انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي June 9th, 2006, 21:36   #1
hossein shariat
Senior Member

hossein shariat's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 1,089 بار در 325 پست
hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)hossein shariat (سطح 2)
کامپیوتر، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله behrouz fx
دوست من خودمم متوجه شدم که اشکال از اين ديال آپيه که استفاده مي کنم . چون مثل اينکه من تنها کسي هستم که اين مشکل رو داشتم .
من تو لرستان هستم و دسترسي به اينترنت بهتر از اين هم ندارم .
چه ميشه کرد ديگه بايد ساخت .
اين نوسان خيلي ناگهاني بود چون من از همون اول با اين اکسپرت کار کردم و اين اولين باري بود که مشکل پيدا مردم .
باز خوب شد که نوسان بعد از خبر زياد بود و تلافي اون ضرر رو درآورد و يه سودي هم کرديم . وگرنه من خيلي دپرس ميشدم .
تشکر از لطفتون .
با ديال آپ امروز حكايت جالبي براي من پيش آمد.ساعت 12 روي خبر پوند اكسپرت را گذاشتم.خدا را شكر تا ثانيه آخر قبل از اعلام خبر اينترنت وصل بود و اكسپرت مديفاي كرد.سر ساعت 12 اينترنت من قطع شد تا ساعت 5/3 اينترنت نداشتم.تو اين مدت كل فحشهايي كه بلد بودم رو به مخابرات دادم وقتي اينترنتم وصل شد ديدم پوزشن باي مدتها بعد از خبر فعال شده و استاپش خورده باز هم خدارا شكر كه هردو فعال نشده و استاپ هر دو نخورده بود اين يعني هماني كه ميگن در ايران ،فاركس علاوه بر ريسكهاي معمول ريسك اينترنت را هم دارد.
اين تجربه هم جالب بود .آقا اگر اينترنت شما هم هندلي است هيچ وقت گذاشتن استاپ را موكول به بعد از گرفتن پوزيشن نكنيد.هيچ معلوم نيست تا لحظه اي ديگر اينترنت شما وصل باشد.خصوصا در زمان گذاشتن پوزيشنهاي آميزينگ(اگر دستي مي گيريد)البته مدتي قبل يك بار هم برق اين بلا را سر من آورد .آن موقع درحساب ريل فكر كنم 2 لات پوزيشن گرفتم تا آمدم استاپ ده تايي را براش بگذارم برق رفت بعد از دو ساعت كه برق آمد آمدم ديدم 30پيپ رفته تو منفي (آقا شانس بدم خدمتتون )
-----------------------------------------------------------------------------------------------

ویرایش :

برای طبقه بندی بهتر مطالب ، این تاپیک بسته شده و ادامه مباحث را می توانید از تاپیکهای زیر پیگیری نمایید :

سوال و جواب و مشكلهاي سخت افزاری : [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
معرفی نرم افزار ، پرسش و پاسخ نرم افزاری : [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

کسری

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 4th, 2009 و ساعت 15:01
hossein shariat آفلاين است
2 تشکر کننده از hossein shariat:
قديمي June 10th, 2006, 02:09   #2
SANY
Senior Member

