انجمن‌های سرمایه

بازگشت   انجمن‌های سرمایه > درباره سایت سرمایه (About Sarmaye Website) > پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) > مسابقات

Notices

پاسخ

ابزارهاي موضوع
قديمي August 3rd, 2009, 15:09   #1
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
نقد و بررسی سومین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه

0

با سلام

سومین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه به پایان رسید و نفرات برگزیده مشخص شدند.

از اعضای محترم سایت سرمایه (چه دوستانی که در مسابقه شرکت کردند و چه دوستانی که شرکت نکردند) درخواست می کنم نقدها و نظرات خود در مورد نحوه برگزاری مسابقه و قوانین آن را در این تاپیک مطرح کنند.

بعنوان نمونه، موراد ذیل قابل بررسی می باشد:

۱- آیا زمان چهار هفته برای مدت برگزاری مسابقه مناسب است؟ یا پیشنهاد می کنید این زمان افزایش یا کاهش داشته باشد؟

۲- آیا فاصله زمانی برگزاری دوره های مختلف مناسب است؟ یا پیشنهاد می کنید فاصله برگزاری دوره ها کاهش پیدا کند؟

۳- آیا لوریج 1:10 را براس مسابقه مناسب می دانید؟
لطفا در اعلام نظر این موارد را مد نظر داشته باشید:
  • هدف اصلی از برگزاری مسابقه، آموزش و افزایش مهارت شرکت کنندگان می باشد و مواردی از قبیل ایجاد هیجان، جذابیت و . . . بعنوان هدف اصلی مد نظر قرار ندارند.
  • قوانین مسابقه باید بگونه ای باشد که شرکت کنندگان برای موفقیت مجبور به ریسک های غیرمعقول نباشند. بعبارت دیگر شرکت کنندگان نباید مجبور شوند بین کسب رتبه در مسابقه و از بین رفتن موجودی یکی را انتخاب کنند. (در بسیاری از مسابقات می بینیم فردی که تا دیروز جزو سه نفر اول قرار داشته، امروز از گردونه ی رقابت خارج شده. همچنین میبینیم افرادی که با ریسک معقول معامله می کنند هیچ شانسی برای کسب رتبه را ندارند)

۴- اعلام نظر در خصوص سایر موارد مرتبط با مسابقه

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي August 3rd, 2009, 15:57   #2
farari
Senior Member

farari's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2008
محل سكونت: لب دریای کبود
تشکر از ايشان: 655 بار در 227 پست
farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)farari (سطح 3)
0

جناب رضا تشکر فراوان بابت برگزاری مسابقه که بیشتر یک فرصت بود و گوش زدی به مدیریت سرمایه. اگر نگویم فرصتی مغتنم برای میزان لوریج و میزان مارجین به بیراه رفته ام.این فرصت به ما یاد می داد دست کم در ابتدای راه اگر مدیریت مالی صحیحی داشته باشیم از کال شدن های پیاپی جان سالم به در خواهیم برد.بارها به کلام و در زبان شنیده ام ولی تا عملی نباشد و بیشتر تا اجباری نباشد خبری از رعایت قوانین بنیادی نیست.چه تجربه ای بهتر از یک مسابقه که این خصوصیات را داشته باشد

دست کم بسیاری از شرکت کنندگان در مسابقه هنوز در ابتدای راه هستند و تا با فرصتی اجباری برای انتخاب مدیریت سرمایه مواجه نشوند شاید پیش از اتخاذش بازار را رها کنند.دست کم برای بنده این غنیمت بود ........

