انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي March 4th, 2008, 11:53   #16
saied
Senior Member

saied's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2005
تشکر از ايشان: 780 بار در 237 پست
saied (سطح 0)
0

دوستان من هم برای چند دلیل بود که رفتم سراغ ubuntu کلی هم امکانات داره و من از امکاناتش کیف می کنم ولی فقط یک مشکل دارد برنامه های که ما عادت کردیم باهاشون کار کنیم توی ویندوز تو این نیست و بعضی نرم افزارهای بسیار کاربردی مثلا همین متاترید خودمون که رو نمیشه به راحتی نصب کرد باید از یک برنامه جانبی استفاده کنید تا بتوانید برنامه های تحت ویندوز رو در Ubuntu نصب و اجرا کنید من هرچقدر راهنمایی خواستم در انجمن های ابنو برام آرمان شون رو گفتن که ال شود بل شود گفتم بابا این برنامه پدر مادر داره رایگان هم هست اما قبول نکردن برای همین من بتور کامل از ویندوز محاجرت نکردم ولی این رو می توانم به جرعت بگم تا 4 سال آینده حتمی رقیب بسیار جدی برای ماکروسافت خواهد بود هر ورژن جدیدش که میاد کلی بهتر شده این هم عکس از ابنوی من که برام امده نمی دونید اولین سی دی اورجینال رو دست گرفتن ان هم به این شکل که مفت بفرستن در خونت چه حالی میده . البته من نتونستم تا امدن سی دی صبر کنم از روی سایتشان دانلودش کردم نصب کردم حدود 2 یا 3 ماه بعدش سی دی امد علتش هم من مابین دو نسخه درخواست دادم انام صبر کرده بودن نسخه جدید رو بفرستن
بقیش هم مشکلات پست ما بود .

saied آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از saied:
قديمي March 4th, 2008, 12:48   #17
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

دوستان ما توی کشوری زندگی می کنیم که چند نفر فکر می کنند که عقل کل هستند و یک بچه 18 یا 20 ساله رو نصف شب می ذارن توی خیابون یا صبح روز روشن می ذارن توی مثلاً میدون هفت تیر تا از لباس شما گرفته تا نوع حرف زدن و نگاه کردنتون رو به شما که حداقل لیسانس و فوق لیسانس هستید توضیح بده، به شما بگه شما عقلت نمی رسه که چی بپوشی مدل موهات چه جوری باشه یا با چه کسی راه بری و با چه کسی حرف بزنی، وقتی اینترنت رو باز می کنی که دیگه بدتر، دیروز داشتم دنبال یه اکسپرت توی گوگل می گشتم یکی از سایتهایی که پیدا کرده بود رو خواستم باز کنم دیدم مورد لطف آقایون قرار گرفته احساس کردم که اونقدر که فکر می کردم باشعور نیستم و نصف اون شعور رو دارم چون اگه شعورم و عقلم کافی بود که این سایت رو نمی دیدم، چند صفحه بعد دوباره به همین مشکل برخوردم دیدم نخیر این قصه سر دراز داره، آقا آخرش من فهمیدم که اگه از راه قانونی بخوام جلو برم شعور و عقل من از دید بعضی ها به اون اندازه نیست که تشخیص بدم که کجا رو ببینم و کجا رو نبینم، پس منهم راه غیر قانونی رو انتخاب کردم و رفتم اون سایتها رو دیدم. این مساله رو خدمت دوستان عرض کردم که به این نتیجه برسم که وقتی کوچک ترین مسائل اینجا ممنوع هست وقتی که خرید محصولات اصل که در همه دنیا هست اینجا ممنوعه یا به سختی پیدا می شه، شما چه جوری می خواهید از این به اصطلاح دزدی فرار کنید و از راه حلال به قول دوستمون نون بخورید، اصلاً مگه می شه از راه حلال هم نون خورد، اینجا به شکلی راهها رو برروی شما بستن که شما اگر پول خرید یک ویندوز 400 دلاری یا یک برنامه 1700 دلاری رو هم داشته باشید اصلاً برایتان امکان تهیه این محصول به راحتی نباشه.
شما مطمئن باش که تا وقتی که 1 درصد جامعه برای 99 درصد جامعه تصمیم می گیره وضع به همین منوال خواهد بود.

پاورقی : صحبتهای من به هیچ وجه توجیه رفتارم نیست، بعضی وقتها مثل مواردی که در بالا ذکر کردم اینقدر به مشکلات ساده و بچگانه ای برخورد کردم که کارم لنگ مونده و انجام نشده که به نتیجه رسیدم که توی اینجا دزدی و یا کپی غیرقانونی بعضی چیزها از حلال هم حلال تره، انشاالله وقتی رفتیم خارج سعی می کنیم قسطی پولشو پرداخت کنیم، البته من یکی فکر کنم که حداقل یه 5 میلیون دلاری بدهکار باشم.

آخرین ويرايش توسط lastnight19 در March 4th, 2008 و ساعت 12:52
lastnight19 آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از lastnight19:
قديمي March 4th, 2008, 15:19   #18
nabeghe
Senior Member

nabeghe's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2007
تشکر از ايشان: 626 بار در 193 پست
nabeghe (سطح 1)nabeghe (سطح 1)nabeghe (سطح 1)
0

اگر چه اين توجيح خوبي نيست ولي
فكر نمي كنم ساير كشور ها از جمله خود آمريكا هم زياد مردم به كپي رايت احترام بگزارند.
با يك نگاه با سايت هاي آپلود رايگان مثا رايپد شير و فور شير و ... به راحتي متوجه اين مطلب مي شويد.
90 درصد فايلها و نرم افزارهاي پولي رو به راحتي مي تونيد از روي اين سايت ها دانلود كنيد و اين در حالي است كه اگه كسي بخواد به دليل اينكه اين سايتها و شركتها در جايي ثبت شدند مي تونه حالشون رو بگيره ولي كسي نيست.

در ضمن اينقدر سنگ مايكرو سافت رو به سينه نزنيد .
همين بيل گيتس موقع نوشته برنامه dos با دستكاري حساب هاي دبيرستانشون و استفاده بدون اجازه از كامپيوتر دبيرستانشون اين برنامه رو نوشت.
و ضمنا جزو كساني است كه حق كپي رايت نرم افزار رو زير پا گذاشت ولي بعدا خودش از طرفدارانش شد.
قديمي March 4th, 2008, 16:23   #19
arvinfx
Senior Member

arvinfx's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2006
تشکر از ايشان: 329 بار در 111 پست
arvinfx (سطح 0)
0

من فكر كنم فيلم سنتوري مثل آدم برفي كه مجوز نداشت اينطوري پخش شده نه اينكه دزدي شده باشه !!!!
قديمي March 4th, 2008, 16:28   #20
arvinfx
Senior Member

arvinfx's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2006
تشکر از ايشان: 329 بار در 111 پست
arvinfx (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله saied نمايش نوشته ها
دوستان من هم برای چند دلیل بود که رفتم سراغ ubuntu کلی هم امکانات داره و من از امکاناتش کیف می کنم ولی فقط یک مشکل دارد برنامه های که ما عادت کردیم باهاشون کار کنیم توی ویندوز تو این نیست و بعضی نرم افزارهای بسیار کاربردی مثلا همین متاترید خودمون که رو نمیشه به راحتی نصب کرد باید از یک برنامه جانبی استفاده کنید تا بتوانید برنامه های تحت ویندوز رو در Ubuntu نصب و اجرا کنید من هرچقدر راهنمایی خواستم در انجمن های ابنو برام آرمان شون رو گفتن که ال شود بل شود گفتم بابا این برنامه پدر مادر داره رایگان هم هست اما قبول نکردن برای همین من بتور کامل از ویندوز محاجرت نکردم ولی این رو می توانم به جرعت بگم تا 4 سال آینده حتمی رقیب بسیار جدی برای ماکروسافت خواهد بود هر ورژن جدیدش که میاد کلی بهتر شده این هم عکس از ابنوی من که برام امده نمی دونید اولین سی دی اورجینال رو دست گرفتن ان هم به این شکل که مفت بفرستن در خونت چه حالی میده . البته من نتونستم تا امدن سی دی صبر کنم از روی سایتشان دانلودش کردم نصب کردم حدود 2 یا 3 ماه بعدش سی دی امد علتش هم من مابین دو نسخه درخواست دادم انام صبر کرده بودن نسخه جدید رو بفرستن
بقیش هم مشکلات پست ما بود .

اين سيستم عامل ساخت كدوم كشوره؟
قديمي March 4th, 2008, 17:00   #21
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
0

من به کشورهای دیگه کاری ندارم و توجیه هم نمی کنم، ولی بنظر من ما اینجا اینقدر موانع در سرراه تهیه این بقول دوستمون نون حلال داریم که هم خدا، هم تولید کننده و هم سرمایه گذار اگر شرایط ما رو بدونن یه نسخه اصل از هر کدام مجانی بهمون می دن چه برسه به اینکه راضی نباشن ما از این نسخه تقلبی استفاده کنیم.

اصلاً شما بگو اصلش رو کجا می فروشن اول بعد ما راجع به حلال و حرامش صحبت کنیم. مگه کسی هم توی ایران پیدا می شه که نسخه اصل مثلاً ویندوز رو داشته باشه؟
قديمي March 4th, 2008, 17:10   #22
saba1515
Member

تشکر از ايشان: 174 بار در 80 پست
saba1515 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
من به کشورهای دیگه کاری ندارم و توجیه هم نمی کنم، ولی بنظر من ما اینجا اینقدر موانع در سرراه تهیه این بقول دوستمون نون حلال داریم که هم خدا، هم تولید کننده و هم سرمایه گذار اگر شرایط ما رو بدونن یه نسخه اصل از هر کدام مجانی بهمون می دن چه برسه به اینکه راضی نباشن ما از این نسخه تقلبی استفاده کنیم.

اصلاً شما بگو اصلش رو کجا می فروشن اول بعد ما راجع به حلال و حرامش صحبت کنیم. مگه کسی هم توی ایران پیدا می شه که نسخه اصل مثلاً ویندوز رو داشته باشه؟
با سلام و عرض ادب
بله،یکی دو سالی است که نسخه اورژینال محصولات مایکروسافت و نیز برخی از ویروس یاب ها در ایران قابل تهیه است.
saba1515 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از saba1515:
قديمي March 4th, 2008, 17:33   #23
jupiter
Senior Member

jupiter's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2005
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 645 بار در 190 پست
jupiter (سطح 2)jupiter (سطح 2)jupiter (سطح 2)jupiter (سطح 2)jupiter (سطح 2)jupiter (سطح 2)jupiter (سطح 2)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها

تشريف ببريد بازار رضا و يا پايتخت ارجينال بيشتر نرم افزار ها قابل ابتياع است.
قديمي March 4th, 2008, 19:46   #24
ashil
Member

ashil's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 507 بار در 144 پست
ashil (سطح 1)ashil (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله jupiter نمايش نوشته ها
درود

من یه نفر رو میشناسم کارش تولید پک ارجینال نرم افزار هستش

ویندوز میزنه که خود ماکروسافت هم نمیتونه تقلبی بودنشو بفهمه

جالب تر اینکه ریجیستر هم میشه درست مثل پک ارجینال

یه پک ارجینال ایکس پی بهم داد که به راحتی به سایت ماکروسافت وصل شد و آپ گرید شد با کلی دعوا مرافعه به زور 3000 تومان بهش دادم که حداقل پول پک راگرفته باشه

موفق باشید

آخرین ويرايش توسط ashil در March 4th, 2008 و ساعت 19:48
ashil آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از ashil:
قديمي March 4th, 2008, 19:51   #25
سهامدار جزء
مدیر تالار مدیریت سرمایه - مدیر تالار روان‌شناسی در معامله‌گری

سهامدار جزء's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2004
تشکر از ايشان: 8,045 بار در 1,329 پست
سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به سهامدار جزء
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله nabeghe نمايش نوشته ها
همين بيل گيتس موقع نوشته برنامه dos با دستكاري حساب هاي دبيرستانشون و استفاده بدون اجازه از كامپيوتر دبيرستانشون اين برنامه رو نوشت.
چرا حرف بدون سند و مدرک میزنید. dos مخفف dirty operating system است که بیل گیتس از یک شرکت کوچک در سیلیکون ولی خرید (سال 81). بیل گیتس آن موقع 26 سالش بوده حالا در دبیرستان چه میکرده نمیدانم!
در مورد دزدی ماکروسافت از اپل هم حرف به همین اندازه بی اعتبار است. اگر تاریخچه سیستمهای عامل را مطالعه بفرمایید، دقیقاً متوجه خواهید شد که داستان کاملاً چطور بوده است.

آخرین ويرايش توسط سهامدار جزء در March 4th, 2008 و ساعت 19:54
سهامدار جزء آفلاين است پاسخ با نقل قول
7 تشکر کننده از سهامدار جزء:
قديمي March 4th, 2008, 20:01   #26
FXRAMIN
Senior Member

تاريخ عضويت: Feb 2007
تشکر از ايشان: 2,463 بار در 921 پست
FXRAMIN (سطح 2)FXRAMIN (سطح 2)FXRAMIN (سطح 2)FXRAMIN (سطح 2)FXRAMIN (سطح 2)FXRAMIN (سطح 2)
0

فكر كنم جناب صمدي DOS حرف D سرحرف اين كلمه باشه DISC نه DIRTY البته خوب يادم نيست ولي اين بيشتر بهش مياد

موفق باشيد
يا حق
FXRAMIN آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از FXRAMIN:
قديمي March 4th, 2008, 20:59   #27
esfandiyar
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2007
تشکر از ايشان: 770 بار در 293 پست
esfandiyar (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ashil نمايش نوشته ها
درود

من یه نفر رو میشناسم کارش تولید پک ارجینال نرم افزار هستش

ویندوز میزنه که خود ماکروسافت هم نمیتونه تقلبی بودنشو بفهمه

جالب تر اینکه ریجیستر هم میشه درست مثل پک ارجینال

یه پک ارجینال ایکس پی بهم داد که به راحتی به سایت ماکروسافت وصل شد و آپ گرید شد با کلی دعوا مرافعه به زور 3000 تومان بهش دادم که حداقل پول پک راگرفته باشه

موفق باشید
بنازم به مخ ايراني !

اگر اين همه توانائي و استعداد در راه صحيح و اصولي استفاده ميشد الان مملكت ما وضعيتش اين نبود .
ولي حيف كه ...............!!!!!!!!!!!!!!!!!
قديمي March 4th, 2008, 21:53   #28
سهامدار جزء
مدیر تالار مدیریت سرمایه - مدیر تالار روان‌شناسی در معامله‌گری

سهامدار جزء's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2004
تشکر از ايشان: 8,045 بار در 1,329 پست
سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)سهامدار جزء (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به سهامدار جزء
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FXRAMIN نمايش نوشته ها
فكر كنم جناب صمدي DOS حرف D سرحرف اين كلمه باشه DISC نه DIRTY البته خوب يادم نيست ولي اين بيشتر بهش مياد

موفق باشيد
يا حق
سلام
چند وقت پیش یک فیلم مستند دیدم که داستان تمام این سیستمهای عامل رو بررسی کرده بود. در فیلم با استیو جابز، بیل گیتس، و بسیاری از آدمهایی که به نحوی با سیستمهای عامل سر و کاردارند صحبت کرده بود. اونجا بیل گیتس داستان رو گفت که این سستم عامل رو از یک شرکت کوچک توی سیلیکون ولی خریدند و اسمش هم توی اون شرکت dirtyبوده که بعد اینها به disk تغییرش میدن.
قديمي March 4th, 2008, 22:09   #29
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله jupiter نمايش نوشته ها
بقول دوستمون تشخیص محصول ارژینال از غیر ارژینال کار من یکی حداقل نیست، من خودم دوستی دارم که تولیدی پوشاک داره (بیشتر شلوار) ایشون شلوار لیواز از اروپا مخصوصاً آلمان وارد می کنه و از روش تولید می کنه به تعداد، خودش می گه من خودم بعضی وقتها نمی تونم اصلی رو از روی اونهایی که خودم تولید کردم تشخیص بدم (این حرف رو کسی می زنه که پدر بزرگش، پدرش و سه تا برادرش تولید کننده پوشاک بوده اند و هستند به مدت بیشتر از 75 سال) تا چه برسه به من نوعی.
حالا وقتی شلوار خارجی به این خوبی تولید می شه دیگه کپی کردن یه CD و جلد و پک درست کردن که دیگه از آب خوردن برای چنین افرادی راحتتره، شما تشریف ببرید میدان انقلاب (مخصوصاً ضلع شمال شرقی) ببینید چه جور محصولاتی اونجا عرضه می شه از فیلم و برنامه ایرانی گرفته تا برنامه طراحی راکتور هسته ای و حتی فیلم هایی که تازه داره توی آمریکا و سینمای جهان اکران می شه اونجا حتی پوستر اصلش بدیوار زده شده دیگه چه برسه به CD .
شما اونوقت با این وضعیت می فرمائید من برم بازار رضا که معروف به بازار دزدهاست CD ارجینال بخرم!!!؟؟؟

من واقعاً خوشحالم که هم وطنانی اینچنین پاک و بی آلایش دارم که فکر می کنند همه مثل خودشون انسانهای پاک و درستکاری هستند.

دوستان CD ارجنیال اصل شاید بازهم تکرار می کنم شاید توی این کشور وجود داشته باشه اونم یه نفر مثل همون تولید کننده پوشاک آورده تا از روش تکثیر کنه و به من و شما بفروشه تا هم اون سود کنه و هم من و شما بتونیم به روز باشیم.
قديمي March 4th, 2008, 22:19   #30
مجتبی
Senior Member

مجتبی's Avatar

محل سكونت: FXNeed.com
تشکر از ايشان: 4,407 بار در 950 پست
مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)مجتبی (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به مجتبی
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله nabeghe نمايش نوشته ها
اگر چه اين توجيح خوبي نيست ولي
فكر نمي كنم ساير كشور ها از جمله خود آمريكا هم زياد مردم به كپي رايت احترام بگزارند.
با يك نگاه با سايت هاي آپلود رايگان مثا رايپد شير و فور شير و ... به راحتي متوجه اين مطلب مي شويد.
90 درصد فايلها و نرم افزارهاي پولي رو به راحتي مي تونيد از روي اين سايت ها دانلود كنيد و اين در حالي است كه اگه كسي بخواد به دليل اينكه اين سايتها و شركتها در جايي ثبت شدند مي تونه حالشون رو بگيره ولي كسي نيست.

در ضمن اينقدر سنگ مايكرو سافت رو به سينه نزنيد .
و ضمنا جزو كساني است كه حق كپي رايت نرم افزار رو زير پا گذاشت ولي بعدا خودش از طرفدارانش شد.
بحث share کردن با دزدی مقوله ای جداست.
چند سال پیش بسیاری از شرکتها( بیشتر شرکتهای فیلم سازی) از این سایتهای share یه شکایتی کردن. چندین ماه هم در موردش بحث شد. در آخر هم دادگاه به نفع شرکتهای share رای داد. دلیل این شرکتها هم این بود که چون کسی بابت این تبادل پولی نمی گیره پس خلافی مرتکب نمی شن. و اگر بخوایم این رو خلاف بدونیم باید قرض دادن فیلم یا cd رو به دوستان و نزدیکان رو هم خلاف بدونیم !!
مطمئن باشین که اگه از لحاظ قانونی مشکلی داشت حال و روزش این نبود. rapidshare یکی از معتبر ترین سایت های اینترنتیه.

موفق باشید
مجتبی آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از مجتبی:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
نون, حلال

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید