انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks)

Notices

نمايش نتيجه نظرسنجي: آیابا ایجاد تالار تاپیکهای اختصاصی اعضاء موافقید؟
با ایجاد تالار موافقم و مایل به ایجاد تاپیک شخصی هستم 263 43.62%
با ایجاد تالار موافقم، اما تاپیک شخصی ایجاد نمی کنم 249 41.29%
با ایجاد تالار مخالفم 91 15.09%
تعداد رای دهندگان: 603. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي February 27th, 2009, 16:55   #61
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

دوستان عزیز ...

به نظرم کسی پیدا نشود که موافق نقد کردن مطالب نباشد . همگی در این مورد اتفاق نظر داریم .

منتها به موضوع از این منظر نگاه کنید که در خیلی از تاپیکها هنوز مطلب تمام نشده ، نقدها و نظرات دیگران غالبآ بحث را به حاشیه میکشاند .

وجود این تاپیک ها این مزیت را دارد که تمام مطالب و نظرات هر شخص بطور خالص و چکیده و پیوسته در دسترس خواهد بود .

قطعآ نقد این نظرات هم لازم است و کسی منکر این مسئله نیست . ولی اول باید سخنی به روشنی گفته شود تا بتواند مورد نقد قرار گیرد .

rasputin آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از rasputin:
قديمي February 27th, 2009, 17:03   #62
وحید درزی
مسئول سابق ماهنامه سرمایه

وحید درزی's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 7,813 بار در 1,518 پست
وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید درزی
Lightbulb

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله rasputin نمايش نوشته ها
دوستان عزیز ...

به نظرم کسی پیدا نشود که موافق نقد کردن مطالب نباشد . همگی در این مورد اتفاق نظر داریم .

منتها به موضوع از این منظر نگاه کنید که در خیلی از تاپیکها هنوز مطلب تمام نشده ، نقدها و نظرات دیگران غالبآ بحث را به حاشیه میکشاند .

وجود این تاپیک ها این مزیت را دارد که تمام مطالب و نظرات هر شخص بطور خالص و چکیده و پیوسته در دسترس خواهد بود .

قطعآ نقد این نظرات هم لازم است و کسی منکر این مسئله نیست . ولی اول باید سخنی به روشنی گفته شود تا بتواند مورد نقد قرار گیرد .

من فکر می کنم دوستانی که مخالف هستند احساس کرده اند که عده ای از نقد شدن و یا اظهار نظر دیگران و ... خسته شده اند و می خواهند کلکی سوار کنند ، ضمن احترام به این عزیزان باید عرض کنم اینطور نیست ، لطفا به هدف ایجاد این تالار دقت بیشتری بفرمائید ، من به آقا رضا پیشنهاد کردم حتما ابتدا در این تالار بخشهای مجزا ایجاد شود تا هر کس تاپیکش را به وبلاگ تبدیل نکند و موضوع خاصی را دنبال بنماید و دوما اینکه حتما تاپیک دیگری در کنار هر تاپیک باشد تا در آنجا به نقد و نظر بپردازیم ، در ضمن ایجاد تاپیک با مشورت و با اجازه باشد و در نهایت کاربران خاص با شرایط خاصی بتوانند تاپیک ایجاد کنند تا تاثیر مثبتی داشته باشد نه اینکه بخواهیم مجموعه ای از وبلاگهای شخصی راه بیندازیم ، بسیاری از نقدهای دوستان در مورد این تالار جدید بسیار به جا بوده و تذکرشان باعث شد از همین ابتدا جلوی بعضی انحرافهای احتمالی تالار گرفته شود ، ولی هدف اصلی تالار و نکات مثبت هم باید در نظر گرفته شود ، مطمئنا با حساسیت ویژه ای که همه اهالی محترم سایت سرمایه همچون البرز خان دارند خیالمان راحت خواهد بود که در صورت نامفید بودن این تالار آقا رضا به حذف آن اقدام خواهند کرد ، یا علی .
قديمي February 27th, 2009, 17:17   #63
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

بنظر من مشکل نقد شدن یا نشدن نیست، شما یه بحث خطوط روند رو فرض بفرمائید، الان ما 4 یا 5 تاپیک در این مورد داریم (حالا یه چندتا بیشتر یا کمتر)، هرکس هر نظری که داره اونجا مطرح می کنه و بقیه بحث می کنند تا همه با هم به یه نتیجه ای برسیم و معاملاتمون رو بهتر کنیم.

حالا فرض کنید که همه اون افراد بیان و تاپیک بزنند، چون هرکس فقط یک تاپیک می تونه بزنه در نتیجه تاپیک افراد شامل موارد زیر هست:
1 - تحلیل فاندامنتال
2 - تحلیل تکنیکال
3 - تحلیل استراتژی فردی
4 - سیگنالها
5 - جوک و طنز
6 - اخبار سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و هنری
7 - سایر موارد موضوعات آزاد و عمومی مثل عکس
8 - روانشناسی معاملات

حالا من نوعی چه جوری تحلیل خطوط روند رو از این بین پیدا کنم؟، اصلاً تحلیل خطوط روند کی رو بخونم؟، اگر سئوال داشتم کجا مطرح کنم؟ اگر مطلبی به ذهنم رسید چه جوری عنوان کنم؟
قديمي February 27th, 2009, 17:21   #64
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
اگر قبلاً حداقل از هر چند نفر یکی تاپیک ایجاد می کرد و بقیه به تاپیک های موجود اکتفا می کردند و مطالب و پستهاشون رو در همان تایک های موجود قرار می داند، حالا هرکس برای خودش یک تاپیک ایجاد خواهد کرد و من نوعی وقتی بخوام مثلاً در مورد خطوط روند مطالب کاربران مختلف رو بررسی کنم و به یک نتیجه بندی مناسب برسم باید چند تاپیک مختلف رو بخونم در عین حال که در تاپیک مربوطه همه جور مطلبی از سیگنال و بررسی فاندامنتال و تکنیکال و استراتژی گرفته تا مطالب طنز و شعر و خبر و حوادث که فقط فقط نتیجه ای جز گیج شدن من نخواهد داشت که در نتیجه منصرف می شم و می رم توی یک سایت دیگه که مطالب منسجم تر باشند. (۱)

من صد در صد با ایجاد چنین تالاری مخالف هستم و اگر هم درنهایت تصمیم به ایجاد چنین تالاری گرفته شد باید این شرط داشتن حداقل 30 پست و دوهفته به حداقل 100 پست و داشتن سطح اعتبار بالای 5 و گذشت 2 ماه از عضویت تغییر کنه تا هرکسی نتونه به راحتی یک تاپیک ایجاد کنه دوهفته توش همه چیز بنویسه و بعدهم خداحافظ و تاپیک رفت صفحه 35 تالار و تا 100 سال دیگه هم کسی بهش سر نمی زنه.

و یک پیشنهاد دیگه بنظر من باید برای اعضائی که اعتبار بالاتری دارند و پستهای بیشتری زدند از نظر وزنی در نظر سنجی ها حق رای بیشتری درنظر گرفته بشه و به رائی که مثلاً بابابهزاد و یا امیربابک می دهند بیشتر از رای کاربر X که جمعاً 10 تا پست بیشتر نزده و سطح اعتبارش 1 هست وزن داده بشه و رای این افراد بیشتر بحساب بیاد چرا که تاحالا هم زحمت بیشتری برای سایت کشیده اند (نسبت به اون فرد تازه وارد) و هم اینکه با روند سایت و قوانین بیشتر آشنا هستند.(۲)
۱- با ایجاد تالار جدید، تمام تالارهای فعلی به وضعیت موجود باقی خواهند ماند و مطالب تخصصی و موضوعاتی که نیاز به بحث و تبادل نظر دارد، در تالارهای مربوطه بررسی خواهند شد. تالار <تاپیک های اختصاصی> نیز برای اهداف خاص مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

۲- متاسفانه این امکان در vBulletin وجود ندارد. همچنین چگونگی وزن دهی به آراء اعضاء نیز کار ساده ای نیست و قطعا اختلاف نظرهای فراوانی در این مورد وجود دارد.

با توجه به اینکه این تالار بصورت آزمایشی ایجاد می شود، جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و در صورت عدم نتیجه مطلوب، تالار حذف خواهد شد.
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از Reza:
قديمي February 27th, 2009, 21:18   #65
sheri51
Junior Member

تاريخ عضويت: Feb 2009
تشکر از ايشان: 3 بار در 3 پست
sheri51 (سطح 0)
0

با ایجاد تالار اختصاصی موافقم
sheri51 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 28th, 2009, 10:37   #66
MAVERICK
Member

MAVERICK's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 120 بار در 68 پست
MAVERICK (سطح 0)
0

خيلي خوبه من كاملا موافقم
MAVERICK آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي February 28th, 2009, 22:17   #67
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام

توجه دوستان عزیز را به نکات ذیل جلب می کنم:
۱- لطفا از مباحث غیر مرتبط با موضوع تاپیک خودداری کنید.
۲- در صورت مشاهده پستهای مغایر با قوانین سایت، موضوع را به مدیران گزارش کنید و از تذکر به کاربر مربوطه در تاپیک خودداری کنید.
۳- در صورتی که مایلید بندی از قوانین سایت را به یکی از اعضاء یادآوری کنید، این کار را از طریق پیام خصوصی انجام بدهید. زیرا اعلام عمومی اینگونه موارد علاوه بر ایجاد کدورت، موجب بحثهای غیر مفید خواهد شد.

با تشکر
5 تشکر کننده از Reza:
قديمي March 1st, 2009, 10:55   #68
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

باعرض معذرت من فقط یک سئوال کوچک داشتم و قول شرف می دم که دیگه هیچ چیزی در این مورد نگم.

با توجه به نظرسنجی فوق یعنی الان 248 نفر تصمیم به ایجاد تاپیک دارند؟ یعنی ما با 248 عدد تاپیک جدید مواجه هستیم؟
قديمي March 1st, 2009, 11:50   #69
M.sbt
Junior Member

تاريخ عضويت: Nov 2008
تشکر از ايشان: 4 بار در 3 پست
M.sbt (سطح 0)
0

با ایجاد این تاپیک موافقم به شرطی که موضوع و هدف تاپیک کاملا مشخص و نویسنده از اصل موضوع منحرف نشود و دیگر اینکه درج نظرات با موافقت و مدیریت مدیر سایت و یا مسئول تاپیک باشد تا بدینوسیله از نوشتن مطالب بدون محتوا و منحرف کننده جلوگیری گردد و در ضمن کسانی که تاپیک را ایجادمی کنند از بار علمی وتجربی لازم بر خوردار باشند
M.sbt آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از M.sbt:
قديمي March 1st, 2009, 14:22   #70
Hamed2420
مدیر سابق تالار "موضوعات عمومی" و "تالار اعضاء"

Hamed2420's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: تهرانپارس
تشکر از ايشان: 7,866 بار در 2,029 پست
Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)
0

من هم يك سوال دارم.

كساني كه به گزينه دوم راي دادن، چرا موافق موضوع و مخالف باز كردن تاپيك شخصي هستند؟

آيا اين كار رو بيهوده ميدونن؟ آيا حوصله اين كاررو ندارن؟ آيا از اشتراك گذاري موضوعاتشون خوششون نمياد؟ آيا نظري ندارن؟ يا ترجيح ميدن وبلاگ بزنن؟

من اين گزينه دوم خيلي برام عجيبه !
Hamed2420 آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از Hamed2420:
قديمي March 1st, 2009, 16:09   #71
Reza
مدیر سایت

Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
باعرض معذرت من فقط یک سئوال کوچک داشتم و قول شرف می دم که دیگه هیچ چیزی در این مورد نگم.

با توجه به نظرسنجی فوق یعنی الان 248 نفر تصمیم به ایجاد تاپیک دارند؟ یعنی ما با 248 عدد تاپیک جدید مواجه هستیم؟
البته قطعا اینطور نیست که این 248 نفر بلافاصله تاپیک ایجاد کنند. ضمنا ایجاد تاپیک برای کاربران کمتر از 30 پست امکان پذیر نیست. اما بعید نیست با گذشت زمان تعداد تاپیکها افزایش پیدا کند و سه رقمی شود.

بد نیست همینجا به یک نکته نیز اشاره کنم: ما باید برای حفظ و گسترش نظم در ساختار سایت تلاش کنیم. از جمله باید تا حد ممکن تلاش کنیم از ایجاد تاپیکهای موازی و مشابه جلوگیری شود. اما در عین حال نباید از ایجاد تاپیکهای جدید یا از گسترش مطالب سایت جلوگیری کنیم.

به نظر من یکی از راههای پیشرفت و یادگیری در فارکس، نوشتن اطلاعات و تجربیات و همچنین مشارکت در مباحث هست. ممکن است برخی اعضای با سابقه و قدیمی سایت فکر کنند که در مورد بسیاری از مطالب قبلا در انجمنها بحث شده و طرح دوباره این مباحث، غیر مفیده یا حتی مضر است. یا شاید برخی دوستان به پلن معاملاتی مناسب رسیده اند و مطالب جدید مطرح شده در انجمنها از نظر آنها جالب یا مفید نیست. اما فراموش نکنیم که یک مطلب کاملا معمولی از نظر یک شخص، ممکن است برای شخص دیگر کاملا مفید و کاربردی باشد.

امیدوارم ایجاد این تالار جدید نیز موجب افزایش دانش و تجربه اعضای سایت شود.
قديمي March 1st, 2009, 19:37   #72
Teacher
Member

Teacher's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
محل سكونت: زیر آسمان خدا
تشکر از ايشان: 163 بار در 65 پست
Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)Teacher (سطح 1)
0

بنظر من اصلاً ایده جالبی نیست.
تشکر کننده از Teacher:
قديمي March 1st, 2009, 22:19   #73
ar460ash
Senior Member

ar460ash's Avatar

تشکر از ايشان: 2,134 بار در 596 پست
ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)ar460ash (سطح 3)
0

سلام

بنده خودم از افرادی بودم که به گزینه اول رای دادم ولی الان که فکر میکنم میبینم اشتباه کردم.

به نمونه زیر توجه کنید:

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

فکر کنم کم کم این نوع مشکلات زیاد میشه و واقعا سخته که ادم دنبال هر موضوعی توی این 400- 500 تاپیک فعلی و اینده بگرده .ضمنن کنترل مطالبی که توی همه این تاپیک ها نوشته میشه خیلی مشکله.

سر بلند باشید
قديمي March 1st, 2009, 23:24   #74
Hamed2420
مدیر سابق تالار "موضوعات عمومی" و "تالار اعضاء"

Hamed2420's Avatar

تاريخ عضويت: May 2006
محل سكونت: تهرانپارس
تشکر از ايشان: 7,866 بار در 2,029 پست
Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)Hamed2420 (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ar460ash نمايش نوشته ها
سلام

بنده خودم از افرادی بودم که به گزینه اول رای دادم ولی الان که فکر میکنم میبینم اشتباه کردم.

به نمونه زیر توجه کنید:

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

فکر کنم کم کم این نوع مشکلات زیاد میشه و واقعا سخته که ادم دنبال هر موضوعی توی این 400- 500 تاپیک فعلی و اینده بگرده .ضمنن کنترل مطالبی که توی همه این تاپیک ها نوشته میشه خیلی مشکله.

سر بلند باشید
با سلام

البته این مشکل در تاپیک های فعلی تالار موضوع آزاد هم گاهاً اتفاق میافته و برخی پستها به صورت یک شکل سینوسی تکرار میشن. به هر حال این هم یکی از مشکلات هست که با وجود چنین تاپیک هایی بیشتر خواهد شد.
Hamed2420 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از Hamed2420:
قديمي March 2nd, 2009, 01:40   #75
وحید درزی
مسئول سابق ماهنامه سرمایه

وحید درزی's Avatar

محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 7,813 بار در 1,518 پست
وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید درزی
Lightbulb

0

آقا رضای عزیز این دوستان راست می گن ، در نظر گرفتن 30 پست برای ایجاد تاپیک در این تالار خیلی معقول نیست ، ولی وقتی مثلا 300 پست یا 500 پست باشه ، این افراد رو دیگه همه می شناسن و اینطوری مشکل ایجاد نمی شه ، حقیر همچنان موافق ایجاد این تالار هستم ولی نظرات دوستان رو هم برای اشکالات احتمالی قبول دارم ، یا علی
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
پیشنهاد, ایجاد, بررسی, تالار

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است