تشکر از ايشان: 165 بار در 68 پست
SANY (سطح 1)SANY (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hossein shariat
با ديال آپ امروز حكايت جالبي براي من پيش آمد.ساعت 12 روي خبر پوند اكسپرت را گذاشتم.خدا را شكر تا ثانيه آخر قبل از اعلام خبر اينترنت وصل بود و اكسپرت مديفاي كرد.سر ساعت 12 اينترنت من قطع شد تا ساعت 5/3 اينترنت نداشتم.تو اين مدت كل فحشهايي كه بلد بودم رو به مخابرات دادم وقتي اينترنتم وصل شد ديدم پوزشن باي مدتها بعد از خبر فعال شده و استاپش خورده باز هم خدارا شكر كه هردو فعال نشده و استاپ هر دو نخورده بود اين يعني هماني كه ميگن در ايران ،فاركس علاوه بر ريسكهاي معمول ريسك اينترنت را هم دارد.
اين تجربه هم جالب بود .آقا اگر اينترنت شما هم هندلي است هيچ وقت گذاشتن استاپ را موكول به بعد از گرفتن پوزيشن نكنيد.هيچ معلوم نيست تا لحظه اي ديگر اينترنت شما وصل باشد.خصوصا در زمان گذاشتن پوزيشنهاي آميزينگ(اگر دستي مي گيريد)البته مدتي قبل يك بار هم برق اين بلا را سر من آورد .آن موقع درحساب ريل فكر كنم 2 لات پوزيشن گرفتم تا آمدم استاپ ده تايي را براش بگذارم برق رفت بعد از دو ساعت كه برق آمد آمدم ديدم 30پيپ رفته تو منفي (آقا شانس بدم خدمتتون )
اقا گفتی داغمو تازه کردی
دقیقآ اینکه موقع پوزیشن گرفتن تکلیف استاپ ok بشه حیاتیه آقا برق برق امان از این قطعی برق یه هو دیال آپ هندلی هم که دیگه هیچی اصلآ حرفشو نزن
البته با وجود اکسپرت آقا رضا مشکلی نیست اینا رو گفتم برا غیر آمازینگ
یه پیشنهاد هم برا اکسپرت به آقا رضا دادم که با وجود پوزیشن باز هم اکسپرت اردرگذاری کنه!
SANY آفلاين است
تشکر کننده از SANY:
قديمي June 10th, 2006, 14:34   #3
Honda
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2005
تشکر از ايشان: 1,017 بار در 211 پست
Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)
0

سلام
در مورد مشكل آقا مصطفي فلاحي عزيز و حسين آقاي شريعت گل ( 2 تا كاكو با معرفت از شيراز ) :
دوستان چرا از اينترنت ADSL استفاده نمي كنيد ؟
اگر تبليغ به حساب نمي آيد بعرض مي رساند : با شركت پارس آنلاين تماس گرفتم و راجع به مشكل شما و برقراري اينترنت ADSL در شهر شيراز ازشون پرسيدم و آنها گفتند كه در بعضي مراكز مخابرات شيراز اين امكان فراهم شده و پيش شماره دوستان شيرازي شما چيست ؟
صحبت كه به اينجا رسيد ، من كم آوردم ... و گفتم پيش شماره شان را نمي دانم ... ولي به دوستانم مي گم خودشون بيان تو سايت پارس آنلاين و پيش شمارشون را چك كنند ...
ضمناً بغير از پارس آنلاين ، ممكنه شركتهاي اينترنتي ديگر هم در شيراز ( مثل شهرهاي ديگر ) سرويس ADSL خودشان را راه اندازي كرده باشند ( اينم گفتم كه تبليغ براي پارس آنلاين به حساب نيايد )
راستي هزينه ماهيانه سرويس ADSL در شهرهاي كشور عزيزمان از هزينه اين سرويس در تهران بيشتره ... و ديگر اينكه سرويس ADSL هم ظاهراً بعضي وقتها قطعي دارد ولي در كل فكر كنم براي كار ما ، از ديال آپ بهتره ( حالا هر طور خودتون صلاح مي دانيد ) ولي من اگر جاي شما بودم از ديگر عزيزان شيرازي كه از سرويس ADSL در شيراز استفاده مي كنند يك پرس و جو مي كردم تا ببينم سرويس دهي كدام شركت ارائه كننده سرويس ADSL در شيراز بهتره و چكار كنم بهتره ...
زياده جسارت است اساتيد گرامي
با احترام : Honda
--------------------------------------
پي نوشت :
خوشا شيراز و وصف بي مثالش
خداوندا نگهدار از زوالش
Honda آفلاين است
تشکر کننده از Honda:
قديمي June 10th, 2006, 15:08   #4
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