هدف های مورد اشاره تان در مورد بنده نتیجه بخش بوده است دوستان را نمی دانم وقصد قضا هم ندارم مخصوصا در این محکمه ناعادلانه....روزگار را می گویم.........برداشت بد نشود
قديمي August 4th, 2009, 02:45   #3
Ashkan1
Senior Member

Ashkan1's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2007
تشکر از ايشان: 1,703 بار در 435 پست
Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)Ashkan1 (سطح 3)
0

سلام و تشکر
1-بنظر من زمان مسابقه هر چقدر بیشتر باشه بهتره چون باعث فرصت دوباره میشه و با توجه به این که لوریج پایین هست فرصت بیشتر , میتونه جبران فرصت های از دست رفته بخاطر لوریج کم را جبران بکنه.
2- فاصله زمانی مسابقه ها هم چنانکه کم باشه طبیعتا بهتره چون باعث میشه تجربه هایی که از مسابقه های قبل به دست اومده را از یاد نبریم و ازشون استفاده کنیم.
قديمي August 4th, 2009, 09:38   #4
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

بنظر من لوریج مسابقه خیلی خیلی کم بود، مزه و لذت هر مسابقه ای (مخصوصاً فارکس) این هست که کم کم یک عده حذف بشوند و افراد قوی تر باقی بمانند، با این لوریج کم اگر کسی می تونست کال بشه واقعاً شاهکار کرده بود، بنظر من برای دفعات آینده لوریج رو هرچه بیشتر بالا ببرید تا هیجان مسابقه بیشتر بشه، به شکلی که در آخر مسابقه از مثلاً 500 نفر شرکت کننده 20 یا حداکثر 30 نفر بیشتر باقی نمانده باشند.
قديمي August 4th, 2009, 09:49   #5
javad30
Junior Member

تاريخ عضويت: May 2009
تشکر از ايشان: 18 بار در 9 پست
javad30 (سطح 0)
0

سلام
به نظرم لورج 1-10 هم زیاد هست ( لورج هرچه کمتر بهتر ) اگر نتوانیم در دمو یک مسابقه لورج و مقدار لات را کنترل کنیم چطور میخواهیم در شرایط عادی و ریل این موارد را رعایت کنیم هدف باید حفظ موجودی اولیه و بعد کسب سود باشد انهم با ریسک معقول.
زمان مسابقه اگر 2 ماهه باشد و فاصله زمانی بین مسابقات کمتر باشد بهتر هست

مرسی
javad30 آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از javad30:
قديمي August 4th, 2009, 13:29   #6
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

با سلام خدمت آقا رضا و بقیه دوستان گرامی

درباره قوانین مسابقات قبلآ هم بحث های مفصلی صورت گرفت .

در مسابقات قبلی که فرمول خاصی از بالانس و دراداون به کار رفته بود ، فکر میکنم به خاطر پیچیدگی پارامتر های موثر ، هر شخص نمیتوانست رتبه واقعی خود را متوجه شود ( چون نتایج بر حسب اکویتی ارائه میشد )

اما در هر حال باید بدانیم که دقیقآ میخواهیم چه اشخاصی با چه شرایطی برنده باشند :

1- کسی که ریسک بالایی در جهت درست میکند و یک باره حساب را خیلی بزرگ ( و شاید هم کال ) میکند ؟

2- کسی که بیشترین مقدار پیپ را از بازار گرفته است ؟

در حالت اول درست است که مسابقات بسیار جذاب میشود ، ولی به نظر من فایده ای برای کسی ندارد .

چون هیچکس به خودش اجازه نمیدهد در حساب ریل هم اینگونه ترید کند ( تازه شاید این حالت برای تازه وارد هایی که می بینند فلانی یک روزه حساب را چند برابر کرده ، مضر هم باشد ! )

اما در حالت دوم( لوریج پایین ) چون تقریبآ تعداد پیپ خالص بدست آمده ملاک قرار میگیرد ، مقدار ریسک همه افراد تقریبآ یکسان است و کسی نمیتواند با یکی دو ترید یک دفعه از پایین به بالای جدول ( و بالعکس ) حرکت کند .

البته اوریج کم با اینکه به نظر من مناسب تر است ولی 1 اشکال هم دارد :

رتبه افراد شاید تا حدودی وابسته به جفت ارزی باشد که انتخاب میکنند .

