انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي October 7th, 2008, 15:55   #1
pol
Member

تاريخ عضويت: Jun 2007
تشکر از ايشان: 11 بار در 10 پست
pol (سطح 1-)
افزایش سرمایه تولی پرس کی اعمال می شه؟؟؟

0

سلام دوستان
من یک سوالی داشتم
من سهام تولی پرس رو دارم و خیلی وقت هست که افزایش سرمایه داره حالا من چه جوری باید سهام جدیدی که اضافه شده رو بگیرم؟؟؟زنگ شرکت باید بزنم یا باید برم بورس شیراز ؟؟؟!!!
الان زامیاد هم داره افزایش سرمایه می ده و من سهمش رو دارم حالا چه جوری باید این سهامی که اضافه می شه رو بگیرم؟؟؟
می شه توضیح بدید

با تشکر
بای
pol آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي October 7th, 2008, 16:40   #2
Enterex
Senior Member

Enterex's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 1,455 بار در 458 پست
Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)
0

با درود
دوست عزيز در مورد شركت هائي كه گفتيد من اطلاعاتي ندارم اما به طور كلي براي گرفتن افزايش سرمايه روال به اين صورت هستش كه وقتي شركتي افزايش سرمايه ميده، سهامداران گذشته حق تقدم براي خريد سهام جديد دارند كه براي خريد اين سهام برگه هائي به اسم برگه حق تقدم از طرف شركت به آدرس شما ارسال ميشه. اگر بخواهيد مي تونيد از اين حق استفاده كنيد. اگر هم نخواهيد كه هيچ كاري لازم نيست انجام بديد. اگر افزايش سرمايه از محل سود انباشته باشه كه اصلا هيچ كاري لازم نيست شما انجام بديد و شركت خودش سرمايه جديد اضافه شده رو به سهام قبلي تون اضافه مي كنه. بعد از مدتي هم شركت اعلام ميكنه كه برگه هاي سهام جديد آماده است تشريف مي بريد برگه سهام جديد رو تحويل ميگرييد. همين! براي كسب اطلاع از اينكه افزايش سرمايه چقدره و از چه محلي انجام ميشه يا اينكه برگه هاي سهام جديد كي حاضر ميشه هم كافيه يك تماس با بخش سهام شركت هاي مربوطه بگيريد.
من موندم شما كه اينقدر اطلاعات نداريد چطوري جرات كرديد سهام بخريد؟؟
قديمي October 7th, 2008, 19:16   #3
pol
Member

pol (سطح 1-)
0

سلام
والا خریت کردم خواستم اول یک میلیون خرید کنم ببینم چه جوری هست و یه چیزایی یاد بگیرم یهو چشم باز کردم دیدم 5 میلیون تو بورس دارم و هیچ غلطی نمی تونم بکنم(جریان همین چیزی هست که تو امضات نوشتی)
مثلا این تولی پرس که افزایش سرمایه داشته نمی تونم بفروشم تا وضعیت افزایش سرمایه ش مشخص بشه یا مثلا چادرملو که 3 هفته هست متوقف هست یا صنعت و معدن که 2 هفته هست متوقف هست و الی آخر
می شه یه چکی کنید ببینید تولی پرس جریانش چیه یعنی افزایش سرمایه ش چه جوریه؟؟؟می خوام کم کم جمع و جور کنم و بفروشم و پولم رو بیارم بیرون این کارا کار ما نیست لطفا کمکم کنید

با تشکر
بای
قديمي October 8th, 2008, 12:10   #4
pol
Member

pol (سطح 1-)
0

سلام
من رفتم 200 تومن دیگه تولی پرس خریدم ولی هیچ افزایش سرمایه ای توش نبود یعنی سهمی اضاف نکرده بودن باید چه کار کنم؟؟؟

با تشکر
بای
قديمي October 8th, 2008, 12:19   #5
pol
Member

pol (سطح 1-)
0

سلام
من زنگ زدم شرکت گفت که حق تقدم هست و آدرس و مشخصاتت رو فکس کن برات می فرستیم می شه لطفا یه خرده پیگیری کنید که من چه کار کنم؟؟؟
اینم شمارش
02188874595
لطفا یه کمکی کنید تا اینم بگیرم و همه سهام رو کم کم آب کنم بیام بیرون

با تشکر
بای
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
کی, پرس, افزایش, اعمال, تولی, سرمایه, شه؟؟؟

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است