انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي November 11th, 2009, 16:31   #61
مسعود رهجو
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

مسعود رهجو's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: در آغوش خدا
تشکر از ايشان: 30,640 بار در 4,644 پست
مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام و تشکر از جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

دو پیشنهاد مطرح شد:

۱- مدیری انتخاب شود و مسئولیت کنترل و بررسی فایلهای ضمیمه را بر عهده داشته باشد.

۲- یک نرم افزار آنتی ویروس بر روی فروم نصب شود و فایلها را بررسی کند.

در صورت اجرایی بودن، اولویت با پیشنهاد دوم است و تمام هزینه های این کار نیز توسط سایت سرمایه پرداخت خواهد شد. اما مشکل اینجاست که بنده جایی ندیدم بر روی سیستم vBulletin یا کلا سیستمهای مدیریت محتوا، امکان نصب نرم افزار آنتی ویروس وجود داشده باشد. لطفا اگر دوستان سایتی را سراغ دارند که از این قابلیت برخوردار است، اعلام کنند. (بجز سایتها و سرویس های طراز اول جهان مانند gmail و yahoo و . . .)

در صورت اجرا شدن پیشنهاد اول نیز این مشکل بوجود خواهد آمد که تمام ضمیمه ها تا زمان تایید توسط مدیر مربوطه نمایش داده نمی شوند و بدلیل عدم حضور همیشگی مدیر، ممکن است تایید ضمیمه ها با چندین ساعت تاخیر مواجه شود.

با تشکر
با سلام خدمت مدیریت محترم
آقا رضا من این سوال را با کارشناسان ویبلتین مطرح کردم جواب منفی بود
در رابطه با مورد اول هم به نظرم اگر بخواهیم این را اجرا کنیم ایرادی که شما بر آن گرفتید کاملا صحیح میباشد و این ایراد هم فکر کنم با برگزیدن 3 مدیر در این بخش پوشش داده خواهد شد
یا اگر این مورد هم عملی نیست بهترین راهکار خود کاربران هستند که با نصب انتی ویروس های قدرتمند بر روی سیستم شان نگذارند فایل های مخرب وارد pc انها شود
اگر اجازه بدهید بنده تاپیکی با نام واحد امنیت و نرم افزار های امنیتی ایجاد کنم و به این مقولات بپردازیم

با تشکر

آخرین ويرايش توسط مسعود رهجو در November 11th, 2009 و ساعت 16:36
مسعود رهجو آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از مسعود رهجو:
قديمي November 11th, 2009, 23:17   #62
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مسعود رهجو نمايش نوشته ها
بهترین راهکار خود کاربران هستند که با نصب انتی ویروس های قدرتمند بر روی سیستم شان نگذارند فایل های مخرب وارد pc انها شود

اگر اجازه بدهید بنده تاپیکی با نام واحد امنیت و نرم افزار های امنیتی ایجاد کنم و به این مقولات بپردازیم
با سلام به جناب رهجو

با این نظر شما کاملا موافقم. بدون داشتن آنتی ویروس و فایروال مناسب، اصلا نباید به اینترنت متصل شد!

ایجاد تاپیک برای معرفی نرم افزارهای امنیتی نیز ایده بسیار خوبی است. حتی شاید ایجاد تاپیک های مجزا برای معرفی و بررسی آنتی ویروسها، فایروال ها و نرم افزارهای internet security مناسب باشد. بهتر است با جناب کسری نیز گفتگویی در این مورد داشته باشید.

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از Reza:
قديمي November 12th, 2009, 13:23   #63
nirvana
Senior Member

nirvana's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
محل سكونت: کرج
تشکر از ايشان: 7,099 بار در 995 پست
nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به nirvana
0

با سلام خدمت مدیریت محترم .

من چندین بار خدمت شما ، اعلام کردم که بر طبق قوانین این دوستان دارن نظم سایت و تاپیک رو بهم میزنند . این بار از شما درخواست میکنم که برخودر قاطعی انجام بدهید .

من از تمام پست های اهانت امیز و پی ام ها و پیغام های مسنجر رو نوشت دارم . و این آخرین موردی که ویرایش شد .

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

من منتظر برخورد و جواب قاطع شما هستم .

که تکلیف حداقل من و دوستانم در این سایت چیه ؟
قديمي November 12th, 2009, 13:41   #64
hoseintaheri
Senior Member

hoseintaheri's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
محل سكونت: سایت سرمایه
تشکر از ايشان: 2,022 بار در 587 پست
hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)
0

قديمي November 12th, 2009, 13:47   #65
nirvana
Senior Member

nirvana's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
محل سكونت: کرج
تشکر از ايشان: 7,099 بار در 995 پست
nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)nirvana (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به nirvana
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hoseintaheri نمايش نوشته ها
نخیر دوست من این جواب درستی برای اهانت انجام شده به من و دوستانم نخواهد بود .

من این سوال رو خدمت جناب مدیر هم عرض کردم ، آیا پست ویرایش شده رو میشود از اذهان نیز پاک کرد ؟ و منتظر جواب ایشان هستم .
قديمي November 12th, 2009, 13:58   #66
sht31164
Senior Member

sht31164's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 7,145 بار در 1,636 پست
sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)sht31164 (سطح 7)
0

با سلام خدمت آقا رضا

در مورد تاپيك جناب ارشيا فقط ميتونم بگم كه اين رسمش نبود.
قديمي November 12th, 2009, 15:36   #67
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
با سلام به جناب رهجو

با این نظر شما کاملا موافقم. بدون داشتن آنتی ویروس و فایروال مناسب، اصلا نباید به اینترنت متصل شد!

ایجاد تاپیک برای معرفی نرم افزارهای امنیتی نیز ایده بسیار خوبی است. حتی شاید ایجاد تاپیک های مجزا برای معرفی و بررسی آنتی ویروسها، فایروال ها و نرم افزارهای internet security مناسب باشد. بهتر است با جناب کسری نیز گفتگویی در این مورد داشته باشید.

با تشکر
با سلام خدمت جناب رهجو و آقا رضا

اتفاقا یکی از اصلی ترین اهداف ایجاد تالار کامپیوتر و اینترنت ، ارتقاء آگاهی اعضای سایت سرمایه در مورد مسایل امنیتی بوده است . معامله گران بازارهای آنلاین بیشترین نقل و انتقالات پولی و استفاده از بانکداری الکترونیکی را دارند و یک اشتباه کوچک می تواند به خالی شدن حسابهایشان توسط سواستفاده گران منجر شود .
علاوه بر این ، معضل بزرگی در جامعه ایرانی در پیش داریم : پیشروی بانکها در ارایه خدمات بانکداری الکترونیک ، نبود بیمه برای سرمایه ها ، نبود قوانین واضح و روشن برای این موضوع .
شمارش معکوس برای یک معضل بزرگ اجتماعی آغاز شده است . وقتی کسانی را می بینم که بدون هیچگونه نرم افزار امنیتی به اکانت اینترنت بانک سامان وصل می شوند بسیار تعجب میکنم .
خوشبختانه در ایران توجه هکر ها هنوز به این سمت جلب نشده است ولی مطمئنا در آینده این مشکل بزرگ را خواهیم داشت .
بنابراین از جناب رهجو بسیار ممنون خواهم شد تاپیک مربوطه را ایجاد کنند و امیدوارم همه ما بتوانیم از مطالب آن نهایت استفاده را ببریم .

با احترام
کسری
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از Kasra:
قديمي November 13th, 2009, 00:51   #68
arman_fxkar
Senior Member

arman_fxkar's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2006
تشکر از ايشان: 247 بار در 79 پست
arman_fxkar (سطح 2)arman_fxkar (سطح 2)arman_fxkar (سطح 2)arman_fxkar (سطح 2)arman_fxkar (سطح 2)arman_fxkar (سطح 2)arman_fxkar (سطح 2)
0

نقل قول:
با سلام به جناب رهجو

با تشکر

با سلام

دوست گرامی همه می دانیم که عرف عمومی حاکم بر روابط اجتماعی و حتی بین المللی حکم میکند که هر موقع

کسی وارد حوزه تحت مسولیت یا حاکمیت شما شد از هر لحاظ آن شخص در امنیت کامل و آسودگی خاطر در این

حوزه سیر نماید و مطالب و تفکرات خود را بیان یا از مطالب و تفکرات دیگران بهره ببرد

مخصوصا اگر چنین تبادل اطلاعات یا رفت و آمدی صاحب چنین مکانی را از جنبه مادی منتفع سازد

دوست گرامی اینکه میفر مایید که کاربران این سایت باید از آنتی ویروس و فایروال مناسب بهره ببرند جای هیچ گله و

شکایتی نیست اما مسئله اصلی اینست که آنتی ویروس و فایر وال مناسب برای یک فرد ایرانی حکم کیمیای

نا یاب را دارد

آخه مگه چند نفر از اعضای این سایت سیستم عامل قانونی و اورجینال دارند یا چند نفر از اعضای این سایت یه آنتی

ویروس یا فایر وال دارند که قانونی و لایسنس دار باشه و " error " آپدیت نده و یا بعد از چند دقیقه پس از نصب و

وصل به اینترنت شماره لایسنس تقلبی اون به لیست سیاه شرکت سرویس دهنده ضمیمه نشه ؟

و یا کمتر کشوری توی دنیا هست که م......ولین اون از روی لج و لجبازی و برای چهار روز ح...ومت بیشتر اینتر نت

فعلی رو به این حال و روز بندازند و اصلا حق قانونی افراد و مردم اون جامعه رو برای کسب اطلاعات و اخبار آزاد به

رسمیت نشناسند و از روی عمد کاری کنند که همگی داریم از نزدیک اون رو احساس میکنیم و از عواقب اون رنج

میبریم

بنده پیشنهاد میدم که با مسولین یکی از این شرکتهای سرویس دهنده آنتی ویروس و فایر وال تماس گرفته بشه و

ازشون سوال بشه که آیا میشه یک آنتی ویروس یا فایر وال در ورودی اطلاعات vbulletin قرار بگیره یا نه ؟

یا پیشنهاد دیگه که به نظر عملی میاد اینه که : حداقل یه آنتی ویروس لایسنس دار بر روی سرور سرویس دهنده

این سایت قرار بگیره و طوری تنظیم بشه که مثلا هر 4 ساعت یکبار کل ورودی اطلاعات رو اسکن کنه

با تشکر

موفق و پیروز باشید
arman_fxkar آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي November 13th, 2009, 01:03   #69
Hamed2420
مدیر سابق تالار "موضوعات عمومی" و "تالار اعضاء"

Hamed2420's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: تهرانپارس
تشکر از ايشان: 7,866 بار در 2,029 پست
Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)
0

مطمئناً سیستم های حفاظتی بر روی سرور ها نصب هست اما آیا کاربران این سایت فقط از این سایت دیدن میکنن؟

پس بهترین راه، داشتن یک سیستم Internet Security بر روی سیستم خودمون هست که نه فقط از فایل های این سایت بلکه اطلاعات خودمون رو در برابر بقیه خطرات حضور در اینترنت بیمه و حفظ کنیم.

با پرداخت سالیانه حدود 40 تا 50 هزار تومان میتوان یک نرم افزار اوجینال امنیتی خریداری کرد. هزینه این خرید به صورت روزانه حدود 120 تومان خواهد بود. به نظرم از پول سیگار روزانه خیلی از کاربران کمتر هست

ارادت
Hamed2420 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي November 13th, 2009, 14:04   #70
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله arman_fxkar نمايش نوشته ها
با سلام

دوست گرامی همه می دانیم که عرف عمومی حاکم بر روابط اجتماعی و حتی بین المللی حکم میکند که هر موقع

کسی وارد حوزه تحت مسولیت یا حاکمیت شما شد از هر لحاظ آن شخص در امنیت کامل و آسودگی خاطر در این

حوزه سیر نماید و مطالب و تفکرات خود را بیان یا از مطالب و تفکرات دیگران بهره ببرد

مخصوصا اگر چنین تبادل اطلاعات یا رفت و آمدی صاحب چنین مکانی را از جنبه مادی منتفع سازد

دوست گرامی اینکه میفر مایید که کاربران این سایت باید از آنتی ویروس و فایروال مناسب بهره ببرند جای هیچ گله و

شکایتی نیست اما مسئله اصلی اینست که آنتی ویروس و فایر وال مناسب برای یک فرد ایرانی حکم کیمیای

نا یاب را دارد

آخه مگه چند نفر از اعضای این سایت سیستم عامل قانونی و اورجینال دارند یا چند نفر از اعضای این سایت یه آنتی

ویروس یا فایر وال دارند که قانونی و لایسنس دار باشه و " error " آپدیت نده و یا بعد از چند دقیقه پس از نصب و

وصل به اینترنت شماره لایسنس تقلبی اون به لیست سیاه شرکت سرویس دهنده ضمیمه نشه ؟

و یا کمتر کشوری توی دنیا هست که م......ولین اون از روی لج و لجبازی و برای چهار روز ح...ومت بیشتر اینتر نت

فعلی رو به این حال و روز بندازند و اصلا حق قانونی افراد و مردم اون جامعه رو برای کسب اطلاعات و اخبار آزاد به

رسمیت نشناسند و از روی عمد کاری کنند که همگی داریم از نزدیک اون رو احساس میکنیم و از عواقب اون رنج

میبریم

بنده پیشنهاد میدم که با مسولین یکی از این شرکتهای سرویس دهنده آنتی ویروس و فایر وال تماس گرفته بشه و

ازشون سوال بشه که آیا میشه یک آنتی ویروس یا فایر وال در ورودی اطلاعات vbulletin قرار بگیره یا نه ؟

یا پیشنهاد دیگه که به نظر عملی میاد اینه که : حداقل یه آنتی ویروس لایسنس دار بر روی سرور سرویس دهنده

این سایت قرار بگیره و طوری تنظیم بشه که مثلا هر 4 ساعت یکبار کل ورودی اطلاعات رو اسکن کنه

با تشکر

موفق و پیروز باشید
با سلام

از پاسخگویی به قسمت اول پیام شما صرفنظر می کنم و پیشنهاد می کنم بند 12 از قوانین سایت را که در هنگام ثبت نام پذیرفته اید بار دیگر مطاله کنید:

نقل قول:
12. مسئولیت تمامی فایلها، تصاویر و ... که از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده کاربر فرستنده بوده و سایت سرمایه هیچ تعهدی در زمینه عملکرد صحیح و ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. پیشنهاد میکنیم حتما قبل از استفاده از فایلها و ... آنها را توسط نرم افزارهای ضد ویروس(Anti Virus) و ضد جاسوسی(Anti Spy) کنترل نمایید.
در مورد قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم:

شما فرومهای بزرگ دنیا که از vBulletin استفاده می کنند را بررسی کنید. هیچکدام از آنها دارای آنتی ویروس نیستند.

اصلا فرض کنیم چنین کاری شدنی باشد و هیچ فایل آلوده ای روی سایت سرمایه آپلود نشود. اگر سیستم شما ایمن نباشد و توصیه های ایمنی را رعایت نکنید، ممکن است یکی از کاربران فایلی را جایی خارج از سایت سرمایه آپلود کند و لینک آنرا در سایت قرار بدهد. ممکن است از طریق ایمیل یا یاهو مسنجر آلوده شوید. ممکن است سیستم شما مورد حمله هکر ها قرار گیرد و . . .

اگر شما به اینترنت متصل باشید و سیستم شما ایمن نباشد، خطرات زیادی امنیت شما را تهدید می کند که دانلود فایلهای ضمیمه از سایت سرمایه (که اکثرا بصورت عکس یا فایلهای mq4 و ex4 هستند و احتمال آلوده بودن آنها کم است) سهم کوچکی از این خطرات را بر عهده دارند.

اگر در حال حاضر از هیچ نرم افزار امنیتی استفاده نمی کنید، پیشنهاد می کنم حداقل از یکی از آنتی ویروسهای رایگان استفاده کنید. (Microsoft Security Essential, Avast, AVG و . . .)

موفق باشید
2 تشکر کننده از Reza:
قديمي November 14th, 2009, 00:12   #71
blue_dream_1983
Senior Member

blue_dream_1983's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 5,303 بار در 1,374 پست
blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)blue_dream_1983 (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به blue_dream_1983
0

لطفا تاپییک خلوتگاه شعر را باز کنید.همینطور تاپیکهایی از این دست که ضرر وحاشیه ای برای سایت ندارند.
مرسی
قديمي November 15th, 2009, 05:09   #72
tim1340
Senior Member

تاريخ عضويت: Aug 2009
تشکر از ايشان: 1,722 بار در 298 پست
tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)tim1340 (سطح 4)
0

دوست عزیز اقای رضا مدیر محترم سایت
راستش علاقه ای به بحث در چنین مواردی ندارم اما چون خود را مشمول ذمه احساس میکنم اینها را مینویسم.واقعیت اینست که من شما را شریک و همدست این موضوع جذب سرمایه و چیزهای مشابه
میدانستم.اما نوشته شما که امیدوارم صمیمانه باشد نظرم را عوض کرد بنابراین از شما در این مورد اگر حقیقتا
صمیمی هستید که حتم دارم هستید طلب حلالیت میخواهم.حال که این چنین است خواهشمندم موضوع سیگنال
هایی که از هر جنبه دستکاری و تقلب انها و نیز سوء نیت چنین بحث هایی بروشنی دیده میشود را هم بررسی
فرمایید.از طرف دیگر جسارتا نظر شما را در مورد اینده سایت و جایگاه ان در این بازار را نیز جویا هستم.ایا شما قصد
ارتقا این سایت در حد یک سایت جهانی که شکی ندارم لایق انست را دارید؟یا اینکه سایتی در حد دیگر سایتهای
ایرانی که سیاست خود را مبنی بر محلی و بومی بودن انتخاب کرده اند برایتان الویت اول را دارد؟ زیرا اگر سایتی
قابل قیاس با بزرگان و رقابت با انان در اینده مد نظرتان است لااقل اجازه ندهید کارهایی چون عدم رعایت کپی رایت
و یا نرم افزارهایی که بدون رعایت قوانین جاری در دنیا بدین سادگی با بوق کرنا و عکسهای تمام رنگی و تمام صفحه
صفحات اول و اصلی سایت را اشغال کنند.البته شکی در حسن نیت این دوستان نیست اما بهتر نیست یک وبلاگ
که کوچکترین هزینه ای ندارد برای اینکار اختصاص یابد و نام سایت را الوده نکند؟شخصا در چند سایت هر گاه که فرصتی دست دهدچند سطری سیاه میکنم و جدا میتوانم بگویم این سایت جزو نادر سایتهایی است که چنین پتانسیلی را دارد و میتواند مایه سربلندی ما در این بازار بین المللی باشد.دیر یا زود اینده این سایت در گرو اینست.
تبدیل سایت به زبان انگلیسی و رقابت با بزرگان این کار چیزی است که اینده این سایت را رقم خواهد زد.چنانچه هر کار وکسب دیگری ناچار از این کار و جهانی شدن است و یا اینکه در زباله دانی تاریخ مدفون شود.از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.
در ضمن امکان ایجاد تاپیک برای تبدیل اسکریپت های متا4 به متا 5 که ظاهرا علاقه مندان زیادی دارد را ندارم.
حتی از دوستان خواهش کردم که بجای من ایجاد کنند که ظاهرا ممکن نبوده.اگر پیگیری فرمایید متشکر خواهم بود.
tim1340 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از tim1340:
قديمي November 15th, 2009, 11:26   #73
مسعود رهجو
مدیر سابق تالار سیستمها و روشهای معامله

مسعود رهجو's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: در آغوش خدا
تشکر از ايشان: 30,640 بار در 4,644 پست
مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)مسعود رهجو (سطح 10)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله tim1340 نمايش نوشته ها
راستش علاقه ای به بحث در چنین مواردی ندارم اما چون خود را مشمول ذمه احساس میکنم اینها را مینویسم.واقعیت اینست که من شما را شریک و همدست این موضوع جذب سرمایه و چیزهای مشابه
میدانستم.اما نوشته شما که امیدوارم صمیمانه باشد نظرم را عوض کرد بنابراین از شما در این مورد اگر حقیقتا
صمیمی هستید که حتم دارم هستید طلب حلالیت میخواهم.حال که این چنین است خواهشمندم موضوع سیگنال
هایی که از هر جنبه دستکاری و تقلب انها و نیز سوء نیت چنین بحث هایی بروشنی دیده میشود را هم بررسی
فرمایید.از طرف دیگر جسارتا نظر شما را در مورد اینده سایت و جایگاه ان در این بازار را نیز جویا هستم.ایا شما قصد
ارتقا این سایت در حد یک سایت جهانی که شکی ندارم لایق انست را دارید؟یا اینکه سایتی در حد دیگر سایتهای
ایرانی که سیاست خود را مبنی بر محلی و بومی بودن انتخاب کرده اند برایتان الویت اول را دارد؟ زیرا اگر سایتی
قابل قیاس با بزرگان و رقابت با انان در اینده مد نظرتان است لااقل اجازه ندهید کارهایی چون عدم رعایت کپی رایت
و یا نرم افزارهایی که بدون رعایت قوانین جاری در دنیا بدین سادگی با بوق کرنا و عکسهای تمام رنگی و تمام صفحه
صفحات اول و اصلی سایت را اشغال کنند.البته شکی در حسن نیت این دوستان نیست اما بهتر نیست یک وبلاگ
که کوچکترین هزینه ای ندارد برای اینکار اختصاص یابد و نام سایت را الوده نکند؟شخصا در چند سایت هر گاه که فرصتی دست دهدچند سطری سیاه میکنم و جدا میتوانم بگویم این سایت جزو نادر سایتهایی است که چنین پتانسیلی را دارد و میتواند مایه سربلندی ما در این بازار بین المللی باشد.دیر یا زود اینده این سایت در گرو اینست.
تبدیل سایت به زبان انگلیسی و رقابت با بزرگان این کار چیزی است که اینده این سایت را رقم خواهد زد.چنانچه هر کار وکسب دیگری ناچار از این کار و جهانی شدن است و یا اینکه در زباله دانی تاریخ مدفون شود.از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.
در ضمن امکان ایجاد تاپیک برای تبدیل اسکریپت های متا4 به متا 5 که ظاهرا علاقه مندان زیادی دارد را ندارم.
حتی از دوستان خواهش کردم که بجای من ایجاد کنند که ظاهرا ممکن نبوده.اگر پیگیری فرمایید متشکر خواهم بود.
دوست عزیز اول از همه شما قوانین سایت را رعایت کنید بعد به فکر جهانی شدن و حق کپی رایت باشید شما نیمدانید داشتن دو ای دی برای یک شخص ممنوع هست
دوم : نامه ای به نهاد ریاست جمهور بنویسید که چرا من هر اداره ای ( شهرداری ، استان داری ، بانک ها و .. ) میروم از نرم افزار های ****** شده استفاده میشود مگر از نظر شرع موردی ندارد
سوم : تاپیک های بنده با هر شکل و رنگی تا اینجا با هدف کمک رسانی بوده حال که میبنیم باعث دردسر هست از ادامه این موارد جلو گیری میکنم حذف هر مورد با در نظر گرفتن شرایط با مدیریت سایت هست
بنده هم بیکار نیستم از وقتم بگذارم مطلب جمع کنم بعد بیایم حرف هم بشنوم
بدرود

پ ن : در ضمن به خاطر اینکه مشمول ذمه بودید خدمتتان عرض کنم اون عکسی که در بوق کرنا در سایت میبنید نسخه اصلی هست که کاسپر برای مشتریان خودش میفرستد

آخرین ويرايش توسط مسعود رهجو در November 15th, 2009 و ساعت 11:32
مسعود رهجو آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از مسعود رهجو:
قديمي November 15th, 2009, 11:55   #74
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله مسعود رهجو نمايش نوشته ها
دوست عزیز اول از همه شما قوانین سایت را رعایت کنید بعد به فکر جهانی شدن و حق کپی رایت باشید شما نیمدانید داشتن دو ای دی برای یک شخص ممنوع هست
دوم : نامه ای به نهاد ریاست جمهور بنویسید که چرا من هر اداره ای ( شهرداری ، استان داری ، بانک ها و .. ) میروم از نرم افزار های ****** شده استفاده میشود مگر از نظر شرع موردی ندارد
سوم : تاپیک های بنده با هر شکل و رنگی تا اینجا با هدف کمک رسانی بوده حال که میبنیم باعث دردسر هست از ادامه این موارد جلو گیری میکنم حذف هر مورد با در نظر گرفتن شرایط با مدیریت سایت هست
بنده هم بیکار نیستم از وقتم بگذارم مطلب جمع کنم بعد بیایم حرف هم بشنوم
بدرود
با سلام
در مورد لزوم رعایت کپی رایت (برای ایرانیان)، همیشه بحث و جدل وجود داشته و هر دو طرف استدلالهای خود را دارند .
اتفاقا چند سال پیش پروژه ایجااد سیستم عامل ملی یا لینوکس وطنی در دانشگاه شریف شروع شد و با هدر دادن چند میلیارد تومان سرمایه ملی به خاک نشست .
وقتی شما نرم افزاری را به صورت قانونی خریداری میکنید دارای حقوقی هستید ، از جمله اینکه تیم پشتیبانی معمولا در هر ساعت شبانه روز پاسخگوی سوالات شما هستند و موظف هستند شما را راهنمایی کنند . ثانیا اگر CD که خریده اید مشکلی پیدا کند دوباره برای شما ارسال میکنند و تا مدت معلومی آپ دیتها را برای شما میفرستند و .... کدام یک از این خدمات را ما در ایران می توانیم دریافت کنیم؟
جناب آقای tim1340 ، بنده نیز مانند شما در صنعت آی تی این مرز و بوم مشغول به کار هستم و از نبود کپی رایت زخم ها خورده ام . ولی کاربران ایرانی باید چه کار کنند ؟
چند سال پیش با استفاده از Paypal خریدهای خود را انجام میدادیم ، متاسفانه بعد از مدتی پی پال تمام پرداخت هایی که از ایران انجام شده بود برگشت زد و ما دچار ضرر و زیان زیادی شدیم .
بعد از آن از طریق وی پی ان با عوض کردن آی پی اقدام میکردیم......
بعد از مدتی فقط به این دلیل که پی پال حدس زده بود که ما از ایران هستیم ، دوباره حساب را بلوکه کرد و پرداخت ها را برگشت زد .
دبیت کارتهایی که در بازار ارایه می شوند نیز از ایران قابل استفاده نیستند مگر اینکه آی پی خود را عوض کنید .
بعد در فرم خرید نرم افزار چه آدرسی را وارد میکنید ؟
Billing Address را چه وارد میکنید ؟
می خواهید به گناه دروغ آلوده شوید و آدرس خود را آمریکا بنویسید؟
بعد برای آپ دیت کردن چه کار میکنید ؟
مثلا از ایران می توانید مکافی را آپ دیت کنید ؟
حتی اگر همه این کارها را کنید شاید باز هم گیر کنید .
شاید شما با نرم افزار CPanel که مخصوص نصب روی سرورهای لینوکس است آشنا باشید . ما به علت اینکه سرویس دهنده خدمات وب هستیم برای سرورهایمان که در آمریکا هستند اقدام به خرید CPanel کردیم . ماهی 35 دلار هم بابت لایسنس پرداخت می کردیم و برای امنیت بیبشتر کلیه پرداخت ها را از خارج ایران با ویزا کارت انجام دادیم . ولی چندی پیش دیدیم کلیه اکانتهایمان Suspend شده است .
وقتی با ساپورت CPanel صحبت کردیم ، گفتند از ایران هستید . ما گفتیم مکان سرور آمریکا هست ، کلیه پرداخت ها هم از اتریش انجام شده .....
در جواب گفتند اکثر یوزرهای شما از ایران لاگین کرده اند !!!

به نظر شما یوزر ایرانی باید چه کار کند ؟
اگر از نظر شما استفاده از این نرم افزارهایی که در هنگام خرید حتی اسم کشور ما را در فرم ثبت نامشان ندارند و ما را به عنوان یک کشور حتی در لیستشان به رسمیت نمی شناسند گناه است ، پس این گناه به گردن کسانی است که باعث و بانی این بودند که اسم کشور ما در رده کشورهای تحریم شده بیاید .

از طرف مقابل برای اینکه برای سایت سرمایه مشکلی ایجاد نشود ما در تالار کامپیوتر و اینترنت اچازه آپلود هیچ فایل ک ر ک شده روی سرور سرمایه را نمی دهیم . و همچنین نرم افزارهایی که قابل خریداری برای یوزر ایرانی باشند را نیز حذف میکنیم . مثلا نرم افزار های ایرانی .

در پایان به عنوان کسی که در این راه صدمه بسیار دیده است به شما هم توصیه میکنم که با کردیت کارد خود از ایران اقدام به خرید از اینترنت نکنید چراکه دیر یا زود حساب شما هم بلوکه خواهد شد .

با احترام
کسری

آخرین ويرايش توسط Kasra در November 15th, 2009 و ساعت 12:22
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از Kasra:
قديمي November 15th, 2009, 15:43   #75
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
صمیمی هستید که حتم دارم هستید طلب حلالیت میخواهم. حال که این چنین است خواهشمندم موضوع سیگنال هایی که از هر جنبه دستکاری و تقلب انها و نیز سوء نیت چنین بحث هایی بروشنی دیده میشود را هم بررسی فرمایید.(۱)

از طرف دیگر جسارتا نظر شما را در مورد اینده سایت و جایگاه ان در این بازار را نیز جویا هستم.ایا شما قصد
تبدیل سایت به زبان انگلیسی و رقابت با بزرگان این کار چیزی است که اینده این سایت را رقم خواهد زد.چنانچه هر کار وکسب دیگری ناچار از این کار و جهانی شدن است و یا اینکه در زباله دانی تاریخ مدفون شود.(۲)
از اینکه طولانی شد عذر میخواهم.
حتی از دوستان خواهش کردم که بجای من ایجاد کنند که ظاهرا ممکن نبوده.(۳)
اگر پیگیری فرمایید متشکر خواهم بود.
با سلام و تشکر از شما دوست گرامی

۱- اگر موردی باشد که سوء نیت و تقلب در آن آشکار باشد، قطعا برخورد لازم انجام خواهد شد. اما بررسی تمام سیگنالها و پی بردن به نیت ارسال کنندگان آن، کار ساده ای نیست و از عهده یک شخص خارج است. لطفا شما و سایر دوستان اینگونه موارد را به همراه دلایل و مستندات برای من ارسال کنید تا اقدام کنم.

۲- هدف اولیه از ایجاد سایت سرمایه، گسترش محتوای علمی در حوزه بازارهای مالی به زبان فارسی و همچنین فراهم کردن محل مناسبی برای تبادل نظر هموطنان در این زمینه بوده است.

در مورد بحث کپی رایت نیز نظرات مختلفی وجود دارد. لذا تا اطلاع بعدی همین رویه فعلی در سایت ادامه خواهد داشت.

۳- ظاهرا مشکل ایجاد تاپیک شما حل شده است. اما در صورت امکان پیامی به من ارسال و اعلام کنید که دقیقا با چه پیغام خطایی مواجه می شدید.

با تشکر
4 تشکر کننده از Reza:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
کیفیت, پیشنهاد, مطالب, ارائه, ارتقاء, راهکار, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 20:56 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.