انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران
راهنما اجتماع اعضاء

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي January 9th, 2011, 15:02   #361
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله بهزاد اقبالی نمايش نوشته ها
آقایون و خانومای محترم با عرض سلام مجدد.
ما هی میخوایم بیام اینجا یاد بگیریم فشار درسی و کاری نمیزاره.
یک سوال ابتدایی بپرسم با اجازه همگی
چطوری میشه دیتای بورس کالا رو تو متا تریدر یا متا استاک وارد کرد؟
یادمه قبلا این کارو چند نفر انجام داده بودن.
سلام جناب اقبالی "
در معاملات آتی سکه زیاد به دیتا نگاه نکنیم بهتره "
جواب نمی ده "اگر تنها نرخ نقدی سکه را هر روز پیگیر باشید و در اونس را تحلیل کنید "جواب بهتری می گیرید "به نظر من این کار به حاشیه رفتنه "
چون نرخ دلار "قیمتهای دستوری دولت روی کالاها "و ارز "همین دلایل کافیه " تا دیتا تاثیری در تحلیل معامله گران نداشته باشه "
در آتی علاوه بر تحلیل اونس "باید رفتار شناس هم باشید "که حرکت بعدی دولت چی می تونه باشه "آیا دلار را به قیمت واقعی میرسونه یا نه "این قیمت واقعی با سیاستهای دولت فعلی رو به پایینه یا رو به بالا "
مثالی می زنم ":روز چهر شنبه 2 هفته پیش " با اونس 1420 دلار "با نرخ دلار ثابت "سکه را 352 عرضه می کنه "
باز روز شنبه با همان اونس 1420 دلار و دلار ثابت "نرخ میده 359 هزار باز روز یکشنبه که بازار جهانی تعطیله نرخ میده 500 تومان بالای نرخ دیروزش "359500
حال آیا این دیتا کارایی دارد؟
دوستانی که معامله گر فیوچر هستند "اعلام کردند که چرا دولت اطلاع رسانی نکرده این افزایش قیمت ار داده "گفتند کسانی که روز چهارشنبه خرید کردند رانت داشتند " که من قبول ندارم چون همان روز چهرشنبه به این عزیزان اعلام کردیم بازار داغ کرده احتمال رو به بالا شدن اتی هست !
باز در موقعیت فروش باقی ماندند و الان در ضرر "این فرصت را بازار داد "الارم خرید را داده بود " دوستان باید حداقل با 1 لات در جهت تحلیل خود پوزیشن بگیرند تا در جو بازار آتی قرار بگیرند "

آخرین ويرايش توسط sohrabibroker در January 9th, 2011 و ساعت 15:30
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي January 9th, 2011, 16:09   #362
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

همین امروز هم اگر به اونس نظر دارید که بالا خواهد رفت{در یک هفته آینده } یا حداقل ثابت روی 1370 دلار خواهد ماند "قرارداد دی ماه را خرید کنید روی 355 " و روز شنبه یا با 3 هزار تومان سود حتمی آفست شوید "در حال حاظر سکه نقدی بالای 358 هزار می باشد "در روز سررسید اتی به نقدی خواهد رسید " اگر دوستانی دارید که قصد خرید سکه دارند "پیشنهاد دهید در آتی زیر قیمت نقدی خرید کنند
2 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي January 9th, 2011, 16:14   #363
بهزاد اقبالی
مدیر تالار تحلیل بنیادی - کاربر برگزیده شهریورماه 87

بهزاد اقبالی's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: سرزمین همیشه جاویدان ایران
تشکر از ايشان: 24,431 بار در 2,729 پست
بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به بهزاد اقبالی
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
همین امروز هم اگر به اونس نظر دارید که بالا خواهد رفت{در یک هفته آینده } یا حداقل ثابت روی 1370 دلار خواهد ماند "قرارداد دی ماه را خرید کنید روی 355 " و روز شنبه یا با 3 هزار تومان سود حتمی آفست شوید "در حال حاظر سکه نقدی بالای 358 هزار می باشد "در روز سررسید اتی به نقدی خواهد رسید " اگر دوستانی دارید که قصد خرید سکه دارند "پیشنهاد دهید در آتی زیر قیمت نقدی خرید کنند
آقای سهرابی این رو چطور محاسبه کردید؟
2 تشکر کننده از بهزاد اقبالی:
قديمي January 9th, 2011, 16:34   #364
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله بهزاد اقبالی نمايش نوشته ها
آقای سهرابی این رو چطور محاسبه کردید؟
محاسبه خاصی نداره !!!
بازار آتی ساده تر ازاونی هست که فکر می کنید "
امروز هم بانک نرخ سکه را با اونس تعطیل بالاتر از قیمت دیروز اعلام کرده "این چه دلیلی می تونه داشته باشه "
وقتی آتی زیر فی نقدی هست " کسانی که نقدینگی دارند باید وارد بازار آتی شوند و خرید کنند تا جایی که آتی به نرخ نقدی برسد "همین ...
اگر هم اتی بالای نقدی می بود ما عرضه می کردیم تا قیمت در روز تسویه به نقدی برسد
عكس ضميمه
نوع فايل: jpg 385.JPG‏ (13.8 کیلوبایت, 32 نمایش)
نوع فايل: jpg 357500.JPG‏ (13.9 کیلوبایت, 32 نمایش)
قديمي January 9th, 2011, 23:12   #365
Zolgharnein
Junior Member

تاريخ عضويت: Aug 2010
تشکر از ايشان: 24 بار در 12 پست
Zolgharnein (سطح 0)
0

نقل قول:
محاسبه خاصی نداره !!!
امروز هم بانک نرخ سکه را با اونس تعطیل بالاتر از قیمت دیروز اعلام کرده "این چه دلیلی می تونه داشته باشه "
وقتی آتی زیر فی نقدی هست " کسانی که نقدینگی دارند باید وارد بازار آتی شوند و خرید کنند تا جایی که آتی به نرخ نقدی برسد "همین ...
سلام.منظور شما اینه که سکه تحویل بگیریم و تو بازار با نرخ بالاتر بفروشیم؟ چون فرمودید کسانی که نقدینگی دارند این به ذهنم رسید. اگر نه هم که هیچ تضمینی وجود ندارد آتی به نرخ ازاد برسه ، شاید سکه افت کنه و بره زیر آتی.اینطور نیست؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم
Zolgharnein آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از Zolgharnein:
قديمي January 10th, 2011, 11:15   #366
masoud123
Senior Member

تاريخ عضويت: Feb 2009
محل سكونت: ایران - تهران
تشکر از ايشان: 1,301 بار در 262 پست
masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)
0

نقل قول:
محاسبه خاصی نداره !!!
سلام

جناب سهرابی میشه سایتی که قیمت سکه رو میگیرید اعلام کنید. منظورم سایت اون عکسی هست که قرار دادید.

موفق باشید.
masoud123 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از masoud123:
قديمي January 10th, 2011, 13:59   #367
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
آتی به نقدی خواهد رسید

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Zolgharnein نمايش نوشته ها
سلام.منظور شما اینه که سکه تحویل بگیریم و تو بازار با نرخ بالاتر بفروشیم؟ چون فرمودید کسانی که نقدینگی دارند این به ذهنم رسید. اگر نه هم که هیچ تضمینی وجود ندارد آتی به نرخ ازاد برسه ، شاید سکه افت کنه و بره زیر آتی.اینطور نیست؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم
هم میشه نقدینگی بیارید از آتی خرید کنید و در بازار نقدی بالاتر بفروشید "هم اینکه تنها ریسکش را بپذیرید "و آتی زیر نقدی خرید کنید و در روز تسویه که به نقدی رسید قراردادتون را آفست کنید "بله هیچ تضمینی نیست که روز تسویه آتی به نقدی برسه "ولی به شخصه نفراتی را می شناسم "و دوستانی داریم که روز تسویه آتی را به نقدی نزدیک خواهیم کرد "و اختلاف با نقدی 1000 تومان خواهد رسید "ولی من هیچ تضمینی هم نمی دم که روز تسویه 5000 زیر نقدی نباشه "شما می تونید هیچ پوزیشنی روی دی ماه نگیرید و تنها این دور تماشاگر باشید و اگر دیدید 2 دوره این تست جواب داد که...
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله masoud123 نمايش نوشته ها
سلام

جناب سهرابی میشه سایتی که قیمت سکه رو میگیرید اعلام کنید. منظورم سایت اون عکسی هست که قرار دادید.

موفق باشید.
قیمت سکه را در سایتهای بانک تجارت و بانک سپه می توانید پیگیری کنید
Tejaratbank

بانک سپه

امروز نسبت به دیروز با اینکه زیاد اونس رشدی نکرده 1000 تومان افزایش داشتیم 359 هزار تومان

آخرین ويرايش توسط sohrabibroker در January 10th, 2011 و ساعت 14:07
3 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي January 12th, 2011, 20:24   #368
mehrdad1919
Senior Member

mehrdad1919's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
محل سكونت: تهران: نزدیک خونه کلاغ
تشکر از ايشان: 738 بار در 116 پست
mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)mehrdad1919 (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mehrdad1919
0

با سلام خدمت جناب سهرابی و دیگر دوستان
تا جایی که من میفهمم کارگذارانی که ما میتوانیم قرارداد را از طریق آنها باز و پیگیری کنیم؛ نقشی شبیه به نقش آی بی در فارکس را دارا هستند.
حالا اگر این درست هست شما شرایط این کار گذاران را چگونه مقایسه و انتخاب می کنید؟
فرض کنید می خواهید به من بگویید که با فلان کار گذار حساب باز کن. و من دارم می پرسم چرا؟
فرقش چی هست؟
آیا از دوستان که در اینجا می نویسند کسی کارگذار هست؟
ممنون میشوم اطلاعاتی در این مورد داشته باشم
قديمي January 12th, 2011, 20:32   #369
goldtrader24
Senior Member

goldtrader24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2010
تشکر از ايشان: 789 بار در 99 پست
goldtrader24 (سطح 1)goldtrader24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به goldtrader24
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mehrdad1919 نمايش نوشته ها
با سلام خدمت جناب سهرابی و دیگر دوستان
تا جایی که من میفهمم کارگذارانی که ما میتوانیم قرارداد را از طریق آنها باز و پیگیری کنیم؛ نقشی شبیه به نقش آی بی در فارکس را دارا هستند.
حالا اگر این درست هست شما شرایط این کار گذاران را چگونه مقایسه و انتخاب می کنید؟
فرض کنید می خواهید به من بگویید که با فلان کار گذار حساب باز کن. و من دارم می پرسم چرا؟
فرقش چی هست؟
آیا از دوستان که در اینجا می نویسند کسی کارگذار هست؟
ممنون میشوم اطلاعاتی در این مورد داشته باشم
مهرداد جان کارگزار یعنی خود بروکر . آی بی واسطه بین مشتری و کارگزار است و فکر نکنم تو بازار فیوچر ایران چیزی شبیه آی بی داشته باشیم . تو کارگزارهای خارجی که فیوچر کار می کنند امروز من از صبح دارم جستجو می کنم و جالب اینجاست تو کارگزاران فیوچر آی بی وجود نداره . فکر کنم آی بی فقط مربوط به بروکرهای فارکسی باشه .
البته خیلی روی حرفم مطمئن نیستم و اگر اشتباه می کنم دوستان یادآور شوند .

درباره تفاوت کارگزاران ایرانی جناب سهرابی اطلاعات کامل دارند و من فضولی نمی کنم
goldtrader24 آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از goldtrader24:
قديمي January 13th, 2011, 11:21   #370
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

سلام به همه دوستان
ممنون از گلد تریدر عزیز"
نمیشه لقب آی بی را به کارگزار داد
شما باید کارگزارانی را انتخاب کنید که یک نفر مختص معاملات فیوچر گذاشته باشند که همیشه هم در دسترس باشند "اگر هم نبود کارمندان دیگر بتوانند به شما پاسخگو باشند
تنها این مشتریان فیوچر هستند که از کارگزاری خود راضی هستند و دوست یا آشنای خود را معرفی می کنند " من خودم از همان سال 87 تنها با 2 کاگزاری کار کردم و حال از هر دو راضی هستم "بوده در همان سال 87 به ضرر من هم پوزیشن گرفته اند خرید را جای فروش زده اند "آن هم روز 4 شنبه "و روز شنبه 1 میلیون تومان در ضرر رفته ام "و حرفی که به کارگزار زدم هیچ موقع یادم نمیره "گفتم ضرر شد برای من "سود شد 20 درصد از سود برای شما "و بعد از آن کارگزار آمد ضرر را بده گفتم حرف زدم پای حرفم هستم بعد از آن بود که کارگزاری برای جبران این ضرر به من "شروع به خدمات بهتر دادن و برخی مواقع راهنمایی های به موقع به من کرد "ومن تا به الان به کارگزار وفادار مانده م "
شما باید بری حضوری بورس کالا "5 تا کارگزاری صحبت کنی و یکی را انتخاب ...
همان ابتدا هم می توانید اگر ناراضی بودید در صورتی که پوزیشن باز نداشته باشید کارگزار خود را در عرض 24 ساعت تغییر دهید
1. سرعت بالا "2 . سرعت بالا 3. سرعت بالا
قديمي January 13th, 2011, 17:39   #371
goldtrader24
Senior Member

goldtrader24's Avatar

0

سلام جناب سهرابی
قبل از اینکه سوال کنم کمی تحقیق کردم ولی خیلی مطمئن نیستم . ببخشید که سوالات پیش پا افتاده می پرسم
- الان برای هر قرارداد آتی که شامل 10 سکه است مقدار کمیسیون 20 هزار تومان حساب می شود ؟
- در یک خبر خواندم اشخاص حقیقی نمی توانند معامله کنند . آیا این درست است ؟ یعنی من اگر بروم به یک کارگزاری و در خواست خرید بدهم قبول می کنند ؟
- برای ورود به بازار آتی و خرید فروش باید کار خاصی قبلش انجام بدهم و مراحلی دارد یا اینکه مستقیم بروم به یک کارگزاری و درخواست بدهم ؟

پیشاپیش تشکر می کنم از پاسختون
2 تشکر کننده از goldtrader24:
قديمي January 13th, 2011, 18:10   #372
masoud123
Senior Member

تاريخ عضويت: Feb 2009
محل سكونت: ایران - تهران
تشکر از ايشان: 1,301 بار در 262 پست
masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله goldtrader24 نمايش نوشته ها
سلام جناب سهرابی
قبل از اینکه سوال کنم کمی تحقیق کردم ولی خیلی مطمئن نیستم . ببخشید که سوالات پیش پا افتاده می پرسم
- الان برای هر قرارداد آتی که شامل 10 سکه است مقدار کمیسیون 20 هزار تومان حساب می شود ؟
- در یک خبر خواندم اشخاص حقیقی نمی توانند معامله کنند . آیا این درست است ؟ یعنی من اگر بروم به یک کارگزاری و در خواست خرید بدهم قبول می کنند ؟
- برای ورود به بازار آتی و خرید فروش باید کار خاصی قبلش انجام بدهم و مراحلی دارد یا اینکه مستقیم بروم به یک کارگزاری و درخواست بدهم ؟

پیشاپیش تشکر می کنم از پاسختون
سلام

برای هر قرارداد آتی (شامل 10 سکه بهار آزادی) کمیسیون مبلغ 2 هزارتومان بایت هر تراکنش(خرید یا فروش) گرفته میشه که در مجموع برای یک قرارداد مبلغ 4 هزارتومان می شود. (یعنی وقتی خریدی انجام میدهید 2 هزارتومان و وقتی هم قرارداد را تسویه می کنید هم 2 هزارتومان) که این مبلغ هم با یک تکون کوچیک 400 تومانی سکه، هزینه کمسیون درمیاد.

اشخاص حقیقی هم می توانند معامله کنند و مشکلی ندارد.

کار خاصی نداره جز یک سری کاغذ بازی و پرداخت مارجین اولیه که 250 هزاتومان برای هر قرارداد سکه باید نزد کارگزار بگذارید.

موفق باشید.
masoud123 آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از masoud123:
قديمي January 13th, 2011, 18:40   #373
goldtrader24
Senior Member

goldtrader24's Avatar

0

نقل قول:
سلام

برای هر قرارداد آتی (شامل 10 سکه بهار آزادی) کمیسیون مبلغ 2 هزارتومان بایت هر تراکنش(خرید یا فروش) گرفته میشه که در مجموع برای یک قرارداد مبلغ 4 هزارتومان می شود. (یعنی وقتی خریدی انجام میدهید 2 هزارتومان و وقتی هم قرارداد را تسویه می کنید هم 2 هزارتومان) که این مبلغ هم با یک تکون کوچیک 400 تومانی سکه، هزینه کمسیون درمیاد.

کار خاصی نداره جز یک سری کاغذ بازی و پرداخت مارجین اولیه که 250 هزاتومان برای هر قرارداد سکه باید نزد کارگزار بگذارید.

موفق باشید.
سلام
خیلی ممنونم مسعود عزیز
من فکر می کردم خیلی مراحل پیچیده تر است
کمیسیون هم خیلی خوبه و کم است
- کاغذ بازی هایی که گفتید برای بار اول است و یا اینکه برای هر دفعه که می خواهم معامله کنم باید این کاغذ بازی را انجام بدهم ؟
- نرم افزار که ندارند ولی فکر کنم تلفنی هم بشود سفارش خرید یا فروش داد . درسته ؟
- وقتی سفارش خرید می دهم سریع انجام می شود و یا اینکه مثل بورس سهام باید خیلی منتظر باشم تا سفارش تایید شود ؟
- گفتید حداقل یک قرارداد 10 سکه و مارجین هم 250 هزار تومان است . یعنی می شود حتی یک قرارداد هم باز کرد ؟

خیلی لطف می کنید پاسخ دهید .
4 تشکر کننده از goldtrader24:
قديمي January 13th, 2011, 18:49   #374
Lord jat
Member

Lord jat's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2010
تشکر از ايشان: 307 بار در 71 پست
Lord jat (سطح 0)
0

نقل قول:
سلام

موفق باشید.
سلام

دو تا 16 هزار تومن هم فکر کنم کمیسیون سازمان بورس هستش، درسته؟؟؟؟
Lord jat آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Lord jat:
قديمي January 13th, 2011, 18:52   #375
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

QUOTE=masoud123;460267]سلام

موفق باشید. [/QUOTE]
ممنون مسعود جان "فقط در رابطه با کارمزد "از تاریخ 1 آبان 89 کارمزد معاملات 200 تومان افزایش پیدا کرد "بابت حق نظارت سازمان بورس "
برای هر خرید و فروش کارگزاری 200 تومان بورس کالا 200 و سازمان بورس 200 تومان "در کل 6000 تومان برای هر لات "
که از طریق کمیته آتی نامه نگاری میشه و اعتراض زده شده که کارمزد را کم کنند "
4 تشکر کننده از sohrabibroker:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
spdrgoldshares

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید