انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي January 17th, 2009, 13:16   #151
eisapour
Junior Member

eisapour's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 43 بار در 7 پست
eisapour (سطح 1)eisapour (سطح 1)
0

اصلا می دونین چیه
آقاجون من استعداد عجیبی تو حساب دمو دارم هر کی خواست می تونم حضوری هم براش نشون بدم
و الا تو پست قبلی باهاتون شوخی کردم زیاد به دل نگیرید
ناامید هم نشید
eisapour آفلاين است
قديمي January 17th, 2009, 13:52   #152
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

با درود خدمت دوستان خوب سرمایه
و با سپاس از مدیریت محترم جناب آقا رضا بابت برگزاری مسابقه و شرکت ایمانی بابت پشتیبانی مالی این مسابقه
شاید سخن گفتن در این مورد کمی زود باشه چون هنوز یک هفته از شروع مسابقه گذشته ولی در طول این یک هفته مهمترین چیزی که از این مسابقه یاد گرفتم اینه که با اینکه لوریج این حسابها 1 به 10 هستش ولی سود بردن با این شرایط خیلی راحت تر از زمانیه که با لوریج بالا حساب باز می کنیم.
در لوریج بالا خواه نا خواه فشار عصبی و استرس ناشی از نگرانی بابت از دست رفتن سرمایه وجود دارد. ولی با این شرایط در صورت ضرر کردن یک پوزیشن مقدار ضرر نسبت به سرمایه اولیه بسیار ناچیز هست و تریدر می تواند در پوزیشن های بعدی آنرا جبران کند.
در مورد دوستی که در این مسابقه با این شرایط حساب را در یک پوزیشن به یک چهارم تقلیل دادند هم باید عرض کنم که واقعا یک کار شاق انجام دادند و دقیقا اگر همان پوزیشن رو در جهت عکس می گرفتند الان با اختلاف 100 یا 150 $ نفر اول مسابقه بودند. به نظر بنده ایشون نه از روی یک استراتژی مطمئن بلکه با استفاده از شانس و اقبال این پوزیشن رو گرفته اند و در این مورد شانس با ایشون نبوده است.
در مجموع شرایط مسابقه بسیار عالی هست و یک کلاس آموزشی به معنای واقعی !
دوستان اگر همین لوریج را در حساب های واقعی به کار ببرند به نظرم آن آمار 95% بازنده بسیار بسیار کاهش پیدا می کند و به یک رقم معقول که در هر شغل و پیشه و تجارتی وجود دارد خواهد رسید.
در کل دوباره از آقا رضا بابت برگزاری و از شرکت ایمانی بابت پشتیبانی مالی این مسابقات یا شاید بهتر بگویم این کلاس با ارزش آموزشی که در نهایت همه شرکت کنندگان برنده آن هستند تشکر می کنم.
قديمي January 17th, 2009, 14:47   #153
Sohrab_K
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 660 بار در 253 پست
Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله eisapour نمايش نوشته ها
داداش ما اهل کری خوندن نیستیم ولی جایزه نفر اول مال منه بقیه رو دومی حساب کنین

آقایی ...
Sohrab_K آفلاين است
قديمي January 17th, 2009, 14:50   #154
vahidrock
Senior Member

vahidrock's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
محل سكونت: رشت
تشکر از ايشان: 7,855 بار در 1,626 پست
vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)vahidrock (سطح 7)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به vahidrock
0

درود به تمام دوستان

در تایید عرایض mercury عزیز باید عرض کنم که شنیدن لقب لویریج بعنوان شمشیر دو لبه با تجربه کردن آن در قالب معامله بسیار تفاوت میکند این مسابقه تجربه بسیار ارزشمندی برای من و فکر میکنم برای دیگران باشد متاسفانه ما به دیدن اینکه بعد از مدت زمان کوتاهی پوزیشنهایمان وارد یک سود 50 پیپی یا 100 پیپی برود عادت کرده ایم از لحاظ روانشناسی ذهن انسان کمتر به شکستها و ضررها توجه میکند و پس از کسب هر سودی آنرا به حساب هوش و ذکاوت بالای خود میگذاریم و در پی هر ضرر آنرا به مشکلاتی همچون دزدی بروکر ، قطع اینترنت ، و بسیاری مسائل دیگر میگذاریم هر چند این مسائل هم دخیل هستند ولی نه به آن شدت که ما فکر میکنیم متاسفانه طمع ما و تمایل ما به یکشبه پولدار شدن عامل اصلی این شکستهاست حال تصور کنید در یک لویریج 1:100 یا 200 و یا بالاتر چقدر سریع روند آرزوهای ما به سمت سقوط متمایل میشود و تازه آغاز مشکلات روانی دیگر.

خواهش من از دوستان بعنوان یک نقطه کوچک از این مارکت اینست که با تامل و درایت بیشتری به مقوله لویریج نظر بیاندازیم و آنرا بعنوان عامل اصلی و تعیین کننده تمام معاملات ، آرزوها ، تمایلات ، افکار منفی ، ترس و ...... مورد مطالعه قرار دهیم و بپذیریم که هر چه قله های صعود بلندتر باشد دره های سقوط نیز عمیقتر خواهند بود کسانی که در این مسابقه حضور دارند در این یکهفته حتما عرایض بنده را تجربه کرده اند و از نزدیک آنرا لمس کرده اند تجربه ای که از این مسابقات در همبن مدت کوتاه غاید بنده شد 1000 دلار که چه عرض کنم هزاران دلار ارزش داشت و درود به تفکر بالای مدیران و برگزارکنندگان این مسابقه .

از mercury عزیز هم تشکر و قدردانی دارم که به این موضوع توجه ویژه داشته اند.

در پایان شما را به مطالعه این تاپیک که اخیرا به بحث ترجمه کتاب بالا بردن کارایی معاملات تحت استرس است دعوت میکنم

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

ارادت

آخرین ويرايش توسط vahidrock در January 17th, 2009 و ساعت 14:53
vahidrock آفلاين است
5 تشکر کننده از vahidrock:
قديمي January 17th, 2009, 14:59   #155
niki
Senior Member

niki's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
تشکر از ايشان: 343 بار در 110 پست
niki (سطح 0)
0

آقا رضا سلام
ميدانم كه پوزيشن نگرفتن خود يك پوزيشن است
و ميدانيم كه ديكته نا نوشته هرگز غلط ندارد
اما باور كنيم كه زيبايي يك مسابقه به مبارزه كردن است
حال با عنايت به اينكه تعداد زيادي از دوستان هنوز وارد مرحله اخذ پوزيشن نشده اند
سياست و برنامه شما براي رعايت عدالت در مسابقه چيست
اينكه تا روز آخر پوزيشن نگيريم تا تكليف بقيه مشخص شود كه صحيح نيست
محدويت زماني ايجاد كنيد تا دوستان وارد مسابقه شوند تا انشاءاله حقي از كسي ضايع نشود
متشكرم
niki آفلاين است
قديمي January 17th, 2009, 15:32   #156
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله niki نمايش نوشته ها
آقا رضا سلام
محدويت زماني ايجاد كنيد تا دوستان وارد مسابقه شوند تا انشاءاله حقي از كسي ضايع نشود
متشكرم
با سلام به جناب نیکی

با توجه به اینکه نفرات برگزیده بر اساس balance نهایی انتخاب می شوند، کسانی که اقدام به معامله نکنند نمی توانند balance خود را افزایش بدهند و از گردونه رقابت دور هستند. لذا این موضوع حقی از شرکت کنندگان ضایع نمی کند.

موفق باشید
Reza آفلاين است
3 تشکر کننده از Reza:
قديمي January 18th, 2009, 01:45   #157
kurosh_lava
Senior Member

kurosh_lava's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2006
محل سكونت: مشهد
تشکر از ايشان: 714 بار در 237 پست
kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)kurosh_lava (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به kurosh_lava
زمان امتحانات

0

نقل قول:
آقا رضا سلام
متشكرم
سلام
من یکی از همونایی هستم که پوزیشن نگرفتم ولی می دونید دلیلش چیه ؟
خوب دقیقا مسابقه تو بهبه ی امتحانات پایان ترم دانشگاه ها شروع شده. راستش با توجه به سنت حسنه ی ما بچه تنبلا که درس ها رو تلنبار می کنیم واسه شب امتحان .. دیگه وقتی واسه پزیشن گرفتن نمی مونه. مطمئن باشید اگه این امتحان ها نبود خودم اولین کسی بودم که پوزیشن می گرفتم و الان تو لیست کال شده ها بودم
الان هم که دارم پست می زنم ساعت 1 شب هست ببخشید 1 صبح .. یک وقت پرت گیر اوردم دارم پست می زنم .. تازه یه چیزه خنده دار اومدم می بینم اصلا پسورد برا من فرستاده نشده فکر کنم با همین
1000$ بتونم 30 - 40 لم بشم
قديمي January 18th, 2009, 10:58   #158
niki
Senior Member

niki's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2006
تشکر از ايشان: 343 بار در 110 پست
niki (سطح 0)
0

دوست عزيز منظور من هم درست همين بود
دريكي از قيلمهاي كمدي هنرپيشه نقش اول رقته بود جنگ
يكروز فرمانده همه سربازان را به خط كرده بود و از آنها سوال كرد
چه كسي حاضر است داوطلبانه برود و ميدان مين را خنثي كند ؟
هركس كه داوطلب است يك قدم بيايد جلو
اين هنرپيشه ما كه ترسيده بود چشمانش را بست
آنوقت تمام دسته يك قدم رفتند عقب
فرمانده آمد جلو و گفت آفرين به تو مي گويند يك سرباز قداكار
حالا حكايت ما است
خوب وقتي 90 درصد بايستي خارج شوند كه مي شوند ( شانس آورده ايم كه لوريج 1 به 10 است )
آنوقت شما دوست خوب شايد وقتي بعد از امتحانات تشريف آورديد نقش همان هنرپيشه ( سرباز ) را بازي كنيد
فقط شما تشريف مي بريد و جاي مين جايزه را خنثي ميكنيد

باور كن پوزيشن نگرفتن خودش يك پوزيشن مثبت است
دوستدار شما نيكي
niki آفلاين است
تشکر کننده از niki:
قديمي January 18th, 2009, 11:25   #159
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
دوست عزيز منظور من هم درست همين بود
دريكي از قيلمهاي كمدي هنرپيشه نقش اول رقته بود جنگ
يكروز فرمانده همه سربازان را به خط كرده بود و از آنها سوال كرد
چه كسي حاضر است داوطلبانه برود و ميدان مين را خنثي كند ؟
هركس كه داوطلب است يك قدم بيايد جلو
اين هنرپيشه ما كه ترسيده بود چشمانش را بست
آنوقت تمام دسته يك قدم رفتند عقب
فرمانده آمد جلو و گفت آفرين به تو مي گويند يك سرباز قداكار
حالا حكايت ما است
خوب وقتي 90 درصد بايستي خارج شوند كه مي شوند ( شانس آورده ايم كه لوريج 1 به 10 است )
آنوقت شما دوست خوب شايد وقتي بعد از امتحانات تشريف آورديد نقش همان هنرپيشه ( سرباز ) را بازي كنيد
فقط شما تشريف مي بريد و جاي مين جايزه را خنثي ميكنيد

باور كن پوزيشن نگرفتن خودش يك پوزيشن مثبت است
دوستدار شما نيكي
البته احتمال اینکه Balance تمام شرکت کنندگان در انتهای مسابقه کمتر از 1000 دلار باشد بسیار کم است. با این حال برای واقعی شدن رتبه نهایی شرکت کنندگان، در رده بندی نهایی افرادی که هیچ معامله ای انجام نداده اند را از لیست حذف می کنم.

موفق باشید.
Reza آفلاين است
5 تشکر کننده از Reza:
قديمي January 18th, 2009, 17:41   #160
arman1548
Member

تاريخ عضويت: Nov 2006
تشکر از ايشان: 127 بار در 49 پست
arman1548 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mercury نمايش نوشته ها
با درود خدمت دوستان خوب سرمایه
و با سپاس از مدیریت محترم جناب آقا رضا بابت برگزاری مسابقه و شرکت ایمانی بابت پشتیبانی مالی این مسابقه
شاید سخن گفتن در این مورد کمی زود باشه چون هنوز یک هفته از شروع مسابقه گذشته ولی در طول این یک هفته مهمترین چیزی که از این مسابقه یاد گرفتم اینه که با اینکه لوریج این حسابها 1 به 10 هستش ولی سود بردن با این شرایط خیلی راحت تر از زمانیه که با لوریج بالا حساب باز می کنیم.
در لوریج بالا خواه نا خواه فشار عصبی و استرس ناشی از نگرانی بابت از دست رفتن سرمایه وجود دارد. ولی با این شرایط در صورت ضرر کردن یک پوزیشن مقدار ضرر نسبت به سرمایه اولیه بسیار ناچیز هست و تریدر می تواند در پوزیشن های بعدی آنرا جبران کند.
در مورد دوستی که در این مسابقه با این شرایط حساب را در یک پوزیشن به یک چهارم تقلیل دادند هم باید عرض کنم که واقعا یک کار شاق انجام دادند و دقیقا اگر همان پوزیشن رو در جهت عکس می گرفتند الان با اختلاف 100 یا 150 $ نفر اول مسابقه بودند. به نظر بنده ایشون نه از روی یک استراتژی مطمئن بلکه با استفاده از شانس و اقبال این پوزیشن رو گرفته اند و در این مورد شانس با ایشون نبوده است.
در مجموع شرایط مسابقه بسیار عالی هست و یک کلاس آموزشی به معنای واقعی !
دوستان اگر همین لوریج را در حساب های واقعی به کار ببرند به نظرم آن آمار 95% بازنده بسیار بسیار کاهش پیدا می کند و به یک رقم معقول که در هر شغل و پیشه و تجارتی وجود دارد خواهد رسید.
در کل دوباره از آقا رضا بابت برگزاری و از شرکت ایمانی بابت پشتیبانی مالی این مسابقات یا شاید بهتر بگویم این کلاس با ارزش آموزشی که در نهایت همه شرکت کنندگان برنده آن هستند تشکر می کنم.
سلام دوست عزیز،

بنده هم مثل اون دوست خوبم از استاپ برای معاملاتم استفاده نمیکنم در بیشتر مواقع حتی زمانی که در جهت روند معامله کردم بر خلاف پیش بینی من در جهت عکس پیش رفت و من در بازگشت صاحب سود شدم. من هم
مثل شما فکر میکردم که اگه برعکس عمل میکردم صاحب سود بسیاری میشدم اما باید به این نکته توجه کنید که
شما فقط در هنگام ضرر به امید بازگشت روند حرکتی قیمت هستید ولی به هنگام سود از ترس اینکه نکنه همین مقدار سود رو هم از دست بدید مجبور میشید زودتر به معامله خودتون خاتمه بدید کما اینکه بنده در مواقعی که پیش بینی درستی هم داشتم حتی تا یک پیپی تیک پروفیت صعود کرده اما به ناگاه روند برگشته و در یک وضعیت بدی قرار گرفتم جالب اینجاست که بدونید یکبار حتی دو پیپ هم بالاتر از تیک پروفیت رفت و برگشت تو ضرر که البته خوشبحتانه
بلافاصله دوباره در سود قرار گرفت و در همون قیمت بسته شد. از اون گذشته بنده و امثال من که دسترسی به سرور
نداریم که از تریلینگ استفاده کنیم مجبوریم در هر معامله به سود کم هم قانع باشیم چرا که در اینصورت شما باید 24 ساعته پای چارت باشید یا اینکه آنلاین باشید که این برای ما امکان پذیر نیست مگر نه میشه در جهت روند خصوصا در مورد جفت ارزی که تحرک زیادی دارند روی پیپهای بیشتر هم فکر کرد به شرطی که بتونید از تریلینگ استاپ استفاده کنید. اما همانطور که شما گفتید این روش یک درس خوب داشت برای امثال بنده که از استاپ لاس استفاده نمیکنن و اون اینه که برای حسابهای کوچک حتما باید از لوریج پائین استفاده کرد چون همونطور که گفتم در مورد اوردر های تیک پروفیت و استاپ خیلی نمیشه مطمئن بود که من به نمونه اون حتی در حساب دمو اشاره کردم چه برسه به حساب واقعی .
arman1548 آفلاين است
3 تشکر کننده از arman1548:
قديمي January 19th, 2009, 11:59   #161
#Alireza
Senior Member

#Alireza's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 87 بار در 44 پست
#Alireza (سطح 0)
0

در اغلب بروکر ها Free Margin را بر حسب Equity محاسبه می کنند یعنی
Free Margin=Equity - Margin

اما ظاهرا در اینجا به جای Equity از Balance استفاده شده که باعث می شود سود شناور در محاسبه Free Margin تاثیری نداشته باشد

با توجه به پایین بودن لوریج و به دنبال آن سود های شناوری که در این حساب ها می توانند وجود داشته باشند استفاده از چنین نوع روشی در محاسبه Free Margin علت خاصی دارد یا جزئی از استراتژی های ثابت این بروکر است؟

آخرین ويرايش توسط #Alireza در January 19th, 2009 و ساعت 12:03
#Alireza آفلاين است
تشکر کننده از #Alireza:
قديمي January 19th, 2009, 14:40   #162
وحید
مسئول سابق تالار عمومی و تالار اعضاء

وحید's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 4,825 بار در 1,161 پست
وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید
0

به نام خدا
سلام
ووواااييييييي چقد ريكوت ميده
واسه اسكالپ فاجعههههههه
قديمي January 19th, 2009, 16:11   #163
nimafx
Senior Member

nimafx's Avatar

محل سكونت: فارس
تشکر از ايشان: 1,268 بار در 327 پست
nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)nimafx (سطح 4)
0

اين چه وضعيه؟؟؟!!!!
اين بروكر سنتي ها خيييلي بوهتر از اينن!!
اين دمو هست واااااي به حال ريل!!!
قديمي January 19th, 2009, 16:43   #164
arman1548
Member

تاريخ عضويت: Nov 2006
تشکر از ايشان: 127 بار در 49 پست
arman1548 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله nimafx نمايش نوشته ها
اين چه وضعيه؟؟؟!!!!
اين بروكر سنتي ها خيييلي بوهتر از اينن!!
اين دمو هست واااااي به حال ريل!!!
سلام دوست عزیز،

همانطور که پیشتر هم گفتم توی یکی از معاملاتم حتی دو پیپ هم بالاتر از تیک پروفیت رفت ولی پوزیشن من بسته نشد و جهت برگشت و من حتی نتونستم اونو به صورت دستی ببندم و رفت توی ضرر ولی خوشبختانه دوباره برگشت و در همون قیمت تیک پروفیت بسته شد. توی این مدت به این نتیجه رسیدم که اگه میخواهید معامله ای رو انجام بدید نباید به امید بستن اون به صورت دستی باشید چونکه تا شما بجنبید رفته تو ضرر هر چند که با وجود مثالی که زدم ( دو پیپ بالای تیک پروفیت ) نمیتشه مطمئن بود ولی به هر حال مطمئن تر از حالتی هست که بخواهید دستی ببندید من همزمان با این با فیبو هم کار میکنم اما فیبو اینقدر بازی نداره . وقتی یک پوزیشن میگیری از دست شما خارجه تو هر قیمتی که بخواد خودش باز میکنه خلاصه اینکه شما علاوه بر اینکه باید دنباله رو روند قیمتها باشید باید دنباله رو روند اوردر گذاری این بروکر هم باشید.
arman1548 آفلاين است
2 تشکر کننده از arman1548:
قديمي January 19th, 2009, 16:54   #165
وحید
مسئول سابق تالار عمومی و تالار اعضاء

وحید's Avatar

تشکر از ايشان: 4,825 بار در 1,161 پست
وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)وحید (سطح 7)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله arman1548 نمايش نوشته ها
سلام دوست عزیز،

همانطور که پیشتر هم گفتم توی یکی از معاملاتم حتی دو پیپ هم بالاتر از تیک پروفیت رفت ولی پوزیشن من بسته نشد و جهت برگشت و من حتی نتونستم اونو به صورت دستی ببندم و رفت توی ضرر ولی خوشبختانه دوباره برگشت و در همون قیمت تیک پروفیت بسته شد. توی این مدت به این نتیجه رسیدم که اگه میخواهید معامله ای رو انجام بدید نباید به امید بستن اون به صورت دستی باشید چونکه تا شما بجنبید رفته تو ضرر هر چند که با وجود مثالی که زدم ( دو پیپ بالای تیک پروفیت ) نمیتشه مطمئن بود ولی به هر حال مطمئن تر از حالتی هست که بخواهید دستی ببندید من همزمان با این با فیبو هم کار میکنم اما فیبو اینقدر بازی نداره . وقتی یک پوزیشن میگیری از دست شما خارجه تو هر قیمتی که بخواد خودش باز میکنه خلاصه اینکه شما علاوه بر اینکه باید دنباله رو روند قیمتها باشید باید دنباله رو روند اوردر گذاری این بروکر هم باشید.
سلام دويت من
اخه بعضي از روشها نميشه واسش تيك و استاپ گذاشت
بايد ببيني كي سيگنال خروج داري
اسكالپ هم كه ديگه تكليفش روشنه
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
فارکس, گفتگو, مسابقات, دومین, دوره, درباره, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید