انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > تالارهای غیرتخصصی > کامپیوتر و اینترنت

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي July 2nd, 2010, 03:14   #31
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 603 بار در 187 پست
kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
پند آموزی پسر امیر فارس

5

امیر فارس که مردی صالح و شایسته بود فرزندی داشت که بر اثر معاشرت و مجالست با افراد ناباب و فاسد الاخلاق به کلی منحرف شده بود. قماربازی می‌کرد، شراب می‌نوشید و آخر شب به محله‌های معروف و فاسد می‌رفت.
امیر فارس هر قدر فرزند را پند و نصیحت کرد سودی نبخشید و چون از ماجرا و فرجام زندگی لیلاج آگاهی یافت دست توسل و استمداد به جانب وی دراز کرد تا با تجارب تلخ و ناگواری که از این رهگذر تحصیل کرده است فرزندش را از منجلابی که در آن غوطه می‌خورد نجات بخشد. لیلاج خواهش امیر را پذیرفت و فرزندش را به محل سکونت خویش یعنی گلخن حمام دعوت کرد.
فرزند امیر دعوت لیلاج را به جان پذیرفت و به عشق و سودای قمار به جانب گلخن شتافت.
لیلاج مقدمش را گرامی شمرده مانند بعضی ناصحان و واعظان ناپخته که بدون تمهید مقدمه در نهی و نکوهش و سرزنش بر می‌آیند عمل نکرده
بلکه با ملایمت و خوشرویی به فرزند امیر فارس گفت: چه نوع قمار می‌دانی؟ جواب داد: همه نوع. لیلاج ابتدا با او به شطرنج پرداخت و با چند حرکت او را مات کرد زیرا لیلاج در بازی شطرنج به قدری استاد بود که قصیده سرای معاصر ادیب الممالک فراهانی در این مورد گفته:

از آن به نام مهلب مهلبیه بماند
چنانکه ماند ز لیلاج در جهان شطرنج

سپس تخته نرد را جلو کشید و در یک چشم بر هم زدن با گشاد بازی و طاسهای مساعد انداختن که شیوه نردبازان کهنه کار است او را در ششدر انداخت. آن گاه سه قاپ را در دست گرفت و گفت: نقش یا سه پلشت کدام را می‌خواهی تا همان را بیندازم؟
فرزند امیر گفت: نقش می خواهم. لیلاج گفت: من این سه قاپ را در مقابل چشمان تو از سوراخ سقف این گلخن به هوا می‌اندازم. تو برو پشت بام و آن سه را بر روی زمین ببین. امیر قبول کرد و لیلاج با سر انگشت سحارش قاپها را از سوراخ سقف به پشت بام انداخت. چون فرزند امیر فارس بر روی بام حمام رفت و قاپها را دید از فرط تعجب و حیرت دهانش باز ماند زیرا همان طوری که خواسته بود سه قاپ به صورت نقش بر روی بام گرمابه جای گرفته بود.
فرزند امیر طاقت نیاورده و پرسید: استاد لیلاج، تو که در همه نوع قمار تا این اندازه استادانه بازی می‌کنی پس چرا ثروت و اندوخته‌ای نداری و بر اثر فقر و مسکنت در گلخن حمام کهنه شیراز جای گرفته‌ای؟ لیلاج گفت: پسر جان، من همه چیز داشتم و با این بازیهای لعنتی خانواده‌های بسیاری را به خاک سیاه نشانده‌ام ولی باید بدانی عاقبت قماربازی همین است که می‌بینی. وقتی که لیلاج چیره دست پس از سالها بازی در تون حمام مسکن گزیند فرجام زندگی رقت بار تو و امثال تو که هنوز الفبای قمار را نیاموخته‌اید معلوم است که به کجا منتهی خواهد شد.

قمار برد ندارد چرا که از اول
قماربازی گفتند نی قماربری

آن گاه فرزند امیر را در نیمه‌های شب به میخانه برد و حرکات ناهنجار و الفاظ رکیک و مستهجن افراد مست و لایعقل را که مانند دیوانگان سر از پا نشناخته به جان یکدیگر افتاده بودند از نظرش گذرانید.
بامدادان که هنوز هوا گرگ و میش نشده بود او را به یکی از معروفه خانه‌ها راهنمایی کرد و قیافه‌های کریه و بدمنظر و چشمان قی کرده فواحش را که اوایل شب به زور وسایل آرایش و به مصداق شب گربه سمور می‌نماید خویشتن را حور بهشتی و لعبت طناز جلوه می‌دهند به فرزند امیر نشان داد و فرزند امیر از دیدن آن صحنه‌های موحش و مهوع چنان مشمئز و ناراحت شد که از فرط ناراحتی و پشیمانی اشک از دیدگانش جاری گردید.
لیلاج چون مقصود خویش را به هدف اجابت مقرون دید سر بر داشت و گفت: فرزندم، این صحنه‌های جان دار را از آن جهت در مقابل دیدگانت مجسم کردم تا بدانی که در چه ورطه هولناکی دست و پا می‌زنی و تمنیّات و خواهشهای نفس را با چه سموم جانگزایی برآورده می‌کنی. افراد عاقل و اندیشمند هرگز در چنین محلی و چنین راههایی گام بر نمی‌دارند و خواهش نفس را جز در طریق تفریحات سالم و درک لذات معنوی ارضا نمی‌کنند. تا زود است برگرد و راه عاقلان را در پیش گیر، و گرنه بعید نیست به سرنوشت من دچار شوی و به این روز افتی که می‌بینی.

فرزند امیر که این کلمات آموزنده چون پتکی بر مغز و اعصابش فرود می‌آمد در مقابل لیلاج رنج دیده گلخن نشین متعهد گردید که دیگر گرد این امور نگردد و برای امیر فارس فرزندی صالح و شایسته باشد.

پایان
قديمي July 2nd, 2010, 03:24   #32
kamroon
Senior Member

kamroon's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 603 بار در 187 پست
kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)kamroon (سطح 3)
فیلم لیلاج

1

سلام
یادم رفت اینو بگم ایرج قادری در سال 1345 فیلمی رو کارگردانی کرده که
اسم فیلم لیلاج هست . موضوع فیلم هم درباره قمار هست.
قديمي July 3rd, 2010, 11:22   #33
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2009
محل سكونت: مهم اینه که خوابیم
تشکر از ايشان: 1,898 بار در 364 پست
hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hesam.124
-1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله m.shekaarian نمايش نوشته ها
سلام
با قسمت اول حرفاتون موافق نیستم چون فارکس قمار نیست فارکس یه علم هست
می دونید سالها زمان شاید ببره که کسی تو این کار پخته بشه .
چطور برا گرفتن یه لیسانس که نه بار علمی داره نه ضمانت اجرائی حاضریم حداقل 4 سال وقت بگذاریم ولی هنوز کندلو نشناخته میخ واهیم میلیو نر بشیم این که نمیشه
فقط میدونم که اگه طمع نکنید و با درایت و تعداد ترید کم جلو برید شیب صعودی خوبی خواهید داشت
طرز فکر فارکس مثلع قماره یعنی شکسا در دراز مدت به قول معروف تو همانی می شوی که بدان می اندیشی
سلام
مثل اینکه شما اصلاً متوجه منظور من و موضوع تاپیک نشدید
اولاً که کجا بنده گفتم فارکس قماره؟
ثانیاً اگر درصدی احتمال می دادم که دارم قمار می کنم هرگز ترید نمی کردم.
بذارید دوباره رفرش کنیم.
تاپیک از انجایی شروع شد که آمار نشون داد وقتی قمار بازهای قهار که در پوکر جزو قلیل برندگان بودند وارد فارکس شدند باز هم جزو برندگان بودند. (به خاطر هوش بالا- استفاده از کلک هایی که مختص خودشان بود)
بعد اومدیم شباهت ها و نکات مشترک بین کازینو و فارکس را بررسی کردیم - که منظور از اینکار فقط این بود که نشان دهیم اولاً بدون تجربه و یادگرفتن راهکاری خوب نمی توان در این بازار موفق بود و اینکه آنان که موفقند به شباهت قمار بازان راه و چاه خوبی را یاد گرفتند (چون نه کازینو نه فارکس .
ضمناً تمام منظور پست بنده بر این بود که شاید شما تمام قواعد ترید را بدانید. اسپرد - گپ- روند- سواپ- واگرایی و... ولی نتوانی جزو 5 % باشید. درست مثل قمار بازی که تمام قوانین قمار را می داند. ولی قافل از اینکه صد حقه پشت دست حریف مقابل خوابیده است و منتظر یک فرصت مناسب.

در مورد قرمزی هم که مشخص کردم و شما فرمودید- مگر شما از سیستم معاملاتی بنده خبر دارید؟ یا آیا من گفتم چند وقته تو این بازارم؟ آیا گفتم جزو ضرر کنند گانم یا سودکنندگان؟ آیا گفتم طماعم یا قانع؟ ....

به هر حال متوجه منظور جناب عالی نشدم و فکر می کنم از مثالی که بنده زدم این برداشت را کردید که فارکس نوعی قمار است که اصلاً منظور بنده این نیست و من در پی نوشته دوستان مطالبی مرتبط درج کردم..

به هر حال از بذل توجه شما برادر گرامی سپاس گزارم.
با تشکر
hesam.124 آفلاين است پاسخ با نقل قول
10 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 3rd, 2010, 11:34   #34
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
0

جناب kamroon

بسیار جالب بود.
بسیار ترقیب شدم فیلم لیلاج رو ببینم.

واقعاً بخای خوب نگاه کنی می بینی درصد زیادی از تریدر ها هم تو ترید هاشون هم تو سرمایه گزاری هاشون ( که هی به تلافی ضرر قبل ضرر جدید می کنند) قمار گونه عمل می کنند.

وقتی اس اس آی رو می بینی واقعاً این برات ملموسه.
7 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 3rd, 2010, 14:56   #35
pedram azadi
Senior Member

pedram azadi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: aradsarmaye.net
تشکر از ايشان: 727 بار در 105 پست
pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)pedram azadi (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به pedram azadi
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mommed نمايش نوشته ها
.

دوست من چاره خواستي؟

در پوكر تجربه دراز مدت بنده صبر صبر صبر و با يك كامبينيشن مناسب حمله
كسايي كه با هر كارتي ميخواهند بازي كنند محكوم به فنا هستند
كسايي كه ميخواهند به بازيكنان قهار بلف بزنند محكوم به فنا هستند
كسايي كه به سرمايه كم ميخواهند سر ميز قدران بشينند و اونها رو لخت كنند كارشون به خوابيدن توي جوب ختم ميشه.
خستگي تو بازي افت پوكره هر چي بردي اگه خسته بشي ميبازي
اگه با كارت خوب كم ببري بلاخره پولاتو ميبازيژ
اگه بيشترين بردت كمتر از بيشترين باختت باشه حتي اگه تعداد بردات بيشتر باشه در دراز مدت بازندهاي(امارهاي استيتمنت خيلي مهمند)
اگه رو باختي كنار بكش بزار بهت بگند كم اوردي يا ترسويي .
انتقام تو عالم حرفه ايها يك احساس احمقانه است اگه باختي بايد مثل يك جنتلمن بلند شي و دست بدي و خودت رو براي بازي بعد اماده كني.

گفتني زياده

ارادت -محمد

بسیار جالب و ملموس بود. به عبارتی وقتی به صورت مکرر پای بازی پوکر می نشنید تک تک این گفته ها برای شما تداعی میشه و بعد به این فکر می کنید که چه شباهت عجیبی داره با بازار فارکس پیدا می کنه.

البته ما تو فیلمها دیدیم خودمون

بابت مقاله بسیار جالب و ترجمه اون هم از دوستان شاهرودی و کسری تشکر ویژه دارم.

یک چیزی به عنوان تک مضراب خواستم عرض کنم و اونم اینکه شاید چیزی که با شنیدن اسم قمار بطور ناخواسته و بدون اینکه خودمون متوجه باشیم در ذهن ما تداعی میشه فضای نمونه آماری از دو واقعه برد و باخت با احتمال 50 درصد هست. و البته بازخورد بیرونی این قضیه به اینصورت هست که هروقت می خواهیم بگیم که فارکس یک بازار تصادفی با احتمال برد و باخت مساوی است سریعا از واژه قمار استفاده میکنیم. در حالی که در یک بازی ورق شما با فراگرفتن فنون اون بازی می تونید احتمال برنده شدنتون رو در هر دست به بیش از 50 برسونید(همون کاری که با تحلیل در فارکس انجام میدید) . حال در نهایت برای اینکه بتونید از این احتمال برد بیش از 50 درصد کسب سود هم بکنید احتیاج به ابزاری مانند مدیرت سرمایه و روانشناسی و غیره دارید که اینجا اشتراکات زیادی بین مثلا بازی پوکر و فارکس پیدا میشه

آخرین ويرايش توسط pedram azadi در July 3rd, 2010 و ساعت 15:11
pedram azadi آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 4th, 2010, 21:20   #36
golestanfx
Member

golestanfx's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: gorgan
تشکر از ايشان: 249 بار در 58 پست
golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)golestanfx (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به golestanfx
4

اولین مطلبی که خیلی مهم برای دوستانی که اصلا تا حالا پوکر بازی نکردن یا در حال یادگیری هستن این هستش که به هیچ وجه در زمانی که وقت شما و فکر شما بر روی ترید هست و یا حتی پوزیشنهاتون set&forget شروع به بازی پوکر حتی فری نکنید.

دلیل:

در پوکر شما خواه نا خواه رقیب دارید که اگر رقیبتون از میدان بیرون کنید با کارتهای خوب می تونید پیروز باشید در نتیجه این سبب می شه شما احساس رقابت داشته باشید و بعضی وقتها که نمی تونید برنده یک دست باشید با خودتون بگید من چقدر بد شانسم و این موضوع بر عملکرد کاری شما در ترید تاثیر می گذاره در واقع احساسات بر فکر شما تسلط پیدا می کنه

و اما نکاتی که می توان در پوکر به آنها برخورد و در ترید استفاده کرد

کسی که در پوکر صبور باشه و احتمالات در نظر بگیره می تونه موفق باشه چیزی که در فارکس جزو اصول اولیه در کار کردن با یک استراتژی هستش .

تو پوکر می تونید برنامه ریزی کنید که روی هر کارتی شما نخونید. در فارکس هم شما یاد می گیرید که هر سیگنالی باید تاییدیه هایی برای خودش داشته باشه و نباید سلیقه ای باشه سیگنالی برای شما معتبر که از تاییدیه قوی برخوردار باشه

تو پوکر وقتی شما وارد یک دست بازی می شید با وجود بهترین کارت به طور مثال دو آس اگر کل پولتون بخونید باز هم شما با اتکا به شانس عمل کردید درسته که احتمال برد شما می تونه بالا باشه اما فقط شما دو تا کارت دستتون نیست و کسان دیگه ای که دور میز هستند هم مثل شما دو تا کارت دارند . در فارکس هم اگر شما وارد پوزیشن بشید از یک سیگنال با تاییدیه های مناسب اما لات بالا وارد بشید خواه نا خواه احساساتی چون طمع و ترس بر فکر و ترید شما تاثیر می گذاره

تو پوکر بازیکنی موفق که ترس و طمع از خودش دور کنه و احتمالات و حالات بازی کردن رقیباش (سبک بازیشون) در نظر بگیره و تصمیمات خودش بگیره در فارکس هم ترس و طمع دشمنان شما هستند و شما از مو فقیت باز می دارند و همینطور اینکه اگر شما بر اخلاق حرکتی یک جفت ارز تسلط داشته باشید می تونید موفق باشید.

تو پوکر هم اگر شما بخواید بیش از حد مثلا 3 ساعت بشینید بازی کنید بعد از اون ذهن شما خسته می شه و دیگه یک تفریح برای شما نیست و ممکن به راحتی پول بردهاتون از دست بدید . در فارکس هم شما نیاز به استراحت دارید و اگر بیش از حد پای چارت بشینید . ممکن شما اور ترید کنید و سود روزانتون از دست بدید

تو پوکر و قتی شما می بینید که کارتهای شما اصلا با کارتهای و سط نمی خونه اگر بخواید به بازی در اون دست ادامه بدید شما باخت خواهید داد اون دست و در فارکس هم شما اگر بر روی پوزهای درون ضررتون استمرار ببخشید شما ضرر بزرگی خواهید کرد

تو پوکر وقتی کارت شما با کارتهای وسط میز جور در بیاد شما با اطمینان میزان شرط بالا می برید و ترس ندارید از اینکه ببازید اون دست در فارکس هم وقتی پوزیشن شما تو سود می ره با رعایت اصول و قوانین استراتژی خودتون و داشتن استاپ لاس و تارگت مشخص انتظار این دارید که تارگت شما بخوره نه اینکه در سود کم از معامله خودتون خارج بشید

در کل به نظر من کسی که تجربه پوکر داره قدرت اینکه بتونه به کلید بازار فارکس که مدیریت احساسات هستش برسه بیشتر هستش

پ . ن شما این درسها و نکات طی یک هفته اگر به قوانین و مقررات بازی آشنا باشید می تونید با عمق جان با بازی کردن پوکر بهش برسید فقط به تذکری که اول مطلب گفتم توجه کنید

با تشکر حبیب
قديمي July 4th, 2010, 21:54   #37
Wanka
Senior Member

Wanka's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
تشکر از ايشان: 217 بار در 101 پست
Wanka (سطح 1)Wanka (سطح 1)Wanka (سطح 1)Wanka (سطح 1)Wanka (سطح 1)
1

صحبتهای آقای Mommed رو اینجوری فهمیدم .

در فارکس باید خیلی زیاد صبر کنی تا جای خوب برای ورود پیدا کنی.
اکر هر جای چارت که دلت بخواد وارد شوی محکوم به فنایی .
تصور حرکت بعدی چارت نباید به ایمان تبدیل بشه .
با سرمایه کم و توقع زیاد محکوم به شکستی .
خستگي تو ترید باعث افت تمر کز و گرفتن پوزیشنهای اشتباه میشه و در آخر منجر به از دست دادن تمام سودهای اندوخته میشه .
اکه سوده یک موج رو کامل نگیری یا وقتی پوزیشنی گرفتی و حرکت به نفع تو هست کمال استفاده رو نکنی در آخر بازی کم میاری .
توی هیستوری باید بزرگترین مثبت هات از بزرگترین منفی هات بیشتر باشه .
اگه دیدی توی مود نیستی ترید نکن چون ضرر میکنی .
وقتی باختی باید به راحتی از پای چارت بلند شی اگر نه بقیه پولتو هم میبازی .
Wanka آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي July 7th, 2010, 02:56   #38
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
3

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hesam.124 نمايش نوشته ها
جناب kamroon

...
واقعاً بخای خوب نگاه کنی می بینی درصد زیادی از تریدر ها هم تو ترید هاشون هم تو سرمایه گزاری هاشون ( که هی به تلافی ضرر قبل ضرر جدید می کنند) قمار گونه عمل می کنند.

....
سلام حسام جان ،
جسارتا شاید بتوانید جمله تان را به این صورت تغییر بدهید که : "درصد زیادی از تریدر ها هم تو ترید هاشون هم تو سرمایه گزاری هاشون ( که هی به تلافی ضرر قبل ضرر جدید می کنند) هماتنند قماربازارن ناشی عمل می کنند."
-------------------------
هدف ما از ادامه این مبحث ، آموختن تجربیات قماربازان برای نبرد در بازار فارکس است . از اینجا شخصیتی "خیالی" وارد متون این تاپیک می شود به نام "قمارباز" .
و افسانه قمارباز ، سیر و سلوکی خواهد بود بر مبنای سر نخ هایی که این شخصیت به ما می دهد .
افسانه قمارباز روشنگر راه کسانی است که می خواهند زندگی گذشته خود را کنار بگذارند و از فردا جور دیگری زندگی را ببینند .
قديمي July 7th, 2010, 10:33   #39
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
سلام حسام جان ،
جسارتا شاید بتوانید جمله تان را به این صورت تغییر بدهید که : "درصد زیادی از تریدر ها هم تو ترید هاشون هم تو سرمایه گزاری هاشون ( که هی به تلافی ضرر قبل ضرر جدید می کنند) هماتنند قماربازارن ناشی عمل می کنند."
-------------------------
هدف ما از ادامه این مبحث ، آموختن تجربیات قماربازان برای نبرد در بازار فارکس است . از اینجا شخصیتی "خیالی" وارد متون این تاپیک می شود به نام "قمارباز" .
و افسانه قمارباز ، سیر و سلوکی خواهد بود بر مبنای سر نخ هایی که این شخصیت به ما می دهد .
افسانه قمارباز روشنگر راه کسانی است که می خواهند زندگی گذشته خود را کنار بگذارند و از فردا جور دیگری زندگی را ببینند .
سلام و عرض ادب دارم.
کسری جان ممنون از ویراستاری و نکته بینی خوبتون.

کسری جان از وقتی این بحث رو مطرح کردی خیلی فکر من رو به تجربیات و دیده های خودم مشغول کردی. و دائم همش میگم این حرکت بازار که الان رخ داد مثل فلان نکته ای بود که دیدم.
یادم می آد تو یه محفلی بودیم که حرفه ای های قمار اونجا بودن و تفریحی بازی می کردن. چند تا دانشجوی قمی تازه وارد که معلوم بود تو خوابگاهشون یا درس می خونن یا ورق بازی می کنن و خیلی با هم جوینت بودن هم اومده بودن رو حساب کل کل و کر کری شروع کردن با بچه ها بازی و کم کم کارشون به قمار کشید.
نکته جالب تو بازیشون این بود که فقط در جهت انحراف و مختش کردن فکر حریف ورق می ریختن.
مثلاً طرف کاملاً دستش خالی بود ولی اولین حرکتش جوری بود شما فکر می کردی این الان همه ورق ها دست خودشه یا یارش. و با دست خالی حریف رو به اشتباه های بزرگی مجبور می کرد که منجر به باخت طرف می شد. یا برعکس دستش پر بود جوری وانمود می کرد که انگار دستش خالیه و باز تکرار سناریو. و جالب تر اینکه تا حریف می اومد به بازیشون عادت کنه استراتژیشون عوض می شد و مثل افراد معمولی بازی می کردن.
یه وقتهایی تابلو به طرف باج می دادن یه وقتایی هم مو رو از ماست می کشیدن.
خلاصه اینکه اونشب همه رو کاملاً جارو کردن و بعدش هم بای.
وقتی خوب به قضیه نگاه می کنم درسی که می تونم ازش بگیرم اینه که انعطاف پذیری این اشخاص چقدر تو موفقیتشون تاثیر داشت.
نظر من اینه شایدم اشتباه می کنم ولی تو بازار هم باید انعطاف پذیر بود. حتماً خیلیامون شنیدیم که مثلاً فلان سیستم خوبه ولی باید به قوانینش پایبند بود- چرا؟ چون دوره سود داره و ضرر، و اگر شما به اش پایبند باشی سودهات ضررهاتو تحت الشعاع قرار می ده- خوب شاید این به نظر منطقی باشه ولی آیا رفتار مارکت هم به این شکله؟
آیا رفتار بازار متفاوت نیست- آیا بازار تغییر فرمول نمی ده- آیا بازار رنج با بازار روند متفاوت نیست؟- آیا تارگت ها در بازار رنج و روند باید یکی باشه؟
درست مثل بازی که وقتی ورق هاتو پیش روت می بینی آیا همیشه دستت پره؟ آیا همیشه برگات یه شکله؟
ببخشید که اینو می گم - آیا باید همیشه اول بازی حکم لازم کرد. آیا همیشه طرف رو باید حاکم کتی کرد؟ و ...
به قول دوست عزیزم خاکستری - تو این بازار از قائده شرطی شدن باید اجتناب کرد.

با تجربیات عینی که من تو این زمینه دیدم افرادی که بسیار زبردستن نگاه متفاوتشون به بازی و همچنین انعطاف پذیریشون، اونها رو موفق می کنه. و شاه بیت موفقیتشون اینه که:
به جای تلاش برای حدس زدن حرکت حریف، تلاش می کنن که حدس بزنن حریفشون در مورد بازی اونا چی حدس می زنه.

نکته دیگه ای که خیلی تو بازار شبیه این داستانه بحث دون پاشی و رسیدن به سود سریعه.
افرادی که وارد این بازار می شن در بدو ورود به دسته تقسیم می شن:98% بازنده -2% برنده (البته آمار رسمی نیست ذهنیه) اگه جزو 98 درصد بودن که بازار اینو به اشون القا می کنه که خیلی نزدیک بود سود کنیا ولی به جون جفتمون دفعه بعد حتماً موفق می شی و با تغییر فرمول بازار باز شکست می خورن-
اگرم جزو 2درصد برنده بودن که می رن جزو گروه bbp - گروه (bazandegan bade piruzi )
والا اونجوری که من دیدم افرادی که زود به سود خوب می رسن یا شرایطشون جوریه که باید زود به سود برسن خیلی زود هم کال می شن- اون جوری که من دیدم و واسه خودم هم اتفاق افتاده. و چون به سود رسیدن بنا به خصلت انسانی و راحت پول در آوردن برای سود بیشتر تلاش می کنن و بازار هم اینو می دونه که پولی که به اونا داده به زوری به بازار هدیه خواهد گشت.(آیا تا حالا کسی رو دیدید که یه حساب 100 تایی رو به مثلاً 1000 یا 10000 تایی تبدیل کنه و بعدش بزاره بره و با بازار خداحافظی کنه؟)

پ.ن: حیفه دوستان و اساتید هم سعی کنند تو این بحث که خیلی مفیده و تو بازار نقشه بزرگی داره شرکت کنند.
قديمي July 7th, 2010, 12:00   #40
mgh_ir
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2008
تشکر از ايشان: 476 بار در 199 پست
mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)mgh_ir (سطح 2)
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
سلام حسام جان ،

این جمله محشر بود

مرسی
mgh_ir آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از mgh_ir:
قديمي July 7th, 2010, 12:15   #41
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2010
محل سكونت: همین دور و بر
تشکر از ايشان: 1,877 بار در 475 پست
vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)
0

سلام دوستان،
با اينكه من خيلي كم تجربه ام ولي يه مدت يه سئوال ذهنم رو به خودش مشغول كرده بود:

آيا قماربازهاي حرفه اي هم "قمار" بازي مي كنن؟

بعد از دو سه هفته گشتن و فكر كردن راجع به اين موضوع به اين نتيجه رسيدم كه "نه، "قمار" بازي نمي كنن".
حالا نمي دونم كه ايا نتيجه اي كه بهش رسيدم درسته يا نه، ولي تا الان كه جواب اين سئوال خيلي برام راه گشا بوده.
موفق باشين دوستان.
قديمي July 7th, 2010, 13:07   #42
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله vahhab نمايش نوشته ها
سلام دوستان،
با اينكه من خيلي كم تجربه ام ولي يه مدت يه سئوال ذهنم رو به خودش مشغول كرده بود:

آيا قماربازهاي حرفه اي هم "قمار" بازي مي كنن؟

بعد از دو سه هفته گشتن و فكر كردن راجع به اين موضوع به اين نتيجه رسيدم كه "نه، "قمار" بازي نمي كنن".
حالا نمي دونم كه ايا نتيجه اي كه بهش رسيدم درسته يا نه، ولي تا الان كه جواب اين سئوال خيلي برام راه گشا بوده.
موفق باشين دوستان.
این جمله ای که به اش رسیدید یعنی چی؟ من منظورتونو نفهمیدم.
اگه قمار باز قمار بازی نکنن که اسمشون قمار باز نیست....

پ.ن:این تاپیک چون اسمش قماره همه خیال دیگری دارند. ولی من به نتایج جالبی رسیدم.
امیدوارم بحث ادامه پیدا کنه
2 تشکر کننده از hesam.124:
قديمي July 7th, 2010, 13:15   #43
payammm
Senior Member

payammm's Avatar

تاريخ عضويت: May 2009
محل سكونت: در ديار خوشبختي
تشکر از ايشان: 1,466 بار در 462 پست
payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)payammm (سطح 2)
0

نقل قول:

به نظر بنده هم قماربازهای حرفه ای قمار نمیکنند بلکه از قمار کردن دیگران به سود میرسند ولی به همان اسم قمارباز مشهور میشوند.
خیلی از تریدرها معمولا قمارگونه ترید میکنند ولی به همان اسم تریدر مشهورند .
قديمي July 7th, 2010, 13:33   #44
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)vahhab (سطح 5)
0

نقل قول:

من فكر مي كنم اون ها به "قمار" به ديد يك شغل نگاه مي كنن نه يه مكاني براي پارو كردن پول ولي جالبه اخرش منجر به پارو كردن پول مي شه. نمي دونم مي تونم منظورم رو درست بيان كنم يا نه.
به همون خاطره خودتون يه رجوع بكنيد (منظورم پنج تا پست پيش هست)، من فكر مي كنم اون جوون ها "قمار" بازي نمي كردن بلكه ما ها فكر مي كنيم كه اون ها "قمار" بازي مي كردن.

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله payammm نمايش نوشته ها
به نظر بنده هم قماربازهای حرفه ای قمار نمیکنند بلکه از قمار کردن دیگران به سود میرسند ولی به همان اسم قمارباز مشهور میشوند.
خیلی از تریدرها معمولا قمارگونه ترید میکنند ولی به همان اسم تریدر مشهورند .
فكر مي كنم اقا payammm منظورم رو تا حدود زيادي درست گفتن.
قديمي July 7th, 2010, 13:46   #45
vahhab
Senior Member

vahhab's Avatar

0

يه مثال بهتر هم مي تونم بزنم،
داستان ليلاج رو نگاه كنين، اون هر عددي كه مي خواست رو مياورد، از ديد بقيه اون داشته قمار بازي مي كرده ولي از ديد خودش چي؟ شايد تو دلش به خودش مي گفته "الان موقش نيست، الان موقش نيست، الان هم موقش نيست، حالا موقشه!!!!!" و چهار تا طاس مي نداخته و طرف رو ناك اوت مي كرده. يعني مي دونسته كه از قبل قراره چه كار كنه، يعني موقع مناسب رو پيدا مي كرده و يك دفعه طرف رو
نمي دونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه.
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
قمارباز, افسانه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
کدهای HTML غير فعال است

ساعت جاري 21:13 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.