انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي April 7th, 2004, 21:48   #1
سعيد
Junior Member

تاريخ عضويت: Apr 2004
تشکر از ايشان: 11 بار در 2 پست
سعيد (سطح 0)
نرم افزارهاي بورس تهران

0

مديريت سبد سهام و بروز نگهداري اطلاعات و روند بازدهي آن مهمترين دغدغه هر سهامداري مي باشد.
نرم افزار ShareExpress2000 يكي از بهترين نرم افزارهاي موجود در اين زمينه ميباشد و شما ميتوانيد سبد سهام خود را به راحتي با وارد كردن آخرين قيمت مديريت كنيد. مواردي همچون :
- اراپه آخرين وضعيت سبد و سود يا زيان كلي آن.
- نگهداري سوابق هريد و فروش.
- محاسبه آخرين قيمت ميانگين سهام در چند نوبت خريد.
- اراپه سود وزيان سهام هاي موجود در سبد بطور جداگانه و به تفكيك.
....

براي download نرم افزار ميتوانيد از آدرس زير استفاده كنيد. ظرفيت آن نيز ۴.۶ مگا بايت مياشد.
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]

لطفا اگر دوستان نرم افزار ديگري در مورد مديريت سبد سهام سراغ داريد در همين تاپيك معرفي نماييد.
سعيد آفلاين است پاسخ با نقل قول
10 تشکر کننده از سعيد:
قديمي April 7th, 2004, 22:23   #2
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نرم افزار Fund Manager:
نرم افزار شخصی: http://www.beiley.com/programs/fundmn67.exe

نرم افزار حرفه ای: http://www.beiley.com/programs/fmnpro67.exe

نرم افزار پیشرفته: http://www.beiley.com/programs/fmnadv67.exe
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
7 تشکر کننده از Reza:
قديمي April 8th, 2004, 16:53   #3
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

من خودم به اين بحث بسيار علاقمندم :‌
ببينيد دوستان نرم افزارهاي مرتبط با بورس دو دسته اند :‌
۱ - نرم افزارهاي حسابداري
۲ - نرم افزارهاي اطلاعات سهام و قيمت و تابلو و عرضه و تقاضا و .....
البته بعضي نرم افزارها هر دو سرويس فوق را در يك بسته اراپه ميكنند .

نرم افزارهاي حسابداري به وفور موجودند .( هم براي بورس و هم براي موضوعات ديگر مثل انبارداري مديدريت و ... )‌ من به شما توصيه ميكنم از نرم افزارهاي خارجي استفاده كنيد . معادل هاي فارسي هم فرق چنداني ندارند . فرمولهاي ( عموما ساده ) حسابداري در آنها تعبيع شده و به شما امكان ايجاد سبد سهام , حسابهاي متفاوت ( براي نگهداشتن حساب هايتان با ديگران ) و ديدن كاركرد و بازدهي سبد سهام و ....را ميدهد .
حتي در مقياس كوچك ميتوان با برنامه نويسي در اكسل (‌MS Office : Excel )‌ نيازهاي حسابداري را مرتفع كرد . ( من خودم اينكار را كرده ام !‌ )‌

درباره نرم افزار اطلاعات سهام :
a . مسلم است كه بايد بعد از هر روز كاري به اينترنت ( يا اينترانت ) وصل شود تا اطلاعاتش را بروزرساني (‌update ) كند . اطلاعات قيمتي تابلو , عرضه و تقاضا در طول زمان خريد و فروش , اطلاعات سهام جايزه و حق تقدم ها و ... , اطلاعيه هاي صادر شده از سازمان بورس و .... چيزهاييست كه در اين نرم افزار خواهيد ديد .

b . اين نرم افزارها به پشتيباني ( support )‌ قوي نياز دارند . چون در صورت تعويق در رساندن اطلاعات يا دقت پايين در اطلاعات ضرر مستقيمي به كاربر ( user ) نرم افزار ميخورد . اطلاعات غلط پايه تحليل غلط و تصميم غلط و دست آخر ضرر مالي خواهد شد . ( )‌

نرم افزار fund manager :‌

اين نرم افزار يك نرم افزار كاربردي با واسط كاربري ( user interface ) قوي و زيباست . هر دو كارهاي فوق كه گفتم را هم انجام ميدهد . يعني هم نرم افزار حسابداري است و هم نرم افزار اطلاعات سهام . طريقه آپديت شدنش هم بدليل سيستم يكپارچه اطلاع رساني بورس هاي بين المللي بسيار ساده است ! فقط با فشار دادن يك دكمه در هر زماني آخرين اطلاعات سهام بازار بورس انتخابي در كامپيوتر شما بارگذاري ( download ) شده و براحتي قابل مشاهده است .
با توجه به قابليت هاي بالا و پيشرفت هاي چشمگيري كه اين نرم افزار ( نسبت به نسخه (‌version ) هاي ابتدايي داشته ) قيمت نسبتا بالايي نيز دارد .
همانطوري هم كه دوست عزيزم آقا رضا نوشت در پست قبل در سه نسخه اراپه ميشود .
شخصي personal
حرفه اي professional
پيشرفته advanced
كه قابليت ها و قيمتهاي متفاوتي نيز دارند . ( در سايت WWW.Beiley.COM قابلیت ها و نمودار ها موجود است )

با توجه به اینکه بازار بورس تهران اطلاعاتش به این نرم افزار وارد نمیشود و همچین سرویسی برای بورس تهران ارائه نمیشود ( به قول دیگر هنوز بازار بورس جهانی نشده و اطلاع رسانی در آن به این حد و اندازه ها نرسیده است ) نمیتوان ازین نرم افزار بصورت مستقیم مانند دیگر بازارهای بورس بين المللي ( مثل nasdaq ) استفاده كرد . در ضمن فكر نميكنم واحد پول ريال در اين نرم افزار باشد و بنابراين حتي در صورت استفاده از اين نرم افزار فقط بعنوان نرم افزار حسابداري احتمالا دچار مشكلات تبديل واحد پول و .. خواهيم بود .

درباره نرم افزارهاي ديگر من تابحال فقط نرم افزار ره آورد ( مربوط به شركت دنا سهم ) را ديده ام و با آن نيز كار ميكنم . اما بدلايلي تصميم به عوض كردن نرم افزار مورد استفاده خود گرفته ام .

اميدوارم اين مطالب مفيد باشد .
در پست بعدي مطالبي در باره
اين نرم افزار و
تصميم خود و
لينكي براي دانلود يك نسخه قديمي نرم افزار fund manager بهمراه *** !‌
خواهم نوشت .

yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از yaser_rashidi:
قديمي April 8th, 2004, 19:03   #4
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

از توضيحات جامع و مفيدتان تشكر مي‌كنم ياسر عزيز.
منتظر مطلب بعدي هستم.
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از Reza:
قديمي April 10th, 2004, 10:45   #5
سعيد
Junior Member

سعيد (سطح 0)
0

با تشكر از مطلب مفيد ياسر عزيز
يك سوال : آيا بعد از اتمام زمان Trail ورژن هاي جديد Found Manager امكان ادامه استفاده از آن موجود ميباشد يا از ابتدا از ورژن قديمي *** دار استفاده كنيم؟
ضمنا مشتاق ديدن مطلب شما در مورد نرم افزار ره آورد هستم. با تشكر
تشکر کننده از سعيد:
قديمي April 10th, 2004, 12:21   #6
سعيد
Junior Member

سعيد (سطح 0)
0

با تشكر از تذكر ياسر عزيز در مورد مشكل لينك Download نرم افزار ShareExpress2000 .
دوستان ميتوانند از لينك زيرجهت Download استفاده كنند:
قديمي April 12th, 2004, 01:28   #7
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

نرم افزار ره آورد :

این نرم افزار توسط شرکت پارس پرتفولیو پشتیبانی میشود و اکثر ما آنرا دلیل قدمتی که در بازار بورس تهران دارد میشناسیم . نرم افزار با foxpro نوشته شده و واسط کاربری ( user interface ) آن تحت داس ( dos prompt ) میباشد . هر روز در پایان وقت کاری از طریق شبکه اینترانت ( intranet ) به سرور نرم افزار وصل شده و اطلاعات را در کامپیوتر شما ذخیره میسازد .
با پیشرفت نرم افزارهای محاسباتی ( مثل اکسل excel ) و گرافیکی شدن این نرم افزارها این نرم افزار هنوز در محیط داس کار میکند و مزیت های نرم افزارهای جدید را که براحتی به شما امکان کنترل اطلاعات و نمودار و ... را میدهد ، ندارد .

مزیت های ره آورد :
1 – کلیه اطلاعات بورس را داراست . من اطلاعی از دقت این اطلاعات ندارم ولی گویا ازابتدای تاریخ تشکیل بورس اطلاعات شرکتها در آن موجود است .
2 – کلیه محاسبات حسابداری شما ( از تشکیل پرتفوی تا کم کردن مقدار مالیات و کارمزد کارگزار و ... از سهام ) را انجام میدهد .
3 – حق تقدم ها و تاریخ تبدیل شدنشان به سهم ، سهام جایزه ، دریافت EPS ، ...... در نرم افزار تعبیه شده و بصورت اطلاعیه به کاربر گوشزد میگردد .
4 – نرم افزار پشتیبانی نسبتا خوبی دارد .
5 – نرم افزار حسابداری آن برای بورس تهران است و مقادیر مالیات خرید و فروش و کارمزد کارگزار و ... را اتوماتیک در نحاسبات وارد میکند .

معايب ره آورد :‌
1 – بزرگترین عیب این نرم افزار نوشته شدنش با یک نرم افزار قدیمی است ! نرم افزاری که دیگر در عرصه برنامه نویسی منسوخ شده و جایگزینهای زیبای گرافیکی جای آن را گرفته اند ( مثل Visual Basic ) . بهمین دلیل این نرم افزار در داس اجرا میشود و محیط آن همانند نرم افزارهای قدیمی داس همچون NC میباشد . محیطی آبی رنگ ، با کاراکتر های درشت و بدون هیچ عامل گرافیکی .
امکان ریز کردن یا درشت کردن حروف ، تغییر فونت ، تغییر رنگ .... در این نرم افزار موجود نمیباشد .
2 – خروجی گرفتن از نرم افزار ممکن است ولی نه برای همه گزارشات. یعنی میتوان بعضی گزارشات را ذخیره کرد و با نرم افزاری مثل اکسل آنرا باز کرد . ولی برای بعضی گزارشها هم نمی توان خروجی گرفت.بعضا فونتهای فارسی بهم می ریزد .
3 – دیدن گزارش ها فقط با فرمتهای از پیش تعیین شده ممکن است . مثلا نمیتوان روند قیمت چند شرکت را در یک بازه زمانی در یک گزارش دید . به زبان دیگر فقط از ابزارهای تعبیه شده درون نرم افزار میتوان برای دیدن اطلاعات ( و آن هم فقط در یک فرم و قالب ) استفاده کرد . امکان تعریف آنچه که شما میخواهید برای نرم افزار ( مثل ابزارهای قدرتمند برنامه نویسی در اکسل ) وجود ندارد .
4 – بدلیل بزرگ بودن فونت ها و تمامی اجزای صفحه ، امکان دیدن گزارش چند شرکت و مقایسه آنها در یک پنجره نمایش وجود ندارد . یعنی باید حافظه خوبی داشته باشید . وگزنه امکان مقایسه اعداد و ارقام عرضه و تقاضای دو شرکت با هم وجود ندارد !
5 – امکان نمودار کشیدن برای همه گزارشات تعریف نشده است .
6 – در نمودارها فقط روند قابل اعتماد است . با نگاه کردن به نمودار نمیتوان فهمید یک نقطه خاص چه x ,y دارد؟ مثلا شما در روند قیمت ایران خودرو میبینید که قیمت حد اقل چند ماه گذشته حوالی 512 تومان بوده . در حالیکه وقتی نمودار را میکشید میبینید حد اقل قیمت روی نمودار 600 است ! اعداد و ارقام روی نمودار بهیچ وجه قابل اعتماد نیستند .
7 – ( این ها البته دیگر نظر شخصی بنده است ) :
• رنگ بندی نرم افزار خسته کننده است .
• منوهای نرم افزار خیلی منطقی طراحی نشده و پیدا کردن آنچه که میخواهید جز با تجربه امکان پذیر نیست .

نرم افزارهای دیگر موجود برای بازار بورس تهران : نرم افزار صحرا و نرم افزار تدبیر پرداز است .
من در حال جمع آوری اطلاعات و امتحان کردن این دو نرم افزارم . بزودی درباره این دو نیز توضیحی خواهم نوشت .

درباره نرم افزار fund manager :
نسخه های جدید این نرم افزار همگی shareware است . یعنی یا بلحاظ زمانی یا امکانات در آن محدودیت هایی گذاشته شده و تا زمانی که آنرا نخرید در مدت کمی فقط کار میکند . نسخه قدیمی از این نرم افزار بهمراه *** پیدا کردم ( *** ورژن های جدید را پیدا نکردم ! ) و در آدرس زیر گذاشته ام . برای دیدن قابلیت های این نرم افزار بد نیست . البته ورژنهای فعلی پیشرفت زیادی نسبت به این نسخه دارند .
آدرس فایل setup برای نصب برنامه :

http://home.ripway.com/2004-1/62186/fundmn33.exe

اطلاعات لازم برای *** کردن برنامه :

Name : Yaser
Serial : 12345
Pass : hVfky4nr

موفق باشید
رشیدی

تشکر کننده از yaser_rashidi:
قديمي April 14th, 2004, 22:55   #8
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

با سلام

نقل قول:
آيا بعد از اتمام زمان Trail ورژن هاي جديد Found Manager امكان ادامه استفاده از آن موجود ميباشد يا از ابتدا از ورژن قديمي *** دار استفاده كنيم؟
ببينيد.... اين نرم افزاري كه من معرفي كردم ورژن هاي جديدش بعد از مدتي expire ميشوند و پيغامي ميدهند براي خريد نرم افزار !
اون ورژن قديمي هم كه لينكشو گذاشتم هم خيلي قابليت هاي جديدها رو نداره ولي ساده تره و نمونه يك نرم افزار تحت ويندوز با طراحي خوبه ! براي شروع بد نيست !

در ادامه بحث نرم افزارا :
من در جلسه ديدن دموي نرم افزار تدبيرپرداز شركت كردم و ان شالله بزودي خلاصه اي از مشخصات و قابليت هاي اين نرم افزار رو ميگذارم اينجا .
براي ديدن نرم افزار صحرا هم دارم صحبت ميكنم . انشالله هفته بعد اونو ميبينم . سعي ميكنم كامل باشه و بي طرفانه از جانب يك كاربر (User ) اين review ها رو بنويسم .

گويا اين بحث خيلي براي دوستان جذاب نيست ؟ كسي نظري حرفي نداره ؟ شما از چه نرم افزاري استفاده ميكنيد ؟ نظري نداريد در بارش ؟؟

اين مباحث اصولا با بحث چند نفره به جاهاي بهتري ميرسه ! اميدوارم مرا در ادامه اين مطلب همراهي كنيد . نظرتونو بگين ..... نقدي به كار من دارين حتمن بنويسيد.....

قديمي April 15th, 2004, 09:04   #9
سعيد
Junior Member

سعيد (سطح 0)
0

ياسر جان سلام
با تشكر از مطلب جامع و كاملت در مورد ره آورد. من هم ره آورد را تست كرده ام.
و با نظر شما در مورد آن موافقم. ضمنا به نظر من هزينه آن ( سالي ۲۴۰۰۰۰ تومان بدون عرضه و تقاضا) براي سبدهاي سهام كوچك زياد است. من نميفهمم كه چرا نرم افزاري همچون Found Manager در ورژن هاي مختلف با قيمتهاي متفاوت عرضه ميشود اما در مورد نرم افزار ره آورد اين موضوع را درنظر نگرفته اند.
من كه فعلا با استفاده از امكانات Excel كارم را راه مي اندازم. البته در مورد بروز نگهداري ارزش سبد ShareExpress2000 هم جالب است اما امكانات چارت و ... را ندارد.
منتظر اعلام نظر شما در مورد دو نرم افزار ديگر ميمانم. لطفا اگر از قيمت آنها و نحوه بروز شدن روزانه آن اطلاع داري براي ما بنويس.
در مورد Found Manager هم يكبار اطلاعات سبدم را بطور دستي وارد كردم كه وقت زيادي برد و بعد از مدتي با شروع هشدارهاي اتمام دوره تست نرم افزار بعلت بروز مشكل مجبور به نصب مجدد سيستم شدم و اطلاعات ورژن جديد هم به ورژن *** دار وارد نشد.
اگر در مورد نحوه وارد كردن اطلاعات از Excel به Found Manager جواب گرفته اي من را هم در جريان بگذار.
خلاصه كلام من يكي كه لذت ميبرم از اين بحث و منتظر ادامه نظرات شما هستم.
قديمي April 17th, 2004, 01:56   #10
mojtaba
Senior Member

تشکر از ايشان: 29 بار در 13 پست
mojtaba (سطح 1)mojtaba (سطح 1)
0

نقل قول:
Originally posted by سعيد@ ۲۷ فروردين ۱۳۸۳ @ ۱۲:۳۴ بعدازظهر
من هم ره آورد را تست كرده ام.
و با نظر شما در مورد آن موافقم. ضمنا به نظر من هزينه آن ( سالي ۲۴۰۰۰۰ تومان بدون عرضه و تقاضا) براي سبدهاي سهام كوچك زياد است. من نميفهمم كه چرا نرم افزاري همچون Found Manager در ورژن هاي مختلف با قيمتهاي متفاوت عرضه ميشود اما در مورد نرم افزار ره آورد اين موضوع را درنظر نگرفته اند.
سلام دوست عزيز
تا اونجايي كه من خبر دارم نرم‌افزار ره‌آورد هم داراي امكانات متفاوتي است كه به انتخاب كاربر (و صد البته با پرداختن هزينه آن) در اختيار وي قرار مي‌گيرد.
البته در مجموع به نظر من هم قيمت مناسبي ندارد و گويا بازار هدف آن سهامداران كوچك نيست.
mojtaba آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي April 17th, 2004, 02:05   #11
mojtaba
Senior Member

0

با تشكر از توضيحات كاملت ياسر جان
مي‌خواستم يك زير نويس به حرفهايت اضافه كنم
گويا با تمام شدن دوره نرم‌افزار ره‌آورد كلاْ نرم‌افزار از كار مي‌افتد و سرويسهاي پيشين آن نيز غير قابل دسترسي مي‌شوند.
و ظاهراْ اين چيزيه كه در ابتداي فروش به شما گفته نمي‌شه.

البته مرجع اين حرف خيلي قابل اعتماد نيست ولي آدمو به فكر مياندازه.
قديمي April 17th, 2004, 09:17   #12
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

0

اين حرف درسته و خودم هم اونو تست كردم !!!!
همه قابليت هاي نرم افزار disable ميشن وقتي بفهمه كه الان دوره اش تموم شده و شما هم رجيستر نكردي !
بنظر من كار خيلي جالبي نيست . .....

قديمي April 17th, 2004, 09:44   #13
سعيد
Junior Member

سعيد (سطح 0)
0

براي من اين اتفاق نيفتاده است. يعني اطلاعات در آخرين وضعيت ثابت مانده است. اما من ميتوانم از اطلاعات قبلي آن استفاده كنم.
قديمي April 18th, 2004, 13:09   #14
mojtaba
Senior Member

0

نقل قول:
Originally posted by سعيد@ ۲۹ فروردين ۱۳۸۳ @ ۰۱:۱۴ بعدازظهر
براي من اين اتفاق نيفتاده است. يعني اطلاعات در آخرين وضعيت ثابت مانده است. اما من ميتوانم از اطلاعات قبلي آن استفاده كنم.
والا ياسر جان اين قضيه كمي پيچيده شد بهتره قبل از هر حرف ديگري ته و توي قضيه رو در بياوريم
قديمي April 18th, 2004, 15:09   #15
سعيد
Junior Member

سعيد (سطح 0)
0

شوخي نكن آقا مجتبي
يعني قانونا بايد بعد از اتمام دوره از كار مي افتاد.
بابا اين كه خيلي ناجوره.
اما براي من كه فعلا داره با اطلاعات گذشته كار ميكنه . من اطلاعات مورد نيازم را تا جاييكه بتوانم (تا تاريخ اتمام اشتراك ) از نرم افزار ميگيرم و بعد از آن را هم خودم در Excel وارد ميكنم.
آقا ياسر ما همچنان منتظر نتايج بررسي شما بر روي دو نرم افزار ديگر هستيم.
به اميد ديدار در جلسه امروز يكشنبه ۳۰/۱/۸۳
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
نرم, افزارهاي, بورس, تهران

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید