انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

نمايش نتيجه نظرسنجي: مهم است در کنار فارکس به بورس هم نیم نگاهی داشته باشیم ؟
بلی مهم است 20 74.07%
خیر مهم نیست 7 25.93%
تعداد رای دهندگان: 27. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي November 12th, 2008, 07:16   #1
وحید درزی
مسئول سابق ماهنامه سرمایه

وحید درزی's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 7,813 بار در 1,518 پست
وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به وحید درزی
Red face غبار روبی از تالار بورس

0

با سلام به همه دوستان

از آنجا که توصیه شده است سبد خود را همیشه با چند تخم مرغ پر نمائیم ، بد نیست حالا که وقت خود را برای ترید در بازار متلاطم و پر ریسک فارکس می گذاریم کمی و گاهی هم به فکر بورس خودمان هم باشیم . سایت ها و فرومهای دیگری در مورد بورس در حال فعالیت هستند که بنده با احترام به آنها عرض می کنم که بهتر است اکنون که ما اینجا دور هم جمع هستیم همین تالار بورس خودمان را در سایت سرمایه خانه تکانی و غبار روبی کنیم و سایت سرمایه را که سایتی در حوزه بازارهای مالی از جمله بورس می باشد را در این عرصه بیشتر وارد نمائیم .
بدین وسیله از تمامی دوستان و عزیزان و اساتیدی که در بورس ایران هم دستی دارند و چه بسا بیشتر از فارکس در آنجا تلاش می کنند دعوت می کنم تا تاپیکهای خوب این تالار را دوباره از سر بگیرند و جانی دوباره به این تالار بدهند .
حقیر اخیرا تلاش زیادی برای مطالعه و کسب اطلاع در مورد بورس ایران می نمایم و هرگونه کمک و ایده برای این تالار که به ذهنم برسد ارائه خواهم نمود . هدف از ایجاد این تاپیک اطلاع رسانی رو در رو به عزیزان بود و در ادامه تاپیک منتظر اظهار نظر ، پیشنهاد و یا انتقاد به این موضوع می باشیم .

با تشکر و ارادت
قديمي November 12th, 2008, 08:24   #2
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)وحید درزی (سطح 8)
Smile

0

نکته هائی که به ذهنم می رسد اینکه :

- کلیه نرم افزار ها و ابزار های موجود برای بورس ایران را جمع کرده معرفی کنیم و به آموزش آن بپردازیم .
- کارگزاریهای بورس را هم همانند بروکرهای فارکس معرفی کنیم و در موردشان توضیح دهیم و خدماتشان را ذکر نمائیم .
- روشهای تحلیلی اعم از بنیادی و تکنیکی را به کار ببندیم .
- منابع موجود برای مطالعه بیشتر و دریافت اطلاعات بهتر را ذکر کنیم .
- اخبار را به موقع به اطلاع برسانیم و تاثیرات آنرا بررسی کنیم .
- سهامها را به دسته های مختلف تقسیم کرده از جهات مختلف جداگانه بررسی کنیم .

ادامه دارد ...
قديمي November 12th, 2008, 08:30   #3
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

Smile

0

و باز هم :

- افراد فعال در این بازار که در سایت سرمایه هم هستند شناسائی و دعوت به فعالیت در تالار شوند .
- همانند فارکس اقدام به ایجاد کارگاههای لایو تریدینگ سهامها بنمائیم .
- سیستمها بر روی سهامها تست شوند و میزان سود و زیان مشخصی اعلام شود .
- آموزش گسترده و موثر ایجاد شود و سعی در تهیه پی دی اف و جزوه بنمائیم .

ادامه دارد ...
قديمي November 12th, 2008, 09:08   #4
Enterex
Senior Member

Enterex's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 1,455 بار در 458 پست
Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)Enterex (سطح 2)
0

با درود
از طرح اين ايده بسيار متشكرم. با تجربه حضور 12 ساله در بورس در خدمت دوستان هستم. البته مدتي است كه چنان درگير فاركس شديم كه بورس با اون صف هاي خريد و فروشش از يادمان رفت
از آنجا كه بازار بورس ما از خصوصيات يك بازار سرمايه كارا فاصله زيادي دارد فعاليت در آن تابع شرايط و الگوهاي خاصي است كه در قالب روش هاي معاملاتي و تحليلي استاندارد نمي گنجد و كار را پيچيده مي سازد. در هر حال استفاده از نظرات استادان و تبادل اطلاعات در زمينه هاي مختلف مربوط به بازار نظير كارگزاري ها،‌ ميزان سودآوري شركت ها، برنامه هاي معاملاتي شركت هاي سرمايه گذاري و بزرگان بازار و .... بسيار ارزشمند خواهد بود كه بايد بدان ارج نهاد.
سلامت باشيد
قديمي November 12th, 2008, 09:15   #5
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

0

با تشکر از دوست و استاد عزیزمان که باعث دلگرمی شدند ، از ایشان قول می گیرم که در کنار ما باشند .

نکته ای دیگر به ذهنم رسید :

تاپیکهای موجود بررسی شوند و دسته بندی شده ، مشابه ها و هم جهت ها ادغام شوند و نیز اهم و مهم شود و در صورت لزوم با تغییر نام برخی تاپیکها آنها را از زیر خاک بیرون کشید و یا تاپیک جدیدی ایجاد نمود .
قديمي November 12th, 2008, 14:44   #6
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

Smile

0

نکاتی دیگر ...

- همانند بخش های فعال بنیادی فارکس سایت ، بخش فعال و موثر بنیادی برای پوشش اخبار و مسائل فاندامنتال بورس ایران اختصاص دهیم و چون تمام اخبار ایران را می توان از منابع داخلی به راحتی و تا حدی به موقع بدست آورد شاید این بخش ، بخش مهمی در بورس ایران شود و بازدید کننده و صاحب نظران زیادی پیدا کند .
- می توانیم با ارائه سر تیتر روزنامه های داخلی اقتصادی و همین طور مانیتور کردن شبکه خبر رادیو و تلویزیون خودمان هم گام موثری در جهت اطلاع رسانی برداریم .
- در بخش تکنیکال نیز سعی کنیم از تجارب استفاده کنیم و از طرفی سیستم ها و روشهای جدیدی را هم آزمایش نمائیم .

چطور بود ؟؟ من پایه هستما

ادامه دارد ...
قديمي November 12th, 2008, 14:47   #7
khorasani2
Member

تاريخ عضويت: Mar 2008
تشکر از ايشان: 64 بار در 30 پست
khorasani2 (سطح 0)
0

متاسفانه در بورس ايران ديتاي تحليلي مناسب وجود ندارد و بايد براي تهيه ان حداقل ماهي 25هزار تومان در قالب يك نرم افزار بايد بپردازي كه حتي نمي توني اون ديتا را در نرم افزار هاي مطرح مثل ادونس استفاده كني
پس بايد رانت داشته باشي
يا بابات تو كارگزاري كار كنه يا بايد بچه اون حقوقي باشي يا بايد با پولت قمار كني
بهتر است بورس ايران را بي خيال شويد كه هيچش شفاف نيست
صد مرنبه به فاركس كه اگر ضرر مي كني مي داني تنها مقصرش دانش ناقص خودت است اما در بورس يك روز در صف خريد يك روز در صف فروش هستي با اين اوضاع بورس ايران بهتر است كسي را گرفتار بورس نكنيم مخصوصا در اين اوضاع اسفناك
khorasani2 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از khorasani2:
قديمي November 12th, 2008, 14:54   #8
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

Smile

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله khorasani2 نمايش نوشته ها
متاسفانه در بورس ايران ديتاي تحليلي مناسب وجود ندارد و بايد براي تهيه ان حداقل ماهي 25هزار تومان در قالب يك نرم افزار بايد بپردازي كه حتي نمي توني اون ديتا را در نرم افزار هاي مطرح مثل ادونس استفاده كني
پس بايد رانت داشته باشي
يا بابات تو كارگزاري كار كنه يا بايد بچه اون حقوقي باشي يا بايد با پولت قمار كني
بهتر است بورس ايران را بي خيال شويد كه هيچش شفاف نيست
صد مرنبه به فاركس كه اگر ضرر مي كني مي داني تنها مقصرش دانش ناقص خودت است اما در بورس يك روز در صف خريد يك روز در صف فروش هستي با اين اوضاع بورس ايران بهتر است كسي را گرفتار بورس نكنيم مخصوصا در اين اوضاع اسفناك
تا حدی با دلایل شما برای دوری از بورس ایران موافقم ، حتی اگر کسی دلایل شدیدتری هم بیاورد موافق خواهم بود ، چون اکثر افراد اینطور می گویند . اما یادمان باشد هستند افراد زیادی هم که در همین بورس در حال فعالیت و سود کردن می باشند .
شاید یکی از دلایلی که بورس ایران به اصطلاح یلخی است این است که تریدر ها و تحلیل گران وارد آن نمی شوند و اکثر معامله گران آنرا افراد عادی و قمار بازان تشکیل می دهد .

دوستان نظر بدهند ببینیم چه می شود ، مخالفت شدید هم دارید بیان فرمائید تا نتیجه شدیدا خوبی گرفته شود .
قديمي November 12th, 2008, 15:08   #9
khorasani2
Member

khorasani2 (سطح 0)
0

دوست عزيز در بورس يا در فاركس دو راه تريد داريم يكي تكنيكي و ديگري بنيادي .. بنيادي در ايران يعني كشك و كشك بتمام معني يعني الان مي گه سود ما فلان قدر است فردا صبح مدير عاملش مي گه نه اينقدر نيست اگر بخواهي برايت اين نمونه ها را كه يك مورد نيست مطرح كنم اما چون مي دانم خودت هم بورسي هستي دليل ديگري نمي بينم زياد وارد جزييات شويم
مورد بعدي كه فكر مي كنم با جو سايت همخواني مناسب تر ي دارد اين است كه بي اييم بحث تكنيكال را دنبال كنيم و دانش اين مورد در اكثر بچه هاي سرمايه به خوبي ديده مي شود و هر كسي به اين سايت سر مي زند حداقل از اصول اوليه دانش تكنيكال در حد تئوري بر خوردار مي باشد اما عرض كردم ما ديتا نداريم كه تحليل كنيم ما مشكل افزايش سرمايه داريم كه اعمال ان كار راحتي نيست من امروز متاتريدرم را هر زماني باز كنم ديتا دارم اما در بورس ديتا نداريم
حال شما چه به نحوه مي خواهيد تحليل كنيد بنيادي كه راه حل داريد بفرماييد و اگر منظورتان چهار تا روزنامه مثل دنياي اقتصاد و ايران تحليل و سايتهاي ديگر ياست كه معما حل شده را براي مردم تفسير مي كنند بازم سر كاريم وقتي صف خريد مي شود همه مي گند خوب است وقتي صف فروش مي شود همه مي گند بد است و اين نيازي به خوندن ندارد
حال بايد روي تكنيكال صحبت كنيم كه زبان مشترك اين سايت است و براي اكثرا دوستان قابل فهمتر است پس بايد ديتا تهيه كنيم منتظر راه حل شما هستم
من ديتاي سه سال اخر بورس را هم مي توانم به صورت موردي براي هر سهمي كه لازم داريد در اينجا بگذارم اما در ادونس فقط بايد استفاده كنيد
يكي از مشكلات بورس ما عدم همخواني ديتاي بورس ما با نرم افزارها هست مثلا در ايران ما چون تعطيلات بسيار داريم كندل هاي هفتگي و ماهيانه اكثرا شكلشان غلط هست باز مجبوريم برويم ماهي 25 تومن بپردازيم و خوب حالا ماهي چند تومان در بورس بدست مي اوريم ؟
2 تشکر کننده از khorasani2:
قديمي November 12th, 2008, 15:19   #10
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله khorasani2 نمايش نوشته ها
دوست عزيز در بورس يا در فاركس دو راه تريد داريم يكي تكنيكي و ديگري بنيادي .. بنيادي در ايران يعني كشك و كشك بتمام معني يعني الان مي گه سود ما فلان قدر است فردا صبح مدير عاملش مي گه نه اينقدر نيست اگر بخواهي برايت اين نمونه ها را كه يك مورد نيست مطرح كنم اما چون مي دانم خودت هم بورسي هستي دليل ديگري نمي بينم زياد وارد جزييات شويم
مورد بعدي كه فكر مي كنم با جو سايت همخواني مناسب تر ي دارد اين است كه بي اييم بحث تكنيكال را دنبال كنيم و دانش اين مورد در اكثر بچه هاي سرمايه به خوبي ديده مي شود و هر كسي به اين سايت سر مي زند حداقل از اصول اوليه دانش تكنيكال در حد تئوري بر خوردار مي باشد اما عرض كردم ما ديتا نداريم كه تحليل كنيم ما مشكل افزايش سرمايه داريم كه اعمال ان كار راحتي نيست من امروز متاتريدرم را هر زماني باز كنم ديتا دارم اما در بورس ديتا نداريم
حال شما چه به نحوه مي خواهيد تحليل كنيد بنيادي كه راه حل داريد بفرماييد و اگر منظورتان چهار تا روزنامه مثل دنياي اقتصاد و ايران تحليل و سايتهاي ديگر ياست كه معما حل شده را براي مردم تفسير مي كنند بازم سر كاريم وقتي صف خريد مي شود همه مي گند خوب است وقتي صف فروش مي شود همه مي گند بد است و اين نيازي به خوندن ندارد
حال بايد روي تكنيكال صحبت كنيم كه زبان مشترك اين سايت است و براي اكثرا دوستان قابل فهمتر است پس بايد ديتا تهيه كنيم منتظر راه حل شما هستم
من ديتاي سه سال اخر بورس را هم مي توانم به صورت موردي براي هر سهمي كه لازم داريد در اينجا بگذارم اما در ادونس فقط بايد استفاده كنيد
يكي از مشكلات بورس ما عدم همخواني ديتاي بورس ما با نرم افزارها هست مثلا در ايران ما چون تعطيلات بسيار داريم كندل هاي هفتگي و ماهيانه اكثرا شكلشان غلط هست باز مجبوريم برويم ماهي 25 تومن بپردازيم و خوب حالا ماهي چند تومان در بورس بدست مي اوريم ؟
در مورد دیتا فکر می کنم هر روز می شود تهیه کرد و کندلهای روزانه را در نرم افزار های آمی بروکر و متا استوک رسم نمود . در مورد این قضیه که مشکلی وجود ندارد . وقتی بورس سر ظهر بسته شد . دیتا ها رو می گیریم و تا فردا وقت داریم تخلیل کنیم .
اگر منظورتون چیز دیگه ایه و من بد متوجه شدم بفرمائید
پ.ن : من تا شب نیستم .

آخرین ويرايش توسط وحید درزی در November 12th, 2008 و ساعت 15:33 دليل: پ.ن
وحید درزی آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از وحید درزی:
قديمي November 12th, 2008, 15:34   #11
khorasani2
Member

khorasani2 (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله PitchForker نمايش نوشته ها
در مورد دیتا فکر می کنم هر روز می شود تهیه کرد و کندلهای روزانه را در نرم افزار های آمی بروکر و متا استوک رسم نمود . در مورد این قضیه که مشکلی وجود ندارد . وقتی بورس سر ظهر بسته شد . دیتا ها رو می گیریم و تا فردا وقت داریم تخلیل کنیم .
اگر منظورتون چیز دیگه ایه و من بد متوجه شدم بفرمائید
يك نمودار در اينجا بزار من هم يك نمودار برايت مي گذارم اون وقت تفاوت ها را متوجه مي شوي در تايم هاي ماهيانه و هفتگي كه اصلا فكرش را هم نكن كه بتوني يك كندل درست داشته باشي
اما روش تهيه ديتا و اعمال افزايش سرمايه را اگر بگي شايد راحتتر بشود با هم جلو برويم
2 تشکر کننده از khorasani2:
قديمي November 12th, 2008, 22:34   #12
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

جائی که اینقدر آقایون توش دست می برند و هرکس که زورش بیشتره قیمت رو به نفع خودش تغییر می ده، ارزش اینکه حتی راجع بهش فکر هم بشه نداره چه برسه به اینکه آدم بخواد وقت و سرمایه اش رو توش خرج کنه.

من هربار تا حالا توی بورس چه با دید باز چه چشم بسته وارد شدم ضرر کردم. 120% مواقع فقط ضرر هست.
قديمي November 14th, 2008, 20:47   #13
reza398
Member

تاريخ عضويت: Jun 2005
تشکر از ايشان: 41 بار در 22 پست
reza398 (سطح 0)
0

سلام دوستان
با وجود اينكه من تا به حال به صورت خيلي حرفه اي در بورس ايران كار نكرده ام اما با نظر شما در مورد بررسي بورس و فعاليت بيشتر در آن كاملا موافقم .
من فكر ميكنم فاركس و بورسهاي بين المللي به اين دليل قابل تحليل و برسي هستند كه تعداد سرمايه گذاران در آنها بيشتر است . اگر تعداد سرمايه گذاران در بورس تهران نيز افزايش قابل ملاحظه يابد ، وضعيت بهتر ميشود .

مورد بعد اينكه آيا فكر نميكنيد سرمايه گذاري در بورس ايران از لحاظ اخلاقي و انساني بهتر است ؟ ما با اينكار فعاليت اقتصادي در كشور خودمان را رونق ميدهيم و صنعت خودمان را حمايت ميكنيم . آيا فقط بايد به سود خودمان توجه كنيم ؟ آيا سود بردن فقط همان پول درآوردن است ؟ تا كي بايد بگوييم ايراني ها خودشان آفت خودشان هستند و از همديگر حمايت نميكنند ؟ آيا براي نجات اقتصاد و بورسمان بايد دنبال يك سوپرمن باشيم يا خودمان بالاخره يه كاري انجام بديم ؟ هر چند خيلي خيلي جزيي . پس بياييد براي يكبار هم كه شده خودمان از خودمان حمايت كنيم !!!

جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] من از طرح شما حمايت ميكنم و با وجود قدرت علمي و عملي و زمان كمي كه دارم در خدمت شما هستم . فقط بياييد دلسرد نشويم . چرا در فاركس هزار بار سعي ميكنيم و شكست ميخوريم و باز هم سعي ميكنيم ؟ بياييم در بورس خودمان هم همينكار را بكنيم . كمك به يكديگر در بورس تهران در حقيقت كمك به خودمان است .

در بورس ما مشكلات بسيار زياد است ،‌ ديتا نداريم ، تحليل نميتوان كرد و .... كه همگي درست است . ولي به نظر من با سعي و تلاش بالاخره راهش را پيدا ميكنيم . همين الان هم من كساني را سراغ دارم كه در حال سود بردن از اين بورس هستند و هيچ رانت و ... اي هم ندارند . پس ما هم بايد بتوانيم فقط بايد سعي كنيم و دنبال لقمه آماده نباشيم . يك دست صدا ندارد اما اگر به هم كمك كنيم و گروهي كار كنيم حتما به يه جاهايي ميرسيم .

و اما در مورد نظرات دلسرد كننده : با احترام كامل به نظرات همه دوستان و تشكر از آنها بايد بگويم كه حتي در تالارهاي فاركس هم بسياري افراد را ميبينم كه بسيار نا اميدانه در مورد فاركس صحبت ميكنند ، اگر در همين تالارهاي بورسي هم بگرديد بسياري از افراد بسيار اميدوارانه صحبت ميكنند . پس بهتر است دلسرد نشويم و شروع كنيم ( يا بهتر است بگوييم ادامه دهيم ) .

شايد در بورس تهران به اندازه فاركس و ... سود نباشد ، اما در آن چيزهايي هست كه در فاركس و ... نيست از جمله :
1-) ريسك پايينتر در بورس تهران نسبت به فاركس و ...
2-) آرامش بيشتر به دليل تلاطم كمتر
3-) قابليت اعتماد بسيار بالاتر به بروكرها نسبت به بروكرهاي فاركس و ....
4-) عدم از دست رفتن يكباره كل سرمايه به دليل تحريم و .... و بالا كشيده شدن پول به وسيله بروكر
5-) پيشرفت روزافزون به دليل خصوصي سازي گسترده در ايران
و .......

اميدوارم سر دوستان را خيلي درد نياورده باشم ولي كلام آخر اينكه من شخصا به دليل اينكه آقاي مكارم نظر منفي نسبت به فاركس دارند و آنرا صحيح نميدانند تصميم گرفته ام در بورس فعاليت بيشتري داشته باشم و اميدوارم با كمك دوستاني مانند جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] در اين راستا پيشرفت كنم .

نظرات بالا فقط نظرات شخصي من بود و اميدوارم كسي را ناراحت نكرده باشم و مطمئنا مخالفان بسياري با نظرات من در اين انجمن وجود دارند كه به نظر همگي آنها احترام ميگذارم .

به اميد موفقيت دوستان از جمله جناب [کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ] با اين فكر خوب و شروع خوبشان .

آخرین ويرايش توسط reza398 در November 14th, 2008 و ساعت 20:53
reza398 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از reza398:
قديمي November 14th, 2008, 22:12   #14
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

Exclamation دعوت به ادامه بحث

0

با سلام به همه دوستان

نظرات دوستان را به دقت خواندم . با توجه به اینکه تا الان نفرات بیشتری از عزیزان با طرح بنده موافقند خواهش می کنم دوستان اظهار نظر کنند و نگذارند این طرح عقیم بماند . لطفا با توجه به بحث اصلی نظراتتان را شرح دهید .
بنده همچنان مصر هستم که باید نیم نگاهی به بورس داشته باشیم و با ورود و مطالعه حرفه ای تر به بورس قطعا توان تاثیر گذاری نیز خواهیم داشت .

با تشکر و ارادت
قديمي November 15th, 2008, 01:08   #15
وحید درزی

وحید درزی's Avatar

Red face

0

با سلام به همه دوستان

عزیزان و سرورانی که از ایده و طرح ارائه شده حمایت نمودند و از این پس خواهند نمود آماده باشند به زودی برنامه مدونی ارائه خواهم کرد تا بیشتر با هم در ارتباط باشیم و بتوانم از تجارب شما در راستای اهداف این تاپیک استفاده بنمایم .

پ.ن : نظر سنجی تا الان ، تاکید می کنم تا الان حاکی از استقبال از طرح ارائه شده برای زنده کردن تالار بورس است . خوشحال می شوم مخالفان و موافقان در نظر سنجی شرکت کنند و نظراتشان را بیان نمایند .

با تشکر و ارادت
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
بورس, تالار, روبی, غبار

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است