مثلآ اگر کسی روی پوند ین کار کند به راحتی میتواند انتظار روزی 100 تا 200 پیپ را داشته باشد . ولی مثلآ کسی که صرفآ روی یورو دلار کار میکند شاید در بهترین حالت هم نتواند روزی 60 - 70 پیپ شکار کند ( به خاطر ماهیت جفت ارز ها )

ولی بنده با این موضوع که لوریج کم هیجان ندارد موافق نیستم . چون اتفاقآ در لوریج کم هیچ کس نمیتواند یک باره اختلاف فاحشی ایجاد کند و اکویتی همه افراد تقریبآ به هم نزدیک است و اتفاقآ این موضوع باعث میشود که همیشه افراد پایین جدول امید داشته باشند و امکان کم کردن فاصله با تلاش بیشتر برایشان وجود داشته باشد .

ببخشید که طولانی شد .

موفق باشید
rasputin آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از rasputin:
قديمي August 4th, 2009, 14:00   #7
HOTDOG
Member

HOTDOG's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
محل سكونت: بیرجند
تشکر از ايشان: 143 بار در 32 پست
HOTDOG (سطح 0)
0

با سلام
اتفاقا به نظر من لوريج 1 به 10 خيلي جالب بود .چون اگه شما فول مارجين هم معامله بزني بازار بايد خيلي برخلاف جهت حركت كنه تا شما كال بشي.و اين احتمال كسب سود حتي مقادير كم رو بيشتر ميكنه.
به نظر من براي آشنايي با مزاياي لوريج پايين اين مسابقه فوق العاده بود.درسي كه هيچ جا چيزي راجع به اون نخونده بودم.
HOTDOG آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از HOTDOG:
قديمي August 4th, 2009, 16:06   #8
photoreg
Member

تاريخ عضويت: Aug 2008
تشکر از ايشان: 40 بار در 21 پست
photoreg (سطح 0)
0

با سلام و عرض ادب
به نظر من قوانین مسابقه دوره ی سوم از دوره های پیشین بهتر بود ، و کامل میباشد
فقط باید فکری برای فواصل مسابقه کرد تا با نظم و بترتیب انجام شود، مثلا هر 1 الی حداکثر 2 ماه یک مسابقه برگذار شود
با تشکر
photoreg آفلاين است پاسخ با نقل قول
قديمي August 6th, 2009, 12:05   #9
Augur
Junior Member

Augur's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
تشکر از ايشان: 56 بار در 17 پست
Augur (سطح 0)
0

من مطمئنم که اگه مسابقه دور بعد با همین لورج برگزار بشه از این دوره هم کم رونق تر خواهد بود

بالانس اگه تو چشم نیاد و افزایش فرسایشی داشته باشه و از اون طرف جبران ضرر ها به علت لورج کم نیاز به صرف وقت و انرژی مضاعف داشته باشه خودش باعث کسالت و بی تفاوتی شرکت کننده میشه که در این دوره به وضوح شاهد آن بودیم

همچنان معتقدم ترید در شرایط گلخانه ای ما رو به جایی نمی رسونه !
Augur آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از Augur:
قديمي August 6th, 2009, 17:39   #10
Ahmad-Ali
Senior Member

Ahmad-Ali's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2004
محل سكونت: Iran-Tabriz
تشکر از ايشان: 562 بار در 315 پست
Ahmad-Ali (سطح 1)Ahmad-Ali (سطح 1)
0

با سلام.

اگر فاصله مسابقات کمتر باشد (حتی هر ماه یکبار !) بهتر است.

ارادتمندتان
قديمي August 7th, 2009, 17:59   #11
xmanx
Member

xmanx's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2008
تشکر از ايشان: 84 بار در 40 پست
xmanx (سطح 0)
0

به نظر من لوریج مسابقه بسیار مناسب بود.مسابقه واقعی یعنی این.اگه لوریج بره بالا بیشتر پای شانس میاد وسط تا شایستگی برای برنده شدن.در ضمن اگه زمان مسابقه طولانی تر بشه بهتره.8 هفته و یا حتی بیشتر زمان مناسبیه.
xmanx آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از xmanx:
قديمي August 7th, 2009, 19:13   #12
Ganji251
Senior Member

Ganji251's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: سنندج
تشکر از ايشان: 1,310 بار در 341 پست
Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)Ganji251 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Ganji251
0

سلام
در مسابقه سود و یا زیان شخص روی مارجین آزاد تاثیری نداشت به همین خاطر تریدر مجبور بود پوزیشن را ببندد تا سودش آزاد شود به نظر می رسد وقتی که پوزیشن در سود است اگر میزان سود به مارجین آزاد شخص اضافه شود بهتر باشد.
لورج 1:10 واقعا کسل کننده است.
با احترام - گنجی
قديمي August 7th, 2009, 22:04   #13
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Augur نمايش نوشته ها
من مطمئنم که اگه مسابقه دور بعد با همین لورج برگزار بشه از این دوره هم کم رونق تر خواهد بود

بالانس اگه تو چشم نیاد و افزایش فرسایشی داشته باشه و از اون طرف جبران ضرر ها به علت لورج کم نیاز به صرف وقت و انرژی مضاعف داشته باشه خودش باعث کسالت و بی تفاوتی شرکت کننده میشه که در این دوره به وضوح شاهد آن بودیم

با سلام

همانطور که می بینیم، دوستان نظرات مختلفی در مورد قوانین مسابقه خصوصا لوریج مطرح می کنند و تمام نظرات در جای خود محترم و قابل بررسی است. اما برای رسیدن به نتیجه، لازم است سعی کنیم برای اثبات نظرات خود دلایل منطقی و مستدل ارائه کنیم.

به این جملات توجه کنیم:
نقل قول:
تعداد شرکت کنندگان در این دوره، از دو دوره ی قبل بیشتر بود و بسیاری از افراد تا انتها به رقابت ادامه دادند. لذا موضوع کم رونق بودن مطرح نیست. ضمنا بنده در پست اول توضیح دادم که هدف از این مسابقه، ایجاد شور و هیجان یا رونق و این قبیل موارد نیست.

نقل قول:
بالانس اگه تو چشم نیاد
بر خلاف نظر شما، بنده مسابقاتی که در آنها نفرات برتر موجودی اولیه خود را چند ده یا حتی چند صد برابر می کنند را کاملا مخرب می دانم و یکی از محاسن اصلی لوریج پایین را درصد سود متناسب و معقول نفرات برگزیده در این مسابقات می دانم.

نقل قول:
از اون طرف جبران ضرر ها به علت لورج کم نیاز به صرف وقت و انرژی مضاعف داشته باشه خودش باعث کسالت و بی تفاوتی شرکت کننده میشه که در این دوره به وضوح شاهد آن بودیم
اگر قوانین مسابقه درست طراحی شود، شرکت کنندگان برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند. این نه تنها عیب نیست، بلکه حسن است و اگر اینگونه نباشد قوانین مسابقه ایراد دارد.

اگر لوریج بالا باشد، شرکت کننده ای که در چند معامله زیان کرده است با خود فکر می کند: من که از گردونه ی رقابت خارج شده ام! بهتر است در معاملات بعدی با ریسک زیاد وارد شوم. اگر سود کردم و رتبه آوردم که فبها. اگر هم زیان کردم و حساب از بین رفت که چیزی از دست نداده ام!

نقل قول:
نفر اول مسابقات سایت سرمایه مثلا در مدت یک ماه موجودی خود را 1.5 برابر کرده است. نفر اول مسابقات فلان بروکر، در مدت یک ماه موجودی خود را صد برابر کرده است. به نظر شما عملکرد کدام یک از این افراد در شرایط واقعی و کار بر روی حساب تجاری می تواند به عملکرد آنها در مسابقه نزدیکتر باشد؟

لطفا نظرات خود را در خصوص مواردی که در بالا توضیح دادم مطرح کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از Reza:
قديمي August 8th, 2009, 00:48   #14
AmirBabak
مدیر تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار و تالارهای زیرمجموعه

AmirBabak's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
محل سكونت: نارمک
تشکر از ايشان: 14,016 بار در 1,535 پست
AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به AmirBabak
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام

همانطور که می بینیم، دوستان نظرات مختلفی در مورد قوانین مسابقه خصوصا لوریج مطرح می کنند و تمام نظرات در جای خود محترم و قابل بررسی است. اما برای رسیدن به نتیجه، لازم است سعی کنیم برای اثبات نظرات خود دلایل منطقی و مستدل ارائه کنیم.

به این جملات توجه کنیم:
تعداد شرکت کنندگان در این دوره، از دو دوره ی قبل بیشتر بود و بسیاری از افراد تا انتها به رقابت ادامه دادند. لذا موضوع کم رونق بودن مطرح نیست. ضمنا بنده در پست اول توضیح دادم که هدف از این مسابقه، ایجاد شور و هیجان یا رونق و این قبیل موارد نیست.

بر خلاف نظر شما، بنده مسابقاتی که در آنها نفرات برتر موجودی اولیه خود را چند ده یا حتی چند صد برابر می کنند را کاملا مخرب می دانم و یکی از محاسن اصلی لوریج پایین را درصد سود متناسب و معقول نفرات برگزیده در این مسابقات می دانم.

اگر قوانین مسابقه درست طراحی شود، شرکت کنندگان برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند. این نه تنها عیب نیست، بلکه حسن است و اگر اینگونه نباشد قوانین مسابقه ایراد دارد.

اگر لوریج بالا باشد، شرکت کننده ای که در چند معامله زیان کرده است با خود فکر می کند: من که از گردونه ی رقابت خارج شده ام! بهتر است در معاملات بعدی با ریسک زیاد وارد شوم. اگر سود کردم و رتبه آوردم که فبها. اگر هم زیان کردم و حساب از بین رفت که چیزی از دست نداده ام!

نفر اول مسابقات سایت سرمایه مثلا در مدت یک ماه موجودی خود را 1.5 برابر کرده است. نفر اول مسابقات فلان بروکر، در مدت یک ماه موجودی خود را صد برابر کرده است. به نظر شما عملکرد کدام یک از این افراد در شرایط واقعی و کار بر روی حساب تجاری می تواند به عملکرد آنها در مسابقه نزدیکتر باشد؟

لطفا نظرات خود را در خصوص مواردی که در بالا توضیح دادم مطرح کنید.

با تشکر
با سلام به مدیریت محترم سایت

1- آقا رضا قضیه از دو حال خارج نیست:
- سبک برگزاری مسابقات را شما تعیین میکنید و نظرات دیگران فقط جنبه تشویقی داشته باشد!
- سبک برگزاری مسابقات به صورت چند گزینه ای، به نظرسنجی گذاشته شود و نظر جمع تحقق یابد.

خدا وکیلی تا تکلیف این مورد فوق مشخص نشود، هرگونه صجبتی به نتیجه نخواهد رسید.

واقعاً تعجب میکنم که شما میفرمایید رونق مسابقات(به معنای واقعی) و شور و هیجان ، برای شما مهم نیست!
سایتی مثل سرمایه(بزرگترین گفتمانکده فارکس فارسی زبان)، باید داری فراگیرترین مسابقات فارکس ایرانیان باشد.
حال برای جا انداختن نکات آموزشی نیز میتوان راهکاری را اندیشید. بطوریکه مسابقات هم هیجان داشته باشد و هم آموزنده.

2- شما میفرمایید که "کاربران برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند" ، آقا رضا
خدا وکیلی این دلسردی ایجاد نمیکند؟ (با لوریج بسیار کم موجود)
خودتان بفرمایید ،کسی که مثلاً بالانش(به هر دلیل و با هر اشتباهی) 700 شده است باید برای جبران فقط ضرر ، 3000 پیپ بگیرد تا 300 دلار ضررش پوشش داده شود(آنهم در زمانی اندک)، آیا نباید فرصتی داشته باشد تا با یک تحلیل قوی و با استفاده از اهرم، این 300 دلار را با 300 پیپ بدست آورد!؟

3- چرا باید حدود 130 نفر از علاقمندان شرکت در مسابقه، عطای آنرا به لقای آن بخشیده و تعدادی دیگر نیز با متحمل شدن ضرر(هر چند قابل جبران) ، از ادامه مسابقه انصراف دهند؟

4- آقا رضا کدامیک از بچه های سایت در حساب ریل خود(آنهم با موجودی 1000 دلار) از لوریج 1:10 استفاده میکنند که حال بخواهند در مسابقه همان شرایط را اجرا کنند!؟
البته استفاده از لوریج بالا کار یک تریدر به معنای واقعی نیست اما لوریج معقول و معمول کجا و لوریج 1:10 کجا!؟

از اینکه اجازه دادید حرف دلم را بزنم ممنونم.
خواهشاً به بند اول این متن دقت فرمایید.
یاعلی.
AmirBabak آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از AmirBabak:
قديمي August 8th, 2009, 01:04   #15
.....
Senior Member

.....'s Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
محل سكونت: هر کجا که یک خط adsl مقداری سکوت و مراعات وجود داشته باشد.
تشکر از ايشان: 3,413 بار در 779 پست
..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)..... (سطح 8)
ارسال پيغام بوسیله MSN به ..... ارسال پيغام بوسیله Yahoo به .....
0

سلام .

بنده هم اجازه میخوام که در چند خط و کوتاه نظر خودم رو بیان کنم .

من فکر میکنم که مسابقات از این دست بسیار جالب هست و همین لوریج پایین افساری بر اسب لگام گسیخته طمع و مانعی در جهت ورود در هر موقعیت در بازار هست .
تا جایی که به خاطر دارم تمامی تریدهایی که با ناکامی روبرو میشوند به علت ورود هیجانی و غیر منطقی به پوزیشن بوده .
چه بسا اگر من جزو قانون گذاران مسابقه بودم لوریج مسابقه را به یک به یک کاهش میدادم و سرمایه را به یک میلیون دلار نزدیک میکردم .

بد عادت کردن تریدر کار ساده ایست . اما وادار کردن یک تریدر به ترک عادات بد کار بسیار دشواریست . گاهی بعضی قوانین تریدر رو ناچار به ترک عادات بد میکنند . یکی از این قوانین دست و پا گیر لوریج پایین است .

یکی از بهترین مسابقه هایی که در آن شرکت داشتم دارای قانونی بود مبنی بر اینکه شما همزمان بیش از یک دهم لات حق ندارید روی یک جفت ارز پوزیشن بگیرید.
این یعنی یاد دادن تحلیل بر روی جفت ارزهای بیشتر ...البته نه اینکه تریدر برای شما بیشتر از این مقدار نمیگرفت ...چرا میگرفت ولی شما در پایان مسابقه شما رد صلاحیت میشدید...

حتما قانون نباید به وسیله سیستم نظارت شود. بسیاری از قوانین قراردادی است . نمونه آن همین فول مارجین وارد معامله نشدن است . نمونه آن همین کشیدن دندان طمع و کمی صبر پیشه کردن برای یافتن موقعیت برد برد نود درصد به بالاست .
امیر جان من در مسابقه آدمیرال فقط با 11 پوزیشن اول شدم و حساب 5000 دلاری به بیش از 350 هزار دلار افزایش پیدا کرد . اما اسم این ترید نیست قمار است .
شاید وجهی از برگزاری این مسابقات تبلیغات باشد . اما هدف من و شما و سایر کسانی که برای پر شور تر شدن مسابقات در این مسابقات شرکت میکنند قمار نیست .
امیدوارم راهکارهایی اتخاذ کنیم که مسابقات ما دفتر مشقی برای ترید واقعی شرکت کنندگان در این مسابقات باشید .

Bookmarks

برچسب‌ها
فارکس, نقد, مسابقات, بررسی, دوره, سومین, سایت, سرمایه

ابزارهاي موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید پست‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است