سلام

حالا كه بحث تبليغ پارس آنلاينه من هم اين را اضافه مي كنم كه پارس بطرز بي سابقه اي نرخ اينترنت نامحدود ماهيانه خود را از حدود 25 هزار تومان در ماه به 10 هزار تومان كم كرده است. بنظر من مي صرفد و اگر مصرف ماهيانه مثلا 100 ساعت داشته باشيد ساعتي 100 تومان ميشود كه قابل مقايسه با ديگر ISP ها نيست. سرعت سرويس دهي و .... هم اگر مشكلات مخابرات و سوئيچ و ... نباشد، خوب است.
من متاسفانه در منطقه اي كه سرويس ADSL برقرار باشد نيستم، و بهمين خاطر مشكل ديال آپ ها را كاملا درك مي كنم. سعي كنيد هميشه يك كارت(ISP خوب) بعنوان Back up داشته باشيد. چند وقت به چند وقت هم تستش كنيد! در مورد برق رفتن هم كه دوستان تجربه كرده بودند، خريد يك UPS صدهزار توماني براي كار حرفه اي و حتي نيمه حرفه اي توصيه ميشه. حداقل در حد نيم ساعت برق بك آپ داره كه براي راه افتادن كلي كار و از بين رفتن نگراني و ... كافيه. تازه براي اين روش كه حتي اگر برق رفت 5 دقيقه قبلش كامپيوترو روشن ميكنيد و اكسپرتو اجرا و يا استاپ يا TP و دو دقيقه بعد هم خاموش تا خبر بعدي!

پي نوشت: هوندا جان يه وقت دلخور نشي. شوخي بود.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است
تشکر کننده از yaser_rashidi:
قديمي June 10th, 2006, 15:30   #5
Honda
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2005
تشکر از ايشان: 1,017 بار در 211 پست
Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)
0

سلام ياسر جان
نه بابا ناراحتي كدومه ؟ مگه ميشه با داشتن مديران با اخلاق و با سواد و دلسوزي مثل شما ، اصلاً به ناراحتي فكر كرد ؟
مگه ميشه دوستاني مثل chaos_of_death و شاخص و مهران ( mb ) و عليجان و مصطفي فلاحي و رامين آيت و استاد فرخ و ... و خلاصه كل بروبچز سرمايه ( مديران و بقيه ... ) داشت و بازم ناراحتي بتواند به سراغمون بياد ...
نه ياسر جان ... افتخار من و مايه خوشحاليم ، شروع فاركس در سرمايه و شاگردي استاداني ( مثل شما و آقا رضا و ... ( بازم اين ... هايم شروع شد !!! ) ) است و واقعاً از زحمات و وقتي كه براي ما مي گذاريد ممنون و متشكرم.
راستي آن سرويس كه شما فرموديد ( 9900 توماني ) بازهم ديال آپ هستش و هزينه تلفن هم به آن اضافه مي شود + اشغال بودن تلفن ، ولي ADSL ظاهراً اين مشكلها را ندارد ( خودمم هنوز ADSL ندارم ) ، ياسرجان جسارت نشه ، اينها را براي ديگر دوستان گفتم ها وگرنه شما كه خودت راهنماي مايي و ما در حال درس پس دادن ...
با تواضع و احترام : Honda ( دوستدار آقا ياسر گل )
Honda آفلاين است
تشکر کننده از Honda:
قديمي June 10th, 2006, 18:58   #6
Shakhes
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

Shakhes's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
تشکر از ايشان: 11,240 بار در 3,503 پست
Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)Shakhes (سطح 4)
0

سلام
حالا که بحث به سخت افزار کشید منهم دونکته رو بگم :
اول اینکه دوستان حتما سعی کنند از نوت بوک استفاده کنند ( اونهم فقط توشیبا به خاطر ظرفیت باطری بالایی که داره )
دوم اگر از دایل اپ استفاده می کنن علاوه بر استفاده از اشتراک ماهیانه از شرکتها همیشه دو نوع کارت معتبر دیگر را هم بر روی دسک تاپ خود تعریف شده داشته باشند تا در صورت قطع شدن یکی ...دومی یا سومی به داد شما برسه . و همانطور که اقای رشیدی گفتند این کارتهای رزرو را هر از چند گاهی یه تست بزنید .

یاعلی

Shakhes آفلاين است
2 تشکر کننده از Shakhes:
قديمي June 10th, 2006, 20:47   #7
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

فعلن که بازار بسته است و بچه ها هم اینجا جمعن. من هم چشم آقا رضا رو دور دیدم و دارم به منحرف شدن تاپیک کمک میکنم ولی بد نیست مثلا در فروم عمومی یک تاپیک در مورد سخت افزار و همچنین نرم افزارهای مورد نیاز مثل فایروال و آنتی ویروس و ... بزنیم و بحث کنیم. من یک نرم افزار ردیف برای مدیریت راحت چند دیال آپ و ... هم دارم(خیلی دنبالش گشتم). اینها لازمه کار هست و ابزارهای کار باید ردیف و درست باشند. هوندا جان ما هم اگر دستمون به ADSL میرسید که دنبال دیال آپ نبودیم. گفتیم حالا که قدرتی خدا ای دی اس ال تا 6 کیلومتری ما هم نمیاد، بجاش خدا زده پس کله پارس که قیمتاشو بشکنه.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است
تشکر کننده از yaser_rashidi:
قديمي June 10th, 2006, 23:36   #8
chaos_of_death
Senior Member

chaos_of_death's Avatar

محل سكونت: در هپروت
تشکر از ايشان: 2,035 بار در 1,207 پست
chaos_of_death (سطح 1)chaos_of_death (سطح 1)chaos_of_death (سطح 1)chaos_of_death (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به chaos_of_death
سخت افزار، نرم افزار، ADSL، و کلا کامپیوتر !!

0

به پیشنهاد جناب رشیدی

این تاپیک رو اینجا درست کردم که به فرموده ایوشن تمام بحث ها اینجا مطرح بشه

جناب رشیدی
گستاخی بنده رو ببخشایید.
قديمي June 10th, 2006, 23:37   #9
chaos_of_death
Senior Member

chaos_of_death's Avatar

chaos_of_death (سطح 1)chaos_of_death (سطح 1)chaos_of_death (سطح 1)chaos_of_death (سطح 1)
0

جناب رشیدی
تاپیک مربوطه ایجاد شد
من تجاربم رو در مورد این ADSL کوفتی اونجا مطرح کردم
قديمي June 10th, 2006, 23:49   #10
Moji_profit
Senior Member

Moji_profit's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: یزد
تشکر از ايشان: 413 بار در 153 پست
Moji_profit (سطح 2)Moji_profit (سطح 2)Moji_profit (سطح 2)Moji_profit (سطح 2)Moji_profit (سطح 2)Moji_profit (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله ICQ به Moji_profit ارسال پيغام بوسیله AIM به Moji_profit ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Moji_profit
0

با سلام

ميتونم بپرسم عزيزاني كه ADSL ندارن كدوم شهر ها هستند . چون اكثر شهر ها مجهز به اين شبكه مي باشند .

شكر خدا هم اينجايي كه ما زندگي ميكنيم سرويس دهي اون عاليه .

موفق باشيد.
قديمي June 10th, 2006, 23:50   #11
chaos_of_death
Senior Member

chaos_of_death's Avatar

0

آقا سلام

الهی بگم خدا این مخابرات ما رو چی کار نکنه.
همچین تو سایتاشون و اینور و اونور میان تبلیغ میکنن که آی ما High tech شدیم و فیبر نوری داریم و تلفن سلولی راه انداختیم و ..... که آدم فکر میکنه به زودی صفر سوم رو هم باز میکنن برای خطوط تلفن بین سیاره ای که مثلا بیای شماره تلفن 18-54-32-487-214-0005 رو بگیری که با شوهر خواهرت توی سیاره مشتری اونم توی منطقه طوفان قرمز توی پاسداران سیاره مشتری کوچه ژوراستان 118 ام پلاک D784M3211FHQ صحبت کنی.

نه بابا این خبرا هم نیست
ما تو شرکتمون Leased Line داشتیم با ترافیک 1 به 12 ( یعنی 12 User ازش به طور همزمان استفاده میکردن ) که سرعت Send و Recieve ش هم 256/128 بود. تو بدترین ساعت Direct بهت 7 کیلو بیت سرعت میداد که میتونستی با خیال راحت از Connection ات مطمئن باشی.
ماهی 230 هزار تومن هم میگرفتند و همین.

اومدن خبر مرگشون صرفه جویی کنن رفتن یه ADSL گرفتن 512/256 با ترافیک 1 به 8 که سرعتش دوبل اونه ولی خاک بر سر یه بند قطع میشه و اصلا دریافت و ارسالش کار نمیکنه.
یعنی این بدبخت متا تریدر که قد گوجه سبز هم ترافیک نداره هم نمیتونه وصل بشه. اونم با پورت به اون خلوتی 444 که هر ننه قمری ازش میتونه سیگنال رد و بدل کنه.
اینا بماند.

زنگ زدم به شرکت کوفت ( اسمشو نمیارم که شر نشه ) میگم آقا من میخوام ADSL بگیرم میگن بفرمایید خواهش میکنیم قیمت فرستادند. زینگ زدم به پشتیبانی میگم آقا من با هزینه مشکل ندارم ولی کار من فارکسه سرعت Direct میخوام حداقل هم 3 کیلو بود هم خوبه میگه ( کارشناس شرکت بعد از کلی نگه داشتن من پشت خط ) قربان مسئولین ما میگن در ماه حداقل 20 ساعت قطعی داریم.

زرررررررررررررررررت

حالا باز بگین خوبه
من که میترسم بگیرم
قديمي June 11th, 2006, 00:06   #12
Arak_fx
Banned

Arak_fx's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2005
محل سكونت: اراك
تشکر از ايشان: 334 بار در 187 پست
Arak_fx (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Arak_fx
0

خب من كلنگو ميزنم كه اونايي كه كامپوترشون گازوييليه بيان بالا و خجالت نكشن
كامپيوتر پنتيوم 3 با سي پي يو 733 مگا هرتز اينتل دارم ( ديگه فكر نكنم گازوييلي تر از كامپيوتر من اينجا باشه ) داراي خط ADSL با پهناي باند 64kb از پارس آنلاين .
آشوب جان دستت درد نكنه كه اين تاپيك رو زدي چون ميخوام يه لپ تاپ بگيرم و اين كامپيوترم رو به موزه اهدا كنم . پيشنهادات خودتون رو در مورد لپ تاپ بگيد چه مدلي از بين برندهاي VAIO يا همون SONY - شركت DELL و شركت IBM رو بخرم بهتره ؟

ميخوام 2 ميليون بيشتر نشه . در ضمن روزانه 15 ساعت باهاش كار دارم پس فكر داغ نشدن و اين چيزهاش هم باشيد . اهل بازي هم نيستم كه كارت گرافيك قوي بخوام فقط سرم تو چارته خوش دست هم باشد . در مورد سي پي يو هم كه به نظرم اينتل سروره . نظر شما چيه ؟

چه امكاناتي رو ميشه بعدا در نوت بوك ارتقا داد كه الان خرج زياد نكنم ؟

سپاسگزارم
Arak_fx آفلاين است
تشکر کننده از Arak_fx:
قديمي June 11th, 2006, 00:18   #13
chaos_of_death
Senior Member

chaos_of_death's Avatar

0

ببین Ram و هارد و باطری و درایو DVD قابل ارتقا هست و کم دردسر
بقیه رو هم میشه ازتقا داد ولی دردسر داره

همون موقع که میخری بگو Ram رو زیاد کنن. هرچی که میخواد باشه

IBM رو نمیدونم
ولی وایو نگیر چون به خاطر کارت گرافیک و مانیتور با کیفیتش الکی گرونه.

Dell خوبه هم بیزینسی تره هم صنعتی و خر کاره من هنوز یه 386 دارم که 4.5 مگا رم داره و 60 مگا هارد ( نخند ....... جای پدر بزرگ کامپیوتر های الانه )
اما Dell به شدت مشکل باطری داره

توشیبا هم جزو برند های خوبه ولی یه کم سنگینه
ولی توشیبا یه مزیت مهم داره ... عین پراید صندوقدار سفید همیشه پوله تا خواستی بفروشی کلی آدم هست که میخره
قديمي June 11th, 2006, 00:34   #14
yusefamini
Senior Member

yusefamini's Avatar

تشکر از ايشان: 7,836 بار در 1,727 پست
yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Arak_fx
ميخوام 2 ميليون بيشتر نشه . در ضمن روزانه 15 ساعت باهاش كار دارم .....
دو میلیون ؟!!!!!!!!!

آقا اگه یه همچین پولی می خواهید بدید یه راهکار هایی براتون دارم

زنده باشید
تشکر کننده از yusefamini:
قديمي June 11th, 2006, 00:37   #15
Arak_fx
Banned

Arak_fx's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2005
محل سكونت: اراك
تشکر از ايشان: 334 بار در 187 پست
Arak_fx (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Arak_fx
0

ممنون آشوب جان .

حقيقتش DELL D610 چشمو گرفته . چطوره اين ؟
Arak_fx آفلاين است
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
کامپیوتر،اینترنت

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است