انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي October 7th, 2004, 15:22   #1
ALI
Junior Member

تاريخ عضويت: Sep 2004
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
ALI (سطح 0)
0

متاسفانه اين تالار توسط دوستان حرفه اي چندان حمايت نميشه
مگر نه اينكه همه ميخوايم سود ببريم؟
پس دوستنان عزيز كه داراي تجربه بيشتر هستيد, لطف كنيد و در اين تالار ما را از راهنمايي هايتان بي نصيب نگذاريد
ALI آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 7th, 2004, 20:52   #2
تحليلگر
Member

تاريخ عضويت: Aug 2004
تشکر از ایشان: 2 بار در يک پست
تحليلگر (سطح 0)
0

اره علي اقا به نظرمنم اين سايت يك ماهي كه فعاليت اعضاش خيلي كم شده.
تحليلگر آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 7th, 2004, 22:57   #3
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

سلام
حدودا يك ماهي هست كه ما تقسيم بندي فروم رو عوض كرديم. تا مطالب طبقه بندي تر و در دسترس تر باشن. يك كمي طول ميكشه تا كاربرا با سيستم جديد خو بگيرن

اما در كل موضوع اينه كه خود ما بايد اين محيط رو بسازيم و كسي غير از من و شما نيستيم. يعني هر كس اطلاعات خودش رو با ديگران تقسيم ميكنه و اطلاعات همه بيشتر و بهتر ميشه.

همه ما ميدونيم كه زمينه به اشتراك گذاري اطلاعات پولي هست ولي فروم جو دوستانه اي هم داره كه مساپل پولي رو كمي نرم تر و انعطاف پذير تر ميكنه.
در كل قبول دارم كه بايد فعاليت همه مون بيشتر بشه.

ايشالله كه همينطوره.
بايد بيشتر تلاش كنيم. تلاش ابزار رسيدن به همه چيزه. فقط تلاش!(دقت كنيد كه اين هدف لزوما خوب نيست. حتي به اهداف شر و بدهم ميشه رسيد منتهي با تلاش!)

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 10th, 2011, 23:46   #4
komiser
Junior Member

تاريخ عضويت: Jan 2011
تشکر از ایشان: یک بار در یک پست
komiser (سطح 0)
0

بترانس
شنیده شده است نماد معاملاتی شرکت ایران ترانسفو به احتمال زیاد طی معاملات فردا شنبه 89.03.21 پس از اعمال افزایش سرمایه بازگشایی خواهد شد

گروه فولاد
برخی کارشناسان بازار سرمایه معتقدند از آنجا که تمامیه شرکت های این گروه با اخباری مبنی بر تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری و آینده خود روبرو هستند و با توجه به افزایش نرخ ارز، سرمایه گذاری در سهام شرکت های این گروه می تواند گزینه مناسب و کم ریسک باشد

ولساپا
شنیده ها حاکی از آنست که شرکت لیزینگ رایان سایپا با تعدیل مثبت عایدی مواجه شده و تصمیم دارد بزودی میزان این تعدیل را طی گزارشی به بازار سرمایه اعلام نماید این در حالیستکه شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن طی روزهای اخیر سهام این شرکت را از بازار سرمایه جمع آوری کرده است

سهگمت
اخبار و زمزمه هایی که از سوی شرکت سیمان هگمتان در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از انست که این شرکت از محل افزایش احتمالی نرخ سیمان با تعدیل مثبت عایدی مواجه شده است این در حالیستکه شرکت سیمان هگمتان به عنوان بزرگترین شرکت سیمانی صادرکننده کشور از محل افزایش نرخ ارز با تعدیل دیگری نیز همراه خواهد شد

وسینا
گفته می شود بانک سینا از محل تقسیم سود مناسب شرکت های زیر مجموعه خود با سود قابل ملاحظه ای همراه شده و تصمیم دارد ععایدی خود را از محل مذکور مورد تعدیل قرار دهد

سکرد
می گویند شرکت سیمان کردستان توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را تا مبلغ 1450 ریال مورد افزایش قرار دهد

سغرب
برخی کارشناسان بازار سرمایه معتقدند زا آنجا که شرکت سیمان غرب بیشت محصولات خود را صادر می کند وبا توجه به افزایش نرخ ارز واحتمال افزایش نرخ سیمان ، سرمایه گذاری در سهام این شرکت گزینه مناسبی به نظر می رسد

وتوکا
شنیده شده است شرکت سرمایه گذاری توکافولاد توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را مبلغ 460 ریال به بازار سرمایه اعلام نماید

تجهیزات
از آنجا که شرکت های این گروه قراردادهای خود را بصورت ارزی منعقد می کنند افزایش نرخ دلار می تواند تمامیه شرکت های این گروه را با تعدیل مثبت عایدی مناسب روبرو سازد لذا کارشناسان بازار سرمایه بر این عقیده اند تمام شرکت های گروه تجهیزات در سال مالی 90 با رشد قابل ملاحظه ای در سود خود همراه خواهند شد و سرمایه گذاری در سهام آنها گزینه مناسبی به نظر می رسد

سرود
شنیده ها حاکی از آنست که شرکت سیمان شاهرود طرح افزایش سرمایه به میزان 50% از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را در دستور کار هیئت مدیره خود قرار داده است ضمن اینکه گفته می شود این شرکت توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را تا مبلغ 600 ریال مورد افزایش قراردهد

غگرجی
از آنجا که شرکت بیسکوئیت گرجی بیشتر محصولات خود را به کشور عراق صادر می کند و با توجه به افزایش نرخ دلار ، این شرکت می تواند با تعدیل مثبت عایدی مناسبی در سال مالی 90 خود همراه شود

وساپا
اخبار و زمزمه هایی که از سوی شرکت سرمایه گذاری سایپا در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از توانایی این شرکت جهت اعلام عایدی 580 ریالی در سال مالی 90 به بازار سرمایه می باشد

فرآوری
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند از آنجا که شرکت فرآوری مواد معدنی ایران تمام محصولات خود را به خارج از کشور صادر می کند وبا توجه به افزایش نرخ ارز که اخیرا" مطرح شده است این شرکت می تواند با تعدیل عایدی مناسبی در سال مالی جاری خود همراه شود برخی کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این شرکت توانایی اعلام سود 1000 ریالی به بازار سرمایه را نیز خواهد داشت

کچاد
گفته می شود شرکت معدنی و صنعتی چادرملو توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را از محل بهره برداری از طرح های در دست اجرا و افزایش نرخ ارز تا مبلغ 900 ریال مورد افزایش قرار دهد

شاراک
می گویند شرکت پتروشیمی شازند از محل افزایش نرخ دلار و افزایش نرخ محصولات خود تا مبلغ 950 ریال در سال مالی 90 مواجه شده است

ددام
از آنجا که شرکت داروسازی داملران مواد اولیه خود را وارد می کند افزایش نرخ ارز که اخیرا" از سوی بانک مرکزی اعلام شده می تواند این شرکت را با تعدیل منفی عایدی قابل ملاحظه ای روبرو سازد

شصفها
شنیده شده است شرکت پتروشیمی اصفهان از محل فروش مناسب انواع محصولات خود با احتمال تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده است

ونوین
شنیده ها حاکی از آنست که بانک اقتصاد نوین توانایی دارد عایدی سال مالی 90 خود را به میزان 20% مورد تعدیل مثبت قرار دهد

شپدیس
اخبار و زمزمه هایی که ازسوی شرکت پتروشیمی پردیس در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از آنست که این شرکت توانایی دارد تنها از محل افزایش نرخ ارز عایدی سال مالی90 خود را با تعدیل مثبت عایدی به میزان 10% همراه سازد این در حالیستکه شرکت پتروشیمی پردیس مدت هاست اخباری مبنی بر تعدیل مثبت عایدی را با خود به همراه دارد

شخارک
گفته می شود شرکت پتروشیمی خارک با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده و احتمال توقف نماد معاملاتی این شرکت طی روزهای اخیر نیز وجود دارد
komiser آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 12th, 2011, 23:56   #5
alizali
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2010
تشکر از ايشان: 540 بار در 106 پست
alizali (سطح 0)
0

يك سوال از اساتيد فن دارم

سوالم در خصوص كارمزد خريد و فروش در سيستم آنلاين تريدينگ مفيد است .
شنيدم يك مينيم كارمزدي هميشه كم مي شود درست است؟
بنده فولاد را 10 سهم در 3170 خريدم كه طبق كارمزد خريد 0.00515 بايد مبلغ 31863.26 از بنده كسر مي شد كه مبلغ 51726 كسر شده كه يك اختلاف 19862.75 دارد مي خواهم بدانم علت چيست
و همينطور
وغدير را 5 سهم در 4321 خريدم كه طبق كارمزد خريد 0.00515 بايد مبلغ 21671.03 از بنده كسر مي شد كه مبلغ 41576 كسر شده كه يك اختلاف 19904.97 دارد.

علت پايين بودن تعداد سهم تست سيستم بوده است.

در ضمن حالا در فروش چي دوباره من بايد يك ميبينمم بدهم
اينطوري كه اصلا نمي شود با رقمهاي كم كار كرد
بنده دو تومن تو خريد كارمز زيادتر دادم احتمالا دو تومن هم تو فروش
بعدش يعني چهار هزار تومن فقط كارمزد سهمي را داده ام كه فقط 3170 خريده ام؟؟؟؟

بعدش ماشين حسابي هست ( مثلا توي اكسل ساخته شده باشه) كه ادم بفهمه سود و زيانش چقدره اگر مثلا فلان سهمي رو كه با n ريال خريده حالا با m ريال بفروشه؟
چيزي مثل فآركس كه لحظه اي بهت ميگه چقدر سود يا زيان داري
alizali آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 13th, 2011, 17:22   #6
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: احتمالا دنیا
تشکر از ايشان: 2,172 بار در 488 پست
AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)
0

سلام دوستان
فضاي سرمايه كه خيلي دلگير شده . اميدوارم روزگار شما دلگير نباشه.

از كجا ميتونم نمودار هفتگي يا ماهانه سهام بورس ايران رو گير بيارم؟

ممنون از پاسخ شما

هميشه سبز باشيد.

پ.ن: هر كاري كردم شكلك لبخند رو بزارم دلم نيومد.... واقعا چيزي براي لبخند پيدا نكردم.
قديمي June 13th, 2011, 17:52   #7
ar460ash
Senior Member

ar460ash's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 2,134 بار در 596 پست
ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله AbarEnsan نمايش نوشته ها
سلام دوستان
فضاي سرمايه كه خيلي دلگير شده . اميدوارم روزگار شما دلگير نباشه.

از كجا ميتونم نمودار هفتگي يا ماهانه سهام بورس ايران رو گير بيارم؟

ممنون از پاسخ شما

هميشه سبز باشيد.

پ.ن: هر كاري كردم شكلك لبخند رو بزارم دلم نيومد.... واقعا چيزي براي لبخند پيدا نكردم.
از این روش استفاده کنید

قديمي June 13th, 2011, 18:53   #8
m.rezaee
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2006
تشکر از ايشان: 5,827 بار در 1,477 پست
m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به m.rezaee
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله alizali نمايش نوشته ها
يك سوال از اساتيد فن دارم

سوالم در خصوص كارمزد خريد و فروش در سيستم آنلاين تريدينگ مفيد است .
شنيدم يك مينيم كارمزدي هميشه كم مي شود درست است؟
بنده فولاد را 10 سهم در 3170 خريدم كه طبق كارمزد خريد 0.00515 بايد مبلغ 31863.26 از بنده كسر مي شد كه مبلغ 51726 كسر شده كه يك اختلاف 19862.75 دارد مي خواهم بدانم علت چيست
و همينطور
وغدير را 5 سهم در 4321 خريدم كه طبق كارمزد خريد 0.00515 بايد مبلغ 21671.03 از بنده كسر مي شد كه مبلغ 41576 كسر شده كه يك اختلاف 19904.97 دارد.

علت پايين بودن تعداد سهم تست سيستم بوده است.

در ضمن حالا در فروش چي دوباره من بايد يك ميبينمم بدهم
اينطوري كه اصلا نمي شود با رقمهاي كم كار كرد
بنده دو تومن تو خريد كارمز زيادتر دادم احتمالا دو تومن هم تو فروش
بعدش يعني چهار هزار تومن فقط كارمزد سهمي را داده ام كه فقط 3170 خريده ام؟؟؟؟

بعدش ماشين حسابي هست ( مثلا توي اكسل ساخته شده باشه) كه ادم بفهمه سود و زيانش چقدره اگر مثلا فلان سهمي رو كه با n ريال خريده حالا با m ريال بفروشه؟
چيزي مثل فآركس كه لحظه اي بهت ميگه چقدر سود يا زيان داري
بعضی از کارگزاریها خریدهای زیر 500 هزار تومن را با مبلغ کارمزد 500 تومن حساب میکنن چه 10 تومن بخری چه 499تومن
m.rezaee آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از m.rezaee:
قديمي June 14th, 2011, 15:25   #9
alizali
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2010
تشکر از ايشان: 540 بار در 106 پست
alizali (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله m.rezaee نمايش نوشته ها
بعضی از کارگزاریها خریدهای زیر 500 هزار تومن را با مبلغ کارمزد 500 تومن حساب میکنن چه 10 تومن بخری چه 499تومن
ممنون
بعضي از كارگزاريها يا همه؟؟؟؟؟ اين خيلي مهمه
حالا سوال من اينه يعني مهم نيست چقدر خريد كني درسته
بايد بيان و 500000 رو ضربدر كارمزد خريد و فروش بككن و اونو كم كنند درسته؟

حالا اين كارمزد جديد دقيقا چقدر است؟

و يا اينكه من شنيدم ثابته و دو هزار تومن
alizali آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي June 15th, 2011, 17:39   #10
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)AbarEnsan (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ar460ash نمايش نوشته ها
از این روش استفاده کنید

سلام دوست عزيز

ممنون از راهنمايي شما. روش خوبيه ولي براي كاري كه من ميخوام انجام بدم زيادي مفصله.
قصد من اينه كه جايي (سايتي يا مجله اي يا...) باشه كه بشه از طريق اون يه ديد كلي و سريع نسبت به همه( يا اكثر ) سهام در انتهاي هر هفته به دست آورد.جايي كه بشه نمودار هفتگي همه سهام رو كه شامل قيمت و حجم معامله در اون هفته باشه سريع و مختصر ديد و سهم مورد نظر رو از بين آنها انتخاب كرد.

باز هم از راهنمايي شما متشكرم.
هميشه سبز باشيد.
قديمي June 15th, 2011, 20:03   #11
Gh.Saeadian
Senior Member

تاريخ عضويت: Aug 2007
تشکر از ايشان: 18,896 بار در 2,742 پست
Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)
1

سلام
این سایت رو هم چک کنید ببنید چطوره:

موفق و سبز و پیروز باشید
Gh.Saeadian آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Gh.Saeadian:
قديمي June 15th, 2011, 20:42   #12
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Gh.Saeadian نمايش نوشته ها
سلام
این سایت رو هم چک کنید ببنید چطوره:

موفق و سبز و پیروز باشید
سلام جناب سعيديان

سرمايه خالي از سكنه خوش ميگذره. ميبينيد كه بالاخره ما هم بورسي شديم(از نوع ايرانيش). tsetmc سايت خوبيه ولي باز هم مشكل اصلي سرجاشه. نبودن قيمت هفتگي. اين خيلي جالبه كه پيدا كردن قيمت هفتگي سهام در بورس ايران كار سختيه. و اين دو سه ماهي كه با سهام ايراني درگير بودم متوجه شدم قيمتهاي هفتگي راهنماي بسيار بهتري نسبت به قيمتهاي روزانه هستش. براي پيدا كردن قيمت هفتگي راههاي مختلفي جهت تركيب كندلهاي روزانه وجود داره (انديكاتوري يا دستي) ولي چيزي كه مد نظر من هست نبايد خيلي وقتگير باشه تا بشه از بين دهها سهم با يك بررسي اجمالي سهم يا سهام مورد نظر جهت تحليل اصلي رو انتخاب كرد.

كسي چه ميدونه شايد اگر از تئوري كه توي ذهنمه نتيجه گرفتم يه تاپيك آموزشي همينجا راه بيندازم واز تجربيات دوستان هم استفاده كنم.
از همه دوستان براي اينكه براي پاسخ به پستهاي بنده وقت ميگذارند متشكرم.
قديمي June 15th, 2011, 21:34   #13
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
سلام جناب سعيديان

سرمايه خالي از سكنه خوش ميگذره. ميبينيد كه بالاخره ما هم بورسي شديم(از نوع ايرانيش). tsetmc سايت خوبيه ولي باز هم مشكل اصلي سرجاشه. نبودن قيمت هفتگي. اين خيلي جالبه كه پيدا كردن قيمت هفتگي سهام در بورس ايران كار سختيه. و اين دو سه ماهي كه با سهام ايراني درگير بودم متوجه شدم قيمتهاي هفتگي راهنماي بسيار بهتري نسبت به قيمتهاي روزانه هستش. براي پيدا كردن قيمت هفتگي راههاي مختلفي جهت تركيب كندلهاي روزانه وجود داره (انديكاتوري يا دستي) ولي چيزي كه مد نظر من هست نبايد خيلي وقتگير باشه تا بشه از بين دهها سهم با يك بررسي اجمالي سهم يا سهام مورد نظر جهت تحليل اصلي رو انتخاب كرد.

كسي چه ميدونه شايد اگر از تئوري كه توي ذهنمه نتيجه گرفتم يه تاپيك آموزشي همينجا راه بيندازم واز تجربيات دوستان هم استفاده كنم.
با سلام

شما از سایت tsetmc نرم افزار TseClient رو دریافت کنید: http://www.tsetmc.com/Site.aspx?ParTree=111A11

دیتا رو به AmiBroker وارد کنید. در آمی بروکر می تونید چارت رو بصورت هفتگی، ماهیانه، فصلی و سالیانه نمایش بدید. البته تقسیم بندی ها بر اساس هفته و ماه و سال میلادی هست.
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از Reza:
قديمي June 16th, 2011, 01:53   #14
Gh.Saeadian
Senior Member

تاريخ عضويت: Aug 2007
تشکر از ايشان: 18,896 بار در 2,742 پست
Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)Gh.Saeadian (سطح 11)
Thumbs up

1

نقل قول:
سلام جناب سعيديان
سلام آقای کارمند عزیز
بانک خوش میگذره؟ به خوشی شما من که اینجا رو ول نمی کنم و تا حالا هم که نقل مکان نکردم. هر چند که این آقا مدیره از خداشه از دست من یکی خلاص شه.
الغرض اومده بودم همین توضیحات آقا مدیر رو بدم که دیدم مبسوط گفتن.
البته فکر نکنی منهم رفتم سراغ بورستون ها ، نه اینو از جهت اطلاعات عمومی بلت بودم!
موفق باشی
Gh.Saeadian آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از Gh.Saeadian:
قديمي June 18th, 2011, 17:31   #15
AbarEnsan
Senior Member

AbarEnsan's Avatar

0

سلام .سلام

آقا كاش ما چيز ديگه اي طلب ميكرديم...

خدمت همه دوستداران متا وهمچنين بورس ايران

اميدوارم به درد دوستان بخوره..

هميشه سبز باشيد
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
گويي, پاسخ, دوستان, سوالات

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 02:03 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.