست
kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به kurosh_lava
مهم

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
سلام

بر اساس بند ۹ قوانین مسابقه:
قطعا روشهایی برای شناسایی این افراد وجود دارد و افرادی که با بیش از یک ID در مسابقه شرکت کنند، از مسابقه اخراج خواهند شد.

ضمنا باید معیارهای انتخاب برنده بگونه ای باشد که داشتن چند ID کمکی به برنده شدن در مسابقه نکند.
با نظر آقا رضا کاملا موافقم .
حالا این هم نظر خودم : نگاهی به دوستانی که پست هایشان به عدد 3 هم نرسیده بکنید . تعداد زیادی از آنها حرف از بالانس می زنند این یعنی چه ؟؟ کاملا مشخصه دیگه !!
اصلا قصد توهین یا بی احترامی به این دوستان را ندارم ولی دیگه خیلی تابلو شده دیگه هر چی آیدی جدیده داره می گه بالانس معیار اول باشه. و اما دوستان با تجربه دیگر که در این سایت من مدیون آون ها هستم و آون ها هم کم و بیش می گن بالا نس معیار باشه فکر کنم این دوستان هم هر چه استراتژیشان هم خوب باشند از پس آن گروه چند آیدیه بر نخواهند آمد. این حرفم شاید بد آموزی داشته باشد از آقا رضا می خواهم اگر این نوشته ام مورد دارد را بلافاصله پاک کند البته فقط همین تیکشو : خدمت دوستان با تجربه که کم و بیش حرف از بالانس می زنند بگویم شما چرا ؟؟ من شخصا استراتژی را سراغ دارم که تنها با 6 آیدی میتوان دراین مسابقات اول شد. در یکی از سایت های خارجی این اتفاق افتاد اسم نمی آورم ولی آن سایت جلوی این کلاهبرداری را گرفت چرا که قبل از ثبت نام تمامی مشخصات کاربران از جمله شماره شناسنامه طرف را می خواست

آخرین ويرايش توسط kurosh_lava در October 11th, 2008 و ساعت 21:12
kurosh_lava آفلاين است
تشکر کننده از kurosh_lava:
قديمي October 12th, 2008, 00:51   #64
nirvana
Senior Member

nirvana's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
محل سكونت: کرج
تشکر از ايشان: 7,099 بار در 995 پست
nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به nirvana
0

با سلام خدمت دوستان گرامی

من هم پیشنهادم بالانس هست . البته بیشتر به این دلیل میگم که کسی که با لات بالا وارد میشه همون قدر که احتمال داره اول بشه که ضریب اون ده درصد هست نود در صد احتمال داره که کال مارجین بشه . به هر صورت این فقط یک نظره . اما موردی که بنظرم کسی به اون اشاره نکرده مورد لوریج هست . پیشنهاد میکنم که اگه راه داره به 1:500 افزایش پیدا کنه .

با تشکر نیروانا
بدرود
nirvana آفلاين است
تشکر کننده از nirvana:
قديمي October 12th, 2008, 14:00   #65
ehsandinho
Member

ehsandinho's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
تشکر از ايشان: 153 بار در 45 پست
ehsandinho (سطح 1)ehsandinho (سطح 1)ehsandinho (سطح 1)ehsandinho (سطح 1)
0

سلام . بنده تازه به جمع دوستان در سرمایه پیوستم امیدوارم که یه روز بتونم در مسابقاتتونم شرکت کنم . مدتیه دارم سرمایه رو میخونم . دوستان من 6ماهه با فارکس آشنا شدم پیشنهادتون برای من چیه ؟
ehsandinho آفلاين است
قديمي October 12th, 2008, 14:52   #66
roman82
Senior Member

roman82's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2006
محل سكونت: خانه پدری
تشکر از ايشان: 4,307 بار در 1,397 پست
roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)roman82 (سطح 3)
0

آیا با هر روشی میشه در مسابقه شرکت کرد مثل اسکالپ البته منظورم از اسکالپ باز و بسته کردن حدود100 پوزیشن با رعایت مانی منیجمنت؟
roman82 آفلاين است
3 تشکر کننده از roman82:
قديمي October 12th, 2008, 23:58   #67
davo
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2007
تشکر از ايشان: 710 بار در 192 پست
davo (سطح 1)davo (سطح 1)davo (سطح 1)davo (سطح 1)davo (سطح 1)
0

به نظر من هر دو مهمه و بهتره ترکیبی از انها باشد مثلا به تعداد پیپ 2امتیا ز و بالانس 1 امتیاز تعادل در داوری بیشتر هست
davo آفلاين است
قديمي October 13th, 2008, 00:42   #68
mojtaba13
Senior Member

mojtaba13's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2007
تشکر از ايشان: 573 بار در 184 پست
mojtaba13 (سطح 1)mojtaba13 (سطح 1)
0

نقل قول:
لطفا نظرات خود را در مورد ملاک انتخاب نفرات برگزیده اعلام فرمائید.

انتخاب برنده از روی مجموع حد نصاب وی در دو فاکتور بالانس و پرافیت فاکتور.
قديمي October 13th, 2008, 12:31   #69
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

با درود خدمت تمامی دوستان

از طرفی اگر هر قانونی بخواهد برای این مسابقه در نظر گرفته شود برای یک سری افراد و استراتژیها محدودیتهایی را ایجاد خواهد کرد و ممکن است آنها نتوانند از تمام تواناییهای خود استفاده کنند.

از طرف دیگر اگر معیار فقط بالانس باشد یکی از مهمترین اهدافی که مدیریت محترم سایت در نظر دارند و آن کنترل احساسات و رعایت قوانین مدیریت سرمایه است نه تنها محقق نخواهد شد بلکه این مسابقه تاثیر معکوسی نیز خواهد گذاشت.

بنابر این باید این نکته را در نظر داشت که حالت ایده آلی برای قوانین وجود نخواهد داشت و در هر صورت یکی از این مشکلات بوجود خواهد آمد.

با احترام به نظر تمامی دوستان نظر بنده این است که یا میزان لوریج پایین باشد و یا میزان پیپ بعنوان معیار یا دست کم یکی از معیارهای اصلی مورد نظر قرار گیرد.
Kourosh007 آفلاين است
قديمي October 13th, 2008, 14:31   #70
fxamo
Member

fxamo's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: esfahan
تشکر از ايشان: 207 بار در 61 پست
fxamo (سطح 1)fxamo (سطح 1)fxamo (سطح 1)fxamo (سطح 1)fxamo (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به fxamo
0

با سلام
لطفا من را هم ثبت نام کنید
با تشکر
fxamo آفلاين است
قديمي October 15th, 2008, 18:35   #71
mohammadparsa
Junior Member

تاريخ عضويت: Oct 2008
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
mohammadparsa (سطح 0)
Unhappy راهنمایی در مورد کار کردن با نرم افزار متا تریدر

0

با سلام
من چند روزی است که در سایت سرمایه ثبت نام کرده ام لطفا مرا راهنمایی کنید چطور با نرم افزار متا تریدر کار کنم
با تشکر
mohammadparsa آفلاين است
قديمي October 15th, 2008, 21:12   #72
Aamed
Senior Member

Aamed's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
تشکر از ايشان: 2,468 بار در 363 پست
Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)Aamed (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Aamed
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mohammadparsa نمايش نوشته ها
با سلام
من چند روزی است که در سایت سرمایه ثبت نام کرده ام لطفا مرا راهنمایی کنید چطور با نرم افزار متا تریدر کار کنم
با تشکر
سلام و خوش آمدید
از لینک های زیر برای نصب و آموزش متا تریدر استفاده کنید
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
لطفا از این به بعد سوال های خود را در بخش مربوطه بپرسید
3 تشکر کننده از Aamed:
قديمي October 16th, 2008, 01:46   #73
Professional
Senior Member

Professional's Avatar

تاريخ عضويت: May 2007
محل سكونت: تبریز (شهر اولین ها)
تشکر از ايشان: 422 بار در 131 پست
Professional (سطح 2)Professional (سطح 2)Professional (سطح 2)Professional (سطح 2)Professional (سطح 2)Professional (سطح 2)Professional (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله MSN به Professional ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Professional
0

با سلام من هم مایل به ثبت نام هستم.
Professional آفلاين است
قديمي October 19th, 2008, 10:16   #74
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام
Reza آفلاين است
2 تشکر کننده از Reza:
قديمي October 19th, 2008, 11:16   #75
heidarbaba_m
Senior Member

heidarbaba_m's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: هر جا دل خوشه
تشکر از ايشان: 1,141 بار در 287 پست
heidarbaba_m (سطح 2)heidarbaba_m (سطح 2)heidarbaba_m (سطح 2)heidarbaba_m (سطح 2)heidarbaba_m (سطح 2)heidarbaba_m (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به heidarbaba_m
0

نقل قول:
به نام خدا

سایت سرمایه با همکاری شرکت [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] برگزار می کند:
مسابقه فارکس کاربران سایت سرمایه (حساب دمو)

هدف:

هدف از برگزاری این مسابقات، افزایش تجربه شرکت کنندگان و ارتقاء مهارت آنها در تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات می باشد.

شرایط و ضوابط:

شرایط و ضوابط برگزاری مسابقه به شرح ذیل می باشد:

1- مدت برگزاری مسابقه 4 هفته کاری می باشد. شرکت کنندگان باید حداکثر تا 48 ساعت قبل از شروع مسابقه از طریق درج پست در تاپیک مسابقه، اقدام به ثبت نام نمایند. زمان 48 ساعت اشاره شده برای آماده کردن حسابها و ارسال مشخصات برای شرکت کنندگان صرف می شود.

2- تمام افراد حقیقی عضو سایت سرمایه می توانند در مسابقه شرکت کنند. با توجه به اینکه حمایت مالی این مسابقه بر عهده [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]می باشد، هيچ یک از کارکنان این شرکت و شرکت های وابسته امکان شرکت در این مسابقه را ندارند.

3- موجودی حسابهای شرکت کنندگان 500 دلار آمریکا و نوع حسابها میکرو می باشد. حسابهای این مسابقه بهره شبانه ندارند. به منظور کنترل ریسک، لوریج حسابها 1:100 انتخاب شده است.

4- در این مسابقات، استفاده از اکسپرت (Automated Trading) قابل قبول نمی باشند. (احتمال دارد در آینده برگزاری مسابقه جداگانه ای برای Automated Trading مورد بررسی قرار گیرد.)

5- جایزه نفرات اول تا سوم به شرح ذیل می باشد:

نفر اول: حساب تجاری به مبلغ 1000 دلار آمریکا
نفر دوم: حساب تجاری به مبلغ 500 دلار آمریکا
نفر سوم: حساب تجاری به مبلغ 300 دلار آمریکا

حسابهای فوق در اولین روز کاری پس از مشخص شدن برندگان، در Murphy & Williams Financial Group Ltd افتتاح می شود. (بدیهی است که ارائه مدارک شناسایی، اطلاعات تماس، مشخصات حساب بانکی برای افتتاح این حساب ها ضروری است و مراحل افتتاح حساب به طور کامل طی می شود)

6- در طول برگزاری مسابقه و همچنین اعلام نتایج نهایی، نام کاربری نفرات برگزیده و همچنین نتایج عملکرد آنها در سایت سرمایه منتشر خواهد شد.

7- در انتهای مسابقه، Statement کامل حساب برندگان جوایز با اهداف آموزشی برای دسترس عموم روی سایت سرمایه قرار خواهد گرفت.

8- در زمان پایان مسابقه، پزیشن های باز احتمالی در قیمت بازار بسته می شوند.

9- اگر فردی با بیش از یک نام کاربری در مسابقه شرکت کند، از دریافت جایزه محروم خواهد شد.

10- ملاک انتخاب نفرات برگزیده، به شرح ذیل مباشد:
  • نفرات برنده از میان افرادی انتخاب خواهند شد که:
الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)
ب‌- بالانس نهایی آنها حداقل 5% بالاتر از بالانس اولیه باشد.
  • در صورتی که بیش از 30 درصد سود خالص نهایی از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).
  • برای انتخاب نفرت برنده، دو پارامتر equity و balance تمام حسابها در زمانهای مختلف در طول شبانه روز استخراج و مقادیر زیر محاسبه می شود:
Watermark: بیشترین مقدار Balance دیده شده (اگر با استفاده از hedge یا روشهای دیگر، مقدار Equity به مدت 24 ساعت روی عددی بالاتر از Watermark قبلی تثبیت شود، مقدار Equity بعنوان Watermark جدید محسوب خواهد شد.)
Drawdown(%): نزول Equity نسبت به Watermark (بر حسب درصد). در این شیوه محاسبه، زیان شناور نیز در محاسبه Deawdown مؤثر خواهد بود.
Max Drawdown(%): بیشترین مقدار Drawdown دیده شده (بر حسب درصد)
Net Profit(%): درصد سود خالص نسبت به موجودی اولیه 500$ (بر حسب درصد)
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدار
Profit(%) / Max DrawDown(%)
باشند. لازم به ذکر است تنها ملاک محاسبه پارامترهای فوق، اعداد ثبت شده توسط برگزارکنندگان مسابقه می باشد.
مقررات تجاری
1- جفت ارزها و کارمزدها در حساب مجازی و تجاری یکسان می باشد.

2- ساعت کاری از روز دوشنبه ساعت 00:00 به وقت GMT تا روز جمعه ساعت 20:30 به وقت GMT است. (از دوشنبه ساعت 04:30 تا شنبه ساعت 01:00 به وقت تهران)

3- اجرای دستورها و قوانين مربوط به بازار پر نوسان: دستورهای خرید در قيمت تقاضا یا Ask و دستورهای فروش در قیمت عرضه یا Bid اجرا می شوند. به اختلاف میان قیمت خرید و فروش، کارمزد یا Spread گفته می شود که در شرایط عادی بازار(قبل و بعد از انتشار اخبار اقتصادی) معمولا ثابت است. هنگام ناپایداری شدید بازار در بازارهای سریع، نرخ خرید و فروش از هم فاصله می گیرد و کارمزدها افزایش پیدا می کند. این اختلاف قيمت زمانی اتفاق می افتد که بهای یک جفت ارز به طور ناگهانی از آخرین نرخ عرضه – تقاضا به نرخ جدیدی تغيير کند و در ميان این دو نرخ هيچ خرید و فروشی صورت نگرفته باشد. اگر در چنين شرایطی در بازار خرید و فروشی صورت گرفته باشد، دستورهای خرید و فروش، حد ضرر و حد سود در نرخ تعيين شده اجرا می شوند و در غير این صورت دستورها در اولين نرخ ثبت شده در بازار اجرا خواهند شد.

4- حداقل فاصله ثبت سفارش ها: حداقل فاصله ثبت سفارش های خرید و فروش، دو برابر کارمزد و حداقل 5 واحد است. این حد در بازار پرنوسان ممکن است افزایش یابد.

5- قوانین مربوط به Margin Call: سیاست کنترل پیش پرداخت یا Margin کمک می کند که مشتری بیش از مبلغ سرمایه گذاری شده متحمل زیان نشود. زمانیکه فاکتور Margin Level در حساب کمتر از 50% شود، مشتری اولین هشدار Margin Call را دریافت می کند. زمانیکه فاکتور Margin Level کمتر از 30% شود به حد Stop Out Level رسیده است که در این شرایط به منظور تامین وجه مورد نیاز، بطور خودکار و بدون رعایت هیچ اولویت مشخصی خرید و فروش های موجود در حساب بسته می شوند. مسئولیت کنترل Margin مورد نیاز به عهده مشتری می باشد.

Equity = Balance + (Total loss/profit of open positions)
Margin = Total margin on all open positions
Free Margin = Balance – Margin
Margin level = Equity ÷ Margin
سلام
از اقا رضا ممنون که بالاخره قوانین رو واسه اطلاع رو سایت گذاشتن
من منظور از دو جمله قرمز شده را نمیفهمم یعنی کسی که اسکالپ کار میکنه و ممکنه معامله های پشت سر هم و کمتر از 30 دقیقه داشته باشه تمام معاملاتش یه معامله حساب میشه البته چون طول مسابقه 4 هفته هست میتونه حد اقل 10 معامله رو ثبت کنه ولی من لزوم این قانونو نفهمیدم لطفا توضیح بدید.
و دیگری اینکه اگه ما تو یک معامله 50% سود کردیم یعنی استراتژی بلند مدت داشتیم و اون بیشتر از 30% سود به ما داد اون معامله میشه کشک
یه سوال دیکه داشتم این مسابقه تو کدام بروکر انجام میشه و اگر قرار پلت فرم اون بروکر رو دانلود کنیم لطفا راهنمای بفرماید
قربان همه بچه های گل سرمایه
حیدر
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
کاربران, مسابقه, دمو, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید