انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي January 2nd, 2009, 01:26   #76
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

سلام

دوستان عزیز، از نظر مدیران سایت سرمایه و شرکت ایمانی تفاوتی ندارد که زمان شروع مسابقه چه روزی باشد. اما این مسابقه در هر تاریخی آغاز شود، با برنامه برخی شرکت کنندگان هماهنگی نخواهد داشت.

معمولا در تمام مسابقات، زمان شروع و پایان و قوانین مسابقه توسط برگزارکنندگان مشخص می شود و نظرخواهی از شرکت کنندگان در این مورد انجام نمی شود. اما تلاش ما بر این بوده که تا حد امکان نظرات دوستان را در این مورد مد نظر قرار دهیم. تعویق یک هفته ای آغاز مسابقه نیر تنها برای احترام به نظر دوستان انجام شد.

ابتدا برنامه این بود که پس از رسیدن تعداد تشکرها به عدد ۵۰، تعویق یک هفته ای آغاز مسابقه اعلام شود. اما با نزدیک شدن به تاریخ ۱۶ دیماه، عملا آغاز مسابقه در ۱۶ دیماه امکان پذیر نبود. (فراموش نکنیم که برای آغاز مسابقه نیاز به ایجاد حساب دمو، استخراج آدرس ایمیل و ارسال مشخصات حساب توسط ایمیل برای بیش از ۴۰۰ شرکت کننده می باشد و این کارها در مدت یکی دو روز قابل انجام نیست.)

متاسفانه هر یک از دوستان تنها شرایط خود را مد نظر قرار داده و بر اساس آن از تعویق مسابقه حمایت یا با آن مخالفت می کند. در حالی که هدف ما از تعویق مسابقه، تنها جلب نظر شرکت کنندگان بوده و هیچ فایده شخصی مد نظر نبود.

چند سوال:
آیا اگر مسابقه در تاریخ ۱۶ دیماه آغاز می شد، آیا با امتحانات که در ۲۳ دی آغاز می شود تلاقی نداشت؟
آیا اگر تعداد تشکرها به ۵۰ می رسید، می توانستیم مطمئن باشیم که اکثریت شرکت کنندگان با تعویق مسابقه موافق هستند؟
آیا حالا که تعداد تشکرها مثلا به ۴۰ رسیده، مطمئنا اکثر شرکت کنندگان با تعویق مسابقه مخالف هستند؟

می توان درباره این سوالات ساعتها بحث کرد. اما به نظر شما این بحثها به نتیجه مشخصی می رسد؟

هر از گاهی در سایت بحثهایی آغاز می شود زمان و انرژی زیادی از اعضای سایت می گیرد. در مدت چند ساعت ده ها پست در تاپیک درج می شود، بطوری که تعداد صفحات تاپیک به سرعت افزایش پیدا می کند. برخی دوستان نیز همواره پای ثابت اینگونه بحثها هستند و برایشان تفاوتی ندارد که بحث در مورد زمان آغاز مسابقه باشد، یا ازدواج و یا جناب گن!

من قبول می کنم که در تعیین زمان آغاز مسابقه توجه به شرایط تقویم رسمی کشور از نظر دور ماند و به همین دلیل ناچار به بازنگری در این مورد شدیم. اما فراموش نکنید که در هر حال و با هر تصمیمی، عده ای ناراضی خواهند بود.

احتمالا توضیحات بالا برای برخی دوستان قانع کننده نخواهد بود. اما پیشنهاد می کنم برای حفظ آرامش و جلوگیری از بحثهای بی نتیجه و اتلاف وقت، تنها در صورتی که پیشنهادی قابل اجرا برای اطلاع از نظر اکثریت و تأمین آن مد نظر دارید، در ادامه تاپیک مطرح کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است
قديمي January 2nd, 2009, 01:54   #77
BLACK_NINJA
Senior Member

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 1,817 بار در 524 پست
BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)BLACK_NINJA (سطح 9)
Smile

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
سلام

دوستان عزیز، از نظر مدیران سایت سرمایه و شرکت ایمانی تفاوتی ندارد که زمان شروع مسابقه چه روزی باشد. اما این مسابقه در هر تاریخی آغاز شود، با برنامه برخی شرکت کنندگان هماهنگی نخواهد داشت.

معمولا در تمام مسابقات، زمان شروع و پایان و قوانین مسابقه توسط برگزارکنندگان مشخص می شود و نظرخواهی از شرکت کنندگان در این مورد انجام نمی شود. اما تلاش ما بر این بوده که تا حد امکان نظرات دوستان را در این مورد مد نظر قرار دهیم. تعویق یک هفته ای آغاز مسابقه نیر تنها برای احترام به نظر دوستان انجام شد.

ابتدا برنامه این بود که پس از رسیدن تعداد تشکرها به عدد ۵۰، تعویق یک هفته ای آغاز مسابقه اعلام شود. اما با نزدیک شدن به تاریخ ۱۶ دیماه، عملا آغاز مسابقه در ۱۶ دیماه امکان پذیر نبود. (فراموش نکنیم که برای آغاز مسابقه نیاز به ایجاد حساب دمو، استخراج آدرس ایمیل و ارسال مشخصات حساب توسط ایمیل برای بیش از ۴۰۰ شرکت کننده می باشد و این کارها در مدت یکی دو روز قابل انجام نیست.)

متاسفانه هر یک از دوستان تنها شرایط خود را مد نظر قرار داده و بر اساس آن از تعویق مسابقه حمایت یا با آن مخالفت می کند. در حالی که هدف ما از تعویق مسابقه، تنها جلب نظر شرکت کنندگان بوده و هیچ فایده شخصی مد نظر نبود.

چند سوال:
آیا اگر مسابقه در تاریخ ۱۶ دیماه آغاز می شد، آیا با امتحانات که در ۲۳ دی آغاز می شود تلاقی نداشت؟
آیا اگر تعداد تشکرها به ۵۰ می رسید، می توانستیم مطمئن باشیم که اکثریت شرکت کنندگان با تعویق مسابقه موافق هستند؟
آیا حالا که تعداد تشکرها مثلا به ۴۰ رسیده، مطمئنا اکثر شرکت کنندگان با تعویق مسابقه مخالف هستند؟

می توان درباره این سوالات ساعتها بحث کرد. اما به نظر شما این بحثها به نتیجه مشخصی می رسد؟

هر از گاهی در سایت بحثهایی آغاز می شود زمان و انرژی زیادی از اعضای سایت می گیرد. در مدت چند ساعت ده ها پست در تاپیک درج می شود، بطوری که تعداد صفحات تاپیک به سرعت افزایش پیدا می کند. برخی دوستان نیز همواره پای ثابت اینگونه بحثها هستند و برایشان تفاوتی ندارد که بحث در مورد زمان آغاز مسابقه باشد، یا ازدواج و یا جناب گن!

من قبول می کنم که در تعیین زمان آغاز مسابقه توجه به شرایط تقویم رسمی کشور از نظر دور ماند و به همین دلیل ناچار به بازنگری در این مورد شدیم. اما فراموش نکنید که در هر حال و با هر تصمیمی، عده ای ناراضی خواهند بود.

احتمالا توضیحات بالا برای برخی دوستان قانع کننده نخواهد بود. اما پیشنهاد می کنم برای حفظ آرامش و جلوگیری از بحثهای بی نتیجه و اتلاف وقت، تنها در صورتی که پیشنهادی قابل اجرا برای اطلاع از نظر اکثریت و تأمین آن مد نظر دارید، در ادامه تاپیک مطرح کنید.

با تشکر
سلام
من از شما برای اینکه با وجود این همه بحث باز هم از شرکت کنندگان در خواست نظر کردید تشکر میکنم.
به نظر من ایجاد یک نظر سنجی با چند تاریخ مثلا:
بعد از امتحانات
بعد از محرم و صفر
بعد از سال شمسی
و یک گزینه:
فرقی نمیکند(برای آرای ممتنع)
با محدودیت زمانی یک هفته و به نحوی باشد که
یا با واسطه ایمیل از شرکت کنندگان درخواست شود که در نظر سنجی شرکت کنند.
یا با ورورد افراد به سایت از کاربر درخواست شود که در نظر سنجی شرکت کنند.

و بعد از یک هفته هر کدام از گزینه ها که برنده شده بود مورد قبول واقع شود.

با تشکر
قديمي January 2nd, 2009, 02:00   #78
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله BLACK_NINJA نمايش نوشته ها
سلام
من از شما برای اینکه با وجود این همه بحث باز هم از شرکت کنندگان در خواست نظر کردید تشکر میکنم.
بعد از امتحانات
بعد از محرم و صفر
بعد از سال شمسی
و یک گزینه:

با تشکر
سلام

اگر بعد از یک هفته مثلا فقط ۱۴۰ نفر از ۴۰۰ شرکننده در نظرسنجی شرکت کردند، یا افرادی که اصلا در مسابقه ثبت نام نکرده اند در نظرسنجی شرکت کردند چه؟

لطفا فقط پیشنهاداتی رو مطرح کنید که ما رو از نظر اکثریت شرکت کنندگان مطلع کنند.
Reza آفلاين است
تشکر کننده از Reza:
قديمي January 2nd, 2009, 02:10   #79
pulp
Member

pulp's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 351 بار در 95 پست
pulp (سطح 1)pulp (سطح 1)pulp (سطح 1)
0

نقل قول:
سلام

اگر بعد از یک هفته مثلا فقط ۱۴۰ نفر از ۴۰۰ شرکننده در نظرسنجی شرکت کردند، یا افرادی که اصلا در مسابقه ثبت نام نکرده اند در نظرسنجی شرکت کردند چه؟

با سلام
به نظر من با وجود اینکه نظر خواهی از شرکت کنندگان مسابقه نشون دهنده توجه شما به نظر همه هست اما در این مورد به خصوص ( تعیین زمان مسابقه ) صحیح نیست و به همون دلایلی که خودتون عنوان کردید ( قبل از ویرایش پستتون) نمیشه نظر همه رو تامین کرد. پس بهتره در این مورد خودتون یک زمان قطعی رو اعلام کنید. در ضمن باید به دوستانی که مثلا یک هفته آینده رو مشکل دارن یادآور بشم که مدت مسابقه چهار هفته هست و اونها به خاطر این یک هفته چیز زیادی از دست نمیدن .

پ.ن
من خودم واقعا برام فرقی نمیکنه مسابقه کی شروع بشه

آخرین ويرايش توسط pulp در January 2nd, 2009 و ساعت 02:12
pulp آفلاين است
5 تشکر کننده از pulp:
قديمي January 2nd, 2009, 02:20   #80
Sohrab_K
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 660 بار در 253 پست
Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)
0

سلام

یک سئوال

مگر جز اینه که مسابقه محلی برای محک زدن توانایی ها و ناتوانی هامونه ؟

خب مگه شما ( و من ) میتونیم موقع ترید ، بگیم امروز عذاداریه ، امروز عروسیه ، امروز مریضم و ... زندگی راه خودشو میره . بازار هم همینطور . این وسط ما هم باید راهمون رو پیدا کنیم و باهاش کنار بیایم.

من فکر میکنم اگر قراره این حرکت جنبه آموزشیش حفظ بشه ، اتفاقا باید در چنین شرایطی لحاظ بشه . بدون لحاظ کردن اتفاقات جنبی . حتی بد نبود تو همین حرکات غیر قابل پیشبینی آخر سال هم مسابقه در جریان بود تا همه چی به واقعیت نزدیکتر باشه و بدترین شرایط ممکن پیش بیاد . بد نبود عملا ببینیم حتی یک ترید بدون استاپ لاس چطوری ظرف چند ساعت حساب رو به صفر میرسونه ...

درسته که با این تفاسیر ناخواسته احتمال بردن جایزه برای برخی دوستان کمتر و برای بعضی بیشتر میشه . اما فکر میکنم جنبه آموزشی کار در اولویت باشه .
Sohrab_K آفلاين است
تشکر کننده از Sohrab_K:
قديمي January 2nd, 2009, 11:35   #81
emilvr
Senior Member

emilvr's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: Persia Empire
تشکر از ايشان: 3,837 بار در 919 پست
emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)emilvr (سطح 6)
0

نقل قول:
سلام
بعد از امتحانات
بعد از محرم و صفر
بعد از سال شمسی
و یک گزینه:

با تشکر
نقل قول:
سلام

در مورد پیشنهاد دوستمون، تنها راهی که به ذهن ناقص بنده میرسه این هستش :

همونطور که دوستمون گفتن اگر امکان ارسال یک پیغام خصوصی برای همه اعضای سایت فراهم هست، میشه تاپیک جدیدی زد، و در این تاپیک دو یا سه تاریخ مورد بحث به صورت پستهای جداگانه زده بشه، و تاپیک قفل بشه، و یا یک نظرسنجی تهیه بشه،سپس به تمام اعضای سایت سرمایه پیغامی با یک همچین مضمونی فرستاده بشه :

اگر در دومین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه شرکت کرده اید، به تاپیک زیر رفته و دیدگاه خودتون رو در مورد زمان شروع این مسابقه بیان کنید، کسانی که پس از گذشت یک هفته در این نظرسنجی شرکت نکنن، از حضور در مسابقه محروم خواهند شد!

گزینه های نظرسنجی( یا پستهای ارسالی در تاپیک )هم میتونن همون پیشنهادات دوستمون باشن
قديمي January 2nd, 2009, 11:37   #82
allen4054
Senior Member

allen4054's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2008
محل سكونت: iran
تشکر از ايشان: 183 بار در 68 پست
allen4054 (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به allen4054
0

با عرض سلام
من يك سوال داشتم ...
من از كجا بايد بفهمم كه در مسابقه شركت داده شدم با علم به اينكه ثبت نام كردم يا بهتر بگم از كجا لست كامل شركت كننده ها رو ژيدا كنم تا بفهمم كه اسم من هم تو ليست هست يا نه ؟
با تشكر
allen4054 آفلاين است
قديمي January 2nd, 2009, 14:07   #83
yusefamini
Senior Member

yusefamini's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 7,836 بار در 1,727 پست
yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)yusefamini (سطح 4)
0

سلام دوستان

ببینید . زدن ان پست من باعث باعث به حاشیه کشیده شدن بحث شد و برای صدمین بار عذر خواهی می کنم .

منظور من در ان پست کاملا واضح بود ( یا حد اقل خودم اینور فکر می کنم ) . من در ان پست گفتم که هر مسابقه ای دارای یک سری قوانین است که توسط برگزار کنندگان ان مسابقه تعیین می شود ( مثل مسابقات ادمیرال ، الپاری و .... ) . حالا این شرایط ممکن است کاملا دقیق و درست باشد و یا اصلا درست نباشد . منی که می خواهم در ان مسابقه شرکت کنم باید ببینیم شرایط مسابقه با بنده همخوانی دارد یا نه و بر این اساس تصمیم خودم را برای شر کت یا عدم شرکت در مسابقه بگیرم .
ایجاد نظر سنجی برای هر گونه تغییر در قوانین ، سوای ظاهر دمکراتیکی که دارد ، هیچ کمکی در اتخاذ تصمیم درست نمیکند . چون این انتظار را در شرکت کنندگان بوجود می آورد که حق اعتراض به قواین را دارند . مثالی هم زدم از مسابقات قبلی که عده ای حتی تا روزهای اخر مسابقات به جای پیروی از قوانینی که (درست یا غلط) تعیین شده بودند ، سعی در انتقاد و تغییر قوانین بر اساس شرایط خود داشتند .
و دیدیم که مدیریت سایت به زیبایی بعد از اتمام مسابقات تاپیکی را برای نقد دوره اول باز کردند و بر اساس ان برای دوره دوم تصمیم گرفتند . و دیدیم که خیلی از ایرادات برطرف شده .
من فقط خواستم که دوستان صبر داشته باشند تا دوره دوم هم با تمام موارد مثبت و منفی خود تمام شود و دوباره با به نقد کشیدن ان زمینه را برای اجرای دوره سوم با کمترین ایراد فراهم کنیم . و همه می دانیم که این تنها راه پیشرفت در هر زمینه است .

مورد دومی که در ان پست به ان اعتراض کردم این بود که حالا که به هر دلیلی مدیریت مسابقه تغییرات را به رای گذاشته اند و برای اعمال ارا شر طی را قرار داده اند باید به ان شرط پایبند باشند . همین
و الا برای منی که اینجا نه امتحانی دارم ، نه مراسم تاسوها و عاشورا و نه مسافرتی ، چه فرقی می کند که مسابقه این هفته برگزار شود یا هر زمان دیگری.

زنده باشید
3 تشکر کننده از yusefamini:
قديمي January 2nd, 2009, 15:31   #84
allen4054
Senior Member

allen4054's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2008
محل سكونت: iran
تشکر از ايشان: 183 بار در 68 پست
allen4054 (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به allen4054
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله allen4054 نمايش نوشته ها
با عرض سلام
من يك سوال داشتم ...
من از كجا بايد بفهمم كه در مسابقه شركت داده شدم با علم به اينكه ثبت نام كردم يا بهتر بگم از كجا لست كامل شركت كننده ها رو پيدا كنم تا بفهمم كه اسم من هم تو ليست هست يا نه ؟
با تشكر
اگه ممكنه كسي از دوستان جواب من رو بده ممنون
allen4054 آفلاين است
قديمي January 2nd, 2009, 17:43   #85
vahidgh
Senior Member

vahidgh's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: اتاق انتظار
تشکر از ايشان: 662 بار در 309 پست
vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)vahidgh (سطح 1)
0

سلام

ببخشید شماره ی اکانت مسابقه از چه طریقی به دستمون میرسه؟

با تشکر
قديمي January 2nd, 2009, 17:47   #86
pulp
Member

pulp's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2006
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 351 بار در 95 پست
pulp (سطح 1)pulp (سطح 1)pulp (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله vahid_vpshack نمايش نوشته ها
سلام

ببخشید شماره ی اکانت مسابقه از چه طریقی به دستمون میرسه؟

با تشکر
سلام
از طریق ایمیل
pulp آفلاين است
تشکر کننده از pulp:
قديمي January 2nd, 2009, 20:56   #87
mercury
Senior Member

mercury's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 4,167 بار در 976 پست
mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)mercury (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به mercury
0

نقل قول:
اگه ممكنه كسي از دوستان جواب من رو بده ممنون
در همون تاپیکی که شما اعلام آمادگی کردین می توانید با کمی جستجو آخرین لیست اسامی افراد شرکت کننده را که توسط دوستان زحمتش کشیده شده و به صورت فایل پی دی اف در آمده مشاهده نمائید.
با تشکر
قديمي January 2nd, 2009, 20:58   #88
jafar jafari
Senior Member

jafar jafari's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2008
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 420 بار در 139 پست
jafar jafari (سطح 0)
0

خوب همون روز اول میگفتید 23 دی برگزار میشه،دیگه این همه تشریفات و دنگ و فنگ چی بود؟
قديمي January 9th, 2009, 04:06   #89
iman
Senior Member

iman's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2005
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 516 بار در 127 پست
iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)iman (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به iman
0

نقل قول:
با عرض سلام
من يك سوال داشتم ...
من از كجا بايد بفهمم كه در مسابقه شركت داده شدم با علم به اينكه ثبت نام كردم يا بهتر بگم از كجا لست كامل شركت كننده ها رو ژيدا كنم تا بفهمم كه اسم من هم تو ليست هست يا نه ؟
با تشكر
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
قديمي January 9th, 2009, 21:40   #90
alireza-N
Junior Member

alireza-N's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2008
محل سكونت: بیرجند
تشکر از ايشان: 6 بار در 2 پست
alireza-N (سطح 0)
0

تاریخ شروع مسابقه 5 روز بعد از عاشوراست. مسلما بعد از 5 روز تب وتاب تاسوعا و عاشورا خوابیده و اوضاع به روال عادی برگشته.
همون تاریخ 23 دی مناسبه.
البته حق با اکثریته
alireza-N آفلاين است
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
فارکس, گفتگو, مسابقات, دومین, دوره, درباره, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید