انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 9th, 2010, 03:27   #61
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 603 بار در 187 پست
kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
2

سلام
دوستان من قصد داشتم موضوع قمار به صورت ریشه ای مورد برسی قرار بگیره و در نهایت ارتباط قمار با فارکس برای ما آشکار بشه تا بتونیم از فنون قمار استفاده کرده و تو فارکس پیروز باشیم.
ظاهرا این موضوع مورد استقبال دوستان قرار نگرفته به همین خاطر من در پست بعدی بحث رو خلاصه کرده و به مهمترین عامل که موجب برد تو قمار و فارکس میشه اشاره خواهم کرد.
در پستهای قبل چند تا از دوستان به این عامل مهم اشاره کرده بودند.
قديمي July 9th, 2010, 08:40   #62
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
1

من شخصا درس های زیادی از صحبت های دوستان در این تاپیک فرا گرفتم ولی مهمترین نکته ای که در مورد این تاپیک برای من جالب بود این است که به نوعی این تاپیک یاد آور تاپیک پرایم است . چون تمام کسانی که در این تاپیک فعالیت و موافقت کردند کسانی هستند که در پرایم به مشکل خورده اند ولی کسانی که منتقد بوده اند تا به حال اسمشان را در تاپیک پرایم ندیده بودیم .
این از نظر روانشناسی خیلی مهم هست که چه بر سر مشتریان این بروکر آمده است که ترید را قمارگونه می بینند ؟
و آیا این مشکلات باعث پخته شدن آنها شده است یا باعث بدبین شدن آنها شده که ترید را قمار می پندارند؟
به نظر من کسانی که با بروکر به مشکل می خورند یک گام از بقیه تریدرها جلو هستند ، چون مدیریت ریسک را در آینده به نحو بسیار بهتر و جامعتری نسبت به تریدری که تا به حال مشکلی با بروکرها نداشته است اعمال میکنند . همانطور که کسی که تا به حال کال نشده باشد نمی تواند به اندازه کسی که بارها طعم کال شدن حساب را داشته موفق باشد .
شاید چیزی که الان میگویم زیاد به این تاپیک مربوط نباشد ولی گام نهایی برای پخته شدن نگاه تریدر به بازار ، آی بی شدن است .
یعنی تا وقتی که شما آی بی نباشید و تعداد زیادی کلاینت را زیر نظر نداشته باشید به دیدگاه عمیقی از فریبهایی که در قالب آموزش وارد این بازار شده است نمی رسید .
تا به حال فکر کرده اید که آموزشگران وابسته به بروکرها و آی بی ها چه دیدگاهی از ترید را تبلیغ میکنند و تریدر خوب را چه کسی میدانند ؟
تحقیر کردن قمار در ترید و مقدس شمردن و زیادی جدی شمردن فارکس از سوی چه کسانی تبلیغ می شود ؟
این روزها در سوپر مارکت کشورهای اروپایی برای اینکه همه سلایق را راضی کنند و با توجه به اینکه تعداد مسلمانان نیز زیاد شده است ، به مقدار زیادی گوشت با ذبح اسلامی پخش می شود .به هر حال باید همه سلایق در بازار راضی شوند و ترید به نوعی روی دیگر سکه قمار است برای کسانی که به دلایل شخصی یا مذهبی نمیخواهند قمار بازی کنند .
در پست های آینده روزی که قمارباز داستان ما سایت بروکرها را نگاه میکرد تعریف میکنم .

آخرین ويرايش توسط Kasra در July 9th, 2010 و ساعت 09:19
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 9th, 2010, 23:24   #63
ARSHAM HEDAYAT
Junior Member

ARSHAM HEDAYAT's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2008
تشکر از ايشان: 18 بار در 6 پست
ARSHAM HEDAYAT (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kamroon نمايش نوشته ها
سلام
دوست عزیز جناب ARSHAM HEDAYAT من پستهای شما رو به صورت کامل مطالعه می کنم احساس می کنم این تاپیک از همه ما بیشتر به درد شما می خوره خواهش می کنم چند بار مطالبی که اساتید قرار دادند رو مطالعه کنید.
من سعی می کنم در مسیری پیش برم که جناب کسری در این پست
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
هدفگذاری کرده اند.
مطالب ، داستانها و مثالهای که تاکنون درباره قمار گفته شده تداعی رفتارهای ما در فارکس هست. پس این مقوله قمار خیلی مهمه
شما پیگیر مطالب باش خیلی از مسائل برای ما فارکس بازها روشن خواهد شد.

پاسخ مثال 2

شما خودتون رو در نظر بگیرید به عنوان مهیمان می خواهید برید جایی قمار کنید ناخواسته استرس و ترس وجود شما رو فرا خواهد گرفت هر چند مهارت دارید ولی این استرس تا پایان بازی به دلیل احتمالات منفی که تو ذهن شما ایجاد میشه با شما خواهد بود و علارقم مهارت به دلیل استرس در پایان بازنده خواهید شد.

نمونه این مثال بازی فوتبال یا بازی های مختلف که در بیشتر مواقع میزبان ضعیف، بازی رو می بره.
چند ماه قبل تو بازیهای والیبال نوجوانان آسیا که ایران میزبان بود این مورد کاملا مشهود بود . نوجوانان ایران تنها 3 ماه عضو تیم ملی شده بودند و بی تجربه با اینکه تو چند بازی باختند ولی در نهایت با کمک قابل وصف تماشاگران قهرمان شدند. مطمئن باشید اگه چین میزبان بود حتما قهرمان میشد چون خیلی سرتر از ایران بود.

نتیجه اینکه ممکنه در مقاطعی به دلیل مهارت، برد با نفر اول باشه ولی در نهایت برنده میزبان خواهد بود. پس مجداا عامل روانی پررنگتر شد و با کمک
شرایط میزبانی مهارت رو شکست داد.

ادامه دارد...
kamroon جان سلام میدونم چی میگی استرس همیشه هست کم و زیاد داره اما هست من خودم که تازه شروع به بازی کرده بودم باور کن میلرزید دستم با این که زیاد مبلغ بالا نبود اما بمورور یک چیزو یاد گرفتم اگر نتونم کنترلش کنم اونه که من رو کنترل میکنه خوب استرس رو که نمیشه ازبین برد منم که نمیتونم کنترلمو بدم دستش پس باید مهار بشه اینم فقط با بازی واقعی و زیاد اتفاق میوفته

kamroon جان قربونت برم این تاپیک بدرد من میخوره که توشم اگر برام جالب نبود که پست نمیزدم اما باور کن هر کاری که ریسکش بره بالا قمار نیست خود قمار و قمار باز تعریف داره دسته بندی داره ادم باریسک پایین داره ادم ریسک بالا داره ادم تازه کار داره ادم قدیمی داره کلا دنیایه برای خودش بازی کن تدافعی داره حمله ای داره

kamroon تاپیک خوبی پست های شما برام جالبه من مینویسم هر جایی دیدی داره نظم تاپیک رو بهم میزنه پست هام بگو ننویسم
قديمي July 10th, 2010, 02:55   #64
lord2012
Junior Member

تاريخ عضويت: Jun 2010
محل سكونت: شيراز
تشکر از ايشان: 9 بار در 3 پست
lord2012 (سطح 0)
1

از همه دوستان به خاطر مطالب خوبشان تشكر ميكنم
lord2012 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از lord2012:
قديمي July 10th, 2010, 13:48   #65
aadaad
Junior Member

aadaad's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
تشکر از ايشان: 57 بار در 11 پست
aadaad (سطح 0)
3

با سلام
من بیشتر در این سایت از حضور اساتید استفاده میکنم و کمتر پست میزنم
با چند مثال منظورم رو میرسونم:شما در یک روز زمستانی که برف همه جادهها رو پوشونده می خواهید برید مسافرت ماشین(سیستم معاملاتی)شما کهنه و فرسوده است.لاستیکها صاف و یدک هم ندارید بنزین(سرمایه) به اندازه کافی ندارید.نمیدونین تو کارت سوختتون هم چند لیتر بنزین دارید(عدم مدیریت سرمایه) گواهینامه هم تازه گرفته اید(مبتدی هستید)تو این وضعیت شما با سرعت بسیار بالا (لات بالا) و بدون سیستم ترمز درست(حد ضرر) تو جاده حرکت میکنید(معامله میکنید).
مطالب بالا رو خوندید؟
یک سوال:شما رانندگی میکنید یا قمار میکنید؟
قديمي July 11th, 2010, 15:55   #66
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2009
محل سكونت: مهم اینه که خوابیم
تشکر از ايشان: 1,898 بار در 364 پست
hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hesam.124
0

با سلام به همه رفقا.
دوست عزیز مثال شما برای رانندگی تعریف معنی ریسک را می دهد.
جناب کسری عزیز فکر می کنم در مطالب شما نکته ای نهفته شده که لازم می بینم بگم :
اینکه فرمودید بیشتر دوستان تاپیک پرایم در این تاپیک فعالند به خاطر اینکه بدبینی آنها بسیار تجربه تلخ ولی ارزشمندی است برای آنها که باعث می شود طرف علاوه بر اینکه حواسش به تریدش باشد باید حواسش به بستر سرمایه گذاریش باشه که این خود چشم شخص را نسبت به مساله بیشتر باز می کند.. اما اگه به مساله خوب نگاه کنیم آیا واقعاً بدبینی خوب نیست؟ آیا خوشبینی زیاد از حد خطرناک نیست و فرصت سو استفاده را برای غیر فراهم نمی آورد.
دو حالت مشابه نیز در ترید به این شکل است که اگر ریز به آن نگاه نشود خود خطرناک تر و موجب اشتباهات فاحشی در ترید می شود.
1- بدبینی زیاد از حد که شما از موقعیت عالی که در پیش رویتان است صرف نظر می کنید یا آن فرصت را با کمترین سود ممکن می بندید.
2- خوشبینی زیاد از حد که وقتی شخص به ضرر فرو می رود هنوز خوش بین است که با برگشت روند خود را نجات می دهد و این یعنی فرو رفتن در منجلاب بزرگ.

اما چگونه حد وسط را بگیریم یا بهتره بگم چطور بدبین خوبی باشیم؟
به نظر بنده بدبینی که چشم تریدر را بیشتر باز کند و اعتماد قلبی تریدر را خوش بین نماید بسیار مناسب است.

اما در بحث قمار باز باید بگم که عزیز دل جناب کمرون مباحث خوبی رو مطرح کردن که با توجه به پست ایشان و سوالشان باید بگم که متاسفانه درسته جلوی سیستم خود و یا در منزل خود هستیم ولی باید بدانیم که هم این مائیم که میهمان سفره فارکسیم و بستر متعلق به آنهاست و هم اینکه آنها مطمئناً از ما زبردست ترند. حالا با این شرایط چطور بایستی به میزبان خود که از ما حرفه ای تر و با تجربه تر است رو دست بزنیم.؟؟؟
hesam.124 آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 11th, 2010, 18:59   #67
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
قمار پیشرفته=>فارکس

0

سلام
دوستان مثالهای قبل ( 1و2) مراحل ابتدای قمار بود که بین دو نفر اتفاق می افتاد من از ادامه مراحل ابتدای قمار صرفنظر می کنم و مراحل پیشرفته را شروع می کنم.
(از اینجا به بعد قمار رو به فارکس ربط می دهیم.و بروکر رو به عنوان قمار خونه (میزبان)و شما را به عنوان مشتری در نظر می گیریم.)
همه ما می دونیم قمار دو سر داره یه سر برد یه سر باخت .حالا به فرض من که نسبت به فنون قمار آگاهی دارم می آیم یه قمار خونه به صورت قانونی ایجاد می کنم و اسمش رو می زارم کازینو ، بازی ، فارکس ... یا هر چیز دیگه( برنده)
من امتیازی دارم به نام میزبانی که از طریق اون می تونم امتیازهای دیگه از جمله -طرحی پلن معاملاتی با شرایط دلخواه -طراحی بازی با شرایطی 90 درصد بازنده -ایجاد محیطی رویایی برای جذب بازنده ها ... و یه امتیاز ویزه طلایی به نام حقه(تقلب)
ضمنا هر زمان هم دلم خواست قانونی اضافه می کنم تا طرف دیگر قمار ، که مشتری نامیده میشه بازنده باشه.

شما به عنوان مشتری( بازنده) در چه صورت می تونی برنده قمار باشی؟
چند تا از دوستان تو پستهای قبل شرط برنده شدن تو این بازی رو مدیریت سرمایه و یا طبعییت بی چون و چرا از روش معاملاتی خود دونسته بودند.
ولی به نظر من ممکنه شما مقطعی با روشهای ذکر شده و یا روشهای دیگه سود کنید و حتی پولتون رو چند برابر کنید ولی اگه قمار رو ادامه بدید در نهایت بازنده خواهید بود چرا؟ چون رقیب شما بروکر مزیتهای دارد که هر زمان دلش بخواد شما رو با تغییر قوانین متضرر می کنه.

قانون پیپ هانتینگ ، افزایش اسپرد جفت ارزهای eurchf-eurgbp ،قانون عدم هج معاملات و... نمونه این قوانین و شرایط است که بارها توسط بروکرها اعمال شده.
دلیل ایجاد قوانین جدید هم مشخصه چون مشتریها از این روشها سود می کردند.

خوب با این وضعیت،اگه ما موارد بالا رو قبول داریم پس ناخواسته و یا ندونسته تو قمار خونه فارکس قرار گرفته ایم و جایگاهمون هم همون جایگاهی که پسر امیر فارس داشت .
پس چند تا راه بیشتر نداریم :
1- به توصیه لیلاج گوش کنیم و این فارکس بازی رو بزاریم کنار
2- به قول کسری عزیز بریم آیبی بشیم که من شخصا با اون داستانهای که تو ماجرای پرایم دیدم درآمد این شغل رو (آیبی گری) حرام میدونم.
3-مشارکتی بروکر بزنیم (این که بدتر از آیبی گری)از ما بر نمی آید.
4-راهکار نهایی؟
این مورد 4 می تونه افسانه قمار باز حرفه ای باشه یا به عبارت دیگر افسانه فارکس باز حرفه ای

در پایان این پست:
-دوستان اگه ممکنه بحث اینکه فارکس قمار هست یا نیست رو پیش نکشند چون حداقل شرایط و ویزگیها یکی هست.
_از اینکه مطالب کمی پراکنده شده از دوستان عذر می خوام اساتید به بزرگواری خودشون ببخشند.
قديمي July 12th, 2010, 13:28   #68
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
0

در تکمیل فرمایشات شما کمرون عزیز باید این رو بگم که:
نکته ای که فارکس رو از قمار سخت تر می کنه- اینه که به فرض در قمار اگر بازی بر وفق مراد شما باشد و از مرحله دون پاشی قمار باز حرفه ای رو برویتان بگذرید حال شرایط روحی و روانی طرف به شما امتیاز برد را می دهد(چون او نیز یک انسان است).
ولی در اینجا شما با تشکیلاتی پیچیده مملو از کلک- و فریب و هزار پیچیدگی که رفتار مارکت را غیر قابل پیش بینی می کند و هر حرکت حرکت قبل را نقض می کند طرف هستی. (تازه قوانینی که جناب کمرون ذکر کردند و بروکر بعد از باخت خود وضع می نماید به کنار)

با این شرایطی که بررسی شد حال بر هر دیده عاقل و بالغی نهفته نیست که برای موفق شدن تو این بازار باید جزو خواص بود.
آیا موفقیت قمار بازان قهار که پا در عرصه فارکس گذاشتند جز دید خوبشان به نکته های کلیدی و نهان از چشم بقیه افراد بوده؟
5 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 12th, 2010, 14:09   #69
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hesam.124 نمايش نوشته ها
نکته ای که فارکس رو از قمار سخت تر می کنه- اینه که به فرض در قمار اگر بازی بر وفق مراد شما باشد و از مرحله دون پاشی قمار باز حرفه ای رو برویتان بگذرید حال شرایط روحی و روانی طرف به شما امتیاز برد را می دهد(چون او نیز یک انسان است).
ولی در اینجا شما با تشکیلاتی پیچیده مملو از کلک- و فریب و هزار پیچیدگی که رفتار مارکت را غیر قابل پیش بینی می کند و هر حرکت حرکت قبل را نقض می کند طرف هستی. (تازه قوانینی که جناب کمرون ذکر کردند و بروکر بعد از باخت خود وضع می نماید به کنار)

با این شرایطی که بررسی شد حال بر هر دیده عاقل و بالغی نهفته نیست که برای موفق شدن تو این بازار باید جزو خواص بود.
آیا موفقیت قمار بازان قهار که پا در عرصه فارکس گذاشتند جز دید خوبشان به نکته های کلیدی و نهان از چشم بقیه افراد بوده؟
سلام
واقعا احسنت به شما حسام عزیز
این جمله ای که شما فرمودید دقیقا همون چیزی هست که من منتظر بودم یکی از دوستان اشاره کنه.( با اجازتون من این جمله زیبای شما رو امضای خودم بکنم)
واقعیتش اینه چند وقته به صورت میدانی دارم روی قمار تحقیق می کنم.
تو شهربازی های مختلف رفتار کسانی که قمار می کنند رو بررسی می کنم . جالبه اینه بعد از بررسی بازی و رفتار قمار بازها خودم قمار می کنم
و بعد از چند برد متوالی صاحب قمار خونه(بازی گردون) قانون جدید
می زاره تا تعداد باختهای من بیشتر بشه.
با این تحقیقات احساس می کنم مسیر تاریک فارکس برام روشن شده.
توصیه می کنم دوستان این بازی رو انجام بدهند
یکی از نتایج تحقیقات من این بود تمام کسانی که وارد بازی می شدند
فقط قصد یکبار بازی رو داشتند ولی تعداد بازی این دوستان بیش از 5 بار بود
فرقی هم نمی کرد طرف برده باشه یا باخته باشه.
یکی از این قمار بازها همون سری اون 2000 تومان برد گفت دیگه بازی نمی کنم گذاشت رفت،چند دقیقه بعد به امید برد بیشتر (طمع) برگشت 5000 تومان باخت.
بقیه قمار بازها دفعات اول می باختند و به امید جبران باخت تا جایی که همراهانشون بهشون اجازه میداد ادامه می دادند. باخت پشت سر باخت.
به دوستان توصیه می کنم یه سر به این قمار خونه ها بزنند .
سپاس

آخرین ويرايش توسط kamroon در July 12th, 2010 و ساعت 14:11
kamroon آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از kamroon:
قديمي July 12th, 2010, 14:30   #70
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

0

ممنون از نگاه زیباتون کمرون عزیز
دقیقاً عین تجربه شما رو منم تو شهر بازی دیدم.

پسرخاله من سراغ یک دستگاه بازی که توش پر وسایل بود رفت- آقا هی می زد و می برد - صاحب دستگاه اصلاً اومد گفت این دستگاه خرابه اجازه بازی به اش نداد.

میدونی کمرون جان می خام دنبال راهی باشم که حدس بزنم که حدس مارکت درباره حدس ملت چیه؟
یعنی مارکت می آد حدس می زنه که الان اکثریت غریب به اتفاق فلان حرکت رو می کنن پس باید حرکت بر خلافشون بشه یا باید فلان نشانه را به ملت نشون بدم که به اشتباه بیافتن و به نظرم باید حدس مارکتو در مورد گول زدنمون حدس زد. من خیلی جاها اینو شنیدم که اگه دیدی شرایط زیادی غیر طبیعی رو رواله به اش شک کن....
تو این زمینه اس اس آی رو ابزاری خوب می دیدم ولی جدیداً مطمئنم در آمارش دست می بره (دلیلش هم رو اوردن خیلی افراد به این ابزاره)- چون امکان نداره مثلاً 80 درصد سل کرده باشن و مارکت بریزه- تا چند روز پیش فکر می کردم داستان همون دون پاشیه است که ملت سودی ببرن و دوباره بیان بازی رو ادامه بدن برای ضرر بیشتر ولی خوب که نگاه کردم دیدم خوب اون 20 درصد برنده ممکنه دفعه بعد جزو اون اشخاص باشن. به همین خاطر به آمار اس اس آی سایت های دیگه هم سر زدم و دیدم آمار ها با هم متفاوتند. و خیلی این مساله منو تو فکر فرو برد.....

واقعاً اگر بشه به آمار درست خریداران و فروشندگان دست پیدا کرد شاید یه هالی گریل داشته باشیم.
6 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 12th, 2010, 14:40   #71
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
محل سكونت: در ديار خوشبختي
تشکر از ايشان: 1,466 بار در 462 پست
payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)
0

نقل قول:

آفرین بر حسام عزیز .
خوب و درست گفتی که باید جز خواص باشی ولی این خواص چه کسانی هستند .
ببینید هر چیزی یک ذاتی داره که هرچقدر هم که تغییر کنه نمیتونه اونو عوض کنه . هر نوع قمار کردن هم ذات خاص خودش رو داره که باید به درک بالایی از اون ذات برسیم و چون آنرا درک کنیم به فردی خاص تبدیل میشیم.
آیا این رو قبول دارید ؟
قديمي July 12th, 2010, 14:53   #72
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله payammm نمايش نوشته ها
آفرین بر حسام عزیز .
خوب و درست گفتی که باید جز خواص باشی ولی این خواص چه کسانی هستند .
ببینید هر چیزی یک ذاتی داره که هرچقدر هم که تغییر کنه نمیتونه اونو عوض کنه . هر نوع قمار کردن هم ذات خاص خودش رو داره که باید به درک بالایی از اون ذات برسیم و چون آنرا درک کنیم به فردی خاص تبدیل میشیم.
آیا این رو قبول دارید ؟
پیام جان 100% با حرف شما موافقم
و تمام صحبت من در تایید صحبت شما بوده.
ذات بازار مجموعه ای از قوانینی است که انجام شدنی ولی با تبصره و ماده همراه است. اکثر قوانین را همه می دانند ولی چگونه به تبصره هایش عمل می کنند خدا می دونه.
مثلاً اینکه هر حرکتی یه برگشتی بالاخره داره. ولی رو چه عددی برخواهد گشت - رو چه درصدی- چه زمانی- تا چه مقدار-؟؟؟؟؟
درک ذات بازار در صورتی که اعتقاد اشتباهی برای شخص ایجاد نکند واقعاً نکته کلیدی و ذات بازار است.
6 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 12th, 2010, 17:17   #73
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)
0

نقل قول:
پیام جان 100% با حرف شما موافقم
و تمام صحبت من در تایید صحبت شما بوده.
ذات بازار مجموعه ای از قوانینی است که انجام شدنی ولی با تبصره و ماده همراه است. اکثر قوانین را همه می دانند ولی چگونه به تبصره هایش عمل می کنند خدا می دونه.
مثلاً اینکه هر حرکتی یه برگشتی بالاخره داره. ولی رو چه عددی برخواهد گشت - رو چه درصدی- چه زمانی- تا چه مقدار-؟؟؟؟؟
درک ذات بازار در صورتی که اعتقاد اشتباهی برای شخص ایجاد نکند واقعاً نکته کلیدی و ذات بازار است.
درود بر شما حسام جان صحبت بنده هم 100% در تایید حرف شماست ولی فقط میخواهم ریزبینانه تر به این نکته توجه کنیم.
اینکه هر حرکتی یه برگشتی داره جزئی از ذات بازار هست(نه همه ذات اون) ولی از کجا میخواهد شروع شود و رو چه درصدی و تا چه درصدی، از کی و تا کی ، چه مقدار و چگونه ، واقعا حربه هایی هستند که کازینو برای ما درست کرده تا ازش سود ببره.
خوب ببینید بازی حکم و بازی شلم دو بازی نزدیک به هم هستند که ذاتی شبیه هم دارند ولی آیا مثل هم بازی میشوند ؟
خوب یورو دلار و یورو پوند هم خیلی شبیه به همند و غیر از اون حرکت برگشتی شباهتهای ذاتی زیادتری با هم دارند ولی آیا میتوان با آنها به یک گونه برخورد کرد و معاملات را در آنها باز کرد ؟

آخرین ويرايش توسط payammm در July 12th, 2010 و ساعت 17:20
payammm آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از payammm:
قديمي July 14th, 2010, 10:31   #74
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

1

چرا بیشتر افراد خبره بر روی یک یا چند جفت ارز محدود فعالیت میکنند و به دیگران نیز توصیه اینکار را میکنند ؟
قديمي July 14th, 2010, 11:47   #75
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله payammm نمايش نوشته ها
چرا بیشتر افراد خبره بر روی یک یا چند جفت ارز محدود فعالیت میکنند و به دیگران نیز توصیه اینکار را میکنند ؟
سلام پیام جان
اتفاقاً جواب این سوال توی همین تاپیک خوابیده.
وقتی یه روشی (مثلث - 123- واگرایی و ....) ارائه می شه و معمولاً عمومیت پیدا می کنه و روی اکثر جفت ارزها استفاده می شه از نظر کارایی برای عموم سیستمی خنثی بلکه ضرر ده خواهد بود. لیک برای افراد خاص یا طراح آن بسیار پر سود می باشد.
چرا؟
چون اولاً شخص طراح و خاص برای سیستم خود از ارزهایی استفاده می کند که روی آنها روانشناسی خاص خود را دارد. ثانیاً رفتار ارزها با یکدیگر متفاوت است. چطور ممکنه یک سیستم رو همه ارزها با تفاوت های زمین تا آسمان برایند مثبت داشته باشه.
ثانیاً بحث تمرکز پیش می آد که وقتی رشته افکار تقسیم بر چند رفتار متفاوت می شه تمرکز و سلسله رفتاری که شما نسبت به حرکت مارکت دارید نیز از هم گسسته خواهد شد.

یا اصلاً بریم سراغ قمار باز خودمون
آیا قمار باز حرفه ای ما در تمامی قمار ها حرفه ای است ؟
مطمئناً او نیز بین هزار و اندی قمار که شاید آنها را در حد خوبی بلد باشد، سه چهار عدد گل سر سبد برای خود کنار گذاشته است و روی این قمار ها ریسک می کند و سرمایه اش را در معرض حرکت قرار می دهد.
4 تشکر کننده از hesam.124:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
قمارباز, افسانه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 14:59 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.