انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 19th, 2005, 14:22   #1
ميثم۶۱
Junior Member

تاريخ عضويت: Jul 2005
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
ميثم۶۱ (سطح 0)
0

سلام
من توي كار سهام صفر كيلومترم و چند تا سوال دارم كه در موارد آرشيو جوابش رو نديدم اگه منو راهنمايي كنيد ممنون مي شم:
۱- اگه من سهم يك شركت رو بخواهم بخرم ايا بايد انقدر صبر كنم تا يكي از سهام دارا بخواهد سهامش را بفروشد و یا برای فروش باید صبر کنم تا یک خریدار برای سهامم پیدا شود؟
معمولا برای خرید چقدر باید منتظر ماند؟
2- کارگزاری که با کمترین پول ممکن به من تمکان سرمایه گذارب بده کدومه و چقدر پول لازمه؟
3- اینکه سهم یک شرکت گرونه و دیگری ارزون به خودی خود نقطه قوت یا ضعف هست یا نه؟
4- این قضیه حقیقی و حقوقی چیه؟
5- ایا حضور مداوم در تالار بورس اهمیت داره و اینکه اینهمه ادم توی تالار سهامدارند یا نماینده کارگزاری؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
ميثم۶۱ آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 20th, 2005, 01:02   #2
stockholder
Junior Member

تاريخ عضويت: Jul 2004
stockholder (سطح 0)
0

با سلام خدمت تمامي دوستان بخصوص اقا ميثم گل . اول يه چيزي بگم كه اينجا اكثرا فاركس كارند . پس اگر دنبال اطلاعات در باره بورس ميگردي بهتره كه به فرومهاي بورس مراجعه كني.
۱- سوال شما رو ميشه با يك فاكتور كه همان رتبه نقد شوندگي سهم است پاسخ داد . سهمي كه داراي رتبه نقد شوندگي بالايي باشه (از نظر عددي كمتر باشه ) بيشتر مورد معامله قرار ميگيره تا يه سهم كه رتبه نقد شوندگيش پايين تره . در كل بايد بگم كه جواب سوال شما بله است ولي نه به اون صورتي كه شما تصور ميكنيد مگر سهام شركتهايي كه خيلي كم دادو ستد ميشود (يعني همان رتبه نقد شوندگي پايين)
۲-معمولا تمام كارگزارها حداقل خريد ۱۰۰ سهمي يا ۱۰۰ هزار تومني دارند.ولي اگر منظورت كارگزار خوب و دلسوز و دقيق و ...است كه اگر پيدا كردي سلام ما رو هم بهش برسون.
۳-خير.فاكتور هاي زيادي براي تعيين قيمت واقعي سهام يك شركت وجود دارد كه راستشو بخواهي من هم سر در نميارم.۰
۴- حقيقي يعني من و شما و حقوقي يعني يه موسسه يا سازمان يا نهاد ...
۵-در مورد اين سوالت بايد بگم به نظر من نه ولي اگر هر چند وقت يه سري بزني بد نيست چون با تفكرات سهامداران اشنا ميشي.

هميشه پيروز و بهروز باشيد .
stockholder آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 23rd, 2005, 13:47   #3
ميثم۶۱
Junior Member

ميثم۶۱ (سطح 0)
0

سلام
من ديدم عنوان بالاي صفحه بورس هست فكر كردم مربوط به بورسه نه فاركس
از جوابتون متشكرم
قديمي July 23rd, 2005, 15:46   #4
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

سلام

۱- دوست عزيز استاك هولدر: سرمايه اختصاص به بورس يا فاركس نداره. در ابتدا مطالب اكثرا بورسي بود(اواخر سال ۸۲ ) و بخش آموزش(كه ما الان داخلش هستيم) هم يكي از فعال ترين بخش ها. تعداد زياد تاپيك ها و جوابهاي بخش آموزش هم مدرك
هنوز هم كه هنوزه تاپيك هاي اين بخش آموزش جزو بهترين منابع اطلاعاتي فارسي در مورد مطالب آموزشي مرتبط با بورس و كلا تريدينگ هست(همين تاپيك نكات روانشناسي آقا فرخ رو در نظر بگيريد بعنوان مثال B) ). البته اگر كسي دنبال ماهي(بجاي ماهي گيري) ميگرده و اينكه جايي باشه كه توش سهم معرفي كنن و اطلاعات پنهان(نام جديد شايعات ) بدن و ... بله توي سرمايه نميشه دنبال اينجور اطلاعات گشت.

۲- ميثم ۶۱: اين بخشي كه شما توش هستي رو يكم در صفحه اول فروم دقت كني متوجه ميشي كه جزو بورس هست. منظورت اينه كه من اين تاپيك رو كجا ببرم؟
فقط براي تنوير اذهان عمومي( :P ) من شكل تقسيم بندي فرومها رو در حالت فعلي(۱ مرداد ۸۴) براتون مينويسم:

#فاركس

- تالار عمومي
-تالار تكنيكال
-تالار فاندامنتال

# بورس و سهام

- اخبار بازار و تحليل ها
- تحليل هاي منتخب
-شايعات
-سبد سهام
-آموزش ( كه شما و ما الان اينجاييم!)

#موضوعات عمومي

-اخبار
-موضوعات آزاد
-اراپه نظر براي بهبود سايت
-آگهي

فعاليت كمتر تو بخش آموزش ناشي از خيلي مساپل از جمله علاقمندي عموم به ماهي(بجاي ماهي گيري ) و ميون بر زدن راه آموزش به سوي سود سريع هست. اين قضيه تو كل دنيا هم كم سابقه نيست و فرضا در فاركس اگر به تعداد و آمار سايت هاي آموزشي در مقايسه با سيگنال سرويس ها توجه كنيد ميبينيد كه سيگنال فروشها اگر بيشتر نباشند كمتر هم نيستند.

سرمايه غير از يوزر هاش سرمايه(Asset) ديگري نداره و منم بتنهايي نميتونم اينجا رو فعال كنم. اگر كسي يادش باشه يك زماني اينجا صبح تا شب پست ميزاشتيم و حداكثر سعيم رو هم كردم. من هم خوشحال خواهم شد اگر يوزرها دوباره فعاليت بيشتري بكنن و يك حداقل تقاضايي براي فعاليت وجود داشته باشه.

در هر صورت من در خدمت تمام دوستان هستم.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 23rd, 2005, 19:58   #5
ميثم۶۱
Junior Member

ميثم۶۱ (سطح 0)
0

سلام آقاي رشيدي
من سوالم را جاي بي ربطي مطرح نكردم درسته؟
متشكرم
قديمي July 24th, 2005, 01:09   #6
stockholder
Junior Member

تاريخ عضويت: Jul 2004
stockholder (سطح 0)
0

جناب رشيدي عزيز سلام . اولا كه خودم از خوانندگان پروپا قرص اين تاپيك ها هستم. اما دوست عزيز واقعيت رو كه نميشه پنهان كرد اگر به ۱۵ تاپيك قبل مراجعه فرماييد ميبينيد كه مربوط به ۶ ماه قبله . پس ميبينيد كه موضوع ماهي يا ماهيگيري نيست ، موضوع خشكسالي كه اين قسمت فروم به اون دچار شده . من هم براي اينكه دوستمون اقا ميثم زودتر به جوابش برسه اينطور راهنماييشون كردم.
اما از حق نگذريم مطالب بسيار غني در اين تاپيكها يافت ميشه كه انشاا... تداوم پيدا كنه.
بهر حال اگه فكر ميكنيد كه جسارتي از طرف بنده متوجه كسي يا ... شده ببخشيد.
stockholder آفلاين است پاسخ با نقل قول
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
يك, كار, تازه, سوالت

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 13:51 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.