انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

گفتگو قفل شده

ابزارهاي موضوع
قديمي December 1st, 2008, 10:57   #61
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

سوال:

فرض کنید شما مبلغی سرمایه (مثلا 50 هزار دلار) در اختیار دارید و می خواهید این سرمایه را در اختیار افرادی (مثلا 5 نفر، هر نفر یک حساب 10 هزار دلاری) قرار بدهید تا روی آن معامله کنند.

برای انتخاب این 5 نفر، مسابقه ای با شرکت صدها داوطلب به مدت یک ماه روی حساب آزمایشی برگزار می کنید.

شما بعنوان سرمایه گذار، چه قوانینی برای مسابقه وضع می کنید و این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

لطفا به این موارد توجه فرمائید:
  • فرض می کنیم انتخاب شدن در این مسابقه برای شرکت کنندگان مهم است. در این صورت معامله روی این حساب آزمایشی هم بدون استرس نخواهد بود. (مانند شرکت در یک آزمون یا مصاحبه استخدامی که بدون استرس نیست و شرکت کنندگان تمام توان و دانش خود را برای برنده شدن بکار می برند). در این حالت اهمیت این مسابقه بسیار بیشتر از زیان چند صد دلاری در یک حساب شخصی خواهد بود.
  • قوانین مسابقه باید بگونه ای طراحی شوند که هیچ شرکت کننده ای بصورت شانسی یا تصادفی نتواند در مسابقه برنده شود.
  • قوانین مسابقه و معیارهای انتخاب برندگان قبل از آغاز مسابقه به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.

این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که هر سرمایه گذار ابتدا به حفظ اصل سرمایه فکر می کند و سپس به دنبال سود است.

لطفا با دقت و توجه زیاد و در نظر گرفتن تمام جوانب، نظرات خود را مطرح کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است
قديمي December 1st, 2008, 13:15   #62
Extacy
Senior Member

Extacy's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2006
محل سكونت: ايران سبز
تشکر از ايشان: 2,399 بار در 851 پست
Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)Extacy (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
سوال:

فرض کنید شما مبلغی سرمایه (مثلا 50 هزار دلار) در اختیار دارید و می خواهید این سرمایه را در اختیار افرادی (مثلا 5 نفر، هر نفر یک حساب 10 هزار دلاری) قرار بدهید تا روی آن معامله کنند.

برای انتخاب این 5 نفر، مسابقه ای با شرکت صدها داوطلب به مدت یک ماه روی حساب آزمایشی برگزار می کنید.

شما بعنوان سرمایه گذار، در پایان مسابقه این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که هر سرمایه گذار ابتدا به حفظ اصل سرمایه فکر می کند و سپس به دنبال سود است.

با تشکر
سلام.

من این مطلب رو دقیق خوندم , خودم رو جای اون سرمایه گذار گذاشتم و نظرم این شد :.

به نظرم اگر واقعا همچین فردی همچین سرمایه ای داشته باشه برگزاری مسابقه حساب دمو برای تعیین نفرات برتر کار اشتباهی هست.

چون....

1- اولا اون فرد برندع که قراره بعدا روی یک حساب 10 هزار دلاری کار کنه فکر نکنم بتوونه حتی با ریسک 0.25% روی هر پوزیشن ترید انجام بده روی حساب ریل 10 هزار دلاری.

2- شاید افردای بخوان به قولی شانس خودشون رو در این مسابقه امتحان کنند میان و همینجور پوزیشنهای ریسک بالا میگیرن و جزء 5 نفر اول هم میشن , چه تضمینی وجود داره که بعدا در حساب ریل همچین ریسکی رو انجام ندن ؟ پول هم که از خودشون نیست پس ناراحتی ندارن میان و در ریل همچین ریسکی رو انجام میدن و ایندفه از بد شانسی یک ضرر بزرگ به حساب ریل میزنندو یا شاید هم حساب رو کال کنند !!!!

با این وجود سرمایه گذار چیکار میتونه بکنه ؟

به همن دلیل و دلایل دیگری که فعلا یادم نمیاد برگزاری یک مسابقه ریل 100 دلاری رو بهتر از برگزاری یک مسابقه دموی 20 هزار دلاری !!! میدونم ! که اون 100 دلار هم خود شرکت کننده باید تهیه کنه !

در اینصورت من دو چیز رو ملاک انتخاب برنده قرار میدم و هر کسی که طبق این دو مورد نتیجش بهتر باشه رو برنده اعلام میکنم و بهش سرمایه میدم !

1- بالانس بیشتر. (درصد سود افزوده شده به سرمایه اولیه.... باز هم تاکید میکنم حتی اگر این فرد در یک یا چند پوزیشن بیشترین سودش رو داشته باشه)
2- دراو داون پایینتر (Max DD) که در استیتمنت هر شرکت کننده مشخص هست.

ولی اگر قرار باشد مسابقه در حساب دمو انجام بگیرد

اگر شرکت کنندگان در حساب دمو قول بدن که مانند حساب ریل ترید کنند (که اگر هم قول بدن مطمئنم 100% این کار رو نخواهند کرد) باز هم همون دو شرط بالا رو ملاک انتخاب برنده قرار میدادم.

ارادتمند.

آخرین ويرايش توسط Extacy در December 1st, 2008 و ساعت 13:18
Extacy آفلاين است
5 تشکر کننده از Extacy:
قديمي December 1st, 2008, 13:25   #63
aska
Senior Member

aska's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2007
محل سكونت: ایران
تشکر از ايشان: 2,394 بار در 824 پست
aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)aska (سطح 2)
0

نقل قول:
سوال:

شما بعنوان سرمایه گذار، در پایان مسابقه این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

با تشکر
من اگر سرمایه گذار 50 هزار تا باشم و یک مسابقه دمو بخوام برگزار کنم ملاک بنده برای انتخاب 5 معامله گر برتر این دو خواهد بود:
1-حداقل 10% سود در ماه
2-کمترین دراو داون

تشکر از پرسش زیبای رضای عزیز
قديمي December 1st, 2008, 13:33   #64
WISHMASTER
Senior Member

WISHMASTER's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: رشت
تشکر از ايشان: 2,493 بار در 702 پست
WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)WISHMASTER (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به WISHMASTER
0

میزان بالانس منفی در ماه کمتر از 3 درصد
میزان سود در ماه دست کم 5 تا 7 درصد
قديمي December 1st, 2008, 13:53   #65
fx-pip
Senior Member

fx-pip's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2006
تشکر از ايشان: 1,981 بار در 807 پست
fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)fx-pip (سطح 2)
0

نقل قول:
سوال:

شما بعنوان سرمایه گذار، چه قوانینی برای مسابقه وضع می کنید و این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

(لازم به ذکر است قوانین مسابقه و معیارهای انتخاب نفرات برگزیده قبل از شروع مسابقه به شرکت کنندگان اعلام می شود)

با تشکر
سلام
1.رعایت مدیریت سرمایه
2.کسب سود بین 8 تا 15 درصد در ماه
موفق باشید
قديمي December 1st, 2008, 14:01   #66
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

چند نکته را به سوال اضافه کردم: http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...1&postcount=61

نقل قول:
سوال:

• فرض می کنیم انتخاب شدن در این مسابقه برای شرکت کنندگان مهم است. در این صورت معامله روی این حساب آزمایشی هم بدون استرس نخواهد بود. (مانند شرکت در یک آزمون یا مصاحبه استخدامی که بدون استرس نیست و شرکت کنندگان تمام توان و دانش خود را برای برنده شدن بکار می برند). در این حالت اهمیت این مسابقه بسیار بیشتر از زیان چند صد دلاری در یک حساب شخصی خواهد بود.
  • قوانین مسابقه باید بگونه ای طراحی شوند که هیچ شرکت کننده ای بصورت شانسی یا تصادفی نتواند در مسابقه برنده شود.
  • قوانین مسابقه و معیارهای انتخاب برندگان قبل از آغاز مسابقه به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.

با تشکر
Reza آفلاين است
قديمي December 1st, 2008, 14:07   #67
henriholmz
Senior Member

henriholmz's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: Finland
تشکر از ايشان: 513 بار در 179 پست
henriholmz (سطح 2)henriholmz (سطح 2)henriholmz (سطح 2)henriholmz (سطح 2)henriholmz (سطح 2)henriholmz (سطح 2)henriholmz (سطح 2)
0

دوستان به‌نظر من مسابقات دمو کمترین بازدهی را در مشخص کردن یک تریدر خوب و الگو برای دیگران دارد.فقط با حساب واقعی میتوان به این سنجش دست یافت.پس بجای یافتن قوانیین پیچیده در دمو بییاید مسابقه‌ای در حساب ریل برگزار کنید تا درسهای اموزندهای هم برای خود مسابقه‌دهنده و هم برای دیگر اعضای این سایت بدنبال داشته باشد.در این مسابقه اگر کسی بتواند مثل دمو یک حساب 100 دلاری را 1000 دلار کند خود به خود جایزه را برده است و احتیاج به پاداشی نیست و اگر کال شد که تجربه خوبی بدست خواهد اورد.در این شرایط میاییم و روی استیمنت این برندگان نقد و بررسی میکنیم و این بهترین بار آموزشی قضیه است.
henriholmz آفلاين است
قديمي December 1st, 2008, 14:21   #68
mohammad_forex
Senior Member

mohammad_forex's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2006
تشکر از ايشان: 596 بار در 111 پست
mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)
0

من توی این پست [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] همه چيز رو که تا الان بحث شد گفتم ولی نمی دونم چرا کسی نديد .احتمالاً چون عدد 13 بود .
حالا مهم نيست . دوستان من خودم گفتم لورج پايين ولی مثل اینکه آقا رضا زياد خوششون نيومد.چون اگر خوب بود تا الان ميشد حداقل لورج رو تصويب کرد .

ولی تأييد نشد . ميدونيد چرا ?

چون هنوز هدف از برگزاری مسابقه دمو و بعدش دادن جايزهای ريل 1000 $ و 500 $ و ...
به کسانی که فقط با پول دمو تريد کردن رو نمی دونيم . اگر به نفع ما بود این قضيه خوب با لورج کم و دراداون پايين و بالاترين بالانس هم برنده تريدر داشتيم .فوق العاده نقش شانس پايين می اومد .رقابت تنگاتنگ .مارجين کم . نقطه ورود مناسب و 1000 چيز ديگر .

ولی
1 دفعه ميبينيد بالانس نفر اوّل 650 $ شده از 500 $ .
بعد همه ميگيد آقا منم شدم 649 $ ولی دراداون من 0.25 % پايين تر بود.چرا من اوّل نشدم .
ميبينيد نفر اوّل با 1 ماه زحمت 650 $ داره و يکيم اصلا يادش رفته 2 3 تا سود کرده و 520 $ داره .
اختلاف پول نفر اوّل و نفر 150 ام فقط 150 دلاره . اصلا هم کال شده نداريم . چون همه
خودشونو کشتن نتونستن نزديک 4500 پيپ منفی بگيرن که با اسپرد 500 تايی در مجموع کال بشن .
کمترين بالانس هم (نفر آخر ) 230 $ داره که که حاصل نزديک به 2700 پيپ منفی هست با احتساب اسپرد.

پس 1 هدف ديگه ای پشت قضيه هست . و کاملاً منطقی .
من از آقا رضا نمی تونم بپرسم قضيه چيه بگيد که برای همه روشن بشه
چون قانون اینه و منم بودم نمی گفتم .

پس شما هم مطلقاً نپرسيد .

چون به شرکت کننده ربطی نداره شرايط چی باشه وقتی شرکت می کنه يعنی شرايط رو پذيرفته . پس شما تعيين کننده نيستيد .

به عبارتی هدف از این نظرسنجی :
چه کاری انجام دهيم که هر 2 طرف سود بيشتری ببرند و تعداد بيشتر
بشه و جايزه ها جذابتر و بهتر . مسابقه WIN WIN .

آقا رضا قبلاً هم گفتم, 2 سال پيش استاد حضوری بنده بوديد و ارادت خاصی نسبت به شما و ديگر اساتيد دارم.
خدايی نکرده قصد سنگ اندازی يا اختلال رو نداشتم .

فقط ناراحت می شم که بعضی از دوستان فقط سمت خودشون رو می بينن دريغ از اینکه پشت پرده 1 ایل آدم نشسته اند . پس سعی کنيد نظرات به نفع هر 2 طرف باشه .

همچنين کاملاً مختاريد تا کلمه آخر رو ويرايش کنيد .

در ضمن من پيشنهاد ديگری دارم می تونيد 1 تاپيک بزنيد نام :
نظرسنجی و راهکارهايی برای بهتر انجام شدن مسابقه برای شرکت کنندگان .
بعد از توی این بهترين هارو برداريد .

اینجوری هم ما راضی هم شما راضی .

با تشکّر محمد
mohammad_forex آفلاين است
3 تشکر کننده از mohammad_forex:
قديمي December 1st, 2008, 15:15   #69
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام به جناب mohammad_forex

راستش منظور شما رو بطور کامل متوجه نشدم. اما با این پست شما یه مقدار به فکر فرو رفتم که واقعا شما در مورد دلیل برگزاری این مسابقه، قوانین مسابقه و برگزار کنندگانش چه فکری می کنید؟

باز جای شکرش باقیه که این مسابقه real نیست که پولی جابجا بشه. (لطفا جناب henriholmz پست جناب mohammad_forex رو ببینند که با برگزاری یک مسابقه دمو چه حرف و حدیث هایی بوجود میاد. وای بحال زمانی که مسابقه real برگزار بشه!)
. . .

همونطور که قبلا هم گفتم، هدف اصلی من از برگزاری این مسابقه، افزایش دانش، تجربه و مهارت شرکت کنندگان بوده.

مدیران محترم شرکت ایمانی هم نهایت لطف رو داشتند و تعیین شرایط و قوانین مسابقه و نحوه انتخاب برندگان رو به ما واگذار کردند. قوانین دوره اول رو هم بنده شخصا نهایی کردم. (البته با دوستان زیادی از جمله برخی مدیران محترم سایت در این مورد مشورت کردم)

من معمولا سعی می کنم از نظرات هیچیک از دوستان دلخور نشم. اما با اینطور قضاوت ها خستگی به تن آدم باقی می مونه.

موفق باشید
Reza آفلاين است
قديمي December 1st, 2008, 15:55   #70
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

نقل قول:
سوال:

با تشکر
اگر بنده قصد انجام چنین کاری را داشتم از متقاضیان استیتمنت حساب ریل حداقل یک ساله میخواستم و بسته به روش آنها میتواند سود دهی مداوم تعریف متفاوتی داشته باشد.برای مثال کسی که در یک روز چندین معامله انجام میدهد هر ماه باید برآیند مثبتی داشته باشد ولی کسی که بلند مدت کار میکند در کل سال باید برآیند مثبت داشته باشد.فرض میکنیم باز به برگزاری مسابقه اصرار داریم.بنده بسته به مزایایی که این استخدام برای افراد دارد مبلغی را تعیین میکردم تا هر کدام از متقاضیان با پول خود یک حساب ریل باز کنند (مثلا 200 $-بسته به مهم بودن این گزینش میتواند مبلغ بالاتر هم باشد ودست کم فقط کسانی که حداقل خودشان به خودشان اطمینان دارند شرکت میکنند و قضیه سنگ مفت ،گنجشک مفت نمیشود و باز در همینجا نیز فیلتری صورت میگیرد) و به مدت یک سال به رقابت بپردازند.چون اعتقاد دارم با یک ماه کسانی که بلند مدت کار میکنند نتیجه منطقی نمیتوانند بگیرند و نتیجه دور از واقعیت است و معیار مناسبی برای انتخاب آنان نیست.
این کارهایی است که من اگر میخواستم چنین کاری بکنم انجام میدادم.
ولی اگر باز فقط و فقط بخواهم با یک مسابقه دمو یک ماهه بهترین تریدر را انتخاب کنم فقط از لوریج 10 استفاده میکردم و قانون دیگری نمیگذاشتم.
ببخشید که طولانی شد چون واقعا فکر کردم که اگر میخواستم چنین کاری بکنم به شخصه چه کارهایی میکردم و واقعیات را گفتم.

آخرین ويرايش توسط Kourosh007 در December 1st, 2008 و ساعت 15:58
Kourosh007 آفلاين است
قديمي December 1st, 2008, 16:16   #71
mohammad_forex
Senior Member

mohammad_forex's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2006
تشکر از ايشان: 596 بار در 111 پست
mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)mohammad_forex (سطح 1)
0

نقل قول:
با سلام به جناب mohammad_forex

راستش منظور شما رو بطور کامل متوجه نشدم. اما با این پست شما یه مقدار به فکر فرو رفتم که واقعا شما در مورد دلیل برگزاری این مسابقه، قوانین مسابقه و برگزار کنندگانش چه فکری می کنید؟

باز جای شکرش باقیه که این مسابقه real نیست که پولی جابجا بشه. (لطفا جناب henriholmz پست جناب mohammad_forex رو ببینند که با برگزاری یک مسابقه دمو چه حرف و حدیث هایی بوجود میاد. وای بحال زمانی که مسابقه real برگزار بشه!) *****
. . .

همونطور که قبلا هم گفتم، هدف اصلی من از برگزاری این مسابقه، افزایش دانش، تجربه و مهارت شرکت کنندگان بوده.

مدیران محترم شرکت ایمانی هم نهایت لطف رو داشتند و تعیین شرایط و قوانین مسابقه و نحوه انتخاب برندگان رو به ما واگذار کردند. قوانین دوره اول رو هم بنده شخصا نهایی کردم. (البته با دوستان زیادی از جمله برخی مدیران محترم سایت در این مورد مشورت کردم)

من معمولا سعی می کنم از نظرات هیچیک از دوستان دلخور نشم. اما با اینطور قضاوت ها خستگی به تن آدم باقی می مونه.

موفق باشید
ديگه من چی بگم ? من هيچ حرفی ندارم .
فقط اگه هدف آموزشه حتماً لورج رو به کاربران ياد بديد که اصلی ترين
مانی منجمنت همون لورج پايين و باقی موندن در بازاره و بعد سود کردن
پس تماميه نوشتهای پست قبل درسته(تمامی روشها)
پس اگر لورج بالای 1:20 باشد شما داريد به دوستان اشتباه آموزش می ديد .
پس خدا رو شکر که يه مورد تصويب شد .
و من گفتم قصد جسارت ندارم اگه این پست با این جواب به معنی اینکه
من دارم هرز می گم . خير بنده اشتباه کردم ولی هرز نگفتم .

این پاسخ از مديری که من ميشناختم بعيد بود .

در هر صورت من از همه بخاطر عوام فريبی و خيانت به نواميس مردم
پوزش ميطلبم و درخواست اشد مجازات رو دارم .

*****:در ضمن ببخشيد ولی فکر می کنم همه قادر به مشاهده تمام پستها باشند

برای ريل هم اولين نفر بنده رو ثبت نام کنيد چون منتظر این فرصت محدود خيلی وقته که هستم با پول خودمون با جايزه خيلی بيشتر .
با 100 نفر شرکت کنده هر حساب 500 $ يا به بالا با لورج 1:50 . جايزه هام جذاب نه 1000 $ . چيزی که برای 1 ماه ارزش کوچ از ريل خودم به اون رو داشته باشه.

منتظريم.

صلوات .

آخرین ويرايش توسط mohammad_forex در December 1st, 2008 و ساعت 16:25
mohammad_forex آفلاين است
قديمي December 1st, 2008, 19:07   #72
Farhad 5
Junior Member

Farhad 5's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 25 بار در 11 پست
Farhad 5 (سطح 1)Farhad 5 (سطح 1)Farhad 5 (سطح 1)
0

نقل قول:
سوال:

با تشکر

سلام

من هر چه فکر می کنم برگزاری مسابقه برای سپردن سرمایه به یک نفر اصلا منطقی نیست .
من خودم در حساب دمو ( حتی مسابقه ) خیلی راحتترم و اشتباهات به مراتب کمتری دارم
ولی گاهی در حساب ریل کاری می کنم که خودم فردای آن روز هیچ گونه توجیهی برای آن پیدا نمی کنم
کلا اینکه حساب دمو ( اعم از مسابقه یا عادی ) را با حساب ریل و حتی حساب میکرو را با حساب مینی یا
استاندارد یکی بدانیم به کل اشتباه است .
من سعی می کنم راندمان حسابهای قبلی یک نفر را برای سپردن سرمایه به او بررسی کنم .
( از لحاظ برگشت سرمایه و مدیریت سرمایه )

پی نوشت :
از نظر من انتخاب قوانین مسابقه 100 درصد در اختیار برگزار کنندگان می باشد و شرکت کنندگان حق
انتخاب برای شرکت یا عدم شرکت را دارند و این همه پستی که من در این تاپیک زده ام بخاطر این بوده
که برگزار کننده مسابقه ( آقا رضا ) خود این تاپیک را ایجاد کرده و نظرات بقیه را هم خواسته اند .
قديمي December 2nd, 2008, 04:22   #73
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

جواب من به سوال آقا رضا اینه که دقیقآ میام و فقط تعداد پیپها رو می شمارم ( صرفنظر از ارزش اونها )

یعنی صرفآ تفاضل پیپهای مثبت و منفی .

چون به نظرم تنها راه سود بردن از بازار ، یادگرفتن کسب پیپهای بیشتر و بیشتره .

اگر کسی این قابلیت رو نداشته باشه ، هزاری هم که مانی منیجمنت رعایت کنه ، فقط دیر تر و دیر تر کال میشه .

ولی برای کسب سود حتمآ باید راه شکار پیپهای زیاد رو بلد بود و راه دیگه ای هم نداره .

در مثالی که آقا رضا زدند ، من شخصآ دنبال کسی نمیگردم که فقط ضرر نکنه ، من دنبال کسی میگردم که بلد باشه از بازار سود بگیره ( اگه فقط بخوام ضرر نکنم ، چرا دیگه پولم رو بدم به اون بابا ، میذارم تو متکا !!! )

بعد که معلوم شد بیشترین پیپها رو چه کسانی گرفتند ، میام یه ضریبی هم برای دراوداون تعیین میکنم .

( اونم واسه اینکه سیستم جوری نباشه که ضررهای خیلی زیاد متوالی داشته باشه )
همین !

آخرین ويرايش توسط rasputin در December 2nd, 2008 و ساعت 04:34
rasputin آفلاين است
تشکر کننده از rasputin:
قديمي December 3rd, 2008, 21:24   #74
alibeti
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
تشکر از ايشان: 352 بار در 125 پست
alibeti (سطح 2)alibeti (سطح 2)alibeti (سطح 2)alibeti (سطح 2)alibeti (سطح 2)alibeti (سطح 2)alibeti (سطح 2)
0

با سلام

به نظر من مسابقه بايد در 2 هفته برگزار بشه يعني 2 هفته اول هر ماه ثبت نام 2 هفته بعد مسابقه و اينكه به 5 نفر

اول جايزه داده بشه چون تعداد شركت كننذگان زياده

با تشكر
alibeti آفلاين است
تشکر کننده از alibeti:
قديمي December 6th, 2008, 15:35   #75
pari.ebrahimi
Member

تاريخ عضويت: Jun 2008
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 58 بار در 26 پست
pari.ebrahimi (سطح 0)
0

(سلام بی معرفتا )
از نظر من 90% قانونهایی که تصویب می شه به ضرر یه عده و برای دیگران بی اثره، و از این رو به نفع اونا می شه، پس بی عدالتیه! (یکیش خود من که تا حد زیادی به نفعم می شه، چون روشی که من ترید می کنم باید با رعایت مدیریت سرمایه باشه، وگرنه زود کال می شم، اما اگه رعایت کنم دائما ً سود می کنم، ولی کوچیک کوچیک)... البته شاید بعضی قوانین بتونه جلوی شانسی سود گرفتن یه عده رو بگیره و از این بابت خیلی خوب باشه، از طرفی اگر مطمئن باشیم که هر کسی فقط با یک آی دی در مسابقه شرکت می کنه فکر می کنم دیگه به قوانین احتیاجی نیست، الان می گم چرا: مسابقه ای که IFC از حدود 3 هفته پیش شروع کرد، تعداد زیادی شرکت کردن که همون هفته اول حدود 10 نفر اول بین 80 تا 100 هزار رسوندن مارجینشون رو و الان 2 هفته اس که اونها بالانسشون کمی بالا پایین شده، اما تغییری نکرده و این فکر می کنم معنی تقلب رو داره (صد البته نه همه شون)، اما تو مسابقه خودمون خدا رو شکر چنین چیزی فکر می کنم نبود... قوانینی که سود کلان رو محدود می کنه چیز خوبیه، اما نه واسه کسانی که لانگ ترم کار می کنن و سود گیریشون از همین راهه، من خودمم لانگ ترم کار می کنم، ا لبته با پوزیشن های کوچیک، ولی یکی می خواد 2-3 روز یک بار 1 پوزیشن ِ درست درمون بگیره، تکلیف اون چیه؟
حرف آخر:
من بالانس نهایی رو بیشتر می پسندم، ولی تمام قوانینی هم که وضع می شه 100% به منظور جلوگیری از تقلب هست، پس کاش جوری وضع بشه که فقط جلوی تقلب رو بگیره، نه سود گیری رو!
یه حرف دیگه: بعضیها می گن دمو فایده نداره و طرف می گه پول خودم نیست... نه اینطوری هم نیست، اگر کسی شرکت در مسابقه رو دوست داشته باشه نمیاد یه دفعه یه پوزیشن شانسی بگیره که همون ساعت اول کال بشه و 1 ماه دوباره صبر کنه... از طرفی هم دمو و موفقیت در اون باعث می شه ما ترسمون از ترید به همون روش در ریل بریزه... ببخشید که من ِ حقیر این قدر از خودم نظر دادم
2 تشکر کننده از pari.ebrahimi:
گفتگو قفل شده

Bookmarks

برچسب‌ها
فارکس, نقد, نظر, مسابقات, اولین, دوره, درباره‌ی, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است