انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > بورس تهران

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي November 24th, 2010, 01:55   #286
goldtrader24
Senior Member

goldtrader24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2010
تشکر از ايشان: 789 بار در 99 پست
goldtrader24 (سطح 1)goldtrader24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به goldtrader24
0

دوستانی که طلا معامله می کنند حتما در جریان اخبار امروز و وقایع بازار هستند ولی بد ندیدم این نکته را برای بقیه بنویسم :
با درگیری بین کره شمالی و کره جنوبی که امروز پیش آمده و هنوز معلوم نیست بعد از این چندتا توپی که به هم آتیش دادند باز هم ادامه می دهند یا ختم بخیر می شود ، ترس کاملا تو معاملات امروز دیده شد . به عبارتی ریسک گریزی کاملا در معاملات امروز مشاهده شد . سرمایه دارها در چنین مواقع خطری بلافاصله سرمایه خود را تبدیل به دارایی ایمن می کنند که دلار آمریکا و طلا می باشد . امروز دلار آمریکا کاملا تو روند قوی شدن بود که غیر از مسئله کره شمالی مسئله بحران ایرلند هم این موضوع را تقویت می کرد و به جای اینکه با قوی شدن دلار آمریکا طلا ضعیف شود کاملا برعکش طلا هم کاملا صعودی بود .
این یک نمونه کامل برای مواقع خطری بود و از امروز می شود درس خوبی گرفت تا مواقعی که در بازار ریسک گریزی دیده می شود به این موضوع اصرار نداشته باشیم که قوی شدن دلار باید ضعیف شدن طلا را دنبال داشته باشد . خیلی از مواقع است که هم دلار قوی می شود و هم طلا .

امیدوارم از چنین روز خوبی شما دوستان سود خوبی کرده باشید
goldtrader24 آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي November 24th, 2010, 12:40   #287
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kowsar نمايش نوشته ها
با تشکر از شما به خاطر پاسخگویی میخواستم بدانم اگر کسی بخواهد به این روش کار کند چه میزان سرمایه نیاز دارد و مطلب بعد هم ایا این امکان در هر روز هست یا موارد معدودی در ماه این اتفاق می افتد.
در مورد واسطه در سبزه میدان هستند ( به صورت سرپایی) یا مغازه دارند.
بیشتر عمده فروشانی که مغازه دارند مد نظر هست "ریسک بیشترشما جابه جایی سکه هست "میزان سرمایه "حداقل برای 100 سکه "در بیشتر مواقع اختلاف بازار با بانکی هست "در بعضی مواقع هم عرضه زیاد میشه و بازار به زیر نرخ بانکی میرسه "مثلا بانک ساعت 10:30 با اونس 1350 سکه را 337 اعلام می کنه "ولی ساعت 1 ظهر اونس میشه 1335 و بازار به زیر قیمت بانکی میرسه و کسانی هم سکه دارند عرضه به قیمت پایین تر می کنند "
من بیشتر پیشنهادی که دارم مثلا "حتی برای کسانی که سرمایه کم دارند "10سکه از بانک به قیمت 337 خرید کنند و و همان روز در بازار آتی دی ماه به قیمت 350 هزار 1 لات سل کنند روی هر سکه تا 10دی ماه حد اقل 10 هزار تومان سود حتمی "
بیشتر دوستان همین کار را می کنند "دوستانی در بازار سهام داریم که با سرمایه های خیلی بالا نقدی خرید می کنند و اتی سل می کنند
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله paniz نمايش نوشته ها
با عرض سلام خدمت جناب سهرابی

از اطلاعاتی که در اختیار سایت قرار می دهید کمال تشکر و قدردانی می شود .

حدود 10 روز پیش در بانک کارگشایی بودم ، تمام سکه های تمام بهار فروش رفت و بعد از آن هم باز خریدار وجود داشت . و من هیچ متوجه کمبود نقدینگی نشدم !!!!!
در بازار سهام زیاد پیش آمده " که میگن نقدینگی نداشتم و پولم گیره فلان سهم بود وگرنه میرفتم این سهم را...
پول هست ولی این پول بیکار نیست و به دنبال بازدهی ...وسود...
در بازار "عمده فروش هم با این مشکل مواجه هست
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي November 27th, 2010, 13:41   #288
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
برسی فاکتورهای موثر روی طلا

0

با سلام

ادامه بحث پایه ای طلا

میزان کل طلای استخراج شده زمین تا انتهای سال 2005 مقدار صدو پنجاه پنج هزار پانصد تن است

نکته جالب از میزان خرید فروش طلا در سطح جهانی دو سوم طلای معملاتی طلایی بوده که تازه استخراج شده و برای اولین بار به فروش می رسد
میزان کل استخراج سال 2005 دوهزار پانصد تن بوده با افزایش قیمت طلا معادنی هزینه استخراجی بالاتری دارند فعال شده و میزان استخراج در سال 2009 به 2900 تن رسیده(غنا و تانزانیا)

هزینه استخراح از حدود 100 دلار برای هر اونس تا 480 دلار تخمین زده می شود با میانگین حدود 296 دلار

فاکتورهای مهم اثر گذار
1-قیمت نفت وابستگی قیمت طلا و نفت که در سال های اخیر نسبت به دهه 90 کاهش پیدا کرده بخشی از این وابستگی روانی وبخشی از وابستگی مربوط به هزینه استخراج است حدود 20 درصد وابستگی وجود دارد

2-تورم و شاخص CRB حدود12 درصد تاثیر گذار است

3-نرخ برابری یورو دلار یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذاری است وزن این عامل بین 24 تا 40 درصد است نرخ برابری ین دلار حودا بی اثر است.افزایش فشار روی دلار و کاهش ارزش ان منجر به این شده که بانکهای مرکزی جهان برای جبران به دنبال افزایش طلای خود باشند.کسری بوجه امریکا یکی از عوامل رشد طلا در سالهای اخیر بوده

4-میزان نرخ بهره یکی از عوامل مهم موثر قیمت طلا است که با قیمت طلا رابطه معکوس دارد

5-افزایش قیمت فلزات پایه مانند فولاد ومس وروی با افزایش تقاضای این فزاید توسط اقتصادهای رو به رشد هندو چین وابستگی با قیمت فلزات پایه حدود 10 درصد ست
6-تنشهای سیاسی نظامی به طور مثال هند پاکستان یا نمونه جدید کره درای درای تاثیر که با توجه به ابعاد دارای اثرات کوتاه مدت و دراز مدت است
قديمي November 30th, 2010, 16:21   #289
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
..........

0

روز چهارشنبه 10 آذر، بورس کالای ایران تعطیل نیست
روز چهارشنبه 10 آذر، فعالیت بورس کالای ایران ادامه دارد و این بورس تعطیل نمی باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران ، روز چهارشنبه هفته جاری عرضه ی انواع محصولات در رینگهای مختلف صورت خواهد پذیرفت و معاملات مانند روزهای دیگر انجام خواهد شد.

بیشتر دوستان از اینکه 3 هفته پشت سر هم چهارشنبه تعطیل بود شاکی بودند "که با این خبر...
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
طنز روزترتيب روزهاي جديد هفته در تقويم دولت دهم
ترتيب روزهاي جديد هفته در تقويم دولت دهم به شرح ذیل اعلام می گردد: شنبه، يكشنبه، دوشنبه، سه شنبه، جمعه، يك‌جمعه، دو جمعه

آقای دولت، لطفآ روزهایی که تعطیل نیست و باید بریم سر کار را اعلام کنید
روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه این هفته تعطیل بود . روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاري تعطيل است. آقای دولت ! ما روزهای تعطیل را می دونیم ، لطفآ روزهایی که تعطیل نیست و باید بریم سر کار را اعلام کنید
6 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي November 30th, 2010, 18:41   #290
hosein
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 112 بار در 32 پست
hosein (سطح 1)hosein (سطح 1)
1

با سلام
با تشکر از دوستان بابت مطالب خوبشان

چند وقت پیش با توجه به وضعیت صعودی طلا ,علاقمند به خرید ونگهداری سکه شدم . به توصیه یکی از دوستان پیگیر خرید وفروش قرارداد های اتی سکه در بورس کالا شدم (بخاطر لوریج یک به ده)
انچه که در ذهن من بود تابع شناور قیمت سکه : قیمت دلار وقیمت جهانی طلاهست.
وقتی دیدم طلا وارد روند نزولی شد گفتم موقع تشکیل یک کف خوب میرم یک قرار داد بای میخرم.
ولی در کمال تعجب همینجور که طلا میریخت قرار دادها مثبت میخورد .وبعد از چند روز که طلا دوباره صعودی شد قراردادها منفی میشدند.
بعد فهمیدم عوامل سنتی بازار طلا فروشان هم در نوسان سکه دخیل هست از جمله برگشتن حجاج یا روز مادر یا ده فجر.....
تازه قیمت پایه توسط فکر کنم بانک کا رگشایی یا... تعیین میشود که بخاطر جو روانی یا سیاسی میتونه ربط زیادی هم با معادله پیش گفته نداشته باشه.
دوستانی که با قراردادهای اتی کار میکنند لطفا یک شرحی راجع به ارتباط این عوامل و نوسانهای قراردادهای اتی بدهند.
باتشکر
hosein آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از hosein:
قديمي December 1st, 2010, 14:12   #291
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hosein نمايش نوشته ها
با سلام
با تشکر از دوستان بابت مطالب خوبشان

چند وقت پیش با توجه به وضعیت صعودی طلا ,علاقمند به خرید ونگهداری سکه شدم . به توصیه یکی از دوستان پیگیر خرید وفروش قرارداد های اتی سکه در بورس کالا شدم (بخاطر لوریج یک به ده)
انچه که در ذهن من بود تابع شناور قیمت سکه : قیمت دلار وقیمت جهانی طلاهست.
وقتی دیدم طلا وارد روند نزولی شد گفتم موقع تشکیل یک کف خوب میرم یک قرار داد بای میخرم.
ولی در کمال تعجب همینجور که طلا میریخت قرار دادها مثبت میخورد .وبعد از چند روز که طلا دوباره صعودی شد قراردادها منفی میشدند.
بعد فهمیدم عوامل سنتی بازار طلا فروشان هم در نوسان سکه دخیل هست از جمله برگشتن حجاج یا روز مادر یا ده فجر.....
تازه قیمت پایه توسط فکر کنم بانک کا رگشایی یا... تعیین میشود که بخاطر جو روانی یا سیاسی میتونه ربط زیادی هم با معادله پیش گفته نداشته باشه.
دوستانی که با قراردادهای اتی کار میکنند لطفا یک شرحی راجع به ارتباط این عوامل و نوسانهای قراردادهای اتی بدهند.
باتشکر
عامل های مختلفی روی قیمت قرارداد های اتی تاثیر گذار می باشد 1 ماه پیش خریدارن قرارداد اسفند را با اونس 1422 دلار روی 385 هزار تومان هم می خریدند ولی الان تنها اونس 25 دلار از دفعه قبل پایین تر می باشد ولی روی 363 هزار فروشنده زیاده "{اختلاف 22 هزار تومان } فروشندگان هم که می دیدند قیمت شیرین هست "می فروتند که الان هم هنوز قیمت بالا می باشد "خرید در معاملات آتی در موقعی خوب می باشد "که با قیمت نقدی نزدیک باشد و شما از روی تحلیل تکنیکال بدانی که اونس رو به بالا می باشد "در غیر این صورت خرید توصیه نمی شود "همین 2 هفته پیش خریداران دی ماه با اونس 1355 روی 352 می خریدند "ولی الان اونس 1392 دلار می باشد قیمت آتی با 2 هفته پیش آنچنان تفاوتی ندارد "که ما فروش را توصیه کرده بودیم
ریسک فروشنده: فقط در حالتی می باشد که اونس به بالای 1430 دلار برسد و قیمت نقدی هم به بالای 350 رسیده باشد که این میشه بدترین حالت برای فروشنده "
ولی برای خریدار :کلی ریسک وجود داره "نزول قیمت دلار "ریزش اونس طلا "ثابت بودن اونس طلا
خریداران اشتباهی که همیشه تکرار می کنند "15 هزار بالای قیمت نقدی قراردادی را که 50 روز تا سررسید مانده خرید می کنند !!!
بیشتر فروشندگان سکه بازار نقدی خرید می کنند "و آتی را با اختلاف 15 هزار تومانی سل می کنند "سود تضمین شده و بدون ریسک "
8 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 1st, 2010, 18:17   #292
بهزاد اقبالی
مدیر تالار تحلیل بنیادی - کاربر برگزیده شهریورماه 87

بهزاد اقبالی's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: سرزمین همیشه جاویدان ایران
تشکر از ايشان: 24,431 بار در 2,729 پست
بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)بهزاد اقبالی (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به بهزاد اقبالی
0

آقای گلد تریدر و سایر دوستان
دست همگی درد نکنه واقعا زحمت میکشید و اطلاعات خوبی حداقل برای استفاده بنده ذکر میکنید که از این بابت جای بسی تشکر و قدردانی داره.
اگر موافق باشید اقدام به راه اندازی چندین تاپیک جدید در زمینه تحلیل تکنیکی بازار آتی و همچنین تاپیک هایی آموزشی در زمینه آشنایی با معاملات بورس کالای ایران بکنیم.
اگر این تاپیک ها گسترش پیدا بکنن امکانش هست که یک تالار مجزا برای معاملات بورس کالای ایران و به خصوص سکه ایجاد بشه تا بشه به صورت کاملا تخصصی در این زمینه بحث انجام بگیره.

دوستان لطف کنن نظرات خودشون رو اعلام کنن. همچنین اگر کسی آمدگی این رو داره که در زمینه مدیریت تاپیک ها به بنده کمک کنه لطفا در همین تاپیک اعلام کنه.

با تشکر
10 تشکر کننده از بهزاد اقبالی:
قديمي December 2nd, 2010, 11:09   #293
candletrader
مدیر سابق تالار "تحلیل تکنیکال"

candletrader's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2006
محل سكونت: نه جائیکه دلم میخواد
تشکر از ايشان: 7,608 بار در 1,780 پست
candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)candletrader (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
بیشتر فروشندگان سکه بازار نقدی خرید می کنند "و آتی را با اختلاف 15 هزار تومانی سل می کنند "سود تضمین شده و بدون ریسک "
سلام
میشه بیشتر این جمله را باز کنید؟
ممنونم
قديمي December 2nd, 2010, 14:02   #294
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
آربیتراژ(Arbitrage)

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله candletrader نمايش نوشته ها
سلام
میشه بیشتر این جمله را باز کنید؟
ممنونم
منظور همان آربیتراژ(Arbitrage)

می باشد"از بازار نقدی به قیمت ارزان تر می خریم و در اتی 15 هزار بالاتر می فروشیم "در 2 هفته گذشته اختلاف 15 هزار تومانی مابین قیمت نقدی و قرارداد دی ماه باقی مانده بود که نقدی 337 هزار تومان بود ولی دی ماه 352 "در آن روز اونس طلا روی 1355 دلار بود "دیروز با اونس 1395 دلار آتی تسویه اش زیر قیمت 2 هفته پیش خورد 351 هزار تومان "با اینکه اونس طلا 40 دلار بالاتر امده ولی فروشنگان هنوز در سود هستند "
حا چرا آتی بالا نرفت ؟چون حرکت خودش را کرده بود و حال نوبت بازار نقدی هست که خودش را به قیمت آتی دی برساند " قیمت سکه نسبت به 2 هفته پیش 8000 تومان بالا آمد ولی آتی نزول کرد "
اصلی ترین دلیل بالا نرفتن قیمت در معملات آتی نزدیک شدن به سررسید قرار دادها می باشد " وحتی این احتمال هست که قیمت آتی به زیر نقدی هم برسد "که این موضوع را معامله گران ابان ماه به چشم دیدند !!!
در حال حاظر اختلاف نقدی با دی ماه به 6 هزار تومان رسیده "و اختلاف نقدی با اسفند ماه به 16 هزار تومان

روند اونس طلا صعودی پیش بینی میشه "فقط به دلیل اینکه صندوق های طلا در چند روز گذشته شروع به خرید کر ده اند "{در روزهای آینده اخبار پیش رو آلارم خرید طلا را خواهند داد} فروش طلا در بازار فارکس توصیه نمی شه حتی کوتاه مدت
روند کلی :1300 کف "هدف بلند مدت 1650 دلار در 6 ماهه آینده
عكس ضميمه
نوع فايل: jpg dey.JPG‏ (35.9 کیلوبایت, 13 نمایش)
نوع فايل: jpg sfand.JPG‏ (37.3 کیلوبایت, 11 نمایش)
نوع فايل: jpg etf.JPG‏ (20.4 کیلوبایت, 11 نمایش)

آخرین ويرايش توسط sohrabibroker در December 2nd, 2010 و ساعت 14:09
قديمي December 3rd, 2010, 01:54   #295
hosein
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 112 بار در 32 پست
hosein (سطح 1)hosein (سطح 1)
-1

جناب sohrab broker با تشکر از پاسخ شما
من از فرمایشات شما دوتا برداشت کردم:

یکی اینکه روند صعودیه پس بد نیست یک قرارداد خرید تحویل اسفند باز کنیم.

دوم اینکه بریم ده تا سکه تو نقدی بخریم وچون فاصله قراردادهای فروش اسفند 16000 تومان هست تو اتی یه قرارداد فروش باز کنیم.

نقل قول
اصلی ترین دلیل بالا نرفتن قیمت در معملات آتی نزدیک شدن به سررسید قرار دادها می باشد " وحتی این احتمال هست که قیمت آتی به زیر نقدی هم برسد "که این موضوع را معامله گران ابان ماه به چشم دیدند !!!

اصولا در قراردادهای اتی مدت زمان نوسانات قراردادها با توجه به سررسید انها چه محدوده ایست؟ماه اول یا 45 روز اول؟
ایا الان که یک ماه بپایان قراردادهای اتی تحویل دی ماه مونده هیچ استراتژی معاملاتی نمیشه رو ی اونها اعمال کرد
لطفا درباره سیکلهای زمانی این بازار کمی توضیح بدید.
با تشکر

آخرین ويرايش توسط hosein در December 3rd, 2010 و ساعت 02:08
hosein آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از hosein:
قديمي December 4th, 2010, 10:20   #296
Asadinia
Member

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 259 بار در 71 پست
Asadinia (سطح 0)
0

با شدت گرفتن بحران اروپا طلا تا ۱۴۱۰ دلار بر هر اونس را در هم نوردید و کاملا الگوی سروشانه تکنیکال را منتفی کرد. از نظر تکنیکال احتمالا ما با یک نقطه اوج موقتی در قیمت ۱۴۰۵ برخورد کرده ایم و احتمالا چند روزی در همین قیمت می مانیم. ولی قیمت طلا همانطور که قبلا اشاره شد به این زودیها دست از صعود بر نخواهد داشت. احتمالا در ۱۴۵۰ یک اوج موقت دیگری خواهیم داشت ولی انتهای این موج صعودی ۱۶۰۰ دلار است که احتمالا تا نیمه سال ۲۰۱۱ به آن خواهیم رسید.

به تحلیل تکنیکال کوتاه مدت زیر هم توجه بفرمایید:
قديمي December 4th, 2010, 17:25   #297
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

sohrabibroker (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hosein نمايش نوشته ها
جناب sohrab broker با تشکر از پاسخ شما
من از فرمایشات شما دوتا برداشت کردم:

یکی اینکه روند صعودیه پس بد نیست یک قرارداد خرید تحویل اسفند باز کنیم.

دوم اینکه بریم ده تا سکه تو نقدی بخریم وچون فاصله قراردادهای فروش اسفند 16000 تومان هست تو اتی یه قرارداد فروش باز کنیم.

نقل قول

اصولا در قراردادهای اتی مدت زمان نوسانات قراردادها با توجه به سررسید انها چه محدوده ایست؟ماه اول یا 45 روز اول؟
ایا الان که یک ماه بپایان قراردادهای اتی تحویل دی ماه مونده هیچ استراتژی معاملاتی نمیشه رو ی اونها اعمال کرد
لطفا درباره سیکلهای زمانی این بازار کمی توضیح بدید.
با تشکر
در 2 جمله اول در قرارداد اسفند هم گفتید اسفند را بخریم هم بفروشیم ؟!
فروش قرارداد اسفند ماه توصیه نمیشه "
خریدش را هم در حالتی باید خرید کرد که نظر به بالاتر رفتن اونس طلا داشته باشید{من خودم خرید بیشتر نظر دارم}
در رابطه با مدت زمان نوسانات "باید گفت در زمانهای مختلف آتی سکه عکس العمل های مختلفی را از خود به جا گذاشته "تنها چیزی که می تونم بگم "20 روز مانده به سررسید آتی به نقدی خواهد رسید "حتی مواقعی زیر نقدی "که خرید در این موقعیت خرید شیرین می باشد "که از این موقعیت همیشه استفاده می کنیم "
در کل باید حداقل با 1 لات شروع به خرید و فروش کنید تا در جو بازار آتی قرار بگیرید"
6 تشکر کننده از sohrabibroker:
قديمي December 4th, 2010, 21:21   #298
paniz
Junior Member

paniz's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2009
تشکر از ايشان: 108 بار در 24 پست
paniz (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به paniz
0

با سلام خدمت جناب سهرابی

شما نوشته اید هر قرار داد آتی سکه برابر با یک لات است ، ولی با محاسباتی که من انجام داده ام به نتیجه زیر رسیدم ، لطفا نظر بدهید اشتباه من در چیست ؟ .

هر سکه تقریبا معادل 235334/0 انس و ده عدد معادل 35334/2 انس است .
هر لات معادل 100 انس بنابراین هر قرار داد آتی چون برابر 35334/2 انس است در نتیجه برابر 0235334/0 لات است .
با تشکر فراوان
paniz آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از paniz:
قديمي December 5th, 2010, 10:05   #299
Asadinia
Member

تاريخ عضويت: Sep 2009
تشکر از ايشان: 259 بار در 71 پست
Asadinia (سطح 0)
0

دوستان من كم كم در حال بازكردن پوزيشن فروش در دي ماه هستم. البته پلكاني. فعلا يه 10 تا در 354500 باز دارم. و قصد دارم در روز دوشنبه اگر ديدم قيمت ها بالاتر بروند روز سه شنبه هم 10 تا ديگه و همينطور تا پايان هفته. فكر نكنم فعلا قيمتها از 1435 بالاتر بروند. يعني سكه نقدي حدودا حداكثر تا 354 هزارتومن جا براي افزايش داره. ولي با افزايش روز دوشنبه ميشه دي رو در روز سه شنبه تا 360 هزار فروخت.

نظر دوستان درباره اين استراتژي چيه؟
قديمي December 5th, 2010, 10:42   #300
goldtrader24
Senior Member

goldtrader24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2010
تشکر از ايشان: 789 بار در 99 پست
goldtrader24 (سطح 1)goldtrader24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به goldtrader24
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Asadinia نمايش نوشته ها
دوستان من كم كم در حال بازكردن پوزيشن فروش در دي ماه هستم. البته پلكاني. فعلا يه 10 تا در 354500 باز دارم. و قصد دارم در روز دوشنبه اگر ديدم قيمت ها بالاتر بروند روز سه شنبه هم 10 تا ديگه و همينطور تا پايان هفته. فكر نكنم فعلا قيمتها از 1435 بالاتر بروند. يعني سكه نقدي حدودا حداكثر تا 354 هزارتومن جا براي افزايش داره. ولي با افزايش روز دوشنبه ميشه دي رو در روز سه شنبه تا 360 هزار فروخت.

نظر دوستان درباره اين استراتژي چيه؟
سلام
جناب اسدی نیا ، چه دلایلی در بازار دیدید که احتمال می دهید طلا از 1435 بالاتر نرود ؟
و اگر بخواهد کاهش قیمت داشته باشد چه مقدار کاهش را مد نظر دارید ؟
goldtrader24 آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از goldtrader24:
پاسخ

Bookmarks

برچسب‌ها
spdrgoldshares

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید